ПОДІЯ
Йогансен-фест
27-28 вересня у Харкові відбувся Йогансен-фест з ранком німецьких читань, презентацією проекту “ЦІЛОДОБОВО”, футбольним турніром «Johansen-Cup» і науковими читаннями, присвячені самому Майку Йогансену. Детальніше – незабаром в ексклюзивноу репортажі на Читомо.
СКАНДАЛ
Харків зганьбився
Харківська влада вчергове показала своє обличчя, не надто інтелектуальне, до речі. Скандал із встановленням меморіальної дошки відомому мовознавцю, історику літератури Юрію Шевельову вийшов далеко за межі України. Попри заклики студентів, вчених, викладачів, відомих діячів України й світу до влади Харкова захистити пам’ятний знак, 25 вересня у міськраді проголосували за його демонтаж. І буквально через півгодини після рішення міськради троє невідомих розбили і забрали дошку. Але в цій історії є і позитивний момент: про Шевельова згадали всі ЗМІ, навіть найжовтіші.
.
Дружину Жулинського покарали
Злочинність серед інтелігенції. Столичний Шевченківський райсуд виніс вирок Галині Жулинській, дружині літературознавця і політика Миколи Жулинського. Її визнали винною у привласненні грошей членів кредитної спілки “Турбота”, яку вона очолює, та призначили покарання – п’ять років в’язниці з випробувальним терміном на три роки.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ
Шафа мовознавства
Професор Ужгородського національного університету Петро Лизанець видав 30-томник мовознавчих праць, результат 55-річної наукової діяльності. Це перша його презентація, але дуже врожайна. Сам професор досліджує українську та угорську діалектологію, лексикографію, фразеологію та лінгвогеографію.
ГРОШІ
Щедрі США
Цього тижня стало відомо, що від 2001 року посольство США виділило понад 1,5 мільйона доларів для оснащення українських бібліотек сучасними технологіями. Це здійснюється у рамках програми «Інтернет для читачів публічних бібліотек», що її завдання – покращити українцям доступ до інформації завдяки відкриттю у бібліотеках інтернет-центрів, які є безкоштовними для читачів. Про це повідомив посол США Джеффрі Пайєтт.
НАВЧАЛЬНІ ВИДАННЯ
160 помилок у підручнику для першачків
На 140 сторінках шкільного посібника знайшли майже 160 помилок. Йдеться про підручник з математики для першого класу, за яким навчаються українські школярі. Майже стільки ж помилок знайшли у підручнику для другокласників. Мірка довжини (замість міра), прослідкуй (замість простеж), 2 дні підряд (замість 2 дні поспіль) – елементарні мовні помилки у підручнику для першачків помітили видавці.
ЗАКОРДОННЕ
Букер і Україна
Досі Україна з Букерівською премією була пов’язана лише тим, що герой одної з номінованих на премію книг дивним чином опинився в Криму. Але відтепер зв’язків може стати більше – Букерівська премія присуджуватиметься не лише авторам із країн Співдружності націй, а всім письменникам, книги яких написані англійською мовою і опубліковані у Великобританії, незалежно від їхнього громадянства.
Книжковий журнал
А в Росії спеціалізований сайт Pro-Books.ru оголосив про запуск нового періодичного журналу про книжковий бізнесі Pro-Books Digest. Журнал виходитиме двічі на місяць, охоплюючи всі новинні та аналітичні матеріали про книговидавничий ринок. Журнал буде розповсюджується лише за передплатою, вартість одного номера – 300 руб. Пілотний номер можна скачати безкоштовно.
НЕКРОЛОГ
Без «Перцю»
Журнал «Перець» закривається через нерентабельність. Видання проіснувало понад 90 років, проте з 1 грудня видавництво «Преса України» вирішило поставити хрест. До речі, на початку 1986 року наклад “Перця” становив 3,3 млн примірників. У 1970-1980-х рр. у касу ЦК КПУ від продажу “Перця” щомісяця надходило 12 млн радянських карбованців.
ФЕТИШ
Кіно і книги
The Huffington Post підготували добірку з 12 кінострічок, що не поступаються книжкам, за сюжетами яких вони зняті.
ТЕХНОЛОГІЇ
Автографи на ебуках
Ебуки намагаються набути ознак паперових. З цього тижня анонсована можливість отримувати автографи і для електронних книжок, щоправда лише для Apple.
АУДІО
Помаранцев про винного критика
У черговій «Антені» Ірина Славінська випитує письменника із Чернівців Ігора Помаранцева, у чому різниця між винним критиком і літературним, чи може бути гастрономія науковою, а горілчана культура рідною для українців. Як відомо, подкаст «Антена» виходить на «Громадському радіо» (не на правах реклами – Читомо).
.
.
ВІДЕО
Ідеальний буктрейлер
Організатори Всеросійського конкурсу-параду буктрейлерів створили проморолик проекту, в якому пояснили, що таке ідеальний буктрейлер. Нагадаємо, щорічний конкурс буктрейлеров – спільний проект Федерального агентства з друку і масових комунікацій та креативного агентства Buro17. Як писало Читомо раніше, мета конкурсу – розповісти широкій аудиторії про новий вид медіа-мистецтва, який поєднує в собі ознаки нового часу і традиційні цінності: гаджети, кіно, рекламу, інтернет та літературу. У 2012 році в конкурсі взяли участь більше 500 людей різного віку.
ЦИТАТА
Олександра Коваль про жовту книжкову журналістику:
«Дуже дякую Andrij Bondar Чубай Тарас за гарні запитання в програмі Ч/Б, але неправильна цитата в заголовку вкликала величезний ажіотаж у чутливих до “смажених” фактів ЗМІ. Мені обірвали телефон: як вкрали книжки? коли ц трапилося? чому тльки зараз гооворите? чи ведеться розслідування? Неточне цитування породжує якісь домисли. Я сказала, що вкрали половину книжок, поданих на конкурс? Скажіть, чому так багато журналістів налаштовані лише на сенсації? Як з ними будувати Україну? Хто поширюватиме те розумне, добре й віче, що ми з велучими намагалися сказати? Люди, читайте! Відділяйте зерно від полови! А то всі згинемо з такми здібностями щось корисне знайти в інформаційном потоці! Нас завалять подібними сенсаціями, лиш би ніхто не думав про сутність».
Власне, відео з усієї програми тут, а цитата з Facebook
ОПИТУВАННЯ
Де читаєте про книжки?
Антон Санченко зініціював опитування у Facebook на сторінці «Моя книга», де запитує у читачів, звідки вони дізнаються про книжки. «Читомо» там поки не лідирує, але ви можете все виправити).
ВІЗУАЛЬНЕ
До Дня бібліотеки
До Всеукраїнського дня бібліотек Укрінформ підготував довгу інфографіку, у якій охопив історію і сучасність українських книгозбірень, запхавши туди історичні книжкові пам’ятки. Зрештою, це мало схоже на інфографіку, швидше на текст на кольоровій підкладці, але вже, як є.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook