Читомо > Новинки до Книжкового Арсеналу-2015 > Художня література UA

Художня література UA

Добірка художньої прози українських авторів

Поздний сбор. Игорь Померанцев

Зал № 2

Игорь Померанцев. Поздний сбор. – Черновцы : Meridian Czernowitz; Книги-ХХІ, 2015. – 296 с., ил.

В книгу «Поздний сбор» вошли эссе, проза и стихи, связанные одной темой: темой вина. Вот уже четверть века автор пишет о вине и рассказывает о нём в передаче «Красное сухое» (радио «Свобода»). Вот как сам Игорь Померанцев объясняет своё пристрастие: «Я люблю текучую природу вина. Его можно переливать из гранитной ванны в амфору, из чана в бочку, из бочки в бутылку, из бутылки в бокал, из бокала в рот. Точно так оно ведёт себя в литературе, переливаясь из жанра в жанр: о нём можно писать стихи, эссе, монографии, романы, детективные истории, но при этом его проворные повадки, вдохи и выдохи, красноречивые подтёки всегда узнаваемы. Оно пропитывает воздух, почву, книги, эфир. Винный писатель, работающий в водочной культуре, обрекает себя на одиночество. Но ему есть чем скрасить это одиночество».

Ціна: 195 грн 

Поцiлунок Елли Фiцджеральд. Олег Лишега

Номер стенду: В01

Олег Лишега. Поцiлунок Елли Фiцджеральд. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015

До книги визначного українського поета Олега Лишеги (1949—2014) увійшли його есеї про творчість, про витісування торсів із найтвердіших порід дерев, «може, трохи м’якших за слово».У другому розділі — «America emeralda» — переклади міфів та легенд американських індіанців, щоденник Генрі Торо, вірші Робінзона Джеферса, а також есей та вірш, написані після тривалого перебування Олега Лишеги в гірському Лемонті у Пенсильванії (США).

Це остання книжка, яку поет ще встиг підготувати до друку. Вона мала називатися або «Поцілунок Елли Фіцджеральд», або «America emeralda» (Смарагдова Америка).

Базів Василь. Брати, або могила для «тушки»

Стенд С19

Базів В. Брати, або могила для «тушки». К. : Фоліо, 2015. — 192 с. 

Василь Базів — знаний в Україні та за її межами письменник, політик, дипломат, учений, візіонер. Автор культового роману «Хрест» — першого в історії української літератури твору, виданого в англійському перекладі у США; автор інтелектуального трилера у двох томах «Кінець світу: до і після» (ці твори побачили світ у видавництві «Фоліо»); автор документального фільму «Кримінальна окупація» та роману-реквієму «Армагеддон на Майдані» — про події в Україні у 2014 році.

Кримінальний депутат-тушка із біографією «Дві ходки — три созива», бісячись із жиру і прагнучи перенести добробут олігарха із цього світу в той, надумав збудувати собі могилу, яка б не поступалася пірамідам єгипетських фараонів. Із патріотичних поривань усипальниця слуги народу мала би вознестись поруч із похованнями предків на сільському кладовищі у рідному селі, поглинувши при цьому  весь іще не заселений цвинтарний простір. Це стало останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння односельців, і рідний брат цвинтарного фараона очолює народне повстання…

Волонтери. Мобілізація добра. Ірена Карпа та інші

Номер стенду: С03

Волонтери. Мобілізація добра : збірка/ Міст. авт. : Галина Вдовиченко, Катерина Бабкіна, Лариса Денисенко, Ірена Карпа, Ірина Славінська, Гаська Шиян, Ірен Роздобудько, Андрій Любка, Макс Кідрук, Сергій Жадан / укл. і передм. І. Карпи. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 256 с.

Ця книга — про звичайних людей поруч із нами, які іноді здаються справжніми атлантами, на чиїх плечах тримається наш світ, що похитнувся водномить. Тих, хто робить надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, з ранка до пізна шукаючи можливості для допомоги: збирає гроші на ліки, надає притулок тим, хто залишив рідні домівки, годує, напуває, зігріває… Це волонтери. Мирні воїни світла. Строкатий килим із віршів, есеїв і щемливих оповідань найкращих українських авторів змусить задуматися над цим феноменальним явищем та, мабуть (хто знає), зважитися на власний крок.

Гаврилів Тимофій «Де твій дім, Одіссею?»

Стенд С07

Гаврилів Т. «Де твій дім, Одіссею?». — Видавництво Анетти Антоненко, 2015. — 218  с.

Світ зазнає докорінних змін, і сьогодні в ньому ніщо вже не таке, як учора. Вирушаючи в подорож, герой не підозрює, що опиниться в епіцентрі зіткнення культур і цивілізацій, а пристрасть до шкіцування старої архітектури стане підставою для звинувачення його в підготовці терористичного акту. «Де твій дім, Одіссею?» розповідає про зближення та розлуку, пошуки і впізнання, примарне і справжнє.

Про автора

Дебютував 1986 р. як поет. За першу книжку віршів «Арабески пам’яті» (1995) отримав загальноукраїнську літературну премію Благовіст (1996). Прозу почав писати наприкінці 80-х років, після перерви повернувся до неї в середині 90-х рр. Перша книжка оповідань «Щоденник Одіссея» побачила світ 2003 р. у львівському видавництві «ВНТЛ-Класика». Навесні 2007 р. у літературній аґенції «Піраміда» з’явився друком роман Т. Гавриліва «Де твій дім, Одіссею?» — за визначенням В. Неборака, «найекспериментальніший український роман». «Де твій дім, Одіссею?» став першою частиною трилогії, в якій по-новаторському змальовується стан духовної порожнечі, пошуків і сум’яття сучасної людини.

Детальна інформація: http://www.anettapublishers.com/authors/9

«Обрыво». Тетяна Кремень

Номер стенду: С25

Кремень, Татьяна. Обрыво / Т. Кремень — К. : КОМОРА, 2015. — 96 с.

Кілька років автор спостерігала, підглядала і підслуховувала міське життя. Вирвані з тканини повсякденності, ці текстові уривки і графічні клаптики з’єднуються в нову текстуру – строкатий, ритмічний, унікальний «Обрыво».

Червоні на чорному сліди. Ірина Цілик

Номер стенду: С25

Цілик, Ірина. Червоні на чорному сліди : Оповідання / Ірина Цілик. — К. : КОМОРА, 2015. — 152 с.

Старий, дитина, інвалід, прибиральниця, вулична торговка, патронажна сестра… Улюблені герої Ірини Цілик – непримітні кияни, що мовчки двигають на собі тягар життя, і чиї обличчя зазвичай не потрапляють у поле зору телекамер. Кожен із них з дня на день провадить свою персональну війну – за територію людяності круг себе, і їхні історії, як вихоплені авторкою з темряви лірично-щемні “короткометражки”, допомагають читачеві розширити цю територію і довкола себе також.

Олександр Михед «Астра»

Стенд С07

Олександр Михед. Астра. — Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2015. — 212 с.

«Астра» — це захоплива історія життя Віктора Варецького, розказана ним самим. Історія пошуку відповідей на запитання, які краще не ставити. Пошук правди, на шляху до якої губиш усіх, кого любив. І розумієш: усе вигадка, все ілюзія. Мандрівка дорогою, що веде серце темряви, в основу світобудови.

Крила кольору хмар. Дара Корній і Тала Владмирова

Номер стенду: С03

Дара Корній, Тала Владмирова. Крила кольору хмар : роман / передм. Т. Белімової. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015 – 320 с.

День і ніч, світло і темрява, життя і смерть… Мабуть, світ взагалі існує завдяки тонкій рівновазі між двома боками — темним і світлим. Та в зламні моменти цей баланс може порушитися, і тоді доля світу завмирає на шальках терезів… Зеленоока львів’янка Ада — з роду сірих янголів, які існують на межі між добром і злом. Та настає час, коли потрібно зробити вибір. Вона може урівноважити темні і світлі сили або схилити ваги на чийсь бік… Усе залежить від того, який колір душі вона обере.

Мухарський Антін. Розрив

Стенд С19

Мухарський А. «Розрив». — Фоліо, 2015. — 224 с.

Антін Мухарський — письменник, арт-куратор, галерист, телеведучий. Засновник Союзу Вольних Художників «Воля або смерть» та мистецької платформи «Український культурний фронт». Народився, живе та працює в Києві. Розлучений. Багатодітний батько. Орест Лютий — професор антропології. Автор та художній керівник музичного проекту «Лагідна та Сувора українізація». Народився, живе та працює в м. Стрий. Неодружений. Роман «РОЗРИВ» створено за всіма законами компілятивного жанру епохи постмодерну та сучасної української неогероїки. Будь-яке звинувачення авторів у розпалюванні міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі, фашизмі, расизмі, гомофобії є неприпустимим і свідчить про нестачу інтелекту та освіти, розумову обмеженість та тупість у адептів подібних звинувачень. Читання цього роману не рекомендовано людям, схильним до екстремізму, тероризму, побутового насильства, людям із нестійкою психікою, синдромом совкового дебілізму та проявами політичної шизофренії, дітям до 18 років,

вагітним жінкам. Заборонено читання людям БЕЗ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ!

Після прочитання цього попередження жодні претензії не приймаються.

 

Місто Днів. Валерій Шевчук

Номер стенду: С14

Шевчук В. О. Місто Днів: Поезії/ Валерій Шевчук.­ К.: Либідь, 2015. —­ 528 с.

У книзі зібрано поетичні твори й переклади сучасних поетів Валерія Шевчука, відомого як прозаїк, літературознавець та історик. Так склалося, що, почавши літературну діяльність як поет, він ніколи не друкував своїх віршів, хоч писав їх проздовж творчого життя, подавши хіба зразки тієї поезії у своїх спогадових писаннях. Тож можна сказати, що перед читачем відкривається цілком невідомий пласт творчості письменника, що, напевне, знайде відгук у любителя вишуканої поезії.
Для широкого загалу.

Карпатський капкан. Сергій Ухачевський

Номер стенду: С15 

Ухачевський С. Карпатський капкан / Сергій Ухачевський. — Львів : Кальварія, 2015. — 216 с.
Це — розповідь про реальні події, що охоплює десять років (1941–1951) і п’ять країн, учасники якої — радянський герой­розвідник і воїни УПА; Йосип Сталін і Лаврентій Берія; фотокореспондент французької газети «Юманіте» і веселий білоруський партизан; 2­й Міністр Державної безпеки СРСР і Прем’єр­міністр Великобританії; чарівна агентка британської військової розвідки Бестія і безіменний Курвамать…
«Карпатський капкан» — назва каральної операції, запланованої Москвою на території Галичини в повоєнні роки проти місцевого населення та воїнів УПА, яка збіглася у часі з кількома іншими подіями, не залежними від радянського уряду. А на «перетині інтересів» урядів кількох країн опиняється директор дитячого сиротинця для глухонімих — професійний розвідник, доля якого видається абсолютно неймовірною саме тому, що вона є справжньою — у головного персонажа роману є реальний прототип.
«Ідея роману народилася після розповіді Сергія Гаврилюка (син актора Івана Гаврилюка — прим. ред.) про свого діда по матері, який був розвідником. — говорить письменник Сергій Ухачевський. — Довелось попрацювати і з архівами. Але варто не забувати, що це — не історична хроніка, а художній твір, і певна доля фантазії в ньому є».

Лише секунда. Олексій Геращенко

Номер стенду: С15 

Олексій Геращенко. Лише секунда. Роман. — Львів : Кальварія, 2015
Це — роман про вибір, про самотність людини у великому місті, про переоцінку цінностей, про тонку межу між любов’ю та відразою, життям та смертю.
У чужій квартирі Андрій випадково знаходить щоденник, у якому описане… його життя. Що станеться, якщо раптом ти знайдеш щоденник, в якому описані життя й думки, схожі на твої як дві краплі? Це насправді твій щоденник і твоє власне життя? Те, що ти сам обрав, чи лише прожив за намальованим наперед сценарієм?
Андрій шукає відповіді на запитання, які він колись залишив на майбутнє. І вони нібито вже й забулися, загубилися, проте раптом випурхнули з глибин пам’яті, і вже не можна робити вигляд, що їх немає. Ти робиш вибір сам — щодня, щохвилини, щосекунди.
Павутиння думок, переживань і спогадів. І в якийсь момент все стає зрозумілим. Бо вибір є завжди. Свобода волі, що здатна перетворювати світ навколо нас. Момент життя, в якому доводиться зробити найважливіший вибір.
Сучасній українській літературі бракує інтриги та незвичних точок зору. Книга «Лише секунда» — яскрава спроба виправити цю ситуацію. Спочатку ви просто слідкуєте за думками головного героя, що опинився у край незвичних подіях, а потім починаєте сильніше за нього шукати відповідь. Чи вдасться?..
Тамріко Шолі, письменниця, блогер.

Ґудзик-2. Десять років по тому. Ірен Роздобудько

Номер стенду: С17

Роздобудько Ірен. Ґудзик-2. Десять років по тому. Роман. — К. : Нора-Друк, 2015. — 320 с.

Серія: Читацький клуб. 

У цій книжці – продовження найпопулярнішого роману Ірен Роздобудько «Ґудзик».

Колись він втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву… Але життя не зупинилося. Улюблені герої знову зібралися разом: Денис, Ліка, Єлизавета Тенецька. Десять років по тому…

Розстріляне відродження: поезія та проза

Номер стенду: А7

Розстріляне відродження: поезія та проза. Упоряд. Анни Копилової, ілюстрації Сергія Майдукова. — К. : Основи, 2015. — 151 ст.

Доба Розстріляного Відродження – особлива сторінка в історії української літератури. Цей короткий період – 1920­ті – початок 1930­х – умістив в собі таку кількість талановитих митців, зухвалих новаторських експериментів та безкомпромісних шедеврів, якої вистачило б на ціле сторіччя. Відчувши дух свободи після падіння Російської імперії, українська інтелігенція нарешті змогла заявити про себе і зробила це з усією енергією, що накопичувалась роками. Проте розквіт української поезії, прози, перекладацької майстерності, театрального та образотворчого мистецтва аж ніяк не вписувався в плани сталінського режиму. Кожен із визначних діячів Розстріляного Відродження відчув на собі репресивну машину тоталітарної системи. Біографія майже всіх митців цього покоління завершується словами «розстріляний», «загинув у засланні», «наклав на себе руки». А ті, кому вдалося вціліти, вже ніколи не змогли творити так само сміливо й самобутньо, як за цих буремних років.
До цієї книги увійшли поезії Павла Тичини, Михайля Семенка, Миколи Зерова, Євгена Плужника та Максима Рильського, а також прозові твори Миколи Хвильового, Григорія Косинки, Юрія Яновського та Остапа Вишні – найяскравіших представників періоду Розстріляного Відродження.

Хрангели. Ніка Ініна

Номер стенду: В19

Ініна Н. Хрангели. — Х. : Ранок, 2015. — 256 с. 

Вони навіюють дітям добрі сни. Вони поруч, коли дитині боляче і сумно. Вони підтримують і оберігають, охороняють і рятують.

Вони — хрангели.

Коли сили Зла спробують заволодіти душами дітей і всім світом, у них нічого не вийде, адже хрангели цілком віддані дітям і готові заради них на будь­яку жертву.

З дітьми все буде добре — адже хрангели розпростерли над ними свої крила.

Ця історія про те, як одного разу звичайні підлітки потрапили у вир неймовірних подій. Ця незвичайна повість — про одвічну боротьбу Добра і Зла, про вірну дружбу і перше кохання, про вірус агресії і дітей вундеркіндів.

 

Під крилами великої Марії: ментальний Майдан. Степан Процюк

Номер стенду: С08

Процюк С. Під крилами великої Марії: ментальний Майдан. – Брустурів: Дискурсус, 2015. – 240 с.

По-­перше, цей роман суспільно­історичний — торкається подій Євромайдану. Головний герой хоче, але через хворобу тіла не може бути на Майдані. Чому він так болісно це сприймає? Чого бажає? Новий роман Степана Процюка — це свідомість доби в «хірургічному» розрізі. Усі нутрощі — напоказ. Моторошно? Звісно! Але тільки так кожен може зрозуміти, чому він такий… Чому на одному плечі сидить невидимий «мамай», а на іншому «ватник»?

Якщо твій янгол Йосипівна. Ігор Зарудко

Номер стенду: С08

Зарудко І. Якщо твій янгол Йосипівна. — Брустурів: Дискурсус, 2015. — 216 с.  

Йосипівна з­-за прилавку вислухає всю вашу історію, хоч ви й плутатимете імена, а кількість любовних пригод змушуватиме періодично червоніти весь зал. Доливатиме кави, щоб ваша супутниця не заснула, адже ви можете використати цю нагоду й знайти собі нову. Йосипівна пильнуватиме, щоб коньяк у чарці не закінчувався, аж поки розповідь не закінчиться.

Трояндовий джем. Тетяна Белімова

Номер стенду: D01

Белімова Т. Трояндовий джем. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015. — 120 с.

У цій книжці зібрані твори, що об’єднані теплотою, добротою й бажанням трішки розрадити читача в нашому непростому сьогоденні. Авторка засвідчує, що сюжети тут не вигадані, вони насправді були пережиті їхніми героями, а вже самі персонажі потім, на вушко, розказали їх у різний, інколи досить несподіваний спосіб.

Теплі історії мрійника. Святослав Черній

Номер стенду: D01

Черній С. Теплі історії мрійника / К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015.— 176 с.
Світ складається з усмішки, віри, надії, любові. Іноді – з долонь, квітів, поглядів і слів, а ще з мрій, простих, невибагливих, але дуже яскравих, тут і тепер. Ця книжка – спроба знайти панацею від повсякдення. Часто по­дитячому, іноді по­філософськи, з дрібкою гумору та іронії автор описує буденні предмети та явища й наголошує на тому, що мрії роблять ці речі живими, а з ними й життя – цікавим, унікальним, гармонійним і щасливим.

Київ – Париж. Богдан (Боб) ОБРАЗ

Номер стенду: С17

ОБРАЗ Богдан (Боб). Київ – Париж (У пошуках застиглого часу). Роман. — К. : Нора-Друк, 2015. — 320 с.
Серія: Читацький клуб. 

Молодий киянин здобуває освіту в Парижі. Прогулюючись па-ризькими вулицями, він пригадує Київ і проводить паралелі. Цей роман – своєрідний путівник по романтичних місцях Києва і Парижа, оздоблений дотепними порівняннями, відвертими історіями про любовні стосунки і справжнє кохання.

artarsenal bookforum publish messe