Читомо > Новини > Аґрафка: У книжці «Зірки і макові зернята» – філософія маленьких кроків

Новини

Аґрафка: У книжці «Зірки і макові зернята» – філософія маленьких кроків

14.03.2014 0 Автор:

Наші дорогі друзі, книги яких двічі потрапляли до списку найкрасивіших видань за версією німецького конкурсу «Білі круки»  та отримували перші премії за оформлення на Форумі видавців, цього року знову принесли Україні всесвітнє визнання. За всім бекґраундом драматичних подій в Україні новина про відзнаку Opera Prima, яку творча майстерня «Аґрафка» здобула на престижному конкурсі у Болоньї-2014, неабияк утішила. Про філософію маленьких кроків, колекціонування ґудзиків, рахування зірок і важливість рухати лапками розповіли Читомо Романа Романишин і Андрій Лесів.  

zirky

Романа Романишин, Андрій Лесів. Зірки і макові зернята. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2014.

zirky_i_makovi_zernyata1

Писати історії ми почали зовсім недавно. Фактично «Зірки і макові зернята» – наш дебют. Саме тому книжка і потрапила на конкурсі BolognaRagazzi Award в категорію Opera Prima, в якій відзначаються книги-дебюти. Хоча ідея написати власну історію та створити авторську книжку в нас вже давно існувала. Це була така собі мрія, яку ми, чесно кажучи, навіть трохи боялися здійснювати, бо для нас це було дуже відповідальне завдання. Але правду кажуть, що найважче – почати. Зараз вже маємо цілий ряд ідей нових історій і нових книг.

zirky_i_makovi_zernyata8

У нас ці дві складові книги існують абсолютно на рівних засадах. Коли думаємо над книжкою, мислимо цілісно – візуально і текстово, намагаємося відразу продумати динаміку книги, її характер, настрій, ідею. Під час роботи над «Зірками…» часом візуальний образ вів за собою сюжетну текстову лінію, а часом – навпаки. Це надзвичайно цікавий і живий процес.

zirky_i_makovi_zernyata

 

 

Від Дори, головної героїні книжки, є щось від нас обох. Багато хто звертає увагу, що Дора зовнішньо схожа на Роману :). У дитинстві кожен з нас мав особливі захоплення, які в книжці притаманні Дорі.

zirky_i_makovi_zernyata11

Романа збирала колекції ґудзиків, кораликів, різних цікавих дрібничок, обожнювала прогулянки львівськими вуличками, парками, впорядковувала гербарії і майже постійно щось малювала на всіх можливих клаптиках паперу.

zirky_i_makovi_zernyata7

Андрій також надзвичайно захоплювався колекціюванням, впорядкуванням і систематизацією найрізноманітніших дитячих скарбів. І звичайно ж –  захоплення і надзвичайна любов до зірок. Вечорами впродовж годин міг дивитися на зоряне небо, відшукувати знайомі сузір’я і вигадувати власні, уявно з’єднуючи зірки невидимими лініями. Але є також певний  перегук із керролівською Алісою, з її багатим внутрішнім світом. І нашу Дору, як і Алісу, супроводжує білий кролик ).

zirky_i_makovi_zernyata6

Під час випробувань книжкою «Зірки і макові зернята» жодна дитина не постраждала. Знаємо декілька відгуків від дітей наших друзів, і всі позитивні). Дітям подобається гра із послідовним з’єднуванням лініями крапочок, коли в результаті утворюються портрети кролика Піфагора та кота Борхеса, подобається мандрувати пальчиками по мапах, рахувати зірки й зернята. Але ця книга не лише для дітей, вона і для дорослих, адже ми хотіли в найпростіший спосіб передати одну з найважливіших життєвих філософій – філософію маленьких кроків.

zirky_i_makovi_zernyata5

З «Видавництвом Старого Лева» працювати дуже комфортно, це команда професіоналів, знавців своєї справи, а це надзвичайно важливо для плідної співпраці. Взагалі приємно працювати з людьми, які щиро люблять книгу і ставляться до того, що вони роблять із пристрастю та відповідальністю.

zirky_i_makovi_zernyata3

Видавництво надіслало декілька своїх книг до участі в конкурсі, серед них була й наша книжка “Зірки і макові зернята”. BolognaRagazzi Award – це конкурс, в якому можуть брати участь лише зареєстровані до участі в Болонському ярмарку видавці, самі автори не мають права подавати свої книги. Існують конкурси, до участі в яких зголошення можуть подавати самі автори, тоді ми самостійно надсилаємо свої роботи.

zirky_i_makovi_zernyata2

Без сумніву, кожна з відзначених в Болоньї книг заслуговує на особливу увагу, адже видавці подають на розгляд журі найкращі свої видання, а самі члени журі є високо шанованими в світі фахівцями і знавцями в галузі дитячої книги. Цього року, наприклад, до участі в конкурсі було подано 1081 книга від 77 видавців з 42 країн  світу. Журі відібрало і відзначило 16 книг, які можна побачити на сторінці Болонського ярмарку.

zirky_i_makovi_zernyata12

Ми звернули особливу увагу і точно придбаємо для своєї колекції дві книги, які отримали відзнаки в категоріях Non Fiction і Opera Prima – це книга “Mar” португальського видавництва Pato L?gico Edic?es (текст — Ricardo Henriques, ілюстрації – Andr? Letria) та авторське видання “The Hair” корейського видавництва Somebooks (автор – Sooyoung Kim).

Читайте інтерв’ю з творчою майстерню «Аґрафка»: «Ми малюємо книжки для себе маленьких…»

zirky_i_makovi_zernyata9

У нас немає особливих рецептів успіху для молодих художників, але самі послуговуємося філософією давньої історії про мишку, що впала до глечика з молоком, але так борсалася лапками, що збила з молока масло. Потрібно, як та мишка бути наполегливим, вірити у власні сили і активно рухати лапками.

Читайте також про інші книги Аграфки, зокрема про «П’ятикнижжя» Грицька Чубая, «Рукавичку», «Може, це все» Віслави Шимборської. 

Світлини з архіву «Аґрафки»

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe