Читомо > Майстер-клас > Ліногравюрна листівка з Катериною Рахмановою

Майстер-клас

Ліногравюрна листівка з Катериною Рахмановою

01.04.2015 0 Автор:

Художниця і майстриня Катерина Рахманова – з Росії. Проте в Києві вона живе вже кілька років, а нещодавно остаточно вирішила залишитись в Україні. Сьогодні вона запускає лінійку лляного одягу, малює красиві літери, вирізає по дереву, опановує кераміку і працює в садочку Монтессорі. Читомо хочеться познайомити вас із цією непересічною людиною, тому сьогодні пропонуємо долучитися до ось такого майстер-класу.

Для початку потрібно вибрати ідею, намалювати ескізи. Потім перенести їх на кальку, а з неї вже – на лінолеум. Не забувайте, що переноситься все дзеркально (друкується – теж).

katya_press1

Далі стамесками (у мене вони для дерева) потрібно вирізати все те, що не має бути надруковано на вашій гравюрі.

katya_press2

Вони можуть мати різні за шириною леза. Для тонких ліній – використовуйте стамески з вузьким лезом, а там, де потрібно вирізати багато «простору», зручніше користуватися широкими напівкруглими лезами.

katya_press3

На цьому прикладі хочу вам показати один важливий принцип – коли ви хочете надрукувати щось невелике, наприклад, ручка від чайника на цьому знімку, потрібно залишити трохи лінолеума поруч, для того, щоб вам було зручніше друкувати. Можна було б відрізати зайвий лінолеум зовсім, але тоді ручка від чайника буде майже окремо від усієї гравюри, і ви не зможете рівномірно розподіляти вагу при перенесенні зображення.

katya_press4

Тепер про папери. Ви повинні заздалегідь приготувати потрібний формат аркуша, примірявши ескізи. Так само дуже важливо вибрати фактуру паперу. Якщо ви в невизначеності – купіть кілька різних великих аркушів, виріжте з них потрібний формат, розкладіть стосиками, щоб у процесі друку не заплуталися і спостерігати як себе поводить різний папір. Наступного разу ви зможете вже цілеспрямовано обирати той ефект, який ви хочете отримати. Дуже важлива щільність паперу. Все залежить від ваших цілей – якщо ви хочете зробити листівки, тоді потрібно брати щільніший папір, а якщо залишити в рамочці під склом – підійде більш тонкий, друкувати на такому буде легше. В будь-якому випадку, тут важливо пробувати!

katya_press5

Підкладіть аркуш паперу під гравюру і починайте прокатувати по ній валиком (аркуш допоможе вам не забруднити скло, і зберегти чистоту, якої бажано дотримуватися при всьому процесі, бо якщо на це не зважати, можна випадково залишити відбиток на аркуші в непотрібному місці).

katya_press6

Після того, як ви рівномірно покрили форму, вам потрібно буде покласти її на інший чистий аркуш, а зверху накрити папером, на якій і залишиться відбиток. Для того, щоб ви знали, як гравюра буде розташована на аркуші, можна попередньо обвести по контуру аркуш, на який переноситься зображення. Тоді ви будете класти зверху папір орієнтуючись на те, що він повинен збіштися з обведеним контуром, а гравюра сама собою буде в центрі (якщо ви цього прагнете).

katya_press7

Накриваємо підготовленим папером для естампа (відбитка гравюри), дуже акуратно притискаємо пальцями –для того, щоб фарба трохи прилипла до аркуша і віддруковувати було легше. Будьте уважні, щоби він не змістився.

katya_press8

Ви можете підняти аркуш і подивитися, який вийшов відбиток. Якщо залишилися незадруковані місця – можна прикласти назад і додрукувати, а якщо вам все подобається – акуратно зніміть його повністю. Відбиток готовий!

katya_press9

katya_press10

 Читайте також: Шедеври на лінолеумі від Іллі Вікторова

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe