Читомо > Інтерв’ю > Шити броники душі: освітній проект «Відкривай Україну»

Інтерв’ю

Шити броники душі: освітній проект «Відкривай Україну»

06.04.2015 0 Автор:

Віднедавна освітній проект для дітей Сходу «Відкрий Україну» розширив набір курсів ще одним – літературним. Проект заснований фондом «З країни в Україну» і покликаний презентувати українську культуру, згуртувати молодь з Донецької і Луганської областей, а окрім того, надати можливості для самореалізації. Олна з координаторок програми Настя Мельниченко розповіла Читомо про цю ініціативу.

– Як виникла ідея таких освітніх лекцій?

– Автором ідеї є Денис Блощинський, співзасновник фонду. Він розуміє, що ресурси треба вкладати в освіту, «шити броники душі», як він каже. Якраз у провінційних містечках підлітки практично не мають змоги навчатися десь поза школою, тому ми вирішили займатися саме провінцією. А чому Схід – бо наш фонд працює саме зі східною Україною, і щоб не прокладати шлях крізь джунглі, ми пішли вже протореним шляхом. Спершу в нас було 5 напрямків, без літератури. Але посипалися питання: де література? І ми трохи з острахом взялися і за цей напрямок. З острахом, бо дітей важко «зачепити» літературою, вона не така видовищна, як танці чи музика. Але, здається, все вийшло.

– Яка ваша мета?

– Мета – показати, що Україна – це сучасно, це в контексті світових тенденцій, що це класно і цікаво. Ми рекламуємо Україну в першу чергу. По-друге, ми даємо дітям щось цікаве, чим вони можуть займатися. Одна мама дякувала нам, що раніше її дитина десь валандалася, а зараз щодня зустрічається з іншими людьми з команди, щось вигадує таке творче. По-третє, ми хочемо здружити поміж собою проукраїнську молодь на Донбасі. Адже всі ці діти знайомляться між собою під час презентацій і спілкування на нашій спільноті у вконтакті, і скоро їх об’єднає якась спільна справа. Наприклад, на образотворчому мистецтві ми дамо їм завдання розмалювати сірі стіни їхнього міста. І ось уже команди-конкуренти разом долучаються до творення чогось прекрасного, мистецького, що покращить міське середовище.

– Яке технічне обладнання потрібно мати, щоб реалізувати такий проект?

– Камера, світло, комп’ютер – це для запису лекцій. Якщо ж говорити про проект загалом, то потрібні ще автобуси, музичне сценічне обладнання, сценічне світло, проектори тощо…

– А скільки лекцій уже записали і скільки ще маєте на меті?

– Ми записали наразі майже всі лекції. Просто ще не всі змонтували. Початково мало бути 120 відеоуроків по 20 хвилин, але ми відступили від плану в той чи той бік. Наприклад, література – це десь 18 лекцій, а образотворче мистецтво – 37, хоч початково мали писати по 30 лекцій на кожен напрямок.

Читайте також інтерв’ю з Настею Мельниченко: Історична ніша провисає, а патріотизм зашкалює

– Як розповсюджуватиметься контент?

– Через інтернет, а також ми привозимо лекції окремо на дисках кожній команді-учаснику.

– Його використовуватимуть на сході, яким чином?

– Підлітки мусять переглядати лекції, аби пройти тести, складені по них. Лише склавши тести, вони отримують право подати свій шкільний проект на наш конкурс, який відбувається у рамках «Відкривай Україну».

Курс «Література»

Контакт: Anastasiia Melnychenko (Facebook)

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe