Читомо > uncategorized > 8 книг, які має прочитати молодий фотограф

uncategorized

8 книг, які має прочитати молодий фотограф

17.02.2016 0 Автор:

Щоб стати хорошим фотографом, недостатньо мати лише хорошу техніку. Насамперед варто читати «путівники» цією професією. Читомо обрало 8 книг, які має прочитати молодий фотограф для натхнення й удосконалення своїх умінь та навичок.

Magnum Stories. Chris Boot

magnum-stroies-chris-boot

Magnum Stories. / Chris Boot. – London: Phaidon Press, 2004

«Magnum Stories» є колекцією найкращих фоторозповідей від митців Magnum. Завдяки роботі ключових Magnum-фотографів, серед яких Анрі Картьє-Брессона, Роберт Капа, Євген Річардс, Мартін Парр, Інге Морат і Леонард Фрід, ця книга охоплює широке коло питань – від війни у В’єтнамі до студентських протестів на площі Тяньаньмень, від повалення кубинського диктатора в 1959 році до життя Пабло Пікассо, від французького театру Cirque du Soleil до вторгнення США у Гренаду на початку 1980-х, від діяльності нью-йоркської поліції до існування племен в апартеїдах.

Ця збірка об’єднує фотографії війни, документальні фільми, фотожурналістику, соціальний реалізм, портрети людей і місць, моду і новини. Кожен фотограф представлений на восьми сторінках, що містять ілюстровану розповідь про митця, його вибрані фото та інтерв’ю.

У текстах описано різноманітні підходи до практики і філософії фотографії: що таке історія фотографії, що вона означає і чому є важливою. Інтелектуально-естетичне чтиво «Magnum Stories» пропонує детальне й емоційне дослідження різних впливів і течій, які визначили фоторепортаж як жанр. Крім того, збірка охоплює ключові події ХХ століття і історію таких фотографічних журналів, як Newsweek, Time і Paris Match.

Читайте також про 9 нон-фікшн книжок з фізики й астрономії

Ansel Adams: 400 Photographs. Andrea G. Stillman, Ansel Adams

Ansel-adams-400-photographs

Ansel Adams: 400 Photographs. / Ansel Adams, Andrea G. Stillman. – London: Little, Brown Book Group, 2007

Упорядники «400 Photographs» вперше запропонували читачам збірку, у якій є роботи, які американський фотограф Ансель Адамс створив протягом усієї кар’єри. Книгу оцінять не лише шанувальники Адамса і його учні, але навіть і ті, хто не є фотографом за професією.

Знімки у книзі розташовано у хронологічній послідовності і розподілено на п’ять основних періодів: від перших робіт Адамса у національних парках Йосеміті і Хай Сьєрра до останніх робіт у 1960-х роках.

Короткі нариси до вибраних зображень дають читачеві уявлення про еволюцію техніки фотохудожника і пояснюють особливості естетичного бачення митця. «Ansel Adams: 400 Photographs» є настільною книгою для всіх, хто цінує фотографії і красу природи.

Читайте також: 10 книжок «про нас» для подруги-іноземки від Жанни Куяви

Фотографія. Всемирная история. Джульєт Хекінг

Фотография. Всемирная история. / Джульет Хэкинг. – М: Магма, 1955

Змістовне і яскраве видання знайомить молодих фотографів із знаковими фотографіями у світовій історії. Це насампередті роботи, що допомогли людству переосмилити власну роль і місце у світі. Завдяки книзі можна простежити еволюцію творчої фотографії, а також краще зрозуміти історичний і культурологічний контекст, що спричинив появу окремих знакових кадрів.

Автор представляє митців, роботи яких якнайкраще характеризують кожен із жанрів фотографії.

.

.

Читайте про 7 антимілітаристських книжок для дітей

Vivian Maier: Out of the Shadows. Richard Cahan, Michael Williams

Vivian Maier: Out of the Shadows. / Richard Cahan, Michael Williams. – Chicago: Files Press Books, 2012

«Vivian Maier: Out of the Shadows» – це видання, у якому вибрані фотографії та інтерв’ю Вівіан Майєр утворюють яскраву палітру життя мисткині. За свою кар’єру Вівіан створила понад 12 тисяч негативів. Лише після її смерті у 2009 році багато кадрів були вперше оприлюднені у мережі.

Майєр – одна з майстрів вуличної фотографії, її роботами пишаються найбільші музеї світу, а невдовзі має вийти кілька повнометражних документальних фільмів про життя і творчість цієї визначної жінки.

Родзинка книги – понад 300 двокольорових фотографій, надрукованих на лакованому папері. Це видання може стати для молодих фотографів джерелом натхнення і мотивації.

Читайте про 8 настільних книг для культменеджерів

Цифрова фотографія. Скотт Келбі

Цифровая фотография. / Скотт Келби. – М, СПб, К: Вильямс, 2011

Книга «Цифрова фотографія» є справжнім підручником для багатьох фотомитців. У чотирьох томах видання зібрані прості поради, як зробити ваші знімки не аматорськими, а по-справжньому професійними. Легкий стиль без непотрібного технічного жаргону, наочні приклади і поради професійних фотографів – ось що зробило цю працю світовим бестселером.

«Уявіть, що ми з вами вдвох на зйомці, і ви питаєте мене, чому при зйомці зі спалахом фон на фотографії виходить абсолютно чорним і як це виправити. У відповідь я не почну читати вам довгу лекцію про синхронізацію спалахів, а просто підкажу: «Збільште витримку до 1/60 секунди. Повинно спрацювати». Ось про що ця книга. Ми з вами стоїмо і фотографуємо, я відповідаю на запитання, даю поради і ділюся секретами. Ми ніби спілкуємося наживо, без складних пояснень і технічних термінів», – так презентує автор свою книжку.

На кожній сторінці описано окрему комбінацію дій, налаштувань, інструментів або професійних прийомів, які допоможуть перетворити просту фотографію на витвір мистецтва. Це практичний покроковий порадник про те, яку кнопку натиснути і яке налаштування обрати.

Читайте про 10 дитячих книг для читання дорослим

Фотографія як… Алєксандр Лапін

Фотография как… . / Александр Лапин. – М: Гусев, 2004

Ця книжка не потребує особливої презентації, адже її часто радять новачкам-фотографам досвідчені митці. Саме до неї варто переходити від першого знайомства з композицією у попередньому виданні. «Фотографія як …» – це фундаментальна праця, де розглянуті найгостріші проблеми композиції фотографії.

Глибоке, майже анатомічне вивчення композиції чергується з докладним аналізом художнього простору кадру і його елементів, обмежених рамками готового фотознімка. На прикладі робіт різних авторів, Лапін розмірковує про природу фотографії як мистецтва, її призначення і роль в історії.

Варто попередити: розгорнувши приємну на дотик книжку, фотографам-початківцям треба бути готовими до внутрішньої роботи.

Читайте про 6 нон-фікшн книжок про природу, людину і техніку для підвищення IQ

Портретна фотографія. Марк Клейгорн

 

Портретная фотография. /  Марк Клейгорн. – М: Эксмо, 2005

Ця книжка є настільною для безлічі майстрів, що обрали фотозйомку людей основним напрямком своєї роботи. Техніка, психологія, освітлення, робота зі спалахом – все це важливі елементи портретної зйомки.

Після прочитання «Портретної фотографії» навіть досвідчені майстри починають сприймати фотозйомку по-іншому.

Марк Клейгорн підкаже не лише, як поставити світло, а також як створити настрій, попросити модель показати емоцію і спілкуватися з іншими працівниками на майданчику.

 

Читайте 10 книжкових порад від віце-прем’єра

Розмови про фотомайстерність. Лідія Дико

Беседы о фотомастерстве. / Лидия Дыко. – М.: Искусство, 1977

Солідна за віком книга досі входить до категорії маст-рід для молодих фотографів. Її перевага – легка і зрозуміла мова, чітка структура та практична спрямованість. Авторка розглядає фотографію як високе мистецтво, що є не лише комерційним, а і смисловим проектом.

Аматорові мало знати інформацію теоретично, він повинен вміти перетворювати знання на гарні знімки. А це можна зробити лише за допомогою наполегливої самостійної роботи і систематичної практики – ось основна ідея, яку хоче донести читачам авторка. І хоча ілюстративний матеріал вже застрарілий, текст для молодих фотографів може стати безціннною знахідкою.

 

 

ь

ьline_yellow (1)ь

Тамара Рикун, фотограф

3

 

«Моя перша книга – це інструкція до мого дзеркального фотоапарата. Як би смішно це не звучало, проте це маст-рід. А друга – «Фотографія в подорожі» Майкла Фрімана. Вона допомогла мені розвинути відчуття композиції і кольору. Дуже корисна та зручна книжка».

 

 

 

Максим Яковенко, фотограф

4

«Я купив собі серію дуже крутого фотографа Скотта Келбі «Цифрова фотографія» з 4-х книжок. Вони підходять і для початківців, і для досвідчених фотографів. Скотт подає інформацію так, немов ми разом вийшли на місце зйомки, і він радить, які налаштування й фототехніку варто обрати у кожному конкретному випадку.

Ще одна книга, яку б я радив фотографам-початківцям – це «101 секрет цифрової фотографії» Майкла Фрімана. У ній покроково подано поради про те, як краще обирати техніку, зберігати інформацію, правильно знімати тощо. Є ще один дуже крутий фотограф – репортажист Олександр Лапін. Його бестселер «Фотографія як…» я ще не прочитав, але мої колеги одностойно стверджують, що книга вартісна».

 

Чільна світлина — “Dal? Atomicus”, Філіпп Хальцман, 1948

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe