Читомо > Дайджест > 21-27 жовтня: навчальні запозичення, фліпбуки, розмови з Бродським і Забужко

Дайджест

21-27 жовтня: навчальні запозичення, фліпбуки, розмови з Бродським і Забужко

29.10.2013 1 Автор:

Цього тижня ми радіємо новим книжковим преміям, літаємо над Європою з Оксаною Стефанівною, читаємо невідоме інтерв’ю Бродського, розшукуємо найпрекрасніші артбуки, а ще – дискутуємо про українські навчальні видання та маємо ретро-розділ: зі старими книжками дитинства та картинками доісторичного символьного мистецтва.

ЗАКОНОДАВСТВО

Пільги для українських книжників

Пільги для книжників

Зображення: Sung Kim – Book Shop

Кабінет Міністрів схвалив законопроект щодо внесення змін до деяких ЗУ: у разі прийняття запропонованих рішень видавці та вітчизняні розповсюджувачі, які забезпечують підготовку, випуск та поширення продукції державною мовою, отримають переважне право без участі в конкурсі орендувати державне та комунальне майно. Докладніше тут.

 

НОВИНИ

Фліпбуки в Росії

flipbook

Російське видавництво «ЭКСМО» вийшло на ринок із популярним західним форматом фліпбуків. Книжки розміром 18 х 8 см дехто вважає однією із стратегій виживання паперової книги. Це видавництво поки має ексклюзивні права на видання книжок такого формату в Росії. Першими планують видати Рея Бредбері, Джоан Гарріс, Харукі Муракамі, Віктора Пєлєвіна тощо.

 

ДИСКУСІЇ

Яким має бути художній репортаж?

Літературний репортаж

ЛітАкцент спробував розібратися у проблемі жанру українського художнього репортажу – яким він має бути, чого варто позбутися, яких тем він має торкатися тощо. До дискусії запрошені міжнародні та українські експерти. Читати обов’язково.

 

Шкільні підручники продовжуюь запозичувати

Німецькі підручники

Зображення: Українська правда

«УП» продовжує тему запозичень. Ще в червні цього року автори, чиї твори без дозволу були включені до «навчальних видань», обурювалися тлумаченню авторського права видавцями.  Цього тижня тема знайшла своє продовження у випадку «запозичення» з закордонних підручників. Міносвіти переконує, що у нас свій менталітет.

 

ПРЕМІЇ

Внески у розвиток української культури

Ярослав Грицак

Фото: zik.ua

Ярослав Грицак став лауреатом Премії імені Єжи Ґедройця за 2013 рік. Українського історика нагородили за книжку «Пророк у своїй вітчизні: Іван Франко і його спільнота». Тим часом Леонід Фінберг, директор Центру юдаїки Києво-Могилянської академії та головний редактор видавництва «Дух і Літера», отримав нагороду Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів за внесок у розвиток української культури.

 

ДОБІРКА

Колекції фотокниг

collector

Добірка бібліотечно-архівних проектів про фотокниги.  Мобільні і стаціонарні колекції фотокниг, книг художника, саморобних альбомів та інших візуальних видань дивіться за лінком.  За бажання з цими проектами можна поділитися і власними фотокнигами.

 

СТАТИСТИКА

Згідно зі звітом, опублікованим Amazon 24 жовтня, виручка компанії з продажів за 3-й квартал 2013 року виросла на 24% і склала $17,09 мільярда. В аналогічному кварталі 2012 року виручка становила $13,81 мільярда. 43% американців мають ридер чи планшет. Тим часом кількість американців у віці від 16 років, які володіють планшетами, досягла 35%, а електронними рідерами – 24%. Про це свідчать дані соцопитування Pew Research Center, що проводилося з 18 липня по 20 вересня 2013 року.

ebooktablet87670989890

ІНТЕРВ’Ю

Розмова з Оксаною Забужко

Оксана Забужко

Розмова з Оксаною Забужко про перемогу Європейської України, ставки на переможців «Анґелуса», що вже восьмий рік поспіль оминає відзнаками польських авторів, а також про те, як слід писати один одному листи у романах. Читайте на «УП».

Невідомий Бродський

Бродський

Фото: Bettmann/Corbis

Кольта публікує невідоме інтерв’ю Іосифа Бродського, що відбулося у перші дні після його еміграції до Відня. Більше 50 тис. переглядів за тиждень. Дивитися, читати, слухати. 

 

МІСЦЯ

До Сковороди

Віртуальний музей Сковороди

Україна Incognita запрошує на віртуальну екскурсію літературно-меморіальним музеєм Григорія Сковороди, що на Харківщині. 5 точок, 6-хвилинний тур.

 

МОЖЛИВОСТІ

Гранти на участь у культурних подіях

 BookPlatform - грант

Проект Book Platform оголошує про надання грантів на участь у культурних та літературних подіях фахівцям книжкової та літературної галузі: культурним менеджерам, видавцям, авторам, перекладачам, літературним агентам та ін.  Аплікаційну форму можна завантажити ТУТ. Гранти спрямовано на підтримку міжнародних ділових контактів та професійний обміну між фахівцями з України, Грузії, Вірменії та їхніми колегами з Європейського Союзу, країн Східного Партнерства.

Розшукуються артбуки

Конкурс артбуків

Видавництво артбуків EDITION LIDU оголошує Art Books Wanted, міжнародний конкурс 2014. Переможець отримає 1 000 €. EDITION LIDU очікує книги художника, графічні романи, поп-апи, комікси, ебуки, надруковані вручну книги та фотокниги та будь-які інші книжкові форми.

 

НОСТАЛЬГІЧНЕ

Книжки пострадянського дитинства

книжки пострадянського дитинства

Зображення: W-O-S

Згадати книжкове пострадянське дитинство можна цього тижня на W-O-S. В кого дитинство було іншого ґатунку, може роздивитися пострадянські енциклопедії, художню літературу та розважальні дитячі та юнацькі книжки. Відгуки читачів докладаються.

 

ВІЗУАЛЬНЕ

Ескі-арт: символьні картинки

Ескі-арт

Фото: ЯТЬ

Павлу Сализі, дизайнеру та ідейному натхненнику видавничої молоді, вдалося поспілкуватися з дідусем сучасного медіа-дизайну Кеном Кноултоном – спеціально для «ЯТЬ». «Перші комп’ютери уміли працювати тільки з цифрами та літерами. Нікому не було діла до декору та зображень. Тому видання оформлювалися за допомогою символів шрифту ASCII (українською читається — ескі). Зображення промальовувалися літерами, слешами та дефісами. На базі такого оформлення сформувався цілий стиль дизайну та мистецтва — ASCII-art».

 

ЦИТАТА

Антон Санченко:

«Хочете, щоб українська завоювала світ? Потрібно 100 років і 267 романістів. Принаймні, англійцям цього вистачило».

Джерело: Facebook

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

  1. 29.10.2013 в 7:20 pm

    За посиланням на “Фліпбуки в Росії” стаття про звичайні кишенькові книжки, які вони чомусь назвали фліпбуками. В Україні, якщо не помиляюсь, книжки такого горизонтального кишенькового формату друкує харківське видавництво Фоліо.

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe