Цими вихідними в Школі візуальних комунікацій (SVC) відбувся обіцяний майстер-клас Paper Weekend. Заняття з ілюстрації тут відбуваються регулярно, але цього разу з ілюстративних технік практикували паперові. Викладачами стали Аня Хоменко – художник-ілюстратор, спеціаліст з книжкової та журнальної ілюстрації, Ігор Чалий – дизайнер, художник-ілюстратор, спеціаліст з паперової пластики та Даша Бабченко – художник-ілюстратор, спеціаліст з макетування. Що з цього вийшло, Читомо розповіла Аня Хоменко.
Першопочатково планувався майстер-клас з техніки pop-up. Але в ході роботи ми вирішили познайомити охочих не лише з об’ємною ілюстрацією, але й з технікою paper cutting, щоб у результаті кожен учасник навчився поєднувати різні паперові техніки в одному проекті. Так прийшла ідея створення дводенного воркшопу з паперової пластики.
Учасники заходу дізнались, що таке паперова пластика, що вона в себе включає та в яких сферах використовується. Також усі вони мали змогу попрацювати з професійними інструментами та дізнатись особливості роботи у створенні паперової ілюстрації.
Звісно, було виділено час і на знайомство з яскравими представниками у сфері паперової пластики. Ми переглядали та аналізували роботи таких відомих художників та студій як Rob Ryan, Chloe Fleury, Bomboland та інші (хто не пішов по лінках, той багато втратив – Ред.). Всі обрані для презентації проекти дуже відрізнялись за стилістикою. Це дало змогу зрозуміти, що паперова ілюстрація зараз є досить популярною, цікавою та має безліч можливостей для реалізації.
Обидва дні були досить насиченими і на практичні завдання: ми вирізали, клеїли, макетували і навіть мали завдання, що включали в себе роботу над реальними кейсами. Спершу працювали над простими завданнями та схемами, а потім і над брифами.
Загалом я приємно вражена результатами, які показали учасники воркшопу. Їм вдалося створити насправді яскраві та стильні роботи. Більшість виконаних робіт уже можна використати в комерційній ілюстрації.
В результаті ми отримали багато унікальних робіт, кожна з яких тою чи іншою мірою відповідає індивідуальності свого автора. Для прикладу, pop-up Анфіси Хліб:
А ось робота Олени Мишанської. Оленка давно працює в техніці витинанки, тож їй легко вдалося поєднати і витинанку, і pop-up:
Дизайнер Оксана Олефіренко добре попрацювала над паперовим леттерінгом, який хоч зараз можна використати в оформленні кафе.
Сподіваюся, що кожен учасник воркшопу не просто відкрив для себе нову техніку, але й набрався достатньо вражень для подальших творчих пошуків та починань. Тепер залишилось не розгубити всього натхнення, бути терплячим та працювати, працювати, працювати 🙂
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook