Читомо > Новинки до Книжкового Арсеналу 2017 > Нон-фікшн

Нон-фікшн

Любов та бюджет

Номер стенду: В3.25

Остапів Л. Любов та бюджет / Любомир Остапів. – Київ : Yakaboo Publishing, 2017 – 288 с.

Родина – це не лише любов і щастя бути вдвох, але й безліч турбот і щоденного клопоту. Щоб буденність не зіпсувала стосунки, а питання грошей не втрутилося в романтичну ідилію, Любомир Остапів написав дослідження, покрокову інструкцію з того, як полегшити побут, поєднати бізнес і домашнє господарство, а тим, хто тільки будує стосунки, навчитися правильно і без образ говорити про спільні витрати. Як економити? Яких помилок треба уникати у веденні сімейного бюджету? На що варто витрачати гроші? У книзі знайдуться відповіді на ці та інші важливі запитання. Книга також розповідає про 10 способів інвестувати для українців. Любомир Остапів – відомий в Україні фінансист. Однією з перших інвестицій в житті вважає добру економічну освіту – бакалавр з напряму “Економіка та підприємниц­тво” НаУКМА, та MBA kmbs. Закінчив Києво-Могилянську Бізнес Школу, має великий попит серед фінансових радників українських ІТ компаній. Перша книга Любомира Home Finances for Couples , видана англійською мовою на Amazon у 2013 році, вже отримала кілька міжнародних нагород.

Фінансове планування – це спосіб підтримувати віру у власну спроможність. Якщо ціль – 720 тис. гривень на комфортну двокімнатну квартиру в передмісті Києва, а щомісячні заощадження становлять 5 тисяч гривень, то без інвестицій і за умови стабільних цін на нерухомість залишається всього 12 років. Відповідно, ви починаєте адаптувати свій стиль життя, взявши під контроль витрати та збільшуючи доходи. Бюджет вам допоможе побачити, як за умови зростання заощаджень до 10 тис. гривень та інвестування через депозити термін очікування скорочується у понад 2 рази!  

Іноді ваші зусилля нагадуватимуть вирощування китайського дерева бамбук. Ви посадили його, і протягом першого року нічого не відбувається. Ви поливаєте і доглядаєте його, але вже другий рік поспіль нічого не виростає із землі. Третій теж. І четвертий. І раптом на п’ятий рік дерево починає швидко рости, іноді до 25 метрів у висоту!

 

 

Ефект Люцифера

Номер стенду: B3.25

Зімбардо Ф. Ефект Люцифера. Чому хороші люди роблять жахливі вчинки / Філіп Зімбардо ; переклад з англ. Любомира Шерстюка. – Київ : Yakaboo Publishing, 2017. – 560 с.

У 1971 році в Стенфордському університеті було проведено тюремний експеримент, що увійшов в історію соціальної психології. Під керівництвом професора Зімбардо протягом двох тижнів добровольці, набрані за оголошенням в газеті, повинні були симулювати перебування у в’язниці. Випадок поділив 24 людину на охоронців та ув’язнених. Перебіг експерименту з бунтами, садистським поводженням охоронців по відношенню до «арештантів», продемонстрував, як змінюється поведінка людини під впливом ситуації. Коли 2003 року у в’язниці Абу-Грейб виник скандал, спричинений знущаннями над ув’язненими, Зімбардо увійшов до слідчої комісії та був захисником одного з наглядачів, вважаючи, що необхідно виправляти системні помилки у функціонуванні тюремних закладів, ніж шукати цапів-відбувайлів.

 Ідея, що хороших і поганих людей розділяє нездоланна прірва, є джерелом комфорту — принаймні з двох причин. По-перше: вона породжує есенціалістичну бінарну логіку, згідно з якою Зло — це окрема сутність. Зазвичай ми сприймаємо Зло як певну якість, яка притаманна з народження одним людям і не притаманна іншим узагалі. Погане насіння в контексті розгортання доль неодмінно дає погані плоди. Ми визначаємо зло, вказуючи на дійсно жорстоких тиранів нашої епохи — Гітлера, Сталіна, Пол Пота, Іді Аміна, Саддама Хуссейна та інших політичних лідерів, які організовували масові вбивства…Окрім цього, дихотомія добро / зло знімає відповідальність із «хороших людей». Вони можуть навіть дозволити собі не задумуватись над тим, що також можуть сприяти створенню або існуванню умов, які призводять до правопорушень, злочинів, вандалізму, приниження, залякувань, зґвалтувань, тортур, терору та насильства.

Всесвіт на долоні

Номер стенду: B3.25

Ґальфар К. Всесвіт на долоні / Кристоф Ґальфар ; переклад з англ. Тараса Цимбала. – Київ : Yakaboo Publishing, 2017. – 416 с.

Науково-популярна книга, яка за своїм задумом написана так, щоб читач міг відчути себе її героєм. Ґальфар, учень і співавтор Стівена Гокінга, пропонує здійснити цікаву подорож до поверхні Сонця, відкрити таємниці чорних дір та дізнатися неймовірні факти про атоми. Простіше кажучи, всю ту фізику, яку колись в школі нам не вміли подати так, щоб захопити і зачудувати, автор викладає з гумором і любов’ю до предмета дослідження.

Цитата: «Якби ви були не чистим духом, а реальним космічним мандрівником, скільки б часу знадобилося, щоб відправити сигнал звідси додому? Маючи під рукою міжзоряний мобільний телефон, ви могли би телефонувати друзям з кожної своєї зупинки, щоб поділитися з ними відкриттями. Мобільні телефони перетворюють ваш голос на сигнал, який мандрує зі швидкістю світла, завдяки чому зв’язок на Землі здається миттєвим. Проте в космосі відстані зазвичай надто великі, тож уже ніщо не здається миттєвим. Світлу потрібна приблизно секунда, щоб дістатися Землі з Місяця. І ще одна, аби повернутись назад. Якби ви запитали друга на Землі, чи бачить він вас у бінокль, то його відповідь досягла би вас із затримкою в дві секунди».

Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті

Номер стенду: B3.26

Талеб Н. Н. Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті / Насім Ніколас Талеб ; переклад з англ. Микола Климчук.— Київ : Наш Формат, 2017. — 392 с. ISBN 978-617- 7279-56- 2

Цілком очевидно, що життя — це сумарний ефект небагатьох важливих потрясінь. Згадайте своє життя. Перерахуйте важливі події й технологічні винаходи, що припали на ваш вік, і порівняйте з колись напрогнозованим. Скільки їх «приїхало за розкладом»? Подивіться на особисте життя, згадайте, як вибирали професію, зустріли свою половинку, емігрували, стикнулися зі зрадою, несподівано розбагатіли або впали у злидні. Чи часто ці події відбувалися за планом? Малоймовірну подію, яка справляє колосальний ефект, колишній трейдер Насім Талеб влучно називав Чорним лебедем.

Ціна: 180 грн

Замовити книгу

Ці рідкісні Чорні лебеді пояснюють майже все, що відбувається у світі: від успіху ідей і релігій до перебігу історичних подій і поворотів нашого особистого життя. Відтоді, як ми вийшли з плей- стоцену — приблизно десять тисяч років тому, — значення Чорних лебедів лише зростало. Індустріальна революція тільки прискорила цей процес, адже світ почав ускладнюватися, а повсякденне життя, про яке ми дізнаємося з га- зет, обговорюємо й намагаємося передбачити, залишає традиційні межі далеко позаду. Замисліться, наскільки мало вам згодилися б уявлення про світ, якби напередодні 1914 року ви захотіли спрогнозувати розвиток подій. (Тільки не обманюйте себе поясненнями, що їх товкмачать учням шкільні вчителі). Чи припустили б ви прихід до влади Гітлера й світову війну? А стрімкий крах соціалістичного табору? А наслідки поширення ісламського фундаменталізму? А вплив інтернету? Моди, епідемії, ідеї, поява нових мистецьких жанрів і шкіл — усім керує Чорний лебідь. Усім, що має хоч якесь значення.

Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи

Номер стенду: B3.26

Фріланд Х. Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи / Христя Фріланд ; переклад з англ. М. Климчука. — К. : Наш формат, 2017. — 328 с. ISBN 978-617- 7513-15- 4

«Я хочу зрозуміти, як міняється світова економіка, придивившись до життя еліти: хто ці люди, звідки їхні гроші, що вони думають і який стосунок мають до решти. Моя книжка — це не “Життя багатіїв і знаменитостей” і не відповідь на славнозвісне питання батька російського соціалізму Александра Герцена “Хто винен?”. Я виходжу з того, що нам потрібні капіталісти, бо нам потрібен капіталізм. Чогось кращого за капіталізм, як і за демократію, людство не придумало. Мене цікавить взаємозв’язок грошей, політики та ідей» — розповідає Христя Фріланд, українка, яка зробила блискучу журналістську і політичну кар’єру в Північній Америці: від кореспондентки «Файненшл таймс» до міністерки іноземних справ Канади. Це голос проникливого й тонкого спостерігача елітарного світу, який викликає так багато захоплених поглядів простих людей. Супербагатії — журналістська «спеціальність» Фріланд: вона знає, на що дивитися і як не обманутися ні показною скромністю, ні показним багатством.

Ціна: 140 грн

Замовити книгу

Деякі речі виявилися цілком передбачуваними: багаті, за словами Скота Фіцджеральда, не схожі на нас із вами. Але треба також сказати, що сьогоднішні багатії не схожі на багатіїв учорашніх. Блискавично швидка глобальна економіка сформувала нову супереліту, яка великою мірою складається з багатіїв у першому і другому поколіннях. Нові багатії — працьовиті, освічені, витончені меритократи, які вважають, що заслужили перемогу в жорсткій глобальній економічній боротьбі, і тому неоднозначно ставляться до тих, хто не здобув такого успіху. Вони вірять в інститути соціальної мобільності, але до інститутів економічного перерозподілу — читай: до податків — ставляться з меншим ентузіазмом, бо за них треба платити. А найдивовижніше, що вони перетворилися на глобальну спільноту рівних: у них більше спільного між собою, ніж зі співвітчизниками. Хоч би де вони формально жили — у Нью-Йорку, Гонконзі, Москві чи Мумбаї — нинішні супербагатії дедалі більше схожі на окрему націю.

Український виклик. Відкриття європейської країни

Номер стенду: B3.12

Шльоґель К. Український виклик. Відкриття європейської країни / Карл Шльоґель ; переклад з нім. Наталя Комарова. – Київ : Дух і Літера. – 356 с. ISBN 978-966-378-487-8 

Книга «Український виклик» — це насамперед жест глибокої солідарності Карла Шльоґеля, провідного європейського інтелектуала, з новою Україною після Майдану. Це найкраще дослідження про Україну, написане у Західній Європі за останні роки. Книга складається з низки нарисів, кожен з яких розповідає про зустріч автора з одним із українських міст: Києвом, Одесою, Ялтою, Харковом, Дніпром, Донецьком, Чернівцями, Львовом. Кожен нарис — це свого роду прогулянка, під час якої автор розкриває різні пласти життя міста: історію, ландшафт, топоніміку, імена тощо. У нарисах, написаних у різні роки й навіть десятиліття, прослідковується смислова єдність, яку Шльоґель називає прагненням «збагнути нечуване багатство цієї “Європи в мініатюрі”». Книга народилася з бажання повернути Україну на ментальну мапу Європи. У її фокусі — європейський регіон, який сьогодні страждає від воєнної та ідеологічної агресії, і саме через це він — як ніколи — потребує уваги та солідарності.

Ціна: 125 грн

Замовити книгу

Основний зміст книжки, її, так би мовити, «серцевину» творять портрети українських міст і ландшафтів. Це – мій спосіб складати собі уявлення про історію країни та нації. Я називаю це «читати міста». Міста – це немовби тексти, палімпсести накладених одне на одне історичних шарів, які можна читати та тлумачити. Міські текстури можна відкривати, просто прогулюючись містом. Під час такої «археологічної праці» набуває ваги й підлягає тлумаченню все: ландшафти, вулиці, публічні простори, архітектура та стиль фасадів, пам’ятники. Історія відбувається не лише в часі, а й у просторі, існують не тільки події, вчинки та дійові особи, а й місце дії, поле битви, арена історичних подій, місце злочину.

 

 

Живучи в модерному місті

Номер стенду: B3.12

Диса К., Бетлій О., Мартинюк О. Живучи в модерному місті: Київ кінця ХІХ – середини ХХ століть / К. Диса, О. Бетлій, О. Мартинюк. – Київ : Дух і Літера. – 328 с. ISBN 978-966-378-501-1

У збірнику представлені напрацювання українських і зарубіжних дослідників, які запропонували нові підходи до вивчення історії Києва кінця ХІХ – першої половини ХХ ст. Завданням авторів було показати місто як живий організм і динамічний простір у процесі активної модернізації та урбанізації. Тематика статей охоплює історію повсякденного життя, гендерний аналіз історії, конструювання образів міста, міжетнічні відносини, трансформації пізньоімперського й ранньорадянського суспільства, екологічні та транспортні аспекти історії Києва.

Ціна: 99 грн

Замовити книгу

Пізньоімперський Київ, про який ітиметься в цьому збірнику, був частиною загальноєвропейської історії урбанізації. Місто та його мешканці/ки переживали процеси, подібні до тих, які супроводжували розвиток інших європейських міст протягом ХІХ — початку ХХ ст. Серед них — чітке регламентування міського планування та правил поводження в публічному просторі, поява принад цивілізації (водопостачання, каналізації, освітлення, опалення), громадського транспорту, розширення мережі навчальних закладів для різних прошарків населення, урізноманітнення дозвілля, боротьба з антисанітарією, збільшення кількості медичних закладів тощо. Поза тим Київ, як і інші європейські міста, не був гомогенним. Він приваблював представників/ць різних етнічних груп, а тому на початку ХХ ст. тут поряд з українською й російською можна було почути польську, їдиш, чеську, німецьку та інші мови.

Ловитва невловного птаха: життя Григорія Сковороди

Номер стенду: B3.12

Ушкалов Л. Ловитва невловного птаха: життя Григорія Сковороди / Леонід Ушкалов. – Київ : Дух і Літера, 2017. – 368 с. (Серія «Постаті культури») ISBN 978-966-378-495-3

У цій книзі на основі багатого джерельного матеріалу подано біографію українського філософа й богослова Григорія Сковороди (1722–1794). Утім, це не лише життєпис видатної людини – тут постає яскравий образ України XVIII століття. Одинадцять розділів книги, в яких змальовано життя Сковороди, обрамлені двома окремими сюжетами – Prelude та Finale, що покликані надати біографії Сковороди якомога більшої глибини, а також показати його першорядну роль в українській духовній традиції.

Ціна: 95 грн

Замовити книгу

Григорій Сковорода народився 3 грудня (22 листопада за старим стилем) 1722 року в сотенному містечку Чорнухи Лубенського полку. Це сталося вночі з четверга на п’ятницю. Через багато-багато літ, 3 грудня 1766-го, наш філософ, прочитавши лекції з грецької мови в Харківському колегіумі та впоравшись з усілякими іншими справами, повернеться додому й згадає про те, що цієї ночі він прийшов колись на світ. Він сяде, запалить свічку й почне писати лист до свого учня Михайла Ковалинського. Спершу – латинські вірші: «In lucem me nocte parens hac edidit olim…»

ДНК особистості

Номер стенду: B3.26

Брукс Д. ДНК особистості / Девід Брукс; переклад з англ. Ганна Елланська. — Київ : Наш формат, 2017. — 376 с. ISBN 978-617-7388-08-0

Щороку ми дізнаємося дедалі більше нових слів у галузі економіки, комп’ютерних технологій і маркетингу, натомість невпинно убожіє наш лексикон у сфері етики й моралі. Девід Брукс б’є на сполох: очевидно, що сучасне суспільство у гонитві за новаціями нехтує усталеними етичними принципами, втрачає моральні стимули й ідеали, руйнує свій духовний стрижень. «ДНК особистості» про те, як переглянути власні пріоритети і зосередитися на внутрішніх чеснотах. Вона покаже, як деяким людям вдалося проторувати шлях до сильного характеру і стати гідною особистістю. Їхні історії стануть для читача певними орієнтирами у пошуках власної стратегії гартування характеру, допоможуть пізнати себе, віднайти душевну гармонію і щастя.

Ціна: 165 грн

Замовити книгу

Потім я зайшов додому й увімкнув футбольний матч. Квотербек передав короткий пас ресіверу, якого майже миттєво на другому метрі збили з ніг суперники. Гравець захисту зробив те, що зараз роблять усі професійні спортсмени в моменти особистих досягнень. Коли камера затрималася на ньому, він виконав хвалькуватий переможний танок. У мене майнула думка, що я спостерігав більше самозвеличення після успішної комбінації на двох ярдах, ніж після перемоги Сполучених Штатів у Другій світовій війні. Цей неістотний контраст став точкою відліку для низки міркувань. Мені подумалося, що така відмінність може символізувати зсув у культурі, зсув від культури скромності, яка твердить: «Немає нікого, кращого за мене, але і я не кращий за когось іншого», — до культури самореклами, яка заявляє: «Подивися на мої досягнення, я дуже особливий». Той контраст був немов вхідною брамою до різних життєвих шляхів у цьому світі.

Цивілізація

Номер стенду: B3.26

Ферґюсон Н. Цивілізація. Як Захід став успішним / переклад з англ. В. Циба. — Київ : Наш формат, 2017. — 488 с. : іл. ISBN 978-617-7279-78-4

Ніл Ферґюсон зауважує: «Ще на початку XV століття сама лише думка про те, що наступні п’ять століть Захід буде домінувати над рештою світу, здалася б дуже дивною. А втім, це сталося».

І нині могутність Заходу вражає навіть найбагатшу уяву… То чому ж так трапилося? Чому Європа, що на 1500-й рік поступалася Сходу за багатьма показниками — економічними, технологічними, демографічними, — зуміла різко рвонути уперед і досягти безперечного світового панування? Які складові успіху західної цивілізації? Саме ці дражливі питання украй сміливо, часом навіть зухвало, а проте надзвичайно захопливо висвітлює Ніл Ферґюсон.

Ціна: 140 грн

Замовити книгу

Минуле — це наше єдине надійне джерело знань про плинне сьогодення і безліч майбутніх попереду, лише одному з яких належить відбутися. Історія — це не вивчення минулого, це вивчення самого часу.

Ці два кораблі [з Іспанії та з Англії] символізують історію двох Америк. На одному — конкістадори, на іншому — наймані слуги. На одному кораблі мріяли про миттєвий грабунок і цілі гори золота майя. На іншому знали, що попереду на них чекають роки важкої праці, але винагородою за неї стане найпривабливіша в світі власність: найперше — землі Північної Америки, а крім того — участь у законотворенні. Справжня власність та представництво — ось що було північноамериканською мрією.

Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом

Номер стенду: B3.26

Сакс О. Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом, та інші історії з практики /Олівер Сакс ; переклад з англ. Олена Опанасенко. — Київ : Наш формат, 2017. — 288 с. ISBN 978-617-7279-48-7

«Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом» — це збірка незвичайних історій пацієнтів, з якими працював доктор Сакс. Його пацієнти втратили спогади, вважають власні кінцівки «чужими», мають незбагненні здібності до складних обчислень і безліч інших відхилень від «норми», які показують, наскільки наш світ розмаїтий. Фізичний і духовний зв’язок з реальністю, мов  нитка Аріадни, — Сакс бере за руку тих, хто її втратив, і шукає виходу з екзистенційного лабіринту.

Ціна: 140 грн

Замовити книгу 

Тоді, на його прохання, я прикотив велике дзеркало на коліщатах. «Ось тепер я бачу, що скособочився, — сказав він. — Тепер я можу вирівнятись і, певно, й далі стоятиму прямо. Але як мені жити серед дзеркал, не носитися ж із ними всюди!»Він знову замислився й насупив брови — аж раптом його обличчя осяяла усмішка:
— Ага, я втямив! — вигукнув він. — Док, я все зрозумів! Я маю ходити не із дзеркалом, а лише з рівнем. Той рівень, що діяв у моїй голові, вийшов з ладу. Але чому б мені не застосувати якийсь інший прилад — не обов’язково в голові, можна й зовні, — котрий я міг би бачити, якби він постійно був у мене перед очима? — він зняв окуляри, уважно провів по них пальцями і знову радісно усміхнувся. — Ось, наприклад, оправа моїх окулярів — я міг би за нею визначати, що починаю хилитися набік. Спершу я би постійно до неї придивлявся, довелося б добряче попрацювати, щоб до цього звикнути. Але потім я став би випрямлятись автоматично, навіть не замислюючись. То як, док, що ви на це скажете?

Зимова фортеця. Чому Гітлер не зміг першим створити атомну бомбу

Номер стенду: B4.1

Баскомб Н. Зимова фортеця. Чому Гітлер не зміг першим створити атомну бомбу / Ніл Баскомб ; переклад М. Гоцацюк. — Київ : Видавнича група КМ-Букс, 2017. —  416 с.  ISBN: 978-617-7489-37-4

Історичний роман про те, як було зірвано плани фашистської Германії щодо створення атомної бомби – так званої супербомби Гітлера.

Події, що розгорталися навколо найбільшого у світі заводу з виробництва важкої води «Норск Гідро», по праву можна вважати найдоленоснішими і водночас найменш відомими широкому загалу сторінками історії Другої світової війни. Страшно подумати, що сталося б із людством, якби у Гітлера таки з’явилася атомна бомба. А нацистська Німеччина перебувала за крок до завершення її розробки. Та завдяки мужності й героїчним зусиллям норвезьких командос і бійців британської спецслужби плани зі створення найпотужнішої зброї, на яку фюрер покладав стільки сподівань, були зруйновані.
Роман, написаний за мотивами реальних подій, безперечно, зацікавить і шанувальників історичної та документальної літератури, і тих читачів, які віддають перевагу гостросюжетним творам.

Ціна: 220 грн

Одна справа. Як робити менше, а встигати більше

Номер стенду: B3.26

Келлер Ґ. Одна справа. Як робити менше, а встигати більше / Ґері Келлер, Джей Папасан; переклад з англ. Анастасія Дудченко. — Київ : Наш формат, 2017. — 208 с. ISBN 978-617- 7388-86- 8

Вам потрібно менше. Вам потрібно менше відволікатися, витрачати менше часу на другорядні речі, марнувати менше життєвих сил на неефективну роботу, давати менше невиконуваних обіцянок і брати на себе менше непідйомних зобов’язань. Водночас ви прагнете більшого. Більшої продуктивності, більших доходів і більшого задоволення від життя. Зараз вам здається, що цього неможливо досягти. Рецепт вашого успіху на диво простий — варто лише визначити ОДНУ справу, ВАШУ справу, саме вона зробить вас щасливим у всіх сферах життя — робочій, особистій, сімейній і духовній.

Ціна: 150 грн

Замовити книгу

Якби я мав назвати лише один приклад людини, яка обрала щось одне й зробила своє життя неймовірним, це був би американський бізнесмен Білл Ґейтс. Єдиною шкільною пристрастю Білла були комп’ютери, відтак він розвивав лише одне вміння — програмування. У старшій школі він зустрів одну людину — Пола Аллена, який дав йому першу роботу й став партнером, коли почав формуватися «Майкрософт» (Microsoft). А почав він формуватися, бо вони написали одного листа одній людині, Еду Робертсу, який навіки змінив їхні життя, бо дав їм спробувати написати код для одного комп’ютера, Altair 8800, — а їм була потрібна всього лише одна спроба. Життя «Майкрософт» почалося з єдиного продукту — вони створювали й продавали інтерпретатори мови програмування BASIC для Altair 8800. Зрештою це зробило Білла Ґейтса найбагатшою людиною світу на цілих 15 років.

Це Далі

Номер стенду: В2.33

Інґрем К. Це Далі [Текст]: Інґрем Кетрін ; ілюстрації Рей Ендрю ; переклад Ростислава Паранька. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 80 с. – ISBN 978-617-679-373-1

Сальвадор Далі – одна з найзнаковіших постатей в історії мистецтва. Ми вже звикли до нього «шаблонного» й «розтиражованого», та на сторінках цієї книги, фрагментарної і цілісної водночас, Далі постає таким, як був: вередуном, що зростав у тіні померлого брата, ексцентричним блазнем, зануреним у власний світ, владним генієм-новатором, який ні на кого не зважав, старим диваком, що збирав довкола себе почет… Із цих коротких розповідей кожен може компонувати свою сюрреальну картину: про одержимість і страх, про шаленство і самотність, про вигнання і примирення, про життя – і навіть смерть – як епатаж…

Для поціновувачів творчості Сальвадора Далі й мистецтва XX століття.

Ціна: 150 грн

Замовити книгу

Хоч комерційні проекти Далі відкривали нову царину у мистецтві, у ті часи мистецький світ ганив його за них. Проте Далі не зважав. Він любив гроші, а феномен Далі приносив мільйони. Його мегаломанія не знала меж: “Щоранку, прокинувшись, я відчуваю найвищу насолоду від того, що Сальвадор Далі – це я, і приголомшено питаю себе, яку ж дивовижу вчинить цей Сальвадор Далі сьогодні”.

Де кураторство

Де кураторство / упор. Носко К., Лук’янець В. ; ред. Родіонова Т. ; переклад Дідоха Ю., Родіонова Т., Ядуха В., Пломмер Дж. — Харків :  IST Publishing, 2017.

Книга «Де кураторство» є збіркою есеїв та інтерв’ю, що охоплюють коло питань, пов’язаних із темою кураторства — колективного й індивідуального — та зосереджених на українському контексті. Тексти стали результатом обговорення зазначеної теми авторками-упорядницями із кураторами та сучасними художниками з різних міст України. Задум видання полягав у висвітленні особливостей курування з позиції художника як куратора, не оминувши й іншої — куратора як художника. Цьому присвячено два розділи книги відповідно.
Третій розділ є своєрідною спробою описати та систематизувати основні інституції, художні об’єднання, виставкові проекти та імена, згадувані в текстах, інформація про які дотепер була неточною, малодоступною або відсутньою взагалі. Також до видання увійшли візуальні матеріали, частина яких опублікована вперше.

До книги також увiйшли інтерв’ю з Олександром Соловйовим та Віктором Мізіано.  

До книги увійдуть україно- та російськомовні тексти. Окремим тиражем готується англійськомовна версія книги «Where curating is» над перекладом якою працює Юлія Дідоха, Таня Родіонова, Вероніка Ядуха (VERBація) та Джо Пломмер. Книга «Де куратортсво» є першим проектом молодого видавництва IST Publishing, яке утворилося на базі харківської галереї COME IN (comeingallery.com).

Львів — місто, що надихає. Література

Номер стенду: B2.33

Львів — місто, що надихає. Література : ілюстрований літературно-енциклопедичний путівник / упорядниця Ольга Муха. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 448 с.  ISBN 978-617-679-345-8

Ця книжка — унікальний формат путівника, реального й уявного як сама література. Під однією обкладинкою тут зібрано авторські тексти про Львів, короткі довідки про тих, хто творив і досі творить літературний терен міста — письменників, перекладачів та літературознавців з різних епох та культур, а також локації, де відбуваються найцікавіші довколалітературні події.

Ціна: 200 грн

Замовити книгу

Львів надихає … Україну!

Львів — місто ідей і творчих ініціатив. Про це свідчить не лише статус міста культурної спадщини ЮНЕСКО чи велика кількість креативних клубів, ресторанів, каварень і фестивалів, але й неформальне народне визнання його як культурної столиці України. Водночас Львів — це культурний міст між Україною та Європою, місце творчої зустрічі, дискусії та діалогу, спрямованого на порозуміння.

Шевченко від А до Я

Номер стенду: B2.33

Шевченко від А до Я / текст Леонід Ушкалов, графічне опрацювання Анастасія Стефурак. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 80 с.  ISBN 978-617-679-301-4

«Шевченко від А до Я» – продовження серії абеток-енциклопедій «Видавництва Старого Лева», у якій відомих діячів української культури показано з неочікуваного і дуже людяного боку. Це арт-бук для родинного читання, завдяки якому і діти, і дорослі дізнаються не лише біографію талановитого живописця, ґравера, прозаїка, драматурга, співака, актора, скульптора Тараса Шевченка, а полюблять його так, як можна любити друга.

Яка була улюблена пора року у Шевченка? У які очі він полюбляв заглядатися – карі, блакитні, а, може, зелені? Про що він думав, дивлячись на зорі? Про все це у новій абетці, текст до якої написав відомий шевченкознавець Леонід Ушкалов. Проілюструвала видання Анастасія Стефурак.

Ціна: 180 грн

Замовити книгу

Диво дивне, але всі найголовніші події в житті Шевченка сталися навесні. Судіть самі! Навесні поет народився. 25 квітня 1838 року він став вільною людиною. «Того дня, — згадував художник Іван Сошенко, — я сидів у своїй напівпідвальній квартирі й малював євангеліста. У нашому холодному Петербурзі запахло весною. Я відчинив вікно, яке було якраз на одному рівні з тротуаром. Аж раптом через це вікно в мою кімнату залітає Тарас, перекида мого євангеліста, та й мене само- го ледь не збиває з ніг. Він кидається мені на шию й кричить: “Свобода! Свобода!..”

Навесні 1840 року побачив світ «Кобзар». Навесні 1847 року поет опинився за ґратами. Через десять довгих-довгих літ, 7 квітня 1857 року, до нього надійшла звістка про волю. Та навіть коли поет уже відчув подих смерті, він покладав усі свої надії на весну.

Копаний м’яч

Номер стенду: B2.33

Мандзюк Д. Копаний м’яч / Денис Мандзюк. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 416 с.  ISBN 978-617-679-300-7

Історія українського копаного м’яча почалася задовго до війни і того часу, коли Україну почали ідентифікувати як державу. У книжці — перша ґрунтовна спроба дослідити історію українського футболу в Галичині у першій половині ХХ століття (1909–1944). Тут не просто документально зафіксовано історію матчів, а й простежено долю популярних у міжвоєнні роки футболістів, вміщено авторські версії й оцінки тодішніх футбольних подій та інтриг.

У «Додатках» — добірка фейлетонів, які є чи не най­оригінальнішою прямою ілюст­рацією (а також репрезентацією тодішнього мовного середовища) довоєнного футбольного життя в Україні.

В оформленні обкладинки використано фото з приватного архіву Уляни Турко. На фото: футболісти команди «Сян» (Перемишль) вибігають на поле стадіону «Чувай» (1939 р.) Попереду — Мирослав Турко, найкращий футболіст Галичини міжвоєнних років згідно з опитуванням часопису «Змаг».

Ціна: 150 грн

Замовити книгу 

Початково ми грали, так би мовити, під голим небом, — описував перший голова клубу, лікар Степан Дмоховський. — Спершу треба було усувати “ґолі”, що лишали корови і коні. Ворота позначувалися порошкованим вапном. Трибуна складалася з одної лавки, яку нам випозичав найближчий сусід-господар. На ній сідав завжди життєрадісний адвокат Кормош, панове професори Любович і Поліха, ще там хтось, врешті моя дружина… ну і я! Решта публіки, в сумі яких 40 гімназистів, стояла півколесом за нами. Ціла та публіка живо стежила за мало ще відомою грою наших перших копунів і раділа кожним ґолем, що падав у ці вапняні ворота. І так минало недільне пополудне. Громадою вертались ми до міста, обговорюючи критично усі стріли, подачі і невдачі.

 

 

Економіка добра і зла. Слідами людських пошуків: від Гільгамеша до фінансової кризи

Номер стенду: B2.33

Седлачек Т. Економіка добра і зла. Слідами людських пошуків: від Гільгамеша до фінансової кризи : Томаш Седлачек ; переклад з чес. Тетяни Окопної. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 520 с. – ISBN 978-617-679-244-4

Якщо ви шукали книжку про економіку, яка не лише написана легко й доступно, а є зрозумілою навіть неспеціалістам, де сама економіка постає пригодницькою подорожжю, наприкінці якої знайдемо аргументи для глибших роздумів про світ та роль людини в ньому, то дослідження Томаша Седлачека — саме те. Це неординарний погляд на наукову дисципліну, яку більшість із нас стереотипно вважає «сухою».
Автор — чеський економіст, радник президента Вацлава Гавела у 2001–2003 роках — у своєму дослідженні сміливо виходить за межі економіки та поєднує її з історією, філософією, психологією та давніми міфами.

Ціна: 150 грн

Замовити книгу

Та економіка, яку ми знаємо сьогодні, — це культурний феномен, витвір нашої цивілізації. Проте це не продукт, який би ми спеціально створювали чи винаходили, як, до прикладу, двигун чи годинник. Відмінність полягає в тому, що ми знаємо, як двигун чи годинник виникли, розуміємо, як вони працюють. Ми можемо (майже) розкласти їх на окремі деталі, а потім знову зібрати. Ми знаємо, як урухомити їх і як зупинити 1. Проте з економікою все по-іншому. Так багато відбулося неспеціально, спонтанно, неконтрольовано, неплановано, не за помахом диригентської палички. Перш ніж економіка емансипувалася аж до статусу самостійної науки, вона спокійно собі існувала як підгалузь філософії — наприклад, етики, маючи дуже мало спільного зі своїм сучасним трактуванням математично-алокативної науки, яка згори, зі своїх позицій позитивістської зарозумілості, поглядає на інші неточні науки. Та тільки наше тисячолітнє «виховання» стоїть на глибших, а часто й міцніших засадах. І непогано було б про них знати.


 

Бавимося разом або Як впоратися з дитячим непослухом

Номер стенду: B2.33

Слотвінська А. Бавимося разом або Як впоратися з дитячим непослухом [Текст]: Алла Слотвінська. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. — 208 с. (Серія «Школа мудрих батьків»). ISBN 978-617-679-352-6

Слухняна вихована дитина — мрія усіх батьків. Проте в реальному житті не існує тієї «дитинки-з-картинки». Як і дорослий, малюк — особистість, має свої прагнення, власний характер і перепади настрою. І батькам потрібно навчитися спілкуватися з дитиною, яка наполягає на своєму, часом вередує або навіть влаштовує істерики. У цьому ігри — найкращі помічники, переконана авторка книжки, психолог Алла Слотвінська.

Ціна: 90 грн

Замовити книгу

Ця книжка допоможе не лише зрозуміти, чому ваша дитина не слухається, але й що робити в такому разі: коли наполягати на своєму, а коли — запропонувати гру.

Понад 60 готових ігор, описаних тут, допоможуть вам, коли… дитина не захоче чистити зуби, одягатися на прогулянку, прибирати іграшки, купатися, мити голову, лягати спати.


 

Шевченків міф України. Спроба філософського аналізу.

Номер стенду: B4.25

Забужко О. Шевченків міф України. Спроба філософського аналізу / Оксана Забужко.?—? Вид.?5-­те, перегл.?і допов. ?—?Київ, Видавничий Дім?«КОМОРА», 2017.?—?304 с. ISBN?978?­?617?­?7286?­?15?­?7

Книга «Шевченків міф України. Спроба філософського аналізу» вперше вийшла друком 1997 року і справила ефект бомби в українському літературознавстві?—?не менший, ніж «Польові дослідження з українського сексу» в літературі. Авторський метод інтерпретації класичних текстів скандалізував адептів канону Великого Кобзаря, і дискусія швидко переросла в «битву за святині». Тепер, із відстані у двадцять років, пропонуємо читачеві поглянути на цю унікальну працю в контексті?—?додана добірка літературної критики та публіцистики відображає полеміку, що вирувала після першої публікації книги.

Ціна: 120 грн

… масштабність творчого внеску та силу впливу Оксани Забужко на сучасне нам національне письменство годі заперечити: найсерйозніші романісти хіба наближаються до резонансності й глибини думки двох її романів, авторам малої прози далеко до витонченості й сили запропонованих нею зразків, поетки наслідують, а есеїсти?—? програють і кількісно, й енергетично. Забужко не зникла після 90­х і не змінювала своє драматично ­надривне амплуа у відносно комфортних 2000­-х; вона просто константно є у процесі?—? когось її присутність дратує, а когось мобілізує. «Шевченків міф України» став свого часу якраз отаким магнетичним текстом?—? прозвучав, вибухнув, спровокував дискусію. Проте, як і деякі інші тексти письменниці (її «Хроніки від Фортінбраса», «Notre Dame d’Ukraine», другий роман, окремі пізніші есеї), цей текст залишається «недочитаним»?—? не всі озвучені там ідеї потрапили в належну інтелектуальну ротацію. Тому є сенс говорити про «Шевченків міф…» знову, тому є резон перечитати його ще раз і зрозуміти глибше.

 

 

 

 

Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості

Номер стенду: 2.33

Кемерон Дж. Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості [Tекст] : Джулія Кемерон; пер. з англ. Тетяни Савчинської. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 352 с.  ISBN 978-617-679-375-5

Якщо ви перебуваєте у творчій кризі, не бачите, куди рухатися далі та як реалізувати свій творчий потенціал, ця книжка допоможе подолати внутрішні та зовнішні перешкоди та відкрити у собі митця. «Шлях митця» Джулії Кемерон — це практичний курс, розрахований на 12 тижнів щоденних занять, що допоможе митцю-початківцю, а ним може стати кожен, розгледіти і розбудити в собі нові, несподівані таланти, приспані скептицизмом, насмішками, некомпетентною критикою та різними комплексами.

Ціна: 120 грн.

Замовити книгу

Коли мене запитують, чим я займаюся, я зазвичай відповідаю так: «Я режисер-сценарист і проводжу семінари, де навчаю людей творчості. Ці останні слова часто неабияк зацікавлюють співрозмовників.
«Як можна навчати когось творчості?» — неодмінно запитують мене. У цю мить на обличчі співбесідників здебільшого з’являється і зневага, і цікавість водночас.
«Творчості навчити не можна, — відповідаю я. — Але от навчити інших дозволити собі бути творчими — цілком можливо, цим я і займаюся».

12 неймовірних жінок: про цінності, які творять людину

Номер стенду: 2.33

12 неймовірних жінок: про цінності, які творять людину [Tекст] / Автор-упорядник Мар’яна Савка. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 208 с.  ISBN 978-617-679-397-7

Дванадцять жінок, дванадцять цінностей, дванадцять відвертих розмов. Мар’яні Савці вдалося створити особливий комунікаційний простір, у якому витворився жіночий обмін думками та ідеями про найголовніше: любов, справедливість, милосердя, толерантність… Такий, у якому ми вчимося думати по-новому, вголос говорити про те, що важливо.
У цій книжці — цікаві ідеї, життєвий досвід, думки та роздуми про те, що наповнює людське життя, що збагачує його по-справжньому.

Ціна: 100 грн

Замовити книгу 

Я свідома, що цільовою читацькою аудиторією цієї книжки будуть насамперед жінки. І це навіть добре — може, хтось, прочитавши ці інтерв’ю, вирішить щось кардинально змінити у своєму житті і не боятися цих змін. Може, хтось змінить свої щоденні ритуали — і почне уважніше ставитися до своїх рідних і близьких, до світу і природи, а хтось перестане нарікати на всіх і зрозуміє, що ми самі несемо відповідальність за свої дії, за своє життя. У кожному разі ці дванадцять розмов були для мене напрочуд важливими, я за них надзвичайно вдячна усім моїм співрозмовницям. Завжди спокійніше, коли внутрішньо є на кого опертися. Я так роблю. На всіх моїх співрозмовниць я внутрішньо покладаюся, шукаю в них підтримки, вчуся у них багатьом речам. І це нормально, бо ми — люди, ми маємо ділитися нашими досвідами і разом ставати сильнішими…

Мар’яна Савка

Загадка капіталу

Номер стенду: B3.26

Загадка капіталу  / Ернардо де Сото ; переклад з англ. М. Климчука. – Київ : Наш формат, 2017. – 332 с. ISBN: 978-617-7388-07-3

Капіталізм у розвиткових країнах і пострадянських країнах зазнав краху. Він несправедливий, недоступний для широких мас і перетворився на привілей своєкорисного клану підприємців і чиновників, — стверджує знаменитий перуанський економіст і громадський діяч Ернандо де Сото. Якщо люди в перехідних країнах — не убогі жебраки, не сліпі в’язні архаїчних культур, що ж заважає їм отримати від капіталізму те саме багатство, що й на Заході? Чому капіталізм процвітає лише на Заході, ніби відділений скляною стіною? Відповідь — дискримінаційна система майнових прав і нездатність продукувати капітал. Капітал — це кров капіталістичної системи, наріжний камінь прогресу і єдина річ, яку бідні країни не можуть випродукувати для себе, хоч би як їхнє населення залучалося до діяльності, притаманної капіталістичній економіці. Інтелектуальна свіжість і гостра полемічна аргументація принесли цій книжці світову славу.

Ціна: 120 грн

Замовити книгу 

Іноземні інвестиції, поза сумнівом, річ добра. Так само, як стабільна валюта, вільна торгівля, приватизація і всі інші ліки з арсеналу західної фармакопеї. Але цих ліків явно не досить. Вони настільки неефективні, що майже не годяться.

 Коли ліки не допомагають, західні люди, не сумніваючись у їхній дієвості, нерідко закидають третьому світові брак підприємливості. Якщо, попри слушні поради, нічого не виходить, то річ у самих людях: бракувало протестантської Реформації, або в населення занизький рівень інтелекту. Однак припущення, що саме в культурі полягає секрет успіху таких різних регіонів, як Японія, Швейцарія чи Джорджія, і що саме в культурі причини більшої-меншої бідності таких різних країн, як Китай, Естонія чи Грузія, гірше за негуманне — воно непереконливе.

Китайська модель

Номер стенду: B3.26

Белл Д. Китайська модель / Деніел Белл ; переклад з англ. О. Демянчук. – Київ : Наш формат, 2017. – 312 с. ISBN: 978-617-7279-85-2

На Заході політичні системи звикли ділити на «хороші» демократії і «погані» авторитарні режими. На думку Деніела Белла, нинішній політичний режим Китаю стоїть десь посередині між двома крайнощами. Він вважає, що так званий тамтешній комунізм останніми роками трансформувався в політичну меритократію. Чим характеризується «політична меритократія»? Яких вад цього режиму слід уникати? Які його беззаперечні переваги не можна ігнорувати і як їх успішно поєднати з демократичними цінностями?

Ціна: 150 грн

Замовити книгу

Третій елемент китайської політичної реформи — політична меритократія на найвищому рівні — бажана тоді, коли лідери відбираються й просуваються на вищі посади на основі видатних здібностей і чеснот. Однак практика часто відрізняється від ідеалу. Найяскравішою відмінністю є політичне домінування «князьків»: кілька вищих керівників Китаю, включно з головою КНР Сі Цзіньпіном, є нащадками відомих і впливових старших посадовців Комуністичної партії. У меритократичній системі з рівними можливостями отримання найвищих посад можна було б очікувати меншої кількості лідерів, що мають родинні зв’язки з колишніми лідерами. Втім князьки почали своє сходження ще до того, як на початку 1990-х років була інституціоналізована система іспитів для державних службовців, і вони спочатку були відібрані завдяки відносно високому рівню освіти й схильності до реформ, а не завдяки високому походженню; такі умови навряд чи будуть відтворені в майбутньому.

Інноватори

Номер стенду: B3.26

Айзексон В. Інноватори. Як група хакерів, геніїв та ґіків здійснила цифрову революцію / Волтер Айзексон ; переклад з англ. Дмитра Гломозди. — Київ : Наш формат, 2017. — 488 с. ISBN 978-617-7279-81-

Мало хто знає, що теорію сучасного цифрового світу сформулювала жінка ще в середині ХІХ століття; і не будь-хто, а донька самого Байрона — леді Лавлейс. За півтора століття цифрову еру наближали багато людей, проте більшість так і залишилася в тіні. Це книжка про різні етапи цифрової революції, про ґіків, хакерів і мрійників, які кардинально змінили світ і підхід до бізнесу. Вона про диваків, яким нині людство завдячує електронним комфортом: Алана Тюрінга, Біла Ґейтса, Стіва Возняка, Стіва Джобса, Ларі Пейджа та інших. З неї ви дізнаєтеся про глибокі інновації і роль творчої співпраці в історії людства.

Ціна: 190 грн

Замовити книгу 

Незадовго до смерті в 2011 році Джин Дженнінгз Бартік із гордістю висловилася про те, що всі програмісти, які створили перший комп’ютер загального призначення, були жінками. «Попри те, що наше дорослішання випало на еру, коли кар’єрні можливості жінок були загалом вельми обмежені, ми допомогли започаткувати еру комп’ютерів». Так сталося тому, що в ті часи багато жінок вивчали математику, і на їхні навички був попит. Також, наче за іронію долі, хлопці зі своїми іграшками вважали, що найважливішим завданням, а отже, чоловічою справою, було складання апаратної частини. «На той час американські наука і техніка були навіть більш сексистськими, ніж зараз, — говорила Дженнінгз. — Якби адміністратори ENIAC могли передбачити, наскільки ключовим стане програмування для функціонування електронного комп’ютера, і наскільки складним воно виявиться, цілком можливо, що вони з великою неохотою відвели б настільки важливу роль жінкам.

Капіталізм і свобода

Номер стенду: B3.26

Фрідман М. Капіталізм і свобода / Мілтон Фрідман, Роуз Фрідман ; переклад з англ. Н. Рогачевської. — Київ : Наш формат, 2017. — 216 с. ISBN 978-617-7279-77-7

«Капіталізм і свобода» — класика політико-економічної літератури ХХ століття — як ніколи актуальна для України. Нобелівський лауреат Мілтон Фрідман розглядає зв’язок між економічною та політичною свободою. Він описує, чому варто обмежити вплив держави в економіку, децентралізувати владу, забезпечити гнучкий валютний курс, роздержавити сфери освіти і соціального забезпечення.

Ціна: 120 грн

Замовити книгу 

Держава могла б ввести певний мінімальний обов’язковий рівень навчання, фінансування котрого здійснювалось би за допомогою видавання батькам ваучерів, за якими на кожну дитину щороку сплачувалася б певна фіксована сума за умови, що вона буде витрачена на «офіційно затверджене» навчання. Тоді батьки мали б право витратити цю і яку завгодно додаткову суму із власної кишені на купівлю педагогічних послуг у якомусь офіційно затвердженому навчальному закладі за власним вибором. Такі послуги могли б надаватися приватними комерційними навчальними закладами. Роль держави обмежувалась би спостереженням за тим, щоб навчальні заклади відповідали певним мінімальним вимогам (наприклад, щоб їхні програми містили обов’язковий загальний обсяг навчального матеріалу), приблизно так само, як зараз держава інспектує ресторани і забезпечує дотримання необхідних санітарних правил. Чудовим взірцем такої програми є навчальна програма для ветеранів, введена у США після Другої світової війни. Кожен колишній військовослужбовець, що мав право на участь у програмі, щороку отримував певну максимальну суму, яку міг витратити в будь?якому навчальному закладі на свій вибір за умови, що той відповідав певним загальним вимогам.

Напролом

Номер стенду: B3.26

Голідей Р. Напролом / Раян Голідей ; переклад з англ. О. Асташевої. – Київ : Наш формат, 2017. – 168 с. ISBN 978-617-7388-13-4

Перешкод не уникнути. Вони розчаровують і паралізують сучасне суспільство. Та годі їх сприймати негативно, вважає медіастратег Раян Голідей. Адже кожна перешкода — це можливість перевірити себе, спробувати щось нове і, врешті-решт, вийти переможцем.
Використовуючи принципи стоїків, автор допоможе побачити ситуацію в цілому і зосередитися на тому, що можна змінити. Навчить, як стати емоційно стійкішим, знаходити у проблемах можливості і виробити імунітет до труднощів.

Ціна: 140 грн

Замовити книгу 

Після поразки спитайте себе: «Що пішло не так? Що можна поліпшити? Чого не вистачає?». Це допоможе віднайти альтернативні шляхи — можливо, навіть кращі за початковий. Поразки заганяють вас у кут, який лише здається глухим — ви мусите самостійно знайти з нього вихід. Це і є прорив.

Як і будь-яка престижна школа, навчання на помилках не безкоштовне. Платою за знання стають дискомфорт, утрата чи вимушений новий старт. Платіть із радістю. Кращого вчителя для своєї кар’єри, книги чи бізнесу ви не знайдете. Знаєте, як за ірландською приказкою капітан знайшов усі підводні камені в гавані? Дном свого корабля.

Перемикайся

Номер стенду: B3.26

Ґолдсміт М. Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бути / Маршалл Ґолдсміт, Марк Рейтер ; переклад з англ. Н. Валевської. — Київ : Наш формат, 2017. — 240 с. ISBN: 978-617-7388-06-6

Чи уявляли ви колись «себе ідеального»? А що зробили для того, щоб таким стати? Можливо, ви хотіли присвятити час рідним або прочитати фахову книжку, але вже півтори години граєте в ігри на смартфоні. Давно мріяли схуднути, але не можете встояти перед запахом тістечок. Середовище постійно відволікає нас від мети так званими тригерами — ароматами, ґаджетами та іншими дрібницями. Як «перемкнутися» зі спокуси на бажану дію, а потім перетворити це в звичку, розповість автор книжки Маршалл Ґолдсміт.

Ціна: 140 грн

Замовити книгу

Згадайте, як ви розпочинаєте свій день. Якщо ви схожі на більшість людей, то прокидаєтеся лідером із важливими планами на день. Ви навіть можете скласти список завдань. Дивлячись на нього, ви відчуваєте впевненість та мотивацію цього дня. А чому б і ні? У вас є план. План — це добре. У той момент ви функціонуєте як лідер. Але пізніше, впродовж дня, майже не усвідомлюючи, ви берете на себе іншу роль. Ви стаєте послідовником, людиною, яка має виконувати бажання лідера. Як лідер ви гадаєте, що послідовник усередині вас виконуватиме кожен наказ точно так, як його озвучено. І що ваше я-послідовник не матиме причин зазнавати невдач упродовж дня. (Зрештою, хто планує зазнавати невдач?) Ви ігноруєте можливість того, що працівник усередині вас може засмутитися через клієнта або колегу, може відволіктися на термінову ситуацію або просто не встигати через те, що зустріч затягнулася.

Данина Каталонії

Номер стенду: B4.5

Орвелл Дж. Данина Каталонії: історична мемуаристика /Джордж Орвелл ; переклад з англ. І. Савюк. – Київ : Видавництво Жупанського, 2017. – (Майстри світової прози). – 240 с. ISBN 978-966-2355-76-5

Джордж Орвелл (1903–1950) – англійський письменник і публіцист, який став знаменитим завдяки найвідомішому роману в жанрі антиутопії «1984», де він змалював жахливе тоталітарне суспільство майбутнього.

Проте у творчому доробку Орвелла є ще одна дуже важлива книжка – спогади письменника про його участь у громадянській війні в Іспанії. У певному сенсі ідеаліст, Джордж Орвелл, як і багато хто в ті часи, відгукнувся на заклик іспанського республіканського уряду допомогти у боротьбі проти заколоту генерала Франко. Але, прибувши до Іспанії і поступово занурюючись у місцеві події, а також безпосередньо беручи участь у військових діях, Орвелл розуміє, що не все так просто та однозначно, як може видатися збоку, а надто, якщо намагатися оцінювати перебіг громадянської війни в Іспанії, послуговуючись лише газетними статтями різного пропагандистського забарвлення. Якраз тоді Орвелл уперше зіштовхується з лицемірною і облудною пропагандою, якою Радянський Союз та його проплачені закордонні маріонетки примудрилися обплутати увесь світ, він бачить, як радянська внутрішньопартійна колотнеча і боротьба за владу ширяться, виходять далеко за межі СРСР і зачіпають навіть далеку Іспанію, таким чином приводячи до поразки іспанську революцію і, врешті-решт, допомагаючи Франко здобути перемогу над республіканськими демократичними силами, які нібито підтримував СРСР.

Письменник з властивою йому глибиною і проникливістю розмірковує над проблематикою світового соціалістичного руху, про лицемірство і шкоду радянського комунізму, про інструменти нівелювання революцій, а також про те, що війна завжди залишається війною і що для безпосередніх її свідків та учасників патетичні героїзм та слава завжди програють неодмінним супутникам війни – голоду, бруду, вошами у штанях, каліцтвам, смертям побратимів та врешті-решт хитрим підмінам кінцевої мети війни.

Ціна: 80 грн

Сталося це наприкінці грудня 1936 року, менше семи місяців тому, проте мені здається, що це було зі мною дуже давно. Останні події набагато сильніше затерли все в пам’яті, аніж те, що траплялося у 1935 чи 1905 роках. Я приїхав до Іспанії для написання статей, проте майже одразу вступив до лав ополчення, оскільки на той час та за тих умов це рішення видавалось мені єдиним правильним з усіх можливих. Фактично, влада в Каталонії досі належала анархістам, і революція була в самому розпалі. Для усіх, хто перебував тут із самого початку, ще в грудні чи січні видавалося, що революція завершувалась, але для тих, хто приїздив просто з Англії, вигляд Барселони видавався нереальним та надзвичайним. Ось і я вперше у своєму житті опинився в місті, де панував робітничий клас.

Магія джунглів

Номер стенду: B2.33

Басфорд Дж. Магія джунглів  : розмальовка-антистрес / Джоанна Басфорд. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 88 с.  ISBN 978-617-679-351-9

Нова й чудова розмальовка для дорослих кличе у сповнені див мандри крізь джунглі.
Чорно-біла стежина, прокладена Джоанною Басфорд — палкою прихильницею графічних малюнків, — занурить вас у магію джунглів. Ви відкриєте для себе забутий світ флори та фауни, який тільки й чекає, щоб ожити на сторінках цієї розмальовки. Познайомитеся зі строкатими деревними жабками та делікатними колібрі, скрадливими тиграми та грайливими мавпами. Дозвольте вашій уяві ширяти попід зеленим шатром із листяних крон або милуйтеся витонченими й чуттєвими квітами та тропічними рослинами при землі.

Ціна:  100 грн

Замовити книгу 

Kyiv by Locals

Автори: Ніна Горбачовa, Ольга Бесхмельниціна, Зоя Литвин, Аліна Рудя

Видавництво: Huss

Від авторів:

Створений киянами, Kyiv by Locals — це зручний і сучасний англомовний гід українською столицею. Чотири подруги, закохані в місто, у якому вони виросли, зібралися якось за чашкою кави та вирішили створити щось, що б віддзеркалювало їхню любов до карт, фотографії, історії та головне – до міста Київ. Ті, хто живуть в Україні, знають, яке чудове наше місто, саме тому ми вирішили сконцентрувати увагу на іноземцях, які відвідують столицю. Саме тому Kyiv by Locals — це зручний і привабливий англомовний гід із фотографіями та рекомендаціями киян та ілюстраціями талановитої Тані Шийки.

Наша головна мета — це показати місто таким, яким бачимо його ми. Ті місця, у які із задоволенням ходимо ми самі, а також наші друзі та рідні. Ми не любимо слово “туризм” і хочемо, щоб відвідувачі Києва повезли додому справжні автентичні та цілісні враження, якими б вони хотіли поділитися зі своїм оточенням.

Introduction by authors:

We are glad that you are visiting this page. It means that you are either in our beautiful city, or you are planning to visit in the future. We are the team at Kyiv by Locals. We grew up in the city and consider it our home. All of us love to travel abroad, see different places and meet people around the world. However, returning to this city of golden domes and green hills located on the banks of the River Dnipro, is a pleasure beyond words. Never in recent history has Kyiv been so vivid and vibrant. Despite all odds, art, cultural and social life are booming. New businesses continue to open and more and more people visit each year.

When coming up with the idea of creating a new travel guide, we didn’t want to make a boring pocketbook with stock pictures and basic information. We wanted to take the best parts of our city and put them together in a small book. We asked our friends, relatives and partners to tell us their favorite places in order to make your travel experience, pleasant and as much fun as possible. We have experienced all the places mentioned, so you can be sure that they meet our complete approval.

We collaborated with the local Instagram community who submitted the pictures of the places where locals really go – to drink coffee, have a party, or meet their loved ones. As a result you not only have a guide, but also a small photo diary of the Kyivites, captured through the lenses of their cameras and smartphones.

We hope you enjoy your stay in Kyiv,

Your Kyiv by Locals team – Alina, Olya, Zoya and Nina.

Invisible photo business (що має знати фотограф, який хоче знімати для світових брендів)

Номер стенду: D7.14
Шульга В. Invisible photo business (що має знати фотограф, який хоче знімати для світових брендів) / Василь Шульга. — Київ : Пабулум, 2017. — 200 с.
Прочитавши цю книжку, ви дізнаєтесь, що таке фотобізнес, і як в ньому досягти успіху. Це машина часу, яка покаже вам шлях людини у фотографії від підніжжя і до вершин. Насамперед книга адресована фотографам, однак буде цікава й іншим учасникам рекламного бізнесу – представникам фотостудій, рекламних агентств і взагалі всім, хто цікавиться знімальним процесом.
Книга допоможе вам сконцентруватись на найважливішому в фотобізнесі та уникнути великої кількості помилок, яких припускаються початківці на різних етапах кар’єри.Василь Шульга – співзасновник і генеральний продюсер Positive Pictures. За вісім років існування компанія реалізувала близько чотириста проектів. Серед брендів, для яких виконували роботи, – McDonalds, Gillette, Honda, Duracell, Raiffeisen bank, Nescafe, Nemiroff, Infiniti, Nike, Adidas, Lipton та ін. Працювали з більшістю рекламних агенцій: TBWA, Ogilvy, McCann Erickson, Geometry, Lowe, DDB, Publicis, Hawas та ін. Організовували зйомки закордоном і запрошували в Україну іноземних фотографів.
Ціна: 150 грн
Чи знаєте ви, що зовсім необов’язково мати найкрутішу камеру, необов’язково навіть знати, що таке експозиція, аби заробляти великі гроші у сфері фотографії? Чи знаєте ви, чому гонорар фотографа складає не менше десяти відсотків від вартості рекламної зйомки? Чи знаєте ви, чому найбільш високооплачувані фотографи світу проводять приблизно чотири зйомки на рік? Чи знаєте ви, чому поганий настрій дівчини бренд-менеджера безпосередньо впливатиме на кількість коментарів від клієнта та тривалість зйомки?Прочитавши цю книжку, ви дізнаєтеся відповіді на ці та багато інших запитань, які допоможуть вам краще уявити, що таке фотобізнес. Це машина часу, яка покаже вам шлях людини у фотографії від підніжжя і до вершин. Я щиро сподіваюся, що ця книжка допоможе вам уникнути великої кількості помилок, яких припускаються початківці, і сконцентруватися на головному. Насамперед я хочу привітати вас, ви — творець. Ви — людина, яка не просто бачить навколишній світ особливим чином; ви володієте унікальним талантом продемонструвати всім, як саме ви його бачите. Не вірте тим, хто каже, що фотографія — це просто.

Ідентичність Франції. Люди і речі

Номер стенду: В4.5

Бродель Ф. Ідентичність Франції. Люди і речі. Книга 3 / Фернан Бродель; переклад з фр. Світлани Глухової. – Київ : Видавництво Жупанського, 2017, 472 с.: іл. – (Історична думка). ISBN 978-966-2355-77-2

Фернан Бродель (1902–1985) – французький історик, член Французької академії; один з найвидатніших істориків ХХ сторіччя. Автор праць: «Середземномор’я та середземноморський світ за часів Філіппа ІІ», «Матеріальна цивілізація, економіка та капіталізм, ХV–XVIII сторіччя» тощо. На схилі віку великий історик своєю фундаментальною працею «Ідентичність Франції» довіряє нам ключі, аби відкрити нам історію Франції: він спостерігає за нею, зачарований її надзвичайним різноманіттям; аналізує глибокі й мовчазні зрушення, що зазнає її простір, визначає суть її географічного середовища та розташування на теренах Європи; виявляє чималу вагу її давніх коренів і традицій, які формують її краєвид. Мандрівка багатовіковою історією Франції, аби осягнути розумом її могуть, її виверти, непереборні й незмінні у сучасній Франції.

 

Ціна: 150 грн

Усі країни Європи переживали упродовж століть періоди «селянської економіки». Згодом усе змінилося, більш чи менш швидко. У Франції повільніше, ніж у деяких інших країнах: це запізнення, певно, залишило відбиток на нашій глибинній історії. Ще у 1947 році Луї Шевальє стверджував стосовно Франції, що «селянство [було] певним чином зчайним сумлінням країни, її можливостями, її межами. Саме завдяки йому Франція могла у будь-який час мати точне розуміння того, на що вона може дозволити собі наважитися, чи того, від чого вона повинна відмовитися». Ця очевидна важливість, ці глибинні реалії, це запізнення в еволюції, чи могли вони вважатися добром (я в цьому сумніваюся) чи злом?

 

Звідки я взявся? Правдиві відповіді на “незручні” питання

Номер стенду: B2.17

Звідки я взявся? Правдиві відповіді на “незручні” питання /Jos? R. D?az Morfa, Caterina Marassi Candia,Pilar Migall?n Lopezosa, Mercedes Palop Botella. — Харків : Віват, 2017. — 104 с.

Ваша дитина почала ставити «незручні» запитання? Це змушує вас червоніти? До того ж ви не знаєте, як коректно й правдиво на них відповісти? Не засмучуйтеся, адже на допомогу прийде ця чудово ілюстрована книжка. «Моя перша книжка сексуальності» доступною мовою розповість дітлахам усе найнеобхідніше про складні питання, які їх турбують: будова статевих систем чоловіка й жінки, вагітність, розвиток і народження дитини, сексуальні стосунки та ще багато про що.

 

 

Війна двох правд. Польське питання в українській історії.

Номер стенду: B2.17

Війна двох правд. Польське питання в українській історії. Бібліотека «Історичної правди» / укладач Вахтанг Кіпіані.  — Харків : Віват, 2017

Тема історичної пам’яті актуальна повсякчас, хай би про які націю, етнос чи державу йшлося. Нерозв’язані гострі питання спільного минулого України та Польщі сьогодні заважають обом країнам без спотикань здійснювати поступ на шляху примирення.
Під обкладинкою цієї книжки зібрано факти, результати досліджень та міркувань провідних спеціалістів із проблем україно-польських відносин. Автори статей, скомпонованих завдяки науково-популярному виданню «Історична правда», спробували висвітлити правду про суперечливі події ХХ століття в історії двох народів.
Зокрема ви дізнаєтесь про:
—  діяльність ОУН і УПА, а також Армії Крайової;
—  трагедію Волині 1943 року;
—  акцію «Вісла» 1947 року;
—  те, чому Василь Стус писав, що хотів би бути поляком;
— зусилля Єжи Ґедройця та інших інтелектуалів у пошуках правди через слово.
Книжка стане у пригоді всім, хто хоче зрозуміти, чому минуле розділяє українців та поляків і чому наші народи обов’язково домовляться про завершення «війни двох правд».

 

 

Господи, Ти відкриєш вуста мої

 Номер стенду: В3.12

Господи, Ти відкриєш вуста мої… Йосиф Зісельс у розмовах з Ізою Хруслінською / Йосиф Зісельс. – Київ : Дух і Літера, 2017. – 392 с. ISBN 978-966-378-503-5

Йосиф Зісельс – громадський діяч, співпрезидент Асоціації єврейських організацій та общин (Ваад) України, голова Генеральної ради Євроазіатського єврейського конгресу, виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України. В радянські часи – учасник дисидентського та правозахисного руху, член Української Гельсінської групи, політв’язень.

У бесідах із відомою польською журналісткою Ізою Хруслінською Йосиф Зісельс розповідає про свій життєвий шлях, боротьбу за права людини в СРСР, відновлення єврейських общин у незалежній Україні, українсько-єврейські відносини, проблеми новітньої історії та сучасної політики. Книга розрахована на широке коло читачів.

Ціна: 99 грн

Замовити книгу

Розмову веде етнічна полька і громадянка Польщі, а її співбесідник – етнічний єврей. Проте обоє вони люблять Україну і для обох вона – затишна гавань для душі. Так, Іза «вросла» в Україну вже добрих двадцять років тому, і з плином часу це «вростання» стає щораз натхненнішим. Це не сліпа й безкритична любов – Іза добре знає наші, українські, слабинки. Проте вона бачить у нас також і те, чого ми самі побачити, здається, неспроможні. Тому й вірить у нас навіть тоді, коли ми цю віру в себе на мить утрачаємо. Що ж до Йосифа, то про свою власну еволюцію він говорить сам: «Я вважаю це якраз феноменом українізації євреїв, як із єврея совєцького утворюється спочатку єврей України, а потім – український єврей. Така генеза, яка розтягується на десятиріччя і приводить потім до такого стану, коли ти помічаєш за собою, що ти розмовляєш мовою, яка не є твоєю рідною, і ти вдоволений цим».

ЧувстваРиты. Вдох выдох

Номер стенду: B2.17

Січкарь М. ЧувстваРиты. Вдох&выдох / Маргарита Січкарь. — Харків : Віват,  2017. 140 с.

Короткі розповіді про життєві історії письменниці. Дає можливість читачу після кожної оповіді написати свою історію у книжці. Є вільні сторінки для нотаток, які може заповнювати читач.

 

 

Чарівні істоти українського міфу. Духи природи

Номер стенду: B2.17

Корній Д. Чарівні істоти українського міфу. Духи природи  /Дара Корній. — Харків : Віват, 2017. 320 с.

У віруваннях праукраїнців світ не мав чіткого поділу на видимий, природний, та невидимий, позаприродний. Люди поклонялися богам, намагаючись здобути їхню прихильність, і водночас спілкувалася з істотами нижчого порядку. Наші давні предки вшановували дерева і трави, джерела та ріки, гори і степи, ліси та поля, населяли їх химерними чарівними істотами, яких називали духами. Прадавні українці персоніфікували вітри, буревії, дощі, снігопади, пори року й інші атмосферні та природні явища.

 

 

Несамовито щаслива

Номер стенду: B2.17

Ловсон Дж. Несамовито щаслива / Дженні Ловсон ; переклад Олени Гапак. — Харків : Віват, 2017. 304 с. ISBN978-617-690-693-3

Ми всі чогось боїмося. Літати в літаках, їздити в ліфтах, лишатися в  темряві… Швидкості або висоти, комах або гризунів, натовпу або самотності… Насправді все це тотальне ніщо порівняно зі справжніми «тарганами», які можуть оселитися у вашій голові. Авторка «Скажено щасливої» — популярна блогерка й письменниця, котра страждає на психічний розлад. У книжці вона розповідає про власний досвід боротьби з депресією, панічними атаками та іншими «принадами» нездорової психіки. Переконані, що абсолютно здорові, і таке вас не зацікавить? Помиляєтеся! Позаяк під обкладинкою —море гумору та оптимізму на тлі до біса скажено-цікавих історій. А ще там можуть бути… гроші. Тож розгортайте і насолоджуйтесь, не пошкодуєте! І стережіться скунсів, бо вони подеколи гніздяться у волоссі.

 

Лінія часу. Візуальна історія світу

Номер стенду: B2.17

Гюс П. Лінія часу. Візуальна історія світу / Петер Гюс ; переклад Світлани Орлової.  — Харків : Віват, 2017. 80 с. ISBN 9786176909354

Візуалізована історія світу від Великого вибуху до теперішнього часу. Хронологія людства для великих і маленьких у приголомшливих малюнках Петера Гюса.

 

 

Світова гібридна війна

Номер стенду: В4.10

Світова гібридна війна: український фронт : монографія/ за заг.ред. В.П. Горбуліна. – Харків : Фоліо, 2017. – 496 с. ISBN 978-966-03-7760-8

У колективній монографії, підготовленій фахівцями Національного інституту стратегічних досліджень, вперше у вітчизняній та світовій науці детально досліджено явище світової гібридної війни в перспективі російської агресії проти України. Сутність гібридної війни розглянуто у контексті системної кризи світової безпеки, а її феномен – як новітній вид глобального протистояння. Детально розглянуто причини та передумови російської агресії проти України, її стратегічні цілі, а також особливості ведення гібридної війни у різних вимірах: воєнному, політичному, економічному, соціальному, гуманітарному, інформаційному. Аналізуються локальні успіхи нашої держави у протидії ворожим планам РФ за окремими напрямами. Зроблено загальний висновок про доведення Україною своєї спроможності як держави, що відстоює свій суверенітет у боротьбі з агресором. Розглянуті питання реформування міжнародних безпекових інститутів та пошуку балансу сил у новій, гібридній реальності.

Розраховано на політиків, політичних аналітиків, державних службовців вищої ланки, науковців у сфері безпекознавства. Результати дослідження зацікавлять освітян.

Ціна: 190 грн

Проблема не тільки в тому, що ми ніби «не бачимо», як саме мають змінитися наші стратегії. Наскільки нинішня система державного управління здатна ці нові стратегії реалізувати? ЧИ здатна вона  у принципі прийняти їх і почати діяти за ними?  Особливо якщо ці  стратегії виходитимуть за рамки традиційних практик і традиційних інструментів.
Тут на нас, очевидно, теж чекає істотне зміщення акцентів, яке болісно позначиться на чималій  кількості громадян країни, включно з її керівниками. Якщо питання вивести на рівень загальнодержавного осмислення, то звучатиме воно так:  чи здатні ми ( а якщо так, то коли і з яким результатом) на масштабну соціально-адміністративну підготовку до існування в рамках гібридного світу і до протидії гібридним війнам?
Сьогодні відповіді на це запитання немає. Але ця відповідь нам конче необхідна.  Так чи інакше, вивчення «уроків історії» в Україні відбувається паралельно із самим перебігом історичних подій, а фахівцем з питань національної безпеки мимоволі стає кожен.

Добробати

Номер стенду: В4.10

Добробати / Катерина Гладка, Дмитро Громаков, Вероніка Миронова та ін. ; ін. О. А. Гугалова. – 2-ге вид., переробл. та допов. – Харків : Фоліо, 2017. – 325 с.: іл. ISBN  978-966-03-7709-7

Чи вистояла б Україна без мужності добровольчих батальйонів? У чому сутність руху добробатів – і де його витоки? Якою була роль добровольців під час найважливіших етапів битви України проти гібридного агресора? І що чекає на добробати у майбутньому? На ці питання вирішила відповісти група експертів і журналістів. Проект «Добробати» – це хроніка історії руху і водночас роздуми над його природою. Створення добробатів, їхній бойовий шлях і сучасний стан – усе це безпосередньо з уст учасників подій, політиків, військових, громадських діячів та волонтерів.

Ціна: 175 грн

Йшли перші дні після перемоги Революції гідності. Розпочалася анексія Криму, сепаратисти почали розгойдувати український Схід. Стало зрозуміло, що Збройні сили України, практично зруйновані владою Януковича, перебувають у жалюгідному стані, внутрішні війська і міліція деморалізовані – чинити опір агресору і сепаратистам мали змогу лише лічені підрозділи. Потрібно було робити щось неординарне та ефективне. Події розвивалися стрімко. Дуже швидко стало зрозуміло, що ставка на батальйони територіальної оборони, що формується за рахунок призову на службу у військкоматах, повною мірою себе не виправдала – бойові підрозділи дуже складно і довго формувалися, були недостатньо боєздатні. Саме тоді і виникла ідея формування нових спецпідрозділів МВС – тільки з добровольців. Отже, і службовці, й міліціонери, які пішли в запас, і хлопці з Самооборони Майдану, і просто патріоти з «гражданки» – тільки на добровільній основі! Мотивовані, котрі швидко навчаються і не пасують перед будь-якими труднощами тих перших тижнів.

Проект «Україна» : Архітектори, виконроби, робітники»

Номер стенду: В4.10

Проект «Україна» : Архітектори, виконроби, робітники». А-Г / Данило Яневський ; передмова В. Л. Єшкілєва ; іл. О.А. Гугалова. – Харків : Фоліо, 2017. – 296 с.: іл. ISBN 978-966-03-7640-3

Українці різних національностей та віросповідань дали світові безліч діячів, імена яких вписані до духовних, інтелектуальних, військових, спортивних, промислових,  мистецьких та інших Пантеонів різних держав. Ці люди лише упродовж останніх трьох століть створили умови для всебічного розвитку народу. «Проект Україна»: архітектори, виконроби, робітники», перший том якого ви тримаєте в руках, – перша спроба показати українському загалові велич, різнобарв’я та різноманітність реальних, живих творців просторів, у яких ми живемо. Просторів для вільних людей і відповідальних громадян тієї України, про яку ми мріємо, для якої працюємо, задля якої кращі сини та дочки нашого народу – без огляду на свою національність та віросповідання – віддають своє життя у кривавій війні проти неуцтва, пихатості та рабства, що третє століття поспіль намагається знищити наш безсмертний народ.  «Книга Данила Яневського є чи не «піонерською», авангардною спробою розкрити історичне буття України за межами архаїчних уявлень про роль масонів та парамасонських організацій в нашій історії. Яневському притаманно і, здається, приємно руйнувати зашкарублі міфи, що їх вбивали в голови українців адепти тоталітарних режимів. Він робить це професійно, спираючись не лише на  власну широку ерудицію, але й на архівні матеріали, які раніше ігнорували історики з совкових та шароварних угрупувань.» -Володимир Єшкілєв.

Ціна: 145 грн

Ця книга про людей, імена яких більшості з вас добре знайомі зі шкільних років. Усі вони в різні часи жили, працювали, а деякі навіть і народилися свого часу на території сучасної України. України, яка в ті часи ніякою Україною не була. А були окуповані у ХVІІІ ст. Австро-Угорською та Російською імперіями землі «двоєдиної держави трьох народів». Була та держава федерацією Королівства Польського та Великого князівства Литовського, яка від 1569 р. називалася Річчю Посполитою.  Назва держави іншими, розповсюдженими тоді мовами, звучала так: латинською – Res Publica, польською – Rzeczpospolita, руською – Р?ч Посполита. У перекладі українською «Річ Посполита» – «Спільна справа». «Спільна справа» трьох народів – польського, руського (тепер ми називаємо себе «українцями») та литовського. Усі вони, а також представники інших автохтонних національних груп числом кілька десятків, згідно з діючими тоді законами, були поділені на 5 соціальних верств: бояр, шляхту, міщан, селян та євреїв.

Жінки, які кохають до нестями

Номер стенду: В2.17

Жінки, які кохають до нестями / Робін Норвуд ;  переклад Ганни Топіліної. — Харків : Віват, 2017. — 319 с. ISBN 9786176906940

Ви ладні бігти за коханим ген за обрій, навіть якщо партнеру це не потрібно? Вибачаєте чоловіку геть неприйнятні речі? Відчуваєте психологічний тиск, проте не можете відмовитися від стосунків? Ви кохаєте до нестями, і настав час це припинити! На жаль, кохання до нестями — це не романтика, хоч би як його не популяризували ЗМІ, маскультура ба навіть твори світової літератури. Це небезпечна хвороба, і що швидше ви почнете одужувати, то скоріше пізнаєте справжнє жіноче щастя. Ця книжка допоможе жінкам, які потерпають від кохання, докорінно змінити себе і своє життя. Скажіть НІ психологічній і фізичній залежності, бо ви гідні найкращого! Запам’ятайте: ви не можете змінити інших, проте можете змінитися самі.

Ціна: 113 грн

Мустафа Джемілєв. Незламний

Номер стенду: В2.17

Мустафа Джемілєв. Незламний / Севгіль Мусаєва, Алім Алієв ; переклад Олени Рибки. — Харків : Віват, 2017.  — 256 с. ISBN 9786176907251

Мустафа Джемілєв є національним лідером кримських татар, символом єднання депортованого народу і повернення його на рідну землю. Він присвятив своє життя боротьбі з системою, величезною репресивною махіною, пройшов радянські тюрми, голодування, залякування — і переміг. Але анексія Криму 2014 року розпочала новий виток випробувань. Тепер знаний дисидент, правозахисник, уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу на міжнародному рівні відстоює права своєї батьківщини. Історія його життя — це історія боротьби кримськотатарського народу.

Ціна: 95 грн

Їжачки і трохи ховрашки

Номер стенду: В2.17

Гололобов В. Їжачки і трохи ховрашки / Вадим Гололобов ; іл. Ян Загорський— Харків : Віват, 2017. — 192 с. ISBN 978-617-690-745-9

Новий формат твого записника. Книжка-записник, суть якого оповісти неможливо. Можливо лише відчути.

Ціна: 65 грн

 

Альбом кращих подруг

Номер стенду: В2.17

Альбом кращих подруг / переклад Яни Головченко — Харків : Віват, 2017. — 256 с. ISBN 978-617-690-879-1

Це — альбом кращих подруг, в якому дівчатка можуть створювати власні шедеври, гратися, спілкуватися і просто веселитися. Дівчатка мають купити його на двох і заповнювати по черзі.

Альбом містить дві частини, котрі розташовані дзеркально, для заповнення двома подругами.

Ціна: 75.90 грн

Як я став письменником

Номер стенду: В3.11

Стасюк А. Як я став письменником / Анджей Стасюк ; переклад з пол. Б. Ославського. – Брустурів : Дискурсус, 2017. – 128 с. ISBN 978-617-7411-02-3

Невпинні мандри країною, гулянки, служба в армії, дезертирство, в’язниця, рок-н-рол, робота в підпіллі та ще дуже багато всякого. У книжці «Як я став письменником» Анджей Стасюк розповідає про свою навіжену молодість. Розповідає так, наче це ніяка не література, а ви просто сидите на кухні й по-дружньому теревените. Не соромлячись, не добираючи слів.Ціна: 70 грн

Дивлення у вікно, за умови, що там небагато відбувається, дуже розвиває уяву. Може бути, що й краще, як читання. Більшість книжок узялися з нудьги й нецікавого вікна. Завжди краще студіювати джерела, аніж коментарі. Я читав Батая в «Літературі світу», бо тоді все, що трималося купи, з’являлося в «Літературі світу». Читав, і темна ґрохівська ніч зі стогоном трамваїв і навіженими вогнями десь у небі дуже ліпилася до тої літератури. Тоді взагалі більшість речей якось дивно пасували одна до одної. Коли в когось порожньо в голові, тобто як має в ній багато місця, то легше поженити одне з другим. Це, здається, був мій головний навчальний принцип.

 Читати уривок

Україна-2030. Доктрина збалансованого розвитку

Номер стенду: В4.14

Україна-2030. Доктрина збалансованого розвитку / Колектив авторів. — Львів : Кальварія, 2017. — 128 с., формат 17х24 мм. ISBN 978-966- 663-390- 6

У цій книжці вперше пропонуються конкретні терміни запуску та реалізації механізмів збалансованого розвитку принципово нової траєкторії економічного зростання України до 2030 року — Доктрина збалансованого розвитку «Україна-2030» та механізми її реалізації найближчі п’ять років.
Спираючись на дослідження та розрахунки в форматі системного аналізу провідних наукових інституцій України, визначено деталізований перелік основних 6-ти гальмівних факторів, усунення яких створить передумови для економічного стрибка України. Проаналізувавши чинну економічну модель у співвідношенні до обраного у новій Доктрині курсу на економіку розумного і збалансованого зростання, завдяки новому для України сценарному підходу прогнозування, пропонується модель інноваційного розвитку, яка має стати основним інструментом для подальших розрахунків та деталізацій вузькоспеціалізованих програм розвитку України.
Представлена Доктрина дає відповіді на запитання: Чого ми хочемо досягти у 2030 році? Якою буде економічна система світу у майбутньому? Якими є сильні сторони національної української економіки? Якими мають бути параметри національної української економіки для економічного стрибка? Які сценарії розвитку дає нам форсайт-методологія? Що таке модель збалансованого розвитку України? Якими мають бути горизонти збалансованого розвитку України? Які результати ми очікуємо внаслідок реалізації цієї моделі? В який спосіб і за рахунок яких механізмів Україна зможе здійснити амбітний цивілізаційний стрибок? Яким має бути інструментарій оцінювання соціально-економічних результатів у досягненні горизонтів збалансованого розвитку України?
Постановку й відповіді на ці запитання здійснила дослідницька команда провідних українських університетів, проаналізувавши значні обсяги даних соціально-економічного розвитку країн світу, синтезувавши наявний методологічний інструментарій рейтингового оцінювання, розроблений експертами ООН, Світового банку, Всесвітнього економічного форуму в Давосі, а також спираючись на сценарії проекту «Форсайт 2016», які побудовані колективом експертів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Ціна: 99 грн

Ціна для студентів: 49 грн

Sex

Номер стенду: В2.18

Ґонік Л. Sex / Ларрі Ґонік, Крістін ДеВо ; переклад з англ. Олекса Негребецький ; художник Ларрі Ґонік. — Київ?: Махаон-Україна, 2017. — 248 с. — Серія «Наука в коміксах». ISBN 978-617-526-777-6 

Ця книжка розвіює чари таємничості і водночас розганяє хмари вульгарщини, якими віддавна оповитий секс. Добрий порадник майже з усіх питань людської сексуальності. Дуже інформативний і смішний. Просвітить і старих досвідчених зубрів, і початківців. Тут є про бджілок та про рибок, але є й набагато глибше проникнення в тему. Що ми знаємо, як воно діє, що й чому ми при цьому відчуваємо, і як робити, щоб було тільки добре й не доводилося після приємного плакати. Кохання, шлюб, випадкові зв’язки, безпечний секс — усе описано дотепно та з науковою достовірністю. Авторський задум утілено в одному з найпопулярніших книжкових жанрів — коміксі.

Ціна: 150 грн

 

Вбити дракона. Українські революції

Квятковська-Москалевич К. Вбити дракона. Українські революції  / Катажина Квятковська-Москалевич ; переклад з пол. Андрія Бондаря. — Львів : Видавництво Львівського медіафоруму, 2017. — 224 с. — ISBN 978-966-97668-0-9

Врадіївка, Оксана Макар, свавілля «Сім’ї» Януковича, зажерливість суддів та олігархів, сепаратизм у Криму й на Донбасі, Майдан, захоплення Слов’янська, перші жертви й перші герої українсько-російської війни… Епізоди новітньої української історії у книжці польської письменниці Катажини Квятковської-Москалевич змальовані з незвичного для нас погляду стороннього, але не чужого спостерігача. Ця побудована на людських історіях книжка, яку авторка писала понад десять років, — про боротьбу з нашим внутрішнім монстром, якого неможливо вбити, і про силу, яка змушує Україну не здаватись у цій боротьбі.

Функціональне мистецтво: вступ до інфографіки та візуалізації  

Номер стенду: B3.20

Каїро А. Функціональне мистецтво: вступ до інфографіки та візуалізації / Альберто Каїро ; переклад з англ. Л. Белея за ред. Р. Скакуна. –Львів : Видавництво Українського католицького університету, 2017.  – 350 с. ISBN 978-966- 2778-75- 5

Ця книжка – перший україномовний навчально-наочний посібник з інфографіки та візуалізації – буде цікава і для початківців, які хочуть навчитися візуалізувати інформацію, і для тих, хто вже має досвід у цій сфері. Завдяки вмілому поєднанню теорії та практики і яскравим прикладам ви навчитеся візуалізувати будь-яку інформацію просто і зрозуміло, а також зможете краще орієнтуватися в сучасному друкованому та інтернетному інформаційному дизайні.

Ціна: 

Замовити книгу

Зараз я сформулюю тезу, що має головне значення для цієї праці: візуалізацію варто розглядати як технологію. Це може звучати дивно. Коли хтось у буденній розмові згадує про технологію, ми, як правило, одразу думаємо про якісь механізми: mp3-плеєри, автомобілі, холодильники, електричні зубні щітки, газонокосарки, комп’ютери. Та що спільного в цих пристроїв? Маю на увазі, не у фізичному плані, а в їхній суті.
1. Вони – продовження нас самих. Канадський медійний мислитель Маршалл Мак-Луен першим сформулював цю ідею ще півстоліття тому. За допомогою газонокосарки ми можемо доглядати моріжок, не працюючи голими руками. Електрична зубна щітка вичищає найменші закутки між зубами, куди годі було б дістатися зубочисткою, яка, втім, теж технологія.

 

Брати Райти

Номер стенду: B4.1

Маккалоу Д. Брати Райти / Девід Маккалоу ; переклад Н. Лавської.  — Київ : Видавнича група КМ-Букс, 2017. —  256 с.  ISBN 978-617-7409-74-7

«Брати Райти» Девіда Маккалоу — видатна сага про двох чоловіків, життя яких, ставши славетною миттю в історії Америки, продовжує впливати на сьогодення. До того ж це історія, що знаходить відгук у серці кожного, хто щиро вірить у здатність технологій змінювати світ попри той опір, що його нерідко доводиться долати під час запровадження інновацій.

 Ціна: 200 грн

Вважається, що молодь все знає краще, ніж люди старшого покоління. Може, це й так, але старші люди можуть так само розбиратися в чомусь новому, як і молодь у старожитностях. Спершу справи, потім розваги, і аж ніяк не навпаки. Людині потрібно стільки грошей, щоб вона не була тягарем для інших, ні більше, ні менше.

Ніколи не здавайся!

Номер стенду: B4.1

Трамп Д. МакІвер М. Ніколи не здавайся! / Дональд Трамп, М. МакІвер. — Київ : Видавнича група КМ-Букс, 2017. —  230 с. ISBN: 978-617-7489-87-9

За час багаторічної підприємницької кар’єри Дональд Трамп пізнав як карколомний успіх, так і нищівні невдачі. У цій книзі найвідоміший бізнесмен світу щиро розповідає про найсуворіші виклики долі, найбільші програші і тернистий шлях до мети. Увесь цей досвід американський мільярдер використав на свою користь, свідченням тому є обрання його на найвищу посаду США.

Ціна:  200 грн

Я вірю, що все неможливе — цілком реальне, якщо бути готовим до тяжкої праці й усвідомлювати, що будь-яка перешкода може відкрити новий горизонт можливостей.

Війна з Росією

Номер стенду: B4.1

Ширрефф Р. Війна з Росією, генерал Сер Річард Ширрефф ; переклад Марти Тарнавської. –Київ : Видавнича група КМ-Букс, 2017. –  544 с. ISBN 978-617-7489-48-0

Автор книги – досвідчений британський генерал, який протягом семи років займав вищі командні посади в НАТО, тож не без підстав може стверджувати, що російський президент швидше за все не зупиниться на анексії Криму та війні на Сході України, а піде далі, зокрема у країни Балтії. Саме на цьому побудовано сюжет: недооцінивши ризики і припустившись низки політичних промахів, НАТО і Захід наражаються на катастрофічну війну з Росією.
Загалом сюжет книги розгортається переважно на території Латвії, де місцеве населення і відважні «лісові брати» мужньо протистоять набагато сильнішому за себе ворогу, проте читач має змогу перенестись і у штаб-квартиру НАТО в Брюсселі, Білий дім та Пентагон, де високопосадовці вирішують, як діяти далі, аби уникнути ядерної війни з Кремлем. Сюжет і більшість персонажів цього захопливого трилера вигадані, проте деякі герої є прототипами реальних осіб. Описані в трилері події розгортаються весною та влітку 2017 року.
Презентація книги з автограф-сесією відбудеться 18 травня в рамках щорічного міжнародного книжкового ярмарку «Книжковий арсенал».

Ціна: 200 грн

Колективна оборона потребує значно більшого, ніж прості слова. Самі по собі слова нічого не значать для наших ворогів, якщо вони не підкріплені потужною системою оборони.

Спогади про вчителя

Номер стенду: B1.7

Тіна Омельченко «Спогади про вчителя»
Видавництво ArtHuss

Спогади Тіни Омельченко, учениці славетного українського художника Олександра Мурашка, ілюструють те, про що решта знали зовсім небагато — про Мурашка-педагога, про принципи його викладання та стосунки зі студійцями. Втім, для авторки спогадів спілкування зі знаменитим живописцем не обмежувалося годинами занять, адже вона кілька років прожила в домі свого вчителя, допомагаючи по господарству, була свідком його побуту та стосунків у родині, а в 1919 р. його арешту й скорого звільнення, а потім разом з усіма пережила страшну звістку про його загибель. У повному обсязі публікуються вперше. Видання доповнене великою кількістю репродукцій та фотографій, не відомих спеціалістам та шанувальникам мистецтва.

Проект «Спогади про вчителя» включає 2 видання, перше з них – науково-популярне, в якому подаються власне спогади Тіни Омельченко та коментарі до них, біографічна стаття, ілюстрації до тексту. Друга ж книга такого ж формату як і перша книга, але це комікс. Примітивний, майже дитячий, текст Тіни Омельченко підштовхнув команду замислитися над ще однією книгою, проілюстрованою сучасним митцем. Ним стала Аліна Гаєва, яка створила десятки малюнків на тексти Тіни Омельченко.

За задумом, дві книги, які передають формат та зовнішній вигляд оригінального зошита, де записані спогади Тіни Омельченко, мають вкладатися у картонний чохол.

#яНеБоюсьСказати

Номер стенду: B4.10

#яНеБоюсьСказати / Анастасія Мельниченко. – Харків : Фоліо. – 2017. – 224 с. ISBN 978-966-03-7794-3

Настя Мельниченко – народилася у 1984 році в Києві. Громадська діячка, в минулому журналістка, мама двох синів – Ярослава і Северина. У липні 2016 року мережу Інтернет підірвала потужна акція #яНеБоюсьСказати, в якій тисячі жінок і чоловіків розповіли свої історії. Ця акція прогриміла не лише в Україні, але й за її межами. Тоді ж почалися розмови про те, що робити, аби не допустити такої кількості насильства і світі. Настя Мельниченко, ініціаторка акції, вирішила написати книжку, в якій розповісти підліткам про те, як не допустити сексуального насильства стосовно себе, а також як поводитися і до кого звертатися, коли насильство вже сталося.

Ціна: 65 грн

Ця книжка про дуже серйозні речі. Серйозні – не означає нудні, не турбуйся. Серйозні – це такі, над якими треба замислитися. Які треба наче пропустити крізь себе і прийняти.
Ця книжка про таке страшне явище, як насильство. Напевно, під словом насильство ти уявляєш картинку з кривавими лупцюваннями одне одного по обличчю – достоту, як у бойовику. Так, це насильство. І його легко побачити та розпізнати. Але є ще невидиме насильство, таке, про яке не говорять вголос. Бо це буцімто соромно. Насильство – це коли над людиною вчиняються дії без її згоди, які є неприємними для цієї людини.
Ми поговоримо про те, яким буває насильство. Ми поговоримо про те, як розрізнити насильство і як не чинити насильство над іншими. Ми поговоримо про секс. Який він буває і який він має бути. Ми поговоримо про те, як допомогти людям, які постраждали від сексуального насильства. Ми поговоримо про особисті кордони людини, про згоду і уміння казати та приймати «Ні».

Донбас в огні

Донбас в огні. Путівник зоною конфлікту / за заг. ред. А.Майорової.  — Львів, 2017. — 100 с.
Видання є підсумком праці колективу авторів із різних сфер компетенції — розслідувальної журналістики, політології, географії, історії. Написаний у формі своєрідного «vade mecum», кишеньковий довідник покликаний ознайомити читача з передумовами, проблематикою, термінологією, особливостями війни на Донбасі. Книга розрахована на експертів, журналістів, представників міжнародних місій, що працюють в Україні, а також буде цікавою для широкого кола читачів, які намагаються розібратися та виробити власне бачення щодо ситуації на Сході України.

Стратегії і тактики спілкування (Як знайти спільну мову з кожним)

Номер стенду: B4.21

Кінґ П. Стратегії і тактики спілкування (Як знайти спільну мову з кожним) / Патрік Кінґ ; переклад з англ. Маріанни Восковнюк. – Київ : #книголав, 2017. – 128 с. ISBN 978-966-97610-3-3

Книжка американського експерта у галузі комунікацій здобула чимало схвальних відгуків на Forbes, Business Insider та Huffington Post. Входить у ТОП бізнес-літератури сайту Amazon.

Ви не знаходите аргументів під час дискусії? Раптово втрачаєте дар мови? Ви хочете побудувати міцні зв’язки та дружні взаємини? Або, нарешті, навчитися захищати себе й не бути ганчіркою?
У цій книзі ви дізнаєтеся про 18 потужних методів, які можуть бути використані для всього під сонцем. Ось лише деякі з них:
– заприязнитися з потрібною людиною;
– причарувати незнайомця (-ку);
– «прокачати» харизму та навчитись ефективно сперечатися;
– захиститися від упередженої критики та «брудних» трюків.
Посібник був схвально сприйнятий поціновувачами бізнес-літератури, зокрема, журнал Forbes зауважив, що «Патрік Кінґ вчить, як підготуватися до важких розмов таким чином, щоб дійти позитивного результату для обох сторін. За правильного алгоритму, Кінґ стверджує, що протистояння може бути позитивним, пасивно-агресивна поведінка буде зведена до нуля, а довіра і повага зростатимуть».
Патрік Кінґ є фахівцем із соціальної взаємодії та коучем із діалогового навчання в Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Вважається автором # 1 на Amazon у жанрі нон-фікшн зі знайомств і взаємин. Після багаторічної праці з клієнтами він вирішив конкретизувати свій внутрішній монолог і виявив, що у нього є чим поділитися з іншими. Містер Кінґ зосередився на використанні свого унікального емоційного інтелекту і розуміння людської комунікації, щоб зламати емоційні бар’єри, вселити упевненість і забезпечити людей інструментами, необхідними для досягнення успіху.

Суперечки— це те, чого ми не можемо уникнути навіть у розмовах із найкращими друзями та іншими важливими для нас людьми. Втім, із такими людьми ми сперечаємося ще частіше…
Час від часу публікуються нові дослідження, які доводять, що те, як ефективно та вміло ти вирішуєш конфлікти з кимось, дає можливість прогнозувати, як довго триватимуть ті чи інші стосунки.
Як ввічливо та ефективно владнати конфлікти— тема для окремої книжки. Але є золоте правило: утримуйся від нападів у стилі ad hominem.

Українські жінки у горнилі модернізації

Номер стенду: B4.3

Українські жінки у горнилі модернізації / під заг. ред. Кись О. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 304 с. ISBN 978-617-12-2559-1

Процеси модернізації стрімко вривалися у розмірене, зі століттями усталеним трибом і ритмами життя українських жінок кінця ХІХ століття, радикально змінюючи їхні соціальні ролі, повсякденні практики, систему цінностей, світогляд, сфери діяльності. Та що насправді нам відомо про те, як модернізація змінювала жінок і як самі жінки брали участь у процесах модернізації в Україні у найважливіший і переломний її період – у першій половині ХХ ст.? Де були і що робили українські жінки у вирішальні моменти історії України першої половини ХХ століття? Як змінювалося їхнє бачення власного призначення в добу тотальної модернізації? Як суспільство сприймало емансипацію жінок? Що робили вони, коли чоловіки воювали на численних фронтах першої світової? Як поводилися жінки під час примусової колективізації? Як переживали нацистських окупантів? Чи боролися жінки з радянською владою у національному підпіллі? Чи каралися у Гулагу як політичні в’язні? Чи жінки брали участь у тих подіях нарівні з чоловіками і наскільки особливим був їхній досвід? Чи вони досвідчили найбільш драматичні та доленосні історичні зміни інакше? Що для них означало „бути жінкою” в Україні в добу радикальної модернізації? Кінець ХІХ – початок ХХ ст. – поворотний період у світовій історії, коли змінювалося усе – і технології, і ідеології, і суспільні відносини. Ідеї жіночої емансипації поширилися у середовищі української інтелігенції та спонукали жінок різних верст прагнути розширення своїх прав та можливостей самореалізації. Та чи було тогочасне суспільство готове до серйозних змін у поглядах на гендерні відносини?

Ціна: 104.90 грн

Світанок української держави раннього Нового часу

Номер стенду: B4.3

Світанок української держави раннього Нового часу. Влада, соціум, люди, порядки, традиції. Горобець В. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 448 с. ISBN  978-617-12-2548-0

У книзі широко і по-новому представлено образ Української держави ХУІІ-ХУІІІ ст. – не лише як набір певних державних інституцій і механізмів їхньої функціональної взаємодії, а більшою мірою як багатогранний і різнорівневий процес соціальної взаємодії й антропологічної адаптації державних норм і порядків: через участь конкретних людей і різних соціальних груп в ухваленні політичних рішень,  адмініструванні і судочинстві, намаганнях зберегти засади «давніх прав і вольностей» перед лицем різного роду зовнішніх і внутрішніх загроз. Досліджуючи ранньомодерну державність, автор свідомо ставить на перше місце суспільство і людину, намагаючись зрозуміти, якою хотіло бачити свою державу українське суспільство, чого воно очікувало від неї, як боролось за її модернізацію чи навпаки пручалось відходу від звичних «давнин», як воно нею користалось, як свідомо чи підсвідомо нівелювало здобутки державотворення та якими були персональні пріоритети й мотивація дій людей, від яких залежала перспектива її розвитку. Аби через таку реконструкцію наблизитись до розуміння феномену державотворення та становлення громадянського суспільства в сучасній Україні.

Книга написана на широкому джерельному, значною мірою архівному, матеріалі й популярно узагальнює результати багатолітньої дослідницької праці автора, відображеній в численних наукових статтях і монографіях. Вона стане в нагоді як науковцям-гуманітаріям,  так і аматорам, залюбленим в українську історію.

 Ціна: 89.90 грн

Гібридна агресія Росії: уроки для Європи

Магда Є. Гібридна агресія Росії: уроки для Європи / Євген Магда.  – Київ : КАЛАМАР, 2017. – 268 с. ISBN 978-966-97478-3-9

Євген Магда. Політичний експерт, публіцист. Визнаний фахівець з гібридної агресії Росії, автор дослідження «Гібридна війна: вижити і перемогти» (2015). Кандидат політичних наук, доцент НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського
У своїй новій книзі Євген Магда досліджує причини гібридної агресії Росії проти Європи, роблячи акцент на конфлікт в Україні. Він не лише проводить історичні аналогії і вказує жителям Європи на небезпеку, яку несуть дії Кремля, але й пропонує варіанти протидії.
Книга розрахована на людей, які приймають рішення, фахівців у сфері міжнародних відносин, політологів, усіх, кому не байдужі зміни в сучасному світі та доля України.
Книжка видана на українській та російській мовах.

Західним політикам, представникам медіа, та й звичайним громадянам, які цікавляться міжнародними відносинами, необхідний вступний курс «Гібридність для чайників». Така назва здається об’єктивною, оскільки відображає ситуацію в сучасному світі

Потік

Номер стенду: B4.3

Чиксентмігаї М. Потік. Психологія оптимального досвіду / Мігай Чиксентмігаї ; переклад Луїс Г. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 368 с. ISBN  978-617-12-2552-0

Мігай Чиксентмігаї — відомий американський психолог та почесний професор Клермонтського університету, член Американської академії освіти, Американської академії наук та мистецтв і Національної академії досліджень дозвілля. Автор близько 20 книг і понад 120 статей про творчість і щастя, він зробив неоціненний внесок у розвиток сучасної психології, досліджуючи такі незвичайні теми як щастя, креативність, особисте благополуччя та веселість.

Що робить людей щасливими? Як цілковито реалізувати свій потенціал і досягти внутрішньої гармонії? Автор відповідає на обидва запитання, причому вельми нетривіальні. Спираючись на численні дослідження, він стверджує, що відчуття щастя дає людині так зване переживання потоку — радості, творчості, повної залученості в життя, реалізації свого потенціалу. І воно доступне кожному з нас…

Переконайтеся, що бути щасливим — легко та станьте одним з таких!

Ціна: 139.90 грн

Переконання: революційний метод впливу на людей

Номер стенду: B4.3

Чайлдині Р. Переконання: революційний метод впливу на людей / Роберт Чайлдині ; переклад Микитюк Т. —  м. Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 352 с. ISBN  978-617-12-2537-0

У своїй новій книжці американський психолог Роберт Чалдіні розповідає про маніпулятивні техніки впливу. Вони працюють не тільки в побутових ситуаціях реального життя, а навіть у бізнесі. На прикладах із життя, підтверджених експериментами соціологів, автор відкриває секрет впливу на людей. Виявляється, найважливіше не те, ЩО ви говорите в момент переконання, а те, що ви говорите чи робите ПЕРЕД цим, тобто перед подачею ключової думки.

Оптимального переконання можна досягти тільки шляхом ефективного попереднього умовляння, вважає автор. Доктор Чалдіні пояснює методи, які необхідно застосувати, щоб стати майстром впливу, починаючи з компаній онлайн-маркетингу і закінчуючи військовою пропагандою. Не слід змінювати позицію слухача або ставити під сумнів його досвід. Головне — зуміти спрямувати увагу аудиторії перед відповідною дією. Хочете мати успіх в особистому житті, щоденних справах і навіть у бізнесі? Читайте цю книжку.

Ціна: 129.90 грн

Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи

Номер стенду: B4.3

Вікінг М. Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи / Майк Вікінг ; переклад Бабкіна К. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 288 с. ISBN  978-617-12-2544-0

Натхненна книжка про хюґе — магічний феномен, що робить данців найщасливішою нацією у світі. Як їм вдається радіти життю та діставати справжню насолоду навіть від буденних речей? Що допомагає впоратися з викликами ритму сучасного життя та почуватися по-справжньому щасливими? Для цього в данців є власна життєва філософія, яка вкладається в кілька простих правил, що створюють атмосферу спокою, тепла й гармонії… Секрети та формули абсолютного щастя від Міка Вікінга — засновника й керівника Дослідницького інституту щастя в Копенгагені, який, як ніхто інший, зробив багато для розкриття секретів хюґе.

 Ціна: 144.90 грн

Код зламано або наука про те, що змушує купувати

Номер стенду: B4.3

Код зламано або наука про те, що змушує купувати. Барден Ф. ; перекл. Кузьменко Ю. —  м. Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 304 с. ISBN  978-617-12-2516-9

Що відбувається в мозку людини, коли вона обирає товар? Які «секретні коди» продуктів, послуг і брендів впливають на її рішення? І чи можна називати рішенням процес, що триває протягом частки секунди? Пізнавальна й практична книжка дасть уявлення про те, як застосовувати на практиці передові наукові знання з нейроекономіки та психології: обирати слова, що опишуть страву в меню, колір пакування, товарне сусідство, інтер’єр кав’ярні або дизайн пляшки для питної води. Маркетологи, фахівці з реклами, дизайнери, представники ЗМІ й роздрібні торговці знайдуть у цьому дослідженні перевірені методи поліпшення продажів товарів та послуг для повсякденної роботи. Якщо ж ви споживач і не бажаєте, щоб вами маніпулювали, вражаючі секрети науки успішних продажів навчать вимикати свій «автопілот» і переходити на «ручне керування» перед строкатою вітриною!

Ціна: 174.90 грн

Егоїстичний ген

Номер стенду: B4.3

Докінз Р. Егоїстичний ген / Річард Докінз ; пер. Лебеденко Я.—  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 540 с. ISBN 978-617-12-2523-7

У культовій книзі-бестселері 1976 року один з найвидатніших вчених та популяризаторів науки Річард Докінз захоплююче та зрозуміло розповідає про еволюцію з позиції неодарвінізму. Дослідивши тисячі сценаріїв розвитку та поведінки живих істот, він зумів пояснити еволюційний парадокс, пов’язаний з феноменом альтруїзму. Якщо, за Дарвіном, виживають найпридатніші та найсильніші, хто змушує їх жертвувати собою заради існування потомства і виду? Це ген — не лише одиниця еволюції, а її головна рушійна сила, для якої живі істоти є лише машиною виживання! Саме з цієї, незвичної і революційної сорок років тому, точки зору логічними стають не лише поведінка тварин чи птахів. Егоїстичний ген, опікуючись безсмертям життя, впливає на суспільні звичаї, поведінку людей, розвиток технологій і науку. А людство, натомість, створило ідеї — аналог біологічного гена у своїй культурі, — і схожість між ними надзвичайна!

Ціна: 174.90 грн

Війна з державою чи за державу?

Номер стенду: B4.3

Війна з державою чи за державу? Селянський повстанський рух 1917-1921 рр. / під заг. ред. Лободаева В. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 400 с.

Повстансько-партизанська боротьба за часів Української революції 1917—1921 рр. нині надзвичайно цікавить читачів та науковців. Суперечливість, поліморфність і багатогранність повстансько-партизанської діяльності, яку навряд чи можливо оцінити однозначно, своєрідність тактики боротьби, поєднання патріотичного і злочинного, трагічного і героїчного в діяльності різноманітних повстансько-партизанських командирів, отаманів, «батьків» забезпечує цій темі стабільність наукового та читацького інтересу. Тим більше, що проблематика селянсько-повстанського руху пов’язана з ключовими проблемами історії Української революції: селянський характер української нації, специфіка селянської правосвідомості та наявність/відсутність національно-державної мотивації у діяльності найбільш чисельної верстви українства, спроможність українських очільників мобілізувати обмежене локальними інтересами селянське середовище.

Ціна: 74.90 грн

Формула Продуктивності

Формула Продуктивності : понад 100 прийомів, методів, технік та інших фішок із тайм-менеджменту, самомотивації, а також персональної продуктивності / О. Зуб. — Тернопіль : Мандрівець, 2017. — 136 с. ISBN 978-966-634-979-1

На сторінках цієї книги зібрано понад 100 прийомів, методів, технік та інших фішок із тайм-менеджменту, самомотивації, а також персональної продуктивності, покликаних допомогти вам упорядкувати всі накопичені справи, визначитися з пріори­тетами, реалізувати заповітні мрії та й загалом організувати собі найяскравіше життя.

Під час читання вам відкриватимуться нові горизонти, а коли перегорнете останню сторінку, то будете готові написати власну Формулу Продуктивності. Вона стане дорожньою картою і провідником у світ реалізованих цілей та здійснення мрій. Просто спробуйте, і ви самі у цьому переконаєтеся.

Для широкого загалу.

Ціна: 80 грн

Іван Кавалерідзе. Мемуари. Драматургія. Публіцистика

Номер стенду: B1.33

Кавалерідзе І. П. Мемуари. Драматургія. Публіцистика / упорядник С. Мензелевський. – Київ : Національний Центр Олександра Довженка, 2017. – 688 с. ISBN 978-966-97362-6-0

Збірка «Іван Кавалерідзе. Мемуари. Драматургія. Публіцистика» є першим у своєму роді критичним коментарем до життя й творчості українського кінорежисера та скульптора Івана Кавалерідзе (1887–1978). У книзі на автентичному матеріалі робиться спроба реконструкції неупередженої біографії Кавалерідзе, позбавленої як радянських, так і діаспорних ідеологічних штампів і риторичних лакун. Більшість текстів, що ввійшли у видання, повертаються в науковий обіг після десятків років цензурування, забуття або публікуються вперше. Серед них добір ранньої радянської кінокритики, що проливає світло на дискусії довкола експериментального мистецтва в 1920-ті й на становлення соцреалізму в 1930-ті роки. А також особисті та сімейні знімки Кавалерідзе, робочі моменти, компіляцію рідкісної архівної документації до його фільмів, плакати до кіноробіт, та віднайдені на сьогодні кадри з його втраченої стрічки «Злива».

Ціна: уточнюється 

Часто із жалем вигукую: не вернути молодості. Людей, яких зустрічав і любив. Якісь особливо дорогі хвилини, коли, навподіб Фаусту, ладен благати: зупинися, мить! Почуваєшся перехожим, що намагається якось спіймати, матеріалізувати хмари, які пливуть небом… Зникають деталі, але загальне відчуття лишається. Це відчуття краси життя, неповторності свого часу, радості від приторку до мистецтва.
Пам’ять береже й інше. Події, які не повторюються. Може, тому я знову й знов беруся за перо…
Митці, звісно, народ складний, різномастий. Бувають такі вмільці, що принципово створюють картини на сучасному матеріалі, залишаючи історію «відсталим»… Що твердять: хто не знає минулого, той не може збагнути й сьогодення. Найчастіше такі вмільці, мов сліпі цуценята, впираються носами в сучасність і не бачать її.
Ми не діти без роду-племені.

 

 

 

 

Самостійна дитина, або Як стати «лінивою мамою»

Номер стенду: B3.30

Бикова А. Самостійна дитина, або Як стати «лінивою мамою» / Анна Бикова; переклад з рос. Наталії Шайноги. — Київ: Форс Україна, 2017. — 272 с., іл. ISBN 978-617-7347-31-5

Усі ми бажаємо своїм дітям щастя. Ми хочемо бачити їх здоровими, успішними, радісними й заради цього з раннього дитинства опікуємося, турбуємося, вирішуємо всі питання. Іноді нам здається, що ми краще за них відчуваємо і знаємо змерзли вони чи потерпають від спеки, ситі чи ще голодні (й тому обов’язково мають доїсти останні дві–три ложки каші). А коли діти підростають, бабусі й дідусі замість них носять ранці до школи, які мама або ж тато старанно зібрали ввечері. А ще ми записуємо наших дітей до секцій і гуртків, які подобаються нам, а потім дивуємося, чому дитина не хоче їх відвідувати. Або чому не завжди виконує домашнє завдання і чому не переймається подальшим навчанням і плануванням свого майбутнього. І взагалі: чому така не самостійна? А навіщо? Для цього ж є батьки, які все придумають, вирішать, заладнають. І тоді ми замислюємося, що зробили не так, що пропустили, що прогледіли. А може просто перестаралися?
Анна Бикова, популярний дитячий і сімейний психолог, наводить приклади зі свого приватного життя і роботи щодо виховання дітей, ділиться спостереженнями і роздумами, запрошує разом поміркувати – чи варто завжди бути супер турботливими батьками, чи потрібно іноді «вмикати ліниву маму», яка залишає дитині простір для самостійного вирішення задач.

Чотири угоди

Номер стенду: B3.30

дон Мігенль Руїс. Чотири угоди. Книга толтекської мудрості. Практичний посібник із особистої свободи / дон Мігель Руїс ; переклад з англ. Ірини Павленко. — Київ : Форс Україна, 2017. — 176 с. ISBN 978-617-7347-14-8

Книга «Чотири угоди» — це не посібник з ведення ділових перемовин, а радше збірка настанов із ведення перемовин зі своїм «Я». Це книга-мантра, що понад 20 років лишається на гребні популярності серед тих, хто перебуває у пошуках себе і прагне віднайти гармонію зі світом. Основні практики толтекської філософії, які вправно описав дон Міґель Руїз, не лише зцілять вашу душу, а й сприятимуть налагодженню контакту зі світом і не надто досконалим суспільством, заручниками стигматів якого ми є. Це спроба змінити себе і разом із тим навчитися не приймати недоліки інших на власний карб. Це медитація вглибині нашого «Я», що сприятиме віднаходженню себе як і в неохопному світі, так і в собі.

Захоплююча фізика

Номер стенду: B2.30

Перельман Я. Захоплююча фізика : з додатком біографічного нарису та коментарів . Кн. 1 / Яків Перельман ; переклад з рос. В. О. Тадеєва ; за ред. В.О. Тадеєва. — Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2017. — 672 с. ISBN 978-966-10-3741-9

«Захоплююча фізика» Я. І. Перельмана — одна з найцікавіших книг про фізику в історії людства. Автор працював над нею понад чверть століття, постійно вдосконалюючи для кожного наступного видання. Востаннє за життя Я.І. Перельмана книга вийшла 13-м виданням у 1936 р., однак відтоді не тільки не втратила своєї принадності, а й набула нових рис — своєрідного історичного документа тієї епохи — епохи великих подвижників і романтиків у науці та освіті.

Книга перекладена багатьма мовами світу, однак ніколи не виходила у повному обсязі, оскільки автор постійно додавав до неї нові сюжети і вилучав ті, які вважав застарілими. Траплялися й цензурні втручання та «корекції». Цей український переклад є першим повним виданням, у якому зібрано все, що коли-небудь публікувалося під заголовком «Захоплююча фізика» Я.І. Перельмана. Він присвячується 100-літньому ювілею книги. З цієї нагоди у книзі вміщено й розлогий біографічний нарис про її автора — «Яків Ісидорович Перельман: слід метеора» (сторінки пронумеровані з ІХ по CLXXVI), а також розвідку про зміни у змісті в різних виданнях — «Примітки редактора» (с. 369 – 487).

Книга містить цікаві розповіді, хитромудрі запитання, досліди, парадокси й головоломки із царини фізики. Своїм неймовірним успіхом у читача вона зобов’язана рідкісному таланту автора демонструвати фундаментальні фізичні закономірності на простих і буденних явищах та найпростіших технологічних процесах. Неабияке значення мають і численні ілюстрації з історії наукових відкриттів, а також вдало підібрані уривки з творів художньої літератури.

Ціна: 450 грн

 

 

 

Замовити книгу 

Чи можна бачити крізь долоню?

Кожен скаже, що не можна, — а проте це не зовсім так. Візьміть у ліву руку згорнену з паперу трубку, тримайте її перед лівим оком і дивіться крізь неї на який-небудь віддалений предмет. При цьому праву долоню потрібно тримати перед правим оком так, щоб її край торкався трубки; обидві руки повинні знаходитися від ока на відстані 3 – 4 вершків (13-18 см). За таких умов ви, на своє здивування, переконаєтеся, що ваше праве око бачить крізь долоню, — немовби в руці пророблено круглий отвір.

 

 

 

 

 

 

 

Занепад влади

Номер стенду: B3.30

Мойзес Н. Занепад влади / Наїм Мойзес. – BookChef : Київ, 2017. – 512 с. ISBN978-617-7347-47-6

Що зумовило перемогу Майдану? Чому вражаючих результатів досягла Арабська весна? Автор цієї книги переконливо, на багатьох прикладах і з застосуванням політичних теорій доводить, що не лише сила народного гніву, а й помітне ослаблення влади в усіх її проявах стали головними чинниками успіху.

Радикальні зміни в усіх сферах суспільного життя поступово ведуть до занепаду влади — політичної, військової, економічної, релігійної, ба навіть влади мас-медіа. Впливові раніше високі керівні особи вже не можуть реалізовувати свої забаганки так само вільно, як це було в минулому. Нині стало простіше здобути владу, однак значно важче її здійснювати і набагато легше втратити.

Міркуючи про три світові революції — збільшення, мобільності й ментальності, автор не лише показує позитивні перспективи процесу занепаду влади, а й застерігає від його серйозних небезпек, передусім через можливість скочування в анархію, безлад, втрату порядку і контролю за негативними проявами суспільної поведінки.

Марево революції

Номер стенду: B2.30

Кралюк П. Марево революції / Петро Кралюк. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 304 с. ІSBN 978-966-10-4749-4

Це історичне дослідження буде цікавим та пізнавальним не лише для студентів і науковців, бо автор так неупереджено, захоплююче та всебічно розкриває тему, з такого несподіваного ракурсу показує минуле й сьогодення, що книга неодмінно привабить широке коло читачів.

Ціна: 49 грн

Замовити книгу 

Незважаючи на успіх повстання, названого Революцією Гідності, нема підстав говорити про перемогу «народу». Влада опинилася знову в руках «опозиційних» олігархічних груп. Останнім вдалося усунути «сім’ю» й стати господарями держави.

Революція вступила в другий етап свого розвитку. При владі нині «помірковані революціонери», які часто знаходять мову з «колишніми». Водночас триває придушення як «радикальних консерваторів», так і радикальних революціонерів.

*** 

Україні потрібна еволюція…

Турбота як робота: материнство у фокусі соціології

Номер стенду: В3.9

Видавництво: Критика

Монографія «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології» ґендерної дослідниці, докторантки факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олени Стрельник.

Книжку адресовано не лише фахівцям із соціології сім’ї, демографії, соціяльної політики та ґендерних студій, а й усім, хто цікавиться темою материнства і ґендерною проблематикою. У монографії запропоновано авторську концепцію материнства як соціяльної практики.

У своїй праці Олена Стрельник не тільки показує варіятивність практик материнства в соціоісторичному вимірі, але й визначає зміни соціяльно-демографічних характеристик сучасного типу материнства; окреслює суперечності між цими змінами та політикою підтримки материнства в Україні; аналізує макроструктури материнських практик у сучасному українському суспільстві, представлені державною політикою, ринком праці та соціокультурними смислами материнства.

Переслідувані за Правду: українські греко-католики в умовах тоталітарних режимів XX ст.

Номер стенду: B3.20

Переслідувані за Правду: українські греко-католики в умовах тоталітарних режимів XX ст. Вид. 2-ге, випр. і доп. – Львів: Видавництво УКУ, 2017. – 184 с. ISBN 978-966- 2778-71- 7

Альбом «Переслідувані за Правду» через світлини, документи, спогади, уривки зі свідчень очевидців розкриває трагічну, але водночас героїчну історію українських греко-католиків у ХХ ст. Це книга про людей, які у важких історичних обставинах залишилися вірними Церкві й своїм життям спричинилися до її збереження та відродження. Цим виданням Інститут історії Церкви УКУ, відзначаючи перше 25-ліття своєї діяльності, запрошує до глибшого пізнання історіі? Української Греко-Католицької Церкви та життєвої долі окремих її членів, віддаючи шану всім тим, хто щедро ділився з Інститутом своїми свідченнями (інтерв’ю), спогадами, ілюстраціями, документами, музейними експонатами. Частина світлин публікується вперше. Видання адресоване широкому колу читачів.

Ціна: 340 грн

Замовити книгу 

Вглядаючись в обличчя на фото в цьому альбомі, варто постійно пам’ятати, що перед нами не далекі історичні персонажі, обдаровані унікальними здатностями до духовної боротьби, а звичайні люди, наші сучасники й недавні попередники. У складних обставинах, коли вибір між життям і смертю, гідністю і зрадою був не теоретичним, а реальним, вони змогли дати свою радикальну, творчу та життєдайну відповідь. Історія підпілля УГКЦ – це case study, приклад і ключ до розуміння практичного, психологічного та духовного становища двох мільярдів мешканців нашої планети, якi в той чи інший час були або й тепер є змушені жити в умовах тоталітарних комуністичних режимів. Від Естонії до Албанії, від В’єтнаму й Китаю до Польщі та Куби люди віри мали і мають аналогічний досвід.

Спомини Йосифа Сліпого

Номер стенду: B3.20

Сліпий Й. Спомини / Йосиф Сліпий : ред. Іван Дацько, Марія Горяча ; вид. 3-тє, виправлене й доповнене. Львів – Рим : Видавництво УКУ, 2017. – 632 с. : 40 іл. ISBN 978-966-2778-78- 6

Перше видання “Споминів” св. пам’яті патріярха Йосифа побачило світ у тридцяту річницю його смерти, у вересні 2014 р., і розійшлося впродовж трьохмісяців. Наклад другого видання також повністю вичерпаний. Оскільки зацікавлення “Споминами” надалі доволі велике, то було вирішено в ювілейному році 125-ліття від народження Йосифа Сліпого випустити у світ ще й третє видання. За останні два роки ми отримали низку відгуків, уточнень і поправок від уважних читачів, за які їм складаємо щиру подяку. Всі ці зауваги ми намагалися тут врахувати, тому в коментарях до “Споминів” було зроблено невеликі виправлення, доповнення чи уточнення. Окрім того, ми доповнили останню частину книги ще одним важливим документом – меморандумом о. Йоганнеса Віллебрандса від 11 лютого 1963 р., в якому він, тоді секретар Секретаріяту в справах єдности християн, докладно звітує папі Іванові ХХІІІ про обставини своєї місії до Москви у справі звільнення митрополита Йосифа Сліпого. Цей документ свого часу передав о. Іванові Хомі особистий секретар папи Івана ХХІІІ кардинал Лоріс Франческо Каповілла, що є свідченням того, як високо папа і його секретар шанували Йосифа Сліпого.

Враховуючи цінність цього меморандуму, ми публікуємо його мовою оригіналу та в українському перекладі, зробленому Тарасом Дмитриком, за що висловлюємо йому щиру подяку.

Ціна: 190 грн

Замовити книгу

Блаженнішого Йосифа пізнав я дещо ліпше, записуючи його спогади, які він почав мені диктувати 10-го січня 1964 року у Ватикані (в паляцціна дель’Арчіпрете), а закінчив диктувати 25 серпня 1964 року в монастирі отців-пассіоністів в Неттуно недалеко Риму, де він був на літньому відпочинку. Ті спомини, записані в 7 зшитках на 387 сторінках і зачинаються словами: “Моє родинне село називається Заздрість”, а кінчаються словами: “При переїзді кордону до Польщі нас основно превірили КҐБ, хоч монсіньор Віллєбранс запевнював, що ніякої перевірки не буде”. Отже, спомини обнимають період від дитячих літ до звільнення з сибірської каторги і виїзду з Москви до Риму 4 лютого 1963 року7 в супроводі архієпископа Івана Віллєбранса, голляндця, секретаря Секретаріяту З’єдинення.

Промови та есеї

Номер стенду: B4.25

Гавел В. Промови та есеї / Вацлав Гавел ; переклад із чес. Радко Мокрик, Тетяна Окопна, Євген та Ольга Перебийніс. — Київ, Видавничий дім «КОМОРА». — 144 с. ISBN 978-617-7286-12-6

П’ять блискучих текстів Вацлава Гавела, одного з найяскравіших інтелектуалів двадцятого століття, дисидента, політичного діяча, першого президента Чеської Республіки. У його баченні політика — не технології й маніпуляції, а постійна боротьба за ідеали й цінності, незламна віра в людину та в силу європейської культури. Вацлав Гавел нагадує про важливість історії, свободи, сумління, особистої відповідальності та спільних дій, і хоча тексти написано про інший час та про інше суспільство, українцям буде напрочуд легко впізнати в них проблеми, які ще не вповні здолали ми самі.

Ціна: 80 грн

Через страх втратити своє місце вчитель навчає в школі того, у що сам не вірить; зі страху за своє май­бутнє учень усе повторює за вчителем; через страх, що він не зможе вчитися далі, юнак вступає до Спіл­ки молоді й робить там все, що потрібно; через страх, що його син чи донька не матиме під час вступу до на­вчального закладу необхідної кількості балів у химер­ній політико-бальній системі, батько бере на себе най­різноманітніші обов’язки й «добровільно» робить усе, чого від нього хочуть. Через страх перед можливими наслідками люди йдуть на вибори, обирають запро­понованих кандидатів і вдають, ніби дійсно вважають цей обряд справжніми виборами; через страх за своє існування, становище та кар’єру вони ходять на різ­ні зустрічі, голосують там за все, що потрібно, чи принаймні мовчать; через страх вони принизливо крити­кують себе, каються, пишуть неправду в сотнях різних значенні цього слова) невразливого громадянина; усім є що втрачати, тож у всіх є причина боятися.

Читати уривок

 

 

 

 

Акули і скати. Міні-енциклопедія

Номер стенду: B4.1

Акули і скати. Міні-енциклопедія / переклад  Аліни Мішти.  — Київ : Видавнича група КМ-Букс, 2017. — 56 с. ISBN: 978-966-923-089-8

За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів акул і скатів. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та спосіб життя. Для широкого кола читачів.

Ціна: 80 грн

Мінерали і гірські породи. Міні-енциклопедія

Номер стенду: B4.1

Мінерали і гірські породи. Міні-енциклопедія ; переклад Аліни Мішти. — Київ : Видавнича група КМ-Букс, 2017. — 56 с. ISBN: 978-966-923-090-4

За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших мінералів і гірських порід. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки, про те, як вони утворюються і де поширені у світі. Для широкого кола читачів.  

Ціна: 80 грн

Тварини. Повна енциклопедія

Номер стенду: B4.1

Тварини / Каміла де ла Бедуайєр, Стів Паркер, Джон Фарндон ; переклад Аліни Мішти. — Київ : Видавнича група КМ-Букс, 2017. — 160 с. ISBN: 978-617-7409-95-2

Ілюстрований путівник по тваринному світу. Містить вражаючі факти як про динозаврів та інших доісторичних гігантів, так і про найцікавіших сучасних тварин.
Для широкого кола читачів. Ви познайомитесь із захоплюючими драматичними природними подіями та феноменами минулого, а також із прголомшливими фактами щодо незвичайних тварин сучасності, включаючи велетнів та смертоносних хижаків.

Ціна: 280 грн

Земля. Повна енциклопедія

Номер стенду: B4.1

Земля. Повна енциклопедія / Каміла де ла Бедуайєр, Стів Паркер, Джон Фарндон ; переклад Руслани Фещенко. — Київ : Видавнича група КМ-Букс, 2017. — 160 с. ISBN: 978-617-7409-96-9

Видання містить докладну інформацію про нашу планету, про процеси, що відбуваються у її надрах та на поверхні. Зокрема, читачі дізнаються, як виникла Земля, які етапи розвитку пройшла і що чекає на планету в майбутньому, проникнуть у її найнедоступніші та найзагадковіші місця.

Ціна: 380 грн

Книга про тіло

Номер стенду: B3.30

Діаз К., Барк С. Книга про тіло. Закони голодування, навчання витривалості й інші способи полюбити своє тіло / Камерон Діаз, Санра Барк ; переклад з англ. Д. Лученкова.  — Київ : Форс Україна, 2017. — 288 с., іл.

Людське тіло — це домівка розуму й духу, а жіноче тіло — це ще й домівка майбутнього життя. Дві подруги — актриса, фотомодель Камерон Діаз і дієтолог Сандра Барк запрошують дівчат і жінок до відвертої й цікавої розмови про тіло. Як бути вільною, здоровою й енергійною? Як правильно харчуватися й доглядати за собою, стати привабливою і завжди подобатися чоловікам не лише у 18 років, а й у 80? Про все це розкажуть дві чарівні жінки, які впевнено крокують цим шляхом і наразі вже готові ділитися певним досвідом. У книзі наведено рецепти сніданків і вечерь з органічних продуктів, комплекси простих фізичних прав, завдяки яким ви лишатиметеся в тонусі впродовж дня, а також поради із самовдосконалення, зміцнення духу і вивільнення творчого начала. Книга зацікавить не лише жінок, а й стане корисною для чоловіків, які прагнуть бути підтримкою й опорою для своїх половинок.

Секс та релігія

Номер стенду: B4.4

Ендшьо Д. Е. Секс та релігія. Від балу цноти до благословенної гомосексуальності / Даґ Ейстейн Едшьо. – Київ : Видавництво Анетти Антоненко, 2017. – 304 с. ISBN 978-617-719-267-0

У книжці відомого норвезького науковця і правозахисника Даґа Ейстейна Ендшьо проаналізовано величезний масив інформації щодо непростих стосунків між сексом і різноманітними релігіями протягом всієї історії людства й у різних світових культурах. Секс і релігія неминуче і нерозривно пов’язані між собою. Релігія забороняє і регулює, засуджує і благословляє, карає і роздає нагороди. Чи є секс священним або стає огидним, цілковито залежить від того, як релігія визначає це. Ваш сексуальний партнер, сімейний стан, колір вашої шкіри і ваша релігія або каста – це все чинники, які можуть привести до порятунку або загибелі. Автор ґрунтовно розглядає низку питань щодо взаємовідносин між сексом і релігією. Серед них: проблема допустимості чи заборони статевих стосунків за межами шлюбу; ставлення різних релігій до дозволу священикам займатися сексом, до гомосексуальних статевих стосунків і сексу між представниками різних рас, до сексуального самозадоволення тощо. Книжка, що становить захоплююче дослідження звичаїв, ритуалів і правил, стане у нагоді будь-кому, хто цікавиться питаннями культури, релігії, а також статі та сексуальності.

Замовити книгу 

Гурійський щоденник

Номер стенду: B4.4

Кекелідзе Г. Гурійський щоденник : повість-есей / Гіоргі Кекелідзе ; переклад з груз. Рауля Чілачави. — Київ : Видавництво Анетти Антоненко, 2017. — 100 с. ISBN 978 617 719 271 7

Гіоргі Кекелідзе — молодий грузинський поет, прозаїк, публіцист, науковець. Уже кілька років він очолює найбільшу книгозбірню країни — є генеральним директором Парламентської бібліотеки. Народився й виріс у колоритному куточку Грузії — Гурії. Звідти й назва книжки «Гурійський щоденник». Ця книжка — кращий зразок популярного нині жанру — нон-фікшн, документальної прози, побудованої саме на спогадах із чітко вираженою авторською позицією і з елементами художності. Тут не лише приватні історії, а й справжні притчі, сповнені глибокого змісту. Це автобіографічний есей, у якому особиста історія переплітається з історією цілого народу. Гіоргі Кекелідзе пише не лише про те, що бачив, чув, пережив, а й розставляє дуже мудрі, точні й повчальні акценти. Часом ставить лише запитання, а право на відповідь залишає нам, читачам.

Ціна: 80 грн

Замовити книжку 

Щастя. Відверте і чітке бачення щастя і того, чому у нас його немає

Номер стенду: B4.4

Айраксинен Т. Щастя. Відверте і чітке бачення щастя і того, чому у нас його немає / Тимо Айраксинен.  – Київ : Видавництво Анетти Антоненко, 2017.  – 208 с. ISBN 978-617-719-266-3

Таке звичне на перший погляд, мало не буденне поняття, як «щастя», якщо зазирнути глибше, видається не надто й простим. Кожен, хто наважиться з’ясувати його зміст, ризикує опинитися в глухому куті парадоксів. Дороговказом на шляху розв’язання цієї проблеми стане книжка фінського філософа Тимо Айраксинена з майже однойменною назвою. Людина – це машина, змайстрована для пошуку щастя, нічого іншого вона по суті своїй і не вміє. Усі людські дії та рішення можна розцінювати як пошуки щастя. Чи належить насолода до теми щастя, чи стоїть одинцем? Чи щастя – питання етики і добрі й доброчесні люди – щасливі? А суспільство? Чи живемо ми в країні щастя? Відповіді на ці та безліч подібних запитань містяться в цій книжці.

Розрахована на широке коло читачів, адже про щастя мріє ледь не кожна людина.

Ціна: 120 грн

Замовити книгу

Позитив – підвид оптимізму. Позитивна людина бачить світ у
райдужних барвах. Знайти позитив можна в усьому.
Щаслива людина – позитивна, а нещасна – нещасна саме тому, що не позитивна.

Вірю, що я не пасинок

Номер стенду: B3.20

Велвл Чернін. Вірю, що я не пасинок. – Львів : Видавництво Українського католицького університету. –  120 с. –  ISBN 978-966- 2778-60- 1

Книга змальовує присутність євреїв в українській літературі як особливе явище, що має унікальні соціально-культурні межі. У процесі підготовки до її написання було зібрано великий фактичний матеріал, що дає змогу розглядати участь євреїв в українській літературі хронологічно, розділивши історію цього історико-культурного феномену на окремі періоди.

Ціна: 80 грн

Замовити книгу 

Дореволюційні євреї-українофіли були великою рідкістю. Початок відносно широкої участі євреїв в українському літературному процесі пов’язаний з формуванням української радянської державності та політикою українізації, що різко змінила статус української мови. Українізація 1920х – першої половини 1930х років привела до того, що українська мова стала в УРСР основною мовою шкільної і вищої (принаймні гуманітарної) освіти, громадських заходів, театру, радіо, документації, преси і навіть армії (територіальних формувань). Той факт, що українська мова (в її розмовних та діалектних формах) ще до революції була досить добре знайома єврейським народним масам України (особливо в сільській місцевості та в центральних областях України).

 

 

Історія УГКЦ за 90 хвилин

Бабинський Анатолій.  Історія УГКЦ за 90 хвилин / упор. А. Бабинський. – Львів : Видавництво «Свічадо», 2017. – 144 с.

«Історія УГКЦ за 90 хвилин» – це нове популярне видання, яке в доступній формі описує історію Української Греко-Католицької Церкви від початків християнства на території України до сьогоднішнього дня. Книжка написана в стилі «просто про складне» – для того, щоб той, хто мало знайомий з історичним шляхом українських греко-католиків, зміг охопити цілісну картину перебігу подій за досить короткий час. Текст книги доповнено оригінальними цитатами відповідних епох, а також відповідними картами, які покликані допомогти Читачеві “відчути” і “побачити” цю непросту історію.

Ціна: 49,90 грн

 

Великопосні роздуми з Блаженнішим Любомиром Гузарем

Гузар Л. Великопосні роздуми з Блаженнішим Любомиром Гузарем. Молитва св. Єфрема / Любомир Гузар. – Львів : Видавництво «Свічадо», 2017. – 112 с.

Безперечно, що для багатьох людей, навіть незалежно від їхньої «церковної» заангажованости, віку чи стану, Блаженніший Любомир Гузар є тою особою, досвід якої хочуть почерпнути і до думки якої прислухаються. Отож, зважаючи на таку об’єднавчу харизму Блаженнішого Любомира, пропонуємо його великопосні роздуми активним християнам і тим, хто не надто втаємничений у церковні практики. Теми, які розкриває Автор у своїх роздумах, близькі кожному: чому я живу, що таке Божа любов і як її досвідчити тощо. Ці роздуми Читач може вважати особистими реколекціями, позаяк вони побудовані на основі одної з найхарактерніших великопосних молитов – св. Єфрема Сирійського. Перед початком кожної теми радимо прочитати цю молитву – у ній виокремлене слово чи фраза, над якими роздумує Автор. Запрошуємо й Читача приєднатися до заглиблення у текст молитви й таким чином зробити ці роздуми активними.

Ціна: 34,90 грн

Господи, дай мені бачити себе таким, як я є, правдиво, щиро.

Позитивна сила емоцій

Ґрюн А. Позитивна сила емоцій : Як нас визначають наші почуття, і що робить наше життя живим / Ансельм Ґрюн ; переклад  Ю. Андрусів. – Львів : Свічадо, 2017. 21 02 09 41 

Страх і любов, ненависть і заздрість – це емоції, які є чимось більшим, ніж просто далеким фоном людського життя, мислення та вчинків. Вони формують наші думки, впливають на наші рішення. Емоції змушують нас рухатися вперед і здатні зафарбувати наше буття у якийсь колір. Однак ми не повинні перебувати у їхній владі. Автор закликає читача відважитися запитати себе: а що приховується за моїм страхом? Який сенс мого страху? Що хоче сказати мені моя злість? Чи можна «захотіти» радости? Ми здатні очистити свої похмурі емоції. Прислухання до власних емоцій може бути важливим кроком у духовному розвитку, кроком до ефективнішого життя та справжнього щастя.

Ціна: 49,90 грн

Радість життя відчуватиме лише той, хто уникає злого і чинить добро.

У школі Матея

Фаусті Сільвано, Канелла Вінченцо. У школі Матея: Євангеліє, яке варто перечитувати і слухати, яким варто молитися і ділитися / переклад з італ. О. Бодак. – Львів : Свічадо, 2017. ? 528 с.

Євангеліє від Матея – це Євангеліє, яке варто перечитувати і слухати, яким варто молитися і ділитися. Послідовне його читання із відповідними коментарями та роздумами допоможе пролити нове світло на знайомі епізоди, розкрити значення окремих уривків і краще вникнути в суть євангельської вістки, а передусім, жити Божим Словом. Книжка буде цікавою і корисною для всіх, хто хоче краще пізнати Слово Боже.

Ціна: 79,90 грн

Влада Бога існує всюди, де є любов.

Сови

Сови / Eva Nova, іл. О. В. Шкаврон. –  Київ: Сова, 2017. – 32 с.(Сер.:Твоя фантазія)  ISBN 978-617-7360-65-9
Зустрічай новий антистресовий блокнот-розмальовку! Вигадай власний фантастичний світ та доторкнися до різноманіття авторських візерунків у серії «Твоя фантазія». Це незвичайний записник для великих і маленьких творців у зручному кишеньковому форматі. Бажаєш відпочити, розкрити свій талант, розважитися і створити оригінальний малюнок? Візьми до рук розмальовку і наповни життя яскравими фарбами!
Ціна: 19 грн

Світ тварин

Світ тварин / Eva Nova, іл. О. В. Шкаврон. – Київ : Сова, 2017. – 32 с.(Сер.:Твоя фантазія)  ISBN 978-617-7360-66-6
Зустрічай новий антистресовий блокнот-розмальовку! Вигадай власний фантастичний світ та доторкнися до різноманіття авторських візерунків у серії «Твоя фантазія». Це незвичайний записник для великих і маленьких творців у зручному кишеньковому форматі. Бажаєш відпочити, розкрити свій талант, розважитися і створити оригінальний малюнок? Візьми до рук розмальовку і наповни життя яскравими фарбами!
Ціна: 19 грн

Магія квітів

Магія квітів / Eva Nova, іл. О. В. Шкаврон. — Київ : Сова, 2017. — 32 с. (Сер. : Твоя фантазія)  ISBN 978-617-7360-64-2
Зустрічай новий антистресовий блокнот-розмальовку! Вигадай власний фантастичний світ та доторкнися до різноманіття авторських візерунків у серії «Твоя фантазія». Це незвичайний записник для великих і маленьких творців у зручному кишеньковому форматі. Бажаєш відпочити, розкрити свій талант, розважитися і створити оригінальний малюнок? Візьми до рук розмальовку і наповни життя яскравими фарбами!
Ціна: 19 грн

Філіппіна: Сила тендітного життя

Шевіяр-Лютц  Софі. Філіппіна: Сила тендітного життя. Свідчення / Софі Шевіяр-Лютц ; пер. з фр . – Львів : Свічадо. 

Ця книжка зворушує і вражає. Софі та Дам’єн Лютц – батьки Філіппіни, дівчинки з множинною неповносправністю. Лікарі виявили в неї несумісне з життям пошкодження мозку ще до того, як вона народилася, а в таких ситуаціях сучасна медицина рекомендує аборт. Цей шлях батьки відкинули відразу. Всупереч прогнозу Філіппіна вижила, але спілкування з нею обмежене лише до натяку на усмішку, та й то в найщасливіші моменти.
Це серйозна і дуже конкретна розповідь, у якій авторка відкриває своє серце, ділиться своїми думками і вірою, нерозривно між собою пов’язаними. Цю книжку варто прочитати всім, хто цінує чесноту людяності.

Ціна: 39,90 грн

Замовити книгу

Чорна земля

Снайдер Т. Чорна земля. Голокост як історія і застереження / Тімоті Снайдер ; переклад Павла Білака, Олесі Камишникової, Тетяни Родіонової. – Київ : Медуза, 2017. – 400 с. ISBN 978-617- 7242-25- 2

Ґрунтовне дослідження історика Тімоті Снайдера, що вже встигло стати світовим бестселером, пропонує новий погляд на великий злочин ХХ століття й водночас розкриває ризики, з якими ми стикаємося в ХХІ столітті. На основі нових джерел зі Східної Європи і забутих свідчень вцілілих, «Чорна земля» визначає Голокост як подію, яка є нам ближчою і зрозумілішою, ніж здається на перший погляд – і від того ще страшнішою. Голокост постав в уяві Гітлера як стратегія відновлення балансу на планеті та отримання необхідних німцям ресурсів через ліквідацію євреїв. Такий сценарій можна було реалізувати лише у випадку повного знищення Німеччиною інших держав. Тому мета Гітлера полягала у веденні колоніальної війни в самій Європі. У зонах бездержавності майже всі євреї загинули. Переосмислюючи уроки Голокосту, автор «Чорної землі» підсумовує: ми не зрозуміли сучасність і поставили під загрозу майбутнє. На початку нового століття доводиться оглядатися на початок минулого: боротьба за ресурси, продовольча криза супроводжуються ідеологічними викликами світового порядку. Тож Голокост – це не лише історія, але й застереження.

У березні 1938 року, на вулицях Відня євреї зіскрібали з тротуарів слово «Австрія», стираючи країну, яка зникла з приходом Гітлера та його армії. Сьогодні імена цих євреїв на тих самих тротуарах докоряють відновленій Австрії, котра, як і Європа в цілому, залишається непевною щодо власного минулого. Чому віденські євреї зазнали переслідувань тоді, коли Австрію стирали з мапи? Чому їх пізніше відправляли помирати за тисячу кілометрів, у Білорусь, якщо ненависть до євреїв явно відчувалася в самій Австрії? Як може виявитися раптово й жорстоко обірваною історія народу, укоріненого в життя міста (країни, континенту)? Чому незнайомі між собою люди вбивають одне одного? І чому сусіди вбивають сусідів? У Відні, як і у великих містах Центральної та Західної Європи загалом, євреї відігравали значну роль у міському житті. На північ, південь та схід від Відня, у Східній Європі, велика кількість євреїв незмінно жила в містечках і селах упродовж більше ніж п’яти століть. А тоді понад п’ять мільйонів євреїв було вбито за менш ніж п’ять років.

Пробудження сили

Номер стенду: B4.10

Саакашвілі М. Пробудження сили / Михайло Саакашвілі ; переклад  В. С. Бойко. – Харків : Фоліо, 2017. – 377 с. ISBN 978-966-03-7813-1

У книжці Михайло Саакашвілі розповідає про історію своєї сім’ї, про обставини, що створили революційну обстановку у Грузії 2003 року, про прихід його команди до влади і системно викладає суть проведених у Грузії кардинальних реформ, зупиняючись не лише на успіхах, а й аналізуючи причини невдач. Зокрема, йдеться про успішну реформу правоохоронних органів, перемогу над корупцією, перебудову всієї системи освіти і охорони здоров’я, ліквідацію цілого явища — грузинських злодіїв у законі, й про невдачі, наприклад, про незавершену реформу судової системи. У кожному розділі наводяться паралелі із сьогоднішньою ситуацією в Україні, яку автор глибоко вивчив зсередини; він навіть говорить, що багато в чому відчуває себе більше українцем, аніж грузином. Окремо, що дуже актуально для сьогоднішнього читача, схвильованого станом справ у стосунках України з Росією у зв’язку з агресією на Донбасі й в Криму, грузинський президент розповідає про подробиці міжнародної дипломатичної кухні напередодні російсько-грузинської війни у серпні 2008 року і докладно описує розвиток військового конфлікту. У книжці наведено багато раніше не відомих подробиць не лише грузинсько-російських взаємин останніх 10 років, але й детально розповідається про особисте спілкування Саакашвілі з Володимиром Путіним. Також тут надано портрет сучасної України з терміновими рекомендаціями українським політикам.

Ціна: 120 грн

Першого жовтня 2012 року, в день парламентських виборів, я вирішив попрощатися з Грузією, яку створив. Мене заспокоювали, що ми обов’язково виграємо. Про це ж говорили всі опитування. А я дививсь у вічі людей і читав у них зовсім інше. Я проголосував у Тбілісі рано вранці й вилетів на вертольоті в Сванетію. Всього 7—8 років тому ця високогірна область вважалася згубним місцем. Там викрадали і вбивали людей, велика частина населення виїхала. Не те що іноземці, навіть грузини туди не приїжджали — не було доріг

 

Клад копирайтера

Номер стенду: B4.10

Слободянюк Э. Клад копирайтера / Элина Слободянюк. – Харьков : Фолио. – 2017. – с. ISBN 978-966-03-7292-4

Элина Слободянюк, защитив кандилатскую диссертацию по истории, два десятилетия назад ушла в новую для страны сферу массовых коммуникаций. Работала PR-директором как в агентстве, так и на стороне клиента. Была креативным редактором первого в Украине журнала о рекламе. На ее счету почти тридцать избирательных компаний. Автор двух бестселлеров по копирайтингу, своим высшим достижением Слободянюк считает соавторство в сборнике «Fантомная боль #maidan». С 2005 года ведет авторский курс «Школа копирайтера». Уверена, что в ХХІ веке эффективно обучать других можно, только оставаясь практикующим специалистом.

Ціна: 120 грн

Поскольку базовый материал, с которым приходится работать в нашей профессии, дается любому с первых классов школы, то мы используем этот материал, даже не задумываясь о его сущности. Из чего же создают свои шедевры (или поделки) копирайтеры? Все, что есть в их распоряжении, — это слова, складывающиеся в предложения, из которых составляются тексты. Иногда результатом работы копирайтера становится одно слово или словосочетание — это называется «нейминг». Иногда — единственное предложение: слоган. Чаще всего приходится иметь дело с текстами, которые, независимо от их форматов (от реплики в социальных сетях до романов; от сценария ролика до идеи рекламной кампании), всегда создаются из одного материала: из слов.

Журналистика ХХІ. Новые СМИ и свобода слова

Номер стенду: B4.10

Антонов-Овсеенко A. Журналистика ХХІ. Новые СМИ и свобода слова / Антон Антонов-Овсеенко. – Харьков : Фолио, 2017. – 272 c. ISBN 978-966-03-7292-4

ХХІ век ознаменовался распространением нового вида СМИ – онлайн-медиа, что дало повод заговорить об умирании их «традиционных» видов. Но развитие мультимедийности, процесс конвергенции обеспечили успех использования старыми СМИ принципиально новых технологий. Не изменилось главное: для создания профессиональных СМИ по-прежнему требуются профессиональные навыки и умения. Еще одно непременное условие заключается в соблюдении норм профессиональной журналистской этики – как и общечеловеческих норм морали. Кроме того, не следует путать профессиональную журналистику с военно-политической пропагандой, яркие образцы которой явили миру с началом ХХІ века большинство СМИ в России и подобных ей странах развитой автократии. Там одновременно с развитием СМИ оттачивает свое пагубное мастерство и цензура; ее новые, изощренные виды и формы также подробно описаны в книге.

Ціна: 120 грн

К концу ХХ в. в процесс конвергенции включились и онлайн-СМИ; они же очень быстро стали неотъемлемой составной частью мультимедиа-проектов. Исследователи СМИ в различных странах накопили богатый набор впечатляющих (как своими содержательными, так и финансовыми масштабами) примеров слияний и поглощений, сопровождающих процесс конвергенции в медиасекторе – от слияния Time Inc. и Warner Communications в 1989 г. на $ 14,1 млрд., слияния AOL и Time Warner в 2000 г. на $ 166 млрд. до того момента в 2006 г., когда Google купил Youtube за $ 1,65 млрд.
Существуют и менее масштабные в финансовом отношении, но не менее впечатляющие мультимедийные примеры. Так, в Норвегии газета VG, основанная партизанами-антифашистами еще в 1945 г., к 2010 г. превратилась в концерн VG Multimedia, выпускающий сразу три продукта – ежедневную газету, телевизионный канал и новостной интернет-портал.

Победа невозможного над неприемлемым

Номер стенду: B4.20

Джангиров Д. Победа невозможного над неприемлемым  / Дмитрий Джангиров, Андрей Видишенко, Андрей Демартино, Максим Кузьменко-Березнев, Александра Решмедилова, Александр Федута; под ред. Д. Джангирова. – Киев : Саммит-Книга, 2017. – 184 с., илл. ISBN 978-617-7434-05-3

Анотація: Сборник посвящен разным аспектам президентских выборов в США 2016 года — от «красно-синей» электоральной географии Соединенных Штатов до сверхточных настроек систем Big Data в штабах претендентов, от публичных имиджей конкурентов и битвы компроматов до попыток других стран повлиять на течение предвыборной борьбы.

Ціна: 80 грн

Замовити книгу

По прошествии определенного времени, когда эффект неожиданности (для большинства экспертов) от победы Дональда Трампа уже прошел, возникает необходимость свежим взглядом пройтись по всей президентской избирательной кампании, которая в отношении победителя вплоть до дня выборов абсолютным большинством наблюдателей описывалась в терминах «вр?менные успехи выскочки-популиста.

Основы индивидуальных компетенций для Управления Проектами

Номер стенду: В4.20

Бушуев С. Д., Бушуев Д. А. Основы индивидуальных компетенций для Управления Проектами, Программами и Портфелями (National Competence Baseline, NCB Version 4.0). Том 1. Управление проектами / Бушуев С. Д., Бушуев Д. А. ; под редакцией Бушуева С. Д. —Киев : Саммит-Книга, 2017. —178 С., ил. ISBN 978-617-7434-87-9

Настоящее издание представляет Основы индивидуальных компетенций для Управления Проектами, Программами и Портфелями проектных менеджеров (Individual Competence Baseline, ICB Version 4.0) и является базовым документом Украинской национальной сертификационной программы по управлению проекта- ми в рамках Международной ассоциации управления проектами IPMA. В книге систематизированы и изложены с учетом специфики Украины основы профессиональных знаний и система оценки компетенции проектных менеджеров, международной ассоциации управления проектами – IPMA. В структурированной форме по трем направлениям оценки компетенции – люди, практика и перспектива, приведены основы знаний, предлагаемые шаги процессов управления проектами, программами и их портфелями, темы для исследований, критерии оценки по уровням компетенции и связи с другими модулями. Модель системы знаний и оценки компетенции сформирована в виде глаза, который отражает компетентный взгляд на интеграцию всех элементов управления проектом с точки зрения менеджера проекта, оценивающего конкретную ситуацию. Глаз символизирует ясность проекта и его видение. Книга предназначена для асессоров, кандидатов на сертификацию, научных работников, преподавателей, студентов вузов, аспирантов и докторантов по управлению проектами. Она может быть полезна практикам по управлению проектами, тренерам и предпринимателям, осуществляющим проекты и программы по развитию во всех сферах деятельности и бизнеса.

Ціна: 120 грн

Без опыта, компетентность не может быть ни продемонстрирована, ни улучшена. Опыт является ключевым фактором успеха для роста личности. Для успешного выполнения поставленных задач, люди должны накапливать достаточный опыт и, таким образом, дополнять потенциал своих компетенций.

 

Я проснулся счастливым

Номер стенду: В4.20

Чеповой В. Я проснулся счастливым / Владимир Чеповой. – Киев : Саммит-Книга, 2017. – 192 с. ISBN 978-617-7434-94-7

Эта книга — честное автобиографическое повествование украинского бизнесмена о поиске себя, смысла жизни и новых решений после потери абсолютно всех денег, заработанных за десять предыдущих лет на позиции соучредителя и топ-менеджера крупнейшего медиахолдинга Украины 90-х годов. Продолжая динамичную историю из книги «БИЗНЕС — самая честная ИГРА», автор откровенно делится глубокими переживаниями, уникальными событиями и собственными смысловыми открытиями, которые помогают главному герою находить интереснейшие решения сложных жизненных задач, оставаясь самим собой.

Ціна: 80 грн

Замовити книгу 

Удивительным образом складывались обстоятельства, при которых становились реальными самые невероятные мечты. Мне казалось, что, если получится сотрудничество по запуску нового делового медиахолдинга на таком высочайшем уровне, мечтать больше будет не о чем.

 

Прощай, Ичкерия

Номер стенду: В4.20

Шаипова Н. Прощай, Ичкерия. Дневник памяти / Н. Шаипова. – Киев : Саммит-Книга, 2017. – 176 с. ISBN 978-617-7434-81-7

1996 год. Разгар первой Чеченской войны. Что чувствовали простые, мирные жители, очутившись многолетними заложниками, в подвалах своих собственных домов? Как сохраняли спокойствие духа, когда в любой момент их жизнь могла внезапно оборваться от пули снайпера, фугасов, брошенныво двор, спрятанной на дороге мины, или от осколков бомб, сбрасываемых истребителями- бомбардировщиками, летевшими так низко, что можно было разглядеть днища смертоносных машин? Как не отчаялись и не сошли с ума от бессилия помочь своим близким? Благодаря чему выжили и сохранили самое ценное, что даровано человеку Богом — свою жизнь? Об этом рассказывает художественно — документальная книга «Прощай, Ичкерия», которая раскрывает стойкость и силу женской души. Все это читатель сможет прочувствовать, читая дневник русской учительницы, сердце которой навсегда осталось с теми, с кем ее породнили горы Кавказа. Вторая часть рассказывает о легендах, притчах, культуре, обычаях, о чеченской национальной кухне. Автором книги произведены литературная обработка, дополнения и пояснения к тексту. Все имена и фамилии людей, в повествовании, остаются подлинными, но спрятаны под инициалами, кроме тех, кто является известными, или историческими личностями. Все примечания в книге — авторские. Книга иллюстрирована рисунками автора.

Ціна: 90 грн

Замовити книгу

Вечером был обстрел. Один снаряд, говорят от «Града», упал в дом к соседям через дорогу. Разворотил крышу и залетел в угол комнаты. В доме было четверо детей и мать. Все остались живы, даже без царапины. Удивительно!

 

artarsenal bookforum publish messe