ПРЕМІЯ
Претенденти на Шевченківську премію
Станіслав Сілантьєв. Портрет Т. Г. Шевченка з черепашками
Комітет із Національної премії України імені Тараса Шевченка оприлюднив на своєму сайті повний список поданих на премію робіт. Серед претендентів на «Література»: Олег Чорногуз, Костянтин Москалець, Юрій Щербак, Станіслав Бондаренко, Володимир Лис, Мирослав Дочинець та інші. Серед номінантів на «Літературознавство та мистецтвознавство» – Дмитро Степовик, Володимир Рожок, Сергій Гальченко тощо.
Літкритик Михайло Бриних із цього приводу написав у своєму Facebok, що номінанти минулого року й цього все ті ж, як і їхні книжки: «Як бачимо, безумовним фаворитом є Пасічник М., бо в нього книжка цього року називається не так, як минулого. А ті, шо минулого року в черзі не стояли – Щербак, Чорногуз, Чубач, – ті хай заново стоять, молоді іще».
ІНТЕРВ’Ю
Дереш про неконструктивну критику
yaskravo.org
Любко Дереш – знову у центрі уваги медій. Цього разу для «Літакценту» він розповів про еліту, яка повинна подавати приклад, про батьків, які тільки зараз почали сприймати творчість як щось серйозне, про неконструктивну критику, яка також є конструктивною.
ПОСТАТЬ
Карпа закликала акумулювати енергію
Під час Осінньої літературної школи Ірена Карпа закликала не розбазарювати енергію у соціальних мережах, порадила, куди слід посилати внутрішніх цензорів і як не зраджувати своїй дитячій мрії. Досить обширне коло порад читайте на сайті «Народ UA».
СТАТИСТИКА
Серед читацьких лідерів знову найрозвиненіші країни ЄС
За даними соціологічного сервісу Єврокомісії – Євробарометра – 68% громадян ЄС за останні 12 місяців прочитали хоча б одну книгу. Найбільше читають у Швеції (90%), Нідерландах (86%) і Данії (82%). Найменше – у Румунії (51%) та Греції (50%).
ДОСЛІДЖЕННЯ
Чи може бути художня література корисною?
Чи не найбільш читаною у The New Yorker минулого тижня була стаття про дослідження читачів «високої» і «низької» художньої літератури та їхнє вміння застосовувати свої знання на практиці.
МЕРЕЖА
Найбільший онлайн-архів
Яна Седова для «Фокусу» написала про найбільший в світі онлайн-архів книг Scribd, про книги-лідери за продажами й грошові потоки архіву. Дещо згадала й про українські архіви. Америки не відкрила, але загальну ситуацію показала.
КОНФЛІКТ
У чому успіх?

7 типів книжкових фанатів
7 розумних книг, що мають свої фан-клуби і відповідні типажі прихильників. Вони серед нас. Авторка представила читачів та лишилась засмучена через відсутність того, що можна було б протиставити літературним классам людині, що на них же і виросла. Про це друга частина матеріалу – колонка.
ВІДЕО
Найдовше доміно у Бельгії
У Бельгії доміно із 5 000 книг побило рекорд Гіннеса. Доріжка вийшла завдовжки понад 640 метрів. Знадобилося приблизно 6 хвилин, щоб вся конструкція успішно повалилася на книжковому ярмарку в Антверпені.
АУДІО
Агєєва і Дністровий
Літературний подкаст «Кабі.net» почав повільно, але впевнено викладати записи із Форуму видавців у Львові. Зокрема є записи із презентації збірки жіночої новели «З непокритою головою» з Вірою Агєєвою та презентації роману Анатолія Дністрового «Тибет на восьмому поверсі». Розмови різні, але досить інформативні. Слухали.
ВІЗУАЛЬНЕ
© Luisa Uribe
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
![]() |
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook