Читомо > Видане > Найповніше вибране Жадана “Динамо Харків”

Видане

Найповніше вибране Жадана “Динамо Харків”

11.04.2014 0 Автор:

На IV Книжковому Арсеналі видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА вирішило порадувати фанатів Жаданової поезії збіркою найвідоміших віршів з усіх попередніх книжок, а також нових, досі не опублікованих текстів. На презентацію “Динамо Харків” зібралося близько 300 жаданоманів. Частина зайняла місця на стільцях, решта була змушена юрбитися в проходах та біля сцени.

“Найактуальнішого українського поета” представив директор видавництва Іван Малкович, який відразу зауважив, що Жадана зрозуміють навіть вороги: перевернувши книжку, вони прочитають “нада ж”.

Також він відзначив пророчий символізм кольору обкладинки.

IMG_2227_new

“Колір можна вибрати лише той, який є в палітрі, а їх там не так і багато, пояснив Малкович. — Я запитав у Сергія, який колір він хоче. Жадан подивився секунд десять і сказав: “Цей”. На що я відповів, що Андрухович уже вибрав сусідній. І що вони, бачте, мають такий королівський смак. Сергій тоді сказав: “Нічого, я вибрав — і все”. Потім, коли книжка вже виходила, він передзвонив мені і запитав, чи я вже купив тканину на обкладинку. Я сказав, що купив. На що Жадан відповів: “Ех, жаль, може, краще було чорний вибрати?”. І коли книжка вже вийшла, Сергій потрапив до лікарні, весь закривавлений, і ми подумали: “Слава Богу, що вибрали, принаймні, червоний колір, а не чорний””.

IMG_2165_new

Сам Жадан розповів, що персонажі його найновіших текстів, (не всі, звичайно), — але це ті, хто стояли на Євромайдані.

Пізніше, на питання, як він реагує на слова Добкіна, що Сергій є лідером харківського “Правого сектора”, Жадан відповів: “Якщо після цієі брехні Добкін втратить ще кілька відсотків, я вважатиму свою місію виконаною”.

IMG_2305_new

Що стосується книжки, за словами Сергія, поетам дуже важливо видавати збірки вибраного і перечитувати те, що вони написали: щоб зрозуміти, навіщо вони це писали і що мали на увазі. Водночас, він зізнався, що коли перечитує речі, які написав 20 років тому, то, “не розуміє їх, точніше, просто не відчуває — наче це написано зовсім іншою людиною”.

Хтось із читачів зауважив, що в Жадана вірші, переважно, — про любов і смерть.

“Ці речі взаємопов’язані. Можна написати півкнижки про любов, півкнижки — про смерть. Або одну книжку про любов, іншу — про смерть. Я раніше більше писав про смерть, а зараз більше читаю про любов. Тепер більше пишу про любов, яка закінчується смертю”.

Настя Івашина

Світлини Наталі Корнієнко

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe