Читомо > Казкарка > Добірки > Зайці, тигри та супергерої: найцікавіші дитячі книжки квітня

Добірки

Зайці, тигри та супергерої: найцікавіші дитячі книжки квітня

27.04.2017 0 Автор:

Щомісяця ми відстежуємо найгарячіші на найцікавіші новинки серед дитячих і підліткових книжок та оперативно розповідаємо про них. Квітень для українських видавців – час підготовки до «Книжкового Арсеналу» в Києві, який відбудеться 17-21 травня. Головні сюрпризи вони приберегли до того часу. Проте й цього місяця було кілька приємних несподіванок.

До нас на чай заходив тигр!

Джудіт Керр / переклад Катерини Міхаліциної. – Львів: ВСЛ, 2017

Вік: 3-6

 630
Перша та досі найпопулярніша серед книжок авторки (1968). Історію про тигра письменниця часто розповідала своїм дітям перед сном, а опісля вирішила записати й намалювати. Розповідь про те, як Софі з мамою чаювали з тигром, подано у форматі книжки-картинки з доволі реалістичними малюнками.

tygr

Джудіт Керр – знана британська дитяча письменниця. Вона народилася 1923 року в Берліні. 1933 року родина з єврейським корінням переїхала до Лондона. Під час Другої світової війни Джудіт працювала в Червоному хресті, а згодом, отримавши відповідну освіту, стала художницею. Писати почала вже в зрілому віці для власних дітей. Серед найвідоміших її творів – підлітковий роман «Коли Гітлер вкрав рожевого кролика».

655

Спи міцно, моє будівництво

Шеррі Даскі Рінкер, Том Ліхтенгелд. – Київ: ARTBOOKS, 2017

Вік: 3+

construction_site_1

Ох і напрацювалися за день сумлінні машини: вантажний кран, бетонозмішувач, самоскид, бульдозер і екскаватор. Настав час відпочинку, будівництво засинає. А разом з ним мають засинати і маленькі слухачі, принаймні, саме для цього було створено «сонну» книжку, яка стала бестселером New York Times.

Якщо до редагування тексту можуть бути дрібні зауваги, то візуальна частина підкорює і маленького, і дорослого читача. Видавництво ARTBOOKS, обравши нішу книжок, що вражають насамперед художнім втіленням, чітко дотримується стратегії.

razvorot_3

Читайте також: Сучасні вірші для дітей: що читати

655

Так сильно люблю тільки тебе; Так добре бути разом

Ютта Ланґройтер ; художник Штефані Дале / переклад Наталі Якубчак. – Харків: Читаріум, 2017

Вік: 3-6

650

Дві книжки-картинки про зайчика Йозі розповідають про впізнавані ситуації в житті дітей. Одного разу головний герой посварився із сестричками: вередування й ревнощі сплелися в тугий вузол. Але невдовзі щире переживання за них допомогло Йозі помиритися із сестрами й другом.

У другій книжці Йозі вирішує, що жити в якійсь іншій родині буде краще. Може, не доведеться вмиватися чи робити зарядку із самого ранку… Випробувавши всі варіанти, зайчик усе ж приходить до думки, що вдома – найкраще.

651

Німецька письменниця та дипломований психолог Ютта Ланґройтер, достовірно відтворюючи сімейні ситуації чи міні-конфлікти, проводить Йозі крізь усі стадії переживання та приводить до доброго й зворушливого фіналу.

655

Обережно!

Ґжеґож Касдепке / переклад Ірини Котлярської-Фесюк. – Харків: Школа, 2017

Вік: 5+

17760817_1275827825857556_5684481740241373596_o

Нова книжка сучасного польського письменника Ґжеґожа Касдепке розповідає про те, як дітям уберегтися від нещасних випадків. Гострі предмети, гарячі рідини, отруйні речовини — усе це може бути небезпечним. Але «застерегти» — не означає «налякати». Письменник пропонує говорити з дітьми на цю тему, жартувати, сміятися й читати.

Книжки Касдепке виходять друком уже в третьому українському видавництві. Окрім «Школи» переклади польського письменника видавалися в «Гранях-Т» та «Урбіно».

655

Кресало. Стійкий олов’яний солдатик

Ганс Християн Андерсен ; художник Юлія Пилипчатіна / переклад Надії Мірошниченко. – Харків: Ранок, 2017.

Вік: 5+

oblozhka_kresalo_soldatik_ukr

Українська «галерея» ілюстрацій до славетного данського казкаря поповнилася роботами харківської художниці Юлії Пилипчатіної. Атмосферні малюнки тонко передають настрій «Кресала» та «Стійкого олов’яного солдатика», закликаючи до розглядання і дітей, і дорослих.

Маленьким читачам буде цікаво довідатися, що дивовижного пса з ілюстрації нижче майже змальовано з домашнього улюбленця художниці. Використовуйте такі факти, аби заохочувати дітей до знайомства із сучасними письменниками чи ілюстраторами.

Clip2net_170426193532

Читайте також: Ілюстрований Андерсен: найкращі українські видання

655

Біля ковчега о восьмій

Ульріх Хуб ; художник Йорг Мюле / переклад Володимира Чайковського. – Київ: Час майстрів, 2017

Вік: 7+

426142849

Ця книжка вже виходила друком 2013 року, але тепер її перевидали із новою обкладинкою. Привернути увагу до нового накладу зовсім не зайве.

Це одне з небагатьох сучасних видань в Україні, яке в легкій, адаптованій формі намагається допомогти дитині, яка вперше замислилася над такими питаннями, як існування Бога. Ульріх Хуб розмірковує на цю тему просто, невимушено й весело. Перед нами історія пінгвінів, які не послухалися й прибули на Ноїв ковчег утрьох.

kovch

Читайте також: Книжки, які допомагають розказати дітям про любов і смерть

655

Флора і Улісс

Кейт ДіКамілло ; переклад Володимира Криницького. – Київ : Рідна мова, 2017

Вік: 9+

Uliss

Авторка «Пригод мишеняти Десперо» та «Дивовижної подорожі кролика Едварда» створила книжку про дружбу дівчинки Флори та білки-супергероя Улісса, що удостоїлася Медалі ім. Джона Ньюбері 2014 року – найвищої нагороди для дитячої літератури в США.

Флора – самопроголошений цинік і любитель коміксів, а Улісс отримав надзвичайні здібності після страшного випадку – його засмоктало в пилосос. Тато Флори ніяк не може прийти до тями після розлучення, мама дівчинки пише «рожеві» романи, серед сусідів – любителі поезії й доктори філософії… Ці та інші персонажі стають учасниками дивовижної історії, в якій пристрасті й емоції сімейної драми не залишать байдужими нікого.

Читайте також: Нагороди для дитячої літератури в США, про які варто знати

655

Маленький принц

Антуан де Сент-Екзюпері / переклад Леоніда Кононовича ; художник Аке. – Київ: Nebo Booklab Publishing, 2017

Вік: 9+

18057903_633996613461839_2462386482250245237_n

Сучасних ілюстрованих видань класичної повісті А. Сент-Екзюпері в Україні порівняно немало. Цього разу перед нами робота тайванського ілюстратора Аке.

«Маленького принца» було видано 1943 року в Нью-Йорку. Книжка майже одразу отримала світове визнання. За 70 років її перекладено майже двома сотнями мов світу та продано понад сто мільйонів екземплярів.

Clip2net_170426191730

Читайте також: 5 класичних дитячих книжок в унікальному українському оформленні

655

Оh, boy!

Марі-Од Мюрай ; переклад з фр. Зої Борисюк, Олени Борисюк. — Київ: Рідна мова, 2017

Вік: 12+

image_377329

«Оh, boy!» – це фраза-паразит у середовищі гомосексуалістів. Один із персонажів повісті – легковажний юнак нетрадиційної орієнтації, на якого, як сніг на голову, падає серйозна відповідальність – опіка над трьома сиротами, зведеними сестрами і братом.

Нікому не потрібні діти, здається, зазнали всіх бід на світі. Їхні нещастя зображено на межі гротеску, а от подальшу історію – з тонкою іронією, яка прикрашає болісний європейський гіперреалізм книжки. Це могло би бути трагедією, але майстерність авторки створила розкішний трагіфарс, який спонукає сміятися й співчувати однаковою мірою. Наполегливо рекомендуємо підліткам і дорослим.

Читайте також: Дитячі та підліткові новинки березня

655

Радимо звернути увагу

  • Совінська А. Вітамінки / Агнешка Совінська; переклад Валерії Любченко, Володимира Верховень ; художник Агнешка Совінська. – Харків : Ранок, 2017 – 32 с.
  • Сульберґ А. Привиди проти суперкрутих / А. Аудгільд Сульберґ ; переклад з норв. Наталі Іваничук. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 200 с.
  • Романишин Р.,  Лесів А. Голосно, тихо, пошепки  / Романа Романишин, Андрій Лесів. — Львів : Видавництво Cтарого Лева, 2017. — 56 с.
  • Прохасько М., Прохасько Т. Життя і сніг / Мар`яна Прохасько, Тарас Прохасько ; ілюстратор Мар`яна Прохасько. — Львів : Видавництво Cтарого Лева, 2017.
  • Агата Містері. Бенгальська перлина / Сер Стів Стівенсон; переклад з англ. Володимира Чайковського ; художник Стефано Турконі. — Київ: Рідна мова, 2017.
  • Хао К. Т. Чи скучила за мною твоя борода?/ К. Т. Хао; переклад з трад. кит. Юлії Смірнової ; іл. Паоло Доменіконі. – Київ: Nebo BookLab Publishing, 2017.
  • Тарлє Є. Ось і вона! / Єва Тардє ; переклад Лариси Тичини ; іл. Катрін Леблан. – Харків: Ранок, 2017. – 32 с.
  • Скаррі Р. Найкращий словник / Річард Скаррі; переклад Лариси Тичини; художник Річард Скаррі.- Харків : Ранок, 2017. – 72с.
  • Клінтінг Л. Кастор — на всі лапи майстер: пече пиріг та вирощує квасолю / Ларс Клінтінг ; переклад зі шв. Ганни Мамчур. — Київ : Час майстрів, 2017. — 72 с.
Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe