ПОДІЇ
Не заплатили за Карпу
glazamiobektiva.com.ua
14 листопада у Києві, у «Львівській майстерні шоколаду» відбулася презентація збірки оповідань Ірени Карпи «Історії моїх жінок». Організаторів вразила не так кількість відвідувачів (у принципі, у Карпи з цим проблем ніколи не було), а з тим, що більша частина відвідувачів не заплатила за вхід, залишивши організаторів у легкому шоці. Що ж до самої події, то чекайте репортаж від Читомо скоро.
Календар Форуму видавців
Форум видавців опублікував календар подій. Серед анонсованих акцій – тренінг з промоції літератури через переклад, участь у Лейпцизькому і Варшавському книжковому ярмарках, міжнародний дитячий фестиваль і Форум видвців.
ПРЕМІЯ
20 українських письменників на одного Конрада
Понад 20 письменників з України претендують на премію імені Джозефа Конрада. До 1 грудня міжнародне українсько-польське журі вибере трійку людей (кандидатів), з яких оберуть переможця. Згідно з правилами, переможець отримує три тисячі євро і можливість піврічного стажування в одній з культурних установ Польщі у рамках стипендіальної програми Gaude Polonia.
ЖАНРИ
«Літакцент» взявся за детективи
Adv: Stiematzky
Літературний оглядач Олександр Стукало для «Літакценту» написав про метаморфози й трансформації детективу як жанру – від чисто класичного детективу аля Едвард По до маркерно-уточнювального – любовного, кримінального, містичного, історичного тощо. Через намагання охопити неохопний період (адже Стукало розпочав свій аналіз із давньокитайських хронік), стаття виглядає трохи поверховою і претендує на такий собі вступ до дисертаційного дослідження. Про те у ній є цікаві моменти, зокрема правила для написання детективу від американця С. С. ван Дайна.
Тим часом літкритик Ярина Цимбал більш звузила тему, зосередившись на зародженні детективу в Україні й обмежившись періодом до 30-х років.
ДОБІРКА
Що рекомендує читати засновник Amazon
12 улюблених книг творця Amazon Джеффа Безоса: про те, як виміряти все, що завгодно, автобіографія засновника Wal-Mart та романи, що навчають більшого, ніж нон-фікшн. Частина списку доступна російською, але після рекомендації Безоса, подальші переклади можуть не змусити себе чекати.
АМБІЦІЇ
Лауреатка Пулітцеру напише про Голодомор в Україні
Лауреатка Пулітцерівської премії Енн Епплбом пише книгу про Голодомор в Україні 1932-1933 років. Про це американська письменниця і журналістка оголосила на міжнародній конференції в Нью-Йорку. Серед українських діячів культури це вселило надію, що про Голодомор в Україні світ дізнається більше.
ЗАКОРДОННЕ
«Сова» розпочала з кулінарії
В Австралії на початку листопада з’явилося українське видавництво «Sova Books». Таку назву, як зазначають на офіційному сайті, обрано через те, що цей птах символізує знання і мудрість. І не було б це наше видавництво, якби не почало свою діяльність з кулінарії, випустивши англомовну книгу про українську кухню Taste of Ukraine: Rustic Cuisine from the Heart of Ukraine («Смак України: сільська кухня із серця України»).
ІНТЕРВ’Ю
Екс-главред Le Monde Ів Аньєс про французьку журналістику
«День» опублікував інтерв’ю екс-главредом Le Monde Івом Аньєсем, який розповів про перехрестя політики й літератури у французькій журналістиці, про першість факту чи стратегію коментарів, про політкоректність і мораль у медіа.
ДЕРЖЗАКУПІВЛІ
Парламентка скупилась на 11 мільйонів
Національна парламентська бібліотека України уклала низку угод із видавництвами про закупівлю книжок на суму 10,96 млн грн для поповнення фондів публічних бібліотек України. Всього видавництв-щасливчиків 27, серед яких «Факт», «Пульсари», «Грані-Т», «Антологія» тощо. Про те, якими книгами поповнилась книгозбірня, вирішили не уточнювати, пише Наші гроші.
Аналіз помилок у підручниках
Останнім часом кількість новин про криві підручники досягла непристойної межі, тому Фокус узагальнив побачене та проаналізував ситуацію. Журналістка Наталя Кандаурова пропонує перетворити навчання за треш-підручниками у квест, а також влаштувати публічну порку авторів і видавців.
Чотири тренди електронного ринку книг
Американська Book Industry Study Group підводить підсумки розвитку електронного книжкового ринку за 2013 рік і пропонує чотири тренди, що досі не свідчать про зникнення традиційної книги, але констатують зменшення росту ринку ебуків.
СТАТИСТИКА
Скільки читомо-годин витрачено на книгу
The New Yorker розмірковує про кількість годин, витрачених на читання, і чи можна це якось систематизувати й обчислити. Наприклад, скільки часу в середньому йде на «Анну Креніну», а скільки – на «Маленького принца».
ЧИТАТИ
Експрес-читання на Великій Ідеї
Слухати аудіокнигу або читати добірку цитат з перших двох розділів книги письменника-спортсмена Харукі Муракамі «Про що я кажу, коли кажу про біг» можна тут
ШРИФТИ
Листівка для посткросінгу
Цвіт українського шрифтового дизайну випустив шрифтову листівку з надписами назв основних українських міст. Крім надписів на листівці, є штрихкод, що при розпізнанні його камерою мобільного пристрою, планшету чи нотбуку відкриває сторінку англійською мовою про Україну на сайті Вікіпедії. Як стверджують ініціатори, листівка чудово підходить для посткросінгу: «Ви можете на карті позначити місто в якому проживаєте, чи показати місця куди варто поїхати в подорож».
ВІДЕО
Найкращі буктрейлери
Завершився Всеросійський конкурс бук трейлерів – усіх учасників було понад 400. Переможцем у номінації “Вибір журі” став Максим Перепьолкін з роликом “Проповідник”, який, за словами журі, зміг передати дух книги та її внутрішній зміст.
Також відзначили бук трейлери за книгами “Мцирі” Міхаїла Лєрмонтова й “У кожному місці, на кожній полиці”. А тут можете побачити усіх 24 фіналістів.
ВІЗУАЛЬНЕ
Nickel Cobalt
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
![]() |
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook