Читомо > Різдвяна вітрина новинок > Українська проза та поезія

Українська проза та поезія

Гра в життя. Олег Рибалка

Рибалка О. Гра в життя / Олег Рибалка. – Київ : Легенда, 2017. – 224 с. – (Мислива серія).  ISBN 978-966-97689-3-3

Роман-триптих Олега Рибалки «Гра в життя» за формою — фентезі, за змістом — медитативно-філософська проза. Три його книги співіснують у взаємодоповненні як три ракурси пізнання. У першій («Долина») молодий чарівник потрапляє до замкнутого світу, щоб відімкнути його для себе й для решти людей. У другій («Іскра») — він вивчає власні можливості. У третій («Розмови») — прагне роздивитися життя очима інших.

Одним із перших читачів «Гри в життя» став письменник Степан Процюк: «Роман Олега Рибалки витворює гігантські паралельні реальності, в яких точиться одвічна боротьба між сакральним та профанним. Розглядати її, що важливо, можна в різних ракурсах водночас, тож цілком природно, що в декого з нас виникне бажання перечитати цей текст удруге».

Ціна: 120 грн

Замовити книжку

Вони повільно просувалися вузькою стежиною поміж великих валунів. Перед ними лежала Долина. Що там, ніхто не знав. Жодна людина ще звідти не поверталася. Подейкували, там кояться різні дивовижі, незнані звірі блукають і живуть невідомі істоти, але все це були не більше ніж чутки.

Першим ішов середнього зросту кремезний чоловік із невеликим мечем на поясі. Звали його Стан. Він був дуже допитливий від природи й нічого у світі не боявся. Тож, довідавшись про Долину, умовив своїх друзів вирушити туди разом із ним.

Другою ступала дівчина Ліза – непересічна юнка з великими розумними очима. Вона більше цікавилася скарбами, щоб задовольнити свої бажання, і складними випробуваннями та загадками, щоб задовольнити свій розум. І того, й того в будь-яких пригодах мало не буває.

Коханці Юстиції. Юрій Андрухович

Андрухович Юрій. Коханці Юстиції [Текст] : роман / Юрій Андрухович. – Чернівці : Меридіан Черновіц, 2018. – 304 с. ISBN 978-966-97679-2-9

«Коханці Юстиції» – паранормальний роман, у якому окремі життєписи з притаманною автору композиційно-стилістичною майстерністю об’єднуються в художню цілість і аж волають про восьми-з-половиною-серійну кінематографічну реалізацію. Родинно-побутові і політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, розбещення малолітніх і загадкове відокремлення голови, ідейні зради і зради заради ідеї, закладені різним дияволам душі й не завжди справедливі, але часто жахливі покарання. Чого ще треба, щоб читач відчув себе благим і з насолодою усвідомив свою моральну перевагу над нещасними коханцями примхливої Юстиції? Та вже – за старою доброю традицією – й над автором, якому спало на думку увічнити таких пропащих істот.
Ціна: 240 грн
“Рік 1641 ознаменувався у місті Львові цілим ланцюгом жахливо-прекрасних подій, серед яких цілком видатне місце посіло привселюдне спалення такого собі Альберта Вироземського, особи без громадянства і з вельми туманним соціальним минулим. Точна дата цього дидактичного спектаклю на площі Ринок нині для нас не має значення: у будь-якому разі йдеться про осінь – принаймні як осінь середньовіччя”. 

 

Стежка в долонях. Оксана Щирба

Щирба О. Стежка в долонях / О. Щирба ; іл. О. Хомченко. – Київ: Саміт-книга, 2017. – 288 с. ISBN 978-617-7560-23-3

Як віднайти свою стежку та міцно затиснути поміж долонями, не упустивши щастя? Повернутися до самого себе, зазирнути у свій внутрішній світ, визначитися з власними бажаннями та посіяти частинку добра? Герої оповідань люблять, ненавидять, втрачають і шукають; помиляються, пробачають, мріють і  боряться. Усі вони такі різні, і водночас поєднані спільною стежкою- глибоко емоційні, реальні, взяті з життя і пережиті авторкою особисто.

Ці історії для тих, хто вміє плакати і сміятися, думати і переосмислювати, хто не боїться змінювати світ навколо себе.

Ціна: 168 грн (для зареєстрованих користувачів знижка)

Придбати книжку

Доброго дідуня — наче вперше та водночас востаннє. 
Час, складений з років, захопив дитинство у свої руки і відкинув назад, але кіноплівки залишилися.
Спогадів пам’ять приберегла так багато, що інколи аж голова тисне та солодко болить від їх кількості. Хочеться усі переглянути, знову пережити емоції дитинства, заплести кораблем в бухту минулого, скупатися у її водах, засмакувати безтурботністю та щастям, і повернутися з повним оберемком дитячої втіхи назад, у доросле, сповнене проблем та негараздів, буденне життя.
Запливаєш ген далеко і згадуєш…
В ту хвилину закортіло знову вибратися на горище і обдивитися усе, доторкнутися до вишні, на гілках якої дрімали, сісти на старий мотоцикл, яким ти добирався на роботу,та помчати у далекі поля, де ми шукали яскраві квітки; почути знову дідусеве «гап-гап», знайти скриньку, в якій ховали цукерки, помилуватися зоряним небом і впіймати хвостату комету. 
Стало якось сумно…

Истории старого города. Мария Миняйло

Миняйло М. Истории старого города / Миняйло Миняйло. – Київ : Саміт-книга, 2017. – 320 с. : іл. ISBN 978-617-7560-53-0

За каждым окном скрыта своя история. Где-то живет старый кот Барсик, с надорванным ухом и коротким толстым хвостом, где-то над учебниками склонилась тихая школьница Зоря, а вот мужчина с орлиным профилем вспоминает свою первую любовь. А там владелец овощного магазина, жизнь которого изменила случайная встреча, и смешливая секретарша с букетом хризантем… Старый город знает множество историй, добрых и очень настоящих, которые стоят того, чтобы их рассказать.

Ціна: 90 грн

Тетя Боня была высокая уже немолодая женщи­на, но сказать точно, сколько ей лет, не мог никто, да и не старался. Подобно Елене Александровне, она затягивала черные с проседью волосы в хвост, кото­рый потом заматывала в пучок. Имя же ее было на­столько труднопроизносимым для дошкольников, что со временем статная дама Бронислава Лаврентьевна превратилась в тетю Боню, строгую, но всем сердцем любящую детей женщину. Несмотря на фамильярное обращение малышей, порицать их не мог даже Николай Феодосьевич, директор общеобразовательной шко­лы № 185, так как и сам затруднялся, не сбившись, произнести «Бронислава Лаврентьевна». Так и появи­лась тетя Боня, человек старой закалки, с нерушимы­ми принципами и собственным взглядом на воспита­ние подрастающего поколения.

Амстердам—Київ. І трохи святого Миколая. Галина Рис

Рис Г. Амстердам—Київ. І трохи святого Миколая / Галина Рис. – Брустурів: Дискурсус, 2017. – 192 с. ISBN 978-617-7411-14-6

Ця історія розпочнеться з переплутаних в аеропорту валіз. Удома заклопотана роботою та сімейною рутиною Олена знайде в не зовсім своїй валізі чужі речі, а несміливий Марко, окрім туфель та суконь, щось значно цікавіше — незавершений рукопис про Миколая і його життя ще задовго до того, як той став казковим добродієм.

Марко пообіцяє собі знайти авторку тексту та повернути загублений рукопис. І дотримає обіцянку. А далі, як це зазвичай буває, між героями з’явиться щось більше, ніж дружба.

Перед вами зворушлива історія про вірність, кохання та диво, яким завжди є місце в нашому житті.

Ціна: 85 грн

Люди в гніздах. Олег Коцарев

Коцарев О. Люди в гніздах : роман / Олег Коцарев. — Київ : Видавничий дім «КОМОРА», 2017. — 232 с.

У кожній родині є історії, що незмінно переповідаються з покоління в покоління, мов складова таємничого ритуалу. Інші залишаються поза кадром і згодом майже зникають, осідаючи пилом на старих фотокартках або розпадаючись на абсурдні й незбагненні фрагменти. «Люди в гніздах» — це своєрідна суміш перших і других, позначена легким гумором, пародією та деконструкцією. Як, зрештою, деконструйовано ледь не цілу історичну пам’ять (зокрема локальну, родинну) в нашій частині світу. До сюжету цієї книжки потрапили романтичні втечі, стрілянина на фронті та в тилу, неймовірні повороти долі — й самотнє покинуте піаніно, що журиться на вокзалі, в той час як коні з вершниками звично збігають сходами на другий поверх, а привиди давно померлих родичів стиха під’їдають яблучне варення.

Обкладинка та ілюстрації Юлії Стахівської. В оформленні використано фотографії з родинного архіву автора.

Ціна: 130 грн

Річ Посполита, Київське воєводство,

Черкаське староство, лівий берег Дніпра

— Який чорт тебе прислав, до того й повертайся!

Саме таку відповідь отримав писар Петро Устименко, постать у своїх скромних масштабах вельми достойна, коли передав отаману Качурику цілком офіційний наказ збирати по сусідніх селах загін і рушати на збори. Качурик був досвідченим і здоровенним, кожен палець його міг порівнятися розмірами з першорядною морквиною. Він стояв посеред свого хутора, широко й скептично розставивши ноги, і вочевидь не хотів їхати кудись воювати. Тим паче не хотіли воювати його морквини. Позаду з цікавістю позирала купка широкоплечих хлопів. Вони так само не збиралися воювати. Качурик проігнорував уже кілька попередніх наказів, і робити винятків для писаря не збирався.

У полоні болю. Алевтіна Шавлач

Шавлач А. У полоні болю : повість-трилер / Алевтіна Шавлач. — Київ : ВЦ «Академія», 2018. — 160 с. — (Серія «Ім’я»).

Вона вродлива, успішна і сповнена мрій про яскраві відкриття і враження, кар’єру і подорожі. Та одна-єдина зустріч змінює геть усе. Привітний молодий лікар зачарував усмішкою, а приязним поглядом викликав довіру.
Ніщо не віщувало біди. Насправді ж його янгольська зовнішність приховувала нещадне чудовисько, спрагле чужих страждань. І вона стає його заручницею. Їй необхідно боротися за себе на грані життя і смерті. Але цілковита покора така манлива. Чи витримає це? Чи вистачить сил протистояти безжальному звіру, подолати власні хворобливі потяги і зважитись на рішучий крок? А можливо, втративши себе колишню, вона знайде шанс на інше життя… У полоні болю і з присмаком дивної насолоди.

Ціна: 80 грн

«Аляска». Сергій Бут

Бут С. «Аляска» / Сергій Бут. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 208 с. ISBN  978-617-12-4299-9

До психлікарні його привезли без тями і… в гідрокостюмі. Перед цим чоловік забіг до церкви, наляканий чимось несусвітнім, кимось із потойбічного світу. Покликаний рятувати людей, тепер він сам потребував допомоги, і в першу чергу — душевної. Це дивно й безглуздо, та в психушці пацієнт знайде хоч і тимчасовий, проте надійний прихисток від проблем і від самого себе. Але попереду — ще неймовірніше безглуздя…

«Аляска» — це гостросюжетний трилер в кращих традиціях сюжету «Над зозулиним гніздом».

Ціна: 74.90 грн

Про автора:

Сергій Бут — сучасний український письменник, двічі дипломант престижного літературного конкурсу «Коронація слова». Популярність здобув після виходу дебютного роману «Листи з того світу», який схвально сприйняли й критики, й читачі.

Архіпелаг. Ігор Сілівра

Сілівра І. Архіпелаг / Ігор Сілівра. — Київ : Темпора, 2017. ISBN 978-617-569330-8
У Центрополісі – найбільшому місті світу – порушується розмірений вир життя. В загадковій катастрофі гине голова Ради директорів Синдикату. Невизнаний науковець вимушений рятувати своє життя і життя дочки після несподіваного відкриття. Зникає безвісти експедиція до напівміфічного Континенту. Зміни завжди означають переділ влади, а він може означати війну. У вирі цих всій подій опиняються летяга Віталь та його випадковий супутник – підліток Сашко.

Тінь на порозі. Ната Гриценко.

Гриценко Н. Тінь на порозі / Ната Гриценко. – Київ : ВЦ «Академія», 2017. – 224 с.

Усе своє життя Томаш учився ховатися від проблем — і саме тому вони навалювалися на нього одна за одною. Втеча з дому, самотність і страхітливі марення наяву — куди, здавалося б, гірше? Але, виявляється, виснажливі видіння — не душевний розлад, а рідкісна сила, що дає владу над людьми. Сила, якою хочуть скористатися інші. Щоб урятуватися самому й захистити близьких, Томашеві доведеться швидко опанувати нові здібності, подолати страх і навчитися довіряти почуттям. А ще — зустрітися з найлютішим ворогом: правдою про себе і власне минуле…

Ціна: 80 грн

Детективна агенція “Буря і натиск”. Владислав Івченко

Івченко В. Детективна агенція “Буря і натиск” / Владислав Івченко. – Київ : Темпора, 2017.

Якщо ви вже не надто популярний письменник і у вас творча криза, найкращий вихід — знайти на глухому хуторі двох друзів, що відкрили свою детективну агенцію, й приєднатися до них — а раптом пощастить і буде цікаво?

Якщо один із цих двох — розумний кабан Вепр Іванович, який невідомо звідки взявся й чомусь уміє розмовляти, а другий — сільський дивак Жорж Іринович, імовірність появи шедевра зростає ще більше. Чи вдасться письменникові вибратися зі всіх глухих кутів і пасток на шляху до слави? А може, варто мріяти не про славу, а бодай про те, щоби лишитися живим?

Козуб ягід. Валер’ян Поліщук

Поліщук В. Козуб ягід / Валер’ян Поліщук ; упор. Я. Цимбал. – Київ : Темпора, 2017 .

У цій книжці зібрано всю прозу Валер’яна Поліщука (1897–1937), засновника і лідера групи «Авангард». Окрім кількох циклів афоризмів, тут є короткі оповідання й листи до дружини.

Моя кар’єра. Жіноча проза 20-х років

Моя кар’єра. Жіноча проза 20-х років / упор. Я. Цимбал. – Київ : Темпора, 2017.

До нової антології популярної літератури 1920-х років увійшли зразки прози чотирьох авторок. У всіх по-різному склалося життя в буремні двадцяті, але кожна змогла стати письменницею, увійти в літературний світ і писати, не маючи для цього таких сприятливих передумов, як, скажімо, вихідці з заможних родин Леся Українка чи Ольга Кобилянська. Героїні пропонованих текстів теж самостійні й емансиповані. Вони борються з традиційною народною мораллю, міркують про стосунки й свою роль у них, опиняються перед важливим життєвим вибором – і роблять його, не озираючись на усталені ієрархії.

Десь поруч війна. Єлізавета Гончарова

Гончарова Є. Десь поруч війна / Єлізавета Гончарова. – Київ : Темпора, 2017.
Книжка переможниці конкурсу художнього репортажу 2016 року «Десь поруч війна» — це мозаїка людських історій із прифронтових територій, — історій дуже різних, неоднозначних, які потребують незамуленого погляду. Насамперед цей текст про людей, чиї життя були ґвалтовно змінені воєнними діями, чий побут і сім’ї були зруйновані, чиї діти, ба навіть домашні улюбленці не уникнули насильницького впливу.

Зрештою, ця книжка — це нерозчуте багатоголосся тих, хто й далі живе, доки десь поруч війна.

Барви душі. Олеся Кіхтяк

Кіхтяк О. Барви душі / Олеся Кіхтяк ; іл. Галини Чубко. – Львів : Апріорі, 2017. – 152 с. : іл. ІSBN 978-617-629-384-2

Душа. Як її описати? Не бачиш її, хоча очевидна. Замислюєшся над цим… І якоїсь миті припускаєш: вона – найбільший скарб. Дар. Основа. Джерело. Читаючи збірку, занурюєшся у багатовимірний простір, де Єдиний Бог, творить «усіх і все». З Його Ласки оживають людина, всякий звір, птаство, води й зорі. Нескінченне розмаїття сущих душ стає суб’єктами, а не мертвим середовищем буття. Отримана в дар душа перетворюється на основу пошуку: «всі знають істину, лишень не я». Блукаючи лісами, гублячись у ярах, перетинаючи поля, нарешті знаходить свого вчителя і слідує за ним. А повернувшись лицем до Світла і залишивши за спиною світ ілюзій і спокус, уже не боїться розповісти про себе, поділитися гірким досвідом, розкритись. Відтак перероджується на джерело.

Поезії, що увійшли до збірки – інтимні, щирі, камерні. Сокровенні роздуми налаштовують на глибокий аналіз і пошук відповідей на одвічні питання: «Хто я?», «Що тут роблю?». Ця книга для тих, хто має хоробре серце і готовий пірнути у барвисту дивовижу життя душі… Аби знайти щось своє, рідне.

Ціна: 100 грн

У вічності початки теж
Бувають.
Моє життя – наочно
Зображає.
Давно з’явившись, тихо
Розвиваюсь.
Розширюю свідомість
Поступально.
Не все так страшно, як на перший
Погляд.
Не все так сухо, як могло б
Здаватись.
Стирчати під іконами не
Треба:
Поклони бити, в собі
Копирсатись.
Лиш досить захотіти
Полюбити
Свого Творця – єдина це
Дорога.
Відкриєш серце – і поллється
Світло,
Щоб бачити як досягнути
Бога.

artarsenal bookforum publish messe