Читомо > Місця > Книгарня «Небо»: акцент на мистецтві

Місця

Книгарня «Небо»: акцент на мистецтві

29.10.2014 0 Автор:

Нещодавно Читомо завітало до нової столичної місцини – мистецької книгарні «Небо». За нашими підрахунками, це вже друга книгарня, що відкрилася у Києві протягом останнього місяця, і така активність не може не тішити. Про те, як з’явилося «Небо» і чим воно особливе, ми дізнавалися у директора книгарні Ксенії Денисенко

IMG_8450

Історія

Новий заклад розташувався у підвальному приміщенні одного з будинків Печерського району. Це не зовсім центр, але вибір місця зумовлений тим, що книгарня «Небо» – дочірній заклад однойменної арт-галереї, що вже протягом п’яти років працює неподалік у цьому ж районі.

Як розповіла Ксенія Денисенко, у галереї і зараз є невелика книжкова лавка, де пропонується переважно дитяча література. «Ми помітили, що люди, відвідуючи арт-галерею, активно цікавляться цим книжковим куточком, до того ж постійно запитують щодо тих чи інших мистецьких видань. Тому ми вирішили відкрити невелику книгарню як продовження галереї. Назву взяли таку ж, тому в нас все під одним брендом – одним «Небом» 🙂 Зауважу, що в галереї лавка працюватиме і далі». Окрім Ксенії, у книгарні працює також Єлєна, менеджер з продажів, а засновником як галереї, так і книгарні є Ірина Іванова.

Щодо самого приміщення, то за словами Ксенії, якоїсь особливої історії з ним не було. «Нам його просто запропонували, а ми швидко погодилися», – говорить директор. Над інтер’єром засновники працювали самі, на що у них пішло близько чотирьох місяців.

Мистецька книгарня «Небо»

Заклад має дві кімнати – в одній, меншій, представлено виключно дитячі видання, різні іграшки й милі дрібнички для привернення уваги маленьких відвідувачів.

Мистецька книгарня «Небо»

У другій залі пропонується вся інша література, тут також проводяться різні акції – презентації книг, авторські читання.

Асортимент

Мистецька книгарня «Небо»

Засновники «Неба» прагнули акцентуватися на літературі мистецької тематики, тож значна частина асортименту – альбоми й дорогі ілюстровані видання про живопис, фотографію, декор, моду тощо. Є також кілька навчальних видань, зокрема з живопису.

Мистецька книгарня «Небо»

Водночас у книгарні багато традиційних пропозицій: художні, історичні, дитячі видання, книги про подорожі, психологію тощо.

Мистецька книгарня «Небо»

Є й букіністична полиця. «Тут представлені недорогі видання про мистецтво. Ними цікавляться переважно студенти, які, наприклад, пишуть якісь наукові роботи», – пояснила Денисенко. До речі, студентів тут і справді багато, бо довкола книгарні розташовано кілька вишів, зокрема Київський національний університет культури й мистецтв. «Ще у цьому районі багато мистецьких майстерень, тому художникам також цікаво прийти сюди, погортати якісь альбоми», – зазначає директор.

Співпраця з видавцями

Книгарня поки працює з українськими («Зелений пес», «А-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Видавництво Старого Лева», «Основи») та російськими («Эксмо», «Клевер») видавництвами. «Надалі плануємо розширити співпрацю з українськими видавцями й налагодити контакти з іншими закордонними. Зокрема, зараз активно ведемо переговори з німецьким видавництвом Tacshen (спеціалізується на книгах про мистецтво – Читомо). Також у перспективі кілька великих лондонських видавництв», – розповідає Ксенія.

Мистецька книгарня «Небо»

Директор відразу ж зауважила, що попит на привезені книги, з огляду на ціни, які вони врешті матимуть, буде невеликий. «Але в будь-якому разі ми намагатимемося зробити ці книги доступнішими й «просувати» співпрацю, адже потрібно знайомити наших людей із тими виданнями, які виходять за кордоном», – додала співрозмовниця. Крім цього вона зазначила, що їх тішить співпраця з українськими видавцями, які, мовляв, охоче йдуть назустріч малому бізнесу.

Ціни

Щодо нинішніх цін, то, за словами Ксенії, за значними «накрутками» вони не женуться, зважаючи на те, що потенційні відвідувачі – переважно студенти.

Мистецька книгарня «Небо»

«Ціни коливаються від двадцяти гривень до кількох тисяч гривень за альбоми з моди чи декору, що, ясна річ, не кожному по кишені», – зазначила директор. Очевидним є й те, що книги російських видавництв тут є дорожчими, ніж вітчизняні видання.

Плани

Книгарня відкрилася менше місяця тому і, як зазначила Ксенія, потрібен час, аби обжитися й налагодити співпрацю з новими видавцями. Те ж із заходами, зокрема, засновники прагнуть залучати авторів дитячих книг для проведення читань у «Небі». «Головні наміри – більше літератури й більше задоволених читачів. Ситуація в країні непроста, але треба від цього якось відходити. Якщо грузнути з ранку до вечора в телевізорі, то це нічим хорошим не завершиться. Треба хоча б якісь маленькі задоволення людям дарувати. На мій погляд, хороша книга завжди здатна відволікти, привнести світло й радість в душу читача. Тому ми намагаємося, щоб такого світла було більше», – додала директор.

Місце:

Київ, вулиця Чигоріна, 59

Період: 

Пн–Сб: з 10:00 до 19:00

Facebook-сторінка

Читайте також про ще одну київську книгарню, що відкрилася нещодавно: «Довженко. Книги. Кава. Кіно» і не тільки і про новий арт-простір: Книжковий клуб «Булгаковский»: вінтаж і домашній затишок

 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe