Читомо > Дайджест > Дайджест: більше драми у Львові, нове слово року й премія для Костенко

Дайджест

Дайджест: більше драми у Львові, нове слово року й премія для Костенко

25.11.2013 0 Автор:

ПОДІЇ

 Більше драми!

drama_ua2

У Львові з 21 по 24 листопада проходив Фестиваль сучасної драматургії «Драма.UA», на якому відбулися покази вистав сімох театральних колективів із Центральної та Східної Європи, сценічні читання п’єс, лекції драматургів і вперше дитяча програма. Детальніше незабаром у репортажі на “Читомо”. 

ЮНЕСКО святкуватиме ювілей Шевченка

юнеско

200-річчя від дня народження Тараса Шевченка включили до Календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО. Ухвалено також позитивні рішення щодо запропонованих Україною інших ювілейних дат: 150-річчя від дня народження Павла Грабовського; 150-річчя від дня народження Михайла Коцюбинського; 200-річчя від дня народження Миколи Вербицького.

 

ПРОБЛЕМА

Мистецтво книговидання

книжковий дизайн

Стаття «Якісний дизайн і оздоблення – додаткові козирі книги в цифрову добу», що вийшла на «Німецькій хвилі» оптимістично доводить, що у світі  інтерес до хорошого книжкового дизайну зростає, особливо серед молоді. Зокрема спікер  Александра Зендер з Фонду книжкового мистецтва, вважає, що у вищих навчальних закладах з дизайну книга переживає справжній ренесанс. У принципі, таке можна сказати й про наші виші. Окрім того, у статті німецькі видавці діляться, як зароблятють на красивих книгах.

ІНТЕРВ’Ю

Ярослав Мельник про дебілізацію і сліпоту

melnyk_int

Письменник Ярослав Мельник розповів, яким уявляє читача свого нового роману «Далекий простор» і про своє ставлення до тоталітарних режимів. «Однак в Україні відбувається стрімка дебілізація населення, що на руку «режиму Януковича». Телебачення, за невеликими винятками, дебільне, дебільна – «попса» на естраді, люди приходять з роботи і проводять години біля «телеящика», через який їм вкладають в голові сміття», – зазначив Мельник. А ми нагадуємо, що нещодавно публікували інтерв’ю з письменником, яке радимо прочитати.

ПІДРУЧНИКИ

«Електронна бібліотека» для школярів

ebooks_ch

Міністерство освіти й науки України додало на свій офіційний сайт нову рубрику – «Електронна бібліотека», у якій пропонує безкоштовно скачувати електронні підручники для 1-5 класів. Згідно з офіційним повідомленням, книги передбачені і для тих дітей, які навчаються на регіональних мовах. Як стверджують у відомстві, підручники для середніх і старших класів незабаром також додадуть.

ПОЗИЦІЯ

Акунін не прийшов через Путіна

akunin

Боріс Акунін відмовився піти на Російське літературне зібрання 21 листопада, тому що його відвідав російський президент Володимир Путін. На своєму  Facebook він зазначив, що із задоволенням готовий поговорити з главою держави на літературні теми відразу після того, як відпустять політв’язнів. Письменник підкреслив, що чекає, коли відпустять «в’язнів 6 травня», а також учасниць Pussy Riot.

«Я теж вірю в теорію малих справ і також цікавлюсь. Але як згадаю про Сєргєя Крівова, який другий місяць голодує і втрачає свідомість в залі суду, а до нього не пускають «швидку», вся моя цікавість пропадає. Знаю, що комусь з вас моя позиція здасться безглуздою або чистоплюйскою, але нічого вдіяти не можу. Серцю не накажеш», – заявив письменник.

ДОВІДКОВА ЛІТЕРАТУРА

selfie

selfie

Укладачі Оксфордського словника англійської мови вибрали словом 2013 неологізм „selfie”. Визначення, дане йому лінгвістами, звучить так: фотографія самого себе, як правило, зроблена за допомогою смартфона або веб-камери і розміщена в соціальних мережах, пише Time. Редактори словника підрахували, що в порівнянні з минулим роком вживання слова selfie виросло на 17 тисяч відсотків.

ПРЕМІЇ

Українці удостоєні міжнародних премій

Медаль

Видатна українська поетеса Ліна Костенко удостоєна міжнародної відзнаки імені Омеляна Ковчаза за значний внесок у розвиток екуменічного діалогу, діалогу культур і народів, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння, благодійної діяльності, за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму. Церемонія вручення Відзнаки Блаженного Священномученика Омеляна Ковча відбудеться 26 листопада у Римі.

Тим часом, за повідомленням Англійського ПЕН-клубу, поет Ігор Павлюк став лауреатом премії британського ПЕН-клубу 2013 року за книжку A Flight over the Black Sea («Політ над Чорним морем»).

Ордени на грудях

Про книжкові медалі

Кольта пише про книжки з орденами на грудях і про те, що не можна забувати їх не причепити – якщо вони на них таки заслужили. Долі книжок-лауреатів з медалаями та без на прикладах СРСР і США описує Ольга Андрєєва в публікації «Кому медаль?»

ІННОВАЦІЇ

Вперше в Україні назву книжки виберуть читачі

czern_mer

Meridian Czernowitz проводить опитування щодо вибору назви для нової книжки Андрія Любки. Пропонуються 5 варіантів назви: «Спати з жінками», «Смерть і ще тисяча приводів для любові», «Серце, серце», «Тут жив хтось до нас», «Люби мене навіть по смерті». Кожен охочий може взяти участь у голосуванні та вплинути на вибір назви. Автор та видавці беруть на себе зобов’язання назвати книжку відповідно до результатів опитування.

МОЖЛИВОСТІ

Культурний проект про літературу

Культурний проект про літературу

Цієї зими в рамках Вільного лекторію Культурного Проекту стартує  11-лекційний курс «Історія літератури в авторах і текстах». Культурний Проект об’єднав одразу кілька лекторів, кожен з яких може вважатися знаковою постаттю для сучасної української культури. Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Юрій Іздрик та Оксана Забужко познайомлять слухачів зі своїми улюбленими авторами та творами, а також розкажуть, чому їх варто читати сьогодні.

ЧИТАТИ

Що читає Богдана Павличко

Богдана Павличко. Фото: Наташа Іщенко

Богдана Павличко розповіла про концепцію оновленого видавництва «Основи», про майбутні видання, освіту в Україні й українців за кордоном. «На той момент потрібно було або закривати видавництво, або кардинально змінювати його напрям. «Основи» займалися академічною літературою, яка сьогодні абсолютно не потрібна Україні. На цьому не можна побудувати бізнес. За ці три роки я збагнула, що наша держава не виробила жодної стратегії розвитку книговидання і що українці не мають грошей на книжки і взагалі майже не читають», – зазначила Павличко.

ЗА КОРДОНОМ

Газета без фотожурналістів

газета без фото

Французька газета Lib?ration прибрала зі своїх сторінок усі фотозображення на підтримку праці фоторепортерів.

ВІДЕО

Книгопроектор оголосив переможців

За результатами голосування переможцем всеукраїнського конкурсу “Книгопроектор” стало відео “Суперкниг”, приз глядацьких симпатій отримало відео “Епістолія”. Детальніше про конкурс Читомо розповість пізніше.

ВІЗУАЛЬНЕ

Літератна кава

Італійський ілюстратор Джанлука Біскелчін (Gianluca Biscalchin) спеціалізується на кулінарній ілюстрації, але це не завадило йому поєднати харчі й письменників. Ось що вийшло з чашкою кави. До речі, в нього є ще один цікавий проект, пов’язаний із літературою.

literary-coffee

 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe