У традиційному форматі інтерв’ю «7 запитань» ми знайомимо читачів із найцікавішими українськими авторами та ілюстраторами. Героїня сьогоднішньої розмови – письменниця Лариса Денисенко.
1. Назвіть книжки, які ви написали.
«Забавки з плоті та крові», «Кавовий присмак кориці», «Корпорація ідіотів», «Танці в масках», «Помилкові переймання або життя за розкладом вбивць», «24:33:42», «Сарабанда банди Сари», «Відлуння. Моє життя від загиблого діда до померлого», «Калейдоскоп часу», «Розрахунковий стан», «Нова стара баба» – для дорослих, хоча «Забавки…» як і «Сарабанда…» цілком підійдуть для підлітків. «Ліза та Цюця П.», «Життя видатних дітей», «Правобукварик», «Майя та її мами» – для дітей.
.
Упорядниця і співавторка збірок: «Жити-пити» та «ПРОти НАСильства».
2. Що для вас означає термін «дитяча література»?
Дитяча література – початок дружби з книгами, героями та героїнями. Неймовірний світ, де дитина знайде співрозмовників та співрозмовниць, розвиватиме фантазію, вживлюватиметься на сторінках. Це як дружба з дитинства. Можливо, ти розійдешся зі своєю подругою чи другом, але ви одна одну навчили дружити, спілкуватися, обмінюватися найважливішим, відстоювати одна одну, перемагати, долати труднощі, радіти, щось спробувати вперше разом. Так і дитяча література навчить любити книжки та читання, формує читацький досвід.
Читайте також: 7 запитань письменнику: Наталія Щерба
3. На які теми вам найскладніше писати? Чому?
Мені складно писати про щастя. Нескладно написати про це есей, передати свої відчуття, нескладно знайти поетичні слова, але все одне писати складно. Набагато легше для письма дається складна й проблемна драматургія. Коли людина нещасна, є стільки різноманітних «чому» і «як це сталося», і про це дуже кортить розповісти. Коли людина щаслива, ти просто хочеш посміхатися разом із нею. Або самій посміхатися. А не писати про це. Можливо, щастя частіше буває втаємниченим, аніж відкритим, і йому не надто подобається, що хтось про нього щось розповідатиме.
.
.
4. Уявіть час як 100-відсоткову шкалу. Cкільки відсотків ви відводите читанню і скільки – письму?
45% – читання, 30% – осмислення, 25% – письмо.
5. Які книжки допомагають вам у творчій роботі?
Абсолютно всі ті, що я читаю. Музіль своїм текстом «Людина без властивостей» відкрив для мене ретельну роботу над красою слова. І я цьому вдячна.
6. Опишіть ваше робоче місце.
Звичайне робоче місце без літературних особливостей. За цим столом я складаю позови до суду, пишу різноманітні концепти, стратегії, заяви. Розробляю навчальні курси та тренінги. І пишу книжки.
.
.
7. Ким із літературних персонажів ви могли б бути?
Я могла б бути всіма відомими детективами й таємними агентками.
Читайте також: 7 запитань письменнику: Галина Ткачук
Фото: nv.ua, wz.lviv.ua
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook