Читомо > Календар подiй > Сергій Гридін: «не така» література для «майже дорослих»

Календар подiй

Сергій Гридін: «не така» література для «майже дорослих»

17-01-2014 | 18:00
м. Львів, Книгарня "Є" (просп. Свободи, 7)

17 січня відбудеться презентація книги для підлітків Сергія Гридіна «Не такий»та дискусія на тему «Підліткова література в Україні».

Для українських авторів підліткова література – своєрідна «терра інкогніта», ступати на яку зважуються одиниці. Тож не дивно, що повість Сергія Гридіна «Не такий», яка вийшла у серії «Майже дорослі» «Видавництва Старого Лева», одразу ж привернула до себе увагу. «Не такий» увійшов у шорт-ліст «Дитячої книги року ВВС-2013» , а також у ТОП-п’ять рейтингу «Книга року’2013» (номінація «Дитяче свято», категорія «Підліткова та юнацька література»).

  • Якою має бути література для підлітків в Україні?
  • Як знайти спільну мову письменнику з «майже дорослими» читачами?
  • Де пролягає межа відвертості та які проблеми актуальні?
  • Скільки автобіографізму у повісті «Не такий»?
  • Хто головний критик і найособливіший читач Сергія Гридіна?

На ці та інші запитання шукатимуть відповіді Сергій Гридін та письменниця, головний редактор «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка.

«Не такий» – це історія про хлопця, що відчуває себе «не таким» у середовищі своїх однолітків та переживає типові підліткові проблеми – знущання однолітків, непорозуміння з батьками, невпевненість у собі, ніяковість у спілкуванні з дівчатами… Ця книга вражає своєю відвертістю. Про школу, родину, суспільство, полишених самих на себе дітей, і взагалі про життя, яким воно є – без прикрас і без купюр, сповнене суворих реалій і випробувань. Може, хтось скаже, що бути дитиною, тим паче підлітком – просто. Але якщо ти відрізняєшся від решти, скажімо, надмірною вагою, тобі не оминути зневаги і знущань однолітків і навіть дорослих. Однак у тебе залишається шанс знайти в собі силу піднятися над своїми образами, зусиллям волі змусити себе стати «таким», який порятує не лише себе, а й простягне руку допомоги слабшому.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe