Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» пропонує дуже насичену програму для дітей та підлітків. Ми її проаналізували та обрали для вас головні події.
Зіркові батьки читатимуть дітям
Читати дітям – необхідно, і тати мають бути задіяні в цьому не менше, ніж мами. Фонд народонаселення ООН запросив популяризувати ці дві ідеї на «Книжковому Арсеналі» українських зіркових татусів.
У четвер усім охочим малюкам читатимуть танцюрист Влад Яма та артист Євген Кошовий (18 травня, 11:00, зал «Дукат»). У п’ятницю – спортсмен, найсильніша людина України й світу Василь Вірастюк та співак Олег Скрипка (19 травня, 10:00, зал «Дукат»). У суботу розважати дітей читанням продовжить лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя (20 травня, 10:00, зал «Дукат»).
Зіркові читання в межах уже іншої ініціативи – Книголав – продовжать Марина Леончук, Марічка Падалко, Дарія Плішко та Марина Сосюра (18 травня, 14:00, Кінозал №1).
Читатимуть дітям і музиканти, продюсери та радіоведучі Соня Сотник, Сергій Кузін, Олег (Мох) Гнатів (19 травня, 18.00, Дитячі майстерні).
Популярні дитячі письменники Європи зустрінуться із читачами
Почесними гостями дитячої програми «Книжкового арсеналу» стануть кілька популярних в Європі дитячих письменників та ілюстраторів. Вони презентуватимуть свої книжки, роздаватимуть автографи та дискутуватимуть на складні теми.
Норвезька письменниця Аудгільд Сульберґ представить серію книжок про «Суперкрутих» для молодшого підліткового віку (18 травня, 17:00, дитяча сцена, зал «Папір»), а також почитає свою книжку зі сцени (19 травня, 12:00).
Британська письменниця Кет Везеріл представить книжку «Дика магія. Дивовижні історії з усього світу» (20 травня, 12:00, дитяча сцена, зал «Папір»).
Польська письменниця Катажина Ририх презентує книжку «Про Стівена Гокіґа, Чорну Діру та Мишей-Під-Підлогою» та візьме участь у дискусії «Як писати про неповносправних для дітей і підлітків?» (20 травня, 13:00, зал «Гербарій»).
Зустрітися з популярним швейцарським письменником Францом Голером та подивитися виставу за мотивами його «Великої книжки» можна буде 21 травня о 16:00 на дитячій сцені (зал «Папір»).
Почесна гостя Дитячої програми, письменниця та ілюстраторка Анна Хьоґлунд презентує книжку «Бути кроликом» про ексзистенційні переживання підлітка (21 травня, 13:00, дитяча сцена).
Дітям покажуть уривки майбутніх гучних прем’єр
На екранізацію повісті «Сторожова застава» сучасного метра дитячої літератури Володимира Рутківського глядачі чекають вже понад рік. У ній розповідається про сучасного школяра, який потрапляє в часи богатирів Київської Русі. Секретні кадри й робочі матеріали майбутньої прем’єри можна буде побачити 20 травня в Кінозалі №1 об 11:00.
Ще дві довгоочікувані прем’єри – українські мультфільми «Мавка. Лісова Пісня» та «Викрадена принцеса». Робочі матеріали майбутніх стрічок презентуватимуть 21 травня о 12:00 в Кінозалі №1.
Крім того, глядачам покажуть пілотну серію мультсеріалу «Мама поспішає додому» (19 травня о 18:00 в Залі мальованих історій), а також напрочуд оригінальні грецькі короткометражні мультфільми (19 травня о 13:00 та 20 травня о 14:00 в Кінозалі №2).
Читайте також: Книжковий Арсенал-2017: 10 подій для ілюстраторів
Фахівці дискутуватимуть про освіту та виховання
У межах КА відбудеться чимало семінарів та дискусій, розрахованих на батьків та освітян. Радимо не оминути увагою:
- Дискусія «Змінити освіту за Кеном Робінсоном, або Чому творчість врятує світ» (17 травня, 17:00, Дитяча сцена).
- Презентація єдиної інтернет-платформи інклюзивної літератури в Україні (18 травня, 10:00, зал «Дукат»).
- Дискусія «Що потрібно зробити для того, щоб діти полюбили науку» (18 травня, 12:00, Дитяча сцена).
- Урок-тренінг «1 вересня в класі з інклюзивним навчанням (19 травня, 10:00, зал «Малі»).
- Дискусія «Література у школі: кому вона потрібна й навіщо» (20 травня, 13:00, Зал мальованих історій).
- Семінар «Як мамі встигнути все з дітьми і не втомитись» (21 травня, 16:00, Читальний зал).
- Інтерактивна презентація просвітницького проекту «ЛАКІБУКС»: «Науково-популярна література для підлітків – якою вона має бути?» (18 травня, 11:00, дитяча сцена).
Читатимуть лекції про космос і природу та показуватимуть винаходи
Дітям прочитають науково-популярну лекцію за мотивами книжки «Джордж і Великий вибух» Стівена та Люсі Гокінґів. Лектор – доктор фізико-математичних наук, провідний науковий працівник Астрономічної обсерваторії КНУ ім. Т. Шевченка Богдан Гнатик (18 травня, 14:00, дитяча сцена).
Лекцію про «лікарів» та «архітекторів» у світі тварин за мотивами свіженьких пізнавальних книжок для дітей прочитає Олесь Ільченко (19 травня, 13:00, дитяча сцена).
Продовжити нон-фікшн-марафон можна буде 19 травня о 17:00. На дитячій сцені презентуватимуть інноваційні винаходи школярів та молоді.
Радимо не пропустити й презентацію швейцарських науково-популярних книжок для дітей, яку організовує посольство Швейцарії (21 травня, 14:00, Дитячі майстерні).
Для підлітків презентуватимуть надзвичайно потрібну річ – онлайн-посібник із медіаграмотності «МедіаДрайвер». Послухати й побачити можна буде 18 травня об 11:00 на дитячій сцені.
Читайте також: Тест «Ваша новинка до Книжкового Арсеналу»
Привертатимуть увагу до потреб дітей із вадами зору
- Дискусія «Як скоротити відстань між сучасною брайлівською книгою та дитиною» (17 травня 17:00, зал «Малі»).
- Майстер-клас «Аудіодискрипція мультфільмів та іншого відеоконтенту» (18 травня, 11:00, зал «Малі»).
- Презентація книжок серії «Англійський клуб шрифтом Брайля» (18 травня, 12:00, зал «Малі»).
- Презентація книжки з нотами в системі Брайля (18 травня, 14:00, читальний зал).
- Дискусія «Книга Брайлем в епоху цифрових технологій: здобутки та виклики» (19 травня, 11:00, зал «Малі»).
Проводитимуть майстер-класи, читання та презентації
Маленьких та великих гостей «Книжково Арсеналу» запрошують:
- Обертатися на русалок із художницею Віолеттою Борігард (18 травня, 17:00, Дитячі майстерні).
- Потримати свіженьку «Велику ілюстровану книгу казок» та побачити провідних українських ілюстраторів Владислава Єрка, Костя Лавра, Олега Петренка-Заневського, Івана Сулиму, Ростислава Попського, а також поета й видавця Івана Малковича та шоумена Сергія Притулу (21 травня, 14:00, дитяча сцена).
- Читати та співати з неповторним Віктором Морозовим за мотивами книжки Джулії Дональдсон «Ґруффалятко» (20 травня о 12:00 в читальному залі).
- Зустрітися з відомою «Аґрафкою» (художниками Романою Романишин та Андрієм Лесівим) та побачити їхню нову книжку-картинку «Голосно, тихо, пошепки» (20 травня, 12:00, Зал мальованих історій).
- Дізнатися, як і чому Ірена Карпа раптом написала дитячу книжку про білок (20 травня, 15:30, дитяча сцена).
- Зустрітися з авторкою резонансної книжки «Майя та її мами» Ларисою Денисенко (20 травня, 15:00, Зал мальованих історій).
- Послухати колисанки від Мар’яни Савки (20 травня, 16:15, дитяча сцена).
- Дізнатися, чи пише Юрій Винничук дитячі книжки так само добре, як дорослі (20 травня, 17:00, дитяча сцена).
- Сходити на вечірку з привидами та Сашком Дерманським (20 травня, 17:00, Дитячі майстерні).
- Вигадувати драконів із художником Олександром Проданом (19 травня, 16:00, Дитячі майстерні).
- Будувати місто своєї мрії (19 травня, 17:00, Дитячі майстерні).
- Створити тактильну книжку для дітей своїми руками (21 травня, 10:00, зал «Малі»)
- Відвідати пластиліновий майстер-клас (20 травня, 10:00, читальний зал).
- Вчитися малювати комікси з Котом Інжиром (20 травня, 12:00, Дитячі майстерні)
- Відвідати письменницький майстер-клас для дітей (20 травня, 11:00, читальний зал).
Читайте також: Топ-10 дитячих новинок «Книжкового Арсеналу»
Чільне фото: eramedia.com.ua
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook