Читомо > Новинки до Форуму видавців 2015 > Дитячі книжки

Дитячі книжки

Маєчка

Лактіонова Ю. Маєчка. – К.: Nebo, 2015

Маєчка — правдива історія про відданність, любов і дружбу. Маленька і безпритульна собачка Маєчка стає членом великої родини. З цуценя вона перетворюється на дорослу собаку і ділиться з нами своїми звичками та вподобаннями. Книжка-настрій «Маєчка» демонструє безмежну любов до собак, їх неповторність, розкриває нам звички наших чотирилапих друзів та просто вчить бути уважним до тих, хто нас оточує. Крім того, «Маєчка» — це й набір листівок, створених відомою київською ілюстраторкою Поліною Дорошенко, що стануть не тільки чудовим подарунком близьким, а й дозволять Вам бути підготовленим до усіх свят на рік вперед!

Неперевершений Сильвестр. Дана Кавелі

Неперевершений Сильвестр. Дана Кавелі; Ілюстрації: Дана Кавелі. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015.

Маленьке мишеня Сильвестр було зовсім самотнє, адже ніхто не хотів мати за друга сіру мишу. Одного дня, почувши, як хлопчик грає на скрипці, Сильвестр змайстрував собі з маленького ключика скрипку і… це змінило його життя.Чудову історію про дружбу мишеняти і хлопчика написала й намалювала талановита 19-річна художниця з Мелітополя Дана Кавелі, студентка видавничо-поліграфічного факультету КПІ.

До речі, після знайомства з цією книжкою багато хто з вас перестане боятися мишей.

Бигимоти – не медмеді. Сашко Дерманський

Дерманський С. Бигимоти не медмеді: вірші для дітей / Сашко Дерманський. – К. : Фонтан казок, 2015. – 56 с. (Серія «Добрі вірші»)

Усі знають Сашка Дерманського як чудового прозаїка, дитячими повістями якого зачитуються і малі, й дорослі. Але досі мало кому було відомо, що Дерманський – не менш чудовий дитячий поет: хвацький, збитошнй, іронічний. Збірка «Бигимоти – не медмеді» відкриває читачеві нову грань таланту улюбленого автора.

І ще одне відкриття цієї книжки – усміхнені ілюстрації молодої художниці Любки Франко, яка вперше приходить до українського читача.

Видавнича ціна: 50 грн.

Недоторка. Тетяна Корнієнко

Недоторка : Психологічна казка / Тетяна Корнієнко ; пер. з рос. І. Андрусяка. — К. : Час майстрів, 2015. — 104 с.: іл. — (Cерія «Перше кохання»).

Чому дорослі не помічають, що діти виросли, що в них може бути власна думка, власне життя? Чому мами ображаються на правду та ховаються на кухні? Скільки треба бути знайомими, щоб розпочати дружбу? Коли можна закохуватися? Подібні питання часто виникають у підлітків. Відповіді на них можна шукати в правильних книгах.

Кентервільський привид. Оскар Вайльд

Вайльд О.  Кентервільський привид / [літ. переказ Ольги Пилипенко, ілюстрації Євгенії Чистотіної]. — Х.: Віват, 2015. —  64 с.: іл. — (Світ чарівних казок).

Американський посол містер Отіс купує в Англії замок, про який ходять легенди. Причому купує разом із меблями та… привидом. Здавалося б, тепер дух кривавого злочинця зможе досхочу познущатися з нових господарів… Та дзуськи: Отісів голими руками не візьмеш! Зрештою нещасний привид визнає поразку, і його самого можна просто пожаліти… Саме це й робить юна дочка посла Вірджинія. Оповідання знаменитого Оскара Вайльда навчає доброти, терпіння та співчуття — чого так бракує в сучасному житті. Читайте класичну прозу, милуйтеся прекрасними ілюстраціями і вірте: дива трапляються!

Скарби пірата Моргана

Скарби пірата Моргана: книга для читання/ Ж. Парашині-Дені, О. Дюпен; переклад І. Бондар-Терещенко, іл. Ж. Пелісьє – Х. : Ранок, 2015. – 48 с. : іл. — (серія «Банда піратів»)

Трійко дітлахів — Томас Вогняний, Марі Безстрашна, Віллі Розумник — і їхній вірний супутник папуга месьє Муді обожнюють море і таємниці. На справжньому маленькому кораблі вони часто виходять у море. Життя маленьких піратів сповнене захопливих пригод: то вони натрапили на «Летючого Голландця», то опинилися на безлюдному острові, то повернули власниці найбільший у світі діамант, то вполювали скриньку старого пірата Моргана. На долю малих шукачів пригод випаде чимало випробувань, і зрештою вони дізнаються, що ж дорожче за всі скарби світу. Маленьким читачам, безумовно, сподобається цікава історія, а їх уяву захоплять яскраві ілюстрації.

Ціна: 59,90 грн

110 вулиць. Малгожата Гутовська-Адамчик?

Гутовська-Адамчик М. 110 вулиць. – Л. : Урбіно, 2015 – 291 с.

Шістнадцятирічний Міхал живе й горя не знає: у них велика гарна квартира в престижному районі Варшави, батько з ранку до вечора на роботі – зате ніколи не відмовить у кишенькових, однокласники – кльові, оцінки – ну, тут усе трохи гірше, та кого це цікавить, коли треба тренуватися, аби тебе взяли до шкільної збірної з баскетболу? Смакуючи перспективу відпочинку в Португалії і мовного табору в Лондоні, Міхал не підозрює, що зовсім скоро несподіваний поворот долі подарує йому знайомство з Мартою ? зовсім не такою, як дівчата з його оточення. У свою чергу, вродлива власниця “найдовших ніг міста” Анжеліка теж не сподівається любовних віршів від хлопця із загадковим італійським ім’ям Ґвідо. Анка натомість намагається розгадати, хто ховається за ніком «Чудовисько», Ягна ? з’ясувати, що в квартирі Анки робить пізно увечері молодий привабливий хлопець, доки її батька Віктора немає в місті, а Йоля заграє із Вікінгом над тарілкою зеленого борщу.

Чудова книга від авторки “Дівчат із 13-ї вулиці”, що обов’язково сподобається і хлопцям, і дівчатам, а батькам нагадає про власні буремні шістнадцять.

Шептицький від А до Я

Шептицький від А до Я. Терещук Галина, Думанська Оксана ; Ілюстрації: Творча майстерня «Аґрафка». — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 72 с.

«Шептицький від А до Я» – своєрідна абетка, яка відкриває читачам головні віхи життя великого митрополита, оповідає про його рід, формування його як людини і духовного наставника сучасників. Читачі дізнаються, де митрополит Андрей народився і навчався, як пішов за покликанням серця, як служив Богу і людям, допомагаючи сиротам і знедоленим, рятуючи від переслідувань євреїв.

Інтелектуал і жартівник, добрий Тато і приклад для багатьох – різні іпостасі  митрополита відкриваються в цій непересічній абетці-енциклопедії.

Як Петрик П’яточкин слоників рахував. Гузєєва Наталя

Як Петрик П’яточкин слоників рахував / худож. Оксана Батуріна. — Х. : Віват, 2015. — 64 с. : іл. — (Мрійники).

Ох і Петрик! Від його витівок дорослі хапаються за голови, а діти в дитсадку не можуть дочекатися, коли Петрик знову веселитиме їх усілякими вигадками. Ще б пак! Коли Петрик у садочку, він гуде, ніби вулик, навіть у тиху годину! Та одного разу вихователька порадила хлопчику заплющити очі й порахувати… слоненят! Що з цього вийшло, а також про інші пригоди рудого хлопчика, ви дізнаєтеся з книжки Наталі Гузєєвої «Як Петрик П’яточкин слоників рахував».

Незвичайні пригоди Алі. Галина Малик

Незвичайні пригоди Алі. Галина Малик; Обкладинка: Катерина Штанко, Людмила Корж-Радько; Ілюстрації: Грася Олійко. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. — 224 с.

Герої популярної трилогії «Незвичайні пригоди Алі», яку написала улюблена казкарка української малечі Галина Малик, допоможуть тобі зрозуміти, що все-все на світі залежить від кожного з нас. А найбільше від нас залежить наше майбутнє! І тому дуже важливо доводити усі справи до кінця і, подібно до дівчинки Алі, відважно боротися з брехливими обіцянками-цяцянками та іншими сяк-таками. Адже через невиконані обіцянки наше майбутнє може перетворитися на мильну бульбашку… Повість увійшла до шкільної програми.

Як зрозуміти козу. Тарас і Мар’яна Прохаськи

Як зрозуміти козу. Прохасько Тарас, Прохасько Мар’яна ; Ілюстрації: Прохасько Мар’яна. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 80 с.

Третя книжка «кротячої епопеї» Тараса Прохаська і Мар’яни Прохасько «Як зрозуміти козу» потішить і дітей, і дорослих, які не забули, як то – бути дитиною. Адже лише дитина може писати листи Миколаєві, щиро вірячи, що від нього можна просити і отримати геть усе – від мандаринок до летючого корабля. І вже на цьому кораблі з поетичною назвою «Метафора» можна вирушити в мандри до моря – разом з Муркавкою, Повзом та їхніми друзями. Можна замешкати на острові і навчитися розуміти навіть… козу.

Квідич крізь віки. Джоан Ролінґ

Квідич крізь віки. Джоан Ролінґ; Переклад: Віктор Морозов за ред. Івана Малковича. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. — 96 с.

Якщо ви коли-небудь цікавились, звідки взявся золотий снич, як з’явилися бладжери і чому на мантіях «Комет із Віґтауна» зображено м’ясні тесаки, то «Квідич крізь віки» саме для вас. Юні шанувальники квідичу мало не щодня гортають сторінки цієї безцінної книжки, консультуючись із нею.

Хутір. Олена Захарченко

Захарченко Олена. Хутір ; Ілюстрації: Федай Ліда. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 240 с.

Христинка оселяється на хуторі в бабусі, коли тата звільняють з роботи в університеті, бо він – за незалежну Україну. Там вона не лише знаходить нових друзів, а й вчиться розуміти мову звірят, птахів і міфічних істот – русалок і мавок. Адже насправді вона – не проста собі дівчинка, а Лісова Князівна. У книзі «Хутір» Олени Захарченко буденність, пригоди, історія та міфологія переплітаються так само тісно, як гілля дерев у таємничому лісі біля села, де ще навіть можна знайти… криївку зі справжнісінькими повстанцями. І допомогти їм розвалити Радянський Союз.

Вік: 9–13 років

Ціна: 50 грн

Злочинці з паралельного світу. Галина Малик

Злочинці з паралельного світу : фантаст. повісті : для дітей серед. та ст. шк. віку / Галина Малик ; худож. Сергій Храпов. — К. : Знання, 2015. — 206 с. — (Скарби: молодіжна серія).

Фантастична дилогія відомої української письменниці Галини Малик «Злочинці з паралельного світу» — весела розповідь про безпритульного хлопчика Хроню, який наперекір долі сподівається знайти своїх батьків. Вірний друг пес Рекс, чеченець Джохар, мудрий ворон Гай, «крутий» кіт Рата, підла і підступна потвора Чмак — далеко не повний перелік персонажів, з якими доля зводить Хроню у його поневіряннях. М’який гумор, іронічність оповіді, колоритна мова, часом трагізм ситуацій тримають читача у постійній напрузі. Але найбільше зворушують прагнення головних персонажів до справедливості, атмосфера людяності і любові, якими сповнена кожна сторінка книги.

Падінгтон на вершині. Майкл Бонд

Падінгтон на вершині /  Майкл Бонд; переклад І. Бондар-Терещенка, іл. Пеггі Фортнум — Х. : Ранок, 2015 – 120 с. — (серія «Ведмежа Падінгтон»)

Ведмежа Падінгтон ніколи не стоїть на місці. Одного чудового дня він стає учнем, іншого — виходить на поле, щоб зіграти за перуанську команду з регбі. Ведмедика цікавить буквально все: потужний пилосос і водні лижі, судовий процес та атлетичний тренажер. І щоразу він опиняється на вершині успіху.

Ціна: 79,90 грн

Диваки і зануди. Ульф Старк

Диваки і зануди. Старк Ульф ; Переклад: Кирпа Галина ; Ілюстрації: Садовщук Катерина. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 160 с.

Симоні – дванадцять, і в її житті повно прикрощів: мама зв’язалась із занудою Інґве, через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой. У новій школі Симона мимоволі стає… Симоном, і їй навіть подобається спершу видавати себе за хлопця. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується…

Вік: 11–14 років

Квартирія. Галина Манів

Манів Г. Квартирія : казки / Галина Манів. Художник Марта Кошулінська. — К. : Фонтан казок, 2015. — 48 с., іл. (Серія «Добрі казки»)

Веселі, добрі й трішки збитошні «квартирні» історії Галини Манів із ніжними, а водночас мило задерикуватими ілюстраціями Марти Кошулінської.

Книжка покликана розвинути фантазію Вашого малюка, його допитливість, уважність та вміння по-новому поглянути на звичні речі, які оточують його вдома.

Видавнича ціна: 30 грн.

140 децибелів тиші. Андрій Бачинський

140 децибелів тиші. Бачинський Андрій ; Ілюстрації: Бочко Андрій. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 128 с.

В автомобільній аварії юний музикант Сергій втрачає не тільки батьків, сестричку, але й слух. Він мусить навчитися по-новому спілкуватися з ровесниками в інтернаті, подолати зневіру і відчай, аби важка втрата не вбила в ньому повністю бажання жити. А також – вирватися зі злочинного кола і врятувати названу сестру від лиха…

Ціна: 40 грн

Мрія. Dream. Мечта. Олег Чаклун

Чаклун О. Мрія. Dream. Мечта: казка / Олег Чаклун. Українською, англійською та російською мовами. Художник Юлія Пилипчатіна. — К. : Фонтан казок, 2015. — 48 с., іл.

Якщо в тебе є маленька мрія, ти конче мусиш її леліяти й плекати — і тоді з неї неодмінно виросте велика синя птаха, яка обійме все небо! Саме до цього закликає тебе казка Олега Чаклуна, адресована дітям і їхнім батькам, які не лише плекають власні мрії, а й вивчають іноземні мови, – адже в цій книжці ти можеш прочитати її українською, англійською та російською. А мрійливі ілюстрації Юлії Пилипчатіної допоможуть твоїй мрії стати на крило.

Видавнича ціна: 60 грн.

Марта з вулиці Святого Миколая. Дзвінка Матіяш

Марта з вулиці Святого Миколая. Матiяш Дзвiнка ; Ілюстрації: Пастушенко Наталія. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 240 с.

Повість Дзвінки Матіяш «Марта з вулиці Святого Миколая» адресована підліткам. Це історія дорослішання дівчинки, яка мріє стати художницею, становлення її як особистості. Це оповідь про життя її рідних і друзів, про творчість і натхнення, живопис і музику, любов і втрату. І про народження нового життя…

Стильна книжка для панянки. Оксана Караванська

Стильна книжка для панянки. Караванська Оксана ; Ілюстрації: Стефурак Анастасія. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 144 с.

Як доречно вбратися на дискотеку, весілля, до школи, з чим носити вишиванку і як використовувати правильно аксесуари? Як додати шарму своєму образу і водночас почуватися невимушено? Чи мусять кольори торбинки та взуття бути ідентичними? Чи варто зловживати косметикою, якщо ти – дівчинка-підліток? На ці та інші дівочі запитання відомий модельєр Оксана Караванська дає відповіді у своїй «Стильній книжці для панянок». А водночас розповідає про цікавинки з історії моди та кумедні епізоди власного дитинства. Книжку проілюструвала Анастасія Стефурак. Координатор проекту – Галина Гузьо.

Вік: 11–14 років

7 звичок високоефективних підлітків. Шон Кові

Кові Шон. 7 звичок високоефективних підлітків ; Переклад: Паранько Ростислав ; Ілюстрації: Вуллгорст Вольфґанґ, Гайдучик Назар. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 270 с.

Сучасний світ схожий на дикі джунглі, зауважує Шон Кові, а «7 звичок високоефективних підлітків» – надсучасний покроковий путівник, що допоможе підліткам вижити у цих джунглях. Усе що треба – виробити сім звичок, які дозволять прожити життя ефективно. Наскрізна думка книги: ми жевемо у час надможливостей, коли мільйонерами стають за добу, написавши програмне забезпечення для eBay, коли навчитися грати на гітарі можна лише увімкнувши відео-ролик на YouTube… Шон Кові допоможе підліткам дійти із того місця, де вони є зараз, туди, де хочуть опинитися в майбутньому. Його книга вже стала для мільйонів підлітків школою самоповаги та успіху.

Ціна: 60 грн

Порох із драконових кісток. Володимир Арєнєв

Порох із драконових кісток : повість / Володимир Арєнєв. — К. : Вид. дім «Києво-Могилянська Академія», 2015. — 208 с., іл. : Олександр Продан.

Марта на прізвисько Відьма — звичайна старшокласниця. Відтоді, як батько поїхав на заробітки, вона живе удвох із мачухою, яку терпіти не може. Марта мріє вирватися з рідного містечка, а для цього сумлінно вчиться й підробляє в Інкубаторі. Однак зароблених грошей навряд чи вистачить на платне навчання в столичному універі.

І тому в Марти є ще один приробіток: вона потай викопує, нейтралізує і збуває токсичні кістки.

Кістки драконів.

Падінгтон на прогулянці. Майкл Бонд

Падінгтон на прогулянці / Майкл Бонд; переклад І. Бондар-Терещенка, іл. Пеггі Фортнум — Х. : Ранок, 2015 – 120 с. — (серія «Ведмежа Падінгтон»)

Чудового ведмедика Падінгтона видумав англійський письменник Майкл Бонд. Книги про пригоди ведмедика-витівника дуже популярні у всьому світі, адже у кожній — чудові оповідання про пригоди головного героя та усіх, хто його оточує.

Навіть такі оптимісти, як ведмежа Падінгтон, іноді сумують: то через утрачений зуб, а то через упущені кишенькові гроші. Але все це лише дрібні неприємності порівняно з радощами життя. Тому ведмедик знову потрапляє у вирій подій: він виходить на ринг і бере участь у перегонах, вирушає до нового ресторану і на різдвяний бал. І, як завжди, скрізь на нього чекають успіх і нові перемоги. Та це не дивно, адже велике часом починається з малого.

Ціна:  79,90 грн

Маленький принц. Антуан де Сент-Екзюпері

Маленький принц / Антуан де Сент-Екзюпері ; пер. з франц. А. Перепаді. — К. : Час майстрів, 2015. — 112 с. : іл. — (Cерія «Найкраще — дітям»).

У цьому виданні шедевр світової літератури поєднався з шедевром живопису, що вийшов з-під пензля видатної білоруської художниці Ганни Сілівончик.  Унікальне явище резонансу тексту та ілюстрацій до нього посилює враження від читання, сприяє глибинному розумінню змісту «Маленького принца» Антуана де Сент-Екзюпері.

Третій сніг (друге видання). Іван Андрусяк

Андрусяк І. Третій сніг: повість-казка / Іван Андрусяк. Художник Ольга Кузнецова. Видання друге, виправлене. — К. : Фонтан казок, 2015. — 64 с., іл.

Якщо коротко, ця книжка про те, як не стати вовком у зграї хижаків. Адже коли живеш у лісі й мусиш щодня хвилюватися, щоб тебе чи найближчого друга бува не з’їли, залишатися добрим і пухнастим ох як нелегко. Тим паче коли ти їжак і по суті — хиже й колюче звірятко, хоч і незле. Втім, у «Третьому снігові» Іван Андрусяк не лише говорить із малими читачами про одвічні теми добра й зла, а й торкається не зовсім популярних в українській дитячій літературі сюжетів — фізичного й душевного каліцтва, мовної ідентичності, співіснування з Іншим, екології.

Ольга Купріян, із рецензії для інтернет-видання «БараБука»

Видавнича ціна: 70 грн.

Джури і Кудлатик. Володимир Рутківський

Джури і Кудлатик. Володимир Рутківський; Ілюстрації: Максим Паленко. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. — 272 с.

«Джури і Кудлатик» — четвертий роман трилогії відомого українського письменника Володимира Рутківського «Джури», за яку її автора удостоєно Шевченківської премії. З появою цього «незапланованого» роману трилогія стала тетралогією. Це — незвичайна книжка. Історична й сучасна, смішна і мудра. В ній ідеться про життя і смерть, про земне й небесне, про перші ніжні почуття (і то не тільки в людей), про переміщення в часі, де вірність і дружба залишаються незмінними.

На сторінках роману ви востаннє зустрінетеся зі своїми улюбленими героями — хоробрим вивідником Швайкою, друзями (характерниками Грициком і Саньком, козацькими вовками Барвінком і Куцим. Вам, напевно, буде цікаво довідатись про сучасного шестикласника Грицика і про те, що Куций через 500 років після козацьких часів перевтілився в Кудлатика. До того ж Кудлатик виявився ще й чудовим оповідачем.

Утім, краще послухати його самого…

Казки Маленького Лисенятка. Ігор Фарбаржевич

Фарбаржевич І. Д. Казки Маленького Лисенятка. — Х. : Віват, 2015. — 176 с. : іл. — (Мрійники).

Чи відомо вам, що складати чарівні казки дуже просто? Маленьке Лисеня, що живе в Казковому Лісі, дізналося про цей

чудовий секрет від тата Лиса. Потрібно зовсім небагато: погуляти під суничним дощиком, поговорити зі старою мудрою Луною, пригостити друзів ялиновими яблуками і обов’язково приручити дракона, ну хоча б найменшого! Та найголовніше – ніколи-ніколи не ставати нудним дорослим!

Старий будинок. Олександра Дорожовець

Дорожовець О. Старий будинок: повість / Олександра Дорожовець. Художник Надія Дойчева-Бут. — К.: Фонтан казок, 2015. — 192 с., іл. (Серія «Книжка про мене»)

Старий будинок – це неодмінно таємниця, іноді навіть містична… Але ті таємниці й та містика, з якою зіткнулася дванадцятирічна Софійка у старому будинку на Тихій вулиці, перевершать усі ваші сподівання! Навдивовижу світла і зворушлива історія про те, яким насправді важливим у нашому житті є все, створене з добром і любов’ю, у що вкладена часточка душі.

Дебютна повість Олександри Дорожовець «Старий будинок» – переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» улітку 2015 року з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.

Видавнича ціна: 50 грн.

Таємне Товариство Брехунів, або Пастка для синьоморда. Леся Воронина

Таємне Товариство Брехунів, або Пастка для синьоморда : повість / Леся Воронина. — К. : Знання, 2015. — 135?с. : іл.

Що б ви зробили, якби довідались, що на Землю має прибути десант космічних піратів-синьомордів? Мабуть, знизали б плечима й вирішили, що це дурний жарт. Та, виявляється, загроза цілком серйозна, адже синьоморди мають на нашій планеті своїх агентів, котрі вже підготували вторгнення космічних завойовників. І лише Клим Джура та його вірні друзі можуть врятувати людство від страшної катастрофи. Але для цього треба проникнути у підземний саркофаг, розгадати таємницю давніх єгипетських богів і оживити Сонячного Сфінкса.

Прочитавши фантастичну повість Лесі Ворониної «Таємне Товариство Брехунів», ви дізнаєтесь, чи пощастить нашим героям знешкодити підступних прибульців, провівши небезпечну операцію ПАСТКА ДЛЯ СИНЬОМОРДА.

Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9. Леся Воронина

Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9 : повість / Леся Воронина. — К. : Знання, 2015. — 126?с. : іл.

Чи доводилось вам потрапляти у дивні й загадкові обставини? Ось ви біжите знайомою вулицею і раптом, провалившись крізь люк, опиняєтесь у секретному штабі Таємного Товариства­ Боягузів. Ваша рідна бабуся виявляється геніальною винахідницею, що створила часоліт, а Землю от-от мають захопити хижі космічні прибульці-синьоморди, які хочуть заразити людей вірусом страху. І порятунок людства залежить тільки від вас!

Головне — зуміти здолати свій страх, і тоді най­потужніша зброя перетвориться на порох, а підступні космічні завойовники стануть безпорадними. Адже кінець-кінцем ви здобудете універсальний ЗАСІБ ВІД ПЕРЕЛЯКУ № 9.

Пригоди молодого лицаря. Спиридон Черкасенко

Пригоди молодого лицаря. Роман з козацьких часів / Спиридон Черкасенко. — К. : Знання, 2015. — 364 с. — (Скарби: молодіжна серія).

«Пригоди молодого лицаря» Спиридона Черкасенка (1876—1940) — захоплюючий історико-пригодницький роман, рівних якому в українській літературі важко знайти. Письменник вдало поєднує історичну правду зі сміливою уявою, вмінням здивувати і захопити читача, поринути разом із героями твору у дивовижний світ романтики, козацької­ відваги, мужності й лицарської звитяги. Приваблюють цікаві сюжетні­ лінії, впізнаванні та переконливі персонажі, жива і образна мова, атмосфера людяності й благородства, якою дихає практично кожна сторінка книги. Роман породжує у читача світле почуття гордості за козацьке минуле.

Комікси «Українські супергерої»

Леся Воронюк, Софія Розуменко. Українські супергерої. — Чернівці : Букрек, 2015

Вперше приходить до читача серія коміксів «Українські супергерої», які готові кинути виклик найбільшому злу та боротися за справедливість, майбутнє України та цілої планети. Захоплива розповідь про пригоди чотирьох сміливців – Кобзаря, Кропу, Кіборга та Віри у «Випуску 1» перегукується з реальними подіями. Буде цікаво і пізнавально не лише дітям і підліткам…

Пригоди Тома Сойєра. Марк Твен

Пригоди Тома Сойєра. Марк Твен; Ілюстрації: Женько Мусієнко. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. — 272 с.

Знаменита повість видатного американського письменника Марка Твена (1835—1910).

З неперевершеною майстерністю автор змальовує світ захоплень хлопчика-непосиди, бешкетного, невгамовного, але щирого і по-справжньому доброго.

«Пригоди Тома Сойєра» — один із найяскравіших творів для дітей за всю історію дитячої літератури.

Принцеса, яка аж ніяка не принцеса. Ольга Колпакова

Колпакова О. Принцеса, яка аж ніяка не принцеса. — Х. : Віват, 2015. — 80 с. : іл. — (Мрійники).

Зачарована принцеса, яку іноді можна зустріти в дитячому садочку, сама зачарує кого завгодно. І якщо деякі дорослі вже не літають на повітряних кулях, не гойдаються на гойдалках, не ліплять пасочки, не їдять квіти бузку з п’ятьма пелюстками, не приносять додому кошенят та  цуценят і не стрибають на ліжках — значить, саме час звернутися до неї по допомогу. Будьте певні — чари здійсняться. Ото буде втіха!

Старий Мельник. Сергій Ухачевський

Сергій Ухачевський. Казка Старого Мельника. — Львів: Кальварія, 2015. — Ілюстрації: Юлія Стахівська. Дизайн макету: Сашко Шевцов. — 104 с.

Спеціально до Форуму видавців видавництво «Кальварія» підготувало перше видання казки для підлітків від автора бестселера «Карпатський капкан» Сергія Ухачевського — «Казка Старого Мельника». Ілюстрації до книги створила талановита Юлія Стахівська, дизайн макету — майстерний Сашко Шевцов.

Це — українська казка про перемогу світла над темними силами. Головні герої книжки несподівано для себе стають Воїнами Світла та, попри неймовірну потугу темних сил, звільняють рідну землю від ворожої нечисті й повертають людям мир і спокій.

Тут є Старий Мельник і хлопчаки, які полюбляють слухати його історії; відважний бурсак Миколка і чиста серцем Христина; Лісова Князівна і лісовик Буркотун; сварлива молодиця Параска Забрьоха та її чоловік Іван; а також песиголовці, повітрулі, вовкулаки, хухи та інша гидь нечестива.

Сюжет Казки, як і має бути, досить простий: до родового маєтку повертається герой війни пан Адам. Він застає рідну землю в біді. Поки його не було на батьківщині, там облаштувалися песиголовці та повітрулі. Чорні сили намагаються знищити усе живе і вільне. Люди, звірі, рослини об’єднується, аби перемогти зло. Здається, що подолати песиголовців і повітруль неможливо. Але завдяки впевненості у перемозі світла, любові, мужності та наполегливості головних героїв Христини та Миколки ця історія закінчується щасливо.

На гостей Форуму видавців у Львові чекають дві перші презентації книжки та автограф-сесії Сергія Ухачевського.

У той же час, тривають зйомки однойменного фільму за сценарієм Сергія Гаврилюка. За словами режисера Олександра Ітигілова, це буде стереофонічний 2D-фільм із широким використанням видовищних ефектів, але головне, чим приваблюватиме стрічка — неймовірна концентрація акторських талантів. У «Казці Старого Мельника» задіяні такі актори як: Олексій Богданович, Олексій Вертинський, Ірма Вітовська, Володимир Горянський, Анна Кошмал, Олег Примогенов, Ада Роговцева, Остап Ступка, Наталя Сумська, Валентин Томусяк, Анатолій Хостікоєв та інші.

Веселий зоопарк. Кіро Донев

Донев Кіро. Веселий зоопарк : казки / Кіро Донев ; пер. Анни Багряної. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2015. – 92 с.

Босоніжки для стоніжки. Мар’яна Савка

Савка Мар’яна. Босоніжки для стоніжки ; Ілюстрації: Пилипчатіна Юлія. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 40 с.

«Босоніжки для стоніжки» – нова книга чудових віршів для дітей відомої поетеси і «мами» ВСЛ Мар’яни Савки.

Добрі і веселі віршики про стоніжку, для якої потрібно купити півсотні пар взуття; про Мишку, яка, мріючи про нове хутерко, затягнула до своєї нірки… котячий хвіст; про Корову, яка навіть уміє вишивати; про маленького Равлика, про кота, акулу і лиса та багатьох інших звірят, яких намалювала художниця Юлія Пилипчатіна.

«Босоніжки для стоніжки» мають ще одну «родзинку»: художниця залишила читачам простір для співтворчості, отож вони зможуть розмалювати і взуття для стоніжки, і листя на дереві й веселих мишенят.

Ціна: 65 грн

Шустрик. Мар’яна Князевич

Шустрик. Мар’яна Князевич; Сашко Дерманський; Ілюстрації: Іван Сулима. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015.

Мама Лиска завжди застерігала маленького Шустрика: «Ніколи-ніколи не виходь з дому сам, адже в лісі, а надто за лісом, де живуть дволапі, повно небезпек…» Але хіба лисеня, яке назвали Шустриком, може всидіти вдома, коли довкола така краса? Допитливий Шустрик, прагнучи зробити мамі приємну несподіванку, втрапляє у велику халепу…

У захопливій і повчальній казці, яку написала Мар’яна Князевич за участі Сашка Дерманського, ти також познайомишся з песиком Ривком, гусаком Ціцероном, великим сімейством Зайкоцьких та іншими героями. А намалював книжку Іван Сулима — можливо, наймайстерніший з ілюстраторів нової хвилі, династійний художник у третьому поколінні.

Поні Фіалка і чарівний колодязь. Альошичева А.

Альошичева А. В. Поні Фіалка і чарівний колодязь. Казка про доброту. — Х. : Віват, 2015. — 32 с. : іл. — (Маленьке диво).

Героїня казки поні Фіалка у свій другий день народження — найголовніший у житті кожної конячки — має загадати одне-єдине бажання, яке, за давніми переказами, обов’язково здійсниться. Що тут почалося! Кожен із друзів поні заповзявся їй допомагати, та що ж обере іменинниця?

Цікавий сюжет, добрий гумор та непередбачуваний фінал — ось що чекає на читача на сторінках цієї яскраво ілюстрованої книжки.

Сорокопуди, або Як Ліза і Стефа втекли з дому. Іван Андрусяк

Сорокопуди, або Як Ліза і Стефа втекли з дому : Дівчача повість / Іван Андрусяк ; іл. О. Бугренкової. — К. : Час майстрів, 2015. — 96 с. : іл. — (Cерія «Рекомендуємо прочитати»).

Є такий стереотип: хлопчики — пустуни й розбишаки, а дівчатка — чемні й слухняні. Чи так це насправді? Певно ж, ні! Кожна справжня дівчинка залюбки вам доведе, що вона нічим не поступається жодному хлопчикові, а може, й перевершує його, особливо коли йдеться про пустощі й добрі капості. І, звісно ж, відомий український письменник Іван Андрусяк усе про це знає, адже повість «Сорокопуди, або Як Ліза і Стефа втекти з дому» він писав про своїх дочок.

Манюня і Марципан. Надія Гуменюк

Гуменюк Н. Манюня і Марципан : оповідання для дітей / Н. П. Гуменюк ; худ. А. П. Гупало (ілюстр.), Т. Й. Кравченко (обкл.). – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2015. – 108 с.

Щоденник Ельфа. Наталка Малетич

Щоденник Ельфа. Малетич Наталка  ; Ілюстрації: Нечаєвські Андрій та Діана. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. — 176 с.

Всі діти – ельфи. Принаймні такими вони народжуються. А коли починається їхнє школярське життя тут вже прозорі крила мають набути сили, аби політ вирізнявся прикметами висоти, переможності, товариської підтримки й звичайного порозуміння з колишніми ельфами – батьками. Герої оповідань Наталки Малетич ходять вулицями різних міст і вчаться в різних школах, і вподобання у них неоднакові, та все ж вони багато в чому схожі, коли прагнуть самостійності у вчинках чи втрапляють у халепу. І навіть якщо ви не вважаєте себе ельфом, книга все одно про вас.

Вік: 11–14 років

Ціна: 40 грн

Неймовірна смакота від розумного кота. Олексій Кононенко

Олексій Кононенко. Неймовірна смакота від розумного кота. — Чернівці : Букрек, 2015. — 124 с.

Розумний кіт та його друзі розкажіть малечі про смачні речі, хліб та хлібні вироби, різноманітну їжу, напої, які були вживані колись і є в українській кухні нині.

Історія хороброго Мишеняти. Інгрід і Дітер Шуберт

Шуберт І., Шуберт Д. Історія хороброго Мишеняти / [пер. з рос. Ольги Пилипенко] — Х.: Віват, 2015. — 32 с.: іл. — (Акварель).

Привіт, хлопчики та дівчатка! У цій чудовій книжці — надзвичайно цікава історія про хоробре Мишеня та його чарівну мотузку. «А хіба мотузки можуть бути чарівними?» — спитаєш ти. Авжеж! Хоч там як, а наш герой запевняє в цьому свою подружку. Чим закінчиться історія про двох закоханих мишенят? І як мотузка вплине на їхнє життя? Гортайте сторінки, милуйтеся прекрасними акварельними ілюстраціями і… нічому не дивуйтеся! Приємного читання!

Падав сніг на поріг. Платон Воронько

Падав сніг на поріг. Платон Воронько; Ілюстрації: Кость Лавро. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015.

Найвідоміші дитячі вірші улюбленого поета української малечі, проілюстровані популярним українським книжковим графіком Костем Лавром.

Лола та єдиний свідок. Ізабель Абеді

Лола та єдиний свідок / Ізабель Абеді; переклад С. Колесник, іл. Дагмар Генце — Х. : Ранок, 2015 — 288 с. — (серія «Усі пригоди Лоли»)

Чи знайомі ви з Лолою – головною героїнею серії книг «Усі пригоди Лоли» німецької письменниці Ізабель Абеді? Якщо так, то вам відомо, що дівчинка – велика мрійниця і фантазерка, яка весь час уявляє себе в різних ролях. То вона поп-зірка, то вона актриса, а може бути і приборкувачкою тварин, весільним організатором, великим кухарем. Та цього літа Лолі абсолютно ніколи мріяти! Адже в її житті стільки різних подій: і літературні досліди, і детективна епопея, і знайомство відразу з двома письменниками, і доля її нового друга Енцо та його навіженої матері Гудрун! Зламана нога і інвалідна коляска – не перешкода для таємничих, моторошнуватих і часом неймовірних пригод, в яких беруть участь всі друзі Лоли. Хто він, загадковий сусід, якого підлітки прозвали Щуроловом? Наркоторговець, гангстер, викрадач дітей або… Нізащо не здогадаєтеся до останніх сторінок нової книги про пригоди кумедної дівчинки «Лола та єдиний свідок». Запевняємо вас, захопливе читання юним читачкам гарантовано.

Ціна: 65 грн

Івасик Телесюк. Антон Сіяніка

Антон Сіяніка. Івасик Телесюк. — К. : Країна Мрій, 2015. — 144 с. 

Що не кажіть, а звичайному українському хлопчику Івасику Телесюку неабияк пощастило. От самі подумайте: опинитися у Чудному світі, заприятелювати з видатними казковими персонажами і потрапити з ними в низку неймовірних пригод. Хіба це не везіння? Про перші п’ять пригод Івасика читайте у цій книжці. Захоплива, нова історія про відомого казкового героя.Дуже яскраві малюнки на кожному розвороті. П’ять цікавих казок в одній книжці.Для дітей молодшого та середнього віку.

Перше кохання на Рожевій вулиці. Наталі Спасова

Спасова Наталі. Перше кохання на Рожевій вулиці : роман / Наталі Спасова ; пер. Анни Багряної. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2015. – 88 с.

artarsenal bookforum publish messe