Читомо > Новинки до Книжкового Арсеналу-2015 > Нон-фікшн

Нон-фікшн

Сергацкова Є., Чапай А., Максаков В. Війна на три букви

Стенд 19

Сергацкова Є., Чапай А., Максаков В. Війна на три букви. – К. Фоліо. – 384 с.

У цій книзі опубліковані репортажі та зібрані свідчення очевидців про те, що сталося в Україні в період з 22 лютого 2014 (втечі Януковича) і до початку 2015-го: про анексію Криму, послідувала за цим антитерористичної операції на Донбасі, про трагедію в Одесі і розгорнулася незабаром після незаконних референдумів повномасштабної війни, яку назвали трьома буквами: АТО. Автори, безпосередньо побувавши в «гарячих точках» України, не раз перетинали межі територій, підвідомчих української армії, ополченцям ДНР і ЛНР, що зустрічалися з військовими і простими людьми по обидві лінії фронту, намагаються розібратися, що ж відбувається насправді, як правильно назвати ці військові дії: антитерористичною операцією, громадянським конфліктом або російсько-української війною, яка змінила і Україну, і світ навколо неї.

Коран. Переклад смислів з арабської мови

Номер стенду: А7

Коран українською : переклад смислів. Переклад Михайла Якубовича. — К. : Основи, 2015. — 448 с.

5 років знадобилося кандидату історичних наук, перекладачу та досліднику Михайлу Якубовичу на те, щоб перекласти Коран українською мовою.
За офіційними даними в Україні проживає більше півмільйона мусульман, однак видавці книги вважають, що її вихід важливий для кожного українця.
Відомо, що перші спроби перекласти Коран староукраїнською мовою були зроблені ще у ХVІІ столітті. Сучасною українською мовою Коран намагався перекласти львівський поліглот Олександр Абранчак­Лисенецький, але ці тексти так і не були опубліковані. Варто зазначити, що Михайло Якубович теж зіткнувся з певними перепонами під час роботи над священним писанням мусульман, перш ніж переклад офіційно затвердила комісія у центрі Короля Фагда в Медині.
Коран — священна книга мусульман, була записана більше чотирнадцяти сторіч тому. В ній нараховується 114 сур (розділів) різної довжини, а всі сури у свою чергу розбиті на аяти (вірші). За різними підрахунками, в Корані від 6204 до 6236 аятів і понад 320 тисяч літер. Це свого роду зведення законів, яких дотримується кожен мусульманин.

20 есеїв про Ольгу Кобилянську. Ярослава Мельничук

Номер стенду: С02

Мельничук Я. 20 есеїв про Ольгу Кобилянську. — Чернівці : Букрек, 2015. — 216 с.

Нова книга  літературознавця, кандидата філологічних наук Ярослави Мельничук розкриває вплив попередників Ольги Кобилянської – Т.Шевченка та Ю.Федьковича на її творчість. Відтак увагу сфокусовано на аналізі взаємин письменниці із сучасниками, на значенні досліджень пізнішого часу О.Бабишкіна, О.Коваленко, Е.Панчука, Н.Томашука, Ф.Погребенника, В.Вознюка та ін.

Для літературознавців, студентів-філологів та широкого кола поціновувачів письменниці з Буковини в Україні та за її межами.

 

Шахи Фішера. Всі 960 початкових позицій

Номер стенду: C26

Шахи Фішера. Всі 960 початкових позицій / [підгот.: Д. Піорко та ін.]. — Київ : Laurus, 2015. —112 с. : іл.
Видання містить усі 960 позицій, теоретично можливих у шахах Фішера, а також вичерпні правила цього варіанту улюбленої гри мільйонів. У простій, здавалося б, ідеї по-іншому розставити фігури і зрівняти дебютну підготовку проявився весь буремний геній Боббі Фішера, одинадцятого чемпіона світу. Шахісти діляться на дві категорії: ті хто, вміє грати в шахи, і ті, хто любить грати в шахи. Видання розраховано і на перших, і на других.

Конец эпохи позднего железа. Константин Дорошенко

Номер стенду: C26

Дорошенко, Константин. Конец эпохи позднего железа : сб. ст. / Константин Дорошенко. — Киев : Лаурус, 2015. — 260 с.

В книгу вошли избранные тексты критика и куратора современного искусства Константина Дорошенко. Сборник представляет собой комментарий культурной ситуации последних двадцати лет и может быть интересен как профессионалам-искусствоведам, так и более широкой аудитории.

Листи до Ольги. Вацлав Гавел

Номер стенду: C26

Листи до Ольги. Вацлав Гавел. / З чеської переклали Тетяна Окопна, Ігор Мельниченко, — Київ: Лаурус, 2015. — 416 с.

«Листи до Ольги» — перше повне видання листів Вацлава Гавела своїй дружині, що були написані з червня 1979 року по вересень 1982 під час його ув’язнення. Книжка вийшла за підтримки Посольства Чеської Республіки.

Очерки начальной Руси. Алексей Толочко

Номер стенду: C26

Толочко А. П. Очерки начальной Руси / Алексей Толочко. — Киев ; Санкт-Петербург: Лаурус, 2015. — 336 с.

История Киевской Руси возникла как комментированный пересказ летописи. Преимущественно такой она остается и сегодня. Но летопись — Повесть временных лет — была создана в начале XII века. От событий, с которых она начинает свой рассказ, ее отделяют два с половиной века.

Ее сообщения по большей части легендарны или вовсе выдуманы, и никакими достоверными источниками, которых мы не знали бы сегодня,

летописец не располагал. Его рассказ выстраивается в характерную для средневековых хронистов «повесть о происхождении»: откуда пришла

правящая династия и как обрела подвластный ей народ. Это выдающееся литературное произведение, но совершенно недостоверная история.

Никаких причин продолжать основывать на нем наши знания о прошлом не существует.

Как могла бы выглядеть начальная история Руси без Повести временных лет? Попыткой ответить на этот вопрос есть новая книга известного украинского историка Алексея Толочко.

Красный циркуляр. Билл Браудер

Номер стенуду: C26

Браудер Билл. Красный циркуляр. Правдивая история о больших деньгах, убийстве, борьбе за cправедливость и о том, как я стал личным врагом Путина : авторизован. пер. с англ. / Билл Браудер. — Киев : Лаурус, 2015. — 398 с. – ISBN 978-966-2449-49-5

«Красный циркуляр» — криминальный триллер из области больших денег и высокой политики. Правдивая история о человеке, который пытается изменить мир к лучшему, несмотря на то, что все обстоятельства против. История о том, как человек в борьбе за справедливость обретает смысл жизни.

Ірина Славінська. Історії талановитих людей. Книга друга

Номер стенду: D01 

Славінська І. Історії талановитих людей. Книга друга / Ірина Славінська. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015.— 136 с.
«Історії талановитих людей. Книга друга» – продовження популярної серії «Теплі історії», майже всі книжки якої стали українськими бестселерами. Що в цій книжці? Життєві історії людей, яких ми знаємо і любимо.
·  Зураб Аласанія
·  Мирослава Ґонгадзе
·  Анатолій Дністровий
·  Сергій Жадан
·  Алевтина Кахідзе
·  Саша Кольцова
·  Ігор Померанцев
·  Ірен Роздобудько
·  Микола Рябчук
·  Мар’яна Савка
·  Таміла Ташева

Блокада мозку. Віктор Шендерович

Номер стенду: D 05

Шендерович В. А. Блокада мозку 2014. — Х . : Віват, 2015. — 240 с.
У чому полягає блокада мозку? На це питання блискуче відповів російський письменник-сатирик Віктор Шендерович у своїй новій книзі. У Росії було багато спроб перешкодити виходу видання. Чому? Можливо, тому, що в словах Шендеровича міститься дуже багато убивчої правди? «Блокада мозку» – це такий собі щоденник подій 2014 року, що став переломним в історії України та Росії. Гостро і влучно автор розмірковує про народних героїв, владу і стан справ у рідній тоталітарній країні. Чи так добре живеться «братньому народові», як показують нам? Що ховається за гучними гаслами насправді? «Блокада мозку» — книга для тих, хто хоче розплющити очі і дізнатися правду.

Перехресні стежки українського маскулінного дискурсу

Номер стенду: C26

Перехресні стежки українського маскулінного дискурсу : Культура й література XIX–XXI століть / А. Матусяк [ін.] ; за ред. А. Матусяк. — Київ : Лаурус, 2014. — 368 с.

Пропоноване дослідження маскулінного дискурсу в українській культурі й літературі відкриває новий простір для україністичних студій. Запроваджуючи сучасну дослідницьку методологію, автори прагнуть зробити внесок у модернізацію, актуалізацію і динамізацію українознавчого наукового дискурсу, у якому широко інтерпретовані поняття культурологічних, гендерних і постколоніальних студій перебувають на стадії активного розвитку.

Світ Трипілля. Михайло Відейко

Номер стенду: C26

Відейко, Михайло. Світ Трипілля: Давні хлібороби між Карпатами і Дніпром. Михайло Відейко. – К.: Лаурус, 2014. – 64 с.: іл.

Хто відкрив трипільську культуру? Як проводяться сучасні археологічні дослідження? У що вбиралися давні трипільці, яку їжу споживали, у яких будинках мешкали, яким богам поклонялися? Як робили славетні керамічні вироби і що означають малюнки на них? Про все це і багато іншого читач дізнається з візуальної енциклопедії, у якій вміщено понад 200 ілюстрацій – авторських фотографій із музеїв України, Румунії, Молдови, Угорщини, США; мап, схем та D реконструкцій. На сторінках цієї книжки загадковий світ трипільської культури відкриває свої секрети.

Третя світова: битва за Україну

Номер стенду: D 09

Юрій Фельштинський, Михайло Станчев. Третя світова: битва за Україну. — К. : Наш Формат, 2015. — 456 с., іл.

Автори книги здійснюють короткий екскурс в історію України, від її виникнення і до нині, водночас аналізують відносини України з Росією: перешкодам, які створює Росія на шляху України до Євросоюзу і членства в НАТО; економічному та газовому шантажу, якому піддає Росія Україну і всю Європу; спробам Росії створити з України плацдарм для подальшого просування з України та Росії в східноєвропейські країни, використовуючи для цього тактику гітлерівської Німеччини та сталінського Радянського Союзу. Чи переросте битва за Україну в світову війну або ж стане для Росії новим Афганістаном, що приведе до краху режим Путіна – головне питання дуже актуальної книги, яку зараз ніхто не ризикне видати в Росії. Російська версія була видана з метою об’єднання України довкола спільного розуміння історії та мети, до якої іде наша країна.

Для кожного, хто хоче знати неписані правила великої політичної гри, справжні причини гібридної війни та можливі її наслідки не тільки для України і Росії, але і для всього світового співтовариства.

Ціна: 99 грн (паперова книга), 30 грн (електронний варіант)

Війни Путіна. Марсель ван Харпен

Номер стенду: D 05

Херпен М. Х. Ван. Війни Путіна. Чечня, Грузія, Україна: незасвоєні уроки минулого. — Х. : Віват, 2015. — 306 с. 

Книжка «Війни Путіна» — це глибокий аналіз воєнних подій у Чечні, Грузії та Україні, що забрали тисячі життів. Це погляд людини, яка, не беручи участі у війнах, педантично систематизує факти, що вразили світ, оцінює їх із позицій міжнародного права і шукає вихід з пануючого беззаконня. Які засоби, у тому числі заборонені міжнародними документами, використовує російський президент, щоб зберегти свою владу? Історія розвивається по спіралі, і сценарій, на жаль, повторюється вже не раз. Але хто заважає нам, озброївшись знаннями, дати відсіч і захистити себе? Адже на кону не просто цілісність країни, на кону — її існування!..

Гібридна війна: вижити і перемогти

Номер стенду: D 05

Магда Є. В. Гібридна війна: вижити і перемогти. — Х. : Віват, 2015. — 304 с.

Гібридна війна — явище нове для міжнародних відносин. Росія використовувала цей механізм для підпорядкування України своїм інтересам в умовах формального збереження її суверенітету.

Євген Магда у своїй книзі «Гібридна війна: вижити і перемогти» розповідає про історичний, енергетичний, інформаційно?психологічний аспекти гібридної війни, називає причини, через які Україна стала жертвою агресії з боку Росії. Не обмежуючись твердженням «у всьому винен Путін», автор аналізує причини послаблення України, зазначає головні прояви агресії і пропонує рецепт перемоги в протистоянні найбільшій державі світу.

Технологія «промивки мізків»: психологія тоталітаризму. Роберт Джей Ліфтон

Номер стенду: D 05

Ліфтон Р. Д. Технологія «промивки мізків»: психологія тоталітаризму [пер.з англ.]. — Х. : Віват, 2015. — 416 с.

Доки ми спимо, їмо і ходимо на роботу, нами керують. Ми рідко замислюємося над тим, що наші думки ­ це не внутрішні імпульси, а результат застосування тоталітарної технології «промивання мозку». Де вперше почали застосовувати блюзнірську технологію «виправлення мислення», жертвами якої сьогодні стала більшість світового населення? І чи не час нам приєднатися до мислячої меншості, щоб за звичними діями політиків побачити нарешті методи зомбування мас і захиститися від них?

Ця книга, побудована на ретельному аналізі доль тих, хто постраждав від тоталітарної влади, допоможе вам легко впоратися із цим завданням. Дізнайтеся, як майстерно правлячий клас перетворює дорослих людей на слухняних маріонеток і якими є ознаки психологічного тероризму. Захистіть свою свідомість від психологічного насильства і вторгнення досвідчених політтехнологів прямо зараз, якщо дійсно хочете жити у вільній країні!

Розбрат України з Росією: стратегія виходу з піке. Антуан Аржаковський

Номер стенду: D 05

Аржаковський А. Розбрат України з Росією: стратегія виходу з піке. Погляд з Європи. — Х.: Віват, 2015. — 256 с.

Антуан Аржаковський — відомий французький інтелектуал, доктор історичних наук, філософ та богослов. Його історичний погляд на витоки сьогоднішнього військового конфлікту між Україною та Росією важливий для нас тим, що може пре? тендувати на певну об’єктивність. По?перше, він осмислює історичну ретроспективу не зсередини ситуації, а ззовні. По?друге, робить це із глибоким розумінням ментальних відмінностей двох народів, оскільки має власний досвід роботи в обох країнах (декілька років очолював Французький університетський коледж при МДУ, а потім був заступ? ником директора Французького культурного центру в Києві та директором Інституту екуменічних досліджень при Українському католицькому університеті у Львові). Отже, ця книга, відзначена у Франції премією Григорія Орлика, — рідкісна можливість поба? чити нашу ситуацію очима небайдужого європейця, який одночасно і глибоко розуміє предмет дослідження, і гаряче переживає за все, що відбувається зараз в Україні та в Росії.

Степан Бандера. Микола Посівнич

Номер стенду: С03

Степан Бандера / Микола Посівнич / Українці: історія нескорених. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»; 2015. — 256 с. : іл.

Степан Бандера. Хто він? Герой? Зрадник? Символ? Дискусії навколо цієї яскравої та суперечливої особистості не вщухатимуть ще довго.

Що ж робить цього не дуже високого і зовсім не кремезного чоловіка символом, прапором, ім’ям? Чому з одних трибун його називають ворогом, а з інших — Провідником і героєм? Щоб зрозуміти це, варто почати з подолання стереотипів, які утвердилися в суспільстві. Базуючись на архівних документах, цікавих і невідомих широкому загалу матеріалах, автор розповідає про життєпис лідера ОУН без штучно створених міфів: які погляди він мав, якими ідеалами керувався і, зрештою, якою він був людиною.

Небратні. Макс Кідрук

Номер стенду: С03

Макс Кідрук. Небратні / передм. А. Любки. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 304 с.

Щоб зрозуміти події, які нині розбурхують нашу країну, треба перш за все усвідомити їхні причини. Макс Кідрук провів власне публіцистичне дослідження щодо відносин двох держав — України і Росії, аналізуючи, чи насправді були такими безхмарними стосунки «братерських» країн, розвінчуючи сталі міфи та даючи прогнози щодо конфлікту між країнами.

Перемога або смерть. Іван Патриляк

Номер стенду: С03

Перемога або смерть: український визвольний рух у 1939—1960 роках / Іван Патриляк / Центр досліджень визвольного руху. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»; Львів: «Часопис», 2015. — 512 с. : іл.

Головна мета цього видання — висвітлити широкому колу читачів ключові події масштабної визвольної боротьби українського народу 30—50­х рр. ХХ ст. Як створювалася Українська повстанська армія, які цілі переслідували її воїни, якою була роль УПА в часи гітлерівської окупації, у чому сутність українсько­польського конфлікту, протистояння з НКВД — перед вами неупереджена історія українського визвольного руху. У книзі широко використовуються маловідомі архівні матеріали та найкращі дослідження сучасних вітчизняних і зарубіжних учених.

ФСБ підриває Росію

Номер стенду: D 09

Олександр Литвиненко, Юрій Фельштинський. ФСБ підриває Росію. — К. : Наш Формат, 2015. — 504 с. 

Це правдива й моторошна історія злочинів ФСБ, про які в Росії не наважуються говорити. Один із авторів книжки – Олександр Литвиненко – наважився. ФСБ знайшла на нього спосіб: полоній?210. Книга колишнього підполковника ФСБ Олександра Литвиненка та історика Юрія Фельштинського – це не лише детективна історія про спецслужби і тероризм, це історія трагедії, в якій захлинається Росія, про втрачені можливості, загублені життя і крах країни. Автори аргументовано доводять, що основні проблеми сучасної Росії виникли не через радикальні реформи ліберального правління Бориса Єльцина, а через конфлікти у владній верхівці, і головну роль у «реформах» зіграли російські спецслужби.

Саме вони розпалювали першу і другу чеченські війни, та водночас повертали Росію від демократії до диктатури. Основна частина книги присвячена подіям, що ввійшли до російської історії як вересневі теракти 1999 року, коли в Москві й інших містах Росії відбулися вибухи, через які загинуло 300 людей.

Коли книга потрапила до рук російських провладних політиків, наклад конфіскували. У 2003 році було вікрито кримінальну справу за фактом розголошування державної таємниці на сторінках книги «ФСБ підриває Росію». Наклад книги був вилучений як речовий доказ.

Вперше видана в США, книга привернула до себе міжнародну увагу в кінці 2006 року після отруєння в Лондоні радіоактивним полонієм?210 Олександра Литвиненка.

Заборонена в Росії судовою постановою, арештована, конфіскована і знищена ФСБ після спроб ввезення накладу для поширення в Росії, книга стала світовим бестселером. Це видання дуже актуальне саме сьогодні, коли спецслужби, які захопили владу в Росії, взялися за анексію колишніх радянських територій і почали Третю світову…

Остання республіка. Віктор Суворов

Номер стенду: С23

Суворов В. Остання республіка / Віктор Суворов. К. : Зелений пес, 2015. — 432 с.

Автор знаменитого «Криголама», який свого часу спровокував гостру дискусію не лише в наукових, а й громадських колах, у цій книзі ставить нові сміливі запитання.

Чому Сталін відмовився приймати Парад Перемоги і ніколи не носив переможних нагород? Для чого комуністичним вождям була необхідна Світова революція? Чи справді Сталін був неготовий до війни з Гітлером? У кого були кращі союзники? Хто і для чого поширював міф про непідготовленість СРСР до війни і недалекоглядність радянського керівництва? Відповіді змусять замислитися.
Книга розрахована на широке коло читачів.

Давньогрецька мова

Номер стенду: С02

Р. Л. Оліщук, І. С. Макар. Давньогрецька мова : підручник. — Чернівці : Букрек, 2015. — 494 с.

Підручник складається з короткого курсу граматики давньогрецької мови, різнопланових практичних завдань, текстів для перекладу, як адаптованих, так і оригінальних, історичних довідок до текстів, давньогрецьких висловів, а також давньогрецько-українського (2792 слова) та українсько-давньогрецького словників (839 слів).

Призначений для студентів І-го курсу класичної філології та гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів.

 Ціна: 150 грн

Роман Шухевич. Олеся Ісаюк

Номер стенду: С03

Роман Шухевич / Олеся Ісаюк / Українці: історія нескорених. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»; 2015. — 256 с. : іл.

До вашої уваги — перша науково­популярна біографія Романа Шухевича, захопливий опис життєвих перипетій Головного командира УПА та уважний аналіз його вчинків у ті складні часи. Спортсмен, пластун, підпільник, політв’язень, бізнесмен, командир добровольчого батальйону, зрештою, головнокомандувач партизанської армії, перша особа підпільної української державності — це тільки частина іпостасей Романа Шухевича.
Книга базується на архівних матеріалах, маловідомих широкому загалу, та спогадах сучасників.

Як розмовляти з дітьми про мистецтво. Франсуаза Барб­Ґалль

Барб-Ґалль Франсуаза / Переклад: Рябчук Софія ; ілюстрації: Гайдучик Назар. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 192 с.

Простими словами і в зручній формі авторка підказує, як навчити дітей «бачити» картину, розуміти її і відчувати. На найбільш поширені й актуальні питання запропоновано лаконічні відповіді, покликані задовольнити цікавість і заохотити до нових пошуків. Це конспект, путівник, довідник і мистецький альбом водночас, який можна ретельно вивчати вдома, нашвидкоруч гортати у транспорті чи розглядати в парку. Книга адресована не лише натхненним батькам і педагогам, які прагнуть змалку зацікавити дітей світом мистецтва, – вона й для тих допитливих читачів і читачок, які ніяк не знаходили часу його пізнати.

Смачні страви за 30 хвилин від Джеймі

Олівер Джеймі / Переклад: Стадник Орест. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 288 с.

Якщо ви любите смачно попоїсти і щодня на вас удома чекає зголодніла родина, тоді дозвольте представити вам абсолютно революційний спосіб приготування їжі. І тут не йдеться про швидкість за рахунок якості. Кожне з 50­ти меню у цій книзі складене так, щоб ви не гаяли ні секунди. Гасло Джеймі Олівера — швидкість і якість! Усі страви в меню ретельно дібрані та протестовані на сумісність, а рецепти розписані так, щоб їх легко було дотримуватися. Опанувавши запропонований у книзі підхід, ви навчитесь ефективно використовувати свою кухню, свій час і отримувати задоволення від куховарства.

Ґудбай, імперіє. Розмови з Кахою Бендукідзе

Федорін Володимир / Переклад: Верб’яний Володимир ; ілюстрації: Гайдучик Назар. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 536 с.

Книга розмов Володимира Федоріна з Кахою Бендукідзе – спроба систематизації поглядів видатного грузинського реформатора, який тісно співпрацював з Україною протягом останніх місяців свого життя. Він намагався передати свій досвід проведення реформ у Грузії, переконати українців не втратити свій чи не останній шанс на шляху до цивілізованого світу. Мало хто міг зрівнятися з К. Бендукідзе в умінні доносити свою думку до спів розмовника так чітко і зрозуміло, ілюструючи її прикладами зі щоденного
життя. Вдумливий читач знайде в цій книзі як тверезий погляд на нинішню кремлівську владу, так і ідейне підґрунтя для побудови сучасного суспільства, особливо необхідне Україні сьогодні.

theUKRAINIANS: історії успіху

Номер стенду:

theUKRAINIANS: історії успіху / Упорядники: Тарас Прокопишин, Володимир Бєглов, Інна Березніцька ;  оформлення: Гайдучик Назар ; фотоматеріали: Максим Баландюх, Світлана Левченко, Андрій Кузьмінський, Костя Бєглов, Чілла Палош, Назарій Пархомик, Левко Піджарий, Євген Гулюк, Аліна Іванова, Катерина Рєпіна, Петро Задорожний ; передмова: Андрій Куликов. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 256 с.

У книзі зібрано 20 мотивуючих розмов, опублікованих на сайті theukrainians.org протягом першого року існування проекту «The Ukrainians» – онлайн­журналу про успішних українців, ініціативу та відповідальність. Героями книги стали успішні українці, не схильні поступатися власними принципами та цінностями, здатні перемагати у глобальному світі. Це проактивні інноватори, відповідальні громадяни й чесні люди, які реалізуючи власні ідеї й проекти змінюють Україну на краще.

Далекі близькі. Володимир Єрмоленко

Єрмоленко В. Далекі близькі / Володимир Єрмоленко  ; оформлення Творча майстерня «Аґрафка». — Л. :   Видавництво Старого Лева, 2015. — 304 с.

«Далекі близькі» – друга книжка українського філософа та публіциста Володимира Єрмоленка. Це книжка про Руссо, Казанову, Гофмана, Флобера, Дерріда, Зонтаґ, Барта, Ґарі – і водночас про близькість, насолоду, невидимість, втрату, повільність та чуттєвість. Це книжка про людей та їхні життя, їхні болі й радості – і водночас про сенси, що їх ці люди витворювали зі свого досвіду. Це книжка про те, як можна перетворити слабкість на силу, а ваду – на перевагу. Про те, як далекі класики можуть раптом стати близькими – як друзі, як рідні.

Не сподівайтеся позбутися книжок. Умберто Еко, Жан­Клод Кар’єр

Еко Умберто, Кар’єр Жан-Клод. Не сподівайтеся позбутися книжок / Переклад Славінська Ірина  ; оформлення Гайдучик Назар. — Л. :   Видавництво Старого Лева, 2015. — 256 с.

«Не сподівайтеся позбутися книжок» ­ це не погроза сучасних європейських інтелектуалів Умберто Еко та Жан­-Клода Кар’єра, а іронічне застереження, оперте на досвід тривалого книгокористування. Життя серед давніх і сучасних видань, пошуки інкунабул, епізоди випадкового успіху чи несподіваної втрати, ретельність добору власних книгозбірень постають в бесіді, до якої хочеться долучитися – часом посмішкою, часом реплікою. Читач­книголюб не лишиться пасивним спостерігачем, бо все, що обговорюється в діалозі, так чи інак заторкує і його власне ставлення до написаного, виданого, обговореного й оціненого.

Єлизавета Ярославна ­королева двох держав

Номер стенду: С14

Крутенко, Н. Г. Єлизавета Ярославна ­королева двох держав / Наталія Крутенко. ­ К. : Либідь, 2015. ­ 168 с. : іл.

Біографію Єлизавети, дочки Ярослава Мудрого, яка стала королевою Норвегії і Данії, сформували не документи, а ісландські саги. Дотримуючись історичної канви, авторка ­ мистецтвознавець Наталія Крутенко пропонує захопливу версію життєвих злетів і драм титулованої киянки. Видання рясно ілюстроване творами українських і закордонних митців.
Для широкого загалу.

Європеана. Патрік Оуржеднік

Оуржеднік П. Європеана / Патрік Оуржеднік. Переклад Севрук Олексій ; оформлення Гайдучик Назар, Йориш Оксана. — Л. :   Видавництво Старого Лева, 2015. — 160 с.

Жанр цієї експериментальної прози балансує на межі художньої оповіді та есеїстики. А сам текст – це іронічна суміш безглуздих гасел, поширених переконань і стереотипів, символів і концепцій. ХХ століття постає перед читачем не як послідовність історичних подій, а як набір фактів – хаотичних, на перший погляд, але насправді ретельно дібраних, щоб витворити образ минулого, який западає у пам’ять, спонукає до роздумів і переосмислень.

Маркс і сучасний світ. Анатолій Гальчинський

Номер стенду: С14

Гальчинський А. С., Маркс і сучасний світ : Гуманістична домінанта / Анатолій Гальчинський. К . : Либідь, 2015. — 328 с. 

У книзі акцентується гуманістична домінанта теоретичної спадщини Маркса. Системна логіка цієї парадигми використовується в якості методологічного ключа до наукового аналізу складних і суперечливих процесів сучасності, пов’язаних із ростом самодостатності людської особистості. Під цим кутом зору висвітлюється проблема нового прочитання Маркса, його переосмислення в контексті реалій нашого часу.

Для всіх, хто цікавиться глобальними проблемами сучасності

Будинок Булгакова

Номер стенду: D17

Будинок Булгакова. Під загальною редакцією Л. В. Губіанурі. — К : Варто., 2015. 234 с., іл.

Книга «Будинок Булгакова» – плід багаторічної роботи наукових співробітників Літературно меморіального музею М. Булгакова в Києві. Автори відтворили київський період життя сім’ї Булгакових, використовуючи документи, які раніше не публікувалися. Серед них архів Н. А. Булгаковой-Земською, її щоденник, матеріали сімейної хроніки, листи. У книзі також розповідається про історію створення музею в легендарному будинку на Андріївському узвозі, No 13, про його будні і свята.

МАЙДАН. НЕРОЗКАЗАНА IСТОРIЯ. Соня Кошкіна

Номер стенду: D01

Кошкіна С. МАЙДАН. НЕРОЗКАЗАНА IСТОРIЯ / Соня Кошкіна. — К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015. — 408 с.

ГОЛОВНЕ РОЗСЛІДУВАННЯ ПОДІЙ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ. Про подвиги рядових українців, завдяки стоїцизму яких стала можлива Революція Гiдностi, сказано і написано вже чимало. Буде сказано і написано ще більше ­ вони заслуговують. Однак до виходу цієї книги ми не знали, що відбувалося все три місяці Майдану в кулуарах влади. Влада в широкому сенсі ­ як у стані представників режиму Януковича, так і тодішньої опозиції.

·  Як планували та здійснювали розгін студентів?
·  Хто готував бійню на Банковій 1 грудня та спробу розгону Майдану 10 грудня?
·  Хто доправив із Росії в Україну «гуманітарний вантаж» – 13 тисяч гранат, які застосовували проти Майдану?
·  Який наказ отримали снайпери, виведені на позиції ще 14 січня?
·  Хто розстрілював героїв Небесної сотні, і чому досі не названо винних?

КНИГА ДАЄ ВІДПОВІДІ НА ЦІ ТА ІНШІ ПИТАННЯ. До книги ввійшли відверті інтерв’ю головних дійових осіб тієї історичної зими, людей, що перебували по обидва боки барикад Революції: Петра Порошенка й Ріната Ахметова, Олександра Турчино­ ва та Олександра Януковича, Арсена Авакова й Володимира Рибака, Андрія Шевченка й Вадима Новинського, Юлії Тимошенко та Юрія Іванющенка, Олександра Попова й Володимира Макеєнка, а також Сергія Пашинського, Сергія Тарути, Андрія Сенченка, Ігора Коломойського, Михайла Добкіна, Ігора Луценка, Тетяни Чорновол, Олексія Гриценка та багато інших.. 80 відсотків контенту цієї книги унікальні ­ дані та свідчення очевидців публікуються вперше. Завдання книги ­ максимально точно реконструювати події (насамперед, кулуарні), процеси, які були приховані від очей тих, хто мерз на площах, але які безпосередньо вплинули на результат Революції Гідності.

Степан Бандера: …коли один скаже: Слава Україні!

Номер стенду: С08

Степан Бандера: …коли один скаже: Слава Україні! // Упорядник Микола Посівнич. – Івано­ Франківськ : Discursus, 2015. – 160 с. 

До книжки увійшли вибрані статті видатного українського громадсько­політичного діяча Степана Бандери. Вони допоможуть ближче пізнати ідеї, які проповідував та втілював у життя Провідник. А може й надихнуть продовжити їх реалізацію.
Для ближчого ознайомлення з життям і діяльністю Бандери, в книжці подано біографічний нарис Миколи Посівнича «Провідник ОУН».

Мстива Отрута. Ріст невдоволення. Сібе Шаап

Номер стенду: C16

Сібе Шаап«Мстива Отрута. Ріст невдоволення» / Переклад Сергія Святенка. — Буча : видавництво Жупанського, 2015. —221 с. (серія «Філософія»)

Доктор Сібе Шаап – відомий нідерландський філософ. Здобув економічну, соціологічну і філософську освіту. Його дисертацію було присвячено проблемам тоталітарного суспільства в умовах марксизму і філософії Ф.Ніцше. Наразі викладає філософію у Вільному університеті Амстердама і Карловому університеті Праги. Нова праця продовжує тему ресентименту.
Мстивість проявляється у малому, потайки, у щоденних ситуаціях, коли люди залежать один від одного й змушені взаємодіяти. Вона діє, немов тонка отрута, що підриває стосунки та інфікує їх. Людина переживає внутрішнє пригнічення, однак дія ресентименту поширюється й назовні, спрямовуючись на інших. Будь­де, де взаємодіють люди, може виникнути ця отрута, здатна зруйнувати стосунки. Так відбувається у публічній сфері – там, де вирішуються питання співжиття, де мислення та дії людини формують політику.
У політичних потрясіннях сучасності збувається похмуре ніцшеве пророцтво – щораз у відомий спосіб, і щораз на новий лад. Ресентимент знов і знов «стає творчим і починає породжувати цінності». Революційні перетворення мають на меті побудову нової картини світу, або принаймні подолання старої. Однак саме в такі періоди переоцінки цінностей ризик поширення ресентименту виявляється чи не найбільшим. Здатність ресентименту створювати правдоподібні наративи, змушувати маси дослухатись до його носіїв, викликають до життя молоха політичного популізму. Виявляється, що ресентимент може мати цілі, вимагати перетворення реальності на основі власних систем моралі – агресивних, всепроникних, отруйних. Наслідком є поширення безлічі неґативних явищ, що стали предметом аналізу цієї книжки – мстивості, романтичних ілюзій, нацизму, терору.

НеоЕтикет – нова грамотність у цифровому столітті

Номер стенду: D 16 

Елькін, О., Пащенко, М. НеоЕтикет – нова грамотність у цифровому столітті. Кращі поради з соціальних мереж для вашої кар’єри. – Х : Будинок Реклами, 2015. – 118 с. : іл. (рос. мовою) 

Як уникнути невдач на роботі в XXI столітті? Підвищити ефективність спілкування з партнерами і колегами? Досягти успіху в нетворкінгу та професійній діяльності за допомогою новітніх технологій? І як просто бути порядною людиною в онлайн­ просторі?
Ми приготували унікальний друкований посібник із цифрового протоколу, доступний та практичний. У ньому представляємо простою мовою сукупність загальноприйнятих правил, традицій, умовностей при роботі з технологічними інструментами і робимо це смачно.
У книжкову серію ввійдуть кращі рецепти від технологічних гурманів П@Ель з використання електронної пошти, соціальних мереж, програм для обміну миттєвими повідомленнями, телефонних, відео та веб­конференцій, професійних співтовариств і мобільних гаджетів.
Матеріали стануть у нагоді працівникам державної служби, громадських організацій, підприємцям, керівникам та менеджерам компаній, кадровим співробітникам, фахівцям з діловодства, педагогам, школярам і студентам, а також всім тим, хто розуміє цінність людського спілкування.
Рекомендовано тим, хто перебуває в пошуку престижної роботи, вступає на нову посаду або тільки хоче просунутися по кар’єрних сходах, а також в допомогу HR­ відділам компаній для створення здорової та робочої атмосфери в команді, підвищення рівня корпоративної культури.

Коріння Бразилії. Сержіу Буарке ді Оланда

Номер стенду: D03

Сержіу Буарке ді Оланда Коріння Бразилії / Сержіу Буарке ді Оланда ; пер. з португ. – Львів : Видавництво Анетти Антоненко ; К. : Ніка­Центр, 2015. – 240 с. 

Книжка «Коріння Бразилії» видатного бразильського історика і соціолога ХХ ст. Сержіу Буарке ді Оланди (1902–1982) фокусується на аналізі культурних впливів, які домінували від початку розбудови далекого континенту і формували протягом кількох сторіч нову спільноту людей і нову ідентичність з португальців, іспанців, інших європейських колоністів, азіатів, корінних американців та африканців. Дослідження дає можливість зрозуміти, чому і яким чином розквітала й змінювалась європейська культура у великій тропічній країні, де ті традиції були зовсім чужими, а також характер і наслідки такого розвитку. Книжка сповнена диханням природи, присмаком історії та відтінками живої країни й долі її мешканців.
Українською перекладена вперше. Розрахована на широке коло читачів.

Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві. Тармо Кунна

Номер стенду: D03 

Куннас Т. Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві / Тармо Куннас ; пер. з фінськ. – Львів : Видавництво Анетти Антоненко ; К. : Ніка­Центр, 2015. – 288 с. 

У книжці «Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві» знаний фінський письменник і ­філософ Тармо Куннас аналізує прояви зла у художніх і мистецьких творах і наводить переконливі й яскраві докази того, що зло ніяк не може бути однозначним. Зло не лишало байдужими митців і письменників усіх епох – від доби античності до третього тисячоліття, – вабило їх спуститись у незвіданий світ тіней. Воно звикло ховати справжній лик за різними масками: «Квіти зла» Бодлера, «Декамерон» Боккаччо, сцена на сходах у фільмі «Броненосець “Потьомкін”» Сергія Ейзенштейна зображують зло у зовсім несхожі способи. Воно може тихо дрімати під егідою глупоти, слабкої моралі чи інертності. Якщо зазирнути йому у вічі, можна спізнати абсурдну, моторошну, харизматичну й порочну злобу. Тармо Куннасу вдається зірвати зі зла маски та показати його справжню сутність. Завдяки численним цитатам і переказам класичних творів світової літератури, присвяченої різноманітним проявам зла, книжка читається немов пригодницький роман, а оригінальні погляди й ідеї роблять її сучасною й злободенною.

Стане у пригоді фахівцям – філософам, історикам, культурологам тощо, а також усім, хто цікавиться модерною гуманітаристикою.

Українською перекладено вперше.

Невловні категорії. Томаш Стриєк

Номер стенду: D03

Стриєк Т. Невловні категорії. Нариси про гуманітаристику, icторiю і політику в сучасних Україні,Польщі та Росії ; пер. з польськ. – К. : Ніка­Центр, 2015. – 320 с. – (Серія «Ідеї та Істо­рії»; вип. 12).

До книжки увійшли вибрані статті провідного сучасного польського українознавця Томаша Стриєка, написані протягом останніх п’яти років. Автор зосереджується на тому, як українські інтелектуали і науковці після здобуття незалежності переосмислювали такі базові категорії, як нація, пам’ять, національна історія, перехідна справедливість. Порівнюючи український випадок з польським, російським та іспанським, автор простежує «війни пам’яті» останніх десяти років і розмірковує над тим, яка політика щодо пам’яті потрібна сучасній Україні, щоб подолати травматичне минуле і збудувати динамічне демократичне суспільство сьогодні. Для істориків, політологів, соціологів, культурологів і всіх, хто цікавиться взаємодією історії, пам’яті і політики у сучасній Україні та Східній Європі.

ПРО ФІЛАТЕЛІЮ ВСІМ. Валерій Чередниченко

Номер стенду: D04

Чередниченко Валерій. ПРО ФІЛАТЕЛІЮ ВСІМ. Для юнацтва й дітей, спадкоємців філателістичних колекцій. — К. : Смолоскип, 2015. — 112 с., іл

Пропонована книга — спроба укласти перший український посібник із колекціонування поштових марок. Видання складається з трьох частин: історичної, прикладної та інформативної. Місцями праця схожа на мемуари, оскільки автор був очевидцем діяльності впливових активістів Асоціації філателістів України й відповідальних працівників пошти в складний період становлення сучасної національної поштової марки й загалом філателії. Окрім офісних контактів, у своїх викладах він намагався використати також понад сорокалітній досвід безперервного майже щотижневого багатого на пригоди польового спілкування з тисячами вітчизняних і зарубіжних колег на клубних зустрічах та під час участі в спецпогашеннях у столиці й інших містах України та за її межами, а також на філателістичних виставках.
Оскільки хобі, про яке йдеться, з однаковою силою притягує до себе різних, незалежно від віку й соціального статусу, людей: від школярів до королів і президентів — книга може стати в пригоді і пошановувачам поштових мініатюр дитячого й юнацького віку, і мало обізнаним у марках дорослим спадкоємцям колекцій. Видання не залишиться поза увагою й досвідчених колекціонерів та громадян, які вболівають за розбудову та зміцнення одного з атрибутів державності й чиї конструктивні зауваження та побажання з вдячністю будуть сприйняті автором і видавництвом.

СУСПІЛЬНО­ПОЛІТИЧНІ ТВОРИ. Микола Міхновський

Номер стенду: D04

Міхновський М. СУСПІЛЬНО­ПОЛІТИЧНІ ТВОРИ. – К. : Смолоскип, 2015 – 464 с., іл.
Пропонуємо увазі читачів суспільно­політичні твори Миколи Міхновського (1873–1924) – відомого українського політичного та громадського діяча, правника, публіциста, основоположника, ідеолога і лідера самостійницької течії українського руху кінця XIX – початку ХХ ст. Книжка містить славнозвісну брошуру «Самостійна Україна», авторські листи, відозви, програми, численні публікації з часописів «Самостійна Україна», «Запоріжжє», «Слобожанщина», «Сніп» та ін., а також ґрунтовні статті різних авторів про життєвий і творчий шлях батька українського самостійництва. Видання буде корисним не тільки професійним історикам та політологам, а й усім тим, хто цікавиться історією та політичною ідеологією України.

Куди рухається світ. Ярослав Грицак

Номер стенду: B13 

Грицак Я. Куди рухається світ / Ярослав Грицак. К. : «Грані­-Т», 2015. – 192 с. 

Чому одні нації багаті, а інші бідні? Чи існує якийсь рецепт, щоб позбутися бідності?
На ці й інші важливі теми розмірковує у своїй новій книжці відомий історик, професор Ярослав Грицак. Збірка включає його вибрані записи з блогів за 2010­2014 рр. і значною мірою є продовженням його популярної книжки «Життя, смерть та інші неприємності» (Грані­-Т, 2008). Ключовою для цих текстів є спроба поставити українську проблематику у світовий контекст, а також тема цінностей.

Козацька порохівниця

Porohivnytsya_frontcover

 

Номер стенду: C26

Липа Катерина, Білоус Людмила. Козацька порохівниця. – К.: Laurus, 2014. – 64 с.: іл.

Ця книжка – візуальна енциклопедія, що у яскравій і доступній формі розповідає про важливий елемент козацького бойового спорядження, порохівницю. Читач дізнається не тільки про те, як користувалися порохівницями, з чого і як їх робили, а й про те, що спільного мало бойове спорядження з книжковими гравюрами, малюнками та іконами. Про типи ручної вогнепальної зброї піхотинців і кіннотників та її використання в бою і на полюванні, про те, як виготовляли порох і які символи прикрашали порохівниці розповідають понад 200 ілюстрацій: авторські фото експонатів з музеїв України, Польщі, Німеччини, фотографії учасників руху військово-історичної реконструкції та численні репродукції творів мистецтва.

Повороту не буде! Михайло Грушевський

Грушевський М. Повороту не буде! : Соціально-політичні праці 1917–1918 рр. / М. С. Грушевський ; упоряд., передм. І. Гирича ; текстологія С. Панькової. — Харків : Видавець Савчук О. О., 2015. — 480 с., 21 іл.

Книгу складають п’ять десятків хрестоматійних соціально-політичних праць Михайла Грушевського зі збірок «Вільна Україна», «Якої ми хочемо автономії і федерації», «Хто такі українці і чого вони хочуть», «Звідки пішло українство і до чого воно йде», «Українська Центральна Рада й її Універсали: Першій і Другий», «Україна і Росія», «На порозі Нової України», що до сьогодні зберегли актуальність. Збірку проілюстровано унікальною сімейною та революційною фотохронікою. Передмова та упорядкування — відомого українського історика Ігоря Гирича. Видання може бути залученим до навчально-виховного процесу.

Щоденник Тараса Шевченка

Номер стенду: А21

Шевченко Т. Щоденник / Тарас Шевченко ; упорядн., автор передмови та приміток проф. Л. Ушкалов. — Харків : Видавець Савчук О. О., 2014. — 448 с. : 52 іл.

Щоденник — високохудожні та надзвичайно цікаві автобіографічні нотатки, створені Шевченком протягом 1857–1858 рр. «Все життя поетове … з усією його дрібненькою буденщиною і важливими подіями, з згадками про минуле і мріями про майбутнє, з творчими поривами і хвилинами розпачу та занепаду, з цілою галереєю живих образів, портретів, з скарбницею думок і гидотністю середовища — встає перед нами у цих записках — день по дневі…» (Сергій Єфремов). Передмова та примітки укладено проф. Леонідом Ушкаловим; розроблено іменний покажчик та додано 52 ілюстрації, що супроводжують текст щоденника; більшість ілюстрацій — руки Т. Шевченка. Книга може бути залучена до навчального процесу.

Збалансована система показників – кращі практики

Номер стенду: D 10

Збалансована система показників – кращі практики. Розробка, впровадження і оцінка / Автори: Лоусон Ральф, Дезрочес Деніс, Хетч Тобі. —К. : Баланс Бізнес Букс, 208 с.

Дана книга – цінний та своєчасний внесок у постійно зростаючу галузь досліджень – управління ефективністю підприємств. Вона забезпечить читача новою важливою інформацією і багатьма практичними прикладами, пропонуючи рекомендації на основі провідного досвіду і досліджень. Вона включає в себе реальні приклади використання різних систем і найкращі практики, на основі яких ви маєте змогу розробити власну систему показників.

Інформація, що міститься тут, допоможе менеджерам і консультантам краще зрозуміти ключові питання і проблеми, пов’язані із розробкою та впровадженням системи показників. Зміст книги не обмежується історіями успіху. В ній всесторонньо аналізуються як переваги, так і недоліки системи.
Книга представляє собою інформаційну суміш концепцій, що полягають в основі системи показників, і кращих практик, зібраних з усього світу.

Офісний лайфхак. Як усе встигати і домогтися більшого

Номер стенду: D 10

Офісний лайфхак. Як усе встигати і домогтися більшого. Ефективний інструментарій для продуктивної роботи / Під редакцією О. С. Тараненко. —К. : Баланс Бізнес Букс, 128 с.

«Офісний лайфхак» – це збірник порад і практичних рекомендацій, дотримуючись яких ви зможете підвищити ефективність роботи та збільшити кількість вільного часу.

Ця книга допоможе в організації робочих процесів і вирішенні щоденних завдань, таких як робота з поштою, документами, спілкування з клієнтами, начальством і підлеглими, дзвінки та наради.

Випробування свободою. Джуліан Слей

Номер стенду: В21

Слей Дж. Випробування свободою / Переклад з німецької Олени Колюхової. — К. : Видавництво «НАІРІ»,  2015. — 144 с. 
Підлітковий вік в житті дитини підкрадається непомітно, приносячи з собою численні зміни та внутрішні конфлікти. Автор висвітлює такі знайомі проблеми, як самотність, зустрічі та стосунки з іншими людьми та численні залежності. Чи є підлітковий вік
тільки хвилею свободи, що триває лише кілька років? Чи все ж ця свобода може бути збереженою і продовжувати зростати, незважаючи на звуження можливостей, яке
часто приходить із дорослим життям?
Звертаючись безпосередньо до батьків, Джуліан Слей описує, як молоді люди пробуджуються для прийняття рішень, спираючись на власні відчуття та відповідальність. Якщо батьки достатньо ознайомлені із цим періодом проб та помилок, вони зможуть проявити довіру до особистості, що формується.
Цю книгу мають прочитати усі батьки — іще до того, як їхні діти досягнуть підліткового віку.

Терапія малюванням форм. Петер Бюхі

Бюхі П. Терапія малюванням форм / Переклад з німецької Людмили Деменкової. — К. : Видавництво «НАІРІ»,  2015. — 144 с. 

Друга книга Петера Бюхи про малювання форм відкриває нові, терапевтичні сторони у викладанні цього відомого лише у вальдорфських колах предмета. Наведений більш повний набір завдань для малювання та зразків форм, ніж у попередній книзі «Розвиток та укріплення відчуттів за допомогою малювання форм». Цього разу, окрім основних мотивів, автор розглядає також і властивості окремих форм, і різноманітні методи їхнього застосування, а також вказує на терапевтичний ефект вправ — як для дитини, так і для дорослого. Завдяки тому, що у викладенні матеріалу автор спирається на власний досвід роботи в школі, йому також вдається передати настрій та мотивацію учителя, що задають тон в роботі з учнем, який знаходиться у процесі малювання.

artarsenal bookforum publish messe