Читомо > Новинки до Форуму видавців–2017 > Нон-фікшн

Нон-фікшн

Собакоїди та інші люди. Карл-Маркус Ґаус

Ґаус К.-М. Собакоїди та інші люди / Карл-Маркус Ґаус ; пер. Л.-П. Стринадюк ; фото К. Кайндля. – Львів : Видавництво «Човен», 2017. – 120 с. ISBN 978-966-97668-1-6

Карл-Маркус Ґаус, знаний численними глибокими текстами про малі народи й етнічні меншини Європи, у цій книжці відкриває читацтву ромські спільноти Східної Словаччини, зачаєні від зовнішнього світу. Автор знайомиться з ромами та їхніми сусідами, розповідає про тамтешні звичаї та побут, злидні й утіхи, про історичні передумови й сучасний перебіг непростого співжиття «чорних» і «білих» зовсім неподалік України; зрештою, про іншість і людське в кожному з нас.

Ціна: 78 грн

Замовити книгу

Я зауважив, як байдуже людям було до багна: хоч у високих зимових чоботах, хоч у літніх сандалях, вони не переймалися грязюкою і лишалися спокійними, навіть коли вода давно затекла у взуття. Я стояв у глибокому баговинні, яке чавкало щоразу, коли я переступав із ноги на ногу, посеред оповитого непроникним смородом і зашмарованого брудом поселення, у безупинному дощі, який просочив усе наскрізь, — і в оточенні людей, які сміялися. Молодих чоловіків зі спустошеними алкоголем обличчями; знесилених жінок — одну дитину годує груддю, двоє біля подолу, ще одна в животі; зубоскальних підлітків, які тайкома гордо показували, як вдихають клей із поліетиленового мішечка; старих без жодного зуба в роті… Мене оточили всі ці люди — і кожнісіньке всміхалося незнайомцю, який навідався до них, і дружньо плескало по плечу.

Homo Urbanus. Йелле Роймер

Роймер Й. Homo Urbanus / Йелле Роймер ; пер. із нідер. Я. Довгополий — Київ : Вид-во Жупанського, 2017. — 136 с. — (Серія «NonFiction»). ISBN 978-966-2355-83-3

Йелле Роймер (1953 р. н.) директор природничо-історичного музею в Роттердамі, професор Утрехтського університету, палеонтолог, автор багатьох монографій. У цій книжці Йелле Роймер розмірковує над еволюцією людини, перспективами її розвитку та намагається, наскільки це можливо, спрогнозувати майбутнє людського виду, виходячи з мільйонів років історії життя на Землі.

Яке майбутнє чекає на людство? Чи існуватиме наш вид через тисячу, десять тисяч, мільйон років? І якщо існуватиме, то в якому вигляді? Все вказує на те, що людство проживає останні блаженні часи індивідуалізму і попереду на нас чекає злиття в один грандіозний колективний суперорганізм, який мешкатиме в урбаністичних термітниках міст майбутнього, перші паростки яких ми вже сьогодні спостерігаємо на прикладі найбільших мегаполісів світу. Можливість виживання нашого виду лежить у площині перетворень і пристосування до навколишнього середовища, яке все сильніше змінюється під натиском штучної “другої природи”. Майбутнє належить не Людині розумній, а Людині урбаністичній, так вважає Йелле Роймер і, ознайомившись з його аргументацією, з ним важко не погодитися.

Ніщо не вказує на те, що еволюція мала на меті виникнення людини. І ніщо не вказує на те, що життя обертається навколо одного-єдиного індивідуума. То чому ж ми самі вважаємо себе такими важливими, такими унікальними? Хоча поведінка групи людей виявляє структурну подібність з тим, що називають суперорганізмом, проте кожний індивідуальний член такої групи твердо переконаний, що повністю контролює власні думки, власні дії та власні почуття. Про цей дещо незручний парадокс і йдеться в Homo urbanus.

З майстерністю вправного оповідача та екскурсовода, Йелле Роймер веде нас повз події нашої епохи, в якій доведена до абсурду індивідуалізація начебто збігається з майже примусовою груповою поведінкою, що нагадує поведінку табуна риб або зграї шпаків. Чи завжди людина прагне жити відлюдно у вибраному нею просторі, а чи вона перетворюється на все краще пристосовану ланку супермозку, створеного із мізків усіх тих людей, сполучених між собою невидимими дротами комунікації? У своїх пошуках пояснення цього парадоксу, Роймер бачить виникнення нового, раніше не описаного виду людини, який еволюціонує більшою мірою, аніж нам того хочеться.

Homo urbanus не є ані футуристичним, ані апокаліптичним сценарієм. Йелле Роймер дотримується тих самих фактів, яких упродовж еволюції дотримувалося життя, оскільки наше майбутнє за еволюцією.

Ціна: 60 грн

Ми надзвичайно успішні як тваринний вид, виявляємо всі ознаки вибухового наступаючого алохтонного виду, внаслідок чого незабаром нас буде на Землі сім мільярдів екземплярів. Але якщо виходити з того, що людина – це звичайний вид тварин, як, наприклад, динозавр, шаблезубий тигр чи мамонт, то й людина одного разу вимре. Або ми еволюціонуємо в новий вид, як колись австралопітеки еволюціонували в Людину умілу. Тут немає нічого нового і це навіть не шокує. Питання цікаве лише в тому сенсі, як виглядатиме нова людина. І як вона житиме.

Вбити дракона. Українські революції. Катажина Квятковська-Москалевич

Квятковська-Москалевич К. Вбити дракона. Українські революції / Катажина Квятковська-Москалевич ; пер. А. Бондара ; дизайн О. Васьків ;  обкл. О. Манна. – Львів : Видавництво Львівського медіафоруму, 2017. – 224 с. ISBN 978-966-97668-0-9

Врадіївка, Оксана Макар, свавілля «Сім’ї» Януковича, зажерливість суддів та олігархів, сепаратизм у Криму й на Донбасі, Майдан, захоплення Слов’янська, перші жертви й перші герої українсько-російської війни… Епізоди новітньої української історії у книжці польської письменниці Катажини Квятковської-Москалевич змальовані з незвичного для нас погляду стороннього, але не чужого спостерігача.

Ця побудована на людських історіях книжка, яку авторка писала понад десять років, — про боротьбу з нашим внутрішнім монстром, якого неможливо вбити, і про силу, яка змушує Україну не здаватись у цій боротьбі.

Ціна: 120 грн

Замовити книгу

Протести — це страшенно важкий і невдячний бізнес. Треба було відчути, скільки людей послати, куди і в який момент. Це нелегальна справа, а тому треба залишатися у тіні. Людський ресурс міг не з’явитись у встановленому місці. Або навпаки: виконував завдання і не отримував платні, бо їхній сотник кудись зникав із пачкою грошей. Неодноразово десятники брали ноги на плечі і — якнайдалі від розлючених людей.

Усякий обманював кожного. Партійці — свого спонсора. Половина виділених на демонстрації коштів одразу зникала в бездонних кишенях діячів. Другою половиною оперував я і подібні до мене політтехнологи. Природно, що я відщипував дещо для себе і співробітників. Це були брудні гроші олігархів, ніхто не мав докорів сумління. Потім частку отримували десятитисячники, вони платили своїм людям. Якщо хтось вище в ієрархії був надто жадібний або комусь до краю були потрібні бабки, людський ресурс, який десять годин тупо тримав партійний прапор, залишався ні з чим.

 Але вони теж не були чесними. Ті самі люди перетікали, як болото, з однієї демонстрації на другу. Спритні вміли в першій половині дня махати синім прапором Партії регіонів і кричати: «Юлько, віддай украдене», а по обіді на другому боці барикади під білими прапорами «Батьківщини» обзивати Януковича донецьким бандитом. Обидва збіговиська відокремлювало лише кількасот метрів. Ми закривали очі на ці ниці хитрощі. Ми ділилися людським ресурсом із колегами по фаху, це всім полегшувало роботу. Поки, врешті-решт, «подвійними агентами» не зацікавилися ЗМІ й наші вожді не висловили претензій, що «вірний» електорат, який вони так щедро фінансують, нахабно їх зраджує.

Супербоси. Як видатні лідери плекають таланти. Сидні Фінкелстін

Фінкелстін С. Супербоси. Як видатні лідери плекають таланти / Сидні Фінкелстін ; пер. з англ. Н. Палій. – Київ : Yakaboo Publishing, 2017. – 260 с. ISBN 978-966-976-33-7-2

Десять років поспіль тривав дослідницький проект Сидні Фінкелстін, професора менеджменту Школи бізнесу ім. Така при Дартмутському коледжі та директора Центру лідерства ім. Така, відомого бізнес-тренера. Провівши понад 200 інтерв’ю, проаналізувавши тисячі статей, видань і монографій автор книжки зібрав досвіди й кейси вісімнадцяти супрбосів – представників бізнесу, спорту, моди, мистецтва тощо. На прикладі Ральфа Лорена, Джорджа Лукаса, Майлза Дейвиса та багатьох інших Фінкелстін пояснює, як стати генератором геніїв, мотивувати співробітників, ставитися до роботи, щоб створити не лише власну успішну компанію, а й цілі «генеалогічні дерева» яскравих особистостей.

Замовити книгу

Шукаючи спільні риси і моделі, я виявив, що супербоси іс­тотно відрізняються один від одного за стилем міжособистісної взаємодії; але застосовувані ними способи ідентифікації, моти­вації, тренування і використання інших добре узгоджені, над­то нетрадиційні та безпомилково потужні. Супербоси не схожі на більшість керівників, вони дотримуються виключно влас­них методик. Вони незвично наполегливі та пристрасні — їдять, сплять і дихають своїми бізнесами і надихають інших роби­ти так само. Сміливо шукають таланти у незвичних місцях і яскраво проводять співбесіди. Створюють неймовірно високі стандарти роботи, змушуючи своїх протеже працювати на межі можливостей. Вдаються до майже непоясненних форм ментор­ства і коучингу, й роблять це спонтанно, (начебто) без якихось чітких правил.

Дика гонка. Як Uber підкорював світ. Адам Лашинскі

Лашинскі А. Дика гонка. Як Uber підкорював світ / Адам Лашинскі ; пер. з англ. Г. Лелів. – Київ : Yakaboo Publishing, 2017. – 256 с. ISBN 978-617-7544-01-1

Історія блискавичного злету компанії Uber загалом та її засновника Тревіса Каланіка зокрема, створена журналістом, виконавчим редактором Fortune Адамом Лашинскі. Робота над книжкою тривала кілька років, впродовж яких автор не лише проводив численні інтерв’ю, подорожував з Каланіком у Китаї, а й сам сідав за кермо як водій Uber-a. Як маленькій компанії із Сан-Франциско вдалося підкорити світ, відкривши представництва у 77 країнах? Завдяки чому  Uber за сім років перетворився на стартап, що оцінюється в 69 мільярдів доларів? Що формує сучасні тенденції технічного індустрії? Адам Лашинскі дає відповіді на ці запитання у легкій захопливій формі.

Під час першої зустрічі Каланік також розповів мені, як з’явився Uber. То була традиційна історія творення, яку розповідають вже пост-фактум і яка є в кожного успішного стартапа у Кремнієвій долині, — історія про те, як Каланіка та його приятеля Ґерретта Кемпа осяяло наприкінці 2008 року в Парижі, коли вони не могли піймати під час негоди таксі. От якби можна було перетворити свій телефон на диспетчера таксі!

— Ідея зародилася в Ґерретта, — каже Каланік. — Розвиток бізнесу був за мною.

За три роки Uber став улюбленцем серед своїх молодих клієнтів, переважно чоловіків — людей на кшталт самих Каланіка й Кемпа, яких пре від революційної ідеї, що можна просто натиснути кнопку на своєму смартфоні й до їхнього порогу одразу під’їде розкішний лінкольн.

З історії етносоціальних конфліктів. Богдан Гудь

Гудь Б. З історії етносоціальних конфліктів. Українці й поляки на Наддніпрянщині, Волині й у Східній Галичині в XIX – першій половині XX ст. / Богдан Гудь ; пер. з пол. А. Павлишина. – Харків : Акта, 2017.– 440 с. ISBN 978-966-8917-22-6.

Автор майстерно висвітлює економічні, релігійні та національні чинники  українсько-польських конфліктів на теренах Наддніпрянщини, Волині й Східної Галичини у дев’ятнадцятому й першій половині двадцятого століть. Надто важливими для розуміння проблеми є розділи, що обіймають період 1918–1945 років. Читачам, котрі звикли до текстів, що подають польсько-українські конфлікти у чорно-білих кольорах, ця розвідка не видаватиметься легким і втішним читанням. Підсилені щедро долученими архівними свідченнями та зіперті на ґрунтовні наукові розвідки авторські висновки важко ігнорувати.

Для істориків, журналістів, широкого загалу зацікавлених читачів.

Ціна: 249 грн

Замовити книгу

…[С]оціальні, релігійні й політичні чинники конфлікту в певні історичні періоди щільно перепліталися між собою. … У першій половині XX ст. мотиви, якими керувалися сторони протистояння, вийшли поза межі розбіжностей, детермінованих лише становими або класовими інтересами. …

Територіальні межі конфліктів, про які йдеться, були змінними. До початку XVIII ст. конфліктогенні обшири простягалися від теренів колишньої Червоної Русі й Волині аж до Диких Піль та Лівобережної України. Після окупації Лівобережжя Московським царством і остаточного повернення Правобережжя під владу Речі Посполитої на початку XVIII ст.* українсько-польські конфлікти збереглися тільки на теренах Київщини, а також Волині, Поділля та майбутньої Східної Галичини, заселених  українсько-польською людністю.

Пантелеймон Куліш і Микола Лукаш: перехресні стежки перекладачів. Ольга Лучук

Лучук О. Пантелеймон Куліш і Микола Лукаш: перехресні стежки перекладачів. Шекспірова драма «Троїл і Крессида» в контексті української культури / Ольга Лучук.– Харків: Акта, 2017.– 460 с. ISBN 978-966-8917-23-3

Авторка порівнює два українські різночасові переклади шекспірової драми «Троїл і Крессида» (1602) Пантелеймона Куліша (1882) і Миколи Лукаша (1986). Художній переклад завжди був і є (й, найпевніше, буде) характерним об’єктом перекладознавства.  У цієї студії за перекладознавчу проблему править різночасовість перекладів того самого твору.

Книжка містить чотири додатки, серед яких є відтворення Шекспірової драми «Троїл та Крессида» в українському перекладі Пантелеймона Куліша, котрий  оприлюднили 1882 року. Це його друга публікація.

Ціна: 289 грн

Замовити книгу 

Відтворення Кулішевого перекладу не фотомеханічне. Переклад з ХІХ ст., “кулішівку”, тобто Кулішів правопис, дещо модернізовано, але при цьому залишено незмінними лексичні та стилістичні особливості ідіолекту й ідіостилю Куліша. Модернізація максимально, наскільки можливо, зберігає усі лексичні, стилістичні, навіть орфоепічні особливості Кулішевого тексту*. Робиться це з практичною метою, щоб продемонструвати, що переклад Куліша не застарів, а легко надається до читання та сценічних постановок. До перекладу Куліша долучено детальні коментарі, де пояснюються реалії Шекспірового тексту та їх відтворення мовою українською. У цих коментарях переклад Куліша зазвичай порівнюється з ориґіналом Шекспіра, іноді з перекладом Лукаша, а також, де є потреба, з тими іншомовними перекладами, на які міг взоруватися Куліш.

Есе: бліц-курс. Ірина Голодюк

Голодюк І. Есе: бліц-курс / Ірина Голодюк. – Брустурів: Дискурсус, 2017. – 192 с. ISBN 978-617-7236-17-6

У посібнику вміщено 17 занять із курсу написання аргументативного есе, більш відомого як власне висловлення формату ЗНО. Теоретичний матеріал, поданий доступно й легко, укладений за принципом маленьких кроків. Практичні заняття включають як письмові вправи, так і тестові завдання. Приклади есе та їх уривків від сучасних українських письменників й інших успішних особистостей допоможуть учню якісно підготуватися до написання висловлення. А яскравий дизайн, узагальнювальні інфографіки, мотиваційні сторінки й міжпредметна інформація зроблять навчання ефективним й необтяжливим.

Бліц-курс розрахований насамперед на учнів 9-11 класів і може використовуватись як для роботи під час уроку, так і для самонавчання. Запропонований посібник – новітнє явище в сучасній освіті та має на меті розширити усталені погляди на навчання.

Ціна: 120 грн

Замовити книгу

Ті емоції, які охоплюють людей перед написанням власного тексту, кардинально різні: хтось — неймовірно щасливий і насолоджується передчуттям творення ним унікального дива, інший — безрадісно гризе кінчик ручки чи олівця й, дивлячись туманним поглядом на білий аркуш зошита, бачить альтернативні види діяльності, які принесли б йому задоволення, а не відчуття власної бездарності. 

Якщо ти хоча б раз відчував останнє, з цим негайно треба щось робити, адже Carpe Diem — і тратити своє життя на відчуття того, що ти гірший за інших не можна! 

Кожна особистість геніальна.

І ти теж. 

Кожен здатен творити. 

І ти теж. 

Кожен може виконати будь-яке завдання, якщо навчиться цього. 

І ти теж.

На щастя, вміння писати есе не є секретним талантом, який даний тільки обраним. Есе — це форма твору, легка для кожного. 

Для тебе теж. 

Якщо ж досі воно тобі не зовсім вдавалося, причин може бути кілька, і всіх їх можна усунути.

Тому що писати твори можна навчитися.

 

Леся Українка. Листи: 1898–1902

Леся Українка. Листи: 1898–1902?;?упоряд. Прокіп?(Савчук)?В.?А.?—? Київ : Видавничий дім «КОМОРА», 2017.?—?544 с.?—?іл.?—?(Серія «Persona»)

П’ять років на межі століть, за які у житті поетеси сталося так багато. Вона долає хворобу, натхненно пише й перекладає, тяжко переживає смерть коханого Сергія Мержинського, наснажується ніжною дружбою Ольги Кобилянської, відданістю Климента Квітки, незмінною підтримкою рідних. Спілкується з письменниками, артистами і політиками, багато подорожує — часто вимушено, а проте радо, вчить італійську, намагається здобути фінансову незалежність, бере на себе роль родинного миротворця, нарікає на виснажливість закупів за кордоном і грубість російських туристів, шиє собі одяг і виписує книжки з європейських бібліотек… Яскрава картина fin de si?cle, якою її побачила блискуча інтелектуалка з української аристократичної родини, ненароком написаний геніальний роман у листах.

Ціна: 250 грн

Поки я по шпиталях лежала, мама збудувала тут хорошу хату, де могли б мої приятелі з усього світа зміститися. Околиця тут гарна, горизонт широкий (після камьяного Берліна я вмію се шанувати), людей не занадто багато, може Вам здасться й за мало. Будемо човном плавати і просто руками, коли вмієте; будемо читати, розмовляти, я буду Вам грати Шумана і Шопена, яких Ви, здається, дуже любите, окрім того україньських пісень массу у власній транскрипції, вільній від контрапункту і всякої теорії. Мої сестри (їх у мене три) покажуть Вам всю околицю, побачите вже таку Україну, що «украінійшої» й нема. Гойдаючись в гамаках попід дубами, прочитаємо Ваші нові твори, а мої хіба старі, бо нових тим часом дасть Біг. Ви може що нового тут напишете, лісовий гомін може навіє на Вас нові мрії та думки. Наша хата оточена лісом, а нижче по річці ліс ще більший, не смерековий, правда, а мішаний, але темний і гарний.

Я не буду наганяти на Вас сум, бо я в житті більша оптимістка, ніж в своїй літературі.

(До О. Кобилянської, 9 (21).VII.1899)

Як ніколи не помилятися. Сила математичного мислення. Джордан Елленберґ

Елленберґ  Дж. Як ніколи не помилятися. Сила математичного мислення / Джордан Елленберґ ; пер. з англ. А. Іщенка. – Київ : Наш формат, 2017. – 408 с.  ISBN: 978-617-7388-75-2

Математика – це не просто послідовність обчислень, які потрібно зубрити, поки у вас не забракне сил, як вам могло здатися в школі. Професор Джордан Елленберґ доводить, що увесь наш світ пронизаний математикою. Вона демонструє його приховану красу та логіку й має прямий стосунок до нашого щоденного життя. Автор показує, як проблеми в політиці, медицині, бізнесі, богослов’ї вирішуються за допомогою математики. А ще математично пояснює, за скільки часу потрібно приїжджати в аеропорт, чим є насправді «громадська думка», чому у високих батьків низькі діти, як виграти в лотерею та безліч інших речей.

Ціна: 165 грн

Замовити книгу

Ви можете не мати на меті отримати роботу, пов’язану з математикою. Це нормально – більшість людей не мають такої мети. Але ви можете займатися математикою. Ймовірно, ви вже займаєтеся математикою, навіть якщо цього не усвідомлюєте. Математика вплетена у те, як ми мислимо. І математика вам допомагає. Знати математику – це як надягти рентгенівські окуляри, які відкривають структуру, приховану за незугарною й хаотичною поверхнею світу. Математика – це наука не помилятися, її прийоми і методи віками виковувалися тяжкою працею і запеклими суперечками. Маючи під рукою математичний інструментарій, ви зможете розуміти світ глибше і краще. Усе, що потрібно – це тренер чи просто книжка, які навчать вас правил і головних прийомів. Я буду тренером. Покажу вам, як.

Чудовий ранок. Гел Елрод

Елрод Г. Чудовий ранок / Гел Елрод ; пер. з англ. Т. Заволоко.  – Київ : Наш формат, 2017. – 176 с.  ISBN 978-617-7513-22-2

Ми звикли ділити людей на дві категорії – «жайворонків» та «сов». Але Гел Елрод переконаний в іншому. За допомогою методу «Чудовий ранок» кожен зможе не лише прокидатися вдосвіта без надмірних зусиль, а й встигати значно більше, ніж міг до того. Метод уже допоміг десяткам тисяч людей у всьому світі.

Ціна: 150 грн

Замовити книгу

Байдуже, хто ви – «жайворонок» або «сова», невдовзі ви легко прокидатиметеся вранці – набагато легше, ніж будь-коли. Потім ви відчуєте, що є зв’язок між раннім підйомом і неймовірним успіхом, і він має незаперечні переваги. Саме перша година нового дня впливає на те, як ви використовуєте внутрішнього потенціалу і досягаєте бажаного рівня успіху. Прокидаючись раніше і змінивши ранковий розпорядок, ви дуже швидко зрозумієте, що змінюєте усе своє життя.

Найбагатший чоловік у Вавилоні. Джордж Клейсон

Клейсон Дж. Найбагатший чоловік у Вавилоні / Джордж Клейсон; пер. з англ. Андрій Лапін. – Київ: Наш формат, 2017. – 136 с., ISBN 978-617-7388-98-1

Змінилися часи, замість золотих монет з’явилися паперові купюри й картки для виплат, та незмінними залишаються закони грошей. Ще давні вавилоняни знали, як заробляти й примножувати статки. Так вони перетворили своє місто в найбагатше у світі. Завдяки книжці «Найбагатший чоловік у Вавилоні» кожна людина може відкрити для себе закони грошей. Цю збірку притч Джорджа Клейсона, стилізованих під вавилонські історії, ще називають посібником із фінансової кмітливості.

Ціна: 140 грн

Замовити книгу

Нині гроші підкоряються тим самим законам, що діяли шість тисяч років тому, коли у Вавилоні жили найзаможніші люди. Вавилон став найзаможнішим містом стародавнього світу, тому що його жителі були найбагатшими людьми своєї епохи. Вони розуміли цінність грошей, тож застосовували розумні фінансові принципи, щоб нагромаджувати, зберігати та примножувати статки. Вони забезпечили собі те, до чого прагнемо ми всі, –  заможне майбутнє.

Прогулянка лісами. Білл Брайсон

Брайсон Б. Прогулянка лісами / Білл Брайсон ; пер. з англ. Д. Лученкової. –  Київ : Наш формат, 2017. –  296 с. ISBN 978-617- 7279-79-1

Аппалацька стежка, що простягається більш як на 3,5 кілометра, сповнена небезпек. Не кожен ризикне пішки пройти бодай частину шляху, на якому не уникнути зустрічі з парою-трійкою далеко не милих ведмедів. Однак Білл Брайсон — шукач пригод зі стажем, загартований австралійським бездоріжжям і африканськими пустелями — не з лякливих. Прихопивши із собою друга, який намагається зав’язати з алкоголем, Білл вирішує випробувати свої сили. Тонкий гумор у поєднанні з глибокими роздумами про екологічний стан сьогодення та влучними спостереженнями не лише допоможе вам поринути у п’янку атмосферу лісових нетрів, а й замінить цілу купу нудних путівників.

Ціна: 155 грн

Замовити книгу

Я почав усвідомлювати, що ключовим елементом життя на Аппалачській стежці є досвід втрати благ цивілізації, що вся сіль пережитого досвіду в тому, щоб відсторонитися від щоденних зручностей сучасного світу; що здавалося б звичайні речі, на зразок плавленого сиру чи банки шипучки з чудовими бульбашками, сповнює вас благоговінням та вдячністю. Смак Coka-Cola п’янить, ніби ви куштуєте її уперше, а білий хліб доводить вас до піку оргазму. Ці відчуття варті пережитого дискомфорту.

До біса почуття. Як вибратись з лайна. Майкл Беннет, Сара Беннет

Беннет М., Беннет С. До біса почуття. Як вибратись з лайна / Майкл Беннет, Сара Беннет ; пер. з англ. Д. Антонюка. –  Київ : Наш формат, 2017. –  376 с. ISBN 978-617-7388-79-0

Якщо вам не забракло сміливості зізнатися, що ви в лайні — вітаємо. Перший крок до одужання вже зроблено. Пройти всі інші допоможе досвідчений психіатр Майкл Беннет і його донька Сара Беннет  журналістка і письменниця. Автори не годуватимуть вас позитивною психологією. Не закликатимуть любити кожну мить (та й як насолоджуватися життям, якщо ви по вуха в лайні?). Підхід Беннетів надзвичайно простий: до біса почуття! До біса роздуми про самовдосконалення, кохання, спілкування, якщо вони вам шкодять. І не забудьте про важливу деталь — до біса придурків!

Ціна: 140 грн

Замовити книгу

Залежність є не єдиним проявом саморуйнівної поведінки, яку хочеться контролювати, але не виходить. Розлади харчової поведінки, смикання себе за волосся, схильність до накопичення різного непотребу й прокрастинація подібні тим, що їх усі вважають поганими звичками, яких можна позбутися, регулярно докладаючи зусиль і маючи залізну силу волі, але фактично змінити їх дуже важко. І ніхто, навіть ваша мама, у цьому не винен. Єдиним висновком тут є те, що багато людей менше контролюють свою основну поведінку, ніж вони на те заслуговують, і що часто важко визначити, якою має бути міра їхньої відповідальності за свої дії.

Сила волі. Шлях до влади над собою. Келлі Макґоніґалл

Макґоніґалл К. Сила волі. Шлях до влади над собою / Келлі Макґоніґалл ; пер. з англ. І. Павленко. –  Київ : Наш формат, 2017. –  264 с. ISBN 978-617-7513-32-1

Мова, література, математика, фізика, хімія. А що було б, якби у школах та університетах нас вчили розвивати силу волі? Наскільки успішнішими ми могли б стати? Келлі Макґоніґал допомогла тисячам людей змінитися: кинути пити чи курити, пробігти марафон, зайнятися спортом, створити власний бізнес, налагодити стосунки в сім’ї тощо. Свою методику вона узагальнила в цій книжці. Авторка з наукового боку показує, як влаштовано наше мислення, чому ми уникаємо змін і сповна не використовуємо власний потенціал. Але, окрім теорії, Макґоніґал подає безліч фактів і цікавих прикладів. Та найбільша перевага книжки — це вправи. Виявляється, завдяки ним мозок можна натренувати, як м’язи.

Ціна: 150 грн

Замовити книгу 

Іноді наша найпотужніша мотивація — це зовсім не те, що нам здається. Якщо ви хочете змінитися, щоб задовольнити когось іншого або стати кращою людиною, спробуйте знайти якесь інше «хочу», важливе особисто для вас.
Якщо ми намагаємося зберегти енергію, відлежуючи боки на дивані, то можемо втратити й ту дещицю сили, що в нас є. Однак і щоденні марафони для сили волі призведуть лише до цілковитого краху. Тренуватися потрібно, наче мудрий спортсмен, — розширюючи межі обережно і поступово.
Основна функція дофаміну — змусити нас шукати щастя, а не власне робити нас щасливими.

Філософія самотності. Ларс Свендсен

Свендсен Л. Філософія самотності / Ларс Фр. Г. Свендсен ; пер. з норв. С. Волковецької. – Київ : Видавництво Анетти Антоненко, 2017. – 208 с. (Серія «Популярна наука») ISBN  9786177192779

Спільне видання з видавництвом «Ніка-Центр»

Нова книжка норвезького філософа Ларса Фр. Г. Свендсена присвячена проблемам самотності. Основуючись на філософському аналізі та великій кількості досліджень, автор розглядає самотність під різними кутами зору: то як настрій, почуття дискомфорту, страх – соціофобію та антропофобію, переживання втрати, дефіцит довіри та прив’язаності, самовільне відчуження, то як почуття соціального голоду, біль недостатнього визнання, любові, близькості, ба навіть як генетичну мітку. Книжка Свендсена – це знахідка для людей, які потерпають від самотності, хочуть позбутися неї та для цього наполегливо шукають вихід. Вона відкриває зухвалу правду про те, хто такі самотні та чому саме так складається їхня доля.

Зацікавить науковців і студентів – філософів, соціологів, психологів, а також усіх, хто намагається розібратися в своєму внутрішньому «я».

Українською перекладено вперше.

Ціна: 110 грн

Замовити книгу 

Ми живемо в час,  коли  більшість  із  нас  взагалі не має змоги залишитися сам на сам із собою, коли телефонні розмови, текстові повідомлення, Twitter, Facebook, Skype тощо гарантують нам хронічну взаємодію з іншими. Добра самотність доступна нам менше, ніж раніше, і не в останню чергу через те, що ми вирішили заповнити соціальністю простір, в якому така самотність могла б виникнути. Найбільша  проблема самотності нашого часу полягає, мабуть, не так в тому, що в нас надто багато поганої самотності, а в тому, що надто мало самотності доброї. Добра самотність під загрозою, коли ми – від нудьги, занепокоєння, невпевненості або лінощів – надто швидко хапаємося за інших під час зустрічі чи по телефону або комп’ютеру, замість того, щоб залишатися в усамітненому стані.

 Читати уривок

На гачку. Як створити продукт, що чіпляє. Нір Еяль

Еяль Н. На гачку. Як створити продукт, що чіпляє / Нір Еяль ; пер. з англ. Г. Гриценко. — Київ : Наш формат, 2017. — 192 с. ISBN 978-617-7388-66-0

Чому деякі товари захоплюють людство так сильно, що воно не уявляє свого життя без них? Чому вони перетворюються на наші звички й змушують нас повертатися до них знову і знову? Що лежить в основі технології, яка «чіпляє» споживача? У своїй книжці Нір Еяль пояснює читачеві «Модель потрапляння на гачок», яку застосовують успішні компанії, щоб непомітно мотивувати споживача купувати саме їхній продукт. Крок за кроком він розкриває секрети, на яких базується успіх будь-якої (і вашої також) компанії. Це зовсім не агресивна реклама чи дорогі промо-акції. Усе значно простіше…

Ціна: 140 грн

Замовити книгу

Для багатьох товарів формування звички є важливою умовою для існування. Нескінченна кількість «відволікаючих елементів» веде боротьбу за нашу увагу. Зі свого боку, компанії вивчають, як покращити свої найновіші тактики й заволодіти свідомістю споживачів. Для сьогодення просто наявності мільйонів користувачів уже недостатньо. Більшість компаній вважає, що їхньою головною економічною цінністю є формування та посилення звичок за допомогою продуктів і товарів, які вони виробляють. Для того щоб здобути лояльність своїх споживачів і створити товар, який регулярно використовуватимуть, компанії мають вивчити не лише те, що змушує споживачів клацнути на товар, а й те, що саме вони купують.

Terra Ucrainica. Історичний атлас України і сусідніх земель

Terra Ucrainica. Історичний атлас України і сусідніх земель / Д. Вортман та ін. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 224 с. з іл. ISBN  978-617-12-3719-3

Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться історією!

Історія в картах! Унікальний атлас, що охоплює період історії України від кіммерійців і аж до наших днів. Кожна карта – хронологічний зріз, зображення території сучасної України і сусідніх земель станом на певну дату. До карт подані текстові коментарі та роз’яснення. Книга також містить документальні ілюстрації та науково-художні реконструкції.

Ціна: 500 грн

Європейська абетка. Карл-Маркус Ґаусс

Ґаусс К.-М. Європейська абетка / Карл-Маркус Ґаусс ; пер. з нім. Ю. Прохаська. – Чернівці : Видавництво 21, 2017. – 192 с. ISBN 978-617-614-180-8

В «Європейській абетці» Карл-Маркус Ґаусс доти іронічно перевертає з боку на бік понад 30 понять, поки вони не зрадять свого прихованого значення – це справжній підручник для скептичних європейців. Запрошення до мандрівки континентом, незвіданішим і суперечливішим, ніж підозрюють ті, хто невпинно про нього розводиться.

 

Ціна: 75 грн

 

Без припливу людей, не німців за походженням, але які можуть ними стати, Німеччина за сто років повернеться до рівня населення 1620 року, коли пошесті та війни спустошили півкраїни. Чому Німеччина сама собою не може залишатися Німеччиною? Та для цього просто замало німців, а серед тих, що є, надто багато бездітних! Отож, Італія, як і Німеччина, суто навіть з економічних причин потребує імміґрантів, і частину цих прибульців задля власного ж добра змушені будуть проголосити громадянами, хіба що забажають собі національного майбутнього, у якому буде все менше німців та італійців, що житимуть у власній країні заможними пенсіонерами, оточені армією чужоземних офіціантів, медсестер, робітників, працівників готелів і стражів правопорядку.

 

WAKE UP! Кріс Барез-Браун

Барез-Браун К. WAKE UP! / Кріс Барез-Браун ; пер. С. Качмара.  – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 304 с. ISBN:978-617-679-439-4

У житті нам часто бракує часу, емоцій, вражень, усвідомлення своєї ідентичності – власне того, з чого складається справжнє життя. Ми автоматично виконуємо одні й ті ж дії, щодня проходимо одними й тими ж вулицями, втомлюємося від одноманітності. Минають дні, які майже нічим не відрізняються один від одного, адже ми проживаємо їх, немов «на автопілоті». Погодьтеся, знайома ситуація? Тоді обов’язково потрібно прокидатися, позбуватися життя «на автопілоті», змінювати світогляд — навіть якщо для цього доведеться саджати рослини, писати листи, малювати, танцювати, вилазити на дерева…

Ця книжка допоможе згадати, хто ми насправді, і завдяки цікавим експериментам кожен зможе наповнити своє життя справжньою радістю. Отже, прокидаємось!

Замовити книгу https://starylev.com.ua/wake-up

Проект Щастя. Ґретхен Рубін

Рубін Ґ. Проект Щастя  /  Ґретхен Рубін ; пер. А. Сагана ; обкл. Д. Подолянчука.  – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 368 с. ISBN:978-617-679-361-8

Одного дощового дня в міському автобусі Ґретхен Рубін запитувала себе: «Чого я хочу від життя?». І зрозуміла, що передовсім хоче бути щасливою. Так незвично було роздумувати над щастям, але вона вирішила присвятити цілий рік Проекту Щастя, який змінить її життя. І дійшла простої істини: працюючи над собою щодня, згідно плану, ви маленькими кроками наблизитеся до своїх мрій, здобудете на цьому шляху впевненість у собі, підтримку і визнання близьких вам людей.

«Проект Щастя» — це книга ідей, яка синтезує тисячолітню мудрість та наукові дослідження, практичні поради та безцінний досвід жінки, яка, схоже, зрозуміла, що маленькі життєві зміни приводять за собою великі. От лише кожному варто вирішувати, що саме обрати і записати у свій проект, аби, зреалізувавши його, відчути себе по-справжньому щасливим.

Замовити книгу

Звичайні незвичайні священики

Звичайні незвичайні священики  / упоряд. Василь Карп’юк –  Брустури; Дискурсус,  2017.  –  128 c. ISBN 978-617-7411-09-2

Це історії про отців, які не фігурують у гучних скандалах, а щоденною тихою молитвою й працею служать Богові й людям.
Петро Мідянка, Дзвінка Матіяш, Назарій Заноз, Христя Венгринюк, Іван Ципердюк, Люба-Параскевія Стринадюк та інші автори написали про тих, кого знають особисто, й у такий спосіб не лише оповіли нариси діянь, а показали живих людей.
Серед героїв видання – священнослужителі Борис Ґудзяк, Іван Рибарук, Севастьян Дмитрух, Юстин Бойко, Дам’ян Кастран… Їх не показують у телевізійних новинах, але якраз їхнє життя є прикладом, що надихає.

Ціна: 70 грн

Замовити книгу

Одним із найбільш яскравих дитячих спогадів Степана Дмитруха було знищення ікон владою і мужність простих селянок, які ставали в обороні церковних образів. Це вони переховували призначені на спалення ікони, закопували їх у таємних криївках, дбайливо обгорнувши в домоткане полотно, клали на горищах ликами святих додолу, щоб коли прийде обшук, безбожники не відрізнили ікони від дерев’яного настилу. Малий Степан бачив варварство радянських богоборців у своєму селі Добряни на Львівщині ще в 1961 році. Напевно, хлопчик вже тоді вирішив, що за всяку ціну допомагатиме рятувати ті воістину безцінні народні скарби, в яких закладено стільки любові, прощення і добра.

 

 

За межами Марса та Венери. Магія стосунків у бурхливому сьогоденні. Джон Грей

Грей Дж. За межами Марса та Венери. Магія стосунків у бурхливому сьогоденні / Джон Грей ; пер. Т. Микитюк.  —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 352 с. ISBN  978-617-12-3417-8

Перша книжка автора входить у шістку найвпливовіших книжок другої половини ХХ століття!

«За межами Марса та Венери» — світовий бестселер, перекладений 30 мовами, продовження мегахіту «Чоловіки з Марса, жінки з Венери», що допоміг тисячам пар налагодити свої стосунки та перенести їх на інший, якісніший, щасливіший рівень.

Чоловіки з Марса, а жінки — з Венери. Як часто доводиться чути таке твердження, чи не так? Але ж традиційні, усталені й нерідко стереотипні ролі в парах змінилися, еволюціонували, тому здатність пристосуватися до цих змін — це ключ до успішних стосунків. Джон Грей описує ситуацію з обох сторін і запевняє: призвичаївшись до нових ролей, ми всі зможемо бути коханими, поміченими й почутими в особистих стосунках. Ця книжка навчить вас розуміти свою половинку, досягати взаємного щастя, граничної відвертості та справжнього кохання.

Ціна: 149.90 грн

12 важелів успіху. Стівен Р. Кові

Кові С. Р. 12 важелів успіху  / Стівен Р. Кові ; пер. Р. Клочка ; обкл. Д. Подолянчука.  – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 208 с. ISBN:978–617–679–322–9

Головна людська велич, на думку автора, — це успіх, який відображає справжність особи. Натомість зовнішні ознаки успіху — суспільне становище, популярність, імідж — це суть другорядної величі. Справжня велич — внутрішня, її іноді важко помітити зовні, це основа людської особистості.

У цій книжці Кові описує, як пройти важливий шлях від одержимості друго­рядною величчю до зосередження на головній, дотримуючись істинних принципів — 12 важелів, аби досягти справжнього успіху.

Замовити книгу

Поворотний момент. Малколм Гладуелл

Гладуелл М. Поворотний момент / Малколм Гладуелл ; пер. Т Фролова. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 272 с. ISBN  978-617-12-3871-8

Малколм Гладуелл — поп-соціолог і журналіст The Washington Post і The New Yorker, якого називають «найбільш оригінальним американським журналістом». Журнал Time вніс Гладуелла до переліку 100 найвпливовіших людей світу, а всі його дослідження із соціальної психології стали бестселерами The New York Times та The Globe and Mail. Уже за три роки після виходу з друку спільний наклад книжок «Спалах!» та «Неординарні. Історії успіху» сягнув 4,5 мільйона примірників! Модні тренди, товари, інформація, ідеї — це віруси. Не вірите? У сучасному світі вони поширюються саме так, охоплюючи мільйони людей та перетворюючись на справжні соціальні епідемії.

Малколм Гладуелл пояснює, чому ми так любимо копіювати поведінку інших і чому взагалі сучасне людство надзвичайно залежне від подібних до себе. Наука маніпуляції функціонує дуже підступно, але результативно. «Поворотний момент» — блискуче дослідження про те, як поширюються соціальні епідемії та як вони впливають на наше життя.

Ціна: 149.90 грн

Про письменство. Мемуари про ремесло. Стівен Кінг

 Кінг С. Про письменство. Мемуари про ремесло / Стівен Кінг ; пер. Д. Шостак. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 272 с. ISBN  978-617-12-3427-7

  • Для всіх, хто хоче побачити справжнього Стівена Кінга
  • Неймовірно цікаві історії та надзвичайно цінні поради для молодих письменників від культового автора

«Про письменство» — найбільш незвична книжка зірки сучасної літератури Стівена Кінга. Це не тільки мемуари і не просто автобіографічний нарис — поряд із роздумами про мистецтво слова неперевершений Кінг ділиться професійними порадами і розповідає, які риси мусить мати людина, що прагне стати славетним письменником.

Перша частина книжки — автобіографічна, де Стівен Кінг із гумором описує своє життя і творчість, розповідає про події, які справили на нього враження й сформували його як особистість. Друга частина — практична. Це поради молодим авторам, а також приклади «хороших» і «невдалих» текстів. Автор ділиться секретами про те, що необхідно знати і вміти, аби писати книжки, які поб’ють усі рекорди популярності.

Ви хочете писати так, як Стівен Кінг? Тоді ця книжка — ваш підручник!

Ціна: 184.90 грн

Шостий. Спогади про майбутнє. Євген Магда

Магда Є. Шостий. Спогади про майбутнє / Євген Магда. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 208 с. з іл. ISBN  978-617-12-3886-2

Євген Магда — відомий політичний експерт, доцент НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського, автор книжок «Гібридна війна: вижити та перемогти» і «Гібридна агресія Росії: уроки для Європи».

Коли я писав цю книжку, то згадав основні політичні події новітньої історії незалежної України. Наші попередні Президенти — відображення проблем та надій українського суспільства. Чи принесе шостий президент диво, чи до снаги йому буде змінити Україну. Прочитайте і задумайтеся, час до виборів ще є.
Євген Магда

Президент України був та залишається центральною фігурою політичної системи України, незалежно від обсягу його повноважень. Яким буде шостий? Як вплинули на нього попередники? Чи спроможне суспільство ефективно моделювати образ глави держави? Розповідь про п’ятьох президентів — Леоніда Кравчука, Леоніда Кучму, Віктора Януковича і Петра Порошенка. Робота їх прем’єрів та Парламенту, факти із виборчих кампаній, особливості правління кожного та виважена оцінка їхніх політичних дій, а також дослідження політичного портрету майбутнього керівника держави — Євген Магда змальовує шостого президента і прогнозує реальність, яка уже чекає на українців.

Ціна: 69.90 грн

Лі Куан Ю. Роздуми великого лідера про майбутнє Китаю, США та світу

Лі Куан Ю. Роздуми великого лідера про майбутнє Китаю, США та світу ; Г. Елісон, Р. Д. Блеквілл, Е. Вайн ; пер. з англ. О. Лобастової. — Київ : Вид. група КМ-БУКС, 2017. — 224 с. ISBN 978-617-7498-63-5

Лі Куан Ю — один із найвизначніших сучасних геополітологів і стратегів, засновник Сингапуру, крихітного міста-держави, яке під проводом свого харизматичного лідера перетворилося з колоніального порту на квітучий азійський мегаполіс,— ділиться власним баченням найближчого майбутнього таких провідних гравців світової політики, як США і Китай, розмірковує над майбутнім Індії й інших країн, дає відповіді на пекучі питання стосовно ісламського тероризму, світової геополітики, глобалізації та демократії.

 Ціна: 150 грн

 Замовити книгу 

Які ваші найголовніші принципи? Чим ви керуєтеся під час прийняття рішень? Як ваш особистий і професійний досвід допоміг виробити такий підхід? Які системи поглядів сформували такий підхід? Чи потрібно враховувати історичний досвід під час прийняття політичних рішень? Яку роль має відігравати чіткість мислення у разі прийняття політичних рішень? Яким чином ваш погляд на причини прогресу суспільства вплинув на ваш підхід до прийняття рішень? Чи вплинуло ваше розуміння причин стагнації та регресу суспільства на ваш підхід до прийняття рішень? Які якості повинен мати керівник, щоб бути успішним? У чому полягають найпоширеніші помилки державних діячів? Якими лідерами ви захоплюєтеся й чому? Яким би ви хотіли запам’ятатись? Відповіді на ці запитання дають змогу зрозуміти принципи та світогляд Лі Куана Ю, що сформували його як політичного лідера.

 

48 законів влади. Роберт Грін

Грін Р. 48 законів влади / Роберт Грін ; пер. О. Герасимчук. —  м. Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 608 с.  ISBN  978-617-12-3366-9

Сорок вісім хитрих, безжальних, повчальних законів влади від Роберта Гріна, які стануть у пригоді кожному, хто прагне досягати вершин.

Як навчитися долати перешкоди й перетворювати їх на успіх? Де черпати енергію та натхнення для сильних вчинків? Як подолати страх і змусити долю грати за вашими правилами? Книжка навчить вас розставляти пріоритети, вивчати й розуміти людей, опановувати власні емоції й не говорити більше, ніж потрібно. Практичні поради, що ґрунтуються на 48 законах Гріна, допоможуть усім, хто жадає успіху, прагне впевнено йти до мети й завойовувати світ.

Роберт Грін — культовий американський письменник, автор популярно-публіцистичної літератури про механізми функціонування влади у суспільстві та політиці, а також про особливості стратегічного мислення та закони обману. Вільно володіє кількома мовами, вважається одним з найкращих лекторів у світі, якого великі компанії запрошують для навчання топ-менеджерів.

Ціна: 179.90 грн

Мистецтво переконування. Джей А. Конґер

Джей А. Конґер. Мистецтво переконування / пер. з англ. Г. Прудкої. — Київ : КНИГОЛАВ, 2017. — 88 с. — (Серія «Полиця нон-фікшн»). ISBN 978-966-97639-5-2

У наш час люди запитують не лише «що я маю робити?», але й «чому я маю це робити?». Вміння влучно відповісти на це запитання і є мистецтвом переконування. Як представити свою ідею чи позицію іншим, щоб її зрозуміли та прийняли? На чому будується ефективна презентація і як до неї підготуватися? У книжці «Мистецтво переконування» Джей Конґер розкриває чотири основні компоненти цього мистецтва й навчає правильно їх застосовувати. На прикладі цікавих бізнес-історій автор показує, що переконування — це процес пізнання та обговорення важливих питань разом із колегами, який допомагає дійти до спільного та ефективного досягнення мети.

Перша перепона, яку мусять здолати переконувачі, — брак довіри до них. Переконувач не зможе обстоювати нову чи протилежну загальновживаній позицію, не спонукаючи людей замислитися: «Чи можемо ми довіряти особистій думці та поглядам цієї людини?».

Правила батьківства. Річард Темплар

Темплар Р. Правила батьківства / Річард Темплар ; пер. С. Новікової.  —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 288 с. ISBN  978-617-12-3723-0

109 простих і водночас дуже складних правил, які стануть для вас найважливішими!

«Підготуватися до батьківства неможливо. Це перевірка вашої стійкості, ваших нервів, ваших почуттів, а часом навіть вашого здорового глузду», — впевнений Річард Темплар. Це важка праця і довгий шлях, що потребує неабиякого терпіння й усвідомлення своєї відповідальності. Керуючись цими правилами, ви зможете виховати чудових дітей, зберегти й розвинути в них індивідуальність і розкрити їхні здібності. У разі успіху на вас чекають неймовірні нагороди — радість дітей, їхні обійми та довіра. А якщо дуже пощастить, то врешті-решт — подяка. І, звісно, великою втіхою вам буде бачити, як вони дорослішають і перетворюються на людей, якими можна пишатися.

«Правила батьківства» — це особистий кодекс для тих, хто прагне виховати щасливих і впевнених у собі дітей. Річард Темплар описує класичні помилки батьків, яких колись припускався і він сам, та дає рекомендації, як їх уникнути.

Про автора:

Річард Темплар — англійський письменник і видавець, автор бестселерів про правила саморозвитку, кар’єрного успіху, особистого щастя. Під час написання серії книжок «Правила…» автор керувався власним досвідом — як життєвим, так і професійним. Його поради перевірені на практиці, а їхня дієвість доведена успіхом мільйонів читачів по всьому світі.

Ціна: 119.90 грн

Розстрільний календар. Олена Герасим’юк

Герасим’юк О. Розстрільний календар / Олена Герасим’юк. —  м. Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 432 с. ISBN  978-617-12-3404-8

Це унікальна хроніка політичних репресій в радянській Україні. Страшні події нашої історії ХХ століття — арешти, допити, заслання, розстріли українських політичних діячів, військових, науковців, митців, письменників, громадських активістів — викладені не у звичній хронологічній послідовності, а прив’язані до традиційного календаря. Тут не лише зафіксовані дати подій, але й подані короткі розповіді про долі людей, які зазнали переслідувань та катувань. Така форма викладу наочно показує схему роботи радянської репресивної машини та привертає увагу до сторінок історії, які нам потрібно знати і пам’ятати.

Ціна: 114.90 грн

Бойові літаки ХХІ ст. Андрій Харук

Бойові літаки ХХІ ст. Харук А. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 400 с. з іл. ISBN  978-617-12-3864-0

 

До 100-річчя створення військової авіації України — перша україномовна енциклопедія, присвячена сучасним бойовим літакам!
Основні типи та моделі бойових військових літаків, які перебувають на озброєнні різних країн світу станом на 2017 рік. Все про сучасні тактичні винищувачі, бомбардувальники, штурмовики, морські базові патрульні літаки, а також навчально-бойові літаки, які можуть нести озброєння. Кожній країні, яка виготовляє бойові літаки, присвячено окремий розділ.
Для кожного типу літака:

  • коротка історія створення,
  • опис конструкції,
  • силові установки
  • бортове радіоелектронне обладнання та озброєння
  • основні модифікацій літака
  • бойове застосування
  • наявність на озброєнні у різних країнах світу

Про автора:
Андрій Харук — доктор історичних наук, професор кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

 

Ціна: 249.90 грн

Не така дівчина. Молода жінка розповідає, чого вона навчилася. Ліна Данем

Ліна Данем. Не така дівчина. Молода жінка розповідає, чого вона навчилася. — Харків : Віват, 2017. ISBN 978-617-690-696-4

Не така дівчина… — щира, іронічна, подеколи шокуюча і провокуюча розповідь про те, чого у своєму житті вчиться кожна дівчина. У героїні можна легко впізнати себе, свою подругу або будь-яку бодай трохи знайому молоду особу… Історію про перетворення незграбного й негарного дівчиська на сучасну, сильну і впевнену в собі молоду жінку, про подолання власних комплексів та самотності написала Ліна Данем — виконавча продюсерка, сценаристка й режисерка комедійного серіалу «Дівчата». Вона добре знається на прикрощах, незручних ситуаціях і всіляких негараздах. І залюбки розповідає, як їх подолати. Як не почуватися смішною, товстою, самотньою, непривабливою? Читайте в цій книжці. Увага! Рекомендовано при душевному авітамінозі, невпевненості в собі та коли ви не в гуморі.

Ціну уточнюйте у видавництві 

Принцип Шамбали. Сакйонґ Міпам Рінпоче

Сакйонґ Міпам Рінпоче. Принцип Шамбали.  — Львів : Terra Incognita, 2017. 

Один із найвищих та найбільш шанованих лам Тибету – про найважливіші питання сьогодення. Як віднайти свою цілісність та відчуття щастя в нетрях глобалізованого світу?
Чи має людство шанс? “Принцип Шамбали” одного із найвищих та найбільш шанованих лам Тибету про те, як досягнути власного щастя та суспільної гармонії.

Сакйонґа Міпам Рінпоче – унікальна духовна постать сучасності, високий тибетський лама, лідер лінії Шамбали, вчення якого стосується найважливіших соціальних проблем сучасності та поєднує древню буддійську традицію з глибоким розумінням сучасної культури Заходу. Сакйонґ визнаний реінкарнацією одного з найвизначніших майстрів тибетського буддизму 19 століття Міпама Великого, а також є сином та спадкоємцем Чоґяма Трунгпи Рінпоче – відомого мислителя і вчителя, ключової фігури в принесенні тибетського буддизму на Захід.  Автор бестселерів «Керуй своїм світом» («Ruling Your World»), «Перетвори свій розум в союзника» («Turning the Mind Into an Ally»), «Біг та медитація» («Running with the mind of meditation») та інших книжок.
Один із найвищих та найбільш шанованих лам Тибету розповідає про власний шлях до розуміння принципів Шамбали – принципів фундаментального добра та можливості існування просвітленого суспільства. Це споглядальні роздуми про справжню природу людства, що запрошують услід за автором дійти до глибин власного серця і знайти там скарб. Ймовірно, ця книга  допоможе вам утвердити відчуття своєї вартісності – особистої та суспільної, а також нагадає про красу та цінність нашої планети Земля. Тож запрошуємо долучитися до цієї інтимної розмови про найцінніше, про нашу можливість любити і тонко переживати.

40 недель или беременный ПАПА. Кирилл Кулешов

Кулешов К. 40 недель или беременный ПАПА / Кирилл Кулешов. — Киев, 2017. — 128 с. ISBN 978-617-07-0466-5

Мои близкие спрашивают меня, когда ты успел написать книгу? Я не писал книгу, я записывал мысли, которые девять месяцев крутились в голове, я писал в заметках на своем IPhone, практически каждый день, стоя в пробках, ожидая в очередях, записывая перед сном, во время обеда…

Это скорее дневник — дневник моих мыслей. Мыслей одного человека о том, как складывается его жизнь, как складывается ее жизнь, как сложится новая жизнь

Ціна: 40 грн

100 експрес-уроків української. Частина 2. Олександр Авраменко

Авраменко О. 100 експрес-уроків української. Частина 2: посіб. / Олександр Авраменко. — Київ : книголав, 2017. — 192 с. : іл. ISBN 978-617-7563-03-6

Ця кишенькова книжка, що є продовженням уже відомого посібника «100 експрес-уроків української», містить ще одну сотню мовних історій, які в доступній формі навчають норм сучасної української мови. Для читачів, які прагнуть підвищити рівень свого мовлення. Науковий консультант — провідний науковий співробітник Інституту української мови НАН України, доктор філологічних наук, професор Катерина Городенська Усі права захищені. Жодна частина цього видання не може бути відтворена в будь-якій формі й будь-якими засобами — без попереднього письмового дозволу власника авторського права.
Ілюстрації Наталки Гайди

 

Як назвати мешканців Горішніх Плавнів?

Як назвати мешканців населених пунктів, що мають складну чи складену назву, на зразок: Кам’янець-Подільський, Горішні Плавні та подібні. Треба вибрати головне слово й утворити назву за певним усталеним словотвірним зразком. У назві Кам’янець-Подільський головне слово — Кам’янець, отже, мешканці міста — кам’янчани, а жителі Горішніх Плавнів — плавнівці, бо головне слово в цій назві — Плавні.

Момент еврики. Джон Куніос, Марк Біман

Джон Куніос, Марк Біман. Момент еврики : Ага-реакції, творчий інсайт і мозок / пер. з англ. І. Вінничук. – Київ : КНИГОЛАВ, 2017. – (Серія «Полиця  нон-фікшн»). ISBN 978-966-97639-2-1

Еврика! Це слово позначає відчуття, що з’являється в кожного з нас у момент раптового осяяння – інсайту. Звідки ж беруться неймовірні ідеї? Що відбувається в людському мозку під час пошуку варіантів розв’язання проблеми? Яким чином формуються інсайти і як можна збільшити шанси на їхнє виникнення? Книжка «Момент еврики» розкриває природу людського мислення, показує механізми, що керують припливами натхнення, й навчає розпізнавати та активізувати спалахи творчих ідей.

Упродовж останніх кількох десятиліть дослідники зареєстрували різні типи реакцій ЕЕГ. У 1980 році когнітивні неврологи Марта Кутас і Стівен Гіллярд відкрили одне з найпопулярніших електричних коливань у мозку. Вони назвали його ефектом «N 400». Це реакція кори головного мозку на будь-який змістовний стимул — слово чи зображення, — що не підходить за контекстом. Ефект «N 400» — яскравий приклад того, як протестує мозок, коли його очікування не були виправдані. Щоразу, коли ви чуєте якесь слово, ваш мозок вгадує, яке буде наступне, а коли його прогноз виявляється хибним, він подає сигнал тривоги.

Богдан Хмельницький. Легенда і людина. Петро Кралюк

Кралюк П. Богдан Хмельницький. Легенда і людина / Петро Кралюк. – Харків : Фоліо, 2017. – 288 с. ISBN 978-966-03-7825-4

У цій книзі йдеться про гетьмана Богдана-Зіновія Хмельницького. Але це не є традиційна біографія. Автор у першій частині говорить про те, як образ цього козацького ватажка трактувався в українській, польській, російській, єврейській, турецькій і татарській культурах. Показано, як відбувалася міфологізація цього історичного діяча. Друга частина книги — спроба подати неміфологізовану біографію Хмельницького, відобразити його діяльність як у широкому геополітичному контексті, так і в контексті подій на українських землях першої половини й середини XVII ст. Також розглядається питання про те, які реальні наслідки мала Хмельниччина для українських земель і для Європи загалом.

Ціна: 170грн

Білих і пухнастих героїв не буває. Зокрема — національних. Історичний діяч, котрий отримав статус героя національного, як правило, ви- зволяє свій народ, веде його від перемоги до перемоги, водночас поборюючи ворогів. Принаймні саме таким він постає в національній міфології. Але ж вороги — теж люди. І мають думку свою. І, звісно, ця думка не буде позитивною щодо чужого національного героя, який їх поборював. Радше, навпаки. Окрім того, щоб діячу стати національним героєм, необхідно змобілізувати маси на певний чин. А це річ складна. Не всі «свої» хочуть цієї мобілізації — з різних причин. Хтось не проти сам посісти місце провідника нації. Тобто існує внутрішня конкуренція. Й часто вона дуже жорстка. Хтось не бачить сенсу в діях національного героя, поступаючи за принципом «моя хата з краю». А хтось просто лінується. Люди ж є різні

Свята Русь. Ален Безансон

Безансон А. Свята Русь / Ален  Безансон ; пер. з фр. Т. Марусика. – Київ : ТОВ «Видавництво «Кліо», 2017. – 112 с. ISBN 978-617-7023-58-5

Для історика Росія — не більша таємниця, ніж Франція, Китай чи навіть Люксембург. Але чому кажуть «свята Русь» і не кажуть «свята Франція», «свята Німеччина», «свята Італія»? Чому кажуть «вічна Росія»? Вона не така давня і сильно змінилася. Чому, коли мова заходить про роман Толстого, п’єсу Чехова чи балет Чайковського, вживають вираз «російська душа»? Чому цю душу називають «містичною»? Коли і за яких обставин «викликаються» на авансцену історії міфологеми «Москва — третій Рим», «Свята Русь»? Чому європейці рідко послуговувалися об’єктивною інформацією про Росію, а більше керувалися міфами і стереотипами й дивилися на Росію крізь деформовану призму?

У своїй новій книжці «Свята Русь» Ален Безансон намагається знайти відповіді на ці та інші запитання. Порушена тема є особливо актуальною в нинішніх геополітичних реаліях, особливо в умовах розв’язаної Росією гібридної війни проти України. Володіючи широким спектром знань з історії, філософії, релігії, літератури, автор на численних прикладах переконливо показує, що гібридна війна Росії проти світу ніколи не припинялася.

Ціна: 60 грн

Мистецтво брехні таке ж старе, як і сама Росія. І Кюстін, і Мішле відзначили це мистецтво як її основну рису… Але наше XX століття пізнало нову і складнішу версію згаданої брехні – комуністичну брехню. Вона не є власне російською. Проте вона вийшла з Росії і поширилася на всю територію комунізму.

Говори та показуй. Ден Роум

Ден Роум. Говори та показуй. Мистецтво створювати надзвичайні презентації. —  Харків : Віват, 2017. ISBN 978-617-690-982-8

Потрібно зробити презентацію? Не знаєте, з чого почати? Вагаєтеся, чи побачать вашу ідею такою, якою її бачите ви? Відчуваєте страх перед аудиторією? Тоді до вашої уваги — повний курс майстерності створення цікавих і — головне — вдалих презентацій. Експерт із візуальної комунікації з більш ніж двадцятирічним досвідом Ден Роум переконає, що створювати вдалі презентації просто. Треба лише… говорити та показувати. А ще — вміти використовувати три інструменти. Які? Дивіться під обкладинкою! Створити свою надзвичайну презентацію може кожен. Усі до справи!

Ціну уточнюйте у видавництві 

Таємниці цивілізації. Ґенцмер Герберт, Гелленбранд Ульрiх

Ґенцмер Герберт, Гелленбранд Ульрiх. Таємниці цивілізації. Непоясненні дива і загадкові явища. — Харків : Віват, 2017. ISBN 978-617-7164-73-8

Історія людства сповнена загадок і таємниць, розгадати які намагається вже не одне покоління дослідників. Ніхто не може пояснити, як і коли були споруджені піраміди Гізи чи Стоунхендж, досі не знайдені таємничі континенти Лемурія та Му, а також легендарна Атлантида.

Усе ще не можуть збагнути, як на тілі виникають стигмати і завдяки чому відбуваються чудесні зцілення. А що вже казати про паранауки та медичні феномени на кшталт рентгенівського зору й кришталевих сліз! Хто стоїть за тими неймовірними речами? Небесні сили, інопланетяни? Чи то, може, з-поміж нас є носії надлюдських знань? Пропонуємо читачам ближче познайомитися з непоясненними дивами і бодай краєм ока зазирнути за непрозору завісу таємничих знань. Ми переконані, що ця подорож у глиб історії вразить кожного своїми загадками й містичними подіями і надовго запам’ятається.

Ціну уточнюйте у видавництві 

Гусь від А до Я. Надьожна

Надьожна. Гусь від А до Я. — Харків : Віват, 2017. ISBN 978-966-942-085-5

Якщо вам потрібно розставити крапки над «і» або накопичилось забагато символів і знаків – саме час пересвідчитись, що найважливіше можна висловити на одному подиху і навіть показати однією літерою. Абетка від Гуся — це те, на що чекали прихильники відомого інтернет-персонажа: емоційна, із Гусем у різних образах і позах, а головне — без цензури.

Ціну уточнюйте у видавництві 

Закони медицини: польові нотатки з невизначеної науки. Сіддгартха Мукерджі

Сіддгартха Мукерджі. Закони медицини: польові нотатки з невизначеної науки. — Харків : Віват, 2017. ISBN 978-966-942-121-0

«“Закони медицини” насправді є законами непевності, неточності й неповноти. Вони однаково надаються до всіх дисциплін, де діють такі сили. Ці закони є законами недосконалості».

Закон перший. Глибока інтуїція значно потужніша за легковажно проведений аналіз

Закон другий. «Норми» навчають нас правил, а «винятки» навчають законів.

Закон третій. На кожен бездоганний медичний експеримент припадає бездоганна людська похибка.

Ціну уточнюйте у видавництві 

Перше враження. Як відрізнити хороший дизайн від поганого. Чіп Кідд

Чіп Кідд. Перше враження. Як відрізнити хороший дизайн від поганого. — Харків : Віват, 2017. ISBN 978-966-942-125-8

Ця книжка — веселий і грайливий погляд на важливість першого враження в житті і в книжці від відомого дизайнера, майстра книжкових обкладинок Чіпа Кідда. На його думку, саме від першого враження залежить, на що ми відразу звертаємо увагу, як вибудовуємо взаємодію з навколишнім світом, чи готові витратити гроші на щось.

Автор, показуючи нам приклади дизайну — хорошого, поганого, абсурдного, геніального, — із гумором відкриває секрети, аналізує їх, як це може робити лише професіонал, оцінюючи все прискіпливим натренованим оком, від дизайну ранкової газети чи цифрових книг до обгортки плитки шоколаду. Автор показує нам часто непомітні красу і нездарність у тому чи іншому дизайні й доводить, що саме перше враження, усвідомлюємо ми те чи ні, має величезний вплив на наше сприйняття світу.

Ціну уточнюйте у видавництві 

Мистецтво спокою: пригоди на шляху в нікуди. Піко Айєр

Піко Айєр. Мистецтво спокою: пригоди на шляху в нікуди. — Харків : Віват, 2017. ISBN 978-966-942-123-4

На якомусь етапі всі ці горизонтальні подорожі світом стають нездатними вдовольнити потребу людини в зануренні у глибини чогось неочікуваного й непростого. Рух набуває найбільшого сенсу, коли обрамлюєш його спокоєм.

Останнім часом на думку мені спадає, що в епоху швидкості ніщо так не збадьорює, як уповільнення руху. В епоху метушні й хаосу немає більшої розкоші, ніж концентрація уваги. І в епоху постійного руху немає нічого більш термінового, ніж не діяння.

Ціну уточнюйте у видавництві 

Математика любові: патерни, докази і пошук остаточного рішення. Ханна Фрай

Ханна Фрай. Математика любові: патерни, докази і пошук остаточного рішення. — Харків : Віват, 2017. ISBN 978-966-942-122-7

Любов — як і практично все у житті — має безліч патернів: починаючи з кількості наших сексуальних партнерів протягом життя й завершуючи тим, як ми вибираємо, кому написати на сайті знайомств. Ці патерни зазнають викривлень, відхилень, поворотів і розвитку; так само як любов, математика якраз і створена, щоб їх описувати.

Математика, по суті, є вивченням патернів: прогнозування погоди, руху елементарних часток і планет, розростання міст. Жодне з цих явищ не є бездоганно впорядкованим чи легко прогнозованим.

Я хочу запропонувати вам новий підхід до любові — найпопулярнішої теми протягом усієї історії людства, і математика нам у цьому допоможе.

Ціну уточнюйте у видавництві 

Син терориста: історія вибору. Зак Ібрагім за участі Джеффа Джайлза

Зак Ібрагім за участі Джеффа Джайлза. Син терориста: історія вибору. — Харків : Віват, 2017. ISBN 978-966-942-124-1

Існує причина на те, що кровожерної ненависті людей доводиться вчити — навіть не просто вчити, а ґвалтом її нав’язувати. Така ненависть не є природним явищем. Вона неправдива. І цю неправду переповідають знову й знову — часто таким людям, які не мають засобів і можливостей побачити все під іншим кутом зору. У цю неправду вірив мій батько і сподівався передати її мені.

Я все життя намагався зрозуміти, що довело мого батька до тероризму, і боровся з усвідомленням того, що в моїх жилах тече і його кров. Розповідаючи цю історію, я б хотів дати читачеві щось обнадійливе й повчальне: показати портрет молодого чоловіка, який, вихований у вогні фанатизму, все ж обрав шлях ненасильства. Я не можу претендувати на якусь унікальність і величність, однак життя кожної людини має особливий лейтмотив, а мій поки що є таким: кожна людина має вибір.

Ціну уточнюйте у видавництві 

Листи Роксолани : любов та дипломатія. Олександра Шутко

Шутко О. Листи Роксолани : любов та дипломатія / Олександра Шутко. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 160 с. ІSBN 978-966-10-5013-5

У цій книзі вперше наведені листи Роксолани в українському перекладі. Йдеться про вісім любовних послань, написаних османською до коханого чоловіка – султана Сулеймана, і три – дипломатичні, адресовані польському королеві Сиґізмунду ІІ Августу та перській принцесі Султан – сестрі шаха Тахмаспа. Разом з перекладом висвітлено й не знані досі в Україні факти з біографії Роксолани, що випливають не лише з її особистого листування, а й із нових відкриттівтурецьких учених. Ця книжка є логічним доповненням попереднього виданняавторки Олександри Шутко «Роксолана:міфи та реалії» (2015; вид. 2-ге – 2016).

Ціна: 99 грн

Замовити книгу

Свідченням палкого кохання султана Сулеймана та Роксолани, яке тривало майже сорок років, що нетипово для чоловіків османської династії, виявилось їхнє листування. Про його наявність стало відомо в середині ХХ століття. Тоді турецька дослідниця НігярАнафарта, яка працювала в архівах Стамбула, виявила сім листів Роксолани. Їх опублікував 1950 року відомий історик Мустафа Чаатай Улучай. Згодом знайшли ще одне послання. Тож нині відомо про вісім листів Роксолани до султана Сулеймана, який більшу частину життя провів у військових походах. Лише дев’ять років він міг перебувати у гаремі поряд з Роксоланою1. Тому листів було значно більше, ніж збереглося. В одному з них султана пише коханому, що вже півтора місяця, котрі вона провела у муках чекання, не було від нього послання. Отже, листування між нею та Сулейманом відбувалось інтенсивно.

 

Історія війн і військового мистецтва. Леонтій Войтович, Юрій Овсінський

Історія війн і військового мистецтва / Леонтій Войтович, Юрій Овсінський. – Харків: Фоліо. – 2017. – с. 800ISBN 978-966-03-7558-1 

Військова справа охоплює існування і розвитку будь-суспільства, а також стосунки між його членами. Виробнича культура, розвиток і прогрес технологій, налагодження виробництва і поява технічних засобів завжди пов’язані з війною. Таким чином, можна стверджувати, шо військова історія фактично є найбільшою повною історією людського суспільства, яка охоплює всі сторони його буття.

Перший том нашого видання присвячений історії війн і військового мистецтва від Давнього Єгипту до переходу до професійних найманих військ і європейського фронтиру (бл. 3060 р. до Христа – початок XVI ст. ). Основна увага приділена подіям і особистостями, які мали вплив на розвиток і еволюцію військової справи в Європі. Праця розрахована як на спеціалістів, так і на широкий загал, всіх, хто цікавиться військовою історією.

Ціна: 500 грн

Вже у IV тис. до н. е. у Месопотамії, Анатолії та Палестині з’являються укріплені міста-поліси  з організованим військом. Протягом IV–ІІІ тис. до н. е. воїни не мали оборонної зброї окрім мідного шолому-шишака і недосконалого щита з шкіри або тростини. Пізніше з’явилися довгі плащі з войлоку з мідними бляхами. Їх замінили трапецовидними щитами, які несли спеціальні щитоносці. Військо складалося з піхоти, озброєної бойовими палицями, булавами, бойовими сітками, списами з кремнієвими та мідними наконечниками, кінжалами та сокирками. Наступним етапом була поява колісниць, запряжених ослами. До кінця періоду нечисленна кавалерія відігравала допоміжну роль: її використовували для розвідки і переслідування розгромленого противника. 

Спогади. Жан Монне

Монне Ж. Спогади / Жан Монне ; пер. з. франц. Л. Прусік ; худож.-оформлювач В. Карасик. – Харків : Фоліо, 2017. – 567 с. ISBN 978-966-03-7885-8

Жан Монне (1888-1979) – видатний французький громадський діяч, один із творців сучасної геополітики та її культурного утворення – Євросоюзу, за що його називали «батьком Європи». У 1920-х рр. був заступником Генерального секретаря Ліги Націй, у 1939 р. очолив франко-британський економічний координаційний комітет, а в 1940-му звернувся до Черчилля з пропозицією створити спільну конфедерацію Франції та Великої Британії. Після війни Монне розбудовував економіку рідної країни. У «Спогадах» Жан Монне розповідає про своє дитинство, в місті Коньяк на узбережжі Атлантики, про свій подальший життєвий шлях, про всі політичні хитросплетіння, які зрештою привели до утворення нової Європи. Українською мовою публікується вперше.

Ціна: 230 грн

Ранок 10 травня 1940 року був чудовим по всій Європі. Якось неочікувано сонце стало гріти сильніше, почалася спека. Ми боялися цього моменту, а німці на нього чекали, бо протягом кількох тижнів тривала нервова напруга як в армії, так і серед населення, що нічого не боялося так, як світлого неба, сприятливого для атак Люфтваффе, та наближення танкової дивізії. Саме в Лондоні, де я мешкав на той час, Александр Пароді телефоном повідомив мені про вступ німців на територію Бельгії й Голландії. Я повернувся у своє бюро на Ричмонд Терас, перетинаючи, як і щодня, парк Сент-Джеймс. Вже майже на сходах я зустрів генерала Ісмея , який працював у тому самому будинку. «І що ви на це скажете?» — спитав я в нього. — «Це саме те, чого ми очікували», — відповів він.

Культ предків. Нетуристичні звичаї України. Наталка Фіцич

Культ предків. Нетуристичні звичаї України / Наталка Фіцич. – Харків: Фоліо. – 2017. – 258 с. ISBN 978-966-03-7958-9

Відома журналістка, авторка телевізійних проектів: документальних циклів «Відкрита зона» (соціальні, історичні, культурологічні явища та персони), «Майстер-клас» (народні ремесла та майстри), «ПроОбраз» (видатні діячі культури), Наталка Фіцич майже рік подорожувала Україною, записуючи та за допомогою фото- і кінокамери фіксуючи старовинні обряди і традиції різних регіонів нашої країни. Ця книжка — результат роботи багатьох людей, яким не байдужа спадщина наших предків.

Ціна: 130 грн

Шукати старовинні звичаї на Київщині, під самою столицею, здається марною справою. А дарма. Іноді вони ховаються під самим носом у етнографів. У четвер Сиропусного тижня, у розпал Масниці, ми з Олексієм Долею вирушили за ставником. Днями він з’ясував, що у Нових Безрадичах у четвер на Масницю люди сукали спільну свічку, якою поминали померлих. Ця свічка і називалася ставник. Звичай сукати ставник давній, але майже забутий. Їдемо подивитись, чи зберігся він досі.

Вареники проти млинців До Нових Безрадичів під Києвом дістатися легко. Дорогу місцями

ремонтують – про це повідомляють знаки обабіч, але робітників чомусь не видно. Далі ми звертаємо убік і їдемо між добротними мурованими огорожами. Це село знамените маєтками відомих осіб, серед яких чимало політиків. “То все Орда”, – киває у бік огорож

Галина Петрівна Лісова. ЇЇ брат Василь Лісовий – політв’язень і дисидент, організатор самвидаву у шістдесятих роках, похований

у сусідніх Старих Безрадичах. Галина Петрівна зустрічає нас біля недобудованої церкви і веде до хати Олександри Кузьмівни Писаренко. Ми приїхали раніше домовленого часу, і в господині переполох – гості на порозі, а стіл порожній.

Міста і Села. Олександр Кучерявий

Кучерявий О. Міста&Села. Розмальовка-антистрес у жанрі нон-фікшн / Олександр Кучерявий. – Київ : Самміт-книга, 2017. – 64 с. ISBN 978-617-7504-05-3

Книга-розмальовка “Міста&Села” передбачає розфарбування ілюстрацій, а також допускає домальовування і розвиток існуючих зображених об’єктів на Ваш розсуд. Розрахована на людей незалежно від статі та віку, від наймолодших до найстарших.

Ціна: 60 грн

Замовити книгу

Хроніка передбачень. Володимир Горбулін

Хроніка передбачень / Володимир Горбулін. – Харків: Фоліо. – 2017. – 256 с. ISBN 978-966-03-7938-1

«Хроніки передбачень» є збіркою новел, які створювались понад десятиріччя. І тому їх сукупна цінність значно вища, ніж кожної окремо. Зібрані разом, вони нагадують «віртуальну екскурсію» у другу половину історичного періоду незалежності України і водночас надають унікальну можливість наживо доторкнутись до майбутнього.

Кожна окрема новела вже публікувалася. Автор обережно попереджав про загрози, про «братів-ворогів», врешті-решт про війну. Кожен, хто зумів почути автора, був убезпечений, бо наперед поінформований. Але чи всі почули? Чи всі, хто почув, повірили? Чи всі, хто повірив, запобігли небезпеці? Чи таким неспростовним є твердження про відсутність пророків у своїй країні?

З точністю, притаманною доктору технічних наук, автор конструює архітектоніку найновітнішої історії світу і водночас з високою журналістською майстерністю проводить цікаві історичні паралелі, створюючи дизайн майбуття. Для тих, хто звик до беззаперечної логіки, когнітивні конструкти Володимира Горбуліна стануть бездоганним «геополітичним кресленням». Ті, хто більше звик довіряти почуттям, матимуть змогу відчути емоційне сприйняття гібридного світу «від Горбуліна».

Для декого автор книги буде однодумцем, для інших — палким опонентом. Втім «Хроніки передбачень» є запрошенням не лише до інтелектуального дискусійного клубу, але перед усім — до співучасті у творенні майбутнього світоустрою.

Ціна: 110 грн

У багатьох державах зростає націоналізм — як політичний, так і економічний. Радикальні режими проводять випробування балістичних ракет і, всупереч волі розвинених країн, продовжують розробку ядерної зброї. Попри антитерористичну кампанію провідних країн світу продовжує діяти всесвітнє ісламське терористичне підпілля. Світ швидко змінюється. Над ним згущується туман війни. Останнім часом термін «війна» лунає дедалі частіше, і не тільки у зв’язку з діями антитерористичної коаліції в Афганістані та Іраку. «Війна» як категорія вкинута в публічний простір відносин України з її найближчими сусідами. Щодня ЗМІ повідомляють про перипетії «газових», «м’ясо-молочних», «трубних» та інших воєн, а також про самовіддані дії вищих чиновників із захисту наших національних інтересів. Кримський «антинатовський бунт» центральна влада гасить засобами інформаційної і дипломатичної війни.

Данте, поэт желания. Франко Нембрини

Нембрини Ф. Данте, поэт желания. Комментарии к “Божественной комедии”. Рай/ Франко Нембрини. – Київ : Дух і Лiтера, 2017. – 256 с. (Сер. «Bibliothecca paedagogica») ISBN 978-966-378-521-9

Ця книга Франко Нембріні є завершенням дивовижної трилогії, головна мета якої – дозволити сучасному читачеві стати супутником Данте на сторінках «Божественної комедії». Третій том, присвячений мандрівці до «Раю», парадоксальним чином виявляється не завершенням шляху, а затвердженням істини, з якої все починається: серцем людини рухає бажання бути щасливою, і реальність раю дозволяє його втілювати. Це бажання ніколи не вичерпує себе, воно дає сили протягом усього життя. Нембріні, довірившись Данте, переконується, що в химерній круговерті повсякденності, в найскладніших перипетіях, коли людина охоплена забудькуватістю, сумнівом і розчаруванням, її все одно наздоганяють краса та надія. Найголовніше – не втратити чуйність до справжнього щастя. Саме в цьому головна мудрість дантівської пригоди, яку нам дозволено розділити.

Ціна: 74 грн

Пристосування і опір: Дослідження з історії Польщі 1945-1980 років. Анджей Фрішке

Фрішке А. Пристосування і опір: Дослідження з історії Польщі 1945-1980 років / Анджей Фрішке. – Київ : Дух i Лiтера, 2017. – 456 с. Обкл. тв. ISBN 978-966-378-500-4

«Опір і пристосування – такі дві позиції формували поведінку поляків у всі періоди існування ПНР , – пише автор у вступному слові. І саме під таким кутом зору розглядає суспільні процеси, політичні концепції, опозиційні рухи в соціалістичній Польщі. Дослідження охоплюють період від 1945 року, коли країна опинилася в орбіті впливу СРСР, до 1980 року, коли після створення «Солідарності» та розгортання під її орудою широкого протестного руху комуністична влада запровадила воєнний стан. Порушена тут тематика мало відома українському читачеві, тож, очевидно, приверне увагу дослідників і, можливо, спонукає до порівняння з тогочасною ситуацією в Україні (дисидентський рух, поширення самвидаву, суспільні позиції пристосування до системи та опору їй). Для істориків, політологів, політичних і громадських діячів, студентів гуманітарних спеціальностей та інших зацікавлених осіб.

Ціна: 105 грн

Мовою бестселерів: сучасний словник живої мови. Тарас Береза

Береза Т. Мовою бестселерів: сучасний словник живої мови / Тарас Береза. – Львів : Апріорі, 2017. – 752 с. ISBN 978-617-629-391-0

Сучасний словник живої мови «Мовою бестселерів» розкриває фразеологічне багатство рідної мови. Автор опрацював близько 3000 усталених та оказійних висловів української та світової літератури. Словник занурить Вас у безмежний океан фразеологізмів. 600 творів від найкращих майстрів художнього пера роблять це ювілейне авторське видання правдивим сучасним бестселером!

Ціна: 100 грн

Замовити книгу

Розійтися, як порожні жорна (дуже запалитися, говорячи, роблячи щось)

– Так, я знаю, – поквапився сказати я, щоб старий, каналія, не здумав читати вголос ще й приписку. Та хіба ж його спиниш! Розходився, як порожні жорна.

(Дж. Д. Селінджер. Ловець у житі; пер. з англ. О. Логвиненко, с. 21)

Розірвати зачароване коло (виплутатися з безвихідного становища)

Гордість не дозволяла йому зв’язатися з повстанськими загонами всередині країни доти, доки вожді ліберальної партії не відмовляться привселюдно від своєї заяви, що полковник Ауреліано Буендіа – розбійник. Бо він знав: варто лише поступитися себелюбством, як зачароване коло війни буде розірвано.

(Ґ. Ґ. Маркес. Сто років самотності; пер. з ісп. П. Соколовський, с. 159)

 

 

Метамистецтво: словник досвіду термінотворення на межі літератури й музики. Світлана Маценка

Маценка С. Метамистецтво: словник досвіду термінотворення на межі літератури й музики / Світлана Маценка ; графіка Олега Денисенка. — Львів : Апріорі, 2017. — 120 с. ISBN 978-617-629-369-9

Словник досвіду музико-літературних понять укладено як пандан до монографії «Партитура роману» (Львів: ЛНУ ім. І. Франка, 2014). Через ключові поняття і терміни представлено теорію діалогічності роману, який тяжіє до музики. Порушено пов’язану із цим теоретичну проблему термінотворення на межі літератури й музики. Концепт «метамистецтва» у книзі реалізовано також через «діалог» літературознавчого дискурсу із графічним текстом про музику українського художника Олега Денисенка.

Для літературознавців, мистецтвознавців та усіх, хто цікавиться феноменом взаємодії мистецтв.

Ціна: 150 грн

Замовити книгу 

Роман, який тяжіє до музики, — це «інтеграційна форма» (Андреас Койзер) вираження загального тривалого взаємного інтересу літератури та музики як «споріднених мистецтв». Ще із часів романтизму саме роман вважається профілюючим засобом літературизації музики. Такий роман представляє складні взаємини музичного тексту як предмета осмислення й інтерпретації з необхідним для цього літературним контекстом-обрамленням. Незважаючи на те, що сфера музичної семантики найбільш невизначена й неоднозначна, ймовірно, що саме у вигляді тексту музика здатна функціонувати в семантичному полі роману. Тому такий романний твір можна вважати продуктом метакомунікації, своєрідним метатекстом (у значенні — текст про інший текст), який підтримує семантичні амбіції музики, сприймаючи музичний об’єкт як текст.

Мовний характер метатексту сприяє засвоєнню музики на рівні понятійного мислення і тим самим долучається до розуміння того, що репрезентує музика. Однак ідеться не тільки про репрезентацію музики в романі: домінуючи у текстовій структурі, музичний текст впливає на структуру свого вербального контексту, а разом вони уможливлюють спостереження за творенням смислу, який не виражається, а здійснюється у слові.

Львів давній. Францішек Яворський, Адам Краєвський, Александер Чоловський

Яворський Ф., Краєвський А., Чоловський А. Львів давній / Францішек Яворський, Адам Краєвський, Александер Чоловський / перекладач Ілько Лемко. — Львів: «Апріорі», 2017. – 256 с. ISBN 978-966-441-414-9

У книзі «Львів давній» представлено переклади трьох найцікавіших фрагментів «Львівської Бібліотеки» – книжкової серії початку XX століття про історію Львова.

Ціна: 120 грн

Замовити книгу 

Повсякденне чоловіче вбрання складалося влітку з короткої куртки, штанів до черевиків із високими і твердими халявами, з темно-синьої камізельки, хустки на шиї і шапки (саделки) з дашком. Це вбрання доповнювала визираюча з кишені кольорова носова хустинка. У святкові дні личаків’яни одягали темно-синій лапсердак і конфедератку, деколи циліндр. Взимку носили баранячий кожушок, короткий чи довгий.

Жінки гладко зачесане волосся пов’язували хусткою. Носили пристойні вовняні катанки, пару накрохмалених спідниць, хустку на плечах, ну і коралі, деколи вартістю до 500 гульденів. Дівчата вдягалися так само, лишень не мали на голові хустки, пишалися косами, в які вплітали квіти. То були дівки високі, міцні, рум’яні й відважні, тому якщо якомусь нахабі прилипла рука личаківської діви, то на це місце ще довго не сідала муха.

Для покращення звичаїв і запровадження добрих манер мало могла зробити єдина тривіальна школа імені святого Антонія, тим більше, що заледве чверть личаківських дітей її відвідувала, а решта три чверті були неписьменними і пильнували дім, менших дітей, коней чи худобу.

Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції. Ярослав Тимчак, Андрій Сова

Тимчак Ярослав, Сова Андрій. Іван Боберський – основоположник української тіловиховної  і спортової традиції / Ярослав Тимчак, Андрій Сова. – Львів: Апріорі, 2017. – 180 с. ISBN 978-617-629-387-3

Пропоноване науково-популярне видання присвячене постаті видатного українського громадського, культурно-просвітнього та політичного діяча, педагога і журналіста основоположника і фундатора української національної фізичної культури, професора Івана Боберського (1873–1947). Ця книга – ще один крок до відновлення національної пам’яті українського народу, повернення із забуття не лише імені Івана Боберського, а й історичного і культурного феномену української національної фізичної культури творцем, визначним діячем і репрезентантом якого він був.

Для фахівців галузі фізичної культури і спорту, істориків, краєзнавців та усіх тих, кого цікавить історія і культура рідного краю.

Ціна: 375 грн

Замовити книгу 

Вже в дрогобицькій гімназії Іван Боберський починає застосовувати на практиці здобуті ним під час навчання в Європі знання з теорії і методики проведення занять з гімнастики (як вже зазначено, тоді гімнастикою називають будь-які види фізичних вправ, укладені на основі національних гімнастичних систем: німецької, шведської, сокільської тощо).

На заняттях він одним з перших запроваджує досі невідомі або малознані європейські рухові ігри та забави, зокрема англійську гру «футбол».

Іван Боберський провадить заняття з гімнастики шість разів на тиждень. Учні, що зголосилися до занять, розподілялися на чотири відділи. Перший і другий займалися раз, а третій і четвертий – два рази на тиждень.

Вітер в долонях. Роксоляна Загайська

Загайська Роксоляна. Вітер в долонях : Книга проходів Личаківським цвинтарем / Роксоляна Загайська; упоряд. Ігор Мельник; фотографії Р. Загайської, І.Мельника, Р.Миська, Ю.Николишина. — Львів: Апріорі, 2017. — 416 с.; іл. ISBN 978-617-629-367-5

Книга запрошує завітати до унікального за своєю атмосферою Личаківського цвинтаря, перейтися його алеями, пізнати історію цього некрополя, ознайомитися з долями людей, які знайшли тут вічний спочинок. Розрахована на широке коло читачів, які цікавляться історією Львова.

Ціна: 150 грн

Замовити книгу

Кожне поховання на Личаківському цвинтарі доцільно розглядати з огляду мистецького (цінність пам’ятника на могилі як художнього твору), історичного (тобто внесок людини, яка тут спочиває, в якусь галузь суспільного життя), культурного (могила може бути надбанням кількох народів, які проживали у місті).

Неабияк треба вміти зануритись в епоху, вивчити стилі, щоб передати дух часу в розповідях про скульптора, художника, вояка, інженера чи вчителя, а часто ще й проаналізувати мистецький рівень пам’ятки на могилі. Звичайно, до цього йдеш поступово. Пригадую, вперше з історією Личаківського цвинтаря мене ознайомив мій батько Йосиф Захарія, тоді ще доцент Політехнічного інституту, який сам по крихтах збирав інформацію і водив на екскурсію професорів з Москви та Ленінграда, що приїздили до Львова на науково-технічні конференції. Це тоді — коли не було доступу до передвоєнної літератури, Інтернету, комп’ютерів! До того ж, він мусив фільтрувати сказане, а деякі могили дорогих серцю людей просто обминати.

Молитва за владу. Генрі Абрамсон

Абрамсон Г.  Молитва за владу. Українці та євреї в революційну добу (1917–1920) / Генрі Абрамсон. — Київ : Дух і літера, 2017. — 320 с.: з іл. ISBN 978-966-378-533-2

Після краху Російської імперії українці та євреї, подолавши взаємні протиріччя, разом працювали над створенням Міністерства єврейських справ у рамках нової Української держави. Цей сміливий експеримент тривав зовсім недовго – допоки існувала сама незалежна Українська Народна Республіка. Генрі Абрамсон досліджує цей складний період українсько-єврейської історії, показує як складалися міжетнічні стосунки за часів різних українських урядів. Особливу увагу приділено постаті Симона Петлюри і його ставленню до євреїв. Для всіх, хто цікавиться добою Української революції і міжетнічними стосунками.

Ціна: 85 грн

Євреї і слова. Оз Амос, Оз Зальцбергер

Євреї і слова / Оз Амос, Оз Зальцбергер. – Київ : Дух і Літера, 2017. – 224 с. ISBN 978-966-378-513-4

Письменник та історик, батько й донька, мандрують сторінками єврейської історії у пошуках відповіді на запитання: чому слова настільки важливі для євреїв? На їхню думку, слова складають живий ланцюг, який простягається від Авраама до всіх наступних поколінь. Обговорюючи багато важливих тем, зокрема тяглість єврейської вченості, час і позачасся, єврейський індивідуалізм, жіночі голоси в літературі, світську єврейську ідентичність, автори показують, що спадкоємність і традиція залежать від записаних слів і постійного діалогу між поколіннями. Майстерно написана, сповнена ліризму і теплого гумору, ця книга розрахована на найширше коло читачів.

Ціна: 69 грн

Без озлоблення, без ненависті. Щоденник Етті Гіллесум, 1941-1943 рр.

Без озлоблення, без ненависті. Щоденник Етті Гіллесум, 1941-1943 рр. / упор. Й. Г. Гарландт – Київ : Дух і Літера, 2017. – 328 с. Обкл.тв. ISBN 978-966-378-504-2

Щоденник Етті Гіллесум розкриває глибоку внутрішню зміну, яка відбувається з авторкою в роки Другої світової війни під час посилення утисків євреїв у Нідерландах. 27-річна єврейська жінка із неймовірно інтенсивним емоційним та інтелектуальним життям і невизначеними прагненнями між 1941 та 1943 роками перетворюється на зрілу особистість. Посеред пекла воєнних часів, у вирі непростих особистих стосунків, за підтримки друзів та улюблених книжок Етті навчається плекати в собі паростки любові, віри та людяності, приймати долю свого народу без нарікань та озлоблення і в глибині страждань щоразу відкривати красу життя. Зрештою, читач стає свідком того, як, перебуваючи у концтаборі, вона прагне стати “мислячим серцем бараку”.

Ціна: 89 грн

Просто неба: Київські нариси. Андрій Пучков

Пучков А. Просто неба: Київські нариси / Андрій Пучков. — Київ : Дух і Літера, 2017. — 304 с., з іл. ; вкл. 16 с. ISBN 978-966-378-512-7

Книжка складається з трьох блоків, об’єднаних однією матерією, – Києвом і навколо, де місто немовби звивається у кокон «навколо». Перший блок – «Київ і земля» – про водичку, небо, рух, пташок і війну. Себто погляд довкола себе (головне дієслово тут – «озиратися»), догори й донизу, влітку і взимку, зосліпу й пильно. Другий блок – «Київ і слово» – про те, як київська професура межі ХІХ-ХХ століть втелющувала класичні знання в напівпорожні студентські голови, інфіковані свободою та революцією, і як вона при цьому поводилася, щоб залишитися на сторінках історії. Себто: визгін наукових смислів на рівні пори розквіту київської розумової культури. Третій блок – «Київ і камінь» – про міські обриси й тексти в цих обрисах. Себто: придивляння до міста з різних ракурсів. Тут між Андріївським узвозом і творчим підйомом архітектора Йосифа Каракіса – буферним шаром – нарис про нарис «Київ» Осипа Мандельштама, що недалеко впав від його «Каменя».Адресована киянам, києвознавцям, мистецтвознавцям.

Ціна: 119 грн

Перетворення націй. Польща, Україна, Литва, Білорусь. Тімоті Снайдер

Снайдер Т.  Перетворення націй. Польща, Україна, Литва, Білорусь/ Тімоті Снайдер. – Київ : Дух і лiтера, 2017. – 464 с. –  3-е вид.– ISBN 978-966-378-516-5

У своїй книзі відомий американський історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер досліджує феномен народження модерних націй. Книга починається з розгляду створення в XVI ст. Речі Посполитої – найбільшої держави ранньомодерної Європи. Наприкінці ж ХХ ст., яким і закінчується дане дослідження, землі колишньої Речі Посполитої поділили між собою держави, названі за націями: Польща, Україна, Литва та Білорусь. Відповідно до найпоширенішого на цей момент уявлення про національність, державні кордони мали охоплювати мовні спільноти. Яким чином з однієї ранньомодерної національної ідеї постали чотири модерні? Відповідь автора покликана привернути увагу як фахових істориків, так і людей, яким небайдужі питання власної ідентичності.

Ціна: 120 грн

Доба безумства. Занепад і кінець Радянського Союзу. Девід Саттер

Саттер Д. Доба безумства. Занепад і кінець Радянського Союзу / Девід Саттер. — Київ : Дух і літера, 2017. — 528 с. ISBN 978-966-378-524-0

Радянський Союз став першою в історії державою, в якій офіційна ідеологія пронизувала всі сфери й рівні життя, перетворюючи громадян на безликі та взаємозамінні гвинтики колосальної системи. Американський журналіст Девід Саттер, який у 1970?1990-ті роки працював кореспондентом в СРСР, в своїй книзі показує життя радянських людей і трагічні наслідки цього соціального експерименту.

Для широкого загалу читачів.

Ціна: 119 грн

Український менталітет: ілюзії-міфи-реальність. Девід Саттер

Стражний О. Український менталітет: ілюзії-міфи-реальність/ Олександр Стражний. – Київ : Дух і літера, 2017. – 456 с. ISBN 978-966-378-532-5

Ця книга незвичайна через те, що вона виходить за межі тра диційного, шаблонного уявлення про світовідчуття українців, по-своєму відповідає на запитання – хто такий українець, чим мешканці України відрізняються від європейців і росіян, які карти в колоді української ментальності козирні, а які масті биті. Прочитавши цю книгу, ви по-іншому дивитиметеся на людей, краще розумітимете логіку їхніх вчинків. Оригінальна систематизація матеріалу, діалогічний стиль автора та позитивний заряд, який несе ця книга, роблять її не лише корисною, але й захоплююче-цікавою.

Ціна: 129 грн

Феноменологія досвіду. Вахтанґ Кебуладзе

Кебуладзе В. Феноменологія досвіду / Вахтанґ Кебуладзе. – Київ : Дух і літера, 2017. – 280 с. Вид. третє. ISBN 978-966-378-236-2

Монографію присвячено дослідженню внутрішньої тенденції трансцендентальної феноменології, яка полягає в її перетворенні з філософії свідомості на філософію досвіду. Феноменологію представлено як трансцендентальний емпіризм, що є антиметафізичним проектом, який поєднує певні елементи новоєвропейського емпіризму й класичного трансценденталізму, долаючи вади й обмеженості цих філософських доктрин. У дослідженні розглянуто такі характеристики досвіду свідомості, як інтенційність, темпоральність, інтерсуб’єктивність і тілесність, що вони з погляду трансцендентальної феноменології виявляються умовами можливості досвіду взагалі; проаналізовано допредикативний рівень досвіду, пасивну синтезу та мову як конститутивний елемент досвіду.

Ціна: 68 грн

Крадіжка, або Біле сонце Криму. Наташа Влащенко

Влащенко Н. Крадіжка, або Біле сонце Криму / Наташа Влащенко ; пер. з рос. В. Бойка ; передм. В. Горбуліна; дизайн обкл. «FUNK of STUDIO» ; фото С. Лойка, В. Притули, С. Юрченка. – Харків: Фоліо, 2017. – 394 с. : фото. ISBN 978-966-03-7866-7

Книга «Крадіжка, або Біле сонце Криму» відомої української журналістки і телеведучої Наташі Влащенко присвячена одній з найтрагічніших подій  в історії сучасної України – віроломному захопленню Криму Російською Федерацією. Про те, як це було, розповідають люди, що знаходилися безпосередньо в епіцентрі подій зими – весни 2014 року: О.В. Турчинов, О.Т. Кіхтенко, А.Б. Аваков, С.Т. Полтарак, І.П. Смешко, В.О. Наливайченко, Р. А. Чубаров і багато інших представників влади, а також, звичайно, жителі Криму. Розповідь журналістки супроводжується фотохронікою кримських подій, що допомагає читачеві зримо уявити, як велася підготовка Росією анексії Криму, як на півострові з’явилися «зелені чоловічки», як відбулося захоплення влади і проводився так званий референдум про приєднання Криму до Росії. У додатку до книги представлений протокол засідання РНБО України, присвячений подіям у Криму, а також нарис директора Національного інституту стратегічних досліджень академіка В.П. Горбуліна «Крим. Війна: передумови російської агресії». Ця книга спонукає до глибокого осмислення кримських подій. Причому питання «що робити?», як пише академік Горбулін, набагато важливіше за питання «хто винен?».

Ціна: 160 грн

2010 року «Русское Единство» брало участь у місцевих виборах. Прем’єр-міністр Криму і «смотрящий» від Партії регіонів Василь Джар- ти вирішив «допустити» РЕ в кримський парламент, але буквально в медичних дозах — кілька людей. Не секрет, що саме ця людина в ті роки сама «розписувала» кримський парламент. Чому він це зробив — питання відкрите, хоча його заступник з фінансової та економічної діяльності Катерина Юрченко вважає, що це був хід конем: так Джарти було легше контролювати всю цю проросійську шушваль. До речі, Юрченко (як і багато інших експертів) переконана: якби 2014-го Джарти був живий і сидів на місці Могильова, анексія б не відбулася.

Европейская Реформация как духовная война. Владислав Бачинин

Бачинин В. Европейская Реформация как духовная война / Владислав Бачинин. – Київ : Дух і літера, 2017. – 436 с. ISBN 978-966-378-528-8

Перипетії культурно-історичної долі європейського протестанта настільки повчальні, а особливості його характеру, розуму, творчого духу так неординарні, що заслуговують найпильнішого вивчення. Особливу  цікавість викликає та європейська майстерня, в якій Бог викував цей унікальний духовний тип, – протестантська Реформація. Їй справді випала роль кузні, в якій кувався оновлений, героїчний тип християнина, повсталого проти сил розтління і розпаду, що атакували євангельські істини. Книга оповідає про цю духовну війну, яка  насичена непідробним драматизмом.

Для всіх, хто цікавиться минулим і сьогоденням світової культури.

Ціна: 125 грн

Мар’їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця 1920-х рр.

Мар’їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця 1920-х рр. / упор. О. Боряк. – Київ : ТОВ «Видавництво «Кліо», 2017. – 160 с. ISBN 978-617-7023-59-2

Ціна: 50 грн

Моє завдання… – спираючись на емпіричний етнографічний матеріал, зібраний на цих багатостраждальних теренах у 20-х роках ХХ ст., показати, що історична драма нашої країни під назвою «ДНР» або «ЛНР» була цілеспрямовано й послідовно інспірована ззовні. Автентичної культури, так би мовити, «донецьких новоросів» як специфічної спільноти ніколи не існувало і не існує. Усі етнічні особливості, що неодмінно простежуватимуться, – це навіть не регіональна субкультура. На цих землях, в умовах відносно щільної ізоляції, закріпилися архетипічні етнографічні риси, притаманні, зокрема, етнографічним комплексам Чернігівщини і Полтавщини… З часом вони не тільки не зникли, а навпаки – мали всі умови для вкорінення й збереження. Попри свою специфічність, це була культура передусім – українців, і меншою мірою – етнічних меншин.  

Арамейська мова біблійних текстів і Тарґума Онкелоса. Дмитро Цолін

Цолін Д. / Арамейська мова біблійних текстів і Тарґума Онкелоса / Дмитро Цолін. – Київ : Дух і літера.  – 2017. – 392 с. ISBN 978-966-378-447-2

Ця книга є практичним підручником із вивчення арамейської мови Біблії та Тарґума Онкелоса. Вона містить не лише необхідні теоретичні знання з фонології, морфології та синтаксису, а й вправи, які допоможуть краще засвоїти вивчений матеріал. Наприкінці кожного розділу запропоновано екскурс в історичну граматику, в якому показано зміни граматичних форм порівняно з іншими семітськими мовами. Підручник зацікавить студентів та викладачів, а також усіх, хто вивчає арамейську мову. Автор – доктор філологічних наук, доцент Національного університету «Острозька академія» Дмитро Цолін.

Ціна: 115 грн

По той бік секуляризації: релігійна та секулярна динаміка нашої глобальної доби. Хоче Казанова

Казанова Х. По той бік секуляризації: релігійна та секулярна динаміка нашої глобальної доби / Хоче Казанова ; пер. з англ. Олексія Панича. — Київ : Дух і літера. — 2017.— 264 с. — ISBN 978-966-378-486-1

Книга «По той бік секуляризації» містить обрані тексти відомого американського науковця, провідного соціолога релігії в сучасному світі, Хосе Казанови. Автор обстоює власний погляд на секуляризацію та приватизацію релігії в контексті процесів глобалізації; пояснює принципові відмінності секуляризації в Західній Європі та США; досліджує сучасний феномен зростання релігійного плюралізму та релігійного відродження в різних незахідних суспільствах. Особливий інтерес для українського читача становлять коментарі Хосе Казанови до релігійних процесів в сучасній Україні, які він розглядає у широкому світовому контексті.

Ціна: 72 грн

Житія святих, укладені на Святій Горі Афон. Ієромонах Макарій Симонопетрсь

Житія святих, укладені на Святій Горі Афон. Синаксарь / Ієромонах Макарій Симонопетрсь. – Київ : Дух і Літера, 2017. – 616 с. ISBN 978-966-378-505-9 (Том 3)

Житія святих ієромонаха Макарія з монастиря Симонопетра спираються на грецьку православну традицію, зокрема на авторитетний Синаксар преп. Никодима Святогорця. Утім, автор виклав їх лаконічно і конкретно, надаючи перевагу історичному фактажу перед властивою агіографії риторикою. Крім того, о. Макарій залучив до цього видання цілі сонми святих – представників різних православних традицій. Тут є і пізньовізантійські та новогрецькі святі (мученики періоду Османської імперії), і святі, прославлені Церквами Румунії, Сербії, Болгарії, Грузії. Представлена також агіографія, яка раніше була доступна тільки давніми мовами східного християнства: сирійською, коптською, грузинською, вірменською, арабською. Маємо також радість від того, що тут широко змальовані спільнохристиянські святі Західної Європи епохи нерозділеної Церкви, раніше маловідомі вітчизняному читачеві. Перше видання Синаксаря вийшло рідною мовою о. Макарія – французькою. Нині ці Житія святих вже перекладено англійською, новогрецькою, італійською, німецькою, російською та румунською мовами.

Творчий колектив, що готував український переклад Синаксаря, зі свого боку доповнив і уточнив це видання. Спеціально для цієї книги було укладено цілу низку житій – передусім, тих святих, які жили і творили в Україні. За допомогою спеціалістів-істориків були переписані наново житія Києво-Печерських преподобних. У цей том увійшли й нові  цікаві відомості про окремих православних святих різних країн від Британії до Грузії.

У передмові до першого видання Житій святителя Димитрія (Туптала) архімандрит Києво-Печерської Лаври Варлаам Ясинський писав так: «Ти ж бо, благочестивий читачу, подякуй Богові в Тройці Святій єдиному, хваленому в святих Своїх, і тому, що уже зумів здійснити і друком видати книгу цю добро-потрібну житій.., і описані в них праці та подвиги святих прийми люб’язно й користуйся, намагаючись і собі наслідувати житіям святих, і хай сподобишся за життя своє боговгодне до вписання у книгу життя вічного та ликостояння зі святими на небесах». Будемо сподіватися, що і цей Синаксар, що його з великою любов’ю передали нам афонські іноки, стане світильником для нашого церковного благочестя.

Ціна: 290 грн

Українська публічна теологія. Кирил (Говорун), архимандрит

Українська публічна теологія / Кирил (Говорун), архимандрит. – Київ : Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості, ДУХ I ЛIТЕРА, 2017. – 144 с. ISBN 978-966-378-517-2

Збірка містить тексти, присвячені актуальним проблемам розвитку українського суспільства після Революції гідності. Тексти окреслюють контур «української публічної теології» як дисципліни, що поєднує у собі традиційне християнське богослов’я, релігієзнавство, соціологію релігії, політологію та філософію.

Ціна: 60 грн

Мариины слезы. К поэтике литургического песнопения. Ольга Седокова

Седакова О. Мариины слезы. К поэтике литургического песнопения / Ольга Седокова. – Київ : Дух і лтера, 2017. – 176 с. ISBN 978-966-378-509-7

Книга Ольги Седакової, видатного поета, філолога і есеїста, складена з низки коментарів до православних літургійних піснеспівів. Кожен із цих коментарів – свого роду запрошення відкрити смисловий простір молитовної традиції: цілісність її символіки, її «розумну» образність, її мозаїчну природу, її роботу з часом і пам’яттю, з порядком і звучанням слів у вірші. У своїй сумі коментарі виявляються чудовим введенням до загальної поетики гімнографії, що зберігає «ясну пам’ять про дещо більшу цілісність, про підвищену зв’язність усього з усім».

Вперше коментарі публікувалися в міру написання в журналі «Нескучний сад» у 2013 році; в цьому виданні вони розширені й переглянуті. До книги включені також роздуми свящ.  Алексія Агапова про звуковий лад двох святкових стихир.

Друга частина книги складається з поетичних перекладів літургійних текстів, зроблених Ольгою Седаковою.

Ціна: 125 грн

Великий Піст та Страсний Тиждень: одвічні сенси і сучасні форми. Георгій Коваленко, протоієрей

Великий Піст та Страсний Тиждень: одвічні сенси і сучасні форми /  Георгій Коваленко, протоієрей. – Київ : Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості, Дух і Літера, 2017. – 96 с.  (Серія «Бібліотека Відкритого Православ’я») ISBN 978- 966-378-506-6

Це видання започатковує публікацію лекцій Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості. До першого випуску увійшли лекції, прочитані на початку та в кінці Великого Посту 2016 року протоієреєм Георгієм Коваленком, ректором університету.

Ціна: 50 грн

Афон – найвища точка Землі. Миколай (Хатзініколау)

Афон – найвища точка Землі/ Миколай (Хатзініколау), Митрополит Месогейський і Лавреотікійський/ Київ : Дух і Літера, 2017. — 168 з. іл. ISBN 978-966-378-534-9

Це дуже особиста розповідь про духовну подорож на Афон. Вдумливо, уважно і якомога відвертіше Автор фіксує всі свої враження й відкриття — від найтонших запахів та різних видів тиші до зустрічей зі святогірцями, які перевертають уявлення про земну логіку. Місце, де можна зустріти ангела на стежці й не здивуватися — такою постає Свята Гора у цьому сердечному свідченні.

Митрополит Месогейський і Лавреотікійський Миколай (в миру Ніколаос Хатзініколау) народився 13 квітня 1954 року в Салоніках.

Закінчив фізичний факультет Салонікійського університету ім. Аристотеля. Після строкової військо- вої служби продовжив навчання в Гарвардському університеті на факультеті астрофізики та у Масса- чусетському технологічному інституті (MIT) на факультеті інженерії (США), де здобув ступінь магістра (Master) і доктора (Ph.D-DSC). Має ступінь доктора наук медицини, математичних наук, астрофізики. Працював науковим співробітником у лабораторії Ангіології New England Deaconess Hospital (США), де захистив магістерську дисертацію з ангіології. Науковий співробітник Національного космічного агентства США (NASA) і компанії Arthur D. Little. Викладав в університетах Гарварда, Массачусетса, на медичних факультетах Критського університету(о. Крит) та Афінського університету. Богословську освіту здобув у Бостонському університеті Святого Хреста (США). Доктор богослов’я богословського факультету Салонікійського університету ім. Аристотеля. 18 травня 1989 року в монастирі Конітсіс прийняв чернечий постриг з ім’ям Миколай, того ж дня був рукопокладений у диякона. 10 вересня 1989 р. відбулася хіротонія в ієромонаха. Став насельником монастиря Симонопетра, що на Святій Горі Афон. З 1990 по 2004 рр. ніс послух настоятеля Симонопетрійського подвор’я на честь Вознесіння Господнього, район Віронас, що в Афінах. 26 квітня 2004 року Священним Синодом Елладської Православної Церкви був обраний митрополитом Месогейським і Лавреотікійським.

30 квітня у Кафедральному соборі Афін Архієпископ Христодул (Параскеваідіс) звершив його хіротонію на єпископа. 26 червня 2004 року в Кафедральному соборі на честь Успіння Пресвятої Богородиці відбувся чин інтронізації на митрополичу кафедру.

Ціна: 119 грн

Молчание говорит. Йоганнес Шваліна

Шваліна Й. Молчание говорит. Настоящее остается, только время проходит. Укреплять мир, осмысливая прошлое. Импульсы для успешной дипломатии / Йоганнес Шваліна. – Київ : ДУХ I ЛІТЕРА – 2017. – 312 с. ISBN 978-966-378-498-4

До цієї книги увійшли численні розповіді, життєві історії, спостереження психологів, які переконливо доводять, що важкі травматичні події мають довгострокові наслідки і передаються через покоління. Про Голокост мовчали злочинці, мовчали жертви, що вціліли, мовчали свідки, за чиєю байдужою згодою скоювалися злочини. За це мовчання платять їхні нащадки. На наших очах розвиваються драматичні конфліктні ситуації в світі. Однією з головних причин конфліктів є тягар попередніх травм. Книга показує, що ретельне опрацювання травматичних подій минулого є важливим фактором успішного вирішення насильницьких конфліктів сьогодення.

Ціна: 119 грн

Женские секреты в PR-технологиях. Виктория Есауленко

Есауленко В. Женские секреты в PR-технологиях / Виктория Есауленко. – Киев : Саммит-книга, 2017. – 184 с. ISBN 978-617-7560-12-7

Эта книга для девочек и женщин, которые хотят стать леди в продвижении всего, что им ценно и дорого. Эта книга для мальчиков и мужчин, которые хотят стать джентльменами в понимании женских хитростей в PR и PR в женских хитростях. Автор, известный специалист по маркетингу и журналист Виктория Есауленко, предлагает читателю нестандартный взгляд на PR-технологии, потому как, по ее убеждению, – это не что иное, как набор женских секретов по продвижению себя и бизнеса. Или бизнеса и себя.

Ціна:  100 грн

Замовити книгу

Антиукраїнець, або воля до боротьби, поразки чи зради. Олександр Савченко

Савченко О. Антиукраїнець, або воля до боротьби, поразки чи зради / Олександр Савченко. – Київ : Самміт-книга, 2017. – 120 с. ISBN 978-617-7504-24-4

Книга відомого вченого, економіста, громадського діяча проф. Олександра Савченка присвячена вирішенню найскладніших соціально-економічних проблем, які стоять перед Україною та українцями. Спочатку автор по-новому трактує ключеві моменти історії України – і доходить висновку, що тисячолітня еволюція українського суспільства витворила не лише українських героїв, але й їх антиподів, антиукраїнців, до яких О. Савченко відносить «малоросів», «хохлів», прихильників Московсько-православної цивілізації, а також корупційну українську еліту. Автор надає конкретні рекомендації українцям щодо того, як зробити Україну успішною, а українців – заможними. Книга стане у пригоді мислячим українцям – і не лише їм: адже зараз Україна займає центральне місце в поки що гібридній війні цивілізацій. Успіх України має заспокоїти Росію – злу регіональну країну, – причому їй же на користь. Поразка України може відродити імперію Зла, у порівнянні з якою діяльність ІДІЛ виглядатиме дитячою забавкою.

Ціна: 60 грн

Замовити книгу

Мій Токіо у свята і будні. Олена Кулінич

Кулінич О. Мій Токіо у свята і будні / Олена Кулінич. – Київ : Саміт-Книга, 2017. – 328 с. ISBN 978-617-7560-00-4

Традиціям і звичаям Японії та її дивовижним людям присвячено книгу дружини Посла України в Японії – Олени Кулінич, яка, проживши десять років у Токіо, вивчаючи японську мову та мистецтво каліграфії, спілкуючись з японцями, відкривала для себе унікальну культуру Країни Вранішнього сонця.

Ціна: 150 грн

Замовити книгу: http://sbook.com.ua/uk/home/320-mij-tokio-u-svyata-i-budni.html?search_query=tokio&results=2

Европейский словарь философий. Барбара Кассен

Европейский словарь философий / Барбара Кассен ; пер. с фр. – Т. 2. – Київ : Дух і літера, 2017. — 408 с. ISBN 978-966-378-474-8/ 

«Європейский словарь философий» — один з найяскравіших інтелектуальних проектів Європи. Як і багато схожих проектів, наприклад, «синя» серія «Становлення Європи», деякі книги якої з’явилися російською мовою, проект має на меті осмислити Європу як особливу унікальну констеляцію ідей, що не стверджують якусь «перевагу» європейської цивілізації над іншими.

Ціна: 260 грн

Георгий Флоровский и религиозно-философский ренессанс. Павло Гаврелюк

Гаврелюк П. Георгий Флоровский и религиозно-философский ренессанс / Павло Гаврелюк.  – Київ : Дух і літера. – 2017. – 536 с. ISBN 978-966-378-518-9

Георгій Флоровський (1893-1979) є одним із найвизначніших православних богословів та істориків ХХ століття, натхненником «повернення до Св. Отців Церкви» в сучасному богослов’ї. Неопатристичний напрямок Флорівського та його послідовників часто протиставляється богословському «модернізму» Сергія Булгакова та софіології. В цьому дослідженні Павло Гаврилюк аналізує інтелектуальну еволюцію Флорівського від його юнацького захоплення Володимиром Соловйовим і листування з Павлом Флоренським в Одесі до його подальшого залучення до євразійського руху на початку двадцятих років у Софії та Празі, а також викладання в Св. Сергіївському інституті в Парижі й спілкування з Булгаковим, Миколою Бердяєвим та іншими представниками релігійно-філософського ренесансу. Грунтуючись на великих архівних дослідженнях і раніше неопублікованих матеріалах, книга пропонує нове трактування шляхів православного богослов’я першої половини двадцятого століття, а також є першим монографічним осмисленням витоків, методів і змісту неопатристичного богослов’я Флорівського. Рекомендується всім, хто цікавиться православним богослов’ям. Це видання є найважливішим, виправленим і доповненим перекладом книги Georges Florovsky and the Russian Religious Renaissance, опублікованої в Оксфорді в 2014 р.

Ціна: 169 грн

Молитовник православних вірян

Молитовник православних вірян / упоряд. прот. А. Дудченко.  – Київ : Дух і літера, 2017. – 176 с. ISBN 978-966-378-491-5/ 

Основна мета цього нового і водночас укоріненого у справжній православній християнській традиції Молитовника — оживити молитовне життя, так щоб усі читачі відкривали для себе радість і глибину спілкування з Богом. Тексти молитов на різні часи доби вибрані з класичних богослужінь добового кола: вечірні, повечір’я, полунощниці, утрені та часів. Усі переклади вивірені за оригінальними текстами. Як приклад молитовної творчості, що не припиняється у Церкві, до книги додані найкращі зразки молитов, написаних сучасними подвижниками благочестя.

Ціна: 100 грн

Реформація: успіх Європи і шанс для України

Реформація: успіх Європи і шанс для України : колективна монографія за редакцією Романа М. Шеремети та Ольги Романенко / Р. М. Шеремета, О. Романенко, В. Л. Сміт [та ін.] ; Університет менедж. освіти. – Київ : Самміт-книга, 2017. – 256 с. : іл. ISBN 978-617-7504-22-0

Колективна монографія присвячена аналізу реформаційних процесів в Європі, багато уваги приділено конкретним механізмам впровадження принципів Реформації у розвиток різних сфер і галузей життєдіяльності України: політичної, освітньої, економічної, юридичної, медичної, соціальної тощо. Основна цінність книги полягає в розгорнутому науковому аналізі сучасного стану реформаційних процесів в Україні, грунтовно і цілісно розкриваються важливі теоретико-методологічні проблеми становлення й поширення Реформації в світі. Монографія є поважним внеском у розвиток різних галузей наук, її міждисциплінарний крос-культурний підхід поглиблює цінність дослідження. Призначається науковцям, політикам, освітянам і всім тим, хто цікавиться історією Реформації в Європі й Україні.

Ціна: 200 грн

Замовити книгу

artarsenal bookforum publish messe