Сьогодні наш огляд присвячений дипломному проекту випускниці Видавничо-поліграфічного інституту Київського університету “КПІ” Євгенії Полосіної, яка для оформлення обрала п’єсу Бертольда Брехта “Матінка Кураж і її діти”. Традиційно пропонуємо невеликий коментар автора стосовно власної роботи.
Обрала книгу, бо пам’ятаю її ще зі школи, тоді вона мене дуже вразила. Однак взяла її насправді тому, що мені не хотілося верстати просто текст – цікавіше було взяти щось не типове. А “Матінка Кураж” – перше, що спало мені на думку, почала пошуки, кілька разів спиняла свій вибір на чомусь іншому, але врешті-решт повернулася до неї. Потім стало зрозуміло, що “цікаво” – насправді довго, нудно і невесело.
Верстати п’єсу, якщо ти, звісно, не фанат верстки, – жахливо, удвічі жахливо, коли ти й гадки не маєш, як це робити.
Важко сказати, чи є книги, на які я спиралась під час роботи. Мабуть, немає. Переглядала попередні видання, здебільшого графіку, але мені не подобаються ті офорти, що робили раніше до п’єси.
Мені дуже подобається радянський фільм. «Дороги Анни Фірлінг» – назва у прокаті. Це фільм-вистава. Театральних же постановок наживо я не бачила.
Якщо вже говорити детальніше про ілюстрації і процес їхнього створення, то спочатку вони були геть іншими. Моїм дипломним керівником був Іванов-Ахметов. Він – видатний художник, працює у графічній техніці, тому диплом я робила в майстерні з офорту. Відповідно, перші півтора місяця я працювала над офортами. Проте вони вийшли поганими, і я вирішила поексперементувати. Зробила монофайлотипію, тобто монотипія – це графічна техніка, коли фарбу наносять на скло, а потім роблять відбиток, я ж замість скла використала файли.
Ім’я та прізвище: Полосіна Євгенія
Освіта, фах: ВПІ, НТУУ “КПІ”, кафедра графіки,
студентка Британської вищої школи дизайну в Москві
Behance: http://www.behance.net/polosina
Світлини з behance та архіву Євгенії Полосіної
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook