Засновник та керівник школи фотографії у Києві, фотограф Віктор Марущенко розповів Читомо про 5 книжок, які варто прочитати фотографам, фотолюбителям та просто людям, які цікавляться фотографією.
1. Ian Jeffrey. The Photography Book
Phaidon Press, 2000. – 520 p.
Кожному фотографу, фотоаматору та людині, яка цікавиться фотомистецтвом, треба мати на столі антологію світової фотографії «The Photography Book» видавництва «Phaidon». Це найкраща та найоб’єктивніша збірка 500 фотографів за всю історію фотографії.
Тут є фотографії таких відомих подій, як королівське весілля та перша висадка на Місяць. У книзі розміщені фото майстрів фотографії Білла Брандта, Анрі Картьє-Брессона, Сесіли Бітон і Робера Дуано. Тут ви знайдете як фешн-фотографію, репортаж, соціальний портрет, так і художню. Світлини розміщені в алфавітному порядку за іменами фотографів, кожне зображення займає окрему сторінку і супроводжується текстом про роботу й фотографа, а також посиланням на інших майстрів, які працюють у тому ж напрямку чи стилі.
2. Peter Stepan. 50 Photographers You Should Know
Prestel, 2008. – 176 p.
Цю книгу можна замінити виданням «50 Photographers You Should Know» видавництва «Prestel», оскільки це скорочена версія з 50 найкращих фотографів попереднього видання.
Це збірник найбільш знаменитих світових фотографів з часу заснування фотографії і до сьогодні – від Фелікса Надара до Нен Голдін, які демонструють еволюцію фотографії. Кожному художнику присвячено окремий розворот із репродукціями його робіт, короткою біографією та додатковою інформацією.
Читайте також: 8 книг, які має прочитати молодий фотограф
3. John Szarkowski. The Photographer’s Eye
Museum of Modern Art, 2007. – 156 p.
Людині, яка хоче навчитися фотографувати, можна запропонувати дві книжки. Перша книга – «The Photographer’s Eye» Джона Жарковського лежить в основі навчання фотографії в американських університетах.
У виданні – роботи таких ранніх майстрів, як Ежен Атже, Анрі Картьє-Брессон, Вокер Еванс, Пол Стренд та Едвард Вестон. 172 ілюстрації відкривають дивовижний розвиток фотографії від зародження до середини 1960-х років. Фотографії супроводжують есе Жарковського, одного з найвпливовіших сучасних фотокритиків.
4. Stephen Shore. The Nature of Photographs
Phaidon Press, 2007. – 136 p.
Друга книга – «The nature of photographs» автора Stephen Shore (видавництво «Phaidon») – допомагає аналізувати та розуміти фотографічне зображення.
Один із найвпливовіших світових фотографів Стефен Шор досліджує способи розуміння фотографії усіх періодів та всіх типів – від знакових до віднайдених фотографій, від негативів до цифрової фотографії.
.
Читайте також: Відкрита бібліотека красних мистецтв: безперешкодний доступ до видань з fine arts
5. Charlotte Cotton. The Photograph as Contemporary Art
Thames & Hudson, 2014. – 256 p.
І для тих, хто цікавиться фотомистецтвом, а не документальною фотографією чи фотожурналістикою, пропоную видання «The Photograph as Contemporary Art» автора Charlotte Cotton (видавництво «Thames&Hudson»). Ця книга цінна ще й тим, що у нас, на жаль, цей вид фотографії практично не представлений.
Ця книжка – це вступ до розуміння сучасного фотомистецтва, із зазначенням його основних особливостей та тем. Тут подано роботи близько 250 фотографів – від знаменитих художників, таких, як Іза Генцкен, Джеф Вол, Софі Калле, Томас Деманд, Нен Ґолдін та Шеррі Лівайн до нових талантів, таких, як Валід Бешті, Джейсон Еванс, Лукас Блалок, Сара ВанДерБік та Вівіан Сассен.
Чільна світлина Ігоря Руденка
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook