Читомо > Місця > «ВІЛЬна ХАта» у Краматорську: від мрії до дії лише один місяць

Місця

«ВІЛЬна ХАта» у Краматорську: від мрії до дії лише один місяць

18.11.2015 0 Автор:

Майже рік у Краматорську на Донеччині діє простір, який відвідали чимало письменників з презентаціями нових книг. «Читомо» дізнавалося про ідею закладу, книжкові проекти та плани на майбутнє в адміністраторки простору Анастасії Слав’янської.

Ідея простору та назва

Минулого року під час волонтерського табору «Будуємо Україну разом» (акція з відбудови помешкань після воєнних дій – Авт.), який організовувала Львівська освітня фундація, з’явилася ідея створення осередку, де б збиралась активна молодь та втілювала у життя ідеї для покращення життя у місті, навчалася, займалася творчістю та відпочивала.

«Від ідеї до реалізації проекту минув місяць, – розповідає адміністраторка простору Анастасія Слав’янська. – Ініціатором виступив Микола Дорохов, наш координатор, а Львівська освітня фундація його в цьому підтримала». 6 грудня виповниться рік з того часу, як «ВІЛЬна ХАта» діє у Краматорську.

«bOtaN»: оренда нон-фікшину й корпоративні бібліотеки

 Літературні проекти у «ВІЛЬній ХАті»

VKh_2

Книг у просторі чимало, їх точна кількість наразі невідома. «Уже зараз важко сказати, яка кількість книг є, загалом – багато. Люди досі приносять книги, ну і, звісно, беруть додому читати», – розповідає Анастасія. Більшість книг – це сучасна українська література.? Приблизний асортимент можна побачити на сайті, але це не увесь список літератури, оскільки він постійно оновлюється.

«У нас відбуваються різноманітні тематичні заходи: один чи два рази на місяць виставки, майже щотижня майстер-класи, двічі на місяць – поетичні та музичні вечори», – ділиться Анастасія Слав’янська. Сюди часто приїздять з презентаціями книг письменники, серед них  – Сергій Жадан, Андрій Курков, Олексій Чупа, Любов Якимчук, Ірена Карпа, Андрій Любка, Ірина Цілик та інші.

VKh_5

Також простір відвідували Ярослав Грицак, Павло Шеремета, донецька «Ізоляція», що нині діє у Києві. 

 Сім книг про Донбас, свободу й мистецтво від ІЗОЛЯЦІЇ

Колектив та відвідувачі

Зараз у «ВІЛЬній ХАті» працює троє людей: координатор Микола Дорохов, адміністраторка Анастасія Слав’янська та керівник «Творчої майстерні» Антон Федоров. Серед відвідувачів – люди різного віку.

VKh_4

«Підліткам більше подобаються музичні чи поетичні вечори, дорослим – освітні проекти.? Ми також займаємось соціальними проектами: «Добрий сусід» – допомога та відбудова чи мінімальний ремонт сім’ям,  які потрапили у скрутне становище та «Наставництво» – шукаємо сім’ї, за якими закріплюємо волонтера, що стає другом, але не педагогом. ?Також  ми проводимо  заходи у місцевому інтернаті та допомогаємо покинутим дітям у лікарні», – розповідають у «ВІЛЬній ХАті».

Окрім того, багато проектів освітнього, екологічного характеру.

За рік простір відвідало чимало музичних гуртів.

vinna_hata

У майбутньому працівники простору мріють поширювати ідеї «ВІЛЬної ХАти» на території  Донецької області.

Оціум-Бібліотека: як громаді зробити радянську книгозбірню «своїм» місцем

Контакти: проспект Миру, 9, місто Краматорськ,  Донецька область, 84313

тел.: +38 (066) 60-90-256, +38 (063) 50-42-800

https://www.facebook.com/vilha.ua

http://vilha.pp.ua/

Світлини із сайту «ВІЛЬної ХАти» та сторінки простору у Facebook

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe