Читомо > Інтерв’ю > Богдана Павличко: Українській класиці потрібне нове дихання

Інтерв’ю

Богдана Павличко: Українській класиці потрібне нове дихання

13.08.2014 0 Автор:

dana_pavlychko

Сьогодні образи українських письменників по-новому осмислюються художниками – графіті з Шевченком, Лесею Українкою, Франком, серія Шевченків авторства Андрія Єрмоленка, серія плакатів «Видатні письменники України». У суспільства є запит на нове прочитання давно знайомих образів зі школи й руйнування штампів. Цю тенденцію підхоплюють і видавці. Минулого року у видавництві «Основи» вийшла «Лісова пісня» Лесі Українку в сучасному оформленні. Але, схоже, це тільки початок. Про це дізнавалось Читомо в директорки видавництва Богдани Павличко .

 

Раніше «Основи» видавали те, що подобалось засновникам та було потрібним українському читачеві. А зараз мені подобаються цікаві оригінальні видання з акцентом на дизайні. Саме таких книжок не вистачає на нашому ринку.

Перевидавати шкільну програму в новому оформленні комусь потрібно починати. Бо якщо не ми, то діти далі будуть читати макулатуру, яку 22 роки видавили наші міністерства! Ми з упорядницею шкільної серії Анною Копилової почали з «Лісової пісні» Лесі Українки, яка вийшла з дуже крутими ілюстраціями Поліни Дорошенко.

А зараз готуємо збірник малої прози та віршів епохи «Розстріляного відродження» з ілюстраціями Сергія Майдукова. Також через кілька місяців вийдуть «Вечера на хуторе близ Диканьки» з ілюстраціями відомого українського художника Іллі Ісупова.

unnamed (2)

unnamed (3)

«Розстріляне відродження»

Художник: Сергій Майдуков

unnamed (4)

«Вечера на хуторе близ Диканьки»

Художник: Ілля Усупов

Ми вирішили, що дітям та батькам потрібні видання зі шкільної програми, за які не соромно і які хочеться брати в руки. Нам подобаються книжки як витвори мистецтва. Саме тому ми працюємо з ілюстраторами і робимо акцент на візуальному наповненні.

Стосовно продажів «Лісової пісні», то вони ідуть дуже добре. Зараз друкуємо другий тираж.

unnamed (5)

Читайте також: Як створювалось нове видання «Лісової пісні»

На заході роблять акцент не лише на редакціях або виданнях з новими передмовами, але й на сучасному дизайні. Естетика часто змінюється та відрізняється у всьому світі, тому будь-який класичний твір можна знайте в різноматіному виконанні. Отже, треба вдихати нове дихання у класику. Всіх запрошую до цієї справи.

Закупівель школами не було і поки на них не сподіваюсь. У нашій корумповані системі це не дуже реально. У наших школах треба ставити вікна та ворота по 3 рази на рік, де ж взяти гроші на книжки? Але, впевнена, що будуть вчителі, які радітимуть таким виданням та рекламуватимуть їх серед своїх учнів. Але індивідуально вчителі підходили й купували книжку.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe