Читомо > Місця > Майстерні в IZONE: прийди і зроби

Місця

Майстерні в IZONE: прийди і зроби

23.05.2017 0 Автор:

Якщо ви хочете зробити гравюру, надрукувати кілька світлин у фотолабораторії і макет на 3D-принтері, вам не знадобиться витрачати час на пошук студій і маршрутів між ними. Усі ці задуми відтепер можна втілити під одним дахом. Читомо побувало у майстернях IZONE та дослідило можливості для творчості.

IZONE – це самостійний проект, започаткований культурним фондом «Ізоляція» після переїзду з Донецька до Києва. Четвертий поверх – основний предмет уваги цього матеріалу, що діє як креативна спільнота з відкритим доступом до студій-майстерень. Тут працюють майстри, художники і дизайнери.

На дружніх умовах їм надається великий світлий простір, обладнаний різноманітним корисним начинням. Вони, у свою чергу, мають два основних обов’язки: підтримання порядку і ведення власних навчальних курсів. Крім воркшопів та зустрічей усі майстерні пропонують роботу у форматі коворкінгу і створюють продукцію на замовлення.

IMG_4701

В IZONE резидентами переважно є молоді майстри, яким бракує простору для реалізації своїх умінь та набуття досвіду. Коли ж співпраця доходить завершення, колишні мешканці четвертого поверху обживаються власними студіями і передають робоче місце новим людям. Так, наприклад, сталося із СЕРІ/ГРАФ (вони ж організатори першого в Україні фестивалю сучасної друкованої графіки ПРИНТ ФЕСТ), Etching room #1 та літографською майстернею «30». Велику роль у пошуку нових резидентів IZONE відводить власним освітнім курсам, як-от Школа Павла Макова.

У пошуку способів залучення більшої кількості митців з’явилася ідея на майбутнє: створення програми, розрахованої на місяць роботи у студіях четвертого поверху.

Результатом співпраці має стати не лише власний принт-проект, а й освітня лінія, запропонована самим учасником

Отже, у цієї спільноти є очевидний інтерес до розвитку культури мистецького принта, але це далеко не єдиний напрямок роботи простору.

Відкриті події

В IZONE проводять чимало відкритих подій. Щотижня під час Арт-середи молоді художники, фотографи, перформери і дизайнери у вільній формі спілкуються з усіма охочими і демонструють свої надбання. Бажання помалювати із келихом вина в руці й під керівництвом вмілого художника можна реалізувати під час Drink&Draw.

Аналогічну за форматом серію для любителів друку Drink&Print проводить Відкрита майстерня шовкографії. Уже декілька разів відбулася нова серія зустрічей по вівторках «Розкаже про», де герої з різних креативних індустрій діляться власним досвідом у камерній атмосфері. Загалом про кожну відкриту подію від імені окремої майстерні або IZONE як такого можна завжди знайти вичерпний анонс.

IMG_4706

Загалом на одному поверсі, використавши всі його ресурси, можна провести повний цикл виготовлення великої кількості оригінальних продуктів. Підкріплюючи можливості виробничого процесу постійними навчальними ініціативами, IZONE мріє про збільшення і розширення мистецької та крафт-спільноти. Прагнення його кураторів та менеджерів – розвиток креативного бізнесу в Україні. IZONE твориться як майданчик для тих, хто хоче отримати у цій сфері експертну допомогу, познайомитися з однодумцями і вивчити подібні до власних проекти. З цією метою працюють і великі майстерні.

 

Майстерні

Шовкографія і цифровий друк

Одну з майстерень на четвертому поверсі ділять між собою дві команди – ОМШ (відкрита майстерня шовкографії) та «Напринтуй».

В ОМШ Марина Самохіна й Антон Букорос відповідають за шовкодрук по текстилю й паперу відповідно. В додаток до основного процесу Марина може поділитися досвідом роботи із тканиною, пояснити як зшити повноцінний виріб, Антон – розповісти чимало про фарби й хімікати. Майстерня зосереджена на тиражному трафаретному друкові. Принцип її роботи – ділитися всіма можливими знаннями і вдосконалювати водночас власну техніку.

IMG_4659

IMG_4664

У приміщенні площею майже 60 м? є декілька вигідних нюансів, від яких в людей, що вже знають, що таке шовкографія, потече слина. По-перше, тут є окрема кімната з мийкою і простором для сушки. Такий тип друку потребує чимало води, адже в якості трафаретів слугують сітки із фотоемульсією, вкриті фарбою.

Коли тираж віддруковано, із друкарських форм буквально змивають фотополімерний шар, щоб згодом використати їх знову. По-друге, тут є велика шафа для експонування (використовується для перенесення зображень на трафарет). Вона дозволить втілити в життя проект у великому форматі аж до А1.

IMG_4684

Читайте також: Що ми маємо знати про ручний друк

У майстерні є сітки для паперу й текстилю. Максимальний розмір рам 110х80 см. Майстри допоможуть підібрати фарби та хімікати відповідно до процесу. Для шовкодруку загалом достатньо невеликої кількості пігменту, тож можливість прийти в майстерню, де матеріал продається порційно, а не цілими банками, як заведено в магазинах, – безцінна.

Майстерня бачила різних відвідувачів: від закоханих пар, які роблять собі парні світшоти на день святого Валентина до професійних дизайнерів та художників, які намагаються розширити спектр своїх умінь. Сюди часто приходять друкувати по тканині, адже шовкографія знімає проблему із нанесенням як авторського дизайнерського принту, так і логотипу на корпоративну форму.

Загалом для професіоналів ідеться не про дауншифтинг, а скоріше про сходження на новий рівень уміння: малюнок, створений на комп`ютері, неможливо порівняти із живим фактурним зображенням, яке робиш власними руками. Іще один варіант для дозвілля –друкарська тім-білдинг вечірка із прекрасною загравою за панорамними (ну майже) вікнами. Чи не про це мріє кожен офісний працівник?

IMG_4686

Читайте також: Екодрук вручну від Романа Черпака

За годину роботи в ОМШ доведеться заплатити 70-100 грн. або 350 грн. за увесь день. Додатково можна купити фарби, папір та замовити допомогу менеджера.

Дзвонити: 050 426 25 65; 097 316 86 80

Писати: marina.samokhina@izolyatsia.org / anton.bukoros@izone.ua 

 

purple_line

 

Навпроти шовкографів працює ціла команда діджитал-друкарів по тканині «Напринтуй». Вони можуть запропонувати сублімаційний та плівковий друк термоперенесенням. У планах – освоїти прямий друк по натуральних тканинах, адже одна з особливостей сублімаційного друку – основа повинна мати досить великий відсоток синтетичного матеріалу. Іще «Напринтуй» працює над власним брендом патчів (аналогу нашивок на клеєвій основі) під назвою Clothchki. Їхньою фішкою буде тема захисту прав людини. Для запуску проекту скоро буде розпочато краудфаундингову кампанію на Indiegogo.

IMG_4699

У майстерні чотири резиденти – Альона Клочко, Антон Чернишев, Стас Околот, Володимир Чеппель. Усі вони прийшли до друку з інших сфер діяльності: рітейл, IT й операторська робота. Більшу частину обладнання майстерня дістала за підтримки Програми розвитку ООН, її резиденти вчилися в Академії краудфандингу. Альона поки що є головним і найзавзятішим друкарем, хоча щодалі, то більше до її досвіду наближається й решта. Стан, близький до нірвани, тут називають «запринтувати кілометр тканини».

Зараз майстерня проводить раз на місяць воркшоп із сублімаційного друку. Восени планують збільшити кількість зустрічей і запустити нові формати роботи – колажний друк, друк летерингу, друк з ілюстраціями і створення власного патча.

IMG_4696

«Напринтуй» пишаються тим, що у створенні кожного майстер-класу беруть участь самі учасники, розкриваючи при цьому свої приховані здібності. Зустрічі бували як майже індивідуальні, так і групові, коли довелося працювати з 28 учасниками. У планах – впровадження корпоративного виїзного та фестивального форматів воркшопів.

Як і в решті друкарських майстерень IZONE, зустріч, запланована як двогодинна, може проходити тут утричі довше, але всі цьому лиш радіють. Результат – натхнення для обох сторін, нові авторські принти, бажання продовжувати з новими силами. Універсальний формат майстер-класів дозволяє брати в них участь усім без винятку, але «Напринтуй» мріють приваблювати більше професіоналів у сфері дизайну одягу. Надія на всіх, хто мріє вийти за межі каталогу тканин.

IMG_4700

Оскільки ця майстерня ще відносно нова, вартість її послуг та графік роботи лише проходять стадію розробки і не розписані детально. Вартість майстер-класу – 300 грн. (сюди включено вартість усіх матеріалів), футболку із принтом можна замовити за ціною від 100 грн. Поки що «Напринтуй» не працює як коворкінг, але цей напрям може запрацювати після зустрічей з дизайнерами. Із будь-яких питань найліпше звертатися просто до майстерні.

Дзвонити: 050 975 6861

Писати: print@naprintuy.com.ua

 

purple_line

«Нормальна графіка» 

Ідея майстерні закладена в її назві. Тут хочуть робити нормальну, якісну в усіх сенсах графіку і залучати до цього інших. Кураторки майстерні Христина Власенко і Саша Вінницька, мають досвід навчання в Академії, і розуміють, що графіка лишається андерграундною формою візуального мистецтва в Україні. Вони мріють показати на практиці, що про неї потрібно говорити вголос.

IMG_4633

Дівчата освоюють новий простір лише з квітня цього року, тому білі стіни поки що спокусливо порожні. Раніше в цьому приміщенні працювала майстерня СЕРІ/ГРАФ, тепер вони перебралися у власний простір, оздоблюють його роботами, готуються до другого ПРИНТ ФЕСТу.

У майстерні два верстати – офортний (з колесом) та гравюрний. Це означає, що під пресом можна надрукувати гравюру (пластикова, металева, картонна та інші основи) на папері чи текстилі типографськими або олійними фарбами. Найпростішим варіантом створення друкованого тиражу є робота з ліногравюрою, чого тут також радо навчать.

IMG_4636

Читайте також: Шедеври на лінолеумі від Іллі Вікторова

Майстерня проводить дитячі й дорослі майстер-класи (ліногравюра, ксилографія, монотипія, офорт) двічі на тиждень. Вони не потребують жодної  додаткової підготовки, тим паче вміння малювати в класичному розумінні. Достатньо готовності взяти в руки олівець, ідеї та ентузіазму. Для багатьох людей це нова активність, що може тривати по 5 годин і більше, поки роботу не буде завершено.

«У роботі з людьми будь-якого віку головне – дозволити вивільнити фантазію, але в роботі з дітьми є особливий нюанс – заборонити батькам втручатися у процес. У свою чергу майстерня обіцяє шукати нові підходи до вже знайомої активності. Наприклад, чом би не провести воркшоп для дітей із друку овочевими печатками у Національний день картоплі в Перу», – розповідає Христина Власенко.

IMG_4644

Воркшопи коштують 200-250 грн, залежно від складності і вартості матеріалів. Стежити за розкладом воркшопів та дивитися, чим живе майстерня можна у соцмережах. Зазвичай майстер-класи проводять удень в суботу та неділю, інколи увечері в середу.

Дзвонити: 050 446 82 97, 093 110 84 94.

Писати: okaygraphics@izone.ua

Приходити: вт–сб з 12:00 до 20:00, решта часу по дзвінку.

 

purple_line

Фотолабораторія

Izone може похвалитися професійною фотолабораторією, де можна замовити або самостійно попрацювати з різними типами плівок, цифровий і оптичний друк фотографій різних форматів, у тому числі великих, а також придбати фотоматеріали. Керує Photolab досвідчений фотожурналіст Валерій Милосердов.

Щойно вмикається червона лампа і починає працювати фотозбільшувач, кожен, хто ні разу не друкував із плівки, відчуває непереборне бажання долучитися до процесу. Це перевірений факт.

IMG_4656

Лабораторія проводить майстер-класи за такими напрямками: основи чорно-білої плівкової фотографії; негативний ч/б процес, робота з фотоплівкою; позитивний ч/б процес, робота з фотопапером. Кожен із них розраховано як на індивідуальну, так і на групову форму проведення (що впливає на вартість).

У фотолабі можна надрукувати знімок вручну з негативів формату від 24х36 мм до 13х18 см на баритовому та пластиковому фотопапері. Тут працюють на фотозбільшувачах Leitz Focomat IIc і Durst Color Laborator 138. Також у лабораторії є професійний сушильний апарат.

IMG_4648

Читайте також: Валерій Мілосердов про культуру фотобуків 

Також менеджер лабораторії проводить індивідуальний інструктаж у всі дні тижня, потрібно лише зателефонувати і домовитися про час. Вартість цієї послуги складає 150 грн.

Як і решта майстерень, фотолаб виконує низку робіт на замовлення, серед них проявлення різних типів плівки, сканування оригіналів, цифровий та аналоговий фотодрук. Лабораторію можна орендувати, сплативши погодинно за використання фотозбільшувача. Вартість такої оренди складатиме 250-350 грн.

Дзвонити: 066 349 58 23

Писати: valeriy.miloserdov@izone.ua

 

purple_line

 .

Цифрове виробництво

Izolab – це більше 50 м? мрії любителів техніки будь-якого рівня підготовки та віку. Якщо зламалася наріжна деталька Lego, а 3D-принтера вдома як на зло немає, вам сюди.

Ця майстерня працює за принципом fab lab. Основна її принада – різноманітні керовані комп’ютером (ЧПК) станки, призначені для виробництва та прототипування. Дизайнери й архітектори зазирають сюди на моделювання, інженери на розробку проектів, а гіки паяють і збирають корпуси робототехніки, а тоді програмують її на добрі справи. Навіть якщо ви ніколи не працювали ні з чим подібним, Izolab пропонує задуматися над альтернативними варіантами дозвілля.

IMG_4618

Завідувачами майстерні стали Влад Білозеров і Гена Ізотов, обидва отримали технічну освіту в ДонНТУ. Їхнє покликання – не лише організація робочого процесу чи підтримання порядку. Завдання номер один – сіяти любов до науки та унікального виробництва.

Izolab має окремі робочі зони, де можна пробувати різні види робіт. Фрезерний станок і лазерна порізка дають можливість створити власні меблі (так-так, і книжкові полиці теж), світильники та інші об`єкти. У робозоні можна на дозвіллі зібрати власний квадракоптер. У зоні для пайки розміщені блок живлення, паяльна станція, невелика компонентна база електроніки. Лазерний різак дозволяє працювати з листовими матеріалами до 6 мм завтовшки. Він же, як гравер, допомагає створювати невеликі функціональні об’єкти, наприклад, штампи зі спеціальної гуми. Найгучніший станок, обертовий ротор, дозволяє працювати з товстою фанерою, панелями ПВХ та м`якими металами на кшталт алюмінію.

IMG_4715

Також в Izolab є декілька 3D-принтерів (перший приїхав з Донецька – це один з небагатьох об`єктів, які вдалося перетягти в новий простір). До речі, більшість обладнання майстерні вдалося зібрати у 2015 році завдяки вкрай успішній краудфандинговій кампанії та довірі великої кількості однодумців.

Ця майстерня пропонує кожному, хто хоче взяти участь у міні-виробництві, вільні столи, відкриті та платні майстер-класи, спеціальні курси. Майстер-класи зазвичай відбуваються два рази на тиждень, але краще не розраховувати на випадок, а зателефонувати і забронювати час роботи на конкретному обладнанні. Також Izolab створює об’єкти на продаж та на замовлення.

izo

Читайте також: Перша книга у форматі 3D у Японії

Намагаючись слідувати ідеї fab lab, ця майстерня створює умови для одиничного виготовлення утилітарних речей, які ми звикли бачити у масовому виробництві. Часто сюди приносять прототипи і лишають для вивчення, відтворення і тестування.

Можна реалізувати тут проект вихідного дня, не маючи спеціальної освіти або оселитися на кілька місяців і втілити тривалий задум.

Працює Izolab 7 днів на тиждень, з 12:00 до 20:00. Оплата за готовий грам виробу: 5 грн/грам на 3D-принтері, 5 грн/ хв на лазері, 6 грн/хв на фрезері. Хвилина плотерної порізки коштує 3 грн. Коворкінг, паяльне, свердлильне обладнання – 30 грн/год.

Дзвонити:  099 338 79 27; 063 231 29 79

Писати: gennadii.izotov@izone.ua / vladyslav.bilozerov@izone.ua

Приходити: вт – нд 12:00 – 20:00

 

Адреса IZONE:

вулиця Набережно-Лугова, 8

 

Світлини авторки 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe