Впродовж Фестивалю усі, хто прийшов долучитися до «Штурмових загонів Ґутенберґа», могли спостерігати, як у скляній залі Інституту журналістики один-єдиний майстер-клас перетворився на дводенну майстерню із ліногравюри. Проводив її наш спеціальний гість із Москви, художник і на всі руки майстер – Ілля diliago.
12 травня усі охочі могли відвідати майстер-клас і навчитися працювати штихелем на лінолеумі, а також робити відбиток за допомогою звичайної ложки. Словом, інструментарій невибагливий, а задоволення – море. Саме про обсяги задоволення і сигналізувала купа юних лінограверів, що не хотіли пускати Іллю не те що додому в Москву, але й навіть на обід.
Впродовж майстер-класу diliago розказував про те, що таке естамп, ліногравюра, показував інструменти і розказував, де їх можна дістати. Декому з гостей пощастило: для них Ілля власноруч створив ліногравюрну візитівку та форму для тиражування відбитків. Інші ж могли спробувати долучитися до вирізування колективної ліногравюри – вона вийшла про фестиваль. Щоправда, новачкам було не так вже й просто вирізати дзеркальне відображення – тому ІЖ (Інститут журналістики) перетворився на ЖІ, а Львів, хоч його і складно прочитати, все ж лишив свій слід на ліногравюрі у вигляді невідомих символів.
Безумовно, Іллю ми не відпустили без пісні «Битовуха», що вже встигла стати не тільки арткнигою-караоке, але й суперхітом.
Довідка
Ліногравюра як вид мистецтва виникла на межі ХІХ та ХХ століть, власне, коли винайшли лінолеум. Технологія цього мистецтва полягає у наступному. Спочатку малюнок наноситься на лінолеум спеціальним маркером. Потім, обираючи потрібний штихель певної товщини, майстер вирізьблює малюнок. Після того, як «форма» готова, її заливають фарбою. Для цього використовують спеціальний валик – аби гарно «прокатати» фарбу формою. Наступний, останній етап – отримання відбитку. Для цього, після нанесення фарби, до гравюри прикладають аркуш паперу, рівномірно прогладжують, і все – малюнок готовий.
Лінки:
Інтерв’ю з Іллею diliago: ліки від запору наболілим
ЖЖ-пост від diliago про те, що відбувалось 12-13 травня (картинки inside!)
Де можна придбати роботи Іллі? ТУТ!
Від імені усіх організаторів і послідовників творчості Іллі в Україні…
ВЕЛИКЕ СПАСИБІ!
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook