Читомо > Новинки до Форуму видавців–2017 > Українська художня проза

Українська художня проза

Спустошення. Любко Дереш

Дереш Л.  Спустошення : роман / Любко Дереш ; дизайн В. Карасева. – Київ : Видавництво Анетти Антоненко, 2017. – 576 с. ISBN 9786177192748

Реставрація імперії і проект надлюдини, воля і обумовленість, герої креативного класу і нова Орда, що жене своїх коней із розверзлих надр свідомості. Спустошення шириться світом…
Спекотний серпневий день. Троє чоловіків опиняються на одній лінії подій. Кожен здійснює відчайдушну спробу змінити власний сценарій, сценарій людей навколо, сценарій історії. Відомий журналіст Федір Могила влаштовується помічником серйозного інвестора, який бажає украй швидко сформувати ринок психотехнологій. Вони вступають в альянс із колишнім працівником радянських закритих лабораторій, професором Гуровим, щоб здійснити інноваційний прорив. Однак кожен з учасників цього союзу, як виявляється, має приховані мотиви. Що це? Сценарії, запущені з аномальної Зони? Постінформаційний апокаліпсис? Чи жадоба сенсу, щоби вистояти у боротьбі зі Звіром, якого Гайдеґґер називав Ніщо?
Новий роман Любка Дереша «Спустошення» — про межу, з-за якої не повертаються.

Ціна: 200 грн

Замовити книгу

Знав, що коли заглядати далі в прийдешнє, буде дуже боліти, буде дуже страшно, будуть великі проблеми. Не залишалося нічого іншого, як просто відкидати усі думки про майбутнє, фокусуючись лише на простих діях, що потрібно було робити тут і зараз.
Він втомився втікати від того, що жило в його розумі — якщо завгодно, в душі. Він хотів лише простоти, близькості з собою, чесності з тим, чим він є. Хотів приймати себе таким, яким він є, без прикрас. Тому що тільки ця чесність могла хоч якось виправдати той великий злочин проти самого себе, на який він пішов.

Травам не можна помирати. Степан Процюк

Процюк С. Травам не можна помирати : роман / Степан Процюк. — Київ : Легенда, 2017. — 256 с. — («Мислива серія»). ISBN 978-966-97689-0-2

1970-ті роки. Доба арештів, судилищ, самоспалень… Радянська вла­да, якій зосталося жити два десятиліття, здається могутньою. Дуже мало хто вірить у перспективу її падіння. Незгодні стають жертвами кагебістських провокацій і каральної психіатрії.

Характери в новому романі знаного українського прозаїка абсолют­но різні. Різне бачення себе, різна сила волі, а декотрі з героїв іще й пе­ребувають по різні боки барикад. Персонажі Степана Процюка збірні, узагальнені. Але методи й практики, до яких вдавався, нищачи люд­ську особистість, більшовицький режим, показані з документальною конкретністю.

 Ціна: 120 грн

Замовити книгу

…Микола настільки поринув у роздуми, що незчувся, як навколо запала мертва (чи жива? важко сказати) тиша під час чергового виступу.
— Я, син простого лісоруба і сам простий радянський лісо­руб, що вступив до партії, видів-ім Стефаника. Я не дуже чи­тав-ім йго новели, не було коли, але добре памнітаю, чув-ім свойими вухами, єк Стефаника хтось спитав, чи він би хтів на­писати щось файне про велику радянску Україну. Стефаник згорбивси і відказав: «Серу мамі вашій». І то…
Кілька чоловіків у легких болоньєвих плащах легенько підхопили старого анекдотиста під руки — і начебто розчини­лися. Над світом і Русовом зависла така густа мовчанка, мовби Стефаник із неба подав знак, про що треба тут говорити…

 

Два пасинки Митрополита. Владислав Івченко

Івченко В. Два пасинки Митрополита  : роман / Владислав Івченко. — Брустурів : Дискурсус, 2017. — 464  с. ISBN 978-617-7411-07-8

Вихованці Митрополита Шептицького — Теофіл Володимирський та Іван Великодній — щойно закінчили духовну семінарію. Іван розпочинає служіння в далекому гірському селі, а закоханий Теофіл зволікає з висвяченням й залишається у Львові поруч із Митрополитом.
Страждання й смерть, що прийшли з Другою світовою, кардинально змінюють цінності й переконання героїв, а врешті — і їхні долі. Обох чоловіків окупанти намагаються використати, щоб схилити Митрополита на свій бік. Жорстокі вбивства, несподівані зради, ігри з совістю, погрози й шантажі штовхають Івана й Теофіла на важкий шлях. Чи вдасться побороти зло силою віри чи доведеться взяти до рук інакшу зброю — питання, до якого пасинки Митрополита зовсім не готові.

Ціна: 160 грн

Замовити книгу

Скабічевський розумів, що просто налякати Шептицького не вийде, не з тих він людей. Якогось компромату на нього теж не було. Тоді доведеться заходити з боків, бити через інших людей. Як мінімум оточити митрополита своїми агентами, як максимум, почати впливати на Шептицького. Завдання було амбітне, та Скабічевський був і сам людиною амбітною. Зараз узяв вирізку з церковної газети про випуск семінаристів у Львові. При статті була фотографія Митрополита з двома випускниками. Скабічевський вже чув про двох сиріт, вихованців Шептицького, яких називали дітьми Митрополита. Теофіл та Іван. Теофіл видавався цікавішим, бо залишився у Львові, працював у книгозбірні митрополичого палацу. Спіймати б цю рибку на гачок! Скабічевський дивився на фотографію Теофіла і хижо посміхався.

Читати уривок 

Нам усім пощастило. Розмови з Юрієм Андруховичем

Нам усім пощастило. Розмови з Юрієм Андруховичем [Текст] / упоряд. Василь Карп’юк – Брустурів : Дискурсус, 2017. –  240 с.  ISBN 978-617-7411-05-4

Чому Юрій Андрухович застосовує автоцензуру? Чому ніколи не покине України? Чому вважає, що «нам усім старшенно пощастило»?..
Вибрані розмови з Юрієм Андруховичем не лише дозволять глибше пірнути в розуміння текстів письменника. Це ще й виразна картина поглядів сучасного інтелектуала на суспільно-політичні події в нашій країні. Андрухович вражає безкомпромісністю і надихає оптимізмом.

Ціна: 85 грн

Замовити книгу

Мені здається, скільки культур, країн, націй – стільки й націоналізмів. Зі своїми ментальними особливостями. Є культури аґресивні, які хочуть заполонити собою якомога більший простір і витіснити з нього інші культури. Це поганий націоналізм. А є націоналізм оборонний, коли створюєш опір оцій аґресії. Чи не даєш знищити себе як культуру. І коли це стає питанням національного виживання, він просто необхідний. Про нього не можна сказати, що він правильний, хороший. Він необхідний – і все. Українцям у ХХ столітті націоналізм був просто необхідний. Інакше світ сьогодні вже й не згадав би, що жили на землі якісь українці.

 

Денний звук. Олександр Олійник

Олійник О. Денний звук : роман / Олександр Олійник ; обкл. Надьожна ; ред. Н. Шевченко. — Львів: Кальварія, 2017. — 176 с. ISBN 978-966-663-378-4

Роман-переможець літературного конкурсу «Кальміюс». Історія про те, що минуле неможливо ігнорувати, а пам’ять — це дарований Богом талан, який людина примножує протягом всього свого життя. Іноді пам’ять збагачує людину, а іноді є тим тягарем, який не дає їй розвиватися.

Майор армії ВПС США Клод Ілері, який брав участь у бомбардуванні Хіросіми, живе у невеличкому містечку в Сполучених Штатах. Тоді він просто «виконав наказ». Зараз муки совісті за скоєне злодіяння не дають йому спокою, він звинувачує себе в загибелі тисяч людей і понад усе прагне змінити минуле. У цей час він волею обставин потрапляє в кримінальну історію… За тисячі кілометрів від майора Ілері, в Японії, японська жінка Акіко перечитує щоденник свого першого кохання до людини, якої вже немає на цьому світі. Тоді це кохання, в силу традицій та моральних підвалин довоєнної Японії було приречене. Пережиті колись почуття допомагають жінці по-новому подивитись на своє буденне життя, наповнитися творчими імпульсами.
І є ще одна героїня історії — японська дівчинка, чиє минуле стає на заваді її майбутньому.
Це — перша книжка серії «Денні звуки», яка включатиме історії про тих, хто інакше бачить цей світ, про людей особливих, яких не завжди готовий зрозуміти пересічний громадянин Планети. Другою книжкою серії стане унікальний роман шведської письменниці Сари Стрідсберґ «Бекомберґа. Ода моїй сім’ї».

Олександр Олійник народився в Краматорську. Має дві вищих освіти: радіотехніка (Харківський державний технічний університет радіоелектроніки) та пожежна безпека (Академія цивільного захисту України). До початку подій 2014 року служив в органах і підрозділах пожежної охорони МВС, МНС, ДСНС Донецьку. 2014 року залишився вірним присязі і був передислокований для подальшого проходження служби до Маріуполя.

2016 року зі своїм дебютним романом «Денний звук» став переможцем I регіонального конкурсу літературної творчості «Кальміюс» в номінації «Проза для дорослих».

Ціна: 80 грн

«Давай цей день назвемо Днем Початку?» — запропонував я собі. «Давай». «Хто б сумнівався». День початку. Оптимістична назва. Що ж, день початку відпустки, день початку сподівань. День початку пошуків початку. Шоста ранку. Я лежу в ліжку і дивлюсь на світ. Світ крізь вікно дивиться на мене. Яким він бачить мене останнім часом? Напевно, і далі нереальним, таким, який тікає від важкості навколишнього життя, від самого себе до ілюзорного світу своїх фантазій, таким, що шукає спокій у ефемерності, «у пустому» — сказала б Ерін. Десять років минуло з дня закінчення війни, а я ніяк не знайду спокою, ніяк не можу забути тієї реальності, яку не розрізнив за окулярами патріотичної гидоти. Тоді моя реальність полягала у тому, що я за два вимовлених речення став убивцею.

 

Стожар. Ярина Каторож

Каторож Я. Стожар : роман / Ярина Каторож. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. — 432 с. ISBN 978-617-7489-89-3

Читач цього роману-фентезі потрапить до світу Патрії — держави, якої давно вже не існує. Але на землях якої переплелись давньоукраїнські імена, вишивані сорочки та холодна зброя з прихованими механізмами, що готові от-от показати свою міць. Тут панують нещадні белати, а в далеких лісах Дикого краю сплять скелі з обличчями велетнів.

Це роман про злість, жорстокість і любов. Це книга-клубок з історій, справжній палімпсест з прихованими рядками, в якому однієї миті видається, що знаєш про персонажа або ситуацію геть усе, а в наступну — ставиш собі питання: а чи довго ще до наступного розділу — можливо, там буде трохи більш відхилено завісу сюжету?
Для широкого кола читачів.

Ціна: 150 грн

Замовити книгу

Світло сповнювало мене й увесь простір довкола. Я сама була світлом. Я линула в ньому і не бачила його, бо не мала очей. Я відчувала його та водночас була позбавлена відчуттів. Бо я була його іскрою. Клітини мого тіла сяяли, мов зорі. Але їх не було видно — бо зорі видно на темному небі, а не в такому всепоглинаючому сяйві, як те, що оточувало мене.

Це світло стирало спогади і жалі, сподівання і надії, мрії та думки. Воно стирало мене — особистість, людину, мислячу і зрячу істоту, годну мати свою думку та прагнення. І розчиняючись у світлі, позбуваючись свого єства, я не відчувала ні страху, ні болю, ні радості. Нічого. Бо почуттів не лишалось.

А тоді прийшов холод. А тоді прийшов біль.

Червона Офелія. Лора Підгірна

Підгірна Л. Червона Офелія : роман, серія «Український детектив» / Лора Підгірна. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. — 392 с. ISBN 978-617-7489-83-1

Літо 1919-го року. Україна залита кров’ю патріотів. Кам’янець-Подільський на короткий час стає столицею УНР. На тлі цих драматичних подій починається історія пристрасного кохання 22-річного агентаРозвідочної управи Марка Шведа та витонченої красуні — актриси місцевого театру Олесі Біличенко. За день до приїзду до міста головнокомандувача, Симона Петлюри, агенти московської комуни викрадають кліше для друку 250-гривневої купюри, яке Маркові необхідно повернути за усяку ціну.

Заплутана історія з викраденим кліше перетворюється на справжню криваву драму, яка може зламати нашого героя або ж загартувати для майбутніх випробувань долі… Динамічно, професійно і небайдуже від журналістки, випускниці історичного факультету Кам’янець-Подільського університету Лори Підгірної про героїв минулого, котрі були такими ж живими людьми, як і ми сьогодні. Для широкого кола читачів.

Ціна: 65  грн

Замовити книгу 

На обличчі Шведа заходили жовна.

— Ви у тому сенсі, що мене спробують завербувати совєцьким агентом?

Снігірів кашлянув, підсунув склянку з чаєм і взявся виловлювати ложечкою жовте кружальце цитрини.

— У наш час все можливо. Ну, ти не сердься,

розповідай, що там далі!

— Та я вже й не знаю, що розповідати, чи є щось важливіше, ніж те, що ви мені сказали… — промовив Марко. — Ну… Що там далі…Ще замовив у кравця костюм. У того, що на П’ятницькій, у закутку майстерня.

— Навіщо?

— Одинадцятого йдемо з Костем до театру,

кажуть, п’єса гарна буде.

— Театр — це добре, Марку, — Снігірів погриз шкірку цитрини. — Одинадцятого вже й наш головнокомандувач до міста прибуде. Та й костюм цивільний якось природніше на тобі дивитиметься, ніж оцей старий френч. Ти придивляйся, прислухайся…

 

Інтернат. Сергій Жадан

Жадан С. Інтернат [Текст] : роман / Сергій Жадан. – Чернівці : Меридіан Черновіц, 2017. – 336 с. 

…Одного  разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі…
…Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім…

Читати уривок 

Після третього дзвінка вхід до зали забороняється. Оксана Забужко

Забужко О. Після третього дзвінка вхід до зали забороняється. Оповідання та повісті / Оксана Забужко. — Київ : КОМОРА, 2017.— 416 с.

Зібрання найяскравіших зразків малої прози за три десятиліття — від найуспішнішої української авторки. Читач знайде тут як визнані шедеври, перекладені багатьма мовами та поставлені на численних європейських сценах («Інопланетянка», «Дівчатка», «Казка про калинову сопілку»), так і маловідомі юнацькі спроби письменниці в різних прозових жанрах. Завершує книжку нова, щойно дописана повість, у якій драма непорозуміння між матір’ю й дочкою стає своєрідним підсумком  історії цілого покоління — «покоління відкладеної війни».

Ціна: 180 гн

Може, це все війна, думала вона потім. Може, в усьому винувата війна, і це її три роки накопичуване підшкірне роздратування починає даватися взнаки, – так, ніби ми всі мовчки погодилися, що є серед нас люди, яким належить умерти від російських куль, щоб ми могли й далі пити ввечері мохіто перед екраном, коли транслюють футбол, – а ми їм за те будемо платити. І їхнім родинам, коли їх уб’ють. Адже більше ми нічого не робимо, так?.. Хоч і виправдовуємо себе тим, що «помагаєм армії». Через поле, через гай ходить хлопчик Помагай. Ходить по колу ціла країна хлопчиків Помагаїв, і всім їм дедалі важче стає себе поважати. Чоловік уже звично починав день із фейсбучної стрічки, звідки визбирував фото АТОшних сиріт (Ольга так і не привчила себе на них дивитися, їй одразу набігали повні очі сліз, а потім доводилось іти на кухню налити собі чогось міцного, щоб попустило…) – копіював і вносив в окремий файл банківські дані з прохань про допомогу й регулярно перераховував невеличкі, на кількасот гривень, суми: податок на сумління, думала Ольга, але вголос цього не казала – вони взагалі багато чого за ці роки перестали казати між собою вголос, цього теж навчила їх війна: навчила, що словами руйнувати значно легше, ніж кулями, тож краще поводитися з ними обережно й не витрачати намарно без певности. І тому вона всього тільки й сказала малій, що ту одну фразу – зачини вікно, будь ласка, – всього чотири слові, а бач, який вийшов результат…

Порода. Антологія українських письменників Донбасу

Порода : Антологія українських письменників Донбасу / упор. В. Білявського, М. Григорова ; перед. Івана Дзюби. — Київ : Легенда, 2017. — 384 с. ISBN 978-966-97689-1-9

До антології увійшли твори українських письменників кінця ХХ — початку ХХI ст., жит­тя і творчість яких тісно пов’язані з Донбасом. Це автори родом з Донеччини й Луган­щини; письменники, що тривалий час жили на Донбасі й віддали йому данину в своїй творчості або своєю творчістю в донецькій землі закорінені; нинішні донеччани, біль­шість із яких трагічного 2014-го змушена була переселитися до Києва, Харкова, Львова, Івано-Франківська та інших міст України, й лише кілька їх зосталося в Донецьку.
Академік Іван Дзюба в передмові визначає, що метою цієї антології не в останню чергу є прагнення «кинути виклик уявленню про Донеччину (принаймні літературну) як запо­відник совєтщини та “совковості”: показати альтернативу, змістову й естетичну, підкрес­лити її».

Ціна: 200 грн

Замовити книгу

Мабуть, така книга, як ця Антологія, мала б з’явитися раніше. Звісно, на хід подій вона б не вплинула, але допомогла б українській громадськості краще зрозуміти сутність і причини того, що відбувається на Донбасі, а ще — і це не менш важливо — побачити, як українське Слово і російське Слово в устах чес­них та відповідальних синів нашої країни звучать в унісон, коли йдеться про людську гідність і право на життя у свободі. В Україні.
Із передмови академіка Івана Дзюби

Сузір’я лебедя. Юрій Косач

Косач Ю. Сузір’я лебедя / Юрій Косач ; обкл. І Сулими ; післямова М. Р. Стеха. —  Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. — 400 с. ISBN 978-617-585-128-9

У цій книжці — два майстерні літературні твори блискучого, але вельми контроверсійного українського письменника-еміґранта Юрія Косача. Роман «Сузір’я Лебедя» — це винятковий у нашому письменстві «родинний портрет в інтер’єрі» української шляхетської родини напередодні Першої світової війни. Хоча деякі персонажі цього твору наділені певними рисами реальних членів родини Косачів-Драгоманових, цей роман — не спогади і не історія конкретної родини, а заворожливий узагальнений символ світу «старої шляхетної України» на межі його зникнення в буревіях воєн і революцій ХХ ст. Повість «Еней і життя інших» присвячена темі української національно-визвольної боротьби в апокаліпсисі Другої світової. І хоча в мереживо фіктивної дії цього твору також вплетено натяки на реальні особи й події того часу (тут, можливо, проявляються не найкращі риси Косача-людини, який мовби вивищує себе через певну гіпертрофовану алюзію на національних світочів), тема повісті Косача універсальніша. Це роман ідей, один з важливих творів нашої інтелектуальної літератури. Це, за своєю суттю, текст філософських роздумів про принципові дилеми збройної боротьби, патріотизму та відповідальності індивіда перед народом і водночас перед особистими взаєминами з найближчими людьми…

Нуар по-українськи. Симор Гласенко

Гласенко С. Нуар по-українськи : роман / Симор Гласенко. – Чернівці : Видавництво 21, 2017. – 272 с. ISBN 978-617-614-179-2

Слідчий Олег Самчук отримує чергове завдання: відшукати зниклу жінку, слід якої губиться у Чернівцях. Однак у пошуках Оксани він відкриває щось лячне в собі. Пристрасть чи любов, усталене життя чи привабли­вість змін, убивство чи самопожертва – на такі питання мають знайти відповіді персонажі.

Кримінальна драма «Нуар по-українськи» — це другий роман Симора Гласенка, дослідника людських відносин та життєвих виборів.

Ціна: 105 грн

Офіс гудів, тужився, старався. Намагався догодити, сперечався, хитрував. У цьому вирі приватного бізнесу вертілася сотня людей з вищою освітою, надмірними амбіціями, мізерним особистим життям і латентним бажанням самогубства.
Іскандер вирішив перекусити. Внизу в кафе з плетеними меблями готували непоганий салат з креветками та робили смачну каву. Від офісного пійла його шлунок виходив з ладу.
Він зайшов у ліфт. Проїхав дев’ять поверхів. Обмінявся привітним поглядом з охороною. Вийшов на вулицю. Повернув праворуч. Через шістсот метрів перейшов дорогу, увійшов до кафе і побачив її.
На терасі з плетеними меблями за столиком у компанії філіжанки і фаянсового блюдця сиділа жінка.

Спрага музики. Віктор Домонтович

Домонтович В. Спрага музики : Вибрані твори / Віктор Домонтович ;  передмова, упор. В. Агеєва. — Київ : Видавничий дім «КОМОРА», 2017. — 448 с.

Таємний агент радянської розвідки і богемний модерніст, берлінський професор-богослов і «шостий із п’ятірного грона», людина в німецькій офіцерській формі й археолог-самітник, що вивчає трипільську культуру, — якби хтось написав белетризовану біографію Віктора Петрова, така книжка не поступалася б гостросюжетністю шпигунським романам. Але поки державні архіви відмовляються надавати інформацію про цю непересічну постать, нам лишається перечитувати твори Доктора Парадокса, на сторінках яких відображаються гострі суперечності його доби, вирують емоції та чаяться тамовані пристрасті, оживають Вінсент ван Гог і Ґете, Райнер Марія Рільке і Вацлав Ржевуський. Художні тексти, опубліковані під псевдонімом В. Домонтович, — яскраві зразки інтелектуальної прози ХХ століття, що захоплюють читачів і нині.

Ціна:  150 грн

Поети нового покоління, що приходять на зміну ґенерації Чупринки-Вороного-Олеся, не знають поетів без освіти. Серед них ще були поповичі, але вже не було бурсаків. Не було серед них також і ветеринарів. Ніхто з них не був вигнаний з гімназії. Університетський диплом був для кожного з них порогом, через який вони переступали на своїх шляхах до садів поезії.

Жаден не носив довгого волосся поета. Пишні барви краваток вабили їх виключно на оправах книжок. Вони не надавали зна­чення зовнішній живописності, щоб відрізнятись від оточення. Ні в кому з них не було нічого акторського або взагалі театраль­ного. Вони не робили нічого, щоб справляти враження поетів. Ніхто на вулиці, глянувши, не сказав би: «Це поет!».

Біла ніч. Андрій Кокотюха

Кокотюха А. Біла ніч / Андрій Кокотюха. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 288 с.  ISBN  978-617-12-3721-6

Захопливе продовження романів «Чорний ліс» та «Багряний рейд»!

Весна, 1945 рік. На Західній Україні — тотальний наступ загонів НКВД на повстанську лісову армію. Максим Коломієць на прізвисько Східняк очолив летючий відділ, який здійснює диверсійні військові операції. Про нього ходять легенди: безстрашний відділ Східняка може діяти одночасно у кількох місцях, а сам Коломієць — невловимий. Майору НКВД Полиніну доручають надскладне завдання: він має знищити Східняка. Агент потрапляє до летючого відділу і втирається в довіру до командира: НКВД хоче зруйнувати повстанський рух зсередини. Операція «Біла ніч» зазнає успіху. Але заманити Східняка в пастку — не так просто…

Ціна: 69.90 грн

 

Винова гора. Надія Мориквас

Мориквас Н.  Винова гора  / Надія  Мориквас ; іл.  Ю. Мориквас ; обкл. І. Шкоропад. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 224 с. ISBN:978-617-679-423-3

Околиці Виногорів колись панство називало галицькою Малою Швейцарією, бо тут можна було не тільки відпочити, а й знайти надійний прихисток. Серед тих, хто шукав тут спокою, є і персонажі цієї книжки. А найбільше — то Лінця, загадкова пані в капелюшку з вуаллю та французьким акцентом. Сюди втікали з Карпат і з мегаполісів, з-понад моря та від війни, приносячи з собою власні історії, які долучалися до місцевих легенд. Усіх їх причарувала жива вода з-під Винової гори. Зрештою, право на власний простір — на старому зеленому цвинтарі— здобули хлопці, яких привозять з фронтів і майданів.

Ціна: 80 грн

Замовити книгу

Дім для Дома. Вікторія Амеліна

Амеліна В. Дім для Дома / Вікторія Амеліна ; іл. П. Сметана. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 384 с. ISBN:978-617-679-416-5

Смішний пудель на ім’я Дом розповідає нам історію родини — старого полковника та кількох поколінь жінок. І пес, і люди почуваються ніяково у невеличкій львівській квартирі, де жив раніше… Яка різниця хто? Камені не розкажуть. Або розкажуть — якщо маєш собаче чуття. Та хіба є історії, які допоможуть — полковнику зі сходу України чи хоча б його псові — нарешті відчути себе вдома у Львові 90-х?

Здається, до чужої скрині вже ніколи не підібрати ключа. Вже ніколи не відпустити штурвал винищувача. Ніколи ні пес, ні стіни не приймуть нових господарів. Але буває, чужа таємниця виявляється й твоєю також. І, можливо, героям цієї історії таки вдасться віднайти дім.

Ціна: 90 грн

Замовити книгу

Дорога опівдні. Марія Кривенко

Кривенко М. Дорога опівдні / Марія Кривенко ; обкл. О. Йориш. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 352 с. ISBN:978-617-679-251-2

Дилогія Марії Кривенко — переплетіння жіночих доль, історії наших сучасниць, що балансують між прозою буденного життя та намаганнями знайти себе, творити і кохати. Народжені в радянський час, вони шукають і знаходять способи розкритися, «відпустити себе», віддатися почуттям і відчуттям. Чи це напружена історія про долі двох рідних сестер, «мамину дочку» і «татову дочку» з роману «Тінь», а чи монолог жінки, яку поглинула пристрасть до священика з роману-реконструкції «Дорога опівдні» — перед читачами розгортається відверта, емоційна та чуттєва оповідь.

Замовити книгу

Щось таке як любов. Зоя Казанжи

Казанжи З. Щось таке як любов / Зоя Казанжи ; пер. О. Думанської ; дизайн А. Чуніс. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 256 с. ISBN:978-617-679-450-9

Жінки з нової книжки Зої Казанжи мешкають поряд з нами. Вони закохуються й розчаровуються, наражаються на сучасні проблеми й утікають від минулих, цілуються при місячному сяйві й плачуть у подушку, заварюють каву або чай і в’яжуть шкарпетки, слухаються своїх мамів і повстають проти їхнього деспотизму. При жінках — чоловіки. Теж різні: рішучі й боязкі, хитрі й простодушні, занедбані обставинами й успішні, егоїсти й щиросердні. У сюжетах оповідань персонажі весь час у русі — якщо не автом, то потягом чи літаком, на крайній випадок є й тролейбус або трамвай. Найчастіш уживане в оповідях слово «життя». І це зрозуміло, адже у житті, кажуть мудрі люди, як на довгій ниві: не пройдеш, ноги не вколовши. Тому авторка й обирає життєві сюжети, у яких кожен персонаж зазнає неухильних ран, проте й знаходить від них спосіб заживлення. Любов’ю.

Замовити книгу 

Дорога святого Якова. Дзвінка Матіяш

Матіяш Дз. Дорога святого Якова  / Дзвінка Матіяш ; іл. Є. Іларіонова ; дизайн Д. Подолянчука. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 224 с. ISBN:978-617-679-393-9

Замовити книгу 

Каміно-де-Сантьяґо, або ж дорога святого Якова — це 900 кілометрів пішки з наплічником на спині через усю Іспанію до міста Сантьяґо-де-Компостела і до мису Фіністерра — Кінця Землі. Це унікальний досвід, який авторка книжки переживає разом зі своїм чоловіком. Стан перебування у дорозі, фізичні й моральні зусилля, без яких не подолати такий шлях, знайомства з людьми з різних країн, що вирішили пройти Каміно, історії людей, яких можна було би зустріти тепер і багато років тому, — про все це можна прочитати у книжці «Дорога святого Якова».

Нестяма. Богдан Жолдак

Жолдак Б. Нестяма / Богдан Жолдак ; іл.  Д. Жолдак ; обкл. Н. Гайдучик. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 336 с. ISBN:978-617-679-384-7

Богдана Жолдака сміливо можна назвати найвеселішим прозаїком сучасної української літератури — блискучий оповідач, неперевершений відтворювач живої народної говірки з її дивовижною фонетикою і суржиком, за що письменника часто критикували ортодоксальні прихильники чистої літературної мови. Ще він — розкішний майстер побрехеньок: історіям Жолдака про Гітлера чи Сталіна віриш беззастережно попри цілковите розуміння їхньої абсурдності, а прочитавши фразу «Повний курс органевтики для технікумів та вищої школи», негайно берешся шукати в інтернеті, що ж це за наука така, і, звісно ж, жодних пояснень не знаходиш, бо то чистісінька вигадка.

Ця проза така кінематографічна, що здається, її персонажів знаєш особисто багато-багато років і до кожного з них, попри їхню недолугість, а часто й відверту пришелепкуватість, переймаєшся симпатією.

Замовити книгу

Ситуація «нуль», або Побачити Алькор. Володимир Єшкілєв

Єшкілєв В. Ситуація «нуль», або Побачити Алькор : роман / Володимир Єшкілєв. — Харків : Фабула, 2017. — 384 с. — (Серія «Сучасна проза України»). ISBN 978-617-09-3527-4

Роман Володимира Єшкілева «Ситуація “нуль”» на першому рівні прочитання здається сюжетно вивіреним детективом, де шанувальники жанру знайдуть і багатоступеневу інтригу, і пошуки засланого «крота», і загадкових охоронців масонського храму. Але на другому рівні перед читачем відкривається складна картина протистояння в сучасній Україні таємних орденів, чия незрима діяльність тісно переплетена з великою політикою та великими грошима. А на третьому літературні гурмани зможуть посмакувати історією про Машину Проклять, у якій панує дух інтелектуальної гри в стилі Умберто Еко та Хорхе Луїса Борхеса.
«Ситуація нуль» — кодова фраза, одна з тих, якими повідомляють про найвищий рівень небезпеки. В романі Володимира Єшкілєва небезпека виростає з давнього коріння, але живиться страхами та  ницими бажаннями наших сучасників. Автор піднімає в романі ті глибинні пласти української реальності, попри які зазвичай проходять репортери та аналітики.
«Він про щось знає»,— кажуть конспірологи і, можливо, не помиляються…

Маджонг. Олексій Нікітін

Нікітін О. Маджонг : роман / Олексій Нікітін ; пер. О. Якименко. — Харків : Фабула, 2017. — 416 с. — (Серія «Сучасна проза України»). ISBN 978-617-09-3528-1

Сон і дійсність, гра і реальність переплетені в романі Олексія Нікітіна настільки химерно, що мимоволі згадуються парадоксальні слова Володимира Набокова про життя, яке наслідує літературі. Стародавня китайська гра, таємниці бібліофілів, загадка третього тому «Мертвих душ» Миколи Гоголя — автор вдало поєднує сюжетну захопливість із високими метафорами, що набувають у міру розвитку химерного сюжету майже пророчої і часом страхітливої глибини.

Малхут. Остап Українець

Українець О. Малхут : роман / Остап Українець. — Харків : Фабула, 2017. — 256 с. — (Серія «Дебют»). ISBN 978-617-09-3539-7

Станіслав, шістдесяті роки ХІХ століття. Молодому адвокату і контрабандисту Іґнацію Камінському під час однієї з оборудок до рук випадково потрапляють старі листи, у яких згадується його рідне місто як осердя лицарського ордену, що ставив собі за мету створення політичного союзу вільних країн — відновленої Речі Посполитої.
Дебютний роман молодого письменника присвячений пошукам напівміфічного спадку засновників міста, але давні таємниці розгадувати нелегко — надто ж якщо хтось і досі їх ретельно охороняє.

Green Card. Володимир Кошелюк

Кошелюк В. Green Card : роман / Володимир Кошелюк. — Харків : Фабула, 2017. — 400 с. — (Серія «Дебют»).  ISBN 978-617-09-3389-8

«Green Card» — воістину чоловічий роман, книга про протистояння долі, становлення характеру, подолання жорстких обставин і неабияких випробувань. Читача чекає яскраво й динамічно написана історія перетворення юного лузера на суворого і досвідченого воїна-спец­призначенця, а поштовхом до цього стає випадково виграна у лотерею картка, що надає право на проживання в Сполучених Штатах.
Книга удостоєна спеціальної відзнаки «За висвітлення суті війни, надприродних можливостей та трагічної долі солдата» від усе американської української незалежної газети «Час і Події» (Чикаго, США)

Розвилка. Тетяна Бонч-Осмоловська

Бонч-Осмоловська Т. Розвилка / Тетяна Бонч-Осмоловська ; ?пер. О. Якименко. — Харків : ФАБУЛА, 2017?. ?— с. 480. ISBN: 978-617-09-3302-7

Повісті та оповідання Тетяни Бонч-Осмоловської, російськомовної письменниці, яка живе в Австралії, насичені алюзіями, смисловими іграми, парадоксами. Це своєрідні літературні квести, а мапи до них далеко не завжди відповідають мапам нашого світу. Чи доводилось вам задумуватись, наприклад, над тим, який вигляд мало б ХХ сторіччя без Радянського Союзу, Третього рейху і Другої світової? Що було б, якби люди, що населяли простори від Чорного моря до Тихого океану, на розвилці вікової давнини обрали б іншу стежку? Проза Тетяни Бонч- Осмоловської, акцентована філологічним досвідом, — свого роду портал, що відводить читача у ці світи.

 

Спогади української каторжанки. Марія Музичка

Музичка М. Спогади української каторжанки / Марія Музичка. – Київ : Смолоскип, 2017. – 112 с. ISBN 978-617-7173-72-3

Якщо у вас забрати все – що залишиться?

Молода жінка, дружина священика і мати трьох дітей зазнає найбільших втрат. На тлі окупованої більшовиками Західної України у часи Другої світової відбувається одна з багатьох тисяч особистих трагедій – арешт чоловіка, невідома доля дітей, конфіскація майна, і зрештою заслання. Марія Музичка потрапляє на вимушені роботи разом з іншими «ворогами народу». Чи зможе вона витримати випробування долі?

Свій нелегкий шлях вона записала у спогадах, які побачили світ у цьому виданні. Пропонуємо широкому колу читачів ознайомитися з долею жінки, яка є одночасно і схожа і відмінна від доль сотень тисяч українців, які пережили окупацію, висилку і табори.

Ціна: 40 грн

Троща. Василь Шкляр

 

Шкляр В. Троща / Василь Шкляр. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 416 с. ISBN  978-617-12-3720-9

 Новинка від автора бестселерів «Залишенець» та «Маруся»!

«Троща» — роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше.
Для головного героя, вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба не забулася. Та раптом він бачить на цвинтарі недавню могилу свого бойового товариша, і спогади наринають на нього з новою силою. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста, свобода й неволя… Перед його очима знов розгортаються бої та тривають допити, постають обличчя різних людей, та ніяк не з’являється личина зрадника…

Ціна: 114.90 грн

Не озирайся і мовчи. Максим Кідрук

Кідрук М. Не озирайся і мовчи / Максим Кідрук.—  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 512 с.  ISBN  978-617-12-3865-7

Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.

Життя сім’ї Грозанів раптово змінюється. Вони переїжджають до нового будинку, і чотирнадцятирічний Марк змушений піти до нової школи. Хлопець начитаний, розумний, але дуже сором’язливий — ідеальний об’єкт для цькування. Щодень більше замикаючись в собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості. Одного дня Марк знайомиться із Сонею, дівчиною з паралельного класу, яка розповідає йому про існування такого світу і про можливість туди потрапити… просто скориставшись ліфтом у їхньому будинку. Хлопець не розуміє, навіщо Соня вигадує нісенітниці, які легко спростувати, але зрештою вирушає за нею. Він не підозрює, що звичайна мандрівка на десятий поверх загрожує чимось набагато гіршим за руйнування уявлень про реальний світ.

Ціна: 114.90 грн

Поза часом. Євгенія Кононенко

Кононенко Є. Поза часом : есеї / Євгенія Кононенко ; обкл. М. Євшина.  — Львів: Кальварія, 2017. — 160 с.  ISBN 978-966-663-354-8

Серія есеїстики і документальної прози «Мірки та лекала», збірка есеїв від майстрині короткої прози.
Культурологічні есеї швидко старіють. Те, що було сказано нібито хвацько і влучно, може втратити і хвацькість, і влучність вже за рік. Або й за два. А за три роки — напевне. Усе тече, все змінюється. Але в цій збірці йтиметься про те, що не старіє і те, що не вмирає. Про вічне, про те, що не йде за водою, а лишається, те, чого не забирають навіть найстрімкіші потоки.
Нагадаємо, що перша новинка серії есеїстики і документальної прози «Мірки та лекала» — Оксана Смерек. Мірки і лекала — була презентована в рамках Книжкового Арсеналу 2017.
Євгенія Кононенко — письменниця, літературний перекладач з англійської та французької мов, дослідник культурних феноменів. Переможець і лауреат низки літературних і перекладацьких премій. За першою освітою — математик. Автор поезій, багатьох оповідань та есеїв, повістей та романів, кількох дитячих книжок, багатьох культурологічних розвідок з тем популярної культури та гендерних питань і журналістських статей. Найбільше визнання Євгенія Кононенко отримала за свою коротку прозу: книжки її оповідань, новел та есеїв постійно додруковуються в Україні, перекладаються за кордоном і є темою наукових досліджень в Україні та за її межами.

Ціна: 60 грн

Є у сексуальній галактиці такий згубний метеор, як швидкий секс. Це коли дія відбувається в непристосованих для того умовах — на роботі, в парку, в гостях, поки хазяйка вийшла на кухню зварити каву. І, як свідчить сама назва, дія відбувається дуже швидко. Чоловікам це дуже корисно, як профілактика всіх видів статевих розладнань. А жінка через свої психофізіологічні особливості просто не встигає навіть завестися. Тому швидкий секс — це те, що майже завжди подобається чоловікам і майже ніколи не подобається жінкам. Мов до непролитого унітазу нахилили.

Не можна закидати чоловікам, ніби вони неодмінно хочуть принизити жінку, схиляючи її до швидкого сексу. Скоріше в цьому виявляється їхній хуліганський виклик одноманітному благопристойному життю. Інтуїтивно використовуючи службову, емоційну або якусь іще залежність жінки, чоловік нерідко щиро вважає, ніби жінка відчула таке саме піднесення, як і він.

Підручник янгола. Олена Карпенко

Карпенко О. Підручник янгола / Олена Карпенко. – Київ : Самміт-книга, 2017. – 368 с. : іл. ISBN 978-617-7504-17-6

Ноель – незвичайний студент. Він вчиться на янгола. Аби отримати омріяний диплом, потрібно у триденний термін зупинити людину, яка стоїть на межі самогубства, допомогти їй повірити у себе та подарувати їй любов. А це завдання не з простих, адже підопічний – багатій та знаменитість, спокушений популярністю і самотністю Джеф Ербі, один із найкращих саунд-продюсерів Америки. Джеф чує все: і музику, і фальш оточуючих, і внутрішній голос, але знову і знову «переграє» недосвідченого студента-янгола. І собі, і Ноелеві на біду. Іронія, гумор, філософічність і лірика, сплетені з елементами детективу та пародії на світ сучасного шоу-бізнесу – такий літературно-світоглядний мікс захоплює і занурює читача у чарівний світ. Одні кажуть, що це казка. Інші вважають «Підручник янгола» Шляхом до Самого Себе. Що ця книга значитиме для Вас? Відкрийте – і дізнаєтеся.

Ціна: 90 грн

Замовити книгу

Париж такий, як є, і іншого немає. Збірка оповідань

Париж такий, як є, і іншого немає. Збірка оповідань / Євгенія Кононенко, Леся Воронина, Теодозія Зарівна, Олена Ящук-Коде, Тетяна Доценко, Людмила Таран. — Київ  : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. — 240 c. : іл. ISBN 978-617-7498-68-0

Восьма книжка серії «Відкрий світ» показує читачу столицю Франції, побачену українками у різний час і під різним кутом зору — і очима туриста, і поглядом з середини людини, котра вже давно там мешкає. Упорядником збірки є відома українська письменниця та перекладачка Євгенія Кононенко, вона ж люб’язно надала «на десерт» розповіді про це вічне місто тексти своїх перекладів французької поезії про Париж. Тож книга вийшла багатогранною, цікавою, пізнавальною і художньою водночас. Для широкого кола читачів

Ціна: 95 грн

Замовити книгу

День розпочався погано. В хаті було холодно, бо опалення відключили, а приморозки знову вдарили. За вікном пролітала дрібна крупка. Місто мало дивний сірий розмитий вигляд. Сніг за зиму так набрид, що вже не викликав жодного відчуття, окрім роздратування. Після не до пори теплого лютого ошукана свідомість зовсім не хотіла вірити у покази термометрів і знову відшукувати у шафах теплий одяг. Сніжинки зависали, немов на малих парашутиках і ніяк не хотіли падати, ніби щоб іще більше подратувати усіх тих, кому зима і війна так в’їлися у мозок, що прагнення до тепла і спокою ставало майже маніакальним. Але не це зіпсувало Люсі настрій, навіть не те, що абрикоси на дачі зацвіли і тепер уже точно на них нічого не вродить. Вона б ніколи ту дачу і не купувала. Але ніяк не могла розминутися у своїй квартирі із невісткою. Виглядало так, що у приймах вона, а не її тверда і недобра нова родичка.

 

 

Сковорода. Найкраще

Сковорода. Найкраще.  — Львів : Terra Incognita, 2017. 

“Гіпстерське” літературно-художнє видання творів Сковороди – сучасні переклади, сучасний дизайн, передмова Андрія Любки. Таємні знання власного серця Сковорода зробив загальнонаціональною спадщиною. Його тексти – як стенограма (кардіограма?) живого спілкування з Богом. Сковорода – вічний, а отже сучасний. І актуальний як ніколи. Тому ми хочемо зробити його максимально близьким до сучасного читача.
До нашого видання увійшли вибрані твори, що складають золотий фонд спадщини Сковороди та містять головні ідеї його духовного вчення. Це нові сучасні переклади, зроблені на основі авторських текстів, педантично вивірених за оригінальними рукописами (особлива подяка проф. Ушкалову) й ілюстровані сучасною графікою молодого львівського художника-іконописця Данила Мовчана.

Місяць, обмитий дощем. Володимир Лис

Лис В. Місяць, обмитий дощем / Володимир Лис. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 352 с.  ISBN  978-617-12-3842-8

  • Від золотого письменника України
  • Збірка есеїв і новел, що публікуються вперше
  • Від автора національного бестселера «Століття Якова»

Ця збірка різнобарвних, але водночас таких споріднених есеїв і новел про життя — немов букет зібраного восени листя. Серйозні, а інколи й іронічні роздуми про сенс щоденного буття й плин часу, про історичну долю України й таємниці людського серця… Як відпустити минуле та не боятися нових зустрічей? Де черпати наснагу на кожен день? Як розпізнати поворотні моменти і навчитися не шукати підтексту у випадковостях? Треба просто радіти життю і дихати на повні груди! Натхненні історії з добрим гумором, прості, але такі важливі для кожного цінності, звичні й рідні для нас слова…

Більшість есеїв і новел, що увійшли до цієї збірки, — автобіографічні. Це твори, над якими письменник працював протягом багатьох років передусім для того, аби увічнити події, що вразили його.

Ціна: 79.90 грн

Чормет. Камиш Маркіян

Камиш Маркіян. Чормет. – Київ : Нора-Друк, 2017. – 160 с. ISBN 978-966-8659-97-3
«Чормет» – повість про людей, які живуть біля кордону Зони відчуження і збирають металобрухт. Про суворих і п’яних чоловіків з металевими зубами і монохромними тату на руках, які здають в брухт-прийомки авіабомби вермахту в мішках та поцуплені в сусідів металеві огорожі, аби обміняти їх на денатурат. Це історія про людей, які мріють здати на метал все навколо них, навіть ядро Землі.

Ціна: 70 грн

Алік. Зранку він довго слухає дощ, потім – каркіт вороння, потім – ґавкіт двортер’єра, який стереже його скарби і якому він не спромігся дати ім’я за всі ці роки. Потім – виходить на вулицю, а пес – вибігає за ним і радісно стрибає навколо, поки він мете асфальт перед домом, пробуючи вимести застиглі плями крові, яка в’їлася чіпко і яку ще не встигли вимити важкі травневі дощі.
В селі Алік бухає менше за всіх. Він – шанована людина. І навіть не тому. Просто він приймає метал. Єдиний приймає його зі славного року 2003 в селі Наливалівка, Народицького району, Київської області. За цей час мало що змінилося, хіба з’явилися смартфони, згасли вогні на старій трубі ЧАЕС і щоглах Антен Чорнобиль–2, які він так мріяв розпиляти і загнати по дві гривні за кіло. На які лазив міняти лампочки під важелезними плафонами з червоного скла, коли батрачив там ВОХРом сто років тому.

Маланюк Євген. Вибрані твори

Маланюк Євген. Вибрані Твори / Євген Маланюк ; упор. Олеся Омельчук. – Київ : Смолоскип, 2017.  ISBN 978-617-7173-52-5

Євген Маланюк (1897–1968) – український поет, критик, есеїст, літературознавець, співредактор низки еміграційних періодичних видань. Пропоноване видання містить і класичні праці письменника, і твори 1920–1950-х років, що не передруковувалися з часу їхнього першого друку.

Книга призначена для найширшого кола читачів, які цікавляться українською історією та культурою, зокрема для вчителів, студентів, науковців.

Убивство у Мюнхені. По червоному сліду. Сергій Плохій

Плохій С. Убивство у Мюнхені. По червоному сліду / Сергій Плохій. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 512 с. з іл. ISBN  978-617-12-3855-8

Новий твір Сергія Плохія засновано на архівних матеріалах та протоколах суду. Він розповідає про одного із найвідоміших агентів КДБ, вбивцю Степана Бандери і Лева Ребета, Богдана Сташинського. Детально і вичерпано описані день, коли був убитий провідник ОУН, і слідство, що велося після події. Автор пропонує новий погляд на долю Сташинського, чия історія є головною у цьому творі.
Це драма людини, яку держава змусила зрадити власну сім’ю, народ, навчила убивати співвітчизників. Переконавши себе в тому, що служить вищій меті, Сташинський піднявся на вершину кілерської ієрархії, здобув визнання на найвищому рівні, але повстав проти держави, яка контролювала його все життя.

Про автора:

Сергій Плохій — професор історії і директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, один із провідних фахівців з історії Східної Європи, входить до наукової ради Українського історичного журналу. Автор дев’яти книг, зокрема новаторського за підходом до історії України видання «Брама Європи», а також книжки «Остання імперія», відомої новою інтерпретацією останніх місяців життя Радянського Союзу.

 Ціна: 174.90 грн

Темнеет рано. Фоззі

Фоззі. Темнеет рано. — Харків : Віват, 2017. ISBN 9789669421142

Шоста книга Фоззі — це знову «харківські історії», тепер 80-х років. І хоча його герої зовсім юні, пристрасті вони переживають неабиякі та потрапляють у ситуації, з якими не всякий дорослий дасть собі раду. Кожне оповідання — окремий гостросюжетний епізод, органічно вбудований у світ тодішніх Нових Домів, що його автор відтворив із кінематографічною чіткістю та етнографічною точністю.

Ціну уточнюйте у видавництві 

Тіні наших побачень. Іван Байдак

Іван Байдак. Тіні наших побачень. — Харків : Віват, 2017. ISBN 978-966-942-001-5

«Тіні наших побачень» Івана Байдака — це спроба розібратися в психології людських стосунків і окреслити правила життя, намагання усвідомити життєві уроки й віднайти гармонію. На прикладі вигаданих сюжетів і особистих спостережень автор пропонує читачеві зануритися у світ закритих і незакритих гештальтів і дійти власних висновків.

Ціну уточнюйте у видавництві 

В.І.Н. Валентин Терлецький

Терлецький В. В.І.Н / Валентин Терлецький : роман  ; обкл., логотип серії М. Євшин.  — Львів : Кальварія, 2017. — 160 с. ISBN 978-966-663-371-5

Детективно-містична історія про загадкове зникнення відомого митця, який зачаровував оточуючих своєю харизмою, став для багатьох сучасників взірцем і дороговказом у житті. Але одного разу він зник, не полишивши після себе й сліду, окрім спогадів його друзів, ворогів і колег. Його слідами йде журналіст Шульц, чиї спроби написати серію матеріалів про таємничого митця виливаються у захопливе і навіть небезпечне журналістське розслідування, сповнене загадок і несподіваних відкриттів. На вас чекає незвичайна історія, яку самі її герої називають «грою у самого себе».
Книжка увійшла до серії сучасної прози «Перехрестя» й вперше презентується під час Форуму видавців, 16 вересня, за участі Автора.

Валентин Терлецький — запорізький письменник, журналіст, музикант, лідер рок-гурту «Декаданс», телеведучий, автор телевізійної програми «Козацька звитяга». Автор поезій, есе та романів. Переможець і лауреат низки літературних конкурсів і премій. «В.І.Н.» — восьма видана і п’ята прозова книжка Валентина.

Ціна: 80 грн

А хто вам сказав, що Він творив лише добро? Він був живою людиною, з плоті і крові, як усі ми — сповнений своїх пристрастей, гріхів, згубних звичок. Інколи Він навіть ображав людей, хай і несвідомо, але бувало й таке. Чи, краще сказати, люди інколи ображалися на Нього, бо не всі розуміли Його дивакувату натуру, Його нестандартні погляди на життя, оту Його майже скажену віру в справедливість для всіх, якої, як ви знаєте, не існує. Я скажу більше — багато хто Його абсолютно не розумів — або відмовлявся розуміти, або просто не хотів цього робити. Він був, великою мірою, чужий у цьому світі. Він сам прекрасно усвідомлював це, але переробити себе вже не міг. Та й навіщо? Адже Він виглядав, принаймні, ззовні, щасливим, впевненим, сильним. Він був таким, яким був… Розумієте, я ж Його, насправді, не знав настільки близько, щоб говорити про всі Його прояви. Ви про це спитайте краще у тих, хто був з Ним постійно поруч, хто проживав разом з Ним оте Його шалене життя. Таких небагато, але вони є. А ще краще, спитайте про Нього у молоді, у тих юних прихильників, які серед нас усіх найбільше любили Його.

Іван Сила на острові Щастя. Олександр Гаврош

Гаврош О. Іван Сила на острові Щастя / Олександр  Гаврош. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 320 с. : іл ІSBN 978-966-10-5129-3

Дитяча повість “Іван Сила на острові Щастя” продовжує розповідати про пригоди відомого силача та його друзів. На цей раз вони потрапляють на невідомий острів серед океану, де мешкають дивні тубільці. Книжка Олександра Гавроша сповнена гумору та карколомного сюжету. Це один із небагатьох творів сучасної української літератури для дітей, побудованих на дотепі. Дорослі ж у цій книжці відшукають філософські рецепти щастя, подані у несподіваній формі.

Одним словом, одне слово «земля» викликалона «Колумбіні» справжній фурор.А земля тим часом повільно поставала у всійсвоїй красі. Уже чітко можна було розгледітижовте піщане узбережжя і густу зелень, у якій потопав невідомий край. Товариство схилилося надморською картою, але ця «земля» не була на нійпозначена. Замість неї тут котив хвилі безмежнийокеан.

— От і вір після цього людям! — галасував капітан Шара, бігаючи вперед-назад.

Край битого шляху. Роман Іваничук

Край битого шляху / Роман Іваничук. – Харків: Фоліо. – 2017. – 448 с. ISBN: 978-966-03-7941-1

 Ім’я Романа Іваничука (1929—2016), українського письменника, лауреата багатьох літературних премій, відомо не тільки в Україні, а й далеко за її межами. У його творчому доробку близько п’ятнадцяти історичних творів, якими письменник намагався заповнити білі плями в нашій історії.

Події, зображені в трилогії «Край битого шляху» (1962), відбуваються на Закарпатті. Перша частина «На зламі ночі» охоплює час 1935—1936 рр. Молодий науковець Антін Кривда намагається знайти свій шлях у буремних подіях, що вирують навкруги. Він пише наукову працю про топоніміку Сілезії, яка згодом стане своєрідним закликом до боротьби проти польської влади. Друга частина трилогії «Імлистий ранок» зображує події 1939 року. До Загайпілля після тривалих поневірянь повертається і нарешті знаходить своє щастя сестра Антона Кривди Оленка…

Ціна: 150 грн

«Двадцять сім літ… — міркував. — І мало, і багато. Багато, коли подумати, що нічого корисного досі не зробив, а мало, бо що ці роки проти довгого людського життя».

Дивився на своє зображення в дзеркалі й говорив до невисокого густобрового юнака:

— Антосю, а ти наче й непоганий кавалер. Чи не пора подумати про даму серця? Тільки це вбрання…

За п’ять літ не міг заробити на порядний одяг. Але сьогодні все це здавалося такою дрібницею…

Хтось постукав у двері.

Жарінь. Зупинись подорожній. Роман Іваничук

Жарінь. Зупинись подорожній / Роман Іваничук. – Харків: Фоліо. – 2017. – 320. ISBN 978-966-03-7948-0

 Роман Іваничук (1929—2016) — відомий український письменник, лауреат премії ім. А. Головка, Національної премії України ім. Т. Шевченка та ін. У його творчому доробку близько п’ятнадцяти історичних творів, якими письменник намагається заповнити білі плями в нашій історії.

«Жарінь» (1964) — заключна книга трилогії «Край битого шляху» (1962) — розповідає про долю ровесників автора, про їхні пошуки вірного шляху боротьби зі злом, про ті круті дороги, що ними йшла в буремні воєнні роки галицька молодь до пізнання істини, а також про складний процес сприйняття радянського ладу галицькими селянами.

Також до видання увійшла повість Р. Іваничука «Зупинись, подорожній!», яка була задумана як епілог до трилогії «Край битого шляху».

Ціна: 120 грн

Тремтіла над головами крислата осика, набухлі росинки зривалися з листків і падали разом з парубоцьким гарячим поглядом на волосся, обличчя, на стулені уста дівчини.

— Вірочко… — прошептав Василь, дивлячись у її великі зеленкуваті очі.

— Я… Ми два роки майже отак здибаємося… і не знаю, забава це чи… бо вже нібито й не маленькі…

Дівчина боязко відвела очі, вона знала, що хоче сказати парубок. Та й люди вже подейкують, мовляв, не став Іван Ковбанюків ученим, то хоч його брат Василь ожениться на вчителевій дочці; мати допитливо поглядала на Віру й лукаво похитувала головою, а батько також іноді задумувався над тим, що не маленькі ж вони, не маленькі…

— Я полюбив тебе, Вірочко…

— Не треба, не можна цього казати! — скрикнула Віра.

— Неправда це!

Поміж двох орлів. Петро Лущик

Поміж двох орлів / Петро Лущик. – Харків: Фоліо. – 2017. – 288 с. ISBN 978-966-03-7936-7

 Петро Лущик народився 1963 року на Львівщині. Закінчив фізичний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка. Працює вчителем фізики та інформатики у Сопошинській школі. Ла­у­реат конкурсів «Коронація слова» 2003, 2014, 2015 і 2017 років. У видавництві «Фоліо» вийшли друком романи письменника «Тамплієри короля Данила», «Ратники князя Лева», «Настане день, закінчиться війна…», «Отроки княжича Юрія».

Бажаючи позбутися «опіки» ненависного управителя, п’ятна­дцятирічний Тарас зголошується піти у військо гетьмана Станіслава Жолкевського. Сам гетьман усупереч своїм переконанням змушений брати участь у московській війні. Доля зводить Тараса з іще юним Богданом Хмельницьким, а одного разу він навіть рятує від неминучої смерті майбутнього геть­мана України.

Чим далі просувається польське військо в глиб Московії, тим ближчий Тарас до здійснення заповітної мрії — стати крилатим гусаром. Коли ж, здавалося, мета досягнута, він повертається додому…

Ціна: 75 грн

За дверима келії почулося кряхтіння. Амвросія не здивували ці звуки. Він знав, кому вони належать. Лише одна людина скрашувала його самотність протягом останнього року. Клацнула дерев’яна клямка, заскрипіли давно не змащені двері, і у келії одразу стало тісно. Високий юнак із кучмою кучерявого чорнявого волосся поставив на стіл поряд зі списаними аркушами вузлик. Привітався.

— Я не чекав, що ти прийдеш сьогодні, — озвався Амвросій.

— Ось, мати приготувала… — замість відповіді сказав юнак. Він розв’язав вузлик, і чернець побачив дві великі рибини й буханець чорного хліба.

— Тарасе! — захоплено вигукнув Амвросій. — Звідкіля таке багатство?

Темний світ. Рівновага. Марина та Сергій Дяченки

Темний світ. Рівновага / Марина та Сергій Дяченки ; пер. з рос. О. Негребецький. Харків: Фоліо. – 2017. – 288 с. ISBN 978-966-03-7928-2

 Мене звуть Даша Лєбєдєва Філфак МДУ, другий курс. Я безтолкова і загалом середнячок. Коли роздавали таланти, мене явно відтіснили кудись у кінець черги… До того як усе це закрутилось, я й гадки не мала, що срібний кулон, який дістався мені від батька, – потужний артефакт і з його допомогою можна бачити Тіней. Я й уявити собі не могла, що ці жахливі безсмертні створіння, які висмоктують із людей радість, любов і життєві сили, будуть загрожувати моїм близьким. А почалася ця історія з того, що я померла…

Ціна: 120 грн

 Я просила дати мені інструктором жінку, досвідчену й терплячу, мов ткацький верстат, з розумінням тонкощів дівочої психології. А мені призначили дідугана, який з першої ж хвилини почав репетувати так, ніби я новобранець, а він злісний старшина. Добре хоч не матюкався.

Хто мене знає, підтвердить: якщо на мене кричати, я не зможу навіть шнурків зав’язати, не те що вперше дати раду з кермом. А тут виїжджаємо на вулицю, і не куди-небудь, а в самісіньку тисняву, де машини пруть, неначе череда бізонів. У мене прилипла до спини блузка, плутаються педалі, тремтять руки. А дід  репетує:

– Ти чого притискаєшся до узбіччя? До хлопця свого притискатимешся! Перестроюйся вліво!

Не скажу, що мною легко командувати, але тут наче мотузкою потягло – він кричить, я перестроююсь. Спереду роздоріжжя, я ліворуч… і виїжджаю на міст. І хоч би пробка, хоч би затор – ба ні, рух скажений, усі обганяють, підрізають, лаються сигналами, ніби хочуть тебе зжерти, і панує нелюдська конкурентна боротьба за кожен клаптик асфальту.

Зло не має влади. Марина та Сергій Дяченки

Зло не має влади / Марина та Сергій Дяченки. – Харків: Фоліо. – 2017. – 320 с. ISBN 978-966-03-7853-7

«Зло не має влади» – останній роман трилогії про пригоди школярки семикласниці Ліни Лапіної (до трилогії також входять романи «Ключ від королівства» і «Королівська обіцянка»). Ця трилогія вийшла в новій серії видавництва «Фоліо» «Світ Марини та Сергія Дяченків», у якій будуть опубліковані майже всі твори (понад 20 томів) письменників, перекладені українською та чудово ілюстровані. Також у цій серії 2017 року вийшов друком роман «Страта».

Що чекає на Королівство, мешканці якого забули свого короля? Звісно, воно приречене на загибель та запустіння. Тим більше коли його осаджує Сарана – жахлива стонога і сторука навала змітає й витоптує все на своєму шляху, і немає від неї порятунку. У Ліни, мага дороги, є лише три дні, щоб урятувати Королівство. Цього разу їй на допомогу приходить некромант Максиміліан.

Ціна: 120 грн

 Я сиділа на дерев’яних мостинах, бовталася ногами у воді. Здавалось, я взута в цю течію — на ногах черевички зі струменис- тої прохолоди. І якщо встану — зможу пройти водною гладінню, перебратися на інший берег, де смакують травицю три корови — одна чорно-біла та двійко рудоплямистих.

Стояв серпень. Над водою висіли бабки, кожна над своїм застиглим відображенням. Я сиділа на розсохлих дерев’яних мостинах у маленькій тінявій плямочці, й пляминка та раз по раз посувалася, задкувала від води. Невдовзі я опинюсь на сонці — а там спека, спека…

Уже десять днів я в таборі. Нічого особливого: дерев’яні будиночки в ріденькому лісі, до річки тупцяти хвилин із двадцять. Ніхто нас особливо не розважає, але й не виховує теж. Скільки завгодно можна сидіти на березі, качатися по траві, бовтатись у мілкій річечці, споглядаючи корів і бабок, дивитися старі фільми на касетах, розмахувати ногами увечері на лаві, нудьгувати, поки дівчиська переказують плітки…

Лучший возраст для смерти. Ян Валетов

Лучший возраст для смерти / Ян Валетов. – Харьков : Фолио. – 2017. – 512 с. ISBN 978-966-03-7935-0

 

Ян Валетов — украинский писатель, автор остросюжетных романов и повестей, написанных в жанре триллера. В издательстве «Фолио» были опубликованы его романы «Проклятый. Евангелие от Иуды», «Ничья Земля» и «1917».

Вырвавшийся из военных лабораторий вирус уничтожил всех взрослых. Планета населена подростками и детьми, ведущими кровавую борьбу за выживание. Здесь все умеют убивать, но никто не умеет любить, и мир никогда не станет прежним, если двое изгоев потерпят поражение.

Ветшающие города, в которых обитают племена одичавших мальчишек и девчонок, живущих по законам обезьяньей стаи. Заросшие вереском и клевером хайвэи, на которых догнивают миллионы машин. Жалкие руины того, что считалось великой человеческой цивилизацией. История эволюции, превращенной в ничто простейшей комбинацией аминокислот.
Нет прошлого, нет будущего, нет ни единого шанса на успех. Есть только двое и надежда…

Ціна: 140 грн

Книжник с ужасом смотрел на лежащее в стороне ружье. Отвертеться точно не получится — мол, дира не видел, куда он исчез — непонятно. Теперь точно никто не поверит! Стрелял — значит видел и промазал! Он упустил зверя и наказание неминуемо. Каким оно будет, неизвестно, но зная, как Облом его любит, можно было не сомневаться, что суровым. Охотник, упустивший добычу, должен быть наказан. Это тоже закон. Книжник зажмурился от ужаса перед неминуемой расправой, а когда открыл глаза, Облом уже нависал над ним, словно подрублен- ное дерево — огромный, злой и беспощадный.

Он был не один, а вместе с Ногой и Свином. Не хватало только Бегуна, а то Совет племени собрался бы в полном составе.

Дім, у котрому заблукав час. В. Гранецька, А. Нікуліна, М. Однорог

Дім, у котрому заблукав час / Вікторія Гранецька, Анастасія Нікуліна, Марина Однорог. – Харків : Фоліо. – 2017. – с. 384 ISBN 978-966-03-7749-3

Вікторія Гранецька – сучасна українська письменниця. Її дебютний  роман «Мантра-омана» отримав гран-прі літературного конкурсу «Коронація слова -2011» і викликав чималий резонанс у читацьких колах. «Дім, у котрому заблукав час» – нова книга Вікторії Гранецької, написана у співавторстві з письменницею Анастасією Нікуліною та поеткою Мариною Однорог.

Анастасія Нікуліна народилась та мешкає у Львові. За фахом – економіст-міжнародник, за покликанням – письменниця. 2013 року посміла перше місце у конкурсі «Майстерня чудес» під псевдонімом Іва Шон, 2016 року здобула перемогу на «Коронації слова» у номінації «П’єси для дітей» з твором «Завірюха».

Марина Однорог — молода вінницька поетка. Учасниця мистецького фестивалю «Ї», Форуму видавців у Львові, Книжкового арсеналу, літфесту Meridian Czernowitz, мистецьких фестивалів Artgnosis та Coda Fest, літературних читань у Тернополі, Дніпрі, Івано-Франківську, Львові, Вінниці. Організаторка мистецького об’єднання Artgnosis, журналістка, SMMщиця.

Як ми зазвичай уявляємо апокаліпсис? Нищівними повенями чи пожежами, землетрусами, атомними вибухами, нападом іншопланетян? А що, як усе виявиться набагато простіше, і до апокаліпсису призведе зникнення буденної речі з нашого життя — скажімо, годинникового часу? Богдан — звичайний хлопець, не герой і не сміливець, та він походить із родини знаних годинникарів. Тепер йому належить зробити вибір — шукати своє місце у світі без часу, чи… дівчину, з якою колись забував про час?

 Ціна: 75 грн

Вночі йому знову снилися жахіття. Марилося, ніби він зробився дрібною піщинкою й потрапив досередини велетенського годинника — поміж ґвинтів, коліщат, пружин, балансирів зі старої потемнілої міді. Годинниковий механізм рухався, він збирався розчавити піщинку, стерти її на порох, аби не заважала рахувати час. Піщинка ж перестрибувала з однієї шестерінки на іншу, намагалась утримати рівновагу на краєчку як цирковий канатоходець, переховувалася, втікала. Та з годинникової пастки вибратися було ніяк. Попалася. Міцно затиснувши її між зубцями двох зустрічних коліщат, механізм зупинився і з тяжким скреготом та натужним зітханням завмер. Тоді піщинка прокинулася.

Софія. Книга 1, 2. Леся Романчук

Романчук Л. Софія : роман у восьми книгах : Не залишай… Кн. 1. ; Не залишай мене… Кн. 2. / Леся Романчук. — Тернопіль : Богдан, 2018. — 624 с.

Роман “Не залишай…” Лесі Романчук уже набув всеукраїнського резонансу.
Нове, доповнене видання роману “Софія” —це вісім книг про кохання і зраду,про віру і надію у житті головної героїні —лікаря-акушера Софії Синицької (Зорич) зачарують вас напруженим сюжетом і гострою інтригою.
Жінка у Світі і Світ у Жінці —це основні теми, на яких ґрунтується вишукане мереживо роману “Софія”.

Для широкого кола читачів.

Замовити книгу 

Весь жаль її серця був тільки за Арсеном. Біль не минав. Віннавіть не ставав тупішим. Вона носила його в серці, як гострий уламок скла від Арсенових окулярів, і кожен дотик до цієї згадки витискав гарячу краплю крові. “Що ж, болить — значить, іще живу,” — думала Софія.

Софія. Книги 3, 4. Леся Романчук

Романчук Л. Софія : роман у восьми книгах : Не залишай мене одну… Кн. 3. ; Не залишай мене одну надовго… Кн. 4. / Леся Романчук. — Тернопіль : Богдан, 2018. — 600 с.

Роман “Не залишай…” Лесі Романчукуже набув всеукраїнського резонансу.
Нове, доповнене видання роману “Софія” — це вісім книг про кохання і зраду,про віру і надію у житті головної героїні —лікаря-акушера Софії Синицької (Зорич)зачарують вас напруженим сюжетомі гострою інтригою.
Жінка у Світі і Світ у Жінці —це основні теми, на яких ґрунтується вишукане мереживо роману “Софія”.
Для широкого кола читачів.

 Замовити книгу 

Сльози, рясні і солодкі, принесли полегкість і порожнечу.Вона тинялася з кутка в куток без мети і толку, наче загубившись у безлюдній глушині. Розкладала по місцях речі. Витиралапилюку по три рази на одному й тому ж місці. Увімкнула телевізор, що захлинався то веселою музикою, то стріляниною.Зрозуміла, що веселої музики зараз не хоче, стрілянини також,хіба у скроню. Стенула плечима — холодно. Понишпорилау шафі — де блакитний светрик, давній рятівник від усіх холодних вітрів долі? Знайшла, потримала в руках. Відчула — негріє. Мабуть, закінчилася його магічна дія. Потрібно якосьвиборсуватися самій.

Самій… Самій… Чому життя так невблаганно веде її зачарованим колом: зустріч — спалах — щастя — служіння — самотність… Знову і знову змушує повертатись до уже знайомого,вивченого відчуття спустошення душі і дому. Чи у тому є якийсьвищий сенс, якась мета?

Кохання… Постійне… Вічне…

Софія. Книга 5, 6. Леся Романчук

Романчук Л. Софія : роман у восьми книгах : Не залишай мене, надіє…Кн. 5. ; Не залишай мене, любове… Кн. 6. / Леся Романчук. —Тернопіль : Богдан, 2018. — 616 с.

Роман “Не залишай…” Лесі Романчукуже набув всеукраїнського резонансу.
Нове, доповнене видання роману “Софія” —це вісім книг про кохання і зраду,про віру і надію у житті головної героїні —лікаря-акушера Софії Синицької (Зорич)зачарують вас напруженим сюжетомі гострою інтригою.
Жінка у Світі і Світ у Жінці —це основні теми, на яких ґрунтуєтьсявишукане мереживо роману “Софія”.

Для широкого кола читачів.

Замовити книгу 

Може, колись, літ двадцять тому, у нападі юнацького максималізму чи рожевих понять про мораль і порядність та, інша, юна, рожево-блакитна Софія підняла б караючий меч надголовою злодія й убивці.

Трохи згодом, інша Софія, гартована у вогні горя і непоправної втрати, Софія зневірена, повернулась і пішла б геть.

Сьогоднішня, сива душею, хоч і золота косами жінка, січена шаблями зради, рубана мечами нелюбові, засипана снігами байдужості, заморожена кригою непотрібності свого кохання,стомлена чеканням бачила у ньому тільки людину, що кохає її,по-справжньому, між життям і смертю, на грані вічності…

Вона підійшла до нього, узяла в руки похилену голову, зазирнула в очі, повні чорної муки:

— Не я тобі суддя, Борисе…

Софія. Книга 7, 8. Леся Романчук

Романчук Л. Софія : роман у восьми книгах : Не залишай мене, віро…Кн. 7. ; Не залишай мене, мудросте… Кн. 8. / Леся Романчук. —Тернопіль : Богдан, 2018. — 600 с.

Роман “Не залишай…” Лесі Романчукуже набув всеукраїнського резонансу.
Нове, доповнене видання роману “Софія” —це вісім книг про кохання і зраду,про віру і надію у житті головної героїні — лікаря-акушера Софії Синицької (Зорич)зачарують вас напруженим сюжетомі гострою інтригою.
Жінка у Світі і Світ у Жінці —це основні теми, на яких ґрунтується вишукане мереживо роману “Софія”.
Для широкого кола читачів.

Замовити книгу

Настрій, що мав би бути препоганим, чомусь піднявся довідмітки “люкс” за шкалою Ріхтера. Внутрішній землетрус — душетрус, серцетрус? — потрусивши, переставив місцями якісьдоданки та множники, і рівняння розв’язалося. Софія мало нена одній ніжці стрибала безлюдними вечірніми вулицями додому, вимахуючи сумочкою. Який прекрасний світ, коли тобігеть начхати на отаких надутих індиків, як оцей “колишній”,коли розуму вже вистачає, щоб не влізти, не вклепатися, невстромити дурної голови у тяжкі, виснажливі, болючі стосунки,з яких потім вийти можна лише ціною втрати смаку до життяі остраху перед кожним, хто ходить у штанах!

ЩЕмить. Оксана Кузів

Кузів О. ЩЕмить / Оксана Кузів. – Львів : Апріорі, 2017. – 164 с. ISBN 978-617-629-383-5

Статистика вперто кричить світові, що така аномалія розвитку … (!) зустрічається в середньому в одного із двох тисяч новонароджених!!! Вдумайтесь тільки — 1 до 2 000!!! А хто про це говорить? Хто? Та, практично, ніхто, одиниці! Бо кожен боїться не так бути сприйнятим, не під тим кутом світла виставленим загалу на показ, бути осміяним!.. На жаль, соціум воліє закрити очі, щоби не бачити, заткати вуха, щоби не чути… Йому вигідніше радше зробити вигляд, що таких людей просто не існує, а якщо десь і є, то точно не в їхньому місті, державі, а десь на краю світу, як рудиментарні залишки чогось низькорозвиненого і примітивного… Але… Кожен, хто прийшов у цей світ, має право на Любов.

Ціна: 90 грн

Замовити книгу

– Ви все знаєте… – тихесенько чи то запитала, чи то ствердно мовила Юля.
Хлопець лиш кивнув головою.
– Уже так.
– І…
– Хочеш знати, що я про це думаю?
Та лиш ствердно кивнула.
– Ти знаєш, що я шаленію від комп’ютера?
– Так, але ж…
– Так от… і комп’ютери інколи «глючать»… Але… як добре, що я в них розбираюсь і можу полагодити… – посміхався і дивився на неї так, наче готовий був її зараз задушити в обіймах. – Треба ж було так довго мені морочити голову?.. Не могла відразу просто сказати?..
– Не могла… Ви б не сприйняли…
– Все ти знаєш, – обійняв її майже нерухому.
– І досить до мене, як на роботі… бо щось не чув, щоби дружини до своїх чоловіків та й на «ви» звертались…
– Ти хочеш сказати, що?..
– Т-с-с-с, – приклав палець до її губ. – Ще мить, ще якась там мізерна мить – завтра – метаморфоза! А потім вже – досить дівувати! Чи як?.. – дивився у її очі, які блукали по ньому, до кінця не усвідомлюючи свого щастя.

 

У Бога за пазухою. Микола Петренко

Петренко М. У Бога за пазухою : короткі новели, етюди, притчі / Микола Петренко. – Львів : Апріорі, 2017. – 292 с. ISBN 978-617-629-360-6

Останні воєнні і кілька повоєнних років західні області України були повиті болями, тривогами, героїкою боротьби за Українську Державу. Масовий здвиг організаційно оформився в надійну політичну структуру, воєнно – зосередився в УПА – Українській Повстанській Армії, яка від Покрови 1942 р. вступила в нерівний бій з двома імперськими потугами – гітлерівською і сталінською.

Бійці вершили подвиги і гинули, їхні родини репресували, кидали до катівень, вивозили в снігові обшири Сибіру.

А як же діти? Як їм було – вчитися, рости, ставати громадянами нової держави, плекати в маленьких душах батьківські мрії? Саме про це і оповідають новелки та образки цієї книжки.

Ціна: 95 грн

Замовити книгу

А ген за левадою, за старим берестом – мале дівча мені дорогу перепинає, руки отак розкрило:
– Не ходи на ту війну, не пущу!..
Я тому дитятку:
– Як же, мушу, та й зголосився я вже, як своє слово назад забрати?
А воно далі:
– Не ходи, татку, бо якщо ти загинеш, то я й на світ не народжуся!..
…Малі, ще ненароджені, та чи й матимуть щастя народитися.
То хто ж тоді на наступній війні воюватиме, хто ж тоді?..
Але ще пекучіше: як жити дітям у пожежах війни, у пеклі беззаконня?
Як їм жити?..

Тарас Бульба. Микола Гоголь

Гоголь М. Тарас Бульба / Микола Гоголь ; пер. В. Шкляр ; репродукції живопису І. Репіна, С. Васильківсього, О. Герасимова, О. Бубнова та ін. — Львів. : «Апріорі», 2017. — 136 с., іл. ISBN 978-617-629-379-8

Український переклад здійснено за першотвором, який побачив світ 1835 року у збірці Миколи Гоголя «Миргород». Ця перша редакція повісті невідома широкому читацькому загалу, оскільки було канонізовано її другий варіант, надрукований 1842 року.

Ціна: 100 грн

Замовити книгу

— Що, синку? — спитав Бульба, дивлячись йому в очі.
Андрій мовчав.
— Що, синку? — повторив Тарас. — Помогли тобі твої ляхи?
Андрій як води в рот набрав; він стояв мов на суді.
— Отак запродати… запродати віру! Проклятий той день і та година, коли ти народився на світ!
Мовивши так, Бульба повів довкола очима, в яких світився незбагненний подив.
— Ти думав, що я віддам кому-небудь свою дитину? Ні, я тебе породив, я тебе і вб’ю! Стій, і не ворушися, і не проси в Господа Бога відпущення. Такого не прощають на тому світі.
Андрій, блідий як полотно, прошепотів губами лише одне ім’я; але це не було ім’я вітчизни, чи батька, чи матері; це було ім’я чарівної полячки.
Тарас відступив на кілька кроків, зняв з плеча рушницю, прицілився… пролунав постріл…

Стражі. Марія Чумарна

Чумарна М. Стражі : роман-притча / Марія Чумарна. – Львів : Апріорі, 2017. – 304 с. ISBN 978-617-629-363-7

«Стражі» – роман-притча про шлях людської свідомості до осягнення Правди в собі. Його безіменні герої, як шахові фігури на шахівниці людських доль, відображають різноликість Істини, розмаїття поглядів на сенс життя і призначення людини в земному світі. Роман зітканий з притч, міфів, філософських розмислів мудреців різних епох.

В суголоссі з романом – «Три новели про Безсмертя»: це поезія в прозі, що розкриває таємниці трансформації світу і людської свідомості.

Для найширшого кола читачів.

Ціна: 125 грн

Замовити книгу

– Це повернулося військо, батьку? – Королевич відірвався від книг і теж підійшов до вікна.
– Так… Ця перемога далася нам дорогою ціною. Але свобода – найвищий дар життя, і дармовим такий дар не буває… – Є багато убитих і поранених?
– Війна – завжди жниво смерті…
– На цих возах везуть тіла мертвих?
– Так, їх поховають з належними почестями…
– Я читав у хроніках нашого роду, що раніше кожна перемога над ворогом відзначалася в королівському місті як велике свято. Чому ти відмінив цей звичай?
– Тепер кожна перемога завершується тризною за всіма загиблими у війні… – сказав Король, – і голос його здригнувся від хвилювання.
– Чому? Народу потрібні свята, які засвідчують велич королівства!,
– Народу потрібні правда і протверезіння від сну…
На війні не буває переможців…

Явлинка. Ольга Ахметова

Ахметова О. Явлинка / Ольга Ахметова. – Серия «Медиум» / Ольга Ахметова. – К.: Саммит-Книга, 2017. – 328 с. ISBN 978-617-7504-27-5

“Явлинка” – первая книга серии “Медиум”, написана в жанре романтического фэнтези о приключениях Ивири Анкур. В семнадцать лет она почти умерла на жертвенном камне с вырезанной на лбу надписью “ВЕДЬМА”. Но то, что деревенский мантар принял за колдовство, оказалось ее удивительным даром – способностью мысленно общаться с миром природы. Ивири – новоявленный медиум – явлинка, за которой охотятся подземные стражи Варрока и служители башен Родарии. Странные вещи творятся в королевстве, где в подземных гробницах проводят жуткие эксперименты над медиумами. Грядет день восстания и суггестии поднимут мечи против своих палачей а на их стороне может оказаться та, которая вот уже двадцать лет жаждет мести за предательство. Это книга о людях, с которыми играет судьба, о приключениях, головокружительной любви, смертельной ненависти, верности, изменах и завораживающей магии.

Ціна: 130 грн

Замовити книгу 

Принц України. Тимур і Олена Литовченки

Принц України / Тимур і Олена Литовченки. – Харків : Фоліо. – 2017. – 320 c. ISBN 978-966-03-7805-6

Тимур Литовченко прийшов у літературу 1984 року. Зараз він автор (співавтор) 18 книжок і збірок прози, член Спілки письменників і Спілки журналістів України, лауреат багатьох літературних премій та конкурсів. Олена Литовченко в підлітковому віці писала вірші, які друкувалися в періодичних виданнях. Навчаючись у Київському політехнічному інституті, створила низку фантастичних та любовних оповідань. Після знайомства з Тимуром Литовченком стала не тільки його дружиною, але й співавтором. Разом вони написали п’ять книжок. Ще у доробку Олена – три колективні збірки. У видавництві «Фоліо» вийшли друком книжки подружжя Литовченків «Пустоцвіт», «Кинджал проти шаблі», «Шалені шахи», «Орлі, син Орлика», «Помститися імператору», «Фатальна помилка».

23 лютого 1957 року в Кремлі святкували не тільки День Радянської армії та Військово-морського флоту – політична еліта СРСР мала більш значний привід для святкування, адже цього дня в Лондоні за загадкових обставин помер гетьман у вигнані Данило Скоропадський, син гетьмана Павла Скоропадського. Особливо з цього радів радянський генсек Микита Хрущов. По-перше, тому, що ніяких гетьманів в Україні більш ніколи не буде, а по-друге – шлях до укладання повномасштабної торговельно-економічної угоди з Великою Британією відтепер був відкритий. То хто ж такий був Данило Скоропадський? Ще бувши зовсім малим , він опинився з родиною на чужині. Проте мрії про незалежну Україну, яку хлопець, хоча й не довго, встиг відчути й побачити зблизька, ніколи його не полишала. Слідуючи заповіту батька, Данило Скоропадський усе своє подальше життя присвятив служінню в ім’я України, був палким патріотом і свято вірив у свій народ. Авторитет гетьманича серед української діаспори був надзвичайно високим, і його, безперечно, можна назвати одним із лідерів українського руху в еміграції. Отже значення цієї людини для українців, що жили за кордоном, важко переоцінити. Що ж все-таки сталося 60 років тому?..

Ціна: 110 грн

Заливний дощ невпинно періщив у шибки широкого вікна невеликого кабінету, в центрі якого схилився над паперами господар затишного особняка — Порфирій Силенко-Кравець. Просидівши у величезному шкіряному кріслі тривалий час, він поступово задрімав. Що аж ніяк не дивно, адже Порфирію Андрійовичу виповнилося вже вісімдесят чотири роки…

У двері тихенько постукали, але відповіді не було: старий продовжував дрімати. Несподівано двері з гуркотом розчинив протяг, і в їхньому отворі виникла ведмежа фігура двірника Дмитра. Порфирій Андрійович негайно прокинувся і з цікавістю подивився на непроханого гостя.

— До вас можна?.. — прогугнявив бородань.

Лютеція. Юрій Винничук

Винничук Ю. Лютеція : роман / Юрій Винничук ; худож.-оформлювач О. Гугалова. – Харків : Фоліо, 2017. – 314 с. ISBN 978-966-03-7922-0

Роман «Лютеція» – черговий постмодерний витвір Юрія Винничука з елементами містики, детективу, еротики, гумору і смутку. Автор зупиняється, як колись Данте, «на півдорозі», щоб озирнутися назад і довідатися, хто він насправді, прагнучи звести порахунки зі своїм молодечим бунтом проти оточуючої совєтської дійсності, розкопати щось більше про свою родину, а все це на фоні нестримних любовних пригод не тільки самого автора, але й львівського Дон Жуана Івана Вагилевича.

Таємничу Лютецію, дівчину зі снів, розшукують герої роману. На перепоні цих пошуків стоїть не менш таємнича організація, члени якої носять імена карт. А десь поза цим світом триває Велика Битва, звістки про яку приносять ціною свого життя мужні Листарі, до яких належить і Лютеція.

Ціна: 120 грн

Мене пронизувала самотність, гнітила і чавила всі відчуття, але я був сам на сам зі своїми книжками, вони співчутливо дивилися на мене й намагалися звабити, щоб я узяв котрусь із них до рук і забувся, не думав про те, що мене гнітить, і я брав котрусь, розгортав посередині, прочитував кілька речень, і гаряча хвиля неприємного болю затоплювала мене. Я відкладав книжку й сидів, тупо вдивляючись у вікно. Я не вмикав телевізора, не отримував газет, я не знав, що відбувається довкола, і не бажав нічого знати. Мені ніхто не телефонував, зрештою, я мало кому повідомив свій номер. Мені було сумно… Може, не так сумно, як тужливо, але за чим я тужив, було б важко сформулювати. Самотність була біля мене завжди, я звик до неї настільки, що вона перетворилася на невід’ємну частину мого «Я», вона обдаровувала мене солодкими видіннями, я завдячував їй усім, чого досяг. Не покидай мене, моя самотносте, не покидай, моє останнє слово буде словом подяки тобі.

Король болю. Богдан Коломійчук

Коломійчук Б. Король болю : авантюрний роман / Богдан Коломійчук ; худож.-оформлювач В. Карасик. – Харків : Фоліо, 2017. – 254 с. ISBN 978-966-03-7919-0

У новому романі Богдана Коломійчука «Король Болю» знову з’являються герої, вже знайомі читачеві за його твором «Людвисар. Ігри вельмож», – найманці Христоф і Казимир, Софія і лікар Домінік Гепнер. Але цього разу хоробрим русинам довелося зійтися в герці з демонічними силами, що хочуть принести у жертву позашлюбну дитину померлого короля Польщі Сигізмунда, бо це дасть їм змогу назавжди залишитися у світі людей і панувати над ними. Головний з трьох демонів, Асмодей, якого називають  «королем королів», або Королем болю, живиться людським болем, і тому людство буде приречене на постійні війни, страждання і смерть. Демона не можна перемогти за допомогою зброї, але він не має сили встояти проти людської любові, відданості й самозречення…

Ціна: 70 грн

Раптом, трохи вище грудей, його пронизав різкий біль, мовби хтось увіткнув йому в тіло одночасно десяток ножів. Христоф різко стрепенувся і від того зникла з-перед очей пелена… Тепер він побачив, що болю йому завдають не ножі, а пазурі. А на ньому сидить, широко розкривши пащу, велетенська рись. Він бачив її жовтаві зуби, що от-от, слідом за кігтями, мали вп’ястися в його плоть.

Приглашённая звезда. Марина Маликова

Маликова М. Приглашённая звезда / Марина Маликова. – Киев : Саммит-книга, 2017. – 224 с. ISBN 978-617-7504-20-6

В книгу вошли рассказ «Приглашенная звезда» и роман-детектив «Мелкий жемчуг». Приглашенная звезда. Молодой писательнице судьба подарила шанс стать звездой. И тут же отняла свой подарок, не объяснив, что наказана была вовсе не она… Героиня романа «Мелкий жемчуг» Лена обеспокоена судьбой подруги — Виктории. У Виктории бурный роман с неким Костиком, и вдруг она выходит замуж за малознакомого немца и уезжает к нему. Раньше такая откровенная, она ничего не рассказывает Лене. Лена получает от нее письмо, в котором Вика говорит об угрожающей ей опасности. Лена едет в отпуск в Германию, находит мужа Виктории, и узнает, что Вика украла у него деньги и исчезла в неизвестном направлении. Параллельно, проведя маленькое расследование, Лена узнает, что молодой человек Виктории, которого она называла Костиком, является мужем одной взбалмошной, но очень симпатичной особы Ларисы и зовут его Влад. Лариса ошеломлена известием, что муж ведет двойную жизнь. Объединившись, девушки начинают действовать.

Ціна: 90 грн

Замовити книгу

Аргентина. Квентин. Андрей Валентинов

Валентинов А. Аргентина. Квентин / Андрей Валентинов. – Харьков : Фолио. – 2017. – 430 с. ISBN 978-966-037417-1

Андрей Валентинов – писатель, ученый-историк, археолог. Живет в Харькове. Издается с 1995 года, автор более 60 книг, среди которых эпопея «Око силы», «Ноосферный цикл», лауреат премий «Старт», «Золотой Кадуцей», «Серебряный Роскон» и «Золотой Роскон», премии университета МВД Украины и др. Роман-эпопея «Аргентина» – альтернативная история от Андрея Валентинова.

Европа, 1936 год. Вторая мировая уже близко, но кто-то всесильный и всезнающий торопит Историю. Восстание в Судетах и Тешине, новое секретное оружие, шпионские игры и загадочный рыцарский орден Братьев-рыболовов…

Уолтер Квентин Перри, бывший сержант армии США, а ныне сотрудник географического фонда, отправляется в командировку в Европу – на цепеллине, классом «люкс». Зачем ему дали книжку про Квентина Дорварда, молодой американец даже не задумывается.

Секретный агент Мухоловка, она же Сестра-Смерть, удивляется такому странному совпадению: парень, которого предстоит убить, – Квентин, и в книжке – Квентин… Но мало ли каких случайностей не бывает?..

Красный огонь в Волчьей Пасти, серебристая дорога в небесах, ледяной ветер над вершиной Эйгера-Огра…

Ціна: 120 грн

Наконец, тьма отступила, превратившись в серый сумрак. Девушка взглянула под ноги, оценила. Кровь! Целая лужа, прямо возле левой туфли. Посмотрела вперед, скользнула взглядом по комнате. Три трупа, один живой. Все ясно.

— Здравствуй, Шарль! Живой — кожаный плащ, шляпа, очки — шагнул ближе, стараясь не вступить в темную жижу. Протянул руку: — Здравствуй! Знаешь, я очень злой. Мухоловка поморщилась.

— Меня тоже с постели сдернули… Говори! Молодой человек по имени Шарль резко выдохнул.

— Говорю.

Аргентина. Крабат. Андрей Валентинов

Валентинов А. Аргентина. Крабат / Андрей Валентинов. – Харьков : Фолио. – 2017. – 416 с. ISBN 978-966-037902-2

Европа, 1936 год. Гитлер идет от победы к победе, на континенте расцветает «немецкая весна» – соотечественники спешат присоединиться к Рейху. Рушатся границы, по дорогам тянутся колонны вермахта, венец же всего – Олимпиада в Берлине. А перед ее началом над неприступной Северной стеной Эйгера должно взвиться знамя со свастикой.

Горного стрелка Андреаса Хинтерштойсера никто не звал на Эйгер, но он все равно идет туда. Авантюрист и ловец инопланетян Марек Шадов в горы не собирается, но им все равно суждено встретиться. Промерзшие склоны Эйгера, шпионский отель у его подножия, холодный пистолетный ствол у затылка…

«Не томись тоской бесплодной, ведь не вечен снег зимы…»

Ціна: 120 грн

…Ангел Смерти — никому не известно, каким будет его лицо. И когда он впервые приходит, его не могут узнать…

— Я хочу поскорее подружиться с  твоей дочерью. Сколько ей уже? Десять?

— Десять. Совсем взрослая. Мне иногда даже страшно.

Море осталось далеко внизу. Гора, темный неровный склон, за ним — огни городских кварталов, светящаяся гирлянда кораблей в бухте. Еще дальше, над самым горизонтом — еле заметная полоска заката.

— Она научилась читать в четыре года. Пришлось прятать книги. Я долго уговаривала ее начать со сказок, а не с «Истории финансовой мысли» Зонненфельса. Уговорила… на свою голову.

— Надо подбирать правильные сказки!

Аргентина. Кейдж. Андрей Валентинов

Валентинов А. Аргентина. Кейдж / Андрей Валентинов. – Харьков : Фолио. – 2017. – 432 с. ISBN 978-966-03-7903-9

Европа, 1936 год. «Над всей Испанией безоблачное небо», иностранные войска вступают на испанскую землю, эхо близкой войны докатывается даже до маленького французского города Авалан. Вот-вот разверзнется небо…

Американский журналист Крис Грант по прозвищу Кейдж ищет тему для репортажа на земле Грааля и, сам того не ожидая, переступает границу, за которой – нелегкий выбор. Гауптштурмфюрер СС Харальд Пейпер свой выбор давно уже сделал и теперь по заданию Гиммлера становится подпольщиком. Пылает Рейхсканцелярия, фиолетовым огнем горит планета Аргентина, негромко звучит прощальное танго…

Ціна: 120 грн

Был шеф, да весь вышел, утонул, мухой в янтаре. И чтобы заметить это, не надо быть потомственным колдуном. …Шварцкольм, твердыня сорбов, отчий дом. Потом он станет немцем — но потом. Ему — тринадцать лет, и Катарине-соседке столько же. Первая любовь, внезапная и обреченная, как слишком рано проклюнувшийcя мартовский подснежник. В ее глазах — холодный зимний свет. Слова — снежинки. И надежды нет. — Ты очень хороший парень, Гандрий, но нам нельзя видеться. Все вы, Шадовицы, колдуны, с вами знаться — нечистому поклоны класть. Не приходи больше. Тринадцать лет… Он бы не удержался, заплакал, но Катарина внезапно обняла, прижалась щекой к щеке… Весна настанет, и весна пройдет. Промчались годы, но на сердце — лед.

Тройная защита. Охота на демона. Одесский дуплет. Андрей Кокотюха, Анастасия Матешко

Тройная защита. Охота на демона. Одесский дуплет / Андрей Кокотюха, Анастасия Матешко. – Харьков : Фолио. – 2017. – 352 с. ISBN: 978-966-03-7931-2

 В причудливый узор сплетаются судьбы героев романа: адвоката-красавицы Тамары, безнадежно влюбленного в нее аналитика Боба, оперативника Вохи и бизнесмена Виктора Новака. Любовь, ненависть, соперничество, случайные встречи и взаимные обиды связывают этих людей, а объединяет единая цель: поиск серийного убийцы «Портного».

«Охота на Демона» знакомит читателя с героями и их непростыми судьбами. В поисках серийного убийцы «Портного» Боб возобновляет контакты с криминальным авторитетом Вольтером, вычисляет местопребывание организатора «финансового майдана» Артёмова и выходит на подручного Демона Панченко, а потом и на него самого.

В романе «Одесский дуплет» друзья раскрывают убийство бизнесмена Пасечника, снимают ложное обвинение с Дарьи Волошиной, у которой преступники похищают дочь, требуя, чтобы Волошина призналась в убийстве Пасечника.

Ціна: 80 грн

  Тёплый летний вечер беды не предвещает. Но может оказаться последним в жизни каждого из нас. Человеку свойственно строить планы на жизнь, а не думать о  смерти. Даже тем людям, которые сталкиваются с  «костлявой старухой» каждый день: врачам, анатомам, военным в зоне боевых действий. Ещё — сыщикам. Операм, чья работа — «топтать землю», подставлять себя под пули и ножи «клиентов», которые редко дают себя повязать, не огрызнувшись. Эти, кстати, тоже упорно не желают понимать очевидного: выбрав тёмную сторону, готовься к тому, что тьма однажды поглотит тебя. Нет, играют. Не принимают вызов — бросают его, считая себя выше, а свою жизнь — полнее, интереснее, насыщеннее, чем у того большинства, которое сидит летом на лавочках у подъездов или в скверах да наблюдают, как сумерки поглощают низкие редкие облака, наваливаются на пёстрые шершавые крыши, просачиваются в узкие колодцы дворов.

Тройная защита. Бегство к смерти. Человек ниоткуда. Андрей Кокотюха, Анастасия Матешко

Тройная защита. Бегство к смерти. Человек ниоткуда / Андрей Кокотюха, Анастасия Матешко. – Харьков : Фолио. – 2017. – 256 с. ISBN: 978-966-03-7932-9

В причудливый узор сплетаются судьбы героев романа: адвоката-красавицы Тамары, безнадежно влюбленного в нее аналитика Боба, оперативника Вохи и бизнесмена Виктора Новака. Любовь, ненависть, соперничество, случайные встречи и взаимные обиды связывают этих людей, а объединяет единая цель: поиск серийного убийцы «Портного».

В романе «Бегство к смерти» простое задание для Вохи — проследить связи непредсказуемой дочери «крутого» бизнесмена Татарского — приводит к убийствам и похищениям, едва не стоившим жизни журналистки криминальной хроники Ларисы Островой, спасшей от верной смерти Боба.

«Человек ниоткуда» описывает события, произошедшие на территории пансионата, куда Боб приезжает помочь в розыске пропавшего сына-наркомана сотрудницы пансионата Лидии Чайковской, а находит ненавистного местного «шерифа» Гайдая и несколько трупов…

Ціна: 80 грн

Узкая улица на окраине Ирпеня упиралась в  лес. Крайней в череде частных домиков маячила неказистая бревенчатая избушка. Старые хозяева давно умерли, а наследники переселились в столицу, навещая старый дом от случая к случаю. Последний из ныне живущих владельцев вообще уехал жить за границу, поручив соседу Юрию Игнатьевичу Дорошенко присматривать за домом и, при случае, сдавать в аренду. Во дворе дома стоял старый, с виду «убитый», минивэн. «Только приехали», — определила Ольга, зацепив взгля- дом пар над капотом. Интересный народ пошёл. Дом хороший снять — деньги есть, а машины берут убитые. Или, как говорит сегодня молодёжь, упоротые. За молодыми соседями она наблюдала третий день.

Королівська обіцянка. Марина та Сергій Дяченки

Королівська обіцянка / Марина та Сергій Дяченки. – Харків : Фоліо, 2017. – 288 с. ISBN: 978-966-03-7839-1

«Королівська обіцянка» — другий роман трилогії про пригоди школярки-семикласниці Ліни Лапіної (до трилогії також входять романи «Ключ від Королівства» і «Зло не має влади»). Ця трилогія вийшла в новій серії видавництва «Фоліо» «Світи Марини та Сергія Дяченків», у якій будуть опубліковані майже всі твори (понад 20 томів) письменників, перекладені українською та чудово ілюстровані. Також у цій серії 2017 року вийшов друком роман «Страта».

Ліна несподівано для себе знову потрапляє у чарівне Королівство, доля якого напряму залежить і від неї. Чи не злякається дівчинка, хоч вона і маг дороги, карколомних небезпечних пригод, що на неї чекають у світі, звідки немає вороття?.. Її супутники — людожер Уйма, некромант Максиміліан, на кожному кроці — пастка, йдеться про життя на краю від загибелі… Але Ліна не відступає від даної нею обіцянки…

Ціна: 120 грн

Був квітень, сніг зійшов, пробилася перша травичка, а головне — яблуні вже ось-ось мали вкритися пишним цвітом. Дуже люблю цю пору. Повітря просякнуте ще не святом, а передчуттям свята. Бруньки каштанів великі, ніби лапи щенят. Світає все раніше й раніше. І в класі доводиться запинати штори, бо сонце б’є й припікає. І який же дурень за такої погоди думатиме про уроки! І от ми йшли зі школи — я, моя подружка Ритка й Макс Овчинін з паралельного класу. Насправді Максу було не по дорозі, але він вигадав, що йому необхідно заскочити на пошту. Йому щодня щось треба: то на пошту зайти, то в «міні-маркет», то до приятеля, аби тільки не додому, а разом із нами. Він височенний, у сьомому класі — метр сімдесят. Ритка йому по плече. А я, хоч і виросла за півроку на вісім сантиметрів, — усе одно в цій компанії найнижча.

— Лінко, хочеш, твій рюкзак понесу?

Ключ від Королівства. Марина та Сергій Дяченки

Ключ від Королівства / Марина та Сергій Дяченки. – Харків : Фоліо, 2017. – 288 с. ISBN: 978-966-03-7829-2

«Ключ від Королівства» — перший роман трилогії про пригоди школярки-семикласниці Ліни Лапіної (до трилогії також входять романи «Королівська обіцянка» і «Зло не має влади»). Ця трилогія вийшла в новій серії видавництва «Фоліо» «Світи Марини та Сергія Дяченків», у якій будуть опубліковані майже всі твори (понад 20 томів) письменників, перекладені українською та чудово ілюстровані. Також у цій серії 2017 року вийшов друком роман «Страта».

Ліна поверталася зі школи додому — втомлена, з важезним рюкзаком за плечима. Незвичайний випадок у тролейбусі привернув до неї увагу дивного чоловіка. Його звали Оберон і, як потім з’ясувалося, він був королем мандрівного Королівства. Ліну, що не одразу погодилася стати бойовим магом, чекають розчарування і перемоги, страх і радість, дружба і зрада…

 Ціна: 120 грн

 Усе почалося в листопаді, темного дощового вечора. Точніше, це був не зовсім вечір — тільки п’ята година. Улітку о такій порі ще загоряти можна. А тут — темрява, холод, з неба сіється чи то мряка, чи снігова крупа. У мене за плечима — важелезний шкільний рюкзак, бо сьогодні було сім уроків, а ще до того ж я взяла й у бібліотеці дві книжки. Важив клятий рюкзак кілограмів десять, як у туриста. Не розігнешся. От я й вирішила під’їхати додому тролейбусом. Чекати довелося довго. Сновигали переповнені маршрутки — люди в них стояли, скоцюрбившись у проході. На зупинці зібрався натовп, я вже шкодувала, що відразу не подалася пішки. І тут підійшов тролейбус — напханий, як бочка з оселедцями. У тролейбусі голосно лаялися

Букет из Оперного театра. Ирина Лобусова

Лобусова И. Букет из Оперного театра / Ирина Лобусова. – Харьков : Фолио, 2017. – 416 с. ISBN 978-966-03-7856-8

В павильонах построенной в Одессе почти на берегу моря кинофабрики «Мирограф» снимается очередной фильм. Но приглашенных на главную роль актрис одну за другой находят лежащими в гробу, усыпанными дивными цветами и…  с петлей на шее. Чтобы закончить фильм, директор кинофабрики приглашает саму Веру Хо­лодную. Неужели и ее жизни что-то угрожает? При этом актрису обещает охранять сам Мишка Япончик, не устоявший перед ее чарами…

Ціна: 80 грн

 Яркие лампы съемочных камер выключили, и по павильону кинофабрики тут же разлилась пленительная прохлада, пришедшая с моря. В перерыве между съемками стоял такой шум, что сложно было не только понять какие-то слова, но и перекричать этот оглушающий, пестрый и все же пленительный хор. Стая девушек-статисток в шелковых шальварах толпилась вокруг помощника режиссера, пытаясь шутками привлечь его внимание. Снимали восточную драму из жизни персидского шаха под рабочим названием «Любовь и смерть», и  съемочные павильоны были разукрашены разноцветными шелками костюмов актеров, которые, тем не менее, все равно нельзя будет разглядеть в фильме, ведь там были только два цвета — белый и черный, и пестрые, многоцветные в жизни одеяния статисток сливались в фильме в единую темную полосу.

45 паралель. Полина Жеребцова

Жеребцова П. 45 паралель / Полина Жеребцова. – Харьков : Фолио. – 2017. – 512 с. ISBN 978-966-03-7925-1

«45-я параллель» — роман, созданный на основе документальных дневников 2005—2006 гг.

«Мы (я и мама) приехали из строгого мусульманского мира, словно прибыли с другой планеты, мы — беженцы. Мы попали на чужую землю, где совершенно другая культура. Но какова она, эта жизнь без войны? Мы не находим успокоения или помощи от государства, мы вынуждены каждый день выживать.

Повстречав двух парней, которых искренне считаем братьями, понимаем, что у нас появились друзья. Но оказалось, что они геи.  Наше воспитание, полученное в Чечне, никогда бы не позволи­ло общаться с такими людьми. Однако мы подружились раньше, чем узнали об их ориентации… И теперь все изменилось…»

Ціна: 120 грн

 Когда-то в моем городе Грозном я маленькой девочкой сидела на санках, будто на скамеечке, в коридоре квартиры, обнимая маму. А по нашему дому на улице Заветы Ильича стреляли тяжелые российские орудия. Кирпичный четырехэтажный дом кренился, словно большой тонущий корабль, и скрипел.

Мама обняла меня и сказала:

— Мы сегодня умрем, но ты не бойся.

А я спросила:

— Как умрем? Мне всего девять лет!

Мама сквозь слезы улыбнулась. Не было ни капельки света, и я не могла это увидеть, но знала — она улыбнулась.

Іловайський щоденник. Роман Зіненко

Зіненко Р. Іловайський щоденник / Роман Зіненко ; пер. з рос. Т. Рассадкіна. – Харків : Фоліо. – 2017. – 288 с. ISBN 978-966-03-7860-5

Роман Зіненко, колишній морський піхотинець, записався серед перших у батальйон «Дніпро-1», щоб захищати своє місто і свою країну. Він був серед тих, хто опинився в пеклі Іловайська в серпні 2014-го і не тільки вижив, а й допоміг вибратися з «котла» своїм товаришам, зокрема й тяжкопораненим.

«Іловайський щоденник» Романа Зіненка – одна з перших книжок про війну на Сході України, написана учасником подій, колишнім морським піхотинцем, добровольцем батальйону «Дніпро-1». Це не художній текст, але й не хроніка, скоріше, розповідь очевидця. Автор нічого не вигадує, він просто передає свої враження, думки, емоції, намагаючись бути максимально точним у спогадах, описує, як під шаленим обстрілом українські колона виходили з-під Іловайська так званим «зеленим кривавим коридором». Але головне – вони залишилися живі й, незважаючи на час, що стрімко збігає, усе дуже добре пам’ятають. І свідоцтво тому – ця книга

Ціна: 80 грн

Я літав на «халку» і вдень і вночі, не відчу- ваючи втоми. Супровід військових колон, затримання та забезпечення утримання під вартою підозрюваних, чергові виїзди на блокпости, супровід керівництва штабу сектору, надання допомоги в гуманітарних та волонтерських місіях, надання допомоги місцевим співробітникам міліції та СБУ в оперативних заходах. Це лише короткий перелік функцій, які виконував батальйон «Дніпро-1» у Маріуполі. У такому от режимі ми провели трохи більше двох місяців.

Вогнегривий коник. Василь Сухомлинський

Сухомлинський В. Вогнегривий коник: Казки. Притчі. Оповідання / Василь Сухомлинський ; упоряд. і передм. О. Сухомлинської. — Київ  : Знання, 2017. — 255 с. : іл. — (Скарби). ISBN 978-617-07-0354-5

Ця книга — збірка мудрих і повчальних казок, оповідань, притч, новел, написаних для дітей і дорослих великим українським педагогом і письменником Василем Сухомлинським. Кожна казка, кожне оповідання показують читачам неповторну красу природи, магічну силу доброти і чуйності у взаєминах між людьми, пробуджують у нас бажання захистити слабшого, допомогти старшим.

Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Ціна: 90 грн

Три зозулі з поклоном. Григір Тютюнник

Тютюнник Г. Три зозулі з поклоном : вибр. твори / Григір Тютюнник. — К. : Знан­ня, 2018. — 206 с. — (Класна література). ISBN 978-617-07-0515-0

Персонажі творів Григора Тютюнника (1931—1980) — прості люди, на долю яких випало жити у повоєнні роки ХХ століття. У буденних реаліях життя письменник уміє побачити їхню глибинну сутність, характерну ознаку часу, долю людини. Він любить тих людей, про яких пише; написане ним — завжди вистраждане до глибини душі. Тому кожне його оповідання, новела чи повість сприймаються як сповідь. Добірна і точна мова персонажів, за нею можна безпомилково визначити характер, моральне обличчя, а нерідко і професію того, хто говорить. Читача зворушують у його творах правдивість, щирість, самобутній характер оповіді, але найбільше — самовідданість і милосердя людської душі.

Ціна: 60 грн

Інститутка. Марко Вовчок

Вовчок М. Інститутка, Народні оповідання : вибр. твори / Марко Вовчок. — Київ : Знання, 2017. — 239 с. — (Скарби). ISBN 978-617-07-0518-1

“Інститутка” Марка Вовчка (1833—1907) — перша в українській літературі реалістична соціально-побутова повість, яку Іван Франко назвав найкращою перлиною української літератури. Майстерно поєднавши напружений драматизм подій та внут­рішні переживання героїв, авторка надзвичайно правдиво показала, яких меж може сягати людське свавілля. Манірна легковажна панночка, що повернулася після навчання в Інституті шляхетних дів­чат у маєток своєї бабусі, згодом стає жорстокою повелителькою людських доль, що призводить до гос­трого соціального конфлікту. До збірки також увійшли оповідання з народного життя, сповнені щирого смутку, викликаного людською недолею, та гуманного співчуття до гноб­лених і поневолених.

Ціна: 50 грн

Intermezzo. Михайло Коцюбинський

Коцюбинський М.  Intermezzo : вибр. твори / Михайло Коцюбинський. — К. : Знання, 2017. — 287 с. — (Класна література). ISBN 978-617-07-0506-8

У збірці представлені кращі зразки малої прози Михайла Коцюбинського (1864—1913). Їх об’єднують сповнене тонкої ніжності й ліризму майстерне зображення краси людської душі, щире співчуття знедоленій людині, захоплення чарівним світом природи, що надає письменникові сил для повноцінного життя та активної діяльності. Зосереджуючи увагу на внут­рішньому стані персонажів, їхніх переживаннях, автор дає можливість побачити і відчути незбагненну велич людини, драматизм її долі. Новели Коцюбинського хвилюють і вражають не одне покоління читачів своєю людяністю і яскравістю, допомагають замислитись над цінностями, що знаходяться поруч, повніше відчути красу і ціну життя.

Ціна: 70 грн

Олександр Вертинський, нащадок Гоголя. Шляхами артиста. Олександр Балабко

Балабко О. Олександр Вертинський, нащадок Гоголя. Шляхами артиста / Олександр Балабко. – Чернівці : Букрек. – 2017. ISBN 978-966-399-855-8

Цей роман-есе  – продовження циклу творів Олександра Балабка «Стежками українців у світах». Часом суперечливі мемуари поета і співака Олександра Вертинського, спогади про нього і, звісно ж, письменницька уява письменника допомагають йому під час цієї довготривалої і широкоформатної подорожі-оповіді до Стамбула, Шанхая, Парижа повертати або занурювати в український контекст не лише головного героя, «сумного П’єро», а й такі для багатьох несподівані постаті як Федір Шаляпін, Іван Бунін, Дмитро Мережковський, Володимир Маяковський, Фернан Леже, Єлизавета Кузьміна-Караваєва, сінайський принц Чакрабон, китайський маршал Фен Юсянь, французька кінозірка Мілен Демонжо.
На широке коло читачів чекає чимало несподіванок, навіть відкриттів, як от переплетіння гілок генеалогічного дерева Гоголя і Вертинського, юначі профілі яких такі схожі…

Ціна: 220 грн

Але він їхав. Їхав зі сподіваннями, з надіями, хоча за цей час їх було добряче пошматовано й потріпано. Що його чекає в Москві? Чи побачить він рідний Київ? Якою буде його зустріч з містом дитинства, де йому  знайомі кожна вулиця, кожен камінь?..

 

Казки Гуцульщини

Українські народні казки: Книга 7. Казки Гуцульщини / запис., упоряд. і літ. опрац. М. Зінчук. Вид. 2-ге. – Чернівці : Букрек, 2017. – 440 с., іл. ISBN 978-966-399-835-0

Пропонований том є сьомою книгою унікальної 40-томної серії українських народних казок, збиранню, впорядкуванню та літературному опрацюванню яких автор присвятив понад 35 років. У цю книгу ввійшли казки самобутнього етнографічного району України – Гуцульщини, записані у кінці минулого – на початку нинішнього століть.

Ціна: 90 грн

У світогляді карпатських горян фольклор посідає значно більше місця, ніж у мешканців рівнини. Гуцул-верховинець живе у світі фантастичних образів і вважає народну фантастику за живу дійсність.

Місто. Валер’ян Підмогильний

Підмогильний В. Місто : роман / Валер’ян Підмогильний. — Київ : Знання, 2018. — 318 с. — (Скарби). ISBN 978-617-07-0489-4

Роман “Місто” Валер’яна Підмогильного (1901—1937) став революційним для української літератури і написаний цілком у європейському дусі. Молодий хлопець приїздить до Києва, щоб здобути вищу освіту й повернутися додому. Але доля вносить свої корективи. Відчувши смак міського життя, Степан Радченко вирішує ніколи не повертатись назад у село. Через знайомих, друзів, жінок він знаходить роботу, житло та здійснює свою мрію — стає письменником. Однак чи задоволений він досягнутим? Розібратися зі складними життєвими перипетіями і зберегти людську гідність — ось головне випробування, яке підготував автор своєму героєві.

Ціна: 60 грн

Камінний хрест. Василь Стефаник

Стефаник В. Камінний хрест : вибрані твори / Василь Стефаник. — Київ : Знання, 2017. — 239 с. — (Скарби). ISBN 978-617-07-0490-0

До пропонованої збірки творів Василя Стефаника (1871—1936) входить низка його найкращих новел, які засвідчили прихід у світову літературу самобутнього письменника. Багато з них  були одразу перекладені й видані іноземними мовами. Гостре звучання мають новели, у яких автор звертається до теми долі дітей (“Новина”, “Кленові листки”), зубожіння селянина (“Синя книжечка”), вимушеної еміграції (“Камінний хрест”), показує родинні драми, породжені війною (“Сини”, “Стратився”,  “Вона  — земля”) тощо. З часу написання творів Стефаника життя галичан радикально змінилося, але багато новел залишаються актуальними і сьогодні.

Ціна: 50 грн

Диалоги с дьяволом. Мария Миняйло

Миняйло М. Диалоги с дьяволом / Мария Миняйло. – Киев : Саммит-книга, 2017. – 336 с., ил. ISBN 978-617-7434-73-2

Роман, состоящий из десятка историй, в котором разные жизненные ситуации становятся единой цепью событий. «Диалоги с Дьяволом» – не о Боге и Дьяволе, тут нет религии и догм. Это книга о невероятных перипетиях, о том, что даже облезлый бродячий котенок пришел в этом мир с определенной целью. О том, что безысходности нет, а если она и наступает, то стаканчик виски с яблочным соком – лучшее лекарство.

Ціна: 80 грн

Замовити книгу

Люди войны. Максим Бутченко

Бутченко М. Люди войны / Максим Бутченко. – Харьков : Фолио. – 2017. – 256 с. ISBN 978-966-03-7697-7

Максим Анатольевич Бутченко — украинский журналист и писатель. Родился в 1977 году на Донбассе. С 1996-го — горный рабочий на шахте, позже — горный мастер. Впоследствии стал помощником начальника угольного предприятия. Всего около 12 лет подземного стажа. В 2011 году получил второе образование по специальности «журналист», работал на новостном сайте, а с 2012-го — в журнале «Корреспондент». В начале 2014 года покинул издание (из-за изменения редакционной политики журнала в связи с его покупкой Сергеем Курченко и вводом цензуры). Несколько месяцев работал в редакции «Фокуса», а с середины 2014 года по настоящее время — в журнале «Новое время». Автор множества статей и блогов о ситуации на Донбассе. В  издательстве «Фолио» вышли книги М. Бутченко «Художник войны» и «Три часа без войны», посвященные событиям на востоке Украины.

Эта книга написана для того, чтобы понять, кто мы, живущие в Украине, сегодня и будет ли у нас завтра. Война  испытывает на прочность не только бойцов АТО, но и тех, кто не принимает прямого участия в ней. В один моментрезко меняются судьбы главных героев — Дмитрия Середы, сражавшегося под Дебальцево, и парамедика Насти Белой, спасшей десятки жизней. Они потеряли всё: здоровье, любимых, разуверились в возможности вписаться в мирное существование. Смогут ли они — люди войны — снова обрести себя, чтобы научиться жить?..

Ціна: 70 грн

–Если б ты погиб, что бы ты хотел ус­ лышать на своих похоронах? — стряхивая пепел на про­ мерзшую черную землю, спросил высокий полнощекий боец.

— Я-то? Кхе-кхе. Наверное, «Не ждите, долги он те­перь вам не вернет!» — заулыбался его худощавый и ску­ластый товарищ.

— Тебе лишь бы ржать! Вот я серьезно спрашиваю, — не унимался собеседник. — Говорю же: хотел бы легкую джазовую музычку, пусть веселятся, шо гореватьто, отмучился я, — усмех­нулся скуластый.

Лондон. Буланова. Тирамису, или Последняя мечта. Инна Егорова

Егорова И. Лондон. Буланова. Тирамису, или Последняя мечта / Инна Егорова. – Киев : Саммит-книга, 2017. – 392 с. ISBN 978-617-75-60-11-0

Инна Егорова — украинский дипломат, автор книги «Трое…Точие», участница проекта «Голос страны».
У него было два серьезных недостатка: старше на тридцать лет и женат. У нее за спиной — ?неудачный брак и симпатичный трехлетний малыш. Он достаточно известный публичный человек в Украине. Она — ?тень печального прошлого.

Его попытки уйти из семьи едва не разрушили ее и без того тревожную жизнь, в которой было одиночество, прикованный к постели близкий человек и сын.
Но все же, спустя десятилетие она мечтает, чтоб он прочитал эту книгу, не грустил и поверил в то, что она очень сильно его любила. Любовь к женатому мужчине — ?преступление. И наказание.

Ціна:  160 грн

Замовити книгу: http://sbook.com.ua/ru/home/372-london-bulanova-tiramisu-ili-poslednyaya-mechta.html

АТОбайки. М. Кашницький, В. Бульба

АТОбайки / М. Кашницький, В. Бульба. – Київ: Самміт-книга, 2017. – 128 с., іл. ISBN 978-617-7504-21-3

Эта книга – удачный совместный дебют двух молодых украинских авторов. Все истории, изложенные в ней, происходили на самом деле. Книга даёт возможность читателю ощутить силу и свежесть новой украинской прозы, позволяет взглянуть на драматические события в Украине глазами их непосредственных участников.

Ціна: 70 грн

Замовити книгу

Снова свободна. Анна Зубрицкая

Зубрицкая А. Снова свободна. 9+1 история свободных и счастливых женщин / Анна Зубрицкая. – Киев : Саммит-книга, 2017. – 224 с. ISBN 978-617-7434-16-9

Эта книга — не жалоба на жизнь, не обвинение, не душещипательный рассказ о разводе, здесь нет скандальных подробностей и «жареных» фактов. Лишь личный опыт автора и еще девяти женщин — как морально восстановиться после развода, вернуть веру в себя, снова стать счастливой и перестать винить себя во всем на свете. Без претензий на психологию и психотерапию, книга-поддержка является скорее практическим пособием по разным сферам жизни любой разведенной женщины.

Ціна: 130 грн

Замовити книгу

Батяр з Клепарова. Андрій Аркан

Аркан А. Батяр з Клепарова : роман-фантазія в стилі ар-деко / Андрій Аркан ; худож.-оформлювач В. Карасик. – Харків: Фоліо, 2017. – 442 с. ISBN 978-966-03-7780-6

Андрій Аркан (справжнє прізвище Тимчишин; нар. 1964 р.) – відомий український режисер, сценарист, актор, дипломант (2011) та лауреат (2013) міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова”. З 2008 року і до сьогодні – засновник і керівник громадської організації «Кіновізія». Мешкає у Львові.

Львівського батяра Северина Бабія і Марту Брук, дочку відомого в місті психотерапевта, наприкінці 30-х років поєднало захоплення джазом та модними естрадними ритмами. Саме після одного з концертів розпочинається чарівна історія їхнього кохання з карколомними пригодами у вирі апокаліптичної доби.

Львів передвоєнний та перших років Другої світової війни… Кому належало це дивовижне місто? Польщі? Радянським, а згодом і німецьким окупантам?.. Насамперед Львів завжди належав батярам. Попри будь-які злигодні й жахіття часу, вони ніколи не втрачали людської подоби та гідності. Бо правдивий батяр дуже добре знає, що таке справжня, всеперемагаюча любов, яка сильніша від самої смерті…

Ціна:  85 грн

Від щастя Зеник перебував на сьомому небі. Сьогодні був його день. Йому випало пережити саме той рідкісний момент у житті, про який кажуть, що зорі на небі зійшлися, і доля подарувала йому хвилини найвищого піднесення та блаженства. Нове, дорогоцінне придбання Зеника Смаги — геть юний трубач, татарин Енвер Булфар. Неймовірно талановитий, геніальний музикант, унікальний і своїм хистом, і своєю манерою гри, що всі у Львові, навіть витончені поціновувачі джазу, не могли надивуватися: як таке могло статися, як воно могло з’явитися у місті, де ніколи не існувало видатних традицій джазового музикування, та ще й у татарській, мусульманській родині…

Наречена для бразильця. Ніна Фіалко

Фіалко Н. Наречена для бразильця : роман / Ніна Фіалко. — Тернопіль : Богдан, 2017. — 360 с. ІSBN 978-966-10-5012-8

В романі розкрито непросту долю кількох поколінь однієї родини, зокрема акцентовано на спробі доньки вирватись із рутинного, сімейного кола, щоб не повторити долю матері… Тож письменниця пропонує читачам зануритися в життя без прикрас, можливо, через призму чужих помилок зрозуміти власні проблеми. Авторка особливо рекомендує цей твір молодим, які через психологічне насилля, через непорозуміння з батьками квапляться покинути домівку. Часто за помилку в юності їм доводиться розплачуватись усе життя… Роман спонукає до глибоких роздумів. Розрахований на широке коло читачів. Розчарованих не буде

Ціна: 109 грн

Замовити книгу 

— Не все так просто, доню… Між людьми, які живутьбагато років разом, а ще коли їх поєднують діти, виникаютьособливі почуття. Вони складніші за кохання, але неможу пояснити, чому саме. Пристрасть помаленьку згасає,натомість народжується відповідальність, вдячністьза те, що не бідую з дітьми. Врешті-решт, жалість, бочерез свій прикрий характер він у багатьох випадках потерпаєвід інших. Мені хочеться захистити його та своюродину, відвести від усіх біду. Боюся його втратити, боще треба видати заміж двох дочок, а без нього мені доведетьсяважко.

artarsenal bookforum publish messe