Читомо > Дайджест > Книжковий тиждень. Випуск 2. 17-23 червня

Дайджест

Книжковий тиждень. Випуск 2. 17-23 червня

24.06.2013 0 Автор:

СТРАТЕГІЯ

Підвищення зарплати за прочитані книги

Євген Черняк, власник ТМ «Хортиця» та компанії Global Spirits, розповів про корпоративні стандарти, серед яких особливим пунктом є читання навчальної і художньої літератури. Український бізнесмен склав список із 30 книг, до якого зокрема потрапили «Майстер і Маргарита» М. Булгакова, «Війна і мир» Л. Толстого, «Старий і море» Е. Гемінгвея.  Якщо людина склала іспит із прочитаної книги і показує відмінний результат у роботі, її зарплата збільшується на 20%. «Про це заговорили на ринку, і до нас почали влаштовуватися на роботу адекватні люди», – резюмував Черняк. Подробиці на zp.vgorode.ua

читання як елемент корпоративної культури

ПОЯВА

Франко на дошці оголошень

Жилянська, 74, Київ

По вул. Жилянській, 74 (Київ) з’явився арт-витвір Єжи Коноп’є – оголошення з цитатами вірша І. Франко «Чому являєшся мені у сні». Продовження читайте на ЛітАкценті.

Шевченко у Facebook

Тарас Шевченко у Facebook

Нещодавно Тарас Григорович завів стрінку у Facebook. «Образившись на те, що мене всі сприймають як генія в шапці й кожусі, завів собі фейсбук. Це простіше, ніж вирватися з кріпацтва. Залишився на купюрах. Теж досягнення», – пише поет. Розшукуйте інвайт в літературних колах корисувачів Facebook.

ПОДІЯ

Захист в НАОМА

Захист дипломних проектів НАОМА

22 червня в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури відбувся прилюдний захист дипломних творів майстерні оформлення та ілюстрації книги. Було представлено 10 дипломних робіт, серед них – ілюстрації до творів Ю. Андруховича, О. Григор’єва, Ж. П. Сартра, Ю. Моріц, українського та китайського фольклору. Читайте цього тижня звіт на Читомо.

ЗАКОНОДАВСТВО

Підтримка Президента

наказ президента України про підтримку читання

19 червня Президент України підписав Указ № 336/2013 «Про деякі заходи щодо державної підтримки книговидавничої справи і популяризації читання в Україні», у якому зокрема йдеться про зниження собівартості виготовлення вітчизняної книжкової продукції, створення і поширення соціальної реклами на підтримку книги, а також проведення книжкових акцій та фестивалів. З повним текстом можна ознайомитися на сайті Президента України.

Боротьба з піратством у Російській Федерації

закон РФ про блокування сайтів з піратським контентом

Держдума РФ прийняла у третьому читанні закон щодо блокування сайтів з піратським контентом, що набере чинності з 1 серпня. Інтернет-спільнота зустріла нововведення гостою критикою. Зокрема на це відреагувала компанія Яндекс у своєму блозі: «Всі поправки інтернет-галузі, які могли б додати до механізму регулювання трохи здорового глузду, були повністю проігноровані».

 

ЕЛЕКТРОННІ АРХІВИ

Тарас Шевченко в документах

оцифровані документи шевчеківського музею

Національний музей Тараса Шевченка презентував «Віртуальний архів Тараса Шевченка», до якого увійшли близько 140 старовинних документів загальним обсягом 9 тисяч сторінок. Фахівці з Національного музею Шевченка та «Електронних архівів України» оцифровували архів близько місяця.

«Толстой в один клік»

Лев Толстой в один клік

У цей же час стартував проект з оцифрування 90-томника Льва Толстого, яким курує праправнучка письменника Фекла Толстая. Проект реалізується у співпраці з компанією ABBY і позиціонується як краудсорсинговий (ініціатори закликають створити «еталонне» електронне зібрання разом). Аби уникнути помилок любительського оцифрування, до роботи залучать коректорів.

ПУБЛІКАЦІЯ

5 років з життя типографіки

smashing magazine про типографіку

Аналіз веб-типографіки за останні 5 років опублікував Smashing Magazine. А російський Frontender Magazine здійснив переклад (Современные приёмы и методики в типографике (редакция 2013 года). До вибірки потрапили 50 авторитетних сайтів різної специфіки. Однією з найбільш яскравих метаморфоз автори дослідження визначають все частішу появу в осному тексті альтернативних гарнітур. Безумовно, аналіз стосується латинської типографіки, проте загальні тенденції закономірні і для кирилічного сегменту.

Оксана Забужко про «Факт»

Оксана Забужко про Факт

Інтерв’ю, що на перший погляд починалося з жовтухи. Але з Оксаною Забужко це досі неможливий відтінок для публікації. Про зникле видавництво Факт читайте інтерв’ю в «Країні»: «Більшість жахливих речей у шій країні робляться не зі злого умислу, а з елементарної дурості»

 

ФОТО

Відголосок загиблої рубрики «Пози читання». Фото процесу у салоні Kingdomtattoo.

«соврєменная молодьож розпаясалась, совсем нє чітаєт умних кніжек!» (с)

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe