Читомо > Дайджест > Книжковий тиждень. Випуск 7 (29 липня – 4 серпня)

Дайджест

Книжковий тиждень. Випуск 7 (29 липня – 4 серпня)

06.08.2013 0 Автор:

СТАТИСТИКА

Наклади російськомовних книжок зростають

тиражі російськомовних книжок

Не чекаючи чергової звітності від Палати або Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, «Український тиждень» опублікував тривожну статистику. Наклади виданих в Україні книг російською мовою продовжують стрімко зростати.

 

ДИСКУСІЯ

Скільки має коштувати книжковий дизайн?

як створювати обкладинку

Письменник Антон Санченко переконаний: «Кращий друг дизайнера – калькулятор». У пості автор вирішив підрахувати, у скільки обійшлося б виготовлення такої [див. вгорі – Ред.] обкладинки в наших конкретних умовах. У підсумку – вартість виходить поза формат українського ринку. Ілля Стронґовський: «не розумію, чому інтенція “буде какашка, зате автору бодай щось перепаде” подається як позитив. З некрасивими книжками зникає мотивація купувати продукт. Прихильники ліцензій підуть на сайти з електронними книжками, а більшість читатиме текст по піратських бібліотеках. Це ті, хто в принципі читає».

ВИСТАВКА

Від розчерку до літери

«Від розчерку до літери»

2 серпня відкрилася виставка «Від розчерку до літери», присвячена культурі і навчанню української та європейської каліграфії. У галереї «Мінус4» представили творчі роботи учнів курсів «Арт і Я», каліграфа Вероніки Чебаник, майстрів з леттерінгу Вікторії та Віталіни Лопухіних, Кирила Ткачова. Докладніше: Арт і Я

 

КІНО

Друга екранізація Жадана

кіно за мотивами Жадана

Myshortcinema films та режисер Михайло Лукьяненко екранізували кіно за мотивами «ДепешМод» Сергія Жадана. Трейлер дивимось тут.

АНОНС

Що обіцяють у літературних програмах вересня

Гогольфест і Форум видавців 2013

Активно анонсує свої події Форум видавців у Львові – цього тижня з українських гостей у програмі анонсовані Сергій Жадан, із зарубіжних – румунська поетеса Нора Іуґа, данський письменник Клаус Анкерсен, латвійська поетеса Мілена Макарова. Перші анонси робить і міжнародний інтердисциплінарний фестиваль Гогольфест, що планує провести окрему літературно-мистецьку програму «Генезис». Куратор – Олександр Михед.

ЗАКОРДОННЕ

Вивіска Ґуґл

Продовжується битва «контент VS код»: 1 серпня в Німеччині набрав чинності закон, що дозволяє видавцям вимагати від компанії Google гроші за публікацію цитат з текстів, що належать видавництвам. Проте Google погодились видалити цитати тих суб’єктів авторського права, які не дадуть свою згоду на показ текстів (до 250 знаків) у результатах пошуку. Подробиці на Редакторському порталі.

АКЦІЯ

Безкожновні книжки до 1 жовтня

мобільна бібліотека на Хрещатику

Цими вихідними у Києві на Хрещатику з’явилися віртуальні книжкові полиці. На тротуарах можна буде побачити стійки з прінтами книжок з QR-кодами та завантажити собі на смартфон одну з 500 книжок. Усе це – гарно спланована рекламна акція від компанії мобільного зв’язку. Докладніше тут.

ПУБЛІКАЦІЇ

Лікнеп для літературно-книжкового журналіста

лікнеп для книжкових журналістів

Фото: flickr

Анонсована школа молодих критиків «Контекст», певне, спричинила дискусію. Спершу на Літакценті з’явилися «МУКи творчості», а цього тижня тему підхоплює Mediasapiens із лікнепом «Про що журналістам не варто запитувати в письменників». Справді, не треба про таке питати)

МОЖЛИВОСТІ

У передчутті «сезону»

літературні програми і можливості

Зображення: Велика ідея

Велика ідея цього разу підготувала збірку можливостей, що будуть цікаві і для нашої аудиторії, адже всередині Gaude Polonia, кураторіум для молодих перекладачів, волонтерство на Форумі видавців та Гогольфесті.

ВІЗУАЛЬНЕ

Рання інфографіка

рання інфографіка

Джерело віднайдене завдяки Федору Шульзі

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Warning: Missing argument 3 for WPS\WPS_Hide_Login\Plugin::login_url() in /sata2/home/users/chytomo/www/archive.chytomo.com/wp-content/plugins/wps-hide-login/classes/plugin.php on line 657

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe