Читомо > Book Art > Особливі видання: 6 книжок для дітей із вадами розвитку з колекції IBBY

Book Art

Особливі видання: 6 книжок для дітей із вадами розвитку з колекції IBBY

14.03.2017 0 Автор:

До колекції Міжнародної рада з дитячої та юнацької книги IBBY «Outstanding Books for Young People with Disabilities» входять книжки для дітей з різними вадами розвитку. Серед них – видання, що стали прикладом створення книжок в унікальних форматах зі всього світу для вивчення з метою розповсюдження їх у різних країнах. За сприяння Посольства Швейцарії колекцію привозили і в Україну. Читомо знайомить з виданням для особливих дітей. 

«Червона Шапочка», або Як прочитати казку на дотик

(Франція)

IMG_3549

IMG_3550

«Червона Шапочка» («Le Petit Chaperon» ) є тактильною адаптацією Міріам Колін художньої книжки, яку створила Варя Лаветер. У виданні використовують кольори, форми і текстури, щоб розповісти свою історію. Маленьке червоне коло – це Червона Шапочка, велике чорне – для вовка, рельєфне коло – для дерев.

Видало книжку Les Doigts Qui Revent.

IMG_3551

Читайте також про «Білосніжку», написана піктограмами

.

«Зелений», або 50 відтінків одного кольору

(США)

IMG_3572

Книжка-картинка Лори Ваккаро Сигера «Зелений» була нагороджена Медаллю Кальдекотта у 2013 році. Усю книжку присвячено одному кольору. Зеленому.

Використовуючи у візуальному оформленні дірочки різної форми, що поєднують кожну сторінку з наступною, та вигадливо інтерпретуючи відтінки зеленого, книжка про один колір можне зацікавити та захопити людей різного віку та можливостей.

IMG_3573

IMG_3575.

«За руку зі світом: візуальний словник мови жестів», або Як навчитися говорити рухами

(Німеччина)

IMG_3535

Візуальний словник мови жестів пропонує цікаві вправи. Цей посібник у форматі гри вчить розуміти і говорити інакше. Видання призначене для дітей віком від 7 років, але книжка не залишить нікого байдужим.

IMG_3534

Читайте також: Аня Сарвіра і понад 70 найкращих ілюстраторів світу

.

«Я хочу ходити по канату», або Історія про силу волі

(Швеція)

IMG_3537

Аліса і Maйя мріють ходити по канату. Чи зможуть вони зберегти баланс чи будуть падати? У цій книжці ви зустрінете Алісу і Maйю, які йдуть в циркове училище. Вони готуються до великого шоу. У залі сидить багато людей, Аліса і Maйя відчувають страх. Чи будуть вони це робити? І як?

IMG_3536

 

 

«Що-небудь», або Як відчути емоцію на дотик

(Італія)

IMG_3552

IMG_3553

Татильна книжка для дітей з ослабленим зором, щоб бути почутими. Книжа навпаки, що вчить читати, ходити, мріяти. Видання репрезентує принцип трансформацій і показує дві сторони одного явища чи істоти. Книжка вчить розрізняти протилежне: високі і низькі, тверді і м’які, жорсткі і гладкі, всередині і зовні, хороші і погані.

IMG_3554

IMG_3555

Читайте також: Найкращі дитячі книжки світу від Bologna Ragazzi Award-2017

 

«На добраніч, Альфонсе Оберґ», або Класика дитліту для особливих дітей

(Швеція)

IMG_3556

IMG_3557

«Добраніч і спати добре!», – каже тато. Альфонс отримує обійми і світло гасне. Але Альфонс увечері – це хуліган, він не буде спати. Батько читає казку, але цього недостатньо. Тепер тато має принести склянку води і шукати левів в шафі. Книжка вперше з’явилася в 1972 році і уже стала дитячою класикою.

IMG_3558

IMG_3559

IMG_3561

Читайте також: Йоа Барт. Ілюстрація для зорової реабілітації

.

Світлини Євгенії Перуцької

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe