Читомо > Місця > «Букініст» у Коломиї: літературна кава й книжки малого міста

Місця

«Букініст» у Коломиї: літературна кава й книжки малого міста

21.01.2016 0 Автор:

Не кожне місто може похизуватися літературними кав’ярнями, а от невелике містечко в Івано-Франківській області ? Коломия із 61 тисячею населення ? може. Майже 2 роки тому містян потішило відкриття «Букініста» ? простору для хороших книг та їх поціновувачів. Щодня тут безперевний потік відвідувачів: кава бадьорить, а книги надихають.

Читомо теж побували у коломийській кав’ярні з книжковою назвою, щоб розповісти вам про неї.

 Історія

Творцями коломийського «Букіністу» стали закохані у кавову справу Катерина Верига та Оксана Фурман. Дівчата зізнаються, що давно мали задум створити місце «з родзинкою», тобто простір для приємного відпочинку і саморозвитку водночас. Катерина має досвід роботи з кавою, а Оксана – затятий букоголік, тому і вирішили поєднати улюблені заняття.

Будинок, в якому відкрили «Букініст», ? старої забудови, він розташований у історичному центрі міста, споруди якого виконані у стилі віденського Ренесансу. Вхід у кав’ярню дещо замаскований, оскільки не виходить на головну вулицю, а розташований у імпровізованому дворику. Донедавна усі книжкові події перебирали на себе музеї міста, поки не з’явилися «Букініст», де тепер відбуваються камерні заходи, та антикафе «Ґенеза» ? для більш людних зібрань.

Book_6

Читайте також: Аудіо, книги й кава в оновленому клубі «Нашого Формату»

Асортимент

Відкриваючи кав’ярню, дівчата мали на меті збирати книги лише для декору інтер’єру, але з’явилося багато охочих читати книги. Тому зараз всі відвідувачі мають можливість зануритись у цікаве читання за чашкою кави. Більшість книг у «Букіністі» перекочували із власних бібліотек засновниць та всіх небайдужих відвідувачів, адже без їхньої допомоги не обійшлося б.

Гості закладу дарують нові книги або приносять з домашніх бібліотек, таким чином поповнюючи книжкові полиці. «Бувають різні випадки. Наприклад, пані Людмила, постійна клієнтка, дарувала нові книжки досить дорогих видавництв, зокрема «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-Ги». Це дуже цінно для нас та відвідувачі», ? каже Катя.

Book_5

«bOtaN»: оренда нон-фікшину й корпоративні бібліотеки

Кожен знайде тут щось для себе: від класичної прози до сучасної поезії. Є також повні серії книг («Библиотека всемирной литературы», «Бібліотека пригод», «Галактика фантастов»); книжки видавництв «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «ВСЛ» «DISCURSUS», «Кальварія», «Книги-ХХІ», «КСД», «Лілея-НВ», «Основи», «Смолоскип», «София», «Фоліо» тощо; зібрання англійською, російською і польською мовами.

Цінова політика

Книжки у кав’ярні можна також купити або обміняти. Книгообіг відбувається постійно: приносиш свою – береш будь-яку з полиць, а придбати іншу можна досить дешево – до 50 гривень. Таку ціну господині закладу пояснюють тим, що книги хоча й у хорошому стані, але були вживані.

Проекти

«Букініст» ? одне з небагатьох місць в Коломиї, відкритих для літературних вечорів. Ініціаторами проектів стає переважно молодь: поетеса Іванка Шромида організувала два відкриті читання зі збором благодійних коштів, а також місцева літературна студія «ЛяПіЧ» (люди, які пишуть і читають) саме тут закривала свій перший сезон.

Book_3

ЛяПіЧ – це зібрання підлітків та молоді, які дуже люблять книги, починають писати самі та активно долучаться до організації літературних подій. Збираються вони щотижня у приватному помешканні, яке називають «вежа», але часто можна їх зустріти і тут – у «Букіністі», де обирають далекий тихий куточок, щоб закінчити прочитання чергової книги для обговорення.

Випити каву в «Букіністі» мали нагоду і відомі гості з інших українських міст, зокрема письменники Богдан Ославський, Василь Карп’юк, Дмитро Лазуткін, Мідна і навіть Олександр Ірванець, що дуже тішить творців закладу.

Book_1

«БУК» по-одеськи: книгарня для великих і малих дітей

Приміщення

Кожної пори року в інтер’єрі кав’ярні змінюються тематичні прикраси. Влітку та навесні ? це живі квіти, восени ? гарбузи і листя, та відвідувачам особливо до душі різдвяний «Букініст». Атрибути зимових свят: прикраси, іграшки, ліхтарики і навіть книги у формі ялинки, ? створюють особливу атмосферу, яка заманює зігрітися у холодні зимові вечори.

Є у кав’ярні і «позасезонні» декоративні деталі, серед них ? погруддя Вольтера, який приємно усміхається гостям, об’ємні геометричні фігури, оригінальні свічки.

Book_2

Книгарня «Небо»: акцент на мистецтві

Плани

На питання про майбутні вечори і презентації, засновниці відповідають: «Плани є, але, на жаль, маємо замало місця. На такі заходи приходять до півсотні людей, а заклад може вмістити лише 30». Приміщення розширити неможливо, а про переїзд власниці поки що не думають, використовують ті можливості, які є сьогодні.

Читач

Читачі в «Букіністі» різного віку: як люди поважного віку, так і коломийські студенти. Зранку забігають дорогою на навчання чи роботу, а ближче до обіду зал заповнюють відвідувачі, котрі вже без поспіху читають і п’ють каву.

Book_7

Загалом коломияни потроху звикають до активного літературного життя у місті, хоча іноді й досі дивуються випадковій зустрічі з відомим поетом чи поеткою в кав’ярні. Аудиторія адаптовується на зустрічах із письменниками та під час відкритих літературників із місцевою молоддю.

Контакти

м. Коломия,

бульвар Лесі Українки, 5

Пн-сб: 8.00 – 20.00
Нд: 10.00 – 20.00

Vk: Кав’ярня «Букініст»

Фото: Микола Король

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe