Читомо > Новинки до Книжкового Арсеналу-2015 > Поезія

Поезія

Життя Марії. Сергій Жадан

Зал № 2

Сергій Жадан. Життя Марії. — Чернівці : Книги – ХХІ, Meridian Czernowitz, 2015. — 184 с. 

«Життя Марії» – нова книжка віршів та перекладів Сергія Жадана. Вона містить 80 текстів: 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій Чеслава Мілоша. Вірші написані та перекладені переважно протягом останнього року. За словами Сергія Жадана, ця книжка про любов і ненависть. «Вона особлива тим, що писалась як щоденник – за доволі короткий термін. Відрізняється особливо контрастним поєднанням внутрішнього та зовнішнього, світлого та темного».

KOSMOSNASH. Борис Херсонський

Зал № 2

Херсонський Борис. KOSMOSNASH. — Чернівці : Видавництво Книги – ХХІ, Meridian Czernowitz, 2015. — 240 с. 

Книги Бориса Херсонського, який народився в 1950 році в Чернівцях, видавались в Росіі, Україні, США, Нідерландах, Австрії. Вірші були перекладені на багато європейських мов. Він є лауреатом стипендії фонду Йосипа Бродського (2008), премії «Anthologia» (2008) та інших премій. В останні роки пише не лише російською, а й українською мовою.

Ціна: 90 грн

Червона книга. Дмитро Лазуткін

Зал № 2

Лазуткін Дмитро. Червона книга. — Чернівці : Книги – ХХІ, Meridian Czernowitz, 2015. — 84 с. 

Дмитро Лазуткін тонко відчуває те, про що варто говорити і вміє знаходити потрібні слова. Поезії його являють собою переплетіння вражень і передчуттів, гнучких метафор і ясних образів. «Червона книга» – це збірка , у котрій більшість віршів була написана протягом останнього року. У кожного з трьох розділів книги – своя емоційна історія. Це схоже на проходження пекельних кіл, під час котрого ліричний герой усвідомлює знаки минулого аби дістатися прозорої поверхні, що відображає сонячні промені.

Ціна: 75 грн 

Люди погоди: Роман Штігер, Іван Байдак, Марк Лівін, Юрій Матевощук

Номер стенду: С24

Люди погоди: Роман Штігер, Іван Байдак, Марк Лівін, Юрій Матевощук. — Тернопіль : Крок, 2015. — 148 с. 

Добірка творів відомих сучасних авторів, котрі вже заслужили любов читачів та прославилися своїми книжками-бестселлерами. Четверо літераторів – часті гості літературних подій в Україні та поза нею, назви їхніх книжок часто виринають в найвідоміших книжкових рейтинґах України. Цього разу Роман Штігер, Іван Байдак, Марк Лівін і Юрій Матевощук зібралися разом задля накреслення спільного та відмінного, проте часовідповідного та вражаючого.

Письмовий стіл. Євгенія Сенік

Номер стенду: С24

Євгенія Сенік. Письмовий стіл. — Тернопіль : Крок, 2015. — 112 с. 

Перша книжка Євгенії Сенік «Przepraszam, навчи мене мовчати» побачила світ у видавництві «Крок». Роман, написаний ще у 2007 році, виглядає напрочуд актуальним нині. Авторка розкриває романтичне світовідчуття молодої дівчини, палко закоханої в іноземця. На фоні цього кохання порушені питання патріотизму й любові до своєї землі та взагалі — сутності Любові, яку авторка вважає камертоном, що резонує з частотами людської душі.

«Письмовий стіл» — збірка оповідань та короткої прози Євгенії Сенік, а разом з тим результат далеких подорожей і невтомних пошуків сенсу. Авторка торкається безлічі соціальних питань, а проте робить це легко та ненав’язливо, немов обережно запрошує читача і самого шукати відповідей, розважати над дійсністю, відправлятися у мандри вглиб себе.

Євгенія Сенік народилася 1986 року в Луганську. Закінчила Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. Останні кілька років письменниця живе у Львові. Дописувачка журналу «Просто Неба». У своїх творах приділяє багато уваги соціальним проблемам.

Семантика наших прикрас. Вікторія Дикобраз

Номер стенду: С24

Вікторія Дикобраз. Семантика наших прикрас / Дизайн Алекса Корчевскі. — Тернопіль : Крок, 2015. — 96 с. 

Поетична книжка Вікторії Дикобраз—“Семантика наших прикрас» – давно очікувана в поетичному світі Украни. Поетка, активна діячка та співкерівниця проекту Література.rv, синтезувала в своїй книжці сучасний смак до поетичного рядка, мистецьку фотографію та власне бачення книжкової типографії. Поезія Вікторії Дикобраз – суміш вільного рядка вільної людини та реґулярного ритму сучасного світу, котрий співзвучний зі світобаченням людини нашого часу.

Таксист. Юрій Завадський

Номер стенду: С24

Юрій Завадський. Таксист / Дизайн книжки стронґовського. — Тернопіль : Крок, 2015. — 86 с. (Серія сучасної української поезії)

«…НЕ ПІДДАВАТИСЯ ТЕКСТУ…»

Юрій Завадський — поет, видавець. Працює в жанрах сучасної зорової поезії, вільного вірша і фонетичної поезії. Автор восьми поетичних книжок. 2011 року з гуртом ZSUF записав музично-поетичний альбом, матеріал якого представляв під час літературних фестивалів в Україні та за її кордонами. З 2009 року очолює видавництво «Крок».

Колискова Кусто. Томаш Деяк

Номер стенду: С24

Томаш Деяк. Колискова Кусто / Дизайн книжки стронґовського. — Тернопіль : Крок, 2015. — 132 с. (Серія сучасної української поезії)

«…окрім відстаней, є висоти і глибини…»

Томаш Деяк народився 19 листопада 1984 р. у місті Хуст Закарпатської області. Вже понад 10 років мешкає в Ужгороді. Поет, інтернет-маркетолог, учасник музичного гурту «Luciole» (екс «For Elle»). Автор збірки поезії «Гра з (лю)циферблатами», що вийшла у 2011 р. та отримала регіональну відзнаку «Поетичний дебют року». Організатор багатьох літературних заходів у м. Ужгород. Переможець експериментального музично-поетичного конкурсу Bunker Poetry Contest у 2014 році. Переможець поетичного конкурсу «Dictum» від видавництва «Крок».

Цирк. Олег Коцарев

Номер стенду: С24

Коцарев О. Цирк / Олег Коцарев ; Дизайн книжки стронґовського. — Тернопіль : Крок, 2015. — 208 с. (Серія сучасної української поезії)

Зворушливі верлібри як компенсація за довгу зиму

Траєкторія самоспалення. Щоденникові записи у віршах. Світлана Костюк

Номер стенду: С02

Cвітлана Костюк. Траєкторія самоспалення. Щоденникові записи у віршах. – Чернівці: Букрек, 2015.

Нова книжка поезій знаної волинської поетки Світлани Костюк складається з трьох розділів «Майданне», «Особисте», «Переклади». Сама авторка вважає її пророчою і навіть дещо фатальною. Літературознавець Д. Дроздовський, автор передмови, назвав вихід книжки «подією в сучасній українській поезії». Вірші вражають своєю щирістю, відкритістю, відвертістю.

Ціна: 60 грн

MORE віршів і пісень. Григорій Семенчук

Номер стенду: В05

Семенчук Григорій; дизайн: Юрко Іздрик, фотографії: Олександр Населенко, Л.: Видавництво Старого Лева, 2015. — 80 с.

«MORE» – друга поетична збірка Григорія Семенчука, літератора, музиканта, програмного директора ГО «Форум видавців». До неї увійшли як суто поетичні тексти, так і написані для гурту «DrumТиатр», співзасновником та учасником якого є Григорій.

Ціна: 40 грн

Метрофобія. Мирослав Лаюк

Номер стенду: В05

Метрофобія, Мирослав Лаюк; ілюстрації: Жанна Кадирова— Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 176 с. 

«Метрофобія» – друга збірка поезій Мирослава Лаюка. Це простір мови й світу, який вона творить. Світу, що починається з маленьких автобіографічних історій (якщо вірити авторові), позначених штрихпунктиром шкільних дерев, закинутих будівель, будинків для престарілих, дитячих дурок та цвинтарів, і доростає до сонетарію – великого й різного світу Езри, в якому розкішно житиметься усім поціновувачам цього не вельми поширеного нині віршованого жанру. Розкішне художнє оформлення Жанни Кадирової ще більше увиразнює цей світ, структурує і надає йому монументальних рис, але водночас ніби вибудовує окрему паралель, окрему перспективу руху в глибину розглядання, прочитання, інтерпритації.

Ціна: 55 грн

Серця приручених рослин. Іван Андрусяк

Номер стенду: B15

Андрусяк І. Серця приручених рослин: інтимна лірика / Іван Андрусяк, художник Христина Стринадюк. – К.: Фонтан казок, 2015. – 96 с.

Доки ваші малюки насолоджуються пригодами їжака Петра й вовка Мелетія, Стефи й Чакалки, веселого Зайчика чи зовсім не страшної Чупакабри, кумедного Івася Бондарука на прізвисько Бурундук чи інших улюблених персонажів популярного дитячого письменника Івана Андрусяка, – ви нарешті маєте годину-другу часу «на себе». Себто на те, щоб і собі почитати гарну поезію, яка неодмінно «ляже на душу». Отож, саме для вас – батьків і старших братиків та сестричок маленьких розбишак – ця книжка нової й вибраної Андрусякової інтимної лірики.
В орнаментальній стилістиці гуцульської народної кахлі оформила збірку талановита художниця з Косова Христина Стринадюк.

Ціна: 30 грн

Із флаєром (буде роздаватися при вході) або в день відповідної серії (кожен арсенальний день присвячений одній із серій) – знижка 10%

Євгенія Люба. ЗМІЄЛОВ

Номер стенду: D04

Люба Євгенія. ЗМІЄЛОВ : збірка поезій. — К. : Смолоскип, 2015. — 128 с. — (Серія «Лауреати „Смолоскипа“»).

На сторінках збірки поезій Євгенії Любої «Змієлов» допитливий читач знайде не лише цікаву географію, а й тонкий присмак ностальгії за іншими часами. Не просто минулими, а дитинними. Тут можна пограти в піжмурки з пам’яттю, але спіймати її не вийде. Хіба що на допомогу прийде молитва і щось іще. Втім, це лише за умови, що ви підкорите весь маршрут: від Гойдалки до Саморобної церкви.

VERDE. Юлія Стахівська

Номер стенду: D04

Стахівська Юлія. VERDE : збірка поезій. — К. : Смолоскип, 2015. ­ 80 с.

Verde — це друга поетична книжка Юлії Стахівської. Verde (від італ. зелений, свіжий, здоровий) — назва­метафора рослинност
і, вегетативної сили, фотосинтезу слів. Verde — це й однойменний вірш, що дав назву цій збірці.

Зеров Микола. ВИБРАНІ ТВОРИ

Номер стенду: D04

Зеров Микола. ВИБРАНІ ТВОРИ / упор. Володимир Панченко. Серія «Розстріляне відродження». — К. : Смолоскип, 2015. — 880 с.

Пропонуємо увазі читачів вибрані твори Миколи Зерова (1890—1937) — поета, літературознавця, критика, лідера «неокласиків», відомого майстра сонетної форми та перекладача античної поезії.

Видання містить дві авторські прижиттєві поетичні збірки «Антологія римської поезії» й «Камена», а також вибране з підготовленої ним рукописної збірки «Сонети і елегії». Літературознавчий доробок представлено так само двома книжками, що вийшли ще за життя М. Зерова: «До джерел» та «Від Куліша до Винниченка». До збірника ввійшли листи, спогади, літературно­критичні статті про письменника й багата бібліографія. Книга стане у пригоді студентам, викладачам, широкому колу зацікавлених осіб. Видання може бути використане як навчальний посібник.

artarsenal bookforum publish messe