Дайджест останнього липневого тижня, як бачите, вийшов релігійно-моральним та загострено коміксовим. Приводом для цього частково став Comic Con 2013, що актуалізував питання коміксів і народив велику кількість західних інфоприводів; та частково – відзначення 1025-річчя хрещення Русі. Нівелюючи політичні контексти, його цілком можуть вважати святом навіть скептики й атеїсти. Не сталося б цього у 988 році, невідомо, скільки б ми мали сьогодні книжкових новин.
ПРОБЛЕМА
Дитячі книжки про секс
Зображення з scienceblogs.com
Орден захисників суспільної моралі НЕК підвів підсумки своєї роботи за перше півріччя і виявив: друкована продукція, що не зареєстрована як еротичне видання, систематично використовує еротичну тематику як провідну і розповсюджується з порушенням законодавства. Подробиці – на Телекритиці.
ПОДІЯ
ФранкоФест
Фото Віктора Возняка
26-28 липня у с. Нагуєвичі відбувся ФранкоФест. Цього разу на батьківщині Івана Франка він об’єднався з Fort.Misia. Подробиці читайте на Facebook або чекайте невдовзі на наш звіт. А відео – вже зараз: http://vimeo.com/47598097
ПРОЕКТ
Підготовка до мистецького проекту «Грицько Чубай. П’ятикнижжя»
Про нашуміле видання «П’ятикнижжя», що з’явиться друком у вересні, ви, напевне, вже знаєте. Це лише книжкова частина проекту. Соломія Чубай пропонує долучитися до події спільнокоштом і підтримати мистецьке дійство на Форумі видавців. З 35 тис. грн за кілька днів зібрано майже 4 тис. грн. Лишилось 50 днів.
Збережімо комікси назавжди
Американець Джек Сіндел прагне зберегти комікси: проте не лише для наступних поколінь, а на тисячі років. Він започаткував проект Q-Collection, метою якого є запобігання розкладанню сторінок старих коміксів. Збереження у пластикових упаковках – не вихід із ситуації, переконаний він. Потрібен вакуум. Можливо, цей спосіб стане в нагоді для збереження і вашого культурного спадку.
ВИСТАВКИ
Колекція Святого Письма і книжкова виставка про Християнство
Фото з http://orthodox.org.ua/
У Пересопниці зібрали унікальну колекцію Святого Письма, що представлена стародруками та іншомовними перекладами – про це повідомляє газета «День». Окрім того, до 1025-річчя хрещення Русі у Національній парламентській бібліотеці впродовж трьох днів працювала виставка культурологічної, краєзнавчої літератури християнської тематики. Участь у ній брали українські видавництва та інформаційно-аналітичні аґенції – «Мистецтво», «АДЕФ-Україна», «Либідь», «Наш час», «Самміт-Книга» та «Фоліо».
ПУБЛІКАЦІЇ
Хто робить обличчя російських книг
Фото з «Теория и практика»
Зустрічайте: Андрій Бондаренко, що вважає книжковий дизайн жіночою професією; Юрій Сурков, для якого всі оформлені книги – його; Евген Корнєєв – апологет текстів, з якими працює; Sangat Studio, які не читають книжок перед оформленням. Більше про них і їхні роботи у «Теорії і практиці».
Як лицарі комікси малювали
Німецькі дослідники віднайшли на стінах Саксонського замку взірці перших коміксів. Про те, яких звитяг вони стосувались та хто длубав їх на стінах – читайте в матеріалі на Дойче Велле.
ДРУКОВАНА ПУБЛІКАЦІЯ
Фокус про каліграфію
Найкраще сфотографував журнал Ігор Дудник (фото з Facebook)
Один з рідкісних випадків, коли в масовому читанні з’являється публікація про каліграфію. У Фокусі №30 (342) завдяки журналісту Олександру Карпюку можна знайти імена сестер Лопухіних, Олексія Чекаля, Андрія Шевченка, Алли Калініченко та Вікторії Чебаник. Статтю можна не лише почитати, але й подивитись.
КОНКУРС
Програма «Бібліоміст» оголосила «Марафон непересічних бібліотечних ідей-2013» з метою виявлення найбільш сучасних та інноваційних послуг в українських публічних бібліотеках, а також поширення інформації про такі послуги за допомогою найпопулярніших у країні соціальних медіа. Серед номінацій – найактивніший бібліотекар-твіттерянин, наймобільніша бібліотека, бібліотека-піонер у Pinterest, майстер бібліотечної інфографіки та багато інших.
Тривалість конкурсу: 26 липня – 15 вересня 2013 р.
ЦИТАТИ
«[…] Твіт – це кохання на одну ніч, на одну хвилину, на одну секунду. Книга – це повноцінна love story, надовго. Твіти – це часто, але коротко. Книга – це рідше, але довше. Але ж саме життя – це не так часто. Це тільки один раз. І хочеш не хочеш – маєш розтягувати. Прагнеш, щоб було довше. Прагнеш не розлучатися. Книга – це прагнення занурення. Прагнення не казати “чао”, поки ще живий».
ВІЗУАЛЬНЕ
Таця читача
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
![]() |
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook