Читомо > Новини > Катерина Калитко отримала премію імені Джозефа Конрада

Новини

Катерина Калитко отримала премію імені Джозефа Конрада

15.11.2017 0 Автор:

Польський інститут у Києві вручив цьогорічну літературну премію імені Джозефа Конрада-Коженьовського Катерині Калитко. Про це оголосили це церемонії вручення премії в Музеї історії Києва.

Катерина Калитко — українська письменниця, перекладачка, авторка шістьох поетичних збірок та двох книжок прози. Остання на даний момент книжка — збірка оповідань «Земля Загублених, або Маленькі страшні казки» вийшла в 2017 році у «Видавництві Старого Лева».

Калитко досліджує та перекладає сучасну літературу Боснії і Герцеговини, а її твори перекладалися англійською, російською, польською, німецькою, вірменською та на іврит.

Переможниця отримає нагороду розміром 3000 євро, а також можливість піврічного стажування у Польщі в рамках стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща «GAUDE POLONIA».

Як відомо, до списку фіналістів цьогорічної премії також потрапили Любко Дереш та Ірина Цілик.

Фіналістів і переможницю обрало польсько-українське журі у складі: Катажини Вензовської, Богдана Задури, Віталія Сича, Євгенія Стасіневича та Ганни Улюри. Як зазначається, усього на премію було подано 22 кандидатів, яких номінували українські та закордонні культурні інституції, видавництва та приватні особи.

Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського була заснована 2007 року. Її вручають раз на два роки. Премія присуджується українському письменникові віком до 40 років, незалежно від місця його проживання, прижиттєво, за прозову україномовну творчість, що порушує актуальні теми, змушує до рефлексії, розширює знання про інші культури. Журі оцінюватиме виключно прозову творчість кандидатів і не враховуватиме здобутки в поезії, драматургії та літературній критиці.

Минулих років премії отримували: Софія Андрухович (2015), Таня Малярчук (2013), Наталка Сняданко (2011), Сергій Жадан (2009) і Тарас Прохасько (2007).

Раніше повідомлялося, що стали відомими претенденти на Шевченківську премію з літератури

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe