Вчора, 22 лютого, у книгарні “Є” відбулась презентація виставки “Арт книга”, що запланована на 10-25 березня. І хоча поглянути на книги-артефакти можна буде лише за кілька тижнів, підготувати публіку до такого мистецтва вирішено розпочати уже зараз.
Із книгою художника знайомили організатори – директор Музею книги і друкарства України Валентина Бочковська, координатор виставки Настя Денисенко та, власне, самі художники – зокрема Олег Грищенко, автор незвичайної збірки “Махновірші”.
.
Валентина Бочковська розповіла, які книжкові скарби заховані в Музеї книги й друкарства України, та які необхідно “винести” на люди, включаючи нещодавно подароване книжково-письмове приладдя Президентом України Віктором Ющенком. Також незабаром у музеї відкриється папірня, і кожен відвідувач зможе наблизитись до процесу книжкотворення.
;;
бб
ьь
Насті Денисенко лікнеп проводити не довелося, але із однозначним тлумаченням явища книги художника згоди дійти все ж не вийшло: здається, це надто інтимно, і самі художники розуміють її по-своєму. Правда, координатор виставки зацікавила запланованими майстер-класами й лекціями, а також показала ряд унікальних експонатів у світлинах, які кожен відвідувач зможе побачити на власні очі.
;;
ж’
mmж’
Про технологію книжковиробництва, натхнення й різноманіття форм видань весело розказав запрошений молодий художник Олег Грищенко.
єє
жжжж
Представники сайту “Читомо” розповіли, як їм вдається піарити талановитих творців артбуків на сторінках сайту.
;;
юю
А також вирішили підійти до проблеми артбуків з кількох ракурсів: як витвору мистецтва, як окраси-прикраси-доповнення до чогось, реклами й непоганого заробітку. Так-так, адже у світі продаж книг художника давно поширене й цікаве явище, яке діє у комерційному ключі. То чого б це українським книжкотворцям не заробляти на плодах мистецьких?
,,
бб
жждд
Що із цього вийшло – поки що дивіться на світлинах Євгенії Перуцької, а уже з 10 числа – у Музеї книги і друкарства на власні очі та у наших репортажах.
irko_pupirko and huha.mohovynka
.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
![]() |
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook