Читомо > Різдвяна вітрина новинок > Мистецькі видання

Мистецькі видання

Щоденник “Дуже близьке”

Дуже близьке : щоденник / диз. Ірина Нікітіна. – Київ : Родовід, 2017. – 208 с.

Мистецький щоденник  «Дуже близьке» задуманий як організатор ділового року і записник особистих роздумів.

Наблизити найкрасивіше, найрідніше з мистецької спадщини так близько, щоб мати його перед очима кожного дня! Щоб особисті записи були шляхетною звичкою, інтелектуальною роботою й моментом історії, — така ідея щоденника килимових дизайнів  «Дуже близьке», створеного за мотивами книжок видавництва РОДОВІД «Квіти і птахи в дизайні українських килимів» (2015) та «Ромби й вазони в дизайні подільських килимів» (2018).

Килими були окрасою в побуті української верхівки протягом багатьох століть, ще з часів Київської Русі.  Згадки про них знаходимо в Іпатіївському літописі, в давніх описах багатих посагів і майна купців, їх зображали на портретах шляхти та козацької старшини у XVII-XVIII ст., пізніших селянських портретах. З початку ХХ ст. вишукані килими приватних інтер’єрів та збірок творять музейні колекції.

Ціна: 300 грн

Дуже близьке 2

Малевич. Автобіографічні записки 1918–1933

Малевич. Автобіографічні записки 1918–1933 / упоряд. А. Білоусова. – Київ : Видавництво РОДОВІД, 2017. – 96 с. : іл. ISBN 978-617-7482-08-5

Казимир Малевич залишив три окремі незавершені автобіографічні тексти (1918, 1923-1925, 1933) – це і особисті відчуття та переживання дитячих років, міркування про проблеми мистецтва, роздуми, порівняння. Захопливо і талановито написані, вони читаються надзвичайно легко з будь-якого рядка.

Ці записи часто згадуються, коли йдеться про зв’язок художника з Україною. Більше того, цей текст лишається основним джерелом свідчень про раннє життя мистця. Малевич з гумором згадує свої дитячі та юнацькі роки, родину, друзів, навчання і все, що допомогло йому стати художником.

Спогади мистця раніше кілька разів друкувалися, але в  Україні повністю виходять вперше. Автобіографію (пере)прочитали сучасні ілюстраторки, що оформили видання – Женя Полосіна й Аня Іваненко (студія Сері/граф).

Ціна: 200 грн

«Я помню хорошо и никогда не забуду, что в первую голову меня всегда поражала окраска и цвет, потом бури, грозы, молнии, и тоже полное спокойствие после грозы, ночь и день эта смена меня очень волновала. И я помню тоже, как трудно меня было уложить спать или оторвать от увлечения наблюдением или, вернее, просто смотрением на звезды горящие, на темное, как грач, небесное пространство».

Собаки в мистецтві. Ангус Юланд, Кетра Вілсон

Юланд А. Собаки в мистецтві / Ангус Юланд, Кетра Вілсон ; пер. з англ. Дж. Гнатів. – Київ: Nebo Booklab Publishing, 2017. – 160 с.  ISBN 978-617-7537-20-4

Люди, які прищеплюють свої риси тваринам, звісно, передусім, віднаходять їх найяскравіше втілення у собаках. Ми змушуємо їх носити джемпери, на наших малюнках вони втрачають свої природні звірські якості, ми навіть змінюємо їхній колір. Так ми зображаємо своїх найвідданіших друзів.

Вічна любов до собак віднайшла себе на сторінках цієї книги. У нас із ними, так би мовити, взаємозалежність. Собаки потрібні нам, щоб відкривати нові джерела емоцій. В мистецтві, як і в житті, ми проектуємо на них свої амбіції, звершення, та тривоги, а вони, не зважаючи ні на що, повертаються і просять продовження. Однак, звісно, не можна забувати про високу ймовірність поклику пращурів.

Книга про собак досліджує альтернативу переймання стилю життя: життя з людьми. У відносинах зі собаками, від нас, як від господарів, багато не потрібно: всього лиш корм та наша компанія. Після цього життя собаки набуває простого сенсу. Як сказав американський письменник Джеймс Турбер: «Собаки одержимі тим, щоб бути щасливими».

Ціна: 250 грн

Франсіско де Гойя “Собака” 1820

Поза контекстом, “Собака” де Гойя — зразок сучасного полотна, на якому масивна товща неба нависає над темною, нечіткою поверхнею землі. Між ними спостерігається всього лишень одна фігура —
самотній собака, що звідкись визирає. Важко зрозуміти, що з ним сталося, але, іспанська назва, під якою відома ця картина, а саме “Perro Semihundido” (“Голова собаки”) натякає, що він або наполовину занурений, або тоне. 

Похмурі картини де Гойя, включно з нещасним собакою, зображені прямо на стінах його будинку Quinta del Sordo, що поблизу Мадрида. Побутує думка,що вони зберігалися у таємниці, оскільки не планувалися для публічного показу, та зараз копії цих картин виставляються в галереї Прадо. Дияволи, відьми та рогаті чудовиська — ось справжнє тло картини “Собаки” де Гойя. Пес — найприродніше на ній створіння, що показує одну лишень голову, як вогник життя
у коловороті пітьми.

Адміністративний кодекс України

Адміністративний кодекс України / іл. Давид Чичкан. – Київ : Основи, 2017. – 196 с. ISBN 978-966-500-671-8

Видавництво «Основи» видало текст Кодексу України про адміністративні правопорушення — редакції вересня 2017 року, проілюструвавши її графікою українського художника Давида Чичкана.

Кодекс про адміністративні правопорушення регулює, мабуть, найбільшу частину життя кожного громадянина України. Під суспільні відносини, регульовані ним, підпадає практично все: від неправильних паркувань авто, до запаху марихуани з вашого балкону. Абсолютна більшість українців має дуже примарне уявлення про зміст цього документу, яким просякнута ледь кожна сфера нашого життя.

Ціна: 250 грн

norm2

norm4

norm5

 

 

Terra Ucrainica. Історичний атлас України і сусідніх земель

Terra Ucrainica. Історичний атлас України і сусідніх земель / Д. Вортман та ін. —  Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 224 с. : іл. ISBN  978-617-12-3719-3

Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться історією!

Історія в картах! Унікальний атлас, що охоплює період історії України від кіммерійців і аж до наших днів. Кожна карта – хронологічний зріз, зображення території сучасної України і сусідніх земель станом на певну дату. До карт подані текстові коментарі та роз’яснення. Книга також містить документальні ілюстрації та науково-художні реконструкції.

 Ціна: 500.00 грн

Серія карт

Текстові коментарі та роз’яснення

Документальні ілюстрації

Науково-художні реконструкції

Вітер в долонях. Роксоляна Загайська

Загайська Р. Вітер в долонях : книга проходів Личаківським цвинтарем / Роксоляна Загайська. — Львів : Апріорі, 2017. – 416 с. : іл. ISBN 978-617-629-366-8

Книга запрошує завітати до унікального за своєю атмосферою Личаківського цвинтаря, перейтися його алеями, пізнати історію цього некрополя, ознайомитися з долями людей, які знайшли тут вічний спочинок.

Розрахована на широке коло читачів, які цікавляться історією Львова.

Ціна: 150 грн

Все відходить, все минає, як сьогоднішній день. Та прийде завтра і принесе стільки нового, незабутнього, свіжого. Знову прилетить і відлетить вітер… Бажаю всім, читаючи цю книгу, відчути і потримати в своїх долонях вітер…

Роксоляна Загайська

Казка “Ох”. Михайло Жук

Михайло Жук. Казка “Ох”

Ця чарівна історія про правителя Лісового Царства. А написав її понад 100 років тому український художник та письменник Михаи?ло Жук. Проілюструвала цю фантастичну оповідь сучасна художниця Крістіна Ярош.

Ціна: 100 грн

Oberig-chasu_Oh_Kazka-z-avtors-kimi-ilyustratsiyami-11 Oberig-chasu_Oh_Kazka-z-avtors-kimi-ilyustratsiyami-15

Метамистецтво. Світлана Маценка

Маценка С. Метамистецтво: словник досвіду термінотворення на межі літератури й музики / Світлана Маценка ; графіка Олега Денисенка. — Львів : Апріорі, 2017. — 120 с. ISBN 978-617-629-369-9

Словник досвіду музико-літературних понять укладено як пандан до монографії «Партитура роману» (Львів: ЛНУ ім. І. Франка, 2014). Через ключові поняття і терміни представлено теорію діалогічності роману, який тяжіє до музики. Порушено пов’язану із цим теоретичну проблему термінотворення на межі літератури й музики. Концепт «метамистецтва» у книзі реалізовано також через «діалог» літературознавчого дискурсу із графічним текстом про музику українського художника Олега Денисенка.

Для літературознавців, мистецтвознавців та усіх, хто цікавиться феноменом взаємодії мистецтв.

Ціна: 150 грн

Концепція цієї монографії полягає в утвердженні ідеї провідної ролі музики в німецькій культурі в її тлумаченні романним словом і безпосередньому впливі на естетику й поетику самого роману.

artarsenal bookforum publish messe