Читомо > Календар подiй > Автори «Героя поневолі» запрошують на відкриття виставки

Календар подiй

Автори «Героя поневолі» запрошують на відкриття виставки

22-03-2016 | 19:00
м. Харків, галерея COME IN, вул. Данилевського, 26

Усіх охочих запрошують на відкриття виставки «Герой поневолі», що відбудеться у галереї COME IN. Відкриття виставки проходитиме у рамках тижня Франкофонії. А 23-го березня відбудеться презентація графічного роману у бібліотеці Короленко.

«Герой поневолі. Том 1» – перша частина двотомного графічного роману, адаптації однойменної повісті Івана Франка.
Вперше в Україні видана класична українська література на французький та на бельгійський манер.

«Столицями» європейського коміксу є Франція і Бельгія. Зазвичай у франкомовному світі не вживають американського слова «комікс», а називають цей вид мистецтва “мальованими стрічками”, скорочено – BD (Банд Десіне). Він набув настільки широкої популярності, що його вважають одним з “дев’яти найважливіших мистецтв”. В Україні він ще маловідомий і його часто асоціюють з жартівливою дитячою літературою. Насправді “Банд Десіне” цікавий не тільки для дітей, але й для дорослих, особливо така різновидність як графічний роман. У такому романі текст і малюнки співіснують у творчості художника і сценариста для передачі сюжету у формі образотворчого мистецтва та літератури.

Автори твору «Герой поневолі» пропонують подолати стереотипи та ближче познайомитися з цим надзвичайно цікавим культурним явищем, створюючи і розповсюджуючи український графічний роман в Україні та за її межами.

Довідка:

 • Міхай Тимошенко (нар. 1980 р. в м.
  Мачін, Румунія) – художник та співавтор концепції. Працює в жанрах живопису, карикатури, графіки. Йому виповнилося
  19 років, коли молодий митець повернувся в Україну, країну його прадіда. Міхай Тимошенко закінчив Львівську національну академію мистецтв (відділ графічного дизайну) у 2006 р. Є учасником міжнародних виставок з 1998 р.
  та автором таких персональних виставок,
  як «Автопортрет» та «Театр портрети». Його вабить також світ театральної режисури та пантоміми, що впливає на
  репрезентацію персонажів його графічних романів.
 • Кирило Горішний (нар. 1977 р. в Парижі, Франція) адаптація тексту та співавтор концепції. Здобувши ступінь магістра історії в Сорбонні, 2002 року пoвернувcя на близькі йому терени: у Східну Європу, а саме в Україну – землю його дідусів і бабусь. Відтоді, як фотограф, історик та
  видавець він намагається збагнути та висвітлити душу країни. Особливу увагу приділяє соціальним, етнічним та
  історичним питанням. Зокрема досліджує життя гірського народу Карпат гуцулів. Співпрацює з міжнародною пресою та виставляє свої фотографії у галереях і музеях світу.

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe