Читомо > uncategorized > Василь Карп’юк про підліткові книжки без менторства

uncategorized

Василь Карп’юк про підліткові книжки без менторства

05.08.2014 0 Автор:

Попри нарікання дітознавців і дослідників у відсутності чтива для підлітків, маємо й серію «Майже дорослі» у Видавництві Старого Лева й «Прикольна книжка» в УРБІНО. Звісно, більшість текстів перекладні. Проте нещодавно літературна агенція «Discursus» наважилась започаткувати свою підліткову серію, і її фішка в українських авторах, ними стали Дзвінка Матіяш, Михайло Івасько та Галина Рис. Про підлітків як особливу касту читачів і перспективи продажів дізнавалось Читомо в директора «Discursus» Василя Карп’юка.

karpuk

Український книжковий ринок бідний. Якщо для дорослих читачів щотижня виходить штук п’ять нових видань, то для дітей – одне-два. А для підлітків взагалі раз на півроку. Тому вигадати нову серію було нескладно. Достатньо піти в книгарню і подивитися чого нема.

У травні ми вже започаткували дорослу серію «Свіжа проза», де пропонуємо масову літературу дещо вищого ґатунку, ніж звиклося, – вже вийшли книжки Олексія Чупи, Ольги Деркачової та Поліни Кулакової.

Та якщо відсутність якісної дорослої масової літератури можна компенсувати перекладами, то з підлітковою так не вийде. Бо тут потрібне не просто чтиво, а й відповідні реалії та ментальність. Саме тому для наших підлітків має бути українська підліткова література.

Ми не вигадуємо нічого нового, але стараємося робити необхідне. Відповідно, воно обов’язково окупиться. Щойно оголосили, що така серія готується до друку, як посипалися замовлення. Звісно, ми їх задовільнимо, лише хай трохи попрацює друкарня.

Переконаний, що й цільова авдиторія буде задоволена, бо з ними нарешті автори заговорять людською, а не менторською мовою. І що варто відзначити, це не штучно підліткові книги з прописаними певними темами. Насправді, це книги універсальні, як то кажуть, від двох до сто двох, добре написані Дзвінкою Матіяш, Михайлом Іваськом та Галиною Рис.

Це лише початок, а що буде далі – побачите. Запрошуємо до співпраці авторів, які знають про що треба говорити з підлітками і не бояться це робити.

Як відомо, в Україні почастішали дискусії на тему підліткової літератури.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe