У традиційному форматі інтерв’ю «7 запитань» ми знайомимо читачів із найцікавішими українськими письменниками та ілюстраторами. Героїня сьогоднішньої розмови – художниця Інна Черняк.
1. Розкажіть про себе та свій творчий стиль.
Привіт! Я – Інна Черняк, несерйозний художник-ілюстратор. Спочатку я 2 роки навчалася на факультеті прикладної математики, потім отримала диплом економіста в інституті інженерів транспорту. І тільки після всіх цих «поневірянь» я стала дипломованим дизайнером-графіком, закінчивши Харківську академію дизайну та мистецтв.
Потім доля занесла мене працювати в дитячий журнал «Пізнайко», і мені довелося стати дитячим ілюстратором :). Відтоді вважаю себе абсолютно щасливою людиною, бо займаюся улюбленою справою. Ознакою мого творчого стилю, мабуть, є кольори та смішні придуркувато-кривуваті персонажі.
2. Назвіть книжки, які ви проілюстрували.
«A Dragon In The Sandpit», «3 Little Pigs», «Ten In The Bed», «The Sad Ant» (by Sheila May Bird), «Lizzie Lizard’s Long Jump» (by Enid Richemont), «Quicker Than a Princess» (by Enid Richemont) , «Not For All The Hamantaschen In Town», «The 3 Billy Goats Gruff», «Fox and Cat», «The Rabbit and His Ears», «Forest Animals», «Lake Animals», «Новый год у пиратов» (Т. Коваль), «8 марта у пиратов» (Т. Коваль), «Вгорошек. Больше и меньше» (А. Никольская), «Вгорошек и противоположности» (А. Никольская), 2 книжки поп-ап «Farm» та «Africa» та інші.
Окремо хочу розповісти, які книжки я малювала для українських видавництв. Для видавництва «Школа» я проілюструвала серію книжечок для найменших – «Тварини в лісі», «Тварини на фермі», «Веселі цифри», «Їду, плаваю, лечу».
І такі книжки для видавництва «Віват»: «Кожен може стати принцесою» (Кузько Кузякін), «Я, травмай і зоопарк в квадраті» (Кузько Кузякін), «Прогулка под дождем» (Вадим Левин), «Плутон» (Валентина Вздульська).
Читайте також: Кожен може стати принцесою. Кузько Кузякін, Євгенія Доброва
3. Чи є улюблена техніка? Яка?
Люблю поєднувати техніки. Одна з найулюбленіших – малюнки пастелькою в поєднанні з комп`ютерною графікою. Здебільшого працюю в програмі Photoshop.
4. Опишіть ваше робоче місце.
На столі в мене: комп`ютер, планшет, чай, книжки, олівці, камінчик, що здійснює бажання, бутерброди, англійська, косметичка, пінгвін, листівки, жетончики на метро – чого тільки немає біля мого робочого місця. Трохи хаосу додає мені творчого натхнення! (мабуть:)).
5. Що надихає вас до роботи? Що заважає?
Знаходжу натхнення в дедлайні 🙂 Моя проблема в тому, що ніколи не можу відмовитися від цікавих замовлень. Та все ж найбільшу радість та натхнення мені приносить щире зацікавлення дітей моїми картинками. А працювати мені ніщо не заважає.
Читайте також: 7 питань ілюстратору: Бімба Ландманн
6. З якими темами для дитячої книжки вам подобається працювати? Чому? З якими темами не подобається? Чому?
Я малюю виключно в дитячій тематиці. І тут для мене не існує тем, які б мене не цікавили. А ось дорослу іллюстрацію я ігнорую. )))
Читайте також: Відьми, чорти, вовкулаки: що наука знає про лихих персонажів казок і фентезі
7. Що для вас значить термін «книжка-картинка» (книжка в малюнках)?
Обожнюю книжки-картинки. Книжка-картинка – це мінімум тексту та максимум ілюстрацій. І тут є де розвернутися! Завжди малюю всю книжку повністю. Намагаюся, щоб розвороти були різними по композиції та по кольору. Люблю, коли книжку-картинку можна довго розглядати й постійно знаходити якісь цікаві деталі.
Читайте також: 7 питань ілюстратору: Катерина Степаніщева
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook