Читомо > Новинки до Форуму видавців 2015 > Нон-фікшн

Нон-фікшн

Студії з української етнографії та антропології. Федір Вовк

Вовк Федір. Студії з української етнографії та антропології : нова редакція / Федір Вовк ; передм. О. Г. Таран ; прим. О. Г. Таран, С. Л. Маховської, Ю. С. Буйських; упорядн. О. О. Савчук. — Харків : Видавець Савчук О. О., 2015. — 464 с. ; 199 іл.

Книгу складають класичні праці видатного українського етнографа та антрополога Федора Кіндратовича Вовка (Хведір Вовк, Theodor Vovk, Theodor Volkov) (1847–1918): «Антропологічні особливості українського народу» (1916), «Етнографічні особливості українського народу» (1916), «Шлюбний ритуал і обряди на Україні» (1890), «Сани в похоронному ритуалі на Україні» (1896). Будучи представником французької антропологічної школи Федір Кіндратович використав новітню методологію досліджень і на свій час написав чи не перше комплексне дослідження з етнографії українців. Особливості землеробської культури, ведення господарства, одяг, житло, звичаї, обряди та вірування українців – неповний перелік тем, які Ви знайдете у виданні. Окрему, надзвичайно цікаву, працю Федір Вовк присвятив шлюбному ритуалу, детально аналізуючи всі етапи українського весілля.

Видання здійснене в новій українській редакції, адже пропоновані тексти в оригіналі були написані французькою та російською мовами. Праці супроводжені примітками сучасних фахівців (пп. Олена Таран, Світлана Маховська, Юлія Буйських). Оригінальні ілюстрації збережено, бібліографію вивірено та уточнено. Для зручності користування книгою укладено іменний та предметний покажчики.

Отже, книга є енциклопедією української традиційної культури й буде корисним учням та вчителям загальноосвітніх шкіл, студентам та викладачам вишів, а також усім, хто цікавиться українською культурою.

Мовна шизофренія. Quo vadis, Українo?

Шевчук Ю. Мовна шизофренія. Quo vadis, Українo, – Discursus, 2015

Нічого так влучно і лаконічно не визначає сучасний стан українського суспільства сьогодні, як вираз «мовна шизофренія». Під мовною шизофренією, або лінґвошизофренією, маю на увазі послідовнe змішування двох мов, української і російської в одному місці і в один час. Найактивніше це явище насаджується в Україні через телебачення і радіо, Міжнародну мережу, а також у фільмах. Лінґвошизофренія це ориґінально український феномен, відсутній в инших країнах Заходу як мовна політика і культурний стандарт. На відміну від двомовности, або білінґвізму, вона маловідома і за малими винятками, не описана у західній соціолінґвістиці. Тим часом лінґвошизофренія настільки всепроникна у пост-совєтській Україні, що поза нею годі зрозуміти її політику, культуру, ідентичність, публічний дискурс та історичні перспективи». Юрій Шевчук, лектор української мови в Колумбійському університеті, Нью-Йорк, США. Автор обкладинки – відомий художник Андрій Єрмоленко

Іловайськ. Євген Положій

Євген Положій. Іловайськ. Х. : Фоліо, 2015

Євген Положій (м. Суми), 47 років – журналіст і письменник, автор романів «Туркін», «Потяг», Мері та її аеропорт», «Туркін та ?», «Дядечко на ім’я Бог», «Вежі мовчання», «По той бік пагорбу», «Юрій Юрійович, улюбленець жінок», «Риб’ячі діти».

Україна, серпень 2014 року. Активні бойові дії української армії проти сепаратистів на сході країни. Здається, ще трохи – і українські військові візьмуть Донецьк у щільне кільце. Для цього потрібно захопити невеличке містечко Іловайськ, важливий транспортно-залізничний вузол на схід від Донецька. Штаб АТО направляє на штурм добровольчі батальйони, батальйони територіальної оборони і частини ЗСУ, всього близько 2000 військових. Але цих сил, очевидно, недостатньо для блокади і штурму…

З початку серпня українські військові блокують Іловайськ, а 18-19 серпня займають частину міста і ведуть нерівні бої з противником. 23-24 серпня у війну на території України вступає регулярна російська армія, яка масово перетинає кордон та створює так званий «Іловайський котел».

Після кількох діб блокади, начебто за домовленістю, 29 серпня для українських бійців звільняють так званий «коридор Путіна», або «зелений коридор», який насправді виявляється засідкою. Росіяни впритул розстріляли обидві українські колони. Така ж трагічна доля спіткала і ті армійські підрозділи, що поспішали на допомогу… «Іловайський котел» став найбільшою поразкою української армії в 2014 році в ході війни на сході.

«Іловайськ» – книга про мужність і боягузтво, про подвиги та зраду, про неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів. Це книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.

Автор почув історії близька сотні учасників Іловайської трагедії, роман побудований на реальних подіях. Тим не менше, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позивних випадковими.

Москва ординська. Володимир Білінський

Москва ординська (XIII—XVI століття) Історичне дослідження. Володимир Білінський; Обкладинка: Влада Сошкіна. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. — 656 с.

За словами Ніколая Карамзіна, російська історична наука перевантажена т. зв. «доважками брехні». Прибравши з описового каркасу російської історії очевидні вигадки, автор подає її у справжньому вигляді, розвінчуючи московські міфи і переконливо доводячи, що Московський улус входив до складу Золотої Орди.

«Розгорніть перший наш літопис, написаний не пізніше ХІ ст. Його укладач знає «малоросів» і перелічує різні гілки цієї частини руського племені, але, на диво, зовсім не знає «великоросів»… Про них у переліку племен, які живуть у сучасній Росії, не згадано жодним словом. Виникає запитання: хто ж такі «великороси»? Де вони взялися, якщо до ХІІ ст. їх не існувало?».

Історичне дослідження, написане на основі російських документів, адресовано широкому колу читачів: науковцям, викладачам, учителям, студентам, учням старших класів та всім, хто хоче знати правду про минуле.

Для зручності дві книги історичного дослідження уперше подано в одному томі.

Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою. Шерил Сендберґ

Шерил Сендберґ. Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою / За участи Нел Сковел; пер. з англ. Вікторії Наріжної. – К. : Критика, 2015. – 280 с. Передмова Наталії Яресько. (Sheryl Sandberg and Nell Scovell, Lean In: Women, Work and the Will to Lead,  Alfred A. Knopf New York 2013)

Шерил Сендберґ, операційна директорка Facebook, а раніше керівниця апарату Міністерства фінансів США, відтак віце-президентка з глобальних продажів компанії Google, ще до написання свого «феміністичного маніфесту» була однією з найвпливовіших жінок нашого часу й реґулярно потрапляла до рейтинґів журналів «Time», «Forbes», «Fortune» та інших, а її книжка відразу стала в Америці національним бестселером. «Включайся!» – це відверта оповідь про помилки та обр?зи, доброту та підтримку, покарання за успіх, «синдром самозванки», труднощі материнства та радості шлюбу. Читачки і читачі можуть переконатися, що ґендерні упередження ускладнюють існування в офісах Кремнієвої долини так само, як і деінде, а жінки в цілому світі припускаються тих самих помилок. Попри це, авторка адаптує текст «Lean In» для кожної країни, в якій його перекладають, зокрема й для України. Задля цього Сендберґ спільно зі своєю командою вивчає місцеві властивості й статистику, становище жінок і проблеми в їхньому професійному житті.

Цитати з видання:

«У цій книжці чимало арґументів на користь руху вперед, амбітного досягання мети. І хоча я впевнена, що прийти до справжньої рівности можна тільки через збільшення кількости жінок на впливових посадах, я не вірю в єдине та вичерпне означення успіху чи щастя. Не всі жінки хочуть будувати кар’єру. Не всі жінки хочуть народжувати дітей. Не всі жінки хочуть і того, і того. Я в жодному разі не ратую за спільну для всіх мету. Багатьох людей не цікавить влада – не через брак амбіцій, а тому, що вони воліють прожити своє життя на власний розсуд. Найкращі зміни в цьому світі відбувалися саме тоді, коли було враховано потреби кожної особистости. Кожна з нас має самотужки креслити свій маршрут і визначати, яка мета відповідає її життєвому вибору, цінностям і мріям».
«Від чоловіків очікують професійних амбіцій, а для жінок вони є не доконечними – ба гірше, подеколи навіть небажаними. «Вона така амбітна», – у нашій культурі це не править за комплімент. Цілеспрямовані, напористі жінки порушують неписані правила прийнятної суспільної поведінки. Амбітні, впливові й успішні чоловіки тішаться невтомними оплесками, натомість жінки з такими самими властивостями часто змушені платити за це високу соціяльну ціну. Жіночі досягнення коштують дорого».

Повернення в Царгород

Повернення в Царгород / За загальною редакцією Л. Івшиної.—Видання перше. К. : ТОВ «Українська прес-група», 2015. — 496 с.

Візантія й Давня Русь—Україна. Козацька Україна та Османська імперія… Теми й досі не цілком досліджені. Проте вдумливе їх вивчення в контексті нашої української історії дає ключі до розуміння багатьох справді актуальних сьогодні речей. Там, у Візантії—корені нашого християнства, культури Київської Русі. Там, у Османській імперії — витоки нашого козацького руху, наших драм, трагедій, перемог і здобутків. Це — не лише минуле. Про все це — у нашій книзі «Повернення в Царгород».

Ціна: 150 грн

Радість контакту. Розмови з Тарасом Прохаськом

Радість контакту. Розмови з Тарасом Прохаськом – Брустури : Дискурсус, 2015. — 208 с.

До книги ввійшли вибрані розмови з Тарасом Прохаськом, які публікувалися в паперових та електронних ЗМІ. У час «роблення» кожної з бесід була «радість контакту». Не обійдеться без такої радості й під час читання цього видання. А ще книга розпочинається з ексклюзивного інтерв’ю, яке робилося саме для цього проекту. Там якнайширше говориться про «говоріння». І про те, чому розмова може бути літературою.

Ноука от Горького Лука

Ноука от Горького Лука. — Х. : Виват, 2015. — 416 с.

Эта острая политическая сатира без всякой политкорректности от известного блогера под ником Горький Лук — не что иное, как снаряды информационной войны в наше далеко не мирное время. Сборник текстов, часто выходящих за рамки приличий, поскольку автор не отказывает себе в праве называть вещи своими именами, переполнен сетевым жаргоном и лексикой для взрослых.

Под видом вымышленных «ноук» в ироническом тоне развенчивается миф о российской державной исключительности, высмеиваются имперские амбиции и претензии на право определять будущее своих соседей. Всего за несколько месяцев проект вошел в топы блогов, новостей и обзоров, собирая рекордное количество просмотров и комментариев. Лекции «Луковой кафедры» читают украинские студенты, добровольцы и бойцы ВСУ на передовой, домохозяйки в Одессе и бизнесмены в Харькове. И все неудержимо хохочут.

Книга рекомендована зрелому читателю, уверенному в том, что несущей опорой его сознания является устойчивая способность думать, не боясь со всем мужеством встретиться лицом к лицу с правдой.

Итак, к ноукам!

Крихка імперія. Як Росія полюбила і розлюбила Владіміра Путіна. Бен Джуда

Бен Джуда. Крихка імперія. Як Росія полюбила і розлюбила Владіміра Путіна; пер. з англ. П. Білака, С. Мензелевського. – К. : Медуза, 2015. – 412 с.

Бед Джуда (1988) народився в Лондоні, навчався в Оксфордському університеті. Працював аналітиком з питань Росії в Європейській раді з міжнародних відносин. Нині займається міжнародною журналістикою, часто подорожує Росією, Україною та Центральною Азією. Бестселер британського публіциста Бена Джуди «Крихка імперія» – це глибокий і цікавий аналіз сучасної путінської Росії. Ця книжка жива й критична, емоційна й аналітична водночас. Неодноразово перетинаючи Росію від Москви до Владивостока, автор вивчав ту країну, яку воліють не бачити в Кремлі. А вона вельми відрізняється від державно- олігархічної утопії Владіміра Путіна з його намаганнями воскресити імперію Ніколая ІІ та політичний проект Йосипа Сталіна. «Крихка імперія» – це історія, яку одне покоління ще не знає, а інше вже спромоглося забути. Книжка розповідає про слабкість системи, що тримається на репресіях, тотальній некомпетентності та грабіжництві; про гнилу вертикаль влади та її ненаситного лідера. Коли ж імперія опинилася на межі нервового зриву, єдиним способом консолідувати виснажену націю стала організація війни в Україні.

Європейський Союз: дезінтеграція чи відродження? Джордж Сорос

Стенд № 335; торгове місце на галереї № 9

Джордж Сорос. Європейський Союз: дезінтеграція чи відродження? – К. : Дух і Літера, 2015. – 240 c.

У новій книзі видатний фінансист, благодійник та філософ Джордж Сорос фокусується на шляхах відновлення та надання життєздатності Європейському Союзу, якому віддає належне як унікальному цивілізаційному проекту. Конструктивна критика кризових явищ у ЄС, неприйняття ?ринкового фундаменталізму? органічно поєднуються в автора з ґрунтовними пропозиціями, зокрема щодо актуальної та потенційної ролі Німеччини в Союзі. До книги також включено дві статті Джорджа Сороса, присвячені Україні після Революції гідності та програмі надання нашій країні адекватної допомоги з боку світової спільноти. Автор доводить, що ?рятуючи Україну, ЄС врятує й себе?.

Ціна на Форумі видавців: 59 грн

Коли спаде спека. Сергій Жадан / Бриколаж. Мірек Боднар

Коли спаде спека. Сергій Жадан ; Бриколаж. Мірек Боднар. — Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2015. — 136 с.

У видавництві «Лілея-НВ» вийшла друга книжка серії «Схід/Захід» – Сергій Жадан «Коли спаде спека» і Мірек Боднар «Бриколаж».

Половину книжки складають есеї Сергія Жадана, що публікувалися на сайті «ТСН» протягом 2010–2013 років. Вони є своєрідним авторським щоденником, колекцією вражень, ліричних замальовок та рефлексій.

Друга половина – нові вірші Мірека Боднара, в яких він на фоні втрати віри і надії продовжує розповідати, що значить бути закоханим у смерть і кохати до смерті.

Від нуля до одиниці. Пітер Тіль

Пітер Тіль. Від нуля до одиниці. Нотатки про стартапи, або як створити майбутнє. — К. : Наш Формат, 2015. — 232 с.

Книжка стане пусковим механізмом для тих, хто прагне мислити категоріями стартапів і створювати нове, а не копіювати відпрацьовані шаблони. Автор переконує: роблячи те, що ми вже знаємо, ми рухаємо світ від 1 до n, додаючи більше чогось вже знаного; проте щоразу, коли ми створюємо щось нове, ми ступаємо від 0 до 1. Акт творення одиничний, як і мить творення, а його результат – щось нове і незвичайне. Пітер Тіль доводить, що сучасний світ живе в епоху технологічної стагнації, і якщо американські компанії не інвестуватимуть у нелегку справу творення нового, вони приречені у майбутньому, незалежно від того, наскільки високі їхні прибутки тепер. Тіль покроково описує дієвість експоненціального закону у світі стартапів, таємниці роботи із венчурним капіталом, а також інноваційні ідеї майбутнього, які змінять життя людей до невпізнаваності…

Книжка являє собою курс лекцій Пітера Тіля Computer Science 183: Startup, який він прочитав у 2012 році студентам Стенфордського університету. Обговорення ідей і досвіду викладача як успішного підприємця та інвестора вийшло за межі університетського кампусу – на сторінки видання The New York Times.  Блейк Мастерс, один із найнаполегливіших слухачів курсу, упорядкував нотатки з лекцій та розмістив їх онлайн, – текст став сенсацією в Інтернеті. Зовсім згодом Пітер Тіль вирішив видати напрацювання окремою книжкою, і Блейк Мастерс став її упорядником. У 2014 році видання очолило рейтинги The New York Times, здобувши визнання ділових кіл і масової аудиторії.

Для підприємців, топ-менеджерів і всіх, хто прагне реалізувати нові бізнес-ідеї, які змінять світ і його майбутнє.

Ціна: 150 грн.

«Катастрофа i трiумф. Iсторії українських Героїв»

«Катастрофа i трiумф. Iсторії українських Героїв» /Упорядник М.Семенченко. За загальною редакцією Л. Івшиної. — Видання перше. К. : ТОВ «Українськапрес-група», 2015. — 296 с.

Ця книга — про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегти єдність країни. Про тих, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу і залишаючись вірним присязі. Вона — про силу, волю, мужність. Про Героїв. Тих, хто загинув, і тих, хто вижив, пройшов, пережив. За час війни на сході «День» зібрав і опублікував стільки історій, що вистачило б на кілька томів. І далі продовжуємо їх записувати. У цій книжці зібрані знакові історії про знакові події цієї неоголошеної війни на Донбасі. Можливо, не всі вони припадуть вам до душі, але прочитавши цю книжку, ви вже ніколи не бачитимете війну абстрактною і далекою, навіть якщо живете за тисячі кілометрів від неї і вам не чутно «Гради»…

Ціна: 80 грн

Новий цифровий світ. Ерік Шмідт та Джаред Коен

Ерік Шмідт, Джаред Коен. Новий цифровий світ / Перекл. з англійської Ганни Лелів. — Л. : Літопис, 2015. — 368 с.

У цій захопливій книжці голова ради директорів компанії Google Ерік Шмідт і керівник наукового центру Google Ideas Джаред Коен на основі свого унікального досвіду намагаються відповісти на одне з найскладніших запитань щодо нашого майбутнього: як технології змінять наше щоденне життя та безпеку, вплинуть на перебіг війн і дипломатичних баталій, визначать наслідки революцій і тероризму. Це книжка не про ґаджети – це погляд на те, яким стане життя людей в новому цифровому світі, де кожен буде на зв’язку.

Для широкого кола читачів.

Ціна: 110 грн

Велике переродження. Андерс Аслунд

Велике переродження. Аслунд Андерс ; Переклад: Дротенко Валерій. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 440 с.

Падіння комунізму 25 років тому трансформувало політичний та економічний ландшафт у понад двох десятках країн Європи та Азії. У цьому виданні політичні лідери, науковці та політики дають оцінку урокам, здобутим із «великого переродження» капіталізму та виявляють вдалі політичні стратегії і тактики, щоб допомогти країнам здійснити перехід до стабільних та успішних ринкових економік. Також у цій книжці обговорено приклади країн, що знову повернулися до політичного та економічного авторитаризму. Автори цих есеїв доходять висновку, що найкращі результати отримували лідери, що мали візію та бажання вдаватися до сміливих кроків приватизації державних підприємств та дерегуляції. Одначе нещодавнє відкочування назад у Росії та Угорщині кидає тінь на спадок перехідного періоду, що розпочався чверть століття тому. Ідея книжки виникла у Будапешті впродовж 6-7 травня 2014 р. під час дводенного симпозіуму експертів та практиків, які розмірковували про минуле та майбутнє реформ.

Видання здійснено за фінансової підтримки ICU

МАНДРIВКА, или Путешествие фейсбучного червя по Украине. Виктория Ивлева

Стенд № 335; торгове місце на галереї № 9

МАНДРIВКА, или Путешествие фейсбучного червя по Украине. К. : ДУХ I ЛIТЕРА, 2014. – 120 с.

Книга-альбом Вікторії Івлевої – прямий погляд на події без страху та лицемірства. Для українських читачів стане радісним відкриттям, що думки і почуття російського журналіста і фотографа до такої міри збігаються з їх розумінням і болем. Вікторія – людина, яка вірить не в стереотипи, які розділяють людей, але в рівність всього, що існує. Брехливій пропаганді вона протиставляє власну думку, народжену з досвіду зустрічей із конкретними людьми на Донбасі і в Полтаві, у Києві та Івано-Франківську, у Львові та Житомирі, з розмов із дітьми, чиї голоси та листи звучать лейтмотивом у цій книзі.

Результатом подорожі по Україні весною 2014 стала ця книга – книга про можливість порозуміння та примирення, про готовність просити пробачення, про велику надію та відповідальність.

Ціна на Форумі видавців:  75 грн

Послання любови. Андрей Шептицький

Послання любови / Андрей Шептицький. — Брустури: Дискурсус, 2015. — 228 с.

Книгу складають пастирські послання митрополита Андрея Шептицького до духовенства й вірних Станиславівської епархії. Час владицтва Митрополита Андрея Шептицького творить окрему епоху в історії української греко-католицької Церкви. Це передовсім час всесвітньої війни та її жахливих наслідків. Митрополит Андрей, несений хвилями долі, вподібнився своїм життям до долі цілого українського народу та дав наймогутніший вислів нашої боротьби за церковні й національні права. Він став наглядним виразом нашого терпіння, словом — став першою особою в нашому народі.

Мистецтво війни. Сунь-дзи

Мистецтво війни. Сунь-дзи ; Переклад: Лесняк Сергій ; Ілюстрації: Гайдучик Назар. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 112 с.

Українською «Мистецтво війни» Сунь-дзи тлумачиться вперше. Перекладач, історик філософії Сходу, переконаний, що філософськостратегічний твір давньокитайського воєначальника та викладені в ньому ідеї і поради стосуються не лише стратегії бою і завоювання, але й усієї діяльності людини, зокрема й бізнесу.

В оформленні книжки використано оригінальні каліграфічні написи, надані Сергієм Лесняком.

Партнер видання – Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS).

Сучасні інформаційні війни. Георгій Почепцов

Сучасні інформаційні війни / Георгій Почепцов. — К. : Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2015. — 497 с. 

Сьогодні, коли кожна людина, а особливо – телеглядач, стикається з проявами інформаційної війни, конче необхідно навчитися відрізняти правду від брехні, а ще як уберегти себе від чужих інформаційних впливів в умовах інформаційного конфлікту.

У книжці Георгія Почепцова, відомого фахівця в галузі інформаційної війни, системно викладено історію виникнення і розвитку методології інформаційних воєн та розкрито різницю між американською, британською і російською моделями. Вперше вводиться поняття смислової війни, розглядається її роль в сучасному світі.

Книжка стане у пригоді для студентів, аспірантів, а також професіоналів, котрі спеціалізуються на сферах інформаційної політики та інформаційної війни.

Від антології до онтології. Олена Галета

Галета Олена. Від антології до онтології: антологія як спосіб репрезентації української літератури кінця ХІХ – початку ХХІ століття : монографія. — К. : Смолоскип, 2015. — 640 с. 

Монографія присвячена дослідженню літературної антології як метажанру й антологізації як процесу формування читацьких спільнот, об’єднаних спільною культурною пам’яттю, цінностями й уявленнями. Зміщення уваги з тексту до колекції у теорії літератури дозволяє розглянути на прикладі антологій історію нової української літератури від формування національної традиції й канону у ХІХ столітті до викликів постмодернізму, посттоталітаризму й постколоніалізму у кінці ХХ – на початку ХХІ століття. Антологійні колекції показано як свідчення про історичний, мовний, естетичний, поколіннєвий, ціннісний, соціальний, міметичний і смислотворчий аспекти літератури.

Для фахівців у галузі теорії й історії літератури, викладачів, аспірантів, студентів та всіх, хто цікавиться найновішими тенденціями розвитку літератури й літературознавства.

«Котел», або Справа без терміну давності

«Котел», або Справа без терміну давності / Упорядник І.Капсамун. За загальною редакцією Л. Івшиної. — Видання перше. К. : ТОВ «Українська прес-група», 2015. – 272 с.

Це не альтернативна історія, а саме та, яку від вас хотіли приховати. Представлена книга—документальний доказ газети «День». Як і чому стали можливими резонансні злочини: вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, викрадення і побиття громадського діяча Олексія Подольського, замах на життя народного депутата ІІ і ІІІ скликання Олександра Єльяшкевича. Це – суть новітньої історії України на прикладі людських трагедій, втрачених шансів, деформованої країни, що врешті-решт і призвело до війни. Чому це стало можливим і коли почалося? І головне — коли країна позбудеться небезпечного «вірусу»? Відповіді на ці запитання в безпрецедентній і сенсаційній за своїм змістом книжці—«Котел», або Справа без терміну давності.

Ціна: 80 грн

Історії про життя, смерть і нейрохірургію. Генрі Марш

Історії про життя, смерть і нейрохірургію. Марш Генрі ; Переклад: Мизак Андрій ; Ілюстрації: Гайдучик Назар. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 320 с.

Правда – то його релігія, кажуть про Генрі Марша колеги. Власне, у цій книжці спогадів і роздумів відомого британського нейрохірурга ви знайдете багато захоплюючих історій, у яких головне – це етика стосунків між лікарем та пацієнтом, тонка межа між гіркою правдою і крихкою надією. Бути висококласним нейрохірургом – цього не досить, щоб бути Генрі Маршем. Треба ще мати найкращі людські якості – доброту, вимогливість до себе, любов до людей і неабиякий талант оповідача.

Перегляд позитивного мислення: на основі нової науки про мотивацію. Ґебріел Еттінґен

Еттінґен Ґебріел. Перегляд позитивного мислення: на основі нової науки про мотивацію / Пер. з англійської Леся Герасимчука. — К. : Наш Формат, 2015. — 208 с.

Американський психолог, професор Ґебріел Еттінґен, яка викладає в Нью-Йоркському університеті, понад двадцять років досліджує складний феномен людської мотивації. Установки на позитивне мислення здобули популярність не лише в адептів нейро-лінгвістичного програмування, але й у запеклих оптимістів і мрійників. Однак на практиці приємні очікування чомусь не здійснюються. Чому так відбувається, що стає перепоною для досягнення бажаного і як уникнути негативних наслідків – основні питання, на які авторка відповідає детально й аргументовано, використовуючи дані найновіших наукових досліджень. Окрім того, вона розповідає цікаві історії з життя, відстежуючи причинно-наслідкові зв’язки між очікуваннями та результатами.

Ця книжка – про бажання та перевірені механізми їх здійснення. Якщо у вас немає досвідченого коуча, який би допоміг вам досягнути цілей, або не діють випробувані методики, аналізуйте невдачі разом із Еттінґен – і  змінюйте мислення, себе і життя.

Для психологів, коучів, керівників і всіх, хто мислить позитивно.

Awesome Ukraine

Awesome Ukraine. – К. : Основи, 2015. – 242 с.

Унікальне англомовне видання про Україну – Awesome Ukraine. Третє доповнене перевидання 2015 року. Довідник цікавий усім, кому бракувало цікавої і оригінальної інформації про Україну англійською мовою, кому доводилося самотужки пояснювати іноземним гостям чому наша символіка – синьо-жовтий прапор і тризуб, чому українці мають сентимент до соловейка, калини і сала, чому ми горді за Пилипа Орлика, Сержа Лифаря, братів Кличків і літак АН-225 «Мрія», чому фестиваль Казантип впродовж років приваблює молодь, а центр Європи знаходиться в Закарпатській області. Книга поділена на рубрики: культура, їжа, історія, природа, місця, спорт та індустрія. Власне, тут все що ми любимо розповідати про Україну! Мета видання представити її без пафосу, з іронією та зі здоровим патріотизмом. Awesome Ukraine – результат тривалої і захоплюючої роботи саме наших молодих співвітчизників. Автори проекту Анна Копилова та Богдана Павличко. Тексти написали Артем Чех та Іра Цілик. Дизайн та верстку підготував Діма Єрмолов, його знають як автора крутого вітчизняного блокноту Kyiv Style.

Ціна: 200 грн

Моє життя та робота. Генрі Форд

Форд Г. Моє життя та робота. — К. : Наш Формат, 2015. — 384 с., іл. 

Про Генрі Форда ще за його життя складали легенди, та й досі певні факти його біографії не є остаточно підтвердженими чи спростованими. Проте, незаперечним залишається те, що сенсом його життя була робота. Понад усе Форд прагнув створити машину, яка працюватиме вічно. На шляху до втілення мрії він завдяки вірі у неможливе здійснив переворот у мисленні власного оточення й майбутніх поколінь, які теж змінили своє ставлення до грошей, успішного бізнесу й роботи. Форд вважав, що саме мислення є найважчою роботою, на яку здатна людина. Це, ймовірно, є причиною, чому ми маємо так мало мислителів. Форд невтомно шукав відповіді на складні питання людської історії, як­от: чому існує бідність; що робить гроші грошима і які можливі трюки в рамках нинішньої фінансової системи, через які різні нації й народи потрапляють під контроль небагатьох людей; чого очікувати від майбутнього… Про це, а також про те, як виглядає і працює ідеальний продавець у компанії Форда, чи справді нам потрібні автомобілі і навіщо привчати дітей інвестувати в себе – прочитаєте на сторінках цієї унікальної книги.

Це не лише мемуари геніального інженера, а й квінтесенція життєвої мудрості із перших уст «батька» автопромисловості США, філософія великого бізнесу й досвід заснування найбільшої в людській історії індустрії. Генрі Форд «мовчав» упродовж свого життя, не спілкувався з пресою, усі погляди й одкровення висловив у cвоїй єдиній книзі.

Для власників бізнесу, топ­менеджерів, автомобілістів і всіх, кому цікаве життя видатних особистостей.

Ціна: 100 грн (паперова книга), 25 грн (електронний варіант)

Правила розвитку мозку дитини. Джон Медіна

Медіна Джон. Правила розвитку мозку дитини. — К. : Наш Формат, 2015. — 376 с.

Яку найважливішу річ мусить зробити майбутня мама під час вагітності? Скільки годин перед телеекраном можна перебувати малюку? Як у вихованні дітей впоратися із роздратуванням і спалахами люті? Науковці знають відповіді на ці питання. «Правила Мозку», бестселер за версією New York Times, також пояснюють – як насправді працює наш мозок і чому ми повинні по­новому організувати наше місце роботи і навчання. «Правила Мозку» долають розбіжності між знаннями, якими оперує сучасна наука, та батьківським досвідом. Ось одна з несподіванок: що потрібно робити, щоб ваша дитина вступила в Гарвардський університет? Навчити її контролювати власні емоції та ба­ жання. У чарівних і водночас потішних історіях молекулярний біолог і батько двох дітей Джон Медіна розгадує таємницю розвитку дитячого мозку і розвінчує міфи щодо людського мозку.

Для всіх, хто прагне зрозуміти, як працює людський мозок, механізми його формування, розвитку і роботи. Для батьків, бабусь і дідусів, доньок і синів.

Ціна: 100 грн (паперова книга), 25 грн (електронний варіант)

Чому теорія еволюції правдива. Джеррі Койн

Джеррі Койн. Чому теорія еволюції правдива. — К. : Наш Формат, 2015.

Американський генетик Джеррі Койн, випускник Гарвардського університету, професор факультету біології та еволюції Чиказького університету, написав розгорнуту й аргументовану відповідь креаціоністам щодо достовірності теорії еволюції. Його книга цінна як систематизація розрізнених доробків провідних біологів світу та являє собою узагальнену картину сучасного стану теорії еволюції. Автор цього науково-популярного бестселера спростовує поширений серед українського загалу міф про те, що Чарльз Дарвін і його праці канули в лету, а також інші заяложені стереотипи, що підважують біологію та еволюційну генетику.

Для біологів, психологів і всіх, хто цікавиться cучасною наукою.

Розмова з літератором : Сучасна українська художня творчість в іменах. Віктор Яручик

Яручик В. Розмова з літератором : Сучасна українська художня творчість в іменах / В. П. Яручик. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2015. – 232 с.

Формули осягання Антонича. Микола Ільницький

Ільницький Микола. Формули осягання Антонича. – Львів: ЛА «Піраміда», 2015. – 236 с.

Книжка відомого українського літературознавця Миколи Ільницького – результат багаторічних досліджень творчості Богдана Ігоря-Антонича. Першу частину видання складає монографія, написана у 60-х рр. ХХ ст. і видана в 1991 р., у якій здійснено першопрочитання поета. Друга частина – спроба перепрочитання з позицій сучасної літературознавчої думки.

Ціна: 65 грн

Взяти бика за роги. Урсула Флемінг

Стенд № 335; торгове місце на галереї № 9

Урсула Флемінг. Взяти бика за роги ; пер. з англ. А. Суховія. — К.: ДУХ I ЛIТЕРА. — 2015. — 248 с.

Урсула Флемінг (1930-1992) — англійський психотерапевт, дослідниця творчості Мейстера Екхарта, авторка низки книг. Головною справою свого життя вона вважала боротьбу з болем. Розробивши власний метод подолання болю, відомий як «метод Флемінг», вона застосовувала його на практиці протягом 30 років. У книзі Урсула Флемінг у простому й довірливому стилі ділиться своїм багатющим досвідом боротьби з болем, викладає суть методу релаксації, залучаючи безліч прикладів конкретних історій своїх пацієнтів. В останній частині книги авторка розмірковує над релігійною проблематикою болю і страждання.

Книга буде цікава й корисна не тільки психотерапевтам, але й усім, хто зважиться йти за порадою автора: «позбутися страждання зможете тільки ви самі; все у ваших руках; тільки ви самі здатні навчити себе жити без страху».

Ціна на Форумі видавців: 62 грн

Смачна країна. Костянтин Грубич

Смачна країна. Грубич Костянтин ; Ілюстрації: Новіцький Олександр. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 304 с.

Відомий телеведучий та знавець продукції зі знаком якості Костянтин Грубич побував у всіх регіонах України, де готував і смакував страви, притаманні саме цій місцевості, ознайомлювався з культурою і традиціями міст, містечок та сіл. Тому кожна зі страв у цій книзі має свою історію, унікальну рецептуру та нагадує про добрих людей, які доклалися до її творення і поширення. Крім того, всі страви супроводжують додаткові поради та спеціальні секрети від автора – як найкраще готувати, чим присмачувати і з чим подавати той чи інший смаколик. «Смачна країна» – це не лише кулінарна насолода, а й чудова нагода поглянути на Україну під новим кутом.

Безжальна правда про нещадний бізнес. Бен Горовіц

Бен Горовіц. Безжальна правда про нещадний бізнес / Пер. з англійської Олени Замойської. — К. : Наш Формат, 2015. — 264 с.

Бізнес-гуру, інвестор Кремнієвої долини, американський підприємець Бен Горовіц написав відверту книгу про бізнес, неподібну на сотні видань штибу «Як створити власну справу і досягнути успіху». Автор не пропонує готових рецептів успіху та аргументовано пояснює, чому таких рецептів не існує. Горовіц розповідає, що в бізнесі, як і в житті, передусім потрібно розмежовувати своє сприйняття і факти, особисте та професійне, і тоді навіть рішення звільнити кращого товариша ні для кого не стане катастрофою. Навіть якщо під вашим керівництвом працює найталановитіший працівник, який здобув визнання у професійних колах, саме ви вирішуєте, чи потрібен його нестерпний характер і великий талант вашій компанії. Увесь свій досвід керу- вання людьми, боротьбу з їхніми інтригами, пошуки найкращих фахівців Бен Горовіц подає як інструкцію до дії, зрозумілу кожному. Бізнес-дійсність — нещадна, наче життя у гетто, про яке співають часто цитовані автором репери. А ваші шанси виграти дорівнюють шансам програти. Тому ця книга не для тих, хто шукає легких відповідей, а для тих, хто знає: запитань завжди більше, ніж відповідей, а перемагають у бізнесі тільки найвідважніші.

Для широкого кола читачів.

Їжа. Італійське щастя. Олена Кюстюкович

Олена Кюстюкович. Їжа. Італійське щастя. — Х. : Фоліо, 2015

Видавництво «Фоліо» видало книгу письменниці, перекладача, професора Міланського університету, автор романів «Цвінгер» (Росія) 2013, «Sette Notti» (Італія) 2015, лауреата багатьох літературних премій, а також Державної премії Італії «За зближення культур» Олени Кюстюкович «Їжа. Італійське щастя».

Ця книжка, матеріал до якої збирався протягом 10 років у всіх регіонах країни, знайомить читачів з італійською кухнєю. Автор описує тисячі наїдків, напоїв, приправ (лише до одного виду спагеті ? їх більше ста!), страв, рецепт виготовлення яких змінюється в кожної із 20 областей Італії. Це своєрідна кулінарна подорож не тільки з півночі до півдня країни, «від Гомера до фаст-фуду», але й цікава розповідь про секрети середземноморської дієти, давні рецепти, про кулінарний календар, еротизм італійської кухні. Окрему частину книги займають глосарії, таблиці, класифікації і специфікації продуктів, що використовуються в італійській кухні. За словами Олени Костюкович: «Ця книга про італійську культуру, звичаї, історію, географію та їжу».

Книжка призначена тим, хто вивчає Італію, і допоможе зрозуміти країну та її людей через універсальний кулінарний код.

Під час Форуму видавців автограф-сесії автор проведе на стенді 315 а, Палац мистецтв (вул. Коперника, 17) :

11 вересня  18:00 – 18:45

12 вересня  15:00 – 15:45

13 вересня 11:00 – 11:45

Куди подівся мій тато? Наталія Чуб

Чуб Н. В. Куди подівся мій тато? Виховуємо щасливих дітей у родині без батька — Х. : Віват, 2015. — 272 с. : iл. — (Актуальна тема).

Що відчуває дитина, коли в неї немає тата? Як правильно налагодити взаємини з малюком, коли виховуєш його сама? На ці та інші запитання відповідає дитячий психолог-практик і успішна мама трьох дітей Наталія Чуб. У своїй новій книжці «Куди подівся мій тато? Виховуємо щасливих дітей у родині без батька» вона детально розглядає всі аспекти виховання дитини в неповній сім’ї. Дізнайтеся, чого обов’язково слід навчити свою дитину і які думки не можна озвучувати ні в якому разі, що робити, щоб малюк виріс впевненим у собі, щасливим і працьовитим. Після прочитання цієї книжки у вас обов’язково все вийде!

Соціологія масової комунікації

Соціологія масової комунікації : підручник / М.П. Лукашевич, Ф.Ф. Шандор. — 2-ге вид.,  переробл. і доповн. — К. : Знання, 2015. — 367 с. — (Вища освіта ХХІ століття).

У підручнику розглянуто об’єкт і предмет, функції, основні категорії соціології масової комунікації та особливості використання соціологічних методів у дослідженнях впливу засобів масової комунікації на суспільне життя. Здійснено ретроспективний аналіз становлення соціології масової комунікації у світовій практиці та Україні. Масову комунікацію у контексті глобалізаційних впливів на суспільство досліджено як соціальний феномен, важливий соціальний інститут, ефекти впливу якого на суспільну свідомість, соціалізацію особистості набувають домінуючого характеру у формуванні комунікаційного типу людини. Розглянуто сутність управління масовою комунікацією та шлях підвищення її ефективності.

Призначено для студентів вищих навчальних закладів та аспірантів.

Війна очима ТСН. 28 історій по той бік камери

Війна очима ТСН / Ольга Кашпор. 28 історій по той бік камери. – К. : Основи, 2015. — 224 с.

Війна в Україні розгорнулася не лише на східному фронті: інакші, але так само важливі бої невтомно тривають на фронтах візуальних мистецтв, літератури, журналістики… Ця книга є спробою панорамного погляду на перебіг воєнних подій на Донбасі 2014-2015 рр. у баченні журналістів Телевізійної Служби Новин. Попри власний патріотизм та співпереживання з українськими військовими ці репортери не зраджують журналістським стандартам і намагаються залишатися об’єктивними у висвітленні подій на сході України. «Війна очима ТСН» – це 28 проникливих історій. Їх герої – журналісти, які невтомно їздять у відрядження до зони АТО. Органічне поєднання авторських есе та фотографій роблять цю книгу одним з важливих документальних свідчень нашого часу.

Ціна: 380 грн

Заразливий. Психологія вірусного маркетингу. Йона Берґер

Йона Берґер. Заразливий. Психологія вірусного маркетингу. — К : Наш Формат, 2015. — 232 с.

Ця книга відкриває таємниці заразливого контенту та допомагає зрозуміти феномен вірусного розповсюдження інформації. Опираючись на найсучасніші технології маркетингу поголосу і соціального впливу, автор подає прикладну формулу популярності, яка допоможе зробити заразливими будь-який товар або ідею. Ця книжка буде корисною для вас особисто і не тільки для загального розвитку. Якщо ви не знаєте, що таке «тригер» і хто такий «стрікер», чому деякі подробиці історії закарбовуються в людській пам’яті і як цей процес відбувається, то маєте нагоду уважно прочитати й зрозуміти психологічні механізми сприйняття, які ніхто не може відмінити.

Автор поставив собі просте, як на перший погляд, питання: чому одні імена, ідеї, товари та люди стають популярними аж до нав’язливості, тим часом як інші опиняються «за бортом». Чи справді таким дієвим є маркетинг поголосу, як його малюють, чи таки існують певні закономірності створення популярності або навіть заразливості ідеї, думки, товару? І в результаті досліджень найрізноманітніших рекламних кампаній науковці були здивовані: гучна антинаркотична кампанія лише збільшила споживання наркотиків… Дебютна книжка молодого науковця, що досліджував складний соціальний феномен популярності, теж здобула немалу популярність: у 2013 році посіла друге місце у рейтингу бізнес-книг amazon.com. «Заразливий» став бестселером і за версією New York Times і Wall Street Journal. Книжка перекладена 25 мовами.

Ціна: 150 грн.

Книга змін. Андрій Цаплієнко

Книга змін. Андрій Цаплієнко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015

У збірці новел відомого українського журналіста й письменника розповідається про війну, яка несподівано прийшла в Україну і змінила життя та свідомість мільйонів людей. Герої оповідань пов’язані складної павутиною особистих стосунків одне з одним і з автором. Вони разом з усією країною йдуть дорогою змін — від застою до революції, від Майдану до війни. Історії, які відбуваються з героями, здаються неймовірними, але це нова реальність, у якій потрібно навчитися виживати. Книга має всі шанси стати в майбутньому одним із літературних документів епохи, у якій нам випало жити.

Збережи свідомість. Євген Медреш

Медреш Є. В. Збережи свідомість… [пер. з рос. Н. Г. Сидорової] — Х. : Віват, 2015. — 136 с.

У цій книжці, як у місці стихійного лиха, зібралися дуже різні голоси: одні — аби врятуватися, інші — аби врятувати, а хтось — аби уславитись…

Голос же автора — це голос людини, яка не хоче ні нападати, ні ховатися. Не збирається валити з країни, бо та в біді, але й не думає валити тих, хто не відповідає її переконанням. Просто автор вважає, що найважливіше й найскладніше — залишатися людиною.

Усім нам потрібна своя країна, ціла й жива, яка дорожча за чиїсь ідеологічні уподобання, погляди і види на владу.

І це буде країна, в якій кожен може трактувати по-своєму все що завгодно. І голос автора також…

Я – свідок. Записки з окупованого Луганська. Валентин Торба

Валентин Торба. Я — свідок. Записки з окупованого Луганська / За загаль-ною редакцією Л. Івшиної. — Видання перше. К. : ТОВ «Українська прес-група», 2015.—384 с.

У книжці зібрано спогади, фрагменти щоденника та статей у «Дні», які із окупації для автора стали вікном в Україну. Інколи без світла, інколи без надії на звільнення, інколи без можливості повідомити про себе з тенет заблокованого міста, яке перетворилося на пастку. Та він був переконаний, що читачі в Києві чи Одесі, Харкові чи Львові мають зсередини бачити, як Зло розпинає схід нашої країни. Не лише заради фіксації, не тільки для розсмоктування гарячих подробиць, а насамперед для правильних висновків. Це та книга, типографська фарба якої пахне кров’ю і просякнута слізьми. Вона розповість про втрату і біль, про героїзм і безпорадність, про те, що довелося пережити українцям на Донбасі і що ще доведеться нам винести. Зрештою до чого ми маємо бути готові…

Ціна: 80 грн

Джеремі Кларксон та світ довкола. Джеремі Кларксон

Джеремі Кларксон та світ довкола. Кларксон Джеремі ; Переклад: Маслюх Андрій ; Ілюстрації: Гайдучик Назар, Getty Images, Борден Гаррі. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 336 с.

Must have для тих, хто знає, хто такий Джеремі Кларксон, і для тих, хто любить англійський гумор, подорожі та автомобілі – книжка «Джеремі Кларксон та світ довкола». Цей британський ведучий та журналіст, що спеціалізується на автомобільній тематиці, – найбільше відомий завдяки телепередачі «Top Gear». І недарма його називають чи не найскандальнішим і найпровокаційнішим журналістом світу. В цинічності та у вмінні жорстко жартувати йому не відмовиш. Переконатися в цьому можна з перших сторінок книжки – вона весела та саркастична. А ще вона про мандри, про світ та про дрібниці і недрібниці нашого життя.

Відвага і страх. Оля Гнатюк

Оля Гнатюк. Відвага і страх. – К. : Дух і Літера, 2015

На думку самої авторки, ця книга є її «найбільш особистою книжкою». Авторка пропонує відкрити таємницю особистого й індивідуального в плинній та заплутаній історії однієї з найбільших катастроф людства.

Життя в окупованому Львові описано з перспективи особистої історії. Головну увагу зосереджено на поведінці людей, що постали перед загрозою смерті. Однак незвичність оповіді, що спирається на щоденники, спогади, листи і навіть протоколи допитів, полягає не тільки в цьому. Йдеться про долю людей і водночас долю польської, української та єврейської інтелігенції, про складні стосунки між ними, про різні вияви солідарності та ворожості, в основі яких лежали відвага і страх. Читачеві запропоновано замислитися над тим, наскільки сучасні уявлення про Другу світову війну сформувалися під тиском національних наративів, що не залишали місця не тільки для інших наративів, а й для індивідуальних свідчень, якщо ті не вписувалися в панівний дискурс. Матриці національної історії стали тісними рамцями для історичних досліджень того періоду. Тож варто спробувати вийти поза ті межі.

Для культурологів, істориків, студентів гуманітарних спеціальностей та всіх читачів, зацікавлених проблематикою Другої світової війни.

Диво-пристрої для щойно-мам. Христя Слободян

 Слободян Х. І. Диво-пристрої для щойно-мам. — Х. : Віват, 2015. — 112 с. : iл.

Агов, щойно-мамуськи! Ця книжка створена спеціально для вас авторкою, яка й сама нещодавно народила маленьку мацьопку. І що тут почалося… Справжні уроки виживання, які, щоправда, незважаючи на труднощі, так приємно долати разом із близькими. Та авторка, жінка з неймовірним почуттям гумору, вирішила трохи полегшити життя собі та іншим мамуськам і винайти диво-пристрої… Погодьтеся, як чудово було б придбати бодай на день зарядний пристрій для термінового поповнення ресурсів чи пульт для вимкнення зайвого шуму й надокучливих порад. А що скажете про пластирі для нормалізації рівня стресу та маминого терпіння? І це далеко не всі авторські пропозиції до казкових винахідників… Тож познайомтеся з ними й пориньте в такий чарівний світ материнства, де, попри велику кількість обов’язків і хатньої роботи, жінка отримує справжнє щастя бути мамою. Увага, книжка викликає нестримний сміх та бажання приєднатися до авторки й тієї ж миті взятися до винайдення робота-статиста чи системи швидкісного прибирання!

Неоголошена війна

Неоголошена війна. Ольга Каліновська, Олег Криштопа, Євген Назаренко, Валентин Трохимчук, Дарина Феденко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015

Ця книга — на спогад про всіх, хто віддав своє життя, і про тих, хто вижив у боях. Основна її мета — згадати все. День за днем. Згодом історики сперечатимуться, коли ж власне вона почалася. Як і в кожної таємної війни, у неї нема конкретної дати початку. І лише Бог знає, коли вона скінчиться.

Крім хронології бойових дій, ви зможете прочитати аналітику, яка допомагає отримати розуміння і хоч трохи позбутися страху. І репортажі журналістів, які на власні очі бачили кров і сльози. Вони вижили там, де загинули інші герої.

Тож читайте. Згадуйте. Аналізуйте. Робіть висновки. Пам’ятайте.

100 батьківських «чому?». Наталія Чуб

Чуб Н. В. 100 батьківських «чому?». Відповіді досвідченого психолога. — Х. : Віват, 2015. — 368 с.: iл. — (Актуальна тема).

У своїй новій книжці «Сто батьківських “чому?”» відомий практикуючий психолог Наталія Чуб відповідає на головні питання, що виникають у батьків, малюкам яких ще не виповнилося семи років. Чи правда, що памперси дуже шкідливі? Чи потрібно сповивати дитину? Як реагувати на дитячі хвороби і як дати лад дитині, коли вона вередує? Поради досвідченого психолога допоможуть молодим татам і мамам. Книжка дуже зручна в користуванні, всі питання в ній систематизовані за віком дітей.

Олена Булгакова. Спогади сучасників

Олена Булгакова. Спогади сучасників / Упоряд. В. А. Воронцов. — К: Личности, 2015. — 328 с. — (Век 20. Мемуары. Записки. Дневники).

Перший в історії булгакознавства збірник спогадів про знамениту Маргариту складається з есе, мемуарів, щоденникових записів, інтерв’ю сучасників Олени Сергіївни Булгакової. Вона зробила все можливе, щоб зберегти кожен рядок, написану Майстром. І зуміла здійснити неможливе – пробила броню радянської ідеології і опублікувала головний роман письменника – «Майстер і Маргарита».
«Це було особливе плем’я, великі баби – Раневська, Ахматова, Олена Сергіївна Булгакова, Надія Мандельштам, легендарні жінки, увійти в будинок яких вважалося честю, дружити з якими було радісно і важко … У їхній присутності люди ставали вище, розумніше, веселіше , гарніше себе … », – згадує Людмила Петрушевська.
У книзі використані фотографії з архіву Літературномеморіального музею М. Булгакова в Києві, особистих архівів Ю. Воронцова, А. Кончаковського, Ю. Кривоносова, Ю. Сльозкіна, С. Шиловського.

Микола Амосов. Спогади сучасників

Микола Амосов. Спогади сучасників / Упоряд. В. А. Воронцов. — К . : Личности, 2015. — 416 с. (Век 20. Мемуары. Записки. Дневники). 

До збірки спогадів увійшли мемуари, щоденникові записи, есе, записки, інтерв’ю сучасників про Миколу Михайловича Амосова. Хронологічно вони охоплюють останні п’ятдесят років життя знаменитого вченого медика, тобто його київський період.
По крихтах зібрана мозаїка пам’яті відтворить не парадний і гламурний, а правдивий життєвий портрет великого Майстра медицини, допитливого вченого, неординарного мислителя, талановитого письменника, Людини й Громадянина з великої літери.
У книзі використані фотографії з архіву Національного музею медицини України, Асоціації торакальних хірургів України, особистих архівів Ю. Воронцова, Т. Золоева, А. Кончаковського, А. Телепова, І. Трахтенбега, Ю. Фурманова.

На гребені полум’я. Саманта Пауер

Саманта Пауер. На гребені полум’я / Перекл. з англійської Г. Лелів, Ю. Григоренко, Г. Сташків. — Л. : Літопис, 2015. — 632 с.

Книжка «На гребені полум’я» лауреата Пулітцерівської премії Саманти Пауер, посла США в ООН, – це глибока і вражаюча розповідь про відвагу та людяність, і водночас спроба відповісти на запитання: як найліпше впоратися зі смертельними загрозами XXI століття. Через докладну біографію харизматичного керівника гуманітарних місій ООН Сержіу Віейри ді Меллу авторка зуміла проникливо описати драматичні суперечності, що виникали під час подолання гуманітарних криз у різних куточках світу. Віейра ді Меллу рятував людські життя у найнебезпечніших гарячих точках світу: Камбоджі, Лівані, Боснії, Руанді, Східному Тиморі та Іраку. Усюди він боровся із насильством та зубожінням, що панували серед місцевого населення, воював з бюрократією в системі ООН і байдужими урядами країн Заходу. Він щоразу вирішував сотні складних дилем, таких як: чи варто опікуватися біженцями у таборах, чи краще депортувати їх на рідну землю? Чи мають право миротворці ООН втручатися у конфлікт, а чи тільки спостерігати за ним?

Українські читачі мають нагоду відшукати власні відповіді на ці непрості запитання разом із авторкою та головним героєм, які уособлюють голос сумління міжнародної спільноти ХХІ століття. Для всіх, хто цікавиться міжнародними відносинами і прагне глибше зрозуміти сучасний світ.

Ціна: 120 грн

Глобус Карла Маркса. Анатолій Дністровий

Анатолій Дністровий. Глобус Карла Маркса: Есеї з соціальної та політичної критики. ? Львів: ЛА «Піраміда», 2015. ? 156 с.

«Глобус Карла Маркса» – несподівана книжка в літературному та есеїстичному доробку автора. Вона присвячена актуальним процесам у теперішньому мінливому світі й об’єднана темами соціальної нерівності та цивілізаційним шансом перехідного суспільства в умовах глобальних викликів.

Східна польська політика у ХХ – на початку ХХI ст. Маріуш Машкевич

Машкевич Маріуш. Східна польська політика у ХХ – на початку ХХI ст.: концепції та інтерпретації / Пер. з польськ. – К. : Ніка-Центр, 2015. – 312 с. – (Серія «Ідеї та Історії»; вип. 13).

В книзі відомого польського дипломата, соціолога та громадського діяча Маріуша Машкевича розглядаються головні ідейні витоки, засади і тенденції розвитку східної політики Республіки Польща у ХХ – на початку ХХI ст. Окрема увага приділяється аналізу рецепції польської східної політики в українських публікаціях політичного і суспільного профілю (в широкому значенні цього поняття).

Монографія, автор якої досліджує питання безпеки й ідентичності крізь призму державного інтересу країни, ставить перед політичною та інтелектуальною елітою України низку вкрай важливих питань, від відповіді на які залежить майбутнє Української Держави. Аналізуючи співвідношення безпеки та ідентичності в системі державних інтересів, автор робить висновок, що виникнення дисбалансу між безпекою та ідентичністю «у більшості випадків призводить до початку конфліктів» і виступає своєрідним чинником анархії у міжнародних відносинах.

Для широкого кола читачів, які зацікавляться історією політичних ідей та перебігом відносин між Польщею та її східними сусідами.

Ціна на Форумі видавців: 110 грн

Юдео-християнський діалог. Словник-довідник

Стенд № 335; торгове місце на галереї № 9

Юдео-християнський діалог. Словник-довідник / За редакцією Леона Кленицького та Джефрі Вайґодера. – К. : Дух і Літера, 2015. – 296 c.

Ця книга представляє юдео-християнські діалоги сьогодення. Словарні статті присвячені центральним теологічним поняттям обох релігій та соціально-історичним реаліям їхнього співіснування. Кожна стаття має дві версії, що презентують відповідно юдейський та християнський погляди на певну проблему. Видання буде корисним для всіх читачів, зацікавлених у пошуках порозуміння людей Землі.

Ціна на Форумі видавців: 58 грн

Національна ідентичність і громадянське суспільство

Стенд № 335; торгове місце на галереї № 9

Національна ідентичність і громадянське суспільство / Є. Бистрицький, С. Пролеєв, О. Білий, С. Лозниця, Р. Зимовець, Р. Кобець К. : ДУХ I ЛIТЕРА, 2014. – 452 с.

Що таке національно-культурна ідентичність? Як вона співвідноситься з громадянським суспільством та формуванням політичної нації? В яких поняттях сучасна філософія здатна відповісти на найактуальніші питання нашої доби – найновітніші рухи національно-політичного самовизначення спільнот? Разом з класичними мислителями та новою генерацією авторитетних філософів автори намагаються визначити поняття ідентичності, громадянського суспільства, зрозуміти логіку взаємовідношення між інтенцією буттєвого уособлення спільнот, навіть ціною великих жертв, та універсальними цінностями і структурами світу. Розуміючи певну нестачу в сьогоднішній філософії концептуальних засобів, необхідних для аналізу впливу національно-культурних засад на політичне життя, автори пропонують онтологічний підхід до розуміння феномену ідентичності. Аналітичні екскурси в історичну генезу усталених європейських уявлень про засади громадянської ідентичності та відповідних політичних ідеологій надають можливість порівняти теорію й наявний стан розвитку громадянського суспільства. Критика викривленої логіки розуміння публічного й приватного в національному дискурсі, а також начерк основних позицій у суперечці «панславістів» і «європейців» щодо української ідентичності, суперечці, що сьогодні використовується як пропагандистський інструмент геополітичного насильства, прив’язує філософський аналіз складних тем до українського контексту.

Ціна на Форумі видавців: 79 грн

Історія радянського суспільства. Наталя Шліхта

Наталя Шліхта. Історія радянського суспільства : Курс лекцій.– 2-ге вид., переробл. і доп.– Харків: Акта, 2015. — 252 с. (Університетські лекції).

Навчальний посібник «Історія радянського суспільства. Курс лекцій» пропонує критичний погляд на неполі- тичну історію держави, в якій заполітизованим був кожен аспект життя й поняття «партія» і «держава» стали тотожними. Видання ознайомлює з основними характеристиками радянської повсякденності, охоплюючи найширше коло тем: від офіційного ідеалу радянської людини і методів її виховання до щоденного опору в СРСР. Довідково-методологічний апарат, критично дібрана розгорнута бібліографія до кожної з тем дають змогу додатково використовувати посібник і як довідково-бібліографічне видання. Посібник пропонує методичний супровід однієї з циклу професійно-орієнтованих дисциплін, включених до навчального плану за напрямом підготовки 6.020302 «Історія» освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» у Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Призначений як для фахівців — викладачів вищих навчальних закладів, так і для студентів гуманітарних і суспільних спеціальностей, котрі цікавляться радянською історією й ознайомлені з різноманітними методологічними підходами до вивчення новітньої історії.

Філософська поезія Ліни Костенко

Криловець Н. В. Філософська поезія Ліни Костенко : монографія / Н. В. Криловець. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2015. – 180 с.

Європа – форум світу. Анатолій Ахутін

Стенд № 335; торгове місце на галереї № 9

Анатолій Ахутін. Європа – форум світу. – К. : Дух і Літера, 2015. – 88 c.

Що таке Європа? В якому сенсі простір європейської культури можна вважати форумом світу, не впадаючи до європоцентризму? Чому саме спосіб існування європейської культури, спочатку серед-земний і серед-часовий, можна вважати парадигмою культурної глобалізацією світу? Європа — це різнорідна, різноетнічна, різномовна, різноконфесіональна, різнокультурна істота. Але це не просто роз’єднаний агрегат народів, що воюють, конфесійних розколів, історичних подій, епох, пов’язаний тільки територією або порожніми абстракціями «спільних цінностей». Європейська культура — культура спілкування різних (локальних і епохальних) культур. Її історія — історія послідовних глобалізацій ойкумени, коли різні культури не стирались і не узагальнювались, а входили у спілкування.

Ціна на Форумі видавців: 25 грн

Видавничий бізнес зсередини. Т. М. Верба

Верба Т. М. Видавничий бізнес зсередини. Від рукопису до бестселеру: покроковий порадник з підготовки книги до друку, виробництва і просування. — К. : Баланс Бізнес Букс, 2015.  — 208 с.

Це збірка практичних порад і рекомендацій від провідного в Україні видавництва бізнес-літератури «Баланс Бізнес Букс». Тут описані всі етапи виробничого процесу в книговиданні. Заснована на багаторічному успішному досвіді роботи в книжковому бізнесі, книга висвітлює такі основні теми, як: структура видавництва, співпраця з авторами, юридичні аспекти, додрукарська підготовка і друк, аутсорсинг у видавничій діяльності, цінова політика, просування, продаж та ін.

Книга буде корисною авторам, які планують співпрацювати з видавництвами, студентам, що вивчають видавничу справу, викладачам, а також усім, чия діяльність пов’язана з книговиданням.

Ціна на Форумі видавців: 99 грн

Вітрина. Олег Пономарь

Олег Пономарь. Вітрина. — К. : Країна Мрій, 2015

Як реагувати на міжнародні події? Який вплив матиме на українців зустріч лідерів країн Великої сімки? Чого очікувати від наших найближчих союзників? Як інтерпретувати економічні новини? Що нам готує найближче майбутнє? Відповіді на ці та багато інших питань ви знайдете в книзі найвідомішого українського політичного блогера Олега Пономаря. Станьте аналітиком, встановіть причинно-наслідкові зв’язки і будьте спокійні за своє майбутнє.

За Золотими ворітьми. Маріуш Коженьовський

Стенд № 335; торгове місце на галереї № 9

Маріуш Коженьовський. За Золотими ворітьми. – К. : Дух і Літера, 2015. – 664 c.

Протягом віків поляки відігравали важливу роль в культурному житті українських земель. В 1905–1920 роках польська спільнота Києва, хоча й не вирізнялась значною чисельністю, створила один з найміцніших осередків польської ідентичності. Завдяки діяльності киян-поляків у місті постав дуже важливий центр національного життя. У той період в Києві працювали різноманітні польські політичні, благодійні, просвітницькі, культурні, спортивні й молодіжні організації, видавались журнали та газети, діяли польські театральні колективи.
На підставі аналізу джерел, опублікованих та архівних матеріалів автор відтворює багатогранну історію польської людності в Києві у період між першою російською революцією й окупацією міста більшовиками.

Книга буде цікавою широкому загалу читачів – історикам, києвознавцям, студентам.

Ціна на Форумі видавців: 90 грн

artarsenal bookforum publish messe