Читомо > Література на літо > 10 книжкових порад від віце-прем’єра

Література на літо

10 книжкових порад від віце-прем’єра

28.07.2014 1 Автор:

Читомо вдалося розпитати, які книжки варто прочитати українцям, у віце-прем’єр-міністра України, кандидата історичних наук Олександра Сича. Отже – десяток книжок про російський колоніалізм, європейську інтеграцію України, політику й мораль і не тільки. Які, якщо й не зроблять із вас віце-прем’єрів, то, принаймні, допоможуть зорієнтуватися у сучасних геополітичних процесах в Україні та світі.

1. Ева М. Томпсон «Трубадури імперії. Російська література і колоніалізм»

 

191222423

Авторка – американський професор, полька, уродженка м. Каунас (Литва), освіту здобула у Варшавському університеті й університеті Вандербільт (США). Її дослідження цінне тим, що вона на основі російської літератури здійснює аналіз російського колоніалізму. Адже звичними є книги з аналізом європейського колоніалізму, але рідкістю – російського. Багато цікавих думок є й про Україну. Одна із них – ніхто, окрім самих українців, не напише власну історію й не зламає стереотип її сприйняття через кремлівську точку зору.

 

 

 

 

 

2. Николай Михальченко

«Украинская региональная цивилизация: прошлое, настоящее, будущее»

kttt

Автор – член-кореспондент НАН України. З його слів – писав книгу спеціально російською, аби відправити в усі наукові бібліотеки СНД й щоби з її змістом там могли ознайомитися. Сам зміст – жорстка й аргументована праця про те, що російське населення генетично майже не має в собі слов’янського складника, натомість є мішаниною угро-фінського та монголо-татарського. Звідси – й азійський політичний устрій Росії. Характерна цитата: «Какой бы тип демократии не создавался, все равно это будет царизм (с «добрым» или злым царем)».

 

 

 

 

 

3. Елен Блан «Родом із КГБ. Система Путіна»

110608202913127216_f0_0

Авторка – відома французька славістка і політолог. Одна з головних тез книги – розпад СССР здійснювався керовано КГБ, який, на відміну від решти совєтського суспільства, володів істинною інформацією про плачевний стан держав. З метою збереження ядра російської імперії, її провінції отримали можливість відійти в самостійне державне плавання. Очевидно, що модернізувавшись, імперія постарається знову зібрати колись втрачені землі.

 

 

 

 

 

 

4. Сюзен Мендус «Політика та мораль»

108157

Цікава книга про різні системи цінностей політичної й неполітичної сфер життя й про те, в які моральні перипетії може втрапити політик, який розривається між намаганням добитися результатів, одночасно сповідуючи систему цінностей неполітичної сфери. Характерна цитата: «…Примирити всі цінності неможливо, ми точно втратимо якусь їх частину при виборі одного зі світів: коли людина обирає життя у релігійній покірності, вона втрачає можливість розвинути чесноти політичного життя і навпаки. Тобто, немає єдиноправильного способу життя».

 

 

 

 

 

5. «Адаптація України до переходу світ-системи від одно- до багатополюсності»

Це – аналітична доповідь Інстититу політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса. Головна її теза – через 15-25 років домінування США у світі закінчиться. На зміну йому прийде спочатку двополюсний світ «США-Китай», а потім багатополюсний, різні теоретичні моделі якого прораховуються в книзі. Де в такому разі бути Україні? Автори доказують (ще в 2012 р.), що альтернативи європейській інтеграції вона не має й що немає сенсу їй і далі хилитися до культурно, економічно й науково-технологічно відсталої та стрімко деградуючої Росії.

6. Юрій Щербак – дилогія «Час смертохристів» і «Час великої гри»

12011115021117712_f0_0

Дає розуміння того, якою може стати Украіна, якщо не змінити правила політичної гри, пік демонстрації яких припав на період правління Януковича і які ще остаточно не демонтовані.

Наступні три дають розуміння історичної генези Східної Європи та України у її контексті.

 

 

 

 

 

 

7. Ларі Вулф «Винайдення Східної Європи»

vinaydennya

8. Тімоті Снайдер «Перетворення націй»

Peretvorennya naciy_enl

9. Роман Шпорлюк «Формування модерних націй: Украіна-Росія-Польща»

шпорлюк_cover_300-200x300

І на завершення – книжка, яку читаю зараз.

10. Олександр Зайцев «Український інтегральний націоналізм»

32784_300

Окреслює європейський та український історичний контекст становлення українського націоналізму.

Читайте також: Які питання вирішились на засіданні Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження під головуванням віце-прем’єр-міністра України Олександра Сича

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

  1. 29.07.2014 в 12:09 pm

    На жаль, монографія Томпсон – елементарно непрофесійна, сповнена перебріхувань (це я кажу як філолог). На жаль, роман Щербака – недолуга графоманія (це я кажу як критик і просто читач). Шкода, що для віце-прем’єра це не очевидно.

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe