Читомо > Дайджест > Книжковий тиждень. Випуск 11 (7 – 13 жовтня)

Дайджест

Книжковий тиждень. Випуск 11 (7 – 13 жовтня)

13.10.2013 0 Автор:

ПОДІЇ

Азбукове королівство магів і янголів

azbukove_korolivstvo

10-13 жовтня у Києві пройшов четвертий фестиваль Азбукове королівство магів і янголів. Окрім очікуваних виставок та майстерень, на фестивалі показали кінострічку «Іван Сила», прослухали лекції від Емілії Огар, презентували «Правобукварик» і «Шалені Козюльки». Детальніше – у репортажі про фестиваль на Читомо уже найближчим часом.

 

НОВИНИ

Перший онлайновий ярмарок красивих книг

Перший онлайновий ярмарок красивих книг

«Дизайнери й книги» запропонували новий спосіб шукати, розглядати і купувати книги з дизайну та мистецтва. Вони виявили, що такі видання рідко купують в інтернеті – мало просто подивитися на обкладинку, треба розгледіти книгу з усіх боків. На ярмарку представлені книги від GOFF books, Laurence King, Paintbox Pres, Lars M?ller Publishers, Gestalten, AMMO. Нагадаємо, що книги цих видавництв ви все одно можете погортати самостійно в «Книжковому бюро» (Київ, галерея Bottega).

 

Основні теми книжкового Франкфурта

Основні теми Франкфуртського книжкового ярмарку 2013

Франкфуртський книжковий ярмарок зібрав цього року близько 200,000 представників книжкового ринку. Основними питаннями, що обговорювали видавці, традиційно стали «як вирізнити книгу з-поміж моря розваг» та «як оцінювати електронний контент». Нескладно здогадатися, що для України окремим питанням залишається «як вирізнити український стенд з-поміж моря розваг». Один з перших звітів англійською – тут.

 

Скільки в Україні видавництв

Скільки в Україні видавництв

В Україні наразі функціонує 5,4 тисяч видавництв, проте директор Департаменту видавничої справи преси Держкомтелерадіо Олексій Кононенко заявляє, що лише третина з них справді працюють на книговидання. Про це пише газета «День».
Також Олексій Кононенко представив проект Державної цільової національно-культурної програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції та читання на 2014 – 2018 роки

 

ЗА КОРДОНОМ

В Росії з піратством бореться не держава, а компанії

ЛітРес бореться з піратством

ЛітРес вклав 5 мільйонів доларів у боротьбу з електронним піратством в Росії. Росія має давню і славну літературну традицію, яку ЛітРес намагається оцифрувати, – пише Ребекка Ґрант на VentureBeat . 380,000 ебуків та співпрацює із сотнею видавництв

 

MacDonald’s розповсюджує дитячі книжки

MacDonald's розповсюджує дитячі книжки

MacDonald’s став одним із найпотужніших розповсюдників дитячих книжок. 14 тисяч закладів швидкого харчування у США продали в Happy Meals 20 млн екземплрів дитячих видань. До речі, всі книжки були «cамвидавні» (self-published) – це The Goat Who Ate Everything; Deana’s Big Dreams; Ant, Can’t; and Doddi the Dodo Goes to Orlando. Акція приурочена до Національного для читання. Докладніше на Publishers Weekly

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Інтерв’ю з Христею Нечитайко

Інтерв’ю з Христею Нечитайко

Перше ексклюзивне інтерв’ю дівчини-загадки Христі Нечитайко, що веде читацький щоденник про дитячу і підліткову літературу. Розмовляв Олександр Стукало. Дізнатися більше про постать Христі можна на її блозі.

 

Британська романістика від Катерини Холод

Британська романістика від Катерини Холод

У статті «Троє у човні, окрім читача» Катерина Холод розповідає про те, як британські романісти розважаються грою читацьких очікувань та правлячу «верхівку» англійської прози – тріумвіат Джуліан Барнс, Ієн Мак’юен, Мартін Еміс + Ієн Бенкс. Читайте весь текст на Літ Акценті.

 

ПРЕМІЇ ТА РЕЙТИНГИ

Нобелівська премія з літератури

Нобелівська премія з літератури

Вона дісталася Еліс Мунро – письменниці, що залишила позаду 195 цьогорічних номінантів, серед яких Мілан Кундера, Умберто Еко, Філіп Рот, Томас Пінчон, Боб Ділан, Джойс Керол Оутс. Про це пише «Український тиждень».

 

33 книги з довгих списків BBC

3 книги з довгих списків BBC

Оголошено довгий список Книги року BBC та Дитячої книги року BBC. Про це читайте та дивіться на «Читомо»

 

Рейтинги від Pro-Books

Рейтинги від Pro-Books
Цього разу найповніші підсумки світових та російських рейтингів читайте на Pro-Books. Цим матеріалом відкрилася нова рубрика оглядів книжкових топів і рейтнгів. Від Publisher’s Weekly, New York Times, Amazon та The Bookseller – до ЭКСМО та АСТ. Читайте огляд тут.

 

10 найпопулярніших книжок на AppStore

Десятка iBooks

Цей рейтинг не увійшов до огляду Pro-Books і стосується ебуків, а точніше – iBooks. У десятку потрапили книги, які читачі найактивніше купували. Десять позицій від шанувальників маків.

 

КНИГИ

Inspired про книги Форуму

Inspired пропонує книжкові наслідки Форуму видавців, на які не шкода витратити час та гроші: 7 книжкок від українських, білоруських, польських та частково російських авторів з короткими враженнями. Отже, добірка Inspired

 

Антологія «Гопак»

Антологія «Гопак». Читати

Фрагменти сучасної антології про гопників «Гопак», що була представлена на Форумі видавців, тепер можна почитати на «Українській правді». До книги увійшла коротка проза Юрія Андруховича, Павла Коробчука, Андрія Кокотюхи, Артема Чеха та інших. До вашої уваги – тексти Коробчука та Кокотюхи.

 

ВІЗУАЛЬНЕ

«451 градус за Фаренгейтом» тепер можна спалити

«451 градус за Фаренгейтом» тепер теж можна спалити

Графічний дизайнер Елізабет Перес представила нову обкладинку романа Рея Брэдбері «451 градус за Фаренгейтом». Замість одинички у заголовку – сірник на корінці книги – фосфорні червоні крапочки. Дивитися ще

 

ЦИТАТИ

Катя Морозова, літературний критик: «Люди як і раніше читають, і будут читати, книги видаються великими накладами, книжкові магазини не збираються закриватися, а письменники, кінець кінцем не останні учасники цього процесу, продовжують писати товсті романи. І навіть якщо прислухатись до Російської книжкової палати, що у 2013 році відмітила невелике падіння накладів книжкової продукції (на 2,1 %), то варто тримати в голові, що близько 70 % російської читацької аудиторії перейшли на електорнні книги. Тобто процес видання і споживання літературних творіив нікуди не зникав. На перший погляд, все наче як завжди. Але насправді художня література не має й третини колишнього авторитету, що існував у часи набаггато менших тиражів».

Джерело: LookAtMe
Переклад: Читомо

Ira Solоvey, Big Idea: «Bookgasm is a state you get into seeing lots of books»

Джерело: Facebook

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe