Головна редакторка L’officiel-online.com й ведуча «Радио Аристократы» Дарія Зарівна розповіла Читомо про п’ять найважливіших книг, прочитаних у 2015 році. «Я нещодавно вже складала список улюбленої художньої лiтератури, тому для Читомо вирішила зробити добiрку мотивуючих i надихаючих книг», – пояснює Зарівна.
1. Шерил Сендберґ «Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою»
Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою / Шерил Сендберґ ; за участи Нел Сковел; пер. з англ. Вікторії Наріжної. – К. : Критика, 2015. – 280 с.
Постійно цитую Сендберґ на всіх своїх лекціях. Це дуже важлива книга, особливо для України й українських жінок, адже в нас ситуація з гендерною рівністю абсолютно катастрофічна, порівняно із США.
Книга складається з автобіографічних історій і простих, але цікавих спостережень Сендберґ. Про те, що навіть дуже успішні жінки, відповідаючи на питання «Як ти досягла успіху?», – найчастіше зазначають: «Мені просто пощастило», «Мені допомогли», «Так склалися обставини», в той час як чоловіки пояснюють свій успіх фразами «Я багато працював», «Я маю хист до цього», «Я йшов до своєї мети».
Сендберґ цитує Тіну Фей, яка описує «синдром самозванки»: «Мені весь час здається, що люди навколо прокинуться і зрозуміють, що я самозванка і зовсім не відповідаю всім тим позитивним характеристикам, які дають мені і моїй роботі».
Читайте також: Як включитися і не боятися. Феміністичний меседж від Шерил
2. Ерік Шмідт, Джонатан Розенберг «Як працює Google»
«Як працює Google» / Ерік Шмідт, Джонатан Розенберг ; пер. з англ. Ю. Гордієнка. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 304 с.
Дуже важлива книга в наш час. Якщо ти працюєш зі smart creatives (поколінням креативних і вільних молодих людей), тобі варто забути про вертикальну ієрархію в робочому колективі.
Головне – дати кожному співробітникові максимальну свободу дій. Важливе «але»: це спрацює і дасть круті результати, тільки якщо ці люди дійсно smart creatives.
Якщо це не так, то рано чи пізно вони перестануть якісно працювати, і вам доведеться з ними прощатися. Перевірено на собі!
3. Томас Каткарт і Ден Клейн «Одного разу Платон зайшов у бар»
Как-то раз Платон зашел в бар… Понимание философии через шутки / Томас Каткарт, Дэн Клейн. — М. : Альпина Нон-фикшн, 2012. — 240 с.
Купила цю книгу в аеропорту Сан-Франциско, щоб згаяти час у дорозі, навіть не здогадуючись, який скарб потрапив до моїх рук.
В університеті на першому курсі у мене був загальний курс філософії, досить сумбурний і фрагментарний. Дуже багато ми не встигли вивчити, і я, відчуваючи прогалини, хотіла купити підручник і пройти курс філософії самостійно.
Книга Каткарта і Клейна – це, по суті, збірник історичних (і не тільки) анекдотів, парадоксів, скетчів, через які автори розкривають суть кожного напряму в філософії. Просто, зрозуміло і дуже смішно.
Читайте також: 5 сучасних філософських праць в українському перекладі
4. Тіна Фей «Bossypants»
Bossypants / Tina Fey. — New York City : Little Brown & Co, 2011. — 270 p.
Дуже люблю Тіну Фей. Ця книжка – її автобіографія, сконцентрована, як видно з назви, на тому, як бути жінкою – босом. Нещадна самоіронія – це нищівна зброя, якою Фей володіє досконало.
Насправді, схожі книги після неї написали Емі Полер і Лена Данем, і написані вони плюс-мінус в одному ключі. Можливо, влітку доберуся до них теж і зможу порівняти.
5. «Creating Business Plans» (Harvard Business Review Press)
Creating Business Plans / Boston : Harvard Business Review Press, 2014. — 160 p. — (HBR 20-Minute Manager Series)
Натрапила на серію «20 minute manager» в якомусь з американських аеропортів. У наш час надмірного і швидкого споживання інформації все, що може економити твій час, є дуже цінним продуктом.
За задумом творців цієї серії, витративши всього 20 хвилин, ти дізнаєшся все найнеобхідніше з певної теми. Якщо де-небудь натрапите на ці книжечки – беріть не роздумуючи, там є багато цікавого про делегування роботи, управління проектами, тайм-менеджмент, створення презентацій, ефективне проведення зустрічей і багато іншого. Коротко, чітко і доступно.
Читайте також: 7 книжок від IT-підприємця Ярослава Ажнюка
Чільна світлина aristocrats.fm
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
![]() |
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook