Читомо > Дайджест > Книжковий тиждень. Випуск 10 (30 вересня – 6 жовтня)

Дайджест

Книжковий тиждень. Випуск 10 (30 вересня – 6 жовтня)

07.10.2013 0 Автор:

Минулий тиждень іще має ознаки «післяфорумного». Підсумки підбито, журі літературних рейтингів і книжкових премій розгрібають книжкові новинки, а вже за кілька днів відбудеться Франкфуртський книжковий ярмарок (про який вчергове не захочеться згадувати) і наступний місцевий книжковий фестиваль – «Азбукове Королівство Магів і Янголів», про який ми згадаємо обов’язково.

 

ТЕМИ

Музичне книговидання

Нотне книговидання

Того тижня ми розпочали спецтему «Музичне книговидання», що об’єднує цикл матеріалів про створення нотних та музичних видань в Україні та поза її межами. По-перше, нотне книговидання не мертве. По-друге – воно відкриває безліч творчих можливостей для художників, дизайнерів, видавців та редакторів. Долучайтеся до дискусії.

ПОДІЇ

Маги та Янголи 2013

Відома програма фестивалю української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів», що відбудеться 10-13 жовтня у Києві, традиційно в Музеї книги та друкарства.

 

Україна відряджає видавців на 65-ий Франкфуртський ярмарок

Франкфуртський книжковий ярмарок

Держкомтелерадіо України повідомило склад делегації, що представлятиме національне книжкове обличчя. Очолить її Олена Бойко, директор видавництва «Либідь». Також до Франкфурта поїдуть «Знання», «Фоліо», «Картографія», «Особистості» та видавництво «Купола». Новини Держкомтелерадіо.

 

 

ПОЯВА

Книжкова полиця на ТВi

Сергій Руденко

В ефірі телеканалу ТВі стартувала нова програма «Книжкова полиця», ведучий якої Сергій Руденко – український журналіст і публіцист, віднедавна редактор сайту ТВі. «Навіть мені – людині, яка читає багато книг і розуміється на процесах та тенденціях вітчизняного та зарубіжного літературного процесу, бракує іноді поради – яку книгу почитати». – розповідає Сергій Руденко на сайті Буквоїд.

 

СТАТИСТИКА

Книг побільшало

Дані Книжкової палати за перше півріччя 2013

Книжкова палата оприлюднила дані щодо обсягів книговидання за перше півріччя 2013 року (станом на 30 вересня) – тиражі пліднішої частини року зросли на 10%. Видання російською мовою мають більший приріст, ніж українською мовою. Оперативні дані і розгорнуті звіти можна знайти на сайті Книжкової палати у розділі «Випуск видавничої продукції в Україні»

 

РЕЙТИНГИ Й ВІДЗНАКИ

Найкращі видання за версією Літакценту. Частина третя

Найкращі видання за версією Літакценту

Підведено підсумки третього кварталу літературного рейтингу «Літакцент року – 2013». У чотирьох номінаціях обрано по три претенденти. Серед них одразу до двох номінацій («Поезія і проза для дітей» та «Літературознавство й есеїстика») потрапив Тарас Прохасько. Двічі до номінантів увійшли книги «Видавництва Старого Лева» та «Laurus». Увесь список – на Літакценті.

 

100 дитячих книжок сторіччя

Рейтинг Нью-Йоркської публічної бібліотеки

New York Public Library опублікувала добірку зі 100 найкращих дитячих книжок за останні 100 років. У списку – як всесвітньо відомі книжки (наприклад «Вінні-Пух» та «Гаррі Поттер»), так і менш відомі, або й геть незнані для нашої аудіторії. Видавати-неперевидавати. Дивимось.

 

ЗАКОРДОННЕ

Нецензурований Пушкін для поціновувачів

Пушкін без цензури

Російське видавництво «Cлово/Slovo» випустило 11-томник А. Пушкіна. Наклад колекції обмежений – 300 примірників. Три томи зібрання творів вперше з 1911 року друкуються без цензури. W-O-S запрошує насолодитися «полным соответствием рукописному тексту и изящными оборотами» і погортати сторінки нецензурованих томів.

ЗВІТИ

Форум видавців звітує

Форум видавців

Ювілейний двадцятий Форум видавців оприлюднив офіційний звіт щодо реалізованого у вересні: 818 подій і більше 21 тисячі проданих квитків; Літературний фестиваль, Бібліофорум, дитяча програма, видавничий бізнес-форум, Бібліотечний форум, Контекст-2, жіноча програма та інші події. Для тих, хто не був на Форумі 2013 нагадаємо, що деякі конспекти подій можна знайти у нас на Читомо. Докладніше

 

ПУБЛІКАЦІЯ

Книжкове мистецтво на сторінках фахової періодики

 огляд радянської книгознавчої періодики

Ігор Дудник склав огляд радянської книгознавчої періодики 1960-80-х років. Читайте на «Кирилівських читаннях» про друкований щорічник Всесоюзного конкурсу мистецтва книги як статусне видання книгарів, а також збірники «Мистецтво книги», «Радянська графіка» та «Пам’ятні книжкові дати».

 

НОВИНА

У Києві відкриється книгарня «Хармс»

нова книгарня у Києві

10 жовтня у Києві на вул. Володимирській відкриється нова книгарня «Хармс». Окрім цікавих книжок книгарня обіцяє мати особливе оформлення та настінні розписи у виконанні Жені Спіжового. Докладніше – невдовзі на Читомо.

 

ВІЗУАЛЬНЕ

El camino de Olaj 

Іспанська дитяча книжка El camino de Olaj (Шлях Ола) з ілюстраціями Мартіна Леона Баретто:

Дивитися ще

 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe