Читомо > Казкарка > Книжки > Мистецтво для дітей: «Синій та інші кольори з Анрі Матіссом»

Book Art

Мистецтво для дітей: «Синій та інші кольори з Анрі Матіссом»

21.07.2016 0 Автор:

Книжка-картонка Синій та Інші Кольори з Анрі Матіссом (Blue & Other Colors with Henri Matisse, 2016) – перша в обіцяній серії First Concepts with Fine Artists від видавництва Phaidon (Лондон, Нью Йорк), що спеціалізується на мистецьких виданнях. Серія планує проілюструвати базові навчальні концепти для найменших читачів (2-5 років) роботами видатних митців.

9780714871424-product-3

Читайте також: Книжки для маленьких птахолюбів: танець з пінгвіном, пташині скоромовки і лиса гуска

На відміну від традиційних книжок для вивчення кольорів з монокольоровими ілюстраціями та простим описовим текстом, ця книжка працює на кількох рівнях сприйняття. Вирізки Матісса привертають увагу до форм, контрасту кольорів, процесу вирізання, комбінування та бачення закінченої роботи, а також різниці між декоративним аспектом та творенням витонченого мистецтва.9780714871424-product-1 (1)

Ілюстрації організовано навколо основного кольору (синій), з якого починаються перші дві сторінки; ним і завершується книга. Усередині картонки дитина поступово відкриває для себе різні кольори, завжди в комбінації з новими кольорами й формами.

51pdVJ-B2yL

Читайте також: Студпроекти-2016: мандри, казки і мобільні додатки

Текст інтерактивний і розрахований на читання вголос. У ньому не просто названо кольори, а вказано на базові просторові відношення між візуальними компонентами, тони кольорів (dark purple / bright red) та їхнє повторення або несподіване додавання.

blueline

Green in the back. – Green in the front!

Here’s red with some green.

– And now, some dark purple mixed in!

Green and blue again, and, hey, what’s that other color?

– It looks like purple!

Purple and blue, and there’s a splash of pink, too.

– Now, just blue.

blueline

На відміну від механічного запам’ятовування кольорів і слів, якими вони позначаються, через таку книжку дитина починає бачити зв’язки між візуальними складовими, розвиває просторове розуміння, аналітичне мислення й уміння називати відношення між частинами.

blueandothercoloursus-3

Читайте також: Франкфуртський книжковий ярмарок заснував премію для ілюстраторів

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe