Рене Вавжкевич, відомий графічний дизайнер та куратор, викладач польської School of Form, займається брендингом культурних проектів. Спеціально для Читомо він назвав найцікавіші книжки з графічного дизайну у сфері культури.
Елізабет Ґаффі. Постери. Глобальна історія
Elizabeth E. Guffey. Posters. A Global history. ? London: Reaktion Books, 2015. ? 321 p.
Плакати на телефонних стовпах, рекламні постери на автобусних зупинках і зображення на стінах офісів ? постери оточують нас звідусіль, та яким був їх початок? Розповідаючи історію цієї недовговічної художньої форми авторка розглядає зародження плакатів у ХІХ столітті й досліджує їх актуальність у сучасну епоху цифрових медіа.
Вона стверджує, що навіть зараз, у світі соціальних медіа та різноманітних ґаджетів, ці форми графічного дизайну відкривають нові можливості для спілкування через громадський простір міст по всій земній кулі.
Ґаффі описала розвиток починаючи від революційних літографій, якими було обклеєно Лондон і Париж у ХІХ столітті до поширених у ХХ столітті робіт, присвячених пропаганді, рекламі, поп-культурі та протесту. Аналізуючи сучасні приклади, вона розглядає постери палестинських мучеників, західноафриканські зображення про вуду, наголошує на різноманітті плакатів Радянського Союзу, Китаю, США та інших. Книжка містить 150 приголомшливих зображень, завдяки яким подає свіжий погляд на мистецтво постера і пропонує спробувати осягнути суть того дизайну й тих практик, що поширені у ХХІ столітті.
Вступ: Культурні ідентичності. Дизайн для музеїв, театрів та культурних інституцій
Introducing: Culture Identities. Design for Museums, Theaters and Cultural Institutions. ? Berlin: Gestalten, 2013. ? 256 p.
Ця книга пропонує погляд зсередини на основний майданчик та полігон графічного дизайну ? роботу для культурних інституцій. Важко знайти іншу сферу втілення графічного дизайну, яка була б такою є свіжою та експериментальною, і яка до того ж часто стає провісником майбутніх візуальних тенденцій.
У книжці цікавими для мене є кейси відомих кампаній постерів, публікації та крос-платформний корпоративний дизайн для міжнародних культурних установ як від молодих дизайнерів, які прагнуть себе творчо проявити, так і від організованих студій, що експериментують з новими формами візуального вираження. Важилвими є також поради від дизайнерів, які активно працюють в сфері культури, й нотатки їх клієнтів, окремі документи.
Читайте також: 22 найкрасивіші польські книжки
Йенс Мюллер, Р.Роджер Ремінґтон. Лого Модернізм
Jens M?ller, R. Roger Remington. Logo Modernism. ? Berlin: Taschen. ? 432 p.
Естетика модерну в архітектурі, мистецтві та дизайні знайома багатьом. У повітряних скляних конструкціях чи у мінімалістичних полотнах ми розпізнаємо час неосяжного технічного прогресу, що утвердив можливість людей змінювати своє оточення і радикально ламати умовності та обмеження минувшини. Не так добре відомою, однак дуже захопливою є квінтесенція модернізму у графічному дизайні.
Це видання об’єднує близько 6000 торговельних марок періоду 1940–1980 років, що дає змогу простежити як модерністські погляди та імперативи створили корпоративну ідентичність.
Це справді чудовий ресурс для графічних дизайнерів, рекламодавців і фахівців брендингу, я рекомендую цю книжку усім, хто зацікавлений в соціальній, культурній та корпоративній історії.
Марцін Віха. Як я розлюбив дизайн
Marcin Wicha. Jak przesta?em kocha? design. – Krakow: Karakter, 2015. – 264 s.
Це короткі, витончені тексти є своєрідними картинками калейдоскопа – і проглядається у них естетичне обличчя Польщі останніх 40 років. Вони поєднують в собі почуття гумору, ерудицію та літературний талант автора.
Автор показує, що дизайн не такий безневинний, як видається. Проте хоч у дизайнерській роботі й трапляються гротескні ситуації, та не перестає вона від того бути фантастичним заняттям.
.
.
.
.
Читайте також: Рене Вавжкевич: Ми живемо у час, коли навколо дуже багато візуальності
Цей мій маленький рейтинг завершуватиме не конкретна книга, а організація, що чудово орієнтується в сучасному дизайні. Це польське видавництво KARAKTER, що є гарним прикладом для наслідування, адже ці книги надзвичайно якісні, з красивим, естетично оформленим та стильним дизайном.
Чільна світлина Євгенії Люлько / Creative Management Camp 2.0
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook