Читомо > Новинки до Книжкового Арсеналу 2017 > Українська художня проза

Українська художня проза

№2

Номер стенду: В4.4

Дроздов О. №2 : роман / Остап Дроздов. — Київ : Видавництво Анетти Антоненко, 2017. — 288 с. ISBN 978 617 719 273 1

Часова амплітуда роману Остапа Дроздова «№ 2» — від початку ХХ століття до дня завтрашнього. Географічна амплітуда — від рідного Львова й голодоморного Приазов’я до діаспорного Неаполя і далекої Австралії. Та попри хронологічний і локаційний розмах — стежки усіх головних героїв (бо не головних у романі немає) приводять до Країни. Найголовнішим, центральним персонажем роману є Країна як така. Не У, а просто Країна, яка то мотивує, то дратує, то зачаровує, то обурює, то ощасливлює, то виштовхує. І що би не переживали персонажі роману в приватному житті, усе одно вони гостро відчувають крижаний подих Країни, від якої нікуди не дітися і яку ти мусиш полюбити навіть усупереч…

Ціна: 130 грн

Замовити книгу

Маніфест тих, хто не соромиться сказати: не я для країни, а країна для мене.

Читати уривок

Благослови Тебе Боже! Чорний Генсек

Номер стенду: В4.5 

Жупанський О. Благослови Тебе Боже! Чорний Генсек: роман / Олексій Жупанський – Київ : Видавництво Жупанського, 2017. – (Альтернатива). – 392 с. ISBN 978-966-2355-79-6

«Благослови Тебе Боже! Чорний Генсек» – це примарна хроніка містичних пошуків, які починаються для героя у вугільній житниці на сході країни, продовжуються у його власному дитинстві, що виявляється зовсім не таким, яким він його завжди вважав, і закінчуються у столиці зловісним крещендо потойбічної гри, ставки в якій доволі заплутані і невизначені, але однозначно – найвищі.

Гру розпочато, а отже віднині єдиним правилом проголошується відсутність будь-яких правил. І Сліпа доля із зашитими повіками дістає по черзі героїв з чорного кулька BOSS, Давнє пророцтво прискіпливо вивчає їхні особові справи і розставляє їх на липкій червоній дошці 90-х, а божевільний Фатум, скутий зашмульганою віками гамівною сорочкою, смикає зубами рубильник й запускає іржаві шестерні історичного зламу.

І герої одразу опиняються у вирі надзвичайно заплутаних подій. Вони домовляються і зраджують, проводять темні корупційні ритуали і дістають дефіцит, шантажують і вбивають, оживляють Нікодімова і проводять сесію Верховної ради, внаслідок якої у депутатів вилучають м’яке ірраціональне, а решту – просто вбивають. Вони потрапляють у таємничий Червоний колектор, а потім – у сховище Бібліотеки Вернадського, де вивчають секретні архіви Скрижалів Влади, а отже – отримують ключі від останніх дверей, за якими, можливо, на них чекає головний приз, про який ніхто нічого толком не знає, окрім того, що він для всіх є найжаданішим.

Ціна: 80 грн

…сонно розглядаю присутніх у залі, всіх цих сірих номенклатурних клопів, і намагаюся зрозуміти, звідкіля вони всі такі повишкрібалися? Де той страшний інкубатор, що зі своїх нечестивих надр відхаркнув ці людиноподібні зразки підступної догідливості і шкідливої відданості? На якому етапі все пішло не так? Де та розвилка нашого непростого шляху, на якій ми звернули на покручену стежку, і тепер блукаємо нею по колу й ніяк не можемо вибрести назад! Я згадую своє дитинство, школу і думаю, що вони, всі ці людиноподібні паразити у костюмах, вони ж, напевно, теж колись були дітьми, хлопчиками і дівчатками у шкільній формі, носили у ранцях підручники, грали у футбол і скакали через резинки…

 

Песиголовець

Номер стенду: В4.5 

Завара О. Песиголовець : роман/Олександр Завара, передмова Вікторії Гранецької – Київ : Видавництво Жупанського, 2017. – (Альтернатива). – 248 с. ISBN 978-966-2355-80-2

Письменник Юрко Побиван, чия популярність стрімко йде на спад, у пошуках нового приголомшливого сюжету навідується з родиною на Прикарпаття до таємничої Галявини вічної роси, де колись було поселення наших предків полян – там і досі побутують міфи про таємничих людей із головами псів. Одного з таких Юрко пам’ятає з дитячих років – це ікона Святого Христофора із зображенням чоловіка-песиголовця, бачена ним колись у храмі на Франківщині. Чим не сюжет для майбутнього бестселера? Утім, з творчої відпустки Побиван привозить не лише фотографії й нотатки для нової книги…
Олександр Завара – письменник, рецензент. Дебютував у 2013 році з романом «IQ = FAQ (Історія Хворого розуму)». Зарекомендував себе як жанровий експериментатор і поціновувач неоднозначних характерів героїв. Притаманні його прозі персонажі можуть викликати у читача як щире захоплення, так і цілковиту відразу. Це один із секретів, який робить твори обговорюваними, а головне – непересічними.

«Дехто вважає, що письменники – це справжні маніяки. І якби вони не писали твори, то убивали б людей і заплутували справу таким чином, щоб вона стала схожою на гру», звіряється головний герой «Песиголовця», нового роману Олександра Завари, і вочевидь має на те досить вагомі підстави, бо сам уже давно розпочав свою власну письменницьку гру, кінець якої виявиться несподіваним навіть для нього самого.

Ціна: 100 грн

Виховані у суворі совєтські роки, у той час, коли інтелігенцію було модно називати «вошивою», тесть з тещею недолюблювали Юрка через його нібито нехіть до фізичної праці. Побиванове літераторство для старих було як кістка у горлянці, про що вони час від часу нагадували своїй єдиній доньці Христині. Та хоч би як складалися стосунки чоловіка з її батьками, коли вона познайомилася з Юрком, він був популярним письменником. Його дебют наробив у читацьких колах такого галасу, що навіть скептично налаштовані критики почали пророкувати Побивану шалене майбутнє. Усі наче під копірку писали, що Юрків роман «XYZ (Покоління невідомих)» приречений стати класикою європейського контркультурного читва. Приблизно тоді провідна періодика оголосила: на теренах молодої України зростає новий Чак Поланік, який вже втер носа усім, хто вважав нашу літературу мертвою і гнилою.

Місто

Номер стенду: B1.8
Підмогильний В. Місто / Валер’ян Підмогильний. — Київ : Основи, 2017. — 272 с., ISBN 978-966-500-805-7 

“Місто” Валер’яна Підмогильного, перший український урбаністичний роман, вийде з провокативними з сучасними ілюстраціями та витонченим дизайном. Художник Максим Павлюк створив не лише малюнки. Спеціально для проекту він зробив street art, розклеївши паперові стікери на Подолі.  Фотографії зробленого є у книзі. Максим — учасник творчого об’єднання WE BAD, яке славиться перетворенням просторів на витвори мистецтва.

Чому сьогодні варто читати роман, написаний в 1927 році? Тема підкорення людиною міста актуальна і зараз. Головний герой твору Степан Радченко дістається Дніпром до Києва, куди він приїздить на навчання. Хлопець марить «завоюванням» столиці, як і інші молодь, яка тисячами вранула із села до міста у 20-х роках минулого століття. У романі ми спостерігаємо за тим, як Степан підлаштовується до життя в столиці: до сусідських корів, яких, думав, уже не побачить, до жінок та письменницької роботи.
Ціна:  200 грн

Хатідже Турхан. Книга 1

Номер стенду: B2.30

Шутко О. Хатідже Турхан : кн. 1 : Ковилі вітри не страшні / Олександра Шутко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. — 416 с. ISBN 978-966-10-4800-2

Матір’ю одного з нащадків славнозвісної Роксолани стала інша українка з Поділля – Надія, яка в гаремі султана Ібрагіма Божевільного отримала ім’я Хатідже Турхан. Вона жила в буремні роки середини XVII століття, насичені повстаннями у провінціях Османської імперії, бунтами яничарів та крамарів у Константинополі, кривавими розправами, стратами й поваленням її чоловіка-султана. На долю Хатідже Турхан випало чимало випробувань та труднощів. Але як дружина правителя, а згодом і регент малолітнього султана Мехмеда Четвертого, вона їх стійко переборювала. За правління сина Хатідже українські козаки на чолі з Богданом Хмельницьким та Петром Дорошенком у боротьбі за єдину вільну Україну отримали османський протекторат та діяли спільно з яничарами і кримськотатарським військом проти польського й московського гніту. На жаль, постать цієї українки-султани, на відміну від Роксолани, є маловідомою в Україні. Кандидат мистецтвознавства, журналіст, автор науково-популярної книжки «Роксолана: міфи та реалії» (2015, вид. 2-ге 2016) Олександра Шутко на основі історичних фактів, архівних матеріалів та досліджень турецьких, американських і західноєвропейських учених написала про Хатідже Турхан роман, в якому реальними є не лише події та герої, а й навіть їхні діалоги, що дійшли до наших часів завдяки османським літописцям.

Ціна: 135 грн 

Замовити книгу

Запам’ятай, мала пташко, краса кожної жінки з роками в’яне, як квітка, і лише розум та життєва мудрість дають їй змогу зачарувати коханого на все життя…

 

Загадка гробниці

Номер стенду: B4.20

Хомич М. Загадка гробниці / Микола Хомич. – Київ : Самміт-Книга, 2017. – 536 с. ISBN 978-617-7434-82-4

Поховані в глибині століть майже забуті – тіні минулого… Наскільки небезпечно турбувати їх? Перед читачами роману постає панорамне історичне полотно, в якому головною стихією, що проникає з ХI століття у ХХI, постає любов. Це почуття, сплітаючись у вигадливий візерунок, назавжди поєднає долі Ярослава Мудрого і шведської принцеси Інгігерди, їхніх синів – Ізяслава, Святослава, Всеволода з Гетрудою Польською, Одою Штаденською та юною половецькою княжною Саакхан, залишить глибокий слід у долях правителів, простих людей і героїв роману – наших сучасників.
Під час розслідування загадок минулого герої роману знімають історичні завіси, за якими століттями ховалися політичні технології, направлені на стримування національної самосвідомості українців.
Історичний детектив Миколи Хомича «Загадка гробниці» розкриває перед читачами таємниці давньої та сучасної української історії.

Ціна: 100 грн

Замовити книгу 

Співробітники музею і члени комісії нетерпляче, наче студенти-медики біля прозекторського столу, в надії першими побачити нутрощі щойно розпанаханого трупа, витягнули шиї і кинулись вперед.

 

 

Прогулки по Киеву

Номер стенду: B4.20

Кириченко Леся, Марущак Александр. Прогулки по Киеву с газетой «Сегодня»: путеводитель. – Киев : Саммит-Книга, 2017. – 272 с.: илл. ISBN 978-617-7434-79-4

Киев невозможно не любить! Его странные улочки, площади и парки хранят множество тайн, загадок и воспоминаний. Журналисты газеты “Сегодня” более двух лет путешествовали по улочкам родной столицы, собирая по крупицам удивительные истории города о его известных жителях и старинных особняках. Наш труд превратился в книгу, которую мы рады предложить на суд киевлян и гостей столицы. С ней вы сможете совершить увлекательнейшую прогулку по древнему Киеву и влюбиться в него с головой, так же, как влюблены в него мы.

Ціна: 100 грн

Замовити книгу

Предлагаем читателю прогулку по Дому плачущей вдовы. Вход сюда для прохожих закрыт: особняк – резиденция президента и действует как отель для иностранных политиков. Экскурсия – бесплатная, но записываться нужно за один-два месяца, предоставив паспортные данные.

Мірки і лекала

Номер стенду: В4.14

Смерек О. Мірки і лекала / Оксана Смерек.  — Львів : Кальварія, 2017. — 160 с. ISBN 978-966-663-375-3

Ця книжка про реальність із різними обличчями, очима, язиками і мовами. Про внутрішній конфлікт у зоні зовнішнього комфорту, фізіологічної ситості та емоційного голоду. Це спроба показати світ у точках його дискомфорту, порівняти «щасливі нації» з тими, що безпросвітно перебувають у пошуку самого визначення щастя. Спроба наблизити закордоння в його щоденному вимірі, без охів, замилування тамтешніми дизайнами, архітектурою, структурою, тощо. Чужоземство та досвід «вростання» там у звичному, периферійному, навіть іноді маргінальному вигляді.

 

Оксана Смерек, літературознавець і перекладач, кандидат філологічних наук. Донедавна науковий співробітник Інституту Івана Франка НАН України. Авторка поетичних збірок «Панфіла» (Львів, 2003), «Літо моєї інакшості» (Львів, 2017) та наукової монографії «Романи Емми Андієвської: художньо-філософські шукання» (Львів, 2007). Перекладає з англійської та нідерландської мов. «Мірки і лекала» — її дебют в есеїстиці.

Ціна: 60 грн

Якби вдалося скласти досьє на еміґрантів у знайомих географічних точках, не надкушуючи їхньої свободи і права вибору, то вартувало б зняти цікавезний документальний фільм про природу відчуження людини від своєї ідентичності. Це відчуження дивне та несвідоме. Розуміння його меж приходить за кілька років перебування в чужій країні. Такий стан речей ніяк не заважає недремній ностальгії терзати твої думки. Однак на якомусь умовному повороті ти раптом усвідомлюєш, що фізична відстань несамовито пожирає вчорашню близькість із рідними людьми. У твоєму серці вони досі займають окрему кишеню. Ти щоденно її намацуєш, виймаєш з неї далекі молитви та нічим не зіпсовану енергетику. Та все-таки: тривала відсутність-присутність тут і зараз розполовинюють твій горіх на дві рівні частини. Те, що випадає зсередини, і є тобою!

 

Світи і лабіринти

Номер стенду: В4.24

Червінська І. Світи і лабіринти : трилер / Ірина Червінська. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2017. – 224 с.
ISBN 978-617-614-156-3

В далекому майбутньому після видалення мозкової пухлини інноваційним методом пацієнт втрачає пам’ять і дружина приводить чоловіка у спеціальний медичний центр, щоб відновити йому спогади. Що б ви думали, якби відчували, що зі світом навколо вас щось не так? Що б ви робили, якби згадували минуле, якого ніколи не було?

 

Танжер

Номер стенду: В4.25

Козленко Й. Танжер : роман / Йван Козленко. — Київ, Видавничий Дім «КОМОРА», 2017. — 256 с. ISBN 978?-?617?-?7286?-?17?-?1

Несподівана пропозиція від незнайомця – знятися в експериментальному кіно – стає для богемного молодого одесита Ореста не стартом кар’єри, як він міг сподіватися, а початком химерних стосунків, у яких сплітаються історії персонажів майбутнього фільму, їхніх прототипів і самих акторів. Простір, у якому розвивається сюжет, так само крихкий і мозаїчний, а проте, схоже, це і є Одеса з одним «с» – та інша Одеса, без накинутої їй радянською та пост-радянською поп-культурою машкари вічного дотепника-блазня й хвацького бандюка. Місто прекрасної голизни пляжів, млості барів і клубів, карнавального нуртування Сьомого кілометра, місто Довженка і Яновського, української революції та свободи, місто кохання і творчості, що не знають меж.

Ціна: 130 грн

… я писав текст про багатонаціональний та строкатий мегаполіс, такий собі атавізм у зануреній у морок націоналізмів міжвоєнній Європі; приречене на загин благословенне місто, що відчайдушно захищає свої віртуальні кордони, які збігаються з рамками розумного, розмаїтого, вільного; пристановище творчості й мистецтва, нужденних і шукаючих, аферистів і бітників, одне з тих міст, вогники яких від 1920-го один за одним поволі загасали в західній півкулі: Смірна, Стамбул, Марсель, Чернівці, Касабланка, Одеса… Останнім серед яких пав Танжер.
Танжер. Метафізична міжнародна зона. Маргінес західного світу. Темний, п’янкий і гіпнотичний виворіт душі Магриба. Край вільного кохання й вільної творчості. Край недозволеного кохання й забороненої творчості. Мекка бітників. Місце сили. Утопія з реальними координатами на політичній мапі світу, він залишився образом ідеальної держави для всіх, кому межі держави затісні.

Читати уривок

 

 

Parasol. Соціальний арт-проект

Номер стенду: В2.33

Parasol. Соціальний арт-проект  / упорядники Іван Рябчій, Андрій Єрмоленко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 192 с.  ISBN 978-617-679-411-0

Що таке смерть? Як вона приходить і чим це супроводжується зазвичай? Як пережити усвідомлення невідворотності її приходу тому, до кого вона іде, і тим, хто близький до нього? Про це (і не тільки про це) збірка оповіданнь й есеїв українських письменників, блогерів та громадських діячів «Parasol». Паліативна допомога — болюча проблема нашої держави — у центрі інтересів цих чотирнадцяти текстів та ілюстрацій відомих українських художників. Без сумніву, в «Parasol» уперше в українській літературі відверто порушено табуйовану в нашій культурі тему — смерті та останнього, періоду життя, підтримки людини близькими та фахівцями у цей непростий період, зрештою, паліативної допомоги як такої.
Упорядники – Іван Рябчій, Андрій Єрмоленко.
Дизайн – Юрій Барабаш; фото на обкладинці – Руся Асеєва.

Ціна: 90 грн.

Замовити книгу  

Оповідання та есеї, зібрані у книжці «Рarasol» — про людину, яка змушена поступитися життєвим обставинам та навчитися з ними взаємодіяти. Героями книги стають люди різного віку та соціального статусу, вони різняться поглядами на світ та віросповіданнями, ситуаціями та реаліями, однак усіх об’єднує одне — хвороба. Переважно невиліковна, яка стрімко наближає до межі вічності і далеко не завжди залишає вибір. Тут і жага до життя, і боротьба, і любляча родина, що також стикається із непростим випробуванням, і лікарі, які шукають різні варіанти, і передчуття кінця, і розуміння смерті як вона є. Чотирнадцять історій порушують теми, які досі залишаються табуйованими в українській літературі — тяжка хвороба, прийняття пацієнтом діагнозу, боротьба за знеболення й смерть.

 


 

Земля Загублених, або Маленькі страшні казки

Номер стенду: В2.33

Калитко К. Земля Загублених, або Маленькі страшні казки [текст] : оповідання / Катерина Калитко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 224 с. – ISBN 978-617-679-267-3

Земля Загублених щодня дрейфує морями альтернативної географії строго паралельно із нашою щоденною, звичною географією. Земля Загублених виникла для того, щоб надто інші люди, витіснені з «нормального» світу, мали куди піти. Виросла з потреби в укритті та оперті. Вона перероджується і розростається щоразу, коли черговий інакший переживає свою відкинутість, і тому постійно оточена водою, як ембріон. Тому й усі неймовірно різні люди цього малого світу — так чи інакше родичі, так чи інакше повторюють долі одне одного. Ця книжка в ритмі дихання — про них. Кожна історія — як міст через воду, щоб пройти і навчитися дихати в унісон з іншими.

Ціна: 80 грн

Замовити книгу 

День, коли ми вперше доторкнулися животами, припав на літнє сонцестояння. На шкірі живота живе струм, такий самий, як в електричних дротах над протокою. Зірки з неба падають, коханці доторкаються животами, і хвиля від їхнього струму пробігає навіть темною шкірою неба. Всі взаємні проникнення і переплетення нічого не варті, якщо ви не лягали одне до одного, торкаючись животами, і не завмирали так.

Ловець океану

Номер стенду: В2.33

Єрмоленко В. Ловець океану. Історія Одіссея : роман / Володимир Єрмоленко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 216 с.  ISBN 978-617-679-371-7

Одіссей, воїн і мандрівник, повертається на Ітаку після двадцяти років блукань. Але вдома не знаходить ані своєї дружини Пенелопи, ані свого сина Телемаха. Він розуміє, що став на хибний шлях і тепер мусить виправити свої помилки. Одіссей здійснить свою подорож у зворотному напрямку, від Ітаки до Трої. Він знову зустрінеться з Сиренами, знову відвідає землю Навсикаї, знову буде на островах Каліпсо та Цирцеї, знову спуститься в царство Аїда. Крок за кроком він дедалі краще розумітиме головні сили, які скеровують його життя: кохання, смерть, провину, красу і втрату.

Ціна: 80 грн

Замовити книгу

Море не має меж, історії не мають завершення.
Вони проростають із темних глибин, із кожним днем і кожним місяцем, вони живуть на вістрях мечів, на гладкості шкіри, у крові війни і тиші любові.

Люди беруть ці історії на руки, як новонароджених, їх передають у спадок, як золоте намисто, їх підкидають угору, вони чіпляються крильми за хмари і чекають на тих, хто прийде після їхньої смерті. Їх розповідають і переповідають, і кожне нове слово — це нова земля і острів, насичений сонцем.
Ці історії глибокі, як море, і безмежні, як океан. Ти пливеш ними, як пливли твої батьки і батьки твоїх батьків, і ти радий впізнавати береги і гори, де плакали ті, хто тебе породив»

 

 

Сни неофіта

Номер стенду: В2.33

Вольвач П. Сни неофіта : роман / Павло Вольвач. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 288 с.  ISBN 978-617-679-356-4

Соковита панорама життя, у яку вписаний учорашній кримінал-початківець, пролетар, різночинець, а нині — молодий поет і журналіст, сповита туманцем надій, крізь які ясніє Київ — як реалізація мрії та можливість подальших трансформацій. Але це попереду. Поки що перед читачем — провінційний простір, в якому є все: грабіжники й журналісти, махновці й губернатори, бійці «Спасу» й поети-літстудійці. Легендарний поет-дисидент Холодний сусідує на сторінках роману з авторитетом Медвед?м, а містик Чудін якось поєднується з секс-символом Наталкою Шамоніною. І над усіма ними панує Місто. Наразі Запоріжжя, яке саме Вольвач своєю «Клясою» вніс на мапу української літератури.

Ціна: 80 грн

Замовити книгу 

Стихії — дивина для запорізьких ґрунтів. Тутешній люд стикається з ними хіба в новинах, сприймаючи за екзотику. Відголоски румунського землетрусу, що стався кілька десятиріч тому, в пам’яті дотепер. Дивлячись на розбите вікно тролейбуса, Павло раптом згадує давню розповідь Козака. У тролейбусі, що втрапив у зливу посеред дамби, щось сталося з ізоляцією, й від удару струмом погинули люди, серед них і Козакова мати, а самого Козака, що був тоді малим Сашком, батько зміг виштовхнути з салону. То була гучна подія, як стверджував Козак, але вона давно вже забулася, перейшовши у розряд міських міфів, тоді як буревій — ось він. Точніше, його наслідки, бачені на привокзальній площі і ще рясніше присутні тут, на кількох кварталах проспекту, затиснутого заводськими корпусами. Далі, можливо, щось іще більш значне.

Читати уривок

Корабель шаленців. Нариси з культури несамовитості, глупоти і безрозсудства

Номер стенду: В2.33

Лютий Т.  Корабель шаленців. Нариси з культури несамовитості, глупоти і безрозсудства : [ Есеї ] / Тарас Лютий. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 224 с.  – ISBN 978-617-679-377-9

У суспільстві упродовж усієї історії людства завжди були такі особистості, які своїм психоемоційним станом суттєво відрізнялися від загалу. Їх часом називали божевільними чи психічно хворими безумцями — але де межа між безумством та геніальністю? Іноді таких людей іменували юродивими, але чи не могли вони глибше за інших пізнати світ і наблизитися до святості? Мандрівка «Кораб­лем шаленців» є унікальною нагодою простежити історію розвитку і трактування понять шаленства, ейфорії, манії, екстазу, юродства, мудрості і глупоти у літературі, живописі, психології, у суспільній та релігійній думці від античних часів до сьогодення — крізь різні культури та епохи.

Книжка буде цікавою усім, хто захоплюється філософією, літературознавством, релігієзнавством, психологією, а зрештою — кожному, хто замислюється над людською природою і прагне глибше її пізнати.

Ціна: 80 грн

Замовити книгу

Шаленство, несамовитість, навіженство, буйство, божевілля, безумство — ось лише невеликий перелік термінів і образів, які віддавна полохають, а заразом і зачаровують людину. Вживані чи у прямому, а чи в переносному значенні, ці слова нібито всім добре відомі й чутні повсюдно, бо часто неабияк бентежать нашу уяву. Впродовж багатьох віків модифікації феноменів шаленства описували в поезії й прозі, драмі, образотворчому мистецтві, філософії, а надто — у медицині. Проте не всі однаково їх трактують. Для багатьох людей ті, хто зазнає так званих «порушень психіки», — або вдається до надмірних емоцій, або щонайменше заслуговує на співчуття. Хай там як, але шаленство зачіпає незворушний плин повсякденного життя й суттєво змінює наші звичні уявлення й очікування.

Зів’ялі квіти викидають

Номер стенду: В4.18

Роздобудько І. Зів’ялі квіти викидають : роман / Ірен Роздобудько. — 2-ге вид., доп. — Київ : Нора-Друк, 2017. — 288 с. : іл. — серія «Читацький клуб».

Зів’ялі квіти, які зберігаються в душі у вигляді жалю за минулим або нездійсненним, треба викидати. Про це — історія двох актрис, колишніх «зірок» радянського кіно, і однієї молодої жінки, яка доглядає за ними в притулку для самотніх акторів. Все життя ці актриси запекло ворогували між собою, адже були суперницями в коханні до чоловіка, який виявився не вартим любові та самопожертви. І тільки наприкінці життя обидві зрозуміли, що могли б бути… найкращими і найвірнішими подругами.
Молода головна героїня роману так само переживає особисту драму, але завдяки мудрості своїх підопічних усвідомлює, що життя, яким би воно не було, — прекрасне, його не варто марнувати на тимчасову метушню. І… стає переможницею престижного європейського кінофестивалю. Сентиментальна історія з глибоким підтекстом, притаманним творчості Ірен Роздобудько.

Ціна: 120 грн

Найбiльший, найяскравiший спогад-спалах мого дитинства — фотель-гойдалка. Найпекельнiший — з усього, що було потiм, — Леда Нiжина! Хоча, звiсно, пригод i халеп було безлiч. Але фотель, котрий я, трирiчна, побачила на ярмарку посеред майдану якогось маленького провiнцiйного мiстечка, — велике крiсло, нiжки якого сполучала вигнута дугою перетинка, i ця розтриклята Леда нинi перевершують усi спогади про мої колишнi трiумфи i трагедiї, смерті та вiйни, чоловiкiв та коханцiв, батькiв i ненароджених немовлят, про дiаманти i бруд пiд нiгтями, крем-суфле i перемерзлу солодку картоплю, парфуми вiд Шанель (до речі, iз цією неперевершеною жінкою — Коко — ми їли молюски в «Куполi») й огидне мило фабрики «Червонi вiтрила».

Саудаде

Номер стенду: В4.24
Любка А. Саудаде / Андрій Любка. – Чернівці : Meridian Czernowitz, 2017. – 192 с. ISBN 978-617-614-172-3
Обережно! Ця книга небезпечна: після прочитання хочеться одночасно вирушити в подорож Балканами, випити келих червоного вина і в зручній ложі театру слухати оперні арії. Понад шістдесят коротких історій – часом іскрометних, подекуди сумних, почасти автобіографічних, але завжди щирих  – запрошують читача пережити з автором найщасливіші миті мандрів, симфонічних концертів і не завжди успішних залицянь.

Моя бабуся спала з Саган

Номер стенду: B4.1

Іванцова М. Моя бабуся спала з Саган : роман, серія «Київський роман» / Міла Іванцова. – Київ : Видавнича група KM-БУКС, 2017. — 208 с. ІSBN 978-617-7489-45-9

Дія роману, виданого вперше у 2010 році під назвою «Вітражі», відбувається в сучасному Києві періоду до Майдану. Перекладачка з французької Поліна має купу особистих проблем і замовлення на переклад українською роману Франсуази Саган. Проблеми героїнь відомої письменниці видаються Поліні надто малозначущими порівняно із власними. Робота не йде. Але в життя дівчини вривається програміст Богдан, який, ремонтуючи її комп’ютер, ламає паролі дівчини і дізнається про неї надто багато. Але йому вдається «поремонтувати» також і життя цієї дивної перекладачки, вихованої бабусею-француженкою, повернути в її сьогодення втрачену десять років тому подругу-антипода Стефку, дізнатися, ким направду була бабуся Ніколь, і через які випробування їй довелося пройти. Роман Міли Іванцової динамічний, напружений, але при цьому добрий і людяний. Для широкого кола читачів.

Ціна: 100 грн

Усе закладається в дитинстві. Все. І куди тебе занесе вітер життєвих пригод, певною мірою залежить від того, де, коли та в кого ти народився. Оце «у кого» спочатку видається дивним і дещо прагматичним, бо в гороскопах не пишуть: «На осіб, що народилися під знаком Близнюків у рік Свині в сім’ї французького буржуа, чекає великий успіх в їхній творчій реалізації та бурхливе публічне життя», так само, мені не доводилося бачити гороскопу на кшталт такого: «На осіб, котрі з’явилися на цей світ під знаком Діви у рік Дракона в сім’ї французьких селян, чекає багато життєвих випробувань…

Довгі часи (міська балада)

Номер стенду: B2.33

Рафєєнко В. Довгі часи (міська балада) : роман / Володимир Рафєєнко ; переклад Маріанна Кіяновська. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 272 с.  ISBN 978-617-679-387-8

«Довгі часи» — міська балада, казка для дорослих про життя і смерть в часи війни, де фантасмагоричне та ірреальне перемежовується з дійсністю, правдою нашого буття. Роман складається з двох частин. Перша — це моторошна казка, де на околиці Z у триповерховій лазні «П’ятий Рим» без сліду зникають окупанти і щоранку лунає гімн України, де колорадські жуки з ногами-кинджалами перетворюють роздачу гуманітарної допомоги на бійню, де, врешті, аби потрапити у Київ, потрібно прийняти смерть. Друга частина — новели, написані у реалістичній манері та вплетені у тло казки. Новели про людей, які живуть і виживають у Донецьку. Реальні долі, реальні історії, від яких стискається серце.

Ціна: 80 грн

Замовити книгу 

Кароліна разом з іншими Z-тітками прийшла на місце якнайраніше. Десь за двадцять хвилин до події підтягнулися журналісти російського телеканалу «Лайф енд кайф». Далі під’їхали у двох «віджатих» чорних джипах восьмеро бойовиків. Автобусом прибули підхмелені козачки. Висипавшись із салону, вони взялися трохи віддалік смалити папіроски, а тоді повиставляли біля обох фур чепурні столики. На них належало викласти цукор і крупи, щоби згодом під прицілом кінокамер їх пороздавати. Черга сформувалася сама собою. Z-громадяни виглядали водночас і знуджено, і бадьоро.


 

Точка нуль

Номер стенду: B2.17

Чех А. Точка нуль / Артем Чех. — Харків : Віват, 2017.

Ця книжка виходить у люди після тривалої паузи в літературній творчості Артема Чеха. Мобілізований у п’ятій черзі, письменник пробув 10 місяців на передовій, і тепер він без пафосу й надмірного натуралізму, зі здоровою самоіронією та відвертістю створює образ сучасного українського військового ? не глибоко травмованого невдаху, розчавленого обставинами, не ідеалізованого безстрашного епічного воїна, а героя нашого часу.

 

 

Транзишн

Номер стенду: B2.17

Михед О. Транзишн / Олександр Михед. — Харків : Віват, 2017. 224 с. ISBN978-617-690-939-2

«Транзишн» Олександра Михеда — це перевірка на міцність оболонки реальності, спроба зазирнути за межу людського, зняти з нього шкаралупу й залишити найважливіше. Що там, усередині? Хіть? Ненависть? Страх? Старі рани, які болять усе життя?

Письменник блукає між минулим і майбутнім, і скрізь перед його очима — тільки самотність, тільки морок.

 

 

Етюд з метеликом

Номер стенду: B2.17

Гуменюк Н. Етюд з метеликом /Надія Гуменюк — Харків : Віват, 2017. 240 с. ISBN 97861769088529

У цій збірці «маленьких повістей» такі різні та, на перший погляд, пересічні особистості, що потрапляють у незвичні для себе ситуації вибору, боротьби чи безвиході. Тут і сільська відлюдниця, чиє серце сповнене милосердя та нерозтраченої теплоти, скромний приватний детектив, якому вперше в житті випала роль звабника, або юна іспанка, яка от-от дізнається таємницю бентежних снів-марень. Проте рано чи пізно буремні події сплітаються в гармонійний етюд «про любов», адже як не крути, а подолати негаразди здатен кожен, хто навчиться цінувати це рятівне почуття.

 

 

Збирачі туманів. Суб’єктивні нотатки з київського життя

Номер стенду: B4.25

Ільченко О. Збирачі туманів. Суб’єктивні нотатки з київського життя / Олесь Ільченко. – Київ, Видавничий Дім «КОМОРА», 2017. ISBN 978-617-7286-19-5

Нова книга Олеся Ільченка – про той Київ, який пам’ятають дедалі менше людей: його ритм життя, що нині здався б повільним і розміреним, обжиті двори, в яких господині варили варення, тихі вулиці, де безпечно бавилися діти, нескінченні черги до магазинів і філіжанки без вушок у кафе, місцеві знаменитості – ексцентричні митці та шевці, кумедні «глибоко ідейні» вуличні скульптури й дніпровські пароплави з колоритними пасажирами. Тут знайшлося місце для міських легенд, чуток і родинних історій, паломництва барами й ресторанами та навіть екскурсії на знімальні майданчики кіностудії ім. Довженка… Із відстані лише кількох десятків років це знайоме-незнайоме місто здається мало не екзотичним, та водночас дуже щирим і затишним. І воно чекає в гості.

Ціна: 100 грн

Пересічному киянину, що виходив із квартири, завжди необхідно було мати при собі авоську, тобто торбинку для покупок, яка, зіжмакана, вміщалася в кишеню. Бо будь-коли в будь-якому магазині могли з’явитися жадані товари — часом навіть ті, яких шукали тривалий час. Тут працював ефект «везіння». Кожен товар жив своїм потаємним життям в окремому магазині з відповідною назвою: «Хліб», «Молоко», «Ковбаси». Найкращий тоді доступний варіант — «Гастроном», де мало би бути багато харчових продуктів. Супермаркетів, звісно, не існувало, і за кожною дрібницею люди мали йти до іншої, окремої, крамниці, тягаючи в руках куплене. Пакетів для споживачів-покупців у магазинах також не було, от тому й люди передбачливо носили із собою авоську (згодом з’явилися пластикові пакети, якими власники пишалися: їх навіть ретельно мили й використовували знову й знову).

 

 

 


 

Авантюра XL

Номер стенду: В2.17

Чапай А. Авантюра XL /Артем Чапай — Харків : Віват, 2017. — 352 с. ISBN 978-617-690- 886-9

«Авантюра» — це півтора року реальних мандрів автостопом, без грошей, без плану й деколи без необхідних документів. Кинувши роботу й навчання, український студент їде «дизелями до Нью-Йорка», а далі, заробляючи на дорогу під час подорожі, проїжджає Мексикою, Кубою, Белізом, Ґватемалою, Гондурасом, Сальвадором, Нікараґуа. Він знайомиться з десятками чудових людей, знаходить близьких друзів, завдяки дорозі по-новому розуміє світ, та й самого себе. В «Авантюрі» є класичні sex, drugs, rock’n’roll, а написано її в експериментальному стилі, з відчутним впливом інтернету й молодіжного сленгу.

 

Евотон: 180°

Номер стенду: В4.14

Крижевський А. Евотон: 180° / Крижевський, Андрій. — Київ : Кальварія, 2017. — 128 с. ISBN 978-966- 2973-16- 7

Третя частина серії «Лабіринти Евотона», в якій перед тим вийшли книжкт «Евотон: початок» і «Евотон: трансформація». За допомогою колабораціоністів, котрі піддалися могутньому впливу абсідеумів, Земля переходить під тотальний контроль невідомих агресивних істот. Єдиний шанс землян на спасіння — вихід за межі Всесвіту та проникнення в його код. Але тут розпочинається нова галактична війна і все несподівано повертається на сто вісімдесят градусів!..

Андрій Крижевський — корінний одесит. За фахом — юрист, спеціалізується у сфері податкового та цивільного права. У літературі дебютував 2013 року. Автор серії фантастичних романів «Лабіринти Евотона». Член Української асоціації письменників художньо-соціальної літератури. Лауреат літературної премії «Гілка золотого каштана» (2015).

Ціна: 80 грн

На голограмі патрійця виник другий рядок: «Повне розірвання домовленостей з тезійською цивілізацією»! Гостя з білими плямами на шерсті чорного кольору помітно пересмикнуло: наступають епохальні хвилини, які, можливо, спричинять зміни на довгі мільйони років…
— Якщо Патрія відмовиться від співпраці з нами, тоді ми неодмінно знайдемо іншого покупця на інший товар!
На голограмі тезійця запобігливо виникло зображення зошита.
— Враховуючи, що з лабораторій клаудеумів тоді змогли вибратися лише гібриод, який наказав всім довго жити, землянка на ім’я Айюмі, яка досі, наскільки мені відомо, перебуває в комі, і ваш Велфарій — єдиний дієздатний очевидець, який загадково… зник незабаром після перемоги Формацій над абсідеумами, цей зошит — єдиний ключ…

Квартира київських гріхів

Номер стенду: В3.11

Сурженко М. Квартира київських гріхів / Маргарита Сурженко. —  Брустурів : Дискурс, 2017. — 256 с.

Вони живуть у самому серці столиці, але ніхто їх не помічає. Вони приходять до вас, але ви цього не бачите. Вони щодня зваблюють вас. А вибір — піддатися спокусі чи залишитися вірному собі — завжди за вами. Вони — сім київських гріхів, прекрасні містичні панни, які не дають місту нудьгувати. Одного разу піддавшись спокусі, головний герой потрапляє в їхнє помешкання. Чи вдасться йому пройти випробування всіма гріхами? Адже в кінці шляху на нього чекає найкраще, що може подарувати доля…

Ціна: 74 грн

Замовити книгу 

Читати уривок 

Втікач з Бригідок

Кокотюха А. Втікач з Бригідок / Андрій Кокотюха. – Харків : Фоліо. – 2017. – 288 с. ISBN 978-966-03-7817-9

Львів, осінь 1916 року. Героя війни, українського січового стрільця Захара Ладного підозрюють у вбивстві через ревнощі. Його взяли під варту і тримають у тюрмі Бригідки. Звинувачення кидає тінь на всіх добровольців. Захистивши стрільця, Климентій Кошовий може врятувати честь Легіону. І хоча Клим через війну покинув адвокатську практику, він погоджується спробувати. Далі події розвиваються стрімко: Ладний робить відчайдушну спробу втекти з в`язниці, взявши Кошового в заручники. Після такого справа стрільця стає для нього особистою. Почавши приватне розслідування, Клим і його друг Йозеф Шацький знову занурюються в світ криміналу, де вже наново поділили владу, ближче знайомляться з січовими стрільцями та стикаються з хитрощами російських шпигунів. А розбрат, який таємний ворог сіє довкола, вперше ставить під загрозу кохання українця Кошового і полячки Магди Богданович…

Ціна: 65 грн

«Я зроблю це, і вже ніхто мене не зупинить…»
 Написавши речення, Захар відкинувся на вигнуту спинку рипучого віденського стільця. З такої відстані, ще й при тьмяному світлі гасової лампи, він уже не міг читати. Хоча вважався в полку одним із кращих, якщо не кращим стрільцем. Після бою при Стрипі, коли сотня закріпилася на здобутих позиціях, а в донесеннях командири наввипередки рапортували – росіян зупинено, про Ладного ходили спершу чутки, потім – легенди. Січовик не спростовував нічого, хай говорять, що хочуть. Чим фантастичнішими будуть історії, тим швидше їх дізнаються у Львові.
Це потішить Оксану: чоловік – герой.

Стожар

Номер стенду: B4.1

Каторож Я. Стожар : роман-фентезі, трилогія «Палімпсест» / Ярина Каторож. – Київ : Вид. група KM-БУКС, 2017. — 492 с. ISBN 978-617-7489-89-3

Читач цього роману-фентезі потрапить до світу Патрії – держави, якої давно вже не існує. Але на землях якої переплелись давньоукраїнські імена, вишивані сорочки та холодна зброя з прихованими механізмами, що готові от-от показати свою міць. Тут панують нещадні белати, а в далеких лісах Дикого краю сплять скелі з обличчями велетнів. Це роман про злість, жорстокість і любов. Це книга-клубок з історій, справжній палімпсест з прихованими рядками, в якому однієї миті видається, що знаєш про персонажа або ситуацію геть усе, а в наступну – ставиш собі питання: а чи довго ще до наступного розділу – можливо, там буде трохи більш відхилено завісу сюжету? Для широкого кола читачів.

 Ціна: 50-70 грн (ціна формується)

Світло сповнювало мене й увесь простір довкола. Я сама була світлом. Я линула в ньому і не бачила його, бо не мала очей. Я відчувала його та водночас була позбавлена відчуттів. Бо я була його іскрою. Клітини мого тіла сяяли, мов зорі. Але їх не було видно — бо зорі видно на темному небі, а не в такому всепоглинаючому сяйві, як те, що оточувало мене. Це світло стирало спогади і жалі, сподівання і надії, мрії та думки. Воно стирало мене — особистість, людину, мислячу і зрячу істоту, годну мати свою думку та прагнення. І розчиняючись у світлі, позбуваючись свого єства, я не відчувала ні страху, ні болю, ні радості. Нічого. Бо почуттів не лишалось.
А тоді прийшов холод. А тоді прийшов біль.
Світло потемніло і змінилось на темряву із сяючими цяточками далеко вгорі. Зорі… прошелестіло десь тихенько слово у мене в голові. Я заморгала і прошепотіла: «Зорі…»

Червона Офелія

Номер стенду: B4.1

Підгірна Л. Червона Офелія : роман, серія «Український детектив» / Лора Підгірна. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. — 392 с. ISBN 978-617-7489-83-1

Літо 1919-го року. Україна залита кров’ю патріотів. Кам’янець-Подільський на короткий час стає столицею УНР. На тлі цих драматичних подій починається історія пристрасного кохання 22-річного агента Розвідочної управи Марка Шведа та витонченої красуні-актриси місцевого театру Олесі Біличенко. За день до приїзду до міста головнокомандувача, Симона Петлюри, агенти московської комуни викрадають кліше для друку 250-гривневої купюри, яке Маркові необхідно повернути за усяку ціну. Заплутана історія з викраденим кліше перетворюється на справжню криваву драму, яка може зламати нашого героя або ж загартувати для майбутніх випробувань долі… Динамічно, професійно і небайдуже від журналістки, випускниці історичного факультету  Кам’янець-Подільського університету Лори Підгірної про героїв минулого, котрі були такими ж живими людьми, як і ми сьогодні. Для широкого кола читачів.

Ціна: 50-70 грн (ціна формується)

Ледь наблизившись до будинку, Марко зрозумів – до ліжка він сьогодні ще не скоро втрапить. У вітальні горіло світло, попиваючи чай та неспішно розмовляючи з батьком, сидів ад’ютант Бориса Снігіріва, поручник Зіновій Корневич. Навколо, пораючись, дзигою крутилася Марунька.
– То ти тепер справді на уряд Петлюри працюєш? Чому не сказав? – замість привітання кинув Маркові.
– А що б то змінило? – Марко стомлено потер обличчя руками.
Батько роздратовано встав.
– Можна мати повагу хоча б до матері, Марку… А то ми в повному невіданні. Приходить людина, чекає на тебе!
– Головнокомандувач у місті, – перебив Корневич, звертаючись до Марка. – Викликає вас до себе. Звольте піти зі мною. Просто зараз.
Марко кивнув, відчуваючи недобре.
– Чому такий поспіх? – запитав у поручника вже на вулиці.
– Біда… Викрали кліше для друку грошей. В акурат перед приїздом Головнокомандувача.

Шикарне життя у Вупперталі

Номер стенду: B4.1

Доляк Н. Шикарне життя у Вупперталі : роман, серія «Український детектив» / Наталка Доляк. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. — 368 с. ISBN 978-617-7489-63-3

Молода українка Зоя їде до Німеччини по програмі о-пер (працевлаштування студентів в європейських сім`ях на термін до року). Родина, яка прийняла дівчину, – аристократи з міста Вупперталь. Для Зої таке шикарне життя – це щось не з реальності, а з фільмів. Оселя, де вона тепер житиме, нагадує невеличкий палац. Але… Не все так ідеально і просто… За першим несподіваним і нерозгаданим убивством хазяйки дому тягнеться ціла вервечка загадкових і незрозумілих душогубств. Над самою Зоєю та її вихованцем Куртом також нависає убивча небезпека, але все обертається врешті-решт на добре. І всю кримінальну інтригу розкриває не доблесна вуппертальська поліція, а проста студентка з України Зоя Кирпач. Іронічна подача тексту робить його доволі легким, не зважаючи на те, що кілька людей стали жертвами безжалісного маніяка. Для широкого кола читачів.

Ціна: 50-70 грн (ціна формується)

Коли я жила вдома, в Україні, до мене майже ніколи не навідувалося відчуття, ніби все окей, ніби все спокійно. Завжди доводилося бути напоготові, чекати проблем та неприємностей з-за кожного рогу. Щоденні новини нагнітали ситуацію як не має бути. Навчаючись в інституті, я опанувала німецьку, тому мовні бар’єри мене не лякали. Щоправда, те, що ми вчили в Україні, виявилося зовсім не тим, що мало би бути насправді в країні мовного вжитку. Про це я здогадалася, коли перетнула кордон між більш-менш зрозумілою мені Польщею та Німеччиною, країною, при згадуванні якої десь у підсвідомості воленс-ноленс засвічувалась умовна табличка «ахтунг, ворог!

Місячне насіння

Номер стенду: B4.1

Корній Д. Місячне насіння : оповідання, серія «Мала проза великої України» / Дара Корній. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. — 296 с. ISBN 978-617-7489-62-6

«Місячне насіння» – це перша окрема збірка оповідань сучасної української письменниці Дари Корній,  котра є автором десяти романів та двох книжок для дітей. Раніше деякі її оповідання виходили друком лише у збірках поруч із творами інших авторів, але при цьому дуже полюбилися читачам. Попри те, що авторку цієї збірки читачі вже давно і небезпідставно вважають метром українського сучасного фентезі, її оповідання теж мають багато прихильників. Адже вони про нас із вами, про життя, про любов і зраду, мудрість і марнославство, про високе і нице, тобто – про важливе у будь-які часи… А ще вони про Майдан, про мир та війну, про кохання, яке інколи є довшим за життя. Для широкого кола читачів.

Ціна: 50-70 грн (ціна формується)

Знаєш, я таки наважилася прийти на це побачення. Ми маємо нарешті порозумітися. Тет-а-тет, без вухатих свідків і без страху, що мене неправильно зрозуміють чи невчасно переб’ють. Довго вибирала день, час, і навіть пору. Зараз у Львові квітнуть морелі, падає сліпий львівський дощ, умиваючи замурзане сонце своїми смарагдовими руками, на вулицях майже немає людей. Усі поспішають заховатися від зливи під дашками затишних кав’ярень чи гостинних кафешок. Я впевнена, що ти мене не осмикуватимеш та не перебиватимеш, тому я тут і через те така смілива.

Vita memoriae

Номер стенду: B3.7

Танюк Л. Vita memoriae. Вибрані поезії та переклади / Лесь Танюк. – Київ : Смолоскип, 2017. – 232 с. – Серія «Шістдесятники». ISBN 978-617-7173-43-3

Збірка поезій «Vita Memoriae» (життя пам’яті) — це останній твір, над яким працював Лесь Танюк, — поет і перекладач, режисер і мистецтвознавець, дисидент-шістдесятник, засновник легендарного Клубу Творчої Молоді (КТМ), Голова Національної спілки театральних діячів і засновник Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса, народний депутат ВР I-V скликань, людина енциклопедичних знань та високої культури… Не випадково люди, що були вражені універсалізмом та душевним талантом Леся Танюка, називали його «Лицарем культури», «Воїном честі», «Охоронцем історичної пам’яті»…

Вірші в збірці подані за хронологічним принципом написання, але відповідними циклами, де цей принцип може бути і порушено. Отже, маємо «Інтродукцію» — і три цикли: «Omnia vincit amor» («Кохання долає все»), «Urbi et orbi» (громадянська лірика), «Totus mundus agit histrionem» («Весь світ грає комедію» — за театральними мотивами). Завершують збірку «Вибрані переклади».

Окремо треба тут сказати і про російськомовні вірші періоду московської еміграції, які, з огляду на видавничу політику «Смолоскипа», даємо в прекрасному і точному перекладі Станіслава Чернілевського.

Ціна: 80 грн

На початку 1963 року Лесю Танюку й Аллі Горській забороняють у львівському театрі ім. Заньковецької прем’єру вистави «Отак загинув Гуска» за Миколою Кулішем з вимогою від КГБ упродовж 24 годин залишити Львів. До цього спричинилась не лише гостра вистава з блискучим курбасівцем Даміаном Козачковським у ролі Гуски, а й поширення деяких його віршів підпільним Львовом — «веселі бімбери» і, зокрема, байка про Пацюка, який унадився до майстерень львівських художників, надкушуючи їхні полотна для проби на «реалізм» чи «абстракціонізм»; то була надто відверта сатира на Хрущова з його погромом художників у Манежі у Москві. Лесь Танюк і Алла Горська опиняються в Одесі, де розпочинають роботу над п’єсою Михайла Стельмаха «Правда і Кривда» у ризикованій сценічній версії Леся Танюка. Ця спроба теж завершилась драматично.

 

Львів. Вишні. Дощі

Номер стенду: B4.3

Львів. Вишні. Дощі. збірка / укл. і передм. Нікалео Н. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. — 192 с. ISBN 978-617-12-2552-7

Нова збірка від улюблених авторів — про неймовірне кохання і красу весняного Львова. Коли природа пробуджується після зимового сну, люди переживають разом з нею: повороти долі,  несподівані зустрічі, нові відчуття… Дощі розказують старій бруківці підслухані на небі думки та побачені на землі історії про жагучу пристрасть; вони захлинаються від обурення, оповідаючи про зраду й підлість. Знайте, що особливі львівські вишні-морелі теж мають душу. Вони творять дива, поєднуючи людські долі!

Ціна: 69.90 грн

Казка і казкарі

Номер стенду: B2.30 

Гаврош О.  Казка і казкарі / Олександр Гаврош. — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2017. — 120 с. — (Серія «Ім’я на обкладинці». Випуск ІV). ІSBN 978–966–10–4789-0

Постійно видозмінюючись, казка з прадавніх часів існує донині. Нас усіх зріднюють казки, читані чи слухані в дитинстві. Це ґрунтовне дослідження зацікавить і філологів, і фольклористів, і етнографів, і широку читацьку аудиторію — усіх поціновувачів усної народної творчості.

Ціна: 39 грн

Замовити книгу

Закарпаття має найбільшу колекцію казок з-поміж усіх регіонів України. До 1945 року було опубліковано близько 1200 сюжетів. Лише фольклорист Петро Лінтур у повоєнні роки записав ще півтори тисячі казок. Враховуючи, що записи робили й інші фольклористи, то можемо сміливо називати цифру в понад три тисячі казкових сюжетів. Величезна цифра, враховуючи, що брати Грімм у своєму знаменитому двотомнику опублікували 225 народних німецьких казок.

Корсо

Номер стенду: B3.11

Кулакова П. Корсо : роман / Поліна Кулакова. — Брустурів : Дискурсус, 2017. — 186 с. ISBN 978-617- 7236-96- 1

Для всіх Єва завжди була милою, доброзичливою дівчиною. Такою вона видавалася й собі. Аж поки одного дня в її життя не ввірвався таємничий пес-знайда — і все пішло шкереберть: кохання, робота, сім’я. У шаленому вирі подій несподівано зникає подруга героїні. Поліція і медіа говорять про серійного вбивцю. Розпочинається розслідування — і Єва опиняється в епіцентрі жаху. Чи вистачить їй мужності й доброти, щоб протистояти злу, яке невідворотно наближається?

Ціна:  72 грн
— Хто я такий?! Яке моє справжнє обличчя?! — вереск знову луною прокочується на всю печеру, повертаючись до господаря звіриним шепотом. Він відвертається в надії більше ніколи не зустрічатися з тим поглядом, але на його очах кам’яні стіни перетворюються на суцільне дзеркало. Зі всіх боків на нього дивиться пара жовтогарячих очей на худому сірому обличчі, із запалими вилицями й неприродно гострим носом. У цей же час одна дзеркальна стіна починає стрімко надуватись, ніби повітряна куля, вкриваючись тріщинами. За мить одутле скло не витримує напруги й розлітається на друзки, а з новоутвореної діри вистрибує кремезна чорна істота.

Тисяча доріг

Номер стенду: B3.7

Савчин М. Тисяча доріг. Спогади жінки учасниці підпільно-визвольної боротьби під час і після Другої світової війни / Марія Савчин. – Київ : Смолоскип, 2017. – 536 c. ISBN 978-617-7173-65-5

Авторка цієї мемуарної книжки — Марія Савчин («Марічка») — з 1944 по 1953 рр. перебувала в підпіллі на Львівщині, в Закерзонні, Польщі, Карпатах, на Поділлі, Волині та Поліссі. Будучи дружиною Василя Галаси («Орлана») — заступника Провідника ОУН Закерзонського краю, а з 1948 р. Провідника ОУН Волині й Полісся, — вона зустрічалася з багатьма повстанцями, виконувала відповідальні доручення, не раз потрапляла в трагічні ситуації, коли вирішувалася не тільки її доля, але й доля товаришів по боротьбі.

Про бачене та пережите і розповідає на сторінках своєї книжки учасниця підпільно-визвольної боротьби під час і після Другої світової війни Марія Савчин.

Ціна: 100 грн

П’ятеро як один

Вівчарик Н. П’ятеро як один : повість / Н. Вівчарик. — Тернопіль : Мандрівець, 2017. — 192 с. ISBN 978-966-634-987-6

Це розповідь про п’ятьох друзів. Головний герой, Олексій, – один із них. Випадково він опиняється поруч із кожним своїм другом саме у той момент, коли на того чатує смертельна небезпека, і намагається його врятувати. Чи вдасться Олексієві протистояти фатуму та як відплатять йому за вірність товариші?

Ціна: 70 грн

 

На кордоні ходять чорні пси

Шелепало О. На кордоні ходять чорні пси : детектив / О. Г. Шелепало. — Тернопіль : Мандрівець, 2017. — 224 с. ISBN 978-966-634-988-3

Із метою дискредитації нашої держави воєнізоване угруповання викрадає молодого прес-аташе посольства Великої Британії в Україні Марча. Викрадення сталося під час його поїздки на призначену ним, для з’ясування можливих родинних стосунків, зустріч із Семом, який нещодавно повернувся з фронту. Обставини склалися так, що саме Семові випало очолити боротьбу з агентурою Москви.

Дія твору відбувається на території Східного й Західного Поділля.

Ціна: 70 грн

 

 

 

По той бік війни

Номер стенду: B4.24

Жураковська І. По той бік війни / Ірина Жураковська ; іл. Анна Стьопіна. — Чернівці : Книги 21, 2017. — 496 с. ISBN 978-617-614-161-7

“По той бік війни”  це свіжий погляд на події сторічної давності. І хоч ідеться про І Світову війну, авторка вибудовує паралелі із сучасністю, опираючись не лише на універсальне, але й на певні історичні закономірності.

Роман «По той бік війни» пропонує відірватися від сьогодення й поглянути на звичні теми під незвичним кутом. Перша світова. Перші танки і літаки. Перші короткі спідниці. А для когось – перше кохання. Становлення Червоного хреста і становлення незалежної жінки. Пошук дороги додому і пошук дороги до себе. Любов до Батьківщини і любов до ближнього. Роман ставить складні й незручні запитання, що не втратили актуальності за сто років.

Головні герої роману – німець Б?стіан фон Деттен та француженка Констанс Шартьє – зустрічаються у французьких Арденах навесні 1914. Короткий і бурхливий роман закінчується вагітністю й весіллям, однак початок війни розкидує молодят по різні сторони фронту. Зв’язок між ними обривається, і для кожного починається своя війна і своя історія. Кожен мусить втратити все і знайти своє місце в житті, перевіривши на міцність усі свої переконання й самого себе.

Роман дозволяє читачу побачити війну очима усіх сторін: і німців, і французів, і навіть нейтральних швейцарців. Однак персонажі роману – військові, медики, волонтери, біженці – такі близькі й зрозумілі українському читачу, що усі вони в рівній мірі «свої».

Історія, варта цілого яблуневого саду

Номер стенду: B4.24

Дупешко М. Історія, варта цілого яблуневого саду / Максим Дупешко ; іл. Анна Стьопіна. — Чернівці : Книги 21, 2017. — 160 с. ISBN 978-617-614-158-7

Цей роман  історія одного (не)звичайного чоловіка, який казав про себе: «Ich bin ein Czernowitzer». Але дехто побачить у цій книжці насамперед історію міста з украденою душею, що протягом ХХ століття побувало у складі півдесятка держав. Той, хто шукає велике в малому, знайде тут недавню історію всієї Європи. Ще інший – свою особисту історію в декораціях минулого. Для декого цей текст буде романом-екскурсією місцями далеко не тільки туристичними. Хоч на перший погляд – це одна із мільйонів історій кохання, яку автор усе ж оцінив у цілий яблуневий сад.

Мені було 15 років, світило гаряче серпневе сонце, на підвіконнях спали коти, голуби клювали пшеницю, що розсипалася дорогою на ринок і заховалася між бруківкою, знизу помалу, якось меланхолійно, підіймався трамвай, пахло мацою, мамалигою, червоним борщем, біґосом та баварськими сосисками. Й здавалося в ту мить, що так буде завжди, що ніщо не здатне порушити гармонію цього міста, що час розтопиться на бурій блясі чернівецьких дахів і всі ми назавжди зостанемось у цьому дні, в цій годині, в цій секунді, в цій маленькій часточці секунди, що все законсервується, наче комашина в бурштиновому камінці…

Архів Розстріляного відродження. Лесь Курбас і театр «Березіль»

Номер стенду: B3.7

Архів Розстріляного відродження. Т. 2. Лесь Курбас і театр «Березіль»: Архівні документи (1927—1988) / Упорядкування, передмова, коментарі Ольги Бертелсен.  – Київ : Смолоскип, 2016. –  504 с.  ISBN 978-617-7173-40-2

До цього видання увійшли архівні матеріали про видатного українського режисера, актора та теоретика театру Олександра Степановича Курбаса і його театр «Березіль». Документи розкривають нелегкі будні театру в його харківський період, стосунки між акторами, ставлення акторів до майстра, а також ставлення влади до театру і його керівника. У книзі подано матеріали архівно-слідчої справи Курбаса та матеріали, пов’язані з його реабілітацією. Документи цієї колекції зберігаються в архівах Києва і Харкова. Більшість документів оприлюднюється вперше.

Збірка буде цікавою історикам, мистецтвознавцям, зокрема любителям і знавцям театрального мистецтва, та всім, хто цікавиться історією культурного будівництва і сталінських репресій в Україні в 1920–1930-ті роки.

 Ціна: 130 грн

Наприкінці 1920-х — на початку 1930-х років театрові «Березіль» стає все важче виправдати державні дотації, скорочення яких ставило під загрозу саме існування театру.

Вищий керівний склад партії, уряду і секретних органів зберігав для себе право бронювати квитки на вистави «Березоля», залишаючи для себе найкращі місця в партері і ложах театру, хвалився досягненнями театру перед іноземними гостями, називаючи «Березіль» одним з найкращих театрів у Радянському Союзі. Водночас Курбаса «чистили» на засіданнях театру, які, як правило, проводилися за участю представників місцевих органів влади, районного комітету партії, реперткому і представників робітничого класу харківських заводів і підприємств. Від Курбаса вимагали покінчити з його «інтелектуальною рафінованістю» і зрештою спростити естетичні уподобання на сцені, зробивши своє мистецтво зрозумілим робітничим масам. Коли було можливо, Курбас відсікав подібні напади, радячи робітникам «приносити до театру свій мозок.

 

Холодний Яр

Номер стенду: B4.3

Горліс-Горський Ю. Холодний Яр / Юрій Горліс-Горський. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 400 с. ISBN 978-617-12-2503-9

«Холодний Яр» – спогади вояка, які читати легко, ніби пригодницький роман, і корисно, як багате на факти джерело про маловідому сторінку нашої історії: повстанський рух під прапором Української Народної Республіки. Уперше після 1961 року презентується автентичний текст. Крім того, це перше академічне видання, яке відображує всі відомі прижиттєві версії від 1932 до 1938 року.
Книжка доповнена статтями, у яких розглянуто спогади Горліса-Горського як історичне джерело, а також наведено деякі зауваги щодо його біографії, яку досліджувати виявилося вкрай непросто.

Ціна: 99.90  грн

 

Таємниця галицького Версалю

Номер стенду: B4.3

Пахомова Т. Таємниця галицького Версалю / Тетяна Пахомова. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 352 с. ISBN 978-617-12-2468-1

Тетяна Пахомова — українська письменниця, що дебютувала влітку 2016 року своїм романом «Я, ти і наш мальований і немальований бог» і отримала першу премію літературного конкурсу «Коронація слова». У новому її романі події розгортаються в Польщі, для якої ХVIII сторіччя стало часом найстрашніших випробувань. Читач стане свідком історії, яка знову й знову повторюється — з іншими людьми, в інші часи, в іншій країні…
Свого сина і спадкоємця величезних статків та галицького Версалю — родового гнізда, заснованого ще коронним гетьманом, Потоцькі назвали Щенсним, латиною — Феліксом. Щасливим… Оповитий родинною славою, ореолом поваги й заздрості, він мусив одружитися із Жозефіною Мнішек і стати польським королем. Важкою була ця ноша для мрійливого юнака. Гоноровий шляхтич батько, який вершив долі сотень тисяч людей, та амбітна і свавільна мати з малих літ ліпили з нього майбутнього володаря, відгризаючи, як вовки, кожний прояв милосердя й людяності. Бо світом правлять не вони, а влада і гроші… Та якось при дорозі молодий Потоцький зустрів прекрасну лісову мавку — синьооку красуню Гертруду. І вперше пішов проти волі батьків, закохавшись і таємно одружившись. Тим самим поклав на терези історії не владу, гроші й любов, а майбутнє вільної Польщі…

Ціна: 89.90  грн

 

 

 

Земля

Номер стенду: B3.23

Кобилянська О. Земля : повість / Ольга Кобилянська. — Київ : Знання, 2017. — 318 с. ISBN 978-617-07-0438-2

Повість «Земля» Ольги Кобилянської (1863—1942) — соціально-психологічний твір, що став знаменним явищем в українській літературі і поставив авторку у ряд найвидатніших художників світу. В основу твору покладено факти, пов’язані зі вбивством Савою — молодшим сином найзаможнішого селянина в селі, де проживала родина Кобилянських, — свого старшого брата за землю. Але за змістом повість виходить за межі родинної хроніки. На прикладі життя однієї сім’ї письменниця показує внутрішній світ героїв твору і коріння злочину шукає не стільки у прагненні володіти власністю, скільки в глибинах людських сердець.

Ціна: 70 грн

Лаовай

Номер стенду: B4.10

Кулик К. Лаовай / Кулик Катя. Серія “Тревелог”. – Харків : Фоліо. – 2017. – 192 с. ISBN 978-966-03-7806-3

Заплющіть очі й уявіть, що ваше найбільше бажання збулося. Що ви відчуваєте? Що бачите? Що чуєте? Головна героїня роману — українка, яка мешкає у Китаї, починає досліджувати свої бажання і неочікувано для себе пише цілий список цілей на наступний рік. Вона повинна досягти їх до того, як їй виповниться 25. І коли вона точно визначила, чого хоче, починається магія. Ця книжка про те, як почуваються іноземці за кордоном, про панд, про наркотики, про любов, про мрії, каву, музику, руколу… І про багато чого іншого. 25 цілей – 25 пригод – 25 розділів – один рік життя…

Ціна: 90 грн

Скільки років ви очікуєте прожити? Якщо ви жінка і матимете середню тривалість життя, проживете 75 років. 75 років це 900 місяців, 75 років – це приблизно 27393 дні. Мені 24, я вже прожила 8766 днів, тобто, якщо я помру в 75, мені залишилось всього 18627 днів. Я вже не кажу про чоловіків, у тих середня тривалість життя- 64 роки. Так мало днів, а я сьогодні провела весь день, миючи квартиру. У мене залишилось всього 18627 шансів побачити щось неймовірне, відчути щось яскраве, а я сиджу на підлозі і збираю скло від пивної пляшки після вчорашньої вечірки. На вулиці вже темно, але мої груди стискаються бажанням зробити щось приємне. Я чекала на захід сонця, а тепер їду кататись на велосипеді тихим холодним жовтневим містом. На перехресті зі мною здоровається Тьотя. Тьотя – це така жіночка, яка продає смажену картоплю на вулиці.

Закляття на придане

Деркач Х. Закляття на придане / Христина Деракач. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2017. – ISBN 978-966-668-410-6

Русава – непомітна в селі дівка, напівсирота, що нездатна і мухи скривдити, та й кроку б не ступила без батькового схвалення. Хлопець, якого вона покохала, ніколи б не сподобав собі таку. Та до яких тільки чародійств не вдасться дівчина, котра прагне любові понад усе. В одну незвичайну ніч Русава чинить магічний обряд, який з’єднує її долю і долю її обранця наміцно. Але хіба ж так виборюють щастя? Дівчина гірко розплачуватиметься за скоєне в цьому житті і потойбічному.

Ціна: 45 грн

життЯ моЄ!!!

Номер стенду: D7.17 

Єщенко М. життЯ моЄ!!! / Марина Єщенко. – Київ : ПЕНМЕН, 2017. – 216 с.

«життЯ моЄ!!!» – збірка 28 новел, що вміщує 28 історій пошуків, сумнівів, невдач і любові. Або її відсутності. І лише одна велика спроба зрозуміти цей світ і себе в ньому. Трагізм, іронія, комічність, абсурд і легкість буття. Новели об’єднує головна героїня, для якої усі інші персонажі – не більше ніж досвід і не менше ніж декорації, які потрібно вчасно змінити. Можливо, тому деякі персонажі цілком безглуздо помирають. Але ця книжка не про сум, а про переродження і становлення. Або про дорослішання. Про те, що щирість – це інколи усього лиш здоровий цинізм. Або ні про що з вище написаного.

Пам’ять крові

Номер стенду: B4.3

Вовк Юрко. Пам’ять крові / Ю. Вовк.  — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 192 с. ISBN 978-617-12-2531-2

Іде Друга світова. Під час неї на Волині точиться ще одна «війна у війні» — страшна, братовбивча.
Іларіон і Левон товаришували з дитинства. Разом училися в гімназії, грали з батьками у гурті сільських музик, закохалися в одну і ту ж дівчину Анну. Суперники в коханні, вони з початком війни поступово стали непримиренними суперниками у спровокованому окупантами польсько-українському протистоянні. Ларко Ткачук стає вояком УПА, Левон Красніцький — Армії Крайової.

59.90  грн

 

Там, де не колеться трава

Номер стенду: B2.28

Хоткевич Г. Там, де не колеться трава / Галина Хоткевич. — Львів : Апріорі, 2017. — 224 с. ISBN 978-617-629-358-3

Ця книжка — як лист з минулої епохи, епохи живої пам’яті про Гната Хоткевича та перехресні й неперехресні долі його родини. ЇЇ авторка, наймолодша донька українського класика Галина Хоткевичівна, яка, здавалося, була вирвана з України з корінням, є останнім носієм тієї пам’яті. Читати її спогади навдивовижу легко. І навіть захопливо спостерігати, як крізь пів столітню товщу часу та неприсутності в рідних просторах у цих її текстах неймовірним чином проростають незнищенні гени батькового письменницького хисту, любові до всього рідного та ота його невсипуща охочість до діла культурного й громадського. Запасу Хоткевичового таланту з вершком вистарчало й на його родину. Якби не жорстока епоха, в яку усім їм довелося жити, ті творчі дари могли б рясно зародити. Якби…

Ціна: 70 грн

Року 2002-го, коли я приїхала в місто Коломию на другий з’їзд писанкарів, у вестибюлі музею писанки до мене несподівано підійшла красива літня пані та поцікавилася моєю вишитою сорочкою. Голова її була цілком біла, але карі очі

красиві, теплі і молоді, як у дівчини. Так я познайомилася з Галиною Хоткевич.    І попри те, що знайомство це було коротким та побіжним, все ж я була безмежно щаслива від зустрічі з донькою самого Гната Хоткевича. До того ж, вона придбала ще зовсім свіжу мою книжку про писанки. Як виявилося, пані Галина була знаменитою писанкаркою.

По закінченні з’їзду вона повернулася додому у Францію, де вже багато років жила в еміграції. На цьому наше спілкування, як я гадала, мало і закінчитися. Але яким було моє здивування, коли за рік я отримала з Франції від неї листа з фотографіями, які ілюстрували її громадську і мистецьку діяльність у Ґреноблі. У листі вона також повідомляла, що вже частково переклала на французьку мову мою «Писанку» і готова завершити переклад, до речі безкоштовно, та запитувала, чи можна було б ви дати її французькою мовою в Україні для того, щоб пропагувати українське мистецтво серед франкомовних читачів…

Доктор Качіоні

Номер стенду: B2.28

Журба Г. Доктор Качіоні / Галина Журба. – Львів : Апріорі, 2017. – 248 с. ISBN 978-617-629-353-8

Сенсаційна повість Галини Журби (1888–1979) «Доктор Качіоні», що була видана у 1943 році в Кракові, мала велику популярність. Історія трагічного кохання, переплетена інтригами, зрадами і плітками, тримає читача в напрузі від першої до останньої сторінки. А в самому кінці підстерігає несподіваний фінал. Цей мелодраматичний бестселер часу війни читається, наче сучасний.

Ціна: 70.00 грн

– Тепер тут спокій. Та був час, що місто наше кишіло усяким людом, прибулим сюди з різних сторін. Це було двадцять років тому. Перші літа світової війни. Обличчя нашого міста змінилося відтоді. Змінилися й люди. Одні відійшли, зникли разом з російською державою та її режимом, інші повмирали. Наплив новий намул чужинців. Проте часи тодішні були цікавіші, Польща якось зрівняла, затерла усі своєрідності нашого міста, усе підвела під тісний, нецікавий шабльон. От зверніть увагу хоча б на ті доми, крамниці, ресторани. Всі вони стали подібні до себе. На всім лежить ніби відтиск примусу та чужости…

Співрозмовець мій зупинився. Відвертаючись назад, він глянув на мозаїку дахів, розкиданих по рівнині. Все це нагадувало якусь кубістичну картину. Ми стояли на узгір’ї, за нами вже не було міста. Кінчалася грабова алея, і починався цвинтар. Вечоріло.

Розмовляючи, ми увійшли звільна в напіввідчинені ворота, і зразу обвіяв нас цей особливий настрій, що все обгортає при вході на цвинтар.

 

Поклоніння ящірці

Номер стенду: B4.10

Дереш Л. Поклоніння ящірці / Любко Дереш. – Харків : Фоліо, 2017. – 192 с. ISBN 978-966- 03-7789- 9

Що це? Що це за книжка? Це детектив? Так, тут є: жага вбивства, намагання вбивства, плани вбивства і, власне, саме вбивство. Але це НЕ  детектив. Це молодіжна проза для неформалів? Так, тут є: секс, наркотики, музика, панк, андерграунд – все, що потрібно молодому неформалу. Але це НЕ молодіжна проза для неформалів. Це роман про конфлікт поколінь? Так, тут є: непорозуміння між дорослими і підлітками, небажання жити так, як живуть батьки. Але це НЕ роман про конфлікт поколінь. Що це таке? Ми б могли розказати, але краще дізнайтесь самі. Любко Дереш, «Поклоніння ящірці» – це ТЕ, що потрібно читати…

Ціна: 65 грн

Гладкий Хіппі та Дзвінка мої єдині справжні друзі. Ми брати й сестри в Андеграунді. Ми відщепенці від міського суспільства, від тіла колективу. Бо ми кляті індивідуалісти й паскудні неформали. А неформали, знаєте, не звикли жити за нормами. Радше навпаки: мають дурну манеру їх порушувати. Однак не все в порядку в Датськім королівстві. Є тут один такий хлопака — Фєдя Круговий. Дуже, ДУЖЕ паскудний тип. Того літа я збирався уникати його й паршивця-ротвейлера Дюка, фєдькового чотирилапого товариша. Ми ненавиділи їх обидвох тією рафінованою підлітковою ненавистю, коли мрієш не про щиросердне вибачення, а про негайну смерть недруга в муках. Ми хотіли, щоб вони зникли з нашого життя назавжди.

Культ

Номер стенду: B4.10

Дереш Л. Культ / Любко Дереш. – Харків : Фоліо, 2017. – 224 с. ISBN 978-966- 03-7788- 2

«Культ» (2001) – перший роман молодого автора, який одразу набув розголосу серед читацької аудиторії, а в деяких колах, немовби виправдовуючи свою назву, став майже культовим. Молодіжний побут, стосунки, сленг, ризиковані й смішні іграшки тинейджерів, їхні спроби за будь-яку ціну потрапити «по той бік реальності» – все це Дереш й одна з найкращих книжок, що стала своєрідним підсумком літературних пошуків 90-х років ХХ століття.

Ціна: 65 грн

За часи навчання на біологічному факультеті Банзай тричі потрапляв у реанімацію. Першого разу це сталося навесні першого курсу. Він намагався синтезувати LSD-25 із певного виду спорині — пліснявого грибка. Коли грибок було проковтнуто, у нього почалося сильне запаморочення. Банзаїв найкращий кумпель — Сергій Мокоша, який усім представлявся як Дощ, — знайшов безтямного Юрка у квартирі на кухні. Банзай мав диявольське щастя, що забув замкнути двері. Іншого разу, на другому курсі, він вирощував у себе вдома священні мексиканські гриби роду Строфарія, які нібито містять психотропну речовину псилоцибін. Експеримент не вдався, тому що замість чарівних строфарій у Банзая проросли бліді поганки. Після того, як його відкачали вдруге, Банзай дуже довго подумки (і дуже часто — вголос) кляв недбалість усього відділу мікології, всіх педантів-аспірантів та всю кафедру з прибиральницями, разом узятими.

Архе: Монолог, який все ще триває

Номер стенду: B4.10

Дереш Л. Архе: Монолог, який все ще триває / Любко Дереш. – Харків : Фоліо. – 2017. – 320 с. ISBN 978-966- 03-7787- 5

Якщо ви літературний критик або знаний літературознавець, НЕ ПІДХОДЬТЕ БЛИЗЬКО ДО ЦІЄЇ КНИЖКИ! Інакше, якщо ви все ж таки наважитеся її прочитати, вам вночі насняться кошмари, а зранку ви зрозумієте, що настав час міняти професію. Бо Любко Дереш та його «Архе» – це талант, помножений на нестримне почуття гумору, який зведено у ступінь повної відсутності стереотипів. Усім іншим радимо – ЧИТАЙТЕ «Архе». Тому що це не просто модно, це те, що захоплює і не відпускає…

Ціна: 65 грн

Що могла Терезка на прізвисько Температура розповісти про саму себе? Вона була жахливим співрозмовником: поки видавиш із неї слово, всі нерви з’їси. Більшість народу, з яким вона спілкувалася, і досі переконана, що з них невимушено знущалися. Кожен дослідник біографії Температури на перших же кроках відчував, як невідома сила стає на заваді й не дозволяє бачити образ Терезки цілісно. У гру вступає непояснима тугість, яка затягує внутрішній зір рябим шерехтінням. (Це дратує — коли дивишся на когось, але не можеш побачити його двома очима нараз). На цю дівчинку взагалі важко дивитися прямо, важко у фізичному значенні: очі несамохіть зісковзують униз і вправо. А хто дивиться просто, у того ріже в очах і болить голова. Це не можна пояснити, але це правда. (Підказка: причина — в особливому ґатунку магії, який опанувала Терезка. Свідченням її сили є відсутність зачіпок, уже помічена уявним біографом).

Не проси пощади у тіні

Номер стенду: B2.30

Волков О. Не проси пощади у тіні / О. Волков. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 288 с. ІSBN 978-966-10-4529-2

Трилер «Не проси пощади у тіні» – це сучасна версія роману «Виконавець» – першої книги Олексія Волкова, яка у 2002 році виборола гран-прі відомого літературного конкурсу «Золотий Бабай». Автор запропонував нову редакцію цього твору, в якій він набув інше стильове обличчя, став ще динамічнішим психологічно напруженішим, а відтак – читабельнішим. Що ж до суті – усе незмінно: гостра захоплююча інтрига, карколомні пригоди, неповторний дух мисливської атмосфери і старовини. Тому, хто живе щасливо, важко уявити, що завтра несподівано насунеться біда – страшна, невідворотна та незрозуміла, зустріч з якою змушує лише приречено чекати загибелі. Та сильна людина, перебувши шоковий стан, здатна свідомо рушити краєм прірви у пошуках її закінчення з бажанням не тільки вижити, а й перемогти. І тоді відкривається таке, про що у спокійному повсякденному житті навіть не здогадуєшся. Відчайдушно рятуючись, герой роману несамохіть втручається у вічну суперечку сил добра та зла, вплинувши таким чином на долі інших людей – живих і не тільки…

Ціна:99 грн 

Замовити книгу

На вулиці не було нікого, крім мене, і я машинально озирнувся. Навіть не знаю, чому. Від моторошної думки відразу похололо всередині. Ноги зупинилися. Не здалося… Кроків за сорок позаду мене рухалася чорна пляма. Найближчий ліхтар горів далеко, але я її побачив. Усе моє нутро обірвалось і впало не знати куди. Це був він. Він прийшов сюди, за мною. Тільки за мною. Адже позавчора була неділя, а я пропустив полювання. Тому він і з’явився тут. І мене охопив відчай. Хотілося стиснути кулаки й закричати від безсилля і жаху. Я нічого не міг удіяти, нікуди сховатися від нього. З якоїсь прикрої невідомої причини йому потрібен був я, тільки я, той, хто зараз ішов і мало не плакав від безсилої люті та відчаю. Більше нічого мені не залишалось. Я знав, що тепер нікуди не поїду. Куди б і на який термін не вирушив, він чекатиме на мене тут. Виходу не було…

 

Мигдаль для серця

Номер стенду: B4.10

Мацко І. Мигдаль  для серця : замальовки, новели / Ірина Мацко ; худож.-оформлювач О. А. Гугалова. — Хар­ків : Фоліо, 2017. — 143 с. ISBN 978-966-03-7660-1.

«Мигдаль для серця» — продукт універсальний. Його можуть вживати майже всі категорії людей, за винятком тих, що мають індивідуальну непереносимість душевного тепла або надлишкову ува­гу до себе. Щоденне споживання десяти-п’ятнадцяти сторінок «миг­дальних» творів забезпечує організм повноцінним комплексом думок та емоцій, необхідних для відчуття наповненості життя.

Ціна: 40 грн

Тепле вино розігріває ще більше вже й без того гаряче тіло. Тече венами, тоненькими судинами, капілярами, вдаряє міцним п’янким трунком у голову, вривається в серце і, змішавшись з кров’ю, знову мчить у всі куточки, туманячи мозок. «Кохаю!» — Щойно отримане повідомлення гріло, мабуть, в сотні разів більше від вина

Імбир для душі

Номер стенду: B4.10

Мацко І. Імбир для душі : замальовки, новели / Ірина Мацко ; худож.-оформлювач О. А. Гугалова. — Хар­ків : Фоліо, 2017. — 139 с. ISBN 978-966-03-7814-8

Оскільки імбир має протизапальну дію, найпопулярніше його застосування — профілактика і лікування гострих емоційних станів, депресії, апатії, відсутності смаку до життя. При будь-якому душевному, сердечному, моральному болю прочитайте «Імбир для душі» — це знизить неприємні відчуття. А якщо прочитати історії повільно вголос на самоті, а потім перечитувати уривки з них та висновки, то вони діятимуть як компрес на болюче місце.

Ціна: 40 грн

Шаховий турнір тривав уже четверту годину. Молодий гравець, який амбітно вирішив виграти, щодалі, то більше впевнювався у тому, що шансів у нього дуже мало. Всі обставини проти. І ходи не вдалося передбачити, і супротивник виявився чудовим гравцем. Але відступати якось не хотілося. На полі залишалося ще кілька його фігур, хоч він не зумів збити жодної, але шанси ще були. Через якийсь час надія, що зможе хоча б втриматися до нічиєї, розтанула зовсім. Залишилася одна фігура і то на такій позиції, що можна було оголошувати програш. — То що, юний розумнику, здаємося? — єхидно вколов гравець навпроти. — Ні, не здаємося. — Впертість та якась внутрішня сила взяли гору і додали азарту. Будь що, але здаватися не буду! — твердо вирішив.

Шпинат для мiзкiв

Номер стенду: B4.10

Мацко І. Шпинат для мiзкiв: замальовки, новели / Ірина Мацко ; худож.-оформлювач О. А. Гугалова. — Хар­ків : Фоліо, 2017. — 137 с. ISBN 978-966-03-7816-2

«Шпинат для мізків» має надзвичайний вміст поживних думок. Але якщо вам здасться, що у цій збірці є якийсь мізерний відсоток фальші, не хвилюйтеся: величезна концентрація позитиву, роздумів, порівнянь, життєвої мудрості її перебільшують. Читаючи, не остерігайтесь отримати зайве — ваш розум сприйме та засвоїть лише необхідну порцію корисного.

Ціна: 40 грн

Вечір. Сутінки. Моросить зажурений дощ, кидаючи на вікна холодні сльози. Я стою біля вхідних дверей та дивлюсь на маленьку дверну ручку, в якій, здається, зараз усі мої думки та переживання. …Я образила тебе. Не бажаючи цього. Ненавмисно, та все ж образила. Лише одне слово, а як глибо- ко та боляче воно може вразити. І ось тепер я прийшла просити тебе лише про одну річ, яка для мене стала найважливішою. Я прийшла просити твого вибачення.

Ничья Земля. Книга 1

Номер стенду: B4.10

Ничья Земля : роман : в 2-х кн. / Ян Валетов. – Кн. 1. – Харьков : Фолио, 2017. – 522 с. ISBN 978-966-03-7654-0. ISBN 978-966-03-7655-7 (кн.1).

На севере – Российская империя, ведомая железной десницей Императора всея Руси Александра Александровича Крутова. На востоке – Восточная Республика под руководством Совета Олигархов. На западе – Конфедерация, во главе которой – гетман Стецкив. А между ними… Место, где невозможно жить, но все еще можно надеяться. Пристанище для сброда, изгоев и героев.

Роман-предупреждение, от которого в 2007 году отказались все украинские издатели, наконец-то возвращается домой.

Ціна: 145 грн

– Почему ты никогда не спрашиваешь меня о прошлом? – спросила Вика, потягиваясь.
Она лежала на диване в гостиной, прямо на пледе, которым он был застелен. Как ни странно, она любила лежать на шерстяном покрывале, которое любая женщина посчитала бы колючим. Плед был настоящим, шотландским, в сложную зелено-красно-черную клетку. И она смотрелась на нем, как рисунок на гобелене: голая, тонкая, очень грациозная, с торчащими грудями, тонкими лодыжками, пышной копной волос и неизменной дымящейся гвоздичной сигаретой, зажатой в изящной руке.
Сергееву иногда казалось, что этот запах гвоздики никогда не выветривается из его квартиры. Наоборот, становится только сильне после ее ухода. Пряный, сильный, запоминающийся запах. Он даже начал нравиться ему – словно в квартире курили не сигареты, а жгли благовонные палочки.

Ничья Земля. Книга 2

Номер стенду: B4.10

Ничья Земля : роман: в 2-х кн. / Ян Валетов. – Кн. 2. – Харьков : Фолио, 2017. – 522 с. ISBN 978-966-03-7654-0. ISBN 978-966-03-7656-4 (кн. 2).

Битва систем и идеологий разворачивается на улицах Лондона, в мангровых зарослях Кубы, в красных пустынях Африки, на заснеженных пустошах разорванной на части Украины, в затопленной небывалым ливнем Москве. Продажные политики, шпионы, террористы, наемники и бунтари – кто из них решит судьбу страны, а кто равнодушно подставит ее под удар Волны? Где кончается вымысел и начинается правда? В этой книге предсказаны конфликт в Грузии, газовые войны и раскол Украины. В героях этого апокалипсиса вы легко узнаете знакомых вам украинских и российский политиков. Остается только прочесть…

Роман-предупреждение, от которого в 2007 году отказались все украинские издатели, наконец-то возвращается домой.

Ціна: 145 грн

Мастерология

Номер стенду: В4.20

Тищук А. Мастерология. Жизнь длиною в путь / А. Тищук. — Киев : Саммит-Книга, 2017. — 104 с. ; іл. ISBN 978-617-7434-40-4

Представьте себе, что в каком-нибудь учебном заведении “N” появился новый предмет. Мастерология. Большая аудитория, заполненная любопытными зрителями, которые считают себя студентами. Приготовлены ручки и тетрадки. Интерес высокий, так как новый предмет и непонятное, интригующее название. Все внимание приковано ко входной двери. Уже время начало урока, но преподавателя все нет. Волнение, разговоры, вопросы. И тут, дверь в аудиторию открывается, входит человек с большим ящиком, и, молча двигаясь по рядам, дает каждому вот эту книгу и маленький листочек бумажки, на котором написано: “Одна фраза – один урок. Один рисунок – одно открытие. Смотри. Читай. Думай”.  И Действуй, скажу я Вам, как Автор!

Ціна: 70 грн

По-настоящему оценить свой опыт можно. Надо только выйти из процесса, хотя бы на время. Вот почему, садясь в поезд, к нам приходят интересные мысли, идеи, ответы…

 

Будь на моей стороне

 Номер стенду: В4.20

Гончарова М. Будь на моей стороне / Марианна Гончарова – Киев : Саммит-Книга, 2017. – 320 с. ISBN 978-617-7504-00-8

«Writer-in-residence» – так называлась программа, по которой колледж американского городка Гриннелл пригласил к чтению лекций писателя Марианну Гончарову, – фантазерку и нарушительницу всяких правил и догм, человека, который приключений даже и не ищет: они сами на неё бегут, летят, плывут и наваливаются. Поэтому все её путешествия превращаются в сказку, в праздник знакомства с новыми местами, людьми и животными. Эта сказочность и праздничность в новой книге Марианны Гончаровой чувствуется практически с самого начала. Так в описанном ею старинном доме позапрошлого века, где испокон живут гости колледжа, на одной из стен Марианна вдруг обнаруживает картину, с которой на нее с удивлением смотрел большой змей с лицом веселой доброй собаки, – фантастический, а на самом деле реальный персонаж её лучшей пока что книги «Дракон из Перкалаба». Это был знак!.. Гончарова любит и умеет читать знаки. И это был знак того, что она попала именно туда, куда ей и нужно было попасть… Перед вами, дорогие читатели, еще одна, после Ильфа и Петрова, одноэтажная Америка. Америка двадцать первого века, открытая путешественницей Марианной Гончаровой… К этому стоит добавить, что и в новой, головокружительной книге Марианны – радость и грусть, нежность и блестящий юмор – существуют неразрывно и органично.

Ціна: 140 грн

Замовити книгу 

 Я — трусливая овца. Странное начало, правда? Ну да. Еще ни один человек по собственной воле не называл себя овцой. Тем более публично.

 

Инопланетная Рашка

Номер стенду: В4.20

Мельниченко Е. Инопланетная Рашка / Елизавета Мельниченко. — Киев : Саммит-Книга, 2017. — 296 с. ISBN 978-617-7434-98-5

«Инопланетная Рашка»?—??книга о Рашке, воинственной стране неземного происхождения, и ее миролюбивой соседке Украине, тяжело страдающей из-за набегов Рашки на украинские территории. Описанные в книге события, происходящие в Украине,?—??из реальной, обычной жизни. Жизнь в Рашке при этом неординарна в высшей возможной степени: она абсурдна, крива и непостижима для землян.

Ціна: 90 грн

Замовити книгу

23 июля 2015 года НАСА объявило об обнаружении в созвездии Лебедя планеты Kepler?452b, вращающейся вокруг звезды Kepler?452. Предполагается, что по своим климатическим и иным характеристикам эта планета подобна нашей Земле. На Kepler?452b пока ничего не знают о том, что НАСА уже исследует ее инсоляцию, температуры и другие важные параметры. Жизнь на ней размеренно течет своим чередом. На этой планете есть своя Москва, свой Киев и даже свои Канарские острова. Но обо всем по порядку.

 

Место, которого нет

Номер стенду: В4.20

Братья Вист. Место, которого нет / братья Вист – Киев : Саммит-Книга, 2017. – 368 с. : ил. ISBN 978-617-7434-97-8

Альпы, 1936 год. Высоко в горах, в особо труднодоступном районе немецким альпинистом случайно обнаружены необычные развалины. По возвращении, он привлекает к исследованию находки двух знакомых археологов из Парижа, однако сам неожиданно исчезает при странных обстоятельствах. Археологи, расследуя пропажу друга, идут по его следам, и вскоре выходят на развалины крепости. Форма и размеры поражают исследователей. Ценность найденного, сопоставима с недавно обнаруженным в Андах заброшенным городом Мачу-Пикчу. Но Европа не Америка, а, значит, где-то в архивах должны быть хоть какие упоминания о находке. Так думают археологи, однако все поиски тщетны – такого объекта как будто не существовало. Что за странная засекреченность объекта? Вскоре расследование приводит археологов к удивительному открытию – история средневековой Европы писалась не только европейцами. Чей-то хитроумный ход существенно повлиял на ее развитие, и нити тянутся в далекий Китай к династии Мин. Неожиданно оказывается, что за открытием следует другая, более глубокая тайна, скрытая в самом предназначении крепости, а своими действиями археологи затронули чьи-то могущественные интересы. Острое противостояние с непонятным врагом, головокружительная любовная история, тайные архивы монахов-бенедиктинцев и, наконец, логика и дедукция приводят археологов к ужасающему выводу, что Европа уже много лет живет на «пороховой бочке» и достаточно одной искры, чтобы произошло непоправимое…

Ціна: 120 грн

Замовити книгу

Он растерянно крутил головой. Сквозь темные очки было совсем плохо видно, и они постоянно запотевали. Но попытки снять их ни к чему хорошему не приводили, становилось еще хуже — ?снег остервенело сек роговицу. Если бы не было ветра, он бы как-то приспособился. Если бы не было тумана, он бы знал, куда идти. Если бы взял палатку, то давно бы залег пережидать непогоду. Будь он глупцом, то остался бы на вершине и уже бы, наверное, замерз. Не возьми тогда брат его в горы, то возможно не стал альпинистом. Если бы брата не похоронила лавина, он бы не превратился в альпиниста-одиночку. Много, много если…

Янголи в домашніх капцях

Номер стенду: В4.20

Свідерська О. Янголи в домашніх капцях / Ольга Свідерська. – Київ : Самміт-Книга, 2017. – 144 с. ISBN 978-617-7434-92-3

Янголи серед нас. Веселі. Похмурі. Талановиті. Налякані. В наших ліжках. В сусідніх будинках. На відстані телефонної розмови. Недосяжні. Щасливі. У розпачі. В кумедних шапках. Неголені. Фарбовані. Ця книга про звичайне. Про людей, про побутове диво, про любов, про життя, про любов до життя, про нас, про вас, про надзвичайне у буденному, про відкриті очі, про здатність бачити серцем. Ця книга про надзвичайне. Бо янголи – це ми.

Ціна: 80 грн

Замовити книгу

Вперше вони зустрілися в орендованій квартирі обшарпаної хрущовки. Посеред коридору стояла худенька дівчина з великими, мов увесь світ, очима. Школярка років тринадцяти. З ім’ям, що несе в собі оберемок сподівань, — Віра.

 

Гималайские заметки

Номер стенду: В4.20

СергеевИ. Гималайские заметки. Серия «Отпустите меня в Гималаи!». Книга 2 / Игорь Сергеев. – Киев : Саммит-Книга, 2017. – 616 с. : ил. ISBN 978-617-7350-96-4

Из серии “Отпустите меня в Гималаи!”. Книга 2. Гималаи – самые высокие горы на Земле – раскинулись на территории Индии, Непала, Китая, Пакистана, Бутана. Гималаи, как драгоценный камень – многогранны. Это Тибет, это Непал, это буддизм и это – высочайшие горы. Тибет называют крышей мира, страной снегов. Тибет, без сомнения, одно из самых значимых мест в Азии. Пелена легенд окутала Тибет, сделав его волшебно заманчивым. Непал – родина Будды и один из мировых центров буддизма. Буддизм – древнейшая из трех мировых религий. Христианство моложе его на пять, а ислам – на целых двенадцать столетий. И, наконец, горы. Все 14 восьмитысячников мира находятся на территории Непала, Китая, Индии и Пакистана, 10 из которых расположены в Гималаях. Здесь же находится высочайшая вершина мира – легендарный Эверест (8 848 м).

Ціна: 180 грн

Замовити книгу 

Некоторые паломники в Лхасу начинают простирания от самого порога своего дома. А если дом в тысяче километров от Города Богов? Тогда они ползут около года. Вдумайтесь: год ползти к своей цели. Это не художественное преувеличение, рассказывают, что около Лхасы видели паломников из Чамдо, которые были в пути уже одиннадцать месяцев.

 

artarsenal bookforum publish messe