Викладач Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка і Вісконсінського міжнародного університету, кандидат економічних наук, автор колонки на platfor.ma Гліб Буряк розповів Читомо про найбільш знакові для нього видання, які варто прочитати кожному.
10. Ешлі Венс «Ілон Маск: Tesla, SpaceX і дорога у фантастичне майбутнє»
/ Ashlee Vance «Elon Musk: Tesla, SpaceX and the Quest for a Fantastic Future»
Чому ви досі не читаєте біографію Ілона Маска? Аутист-задирака, програміст-інженер, книжковий черв’як-трудоголік, космонавт-нестерпний бос. Він батько п’ятьох дітей, але його первісток помер малюком, він або мільярдер, або банкрут. Ще той везунчик: під час медового місяця в нього забрали компанію, а перебуваючи в першій відпустці, він мало не помер і чотири місяці пробув у госпіталі.
09. Пітер Тіль і Блейк Мастерз «Від нуля до одиниці: замітки про стартапи, або як побудувати майбутнє»
/ Peter Thiel and Blake Masters «Zero to One: Notes on Startups, or How to Build the Future»
Думки про бізнес від успішних стараперів. Цьому в університеті не вчать! Успішні підприємці намагаються знайти виправдання своїм інтуїтивним рішенням. Обов’язково читати, якщо ви створюєте свій технологічний бізнес.
08. Віктор Майєр-Шенбергер і Кеннет Кукьєр «Великі дані. Революція, яка змінить те, як ми живемо, працюємо і думаємо»
/ Viktor Mayer-Sch?nberger and Kenneth Cukier Big Data: A Revolution That Will Transform How We Live, Work, and Think
Як за чеком із супермаркету дізнатися, що клієнтка вагітна? Звідки Google знає про затори в місті й чому Amazon дає найкращі рекомендації щодо покупок? Статистика запропонувала найкращі методи управління економікою ще п’ять століть тому, але нинішній технічний прогрес та гігантські обсяги інформації повністю змінюють наші підходи до прийняття рішень в усіх сферах – від медицини до освіти. Феномен «великих даних» досі незрозумілий, однак готуватися варто до чогось грандіозного.
07. Езра Вогель «Ден Сяопін і перетворення Китаю»
/ Ezra F. Vogel «Deng Xiaoping and the Transformation of China»
«Ти нічого не знаєш про Китай, Джоне Сноу». 800 сторінок деталізованого чтива і стільки ж супровідних документів. Найбільш повна праця, присвячена наймасштабнішому економічному ростові ХХ століття. Із феодального світу – в лідери світової економіки. Епічна праця Езра Вогеля про одного з найвидатніших лідерів у світовій історії.
06. Бен Річ та Лео Джанос «Skunk Works: мої спогади про життя в Локхіді»
/ Ben R. Rich and Leo Janos «Skunk Works: A Personal Memoir of My Years at Lockheed»
«Совіти збили ракетою «земля-повітря» наш розвідник U2, ми більше не можемо літати над СРСР. – Значить потрібно створити літак, який літатиме швидше за радянські ракети!» Мемуари інженери-творця U2, F-117, Blackbird. Книга про винахідника часів, коли ставилися нездійсненні завдання. Ви полюбите літаки ще дужче.
.
.
05. Брюс Гоффман «Американська ікона: Алан Малаллі та боротьба за спасіння Ford Motor Company»
/ Bryce G. Hoffman «American Icon: Alan Mulally and the Fight to Save Ford Motor Company»
Що робити, якщо ви найбільший виробник автомобілів у світі, але ваші машини – мотлох, фінанси на нулі, а родинний менеджмент перетворився на латиноамериканський серіал? Можливо, варто переманити генерального директора Boeing, щоб він очолив нашу компанію?
«Містер Малаллі, ви прийшли з авіаіндустрії. Ми цінуємо ваш досвід, але автомобілі – зовсім інший бізнес. Сучасний Ford складається із 10 тисяч різноманітних деталей!
– Я цілком усвідомлюю складність виробництва автомобілів. Але, приміром, Boeing 777 складається з трьох мільйонів деталей. А ще він літає в повітрі».
04. Г’юберт Селбі «Останній поворот на Бруклін»
/ Hubert Selby Jr. «Last Exit to Brooklyn»
Автор «Реквієму за мрією» та один із найбільш музикальних письменників ХХ сторіччя. Селбі перечитував кожне речення своїх текстів, його дуже хвилювала ритміка мови.
«Она все подливала, а он никак не вырубался. Ублюдок. Он сказал, что просто хочет немного побыть с ней рядом. Поговорить и немного выпить. Она ждала. На чем свет стоит кляла его вместе с его треклятой мамашей. Да насрать мне на твою простреленную ногу! Она просидела там больше часа. Выеби он ее, может, она сумела бы вынуть деньги у него из кармана. Но он только знай себе языком трепал. Ну и черт с ним. Она огрела его бутылкой по голове. Обчистила его карманы и ушла».
03. Том Вулф «Вогонь амбіцій»
/ Tom Wolfe «The Bonfire of the Vanities»
Це найліпша книга для будь-якого віку, суспільного стану і країни, адже в Нью-Йорку 80-х є все! Соціальне дно і моральний занепад, британські журналісти-алкоголіки, багачі з Волт-Стріт та змовники з чорних кварталів.
«– Вульгарно! Але не так вульгарно, як Луї Віттон, – подумав Шерман».
02. Філіп Дік «Убік»
/ Philip K. Dick «Ubik»
Найкраща книга автора творів «Людина у високому замку», «Той, хто біжить по лезу» та й загалом кожної другої голлівудської екранізації фантастики. «Убік» намагаються зняти з регулярною періодичністю, але щоразу скромно відкладають рішення на потім. А ще «Убік» навіяв японцям ідеї для манга, який переріс у трилогію «Матриця».
01. Айзек Азімов «Основа»
/ Isaac Asimov «Foundation»
Найкраща науково-фантастична сага в історії літератури. Цикл про все, але передовсім про особистість у безмежному Всесвіті. Арабською назву книги переклади Al Qaida й Усама бен Ладен не зміг вигадати для своєї організації кращої назви.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook